Ravoz bespreekt kritiek op nota commissie Maris Interimbestuur bekijkt Goese ziekenhuiscrisis Horeca Valkenisse langer open blijven mag Jongeren met baan voelen weinig voor vakbondswerk Twijfels Valkenisse aan nut districts gezondheidsdienst PZC/ provincie DISCUSSIE WELZIJNSPLANNING ROB NAGELKERKE WEG BIJ FNV JONGEREN: VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1983 17 MIDDELBURG - De Provinciale Raad voor de Volksgezondheid (Ravoz) behandelt tijdens de vergadering van dinsdag 20 september een notitie die de nodige kritiek bevat op de onlangs uitgekomen discussienota structuur provinciale welzijnsplanning (rapport commissie Maris). Voorgesteld wordt deze notitie als (ongevraagd) advies naar gedeputeerde staten te zenden. De Ravoz komt dinsdag vanaf 9.45 missie toen dat net rapport slechts uur bijeen in het gebouw van zieken- tweemaal het woord gezondheidszorg fonds Midden-Zeeland aan Achter de vermeldt terwijl die sector wel éen Houttuinen in Middelburg. In de kriti sche notitie over het rapport van de commissie Maris worden vooral kant tekeningen geplaatst bij de opmerkin gen over de bestaande raden, zoals de raad volksgezondheid. De commissie Mans komt tot de aanbeveling dat de Ravoz gevraagd zou kunnen worden te adviseren bij de planning van ge zondheidsvoorzieningen in de provin cie Met de verwijzing naar de komen de wet voorzieningen gezondheids zorg tWVG) wordt in de Ravoz-notitie gezegd dat deze raad toch al over deze planning zal adviseren. Nu is dat al zo op grond van afspraken met het pro- vmciebestuur (en onlangs nog geëffec tueerd door de verschijning van het KOUDEKERKE - De gemeenteraad provinciaal verpleeghuisplan) en Van Valkenisse ging donderdag- straks wordt de Ravoz (evenals soort- avond, zij het niet van harte, akkoord gelijke raden in andere provinciesi met deelname van de gemeente in de RAAD AARZELEND AKKOORD stemmen met het rapport van direc teur-arts F. A. van Spanje naar aanlei ding van het onderzoek van de socio loog Wim Blok over de gezondheids zorg in Zeeuwsch Vlaanderen i Tus sen artsenmacht en patiëntenklacht'). Zoals eerder gemeld neemt Van Span- van de twee hoofdvelden is die het .je stelling tegen verscheidene harde stuk bestrijkt. conclusies van Blok en stelt hij dat de De raad wordt verder gevraagd in te Zeeuwsvlaming over het algemeen met zijn medische voorzieningen i door de WVG zelfs wettelijk verplicht districtsgezondheidsdienst (DGDl. gaat nemen zijn m het verleden tot tevredenheid op een andere wijze uit gevoerd". De raad ging verder unaniem akkoord met het voorstel het college te mach tigen een geldlening aan te gaan ten behoeven van de aanleg van riolering in het buitengebied tot een bedrag van 2,5 miljoen gulden. Burgemeester Francke verklaarde dat het project zal worden uitgevoerd, nu is gebleken dat in ieder geval 196 van de 273 betrokken bewoners zich akkoord hebben verklaard met aansluiting. Burgemeester S Francke zette uiteen Tot nu toe zijn slechts twaalf negatie- Van verschillende kanten werd twij fel uitgesproken over het nut van de instelling en over het feit of het ministerie van welzijn, volksgezond heid en cultuur (WVC) de bijdrage van drie gulden per inwoner per jaar in de toekomst wel kan blijven beta- de heer A. van Vliet, vorige week tijdens een vergadering van het Pro vinciaal Overlegorgaan Zwakzinni genzorg (POZ). Deze verweet de com- ach sterk met de planning bezig te houden. De Ravoz-notitie spreekt dan ook de vrees uit dat er dubbel werk gedaan zal worden wanneer de raad straks gaat adviseren en bovendien anderen (bijvoorbeeld de in het stuk van de commissie Maris aangedragen projectgroepen) hetzelfde zouden gaan doen. De notitie die volgende week bespro ken wordt volgt op een mondeling dat het college het voorstel niet met ve reacties binnengekomen commentaar door Ravoz-medewerker volle overtuiging heeft gedaan. „Zon der de wettelijke bepaling waarin een basis gezondheidsdienst verplicht wordt gesteld, hadden we dit voorstel niet gedaan". De rijksbijdrage in de exploitatie van de DGD is niet wette lijk vastgelegd, zo zei de burgemees ter in antwoord op vragen van de heer A. van Vlaanderen (cda). „Heeft het rijk in de toekomst geen geld meer. dan zal de bijdrage ongetwijfeld ver minderen" Mevrouw L. Jakobsen- Huibregtse (pvda/ppri was niet onge lukkig met de komst van de DGD: .Gezien het takenpakket kunnen we uaar toch wel blij mee zijn. Anders hadden we een gemeentelijke basisge zondheidsdienst in het leven moeten roepen. Dat komt veel duurder uit Burgemeester Francke noemde de op somming van taken van de DGD weliswaar 'indrukwekkend', maar voegde daar aan toe: „Er zijn taken bij die niets voor Valkenisse betekenen. En andere taken die de DGD op zich derslecht af is dan Blok suggereerde Bouwbeleid De commissie ziekenzorg vraagt de Ravoz in te stemmen met het stand punt van de Nationale Ziekenhuis raad (NZR) over het nationaal bouw beleid in de gezondheidszorg. De NZR is er heel verbolgen over dat de staatssecretaris van volksgezond heid. drs J. P. van der Reijden. tijdens de bouwpauze toestemming gegeven heeft voor de bouw van een acad- misch ziekenhuis in Maastricht (bouwkosten 420 miljoen, waarvan 252 ten laste van het bouwplafond). Voor dit jaar is het bouwplafond vastgesteld op 580 miljoen gulden. De NZR zegt dat Maastricht groen licht kreeg op grond van eerder toezeggin gen maar vindt dat ook anderen vroeger toezeggingen hebben gekre gen en desondanks toch nu niet mo gen bouwen. Tenslotte wordt de raad gevraagd in te stemmen met diverse begrotings wijzigingen. De Ravoz krijgt via de wet voorzieningen gezondheidszorg een flink aantal extra taken toebe deeld Gevolg daarvan is dat het personeelsbestand van het bureau van de raad een flinke uitbreiding zal ondergaan met twee stafmedewer kers. twee administratieve medewer kers en een typiste. Waterschap werkt onder voorwaarden aan ruilverkaveling Yerseke Moer mee GOES Onder een aantal voorwaar den is het dagelijks bestuur van het waterschap Noord- en Zuid-Beve land bereid deel te nemen aan een eventuele ruilverkaveling in de Yer seke Moer. Voor de verbetering van de waterbeheersing wil het water schap anderhalf miljoen beschikbaar stellen, zij het dan dat het dagelijks bestuur in tegenstelling tot de voor bereidingscommissie van de ruilver kaveling van oordeel is dat het leg- jen van hoofdwatergangen buiten bet zogenaamde relatienotagebied Diet met financiële medewerking van bet waterschap dient te geschieden. Voor de aanpassing van de waterbe heersing is een nieuw gemaal nodig. Het waterschapsbestuur wil eerst ze kerheid hebben over een bijdrage van het ministerie van verkeer en water- in de kosten van dit gemaal voordat het zelf medewerking ver leent. De verbetering van het kanaal door Zuid-Beveland maakt de bouw van een nieuw gemaal noodzakelijk. u*ir deze verbeteringsplannen zijn het oogpunt van bezuinigingen een eind in de tijd opgeschoven. Dit Schoorsteenbrandje ,Dat biedt voldoende zeker heid om het project voortgang te doen vinden", aldus de burgemeester. Het hoge positieve resultaat dat uit de jaarrekening van de Woningstich ting Walcheren bleek, was voor de heer P. Holtring (pvda/ppr) bij de behandeling van de ingekomen stuk- ken aanleiding te vragen nauwlettend in Vhssingen op het beleid van de stichting toe te zien. Hij concludeerde uit de rekening VLISSINGEN - In een woning aan de dat de huurders een huurverhoging Gerard Doulaan in Vlissmgen heeft was berekend van 30 gulden per donderdagavond een hardnekkig maand. „Dat is toch behoorlijk hoog", schoorsteenbrandje gewoed. De zo zei hij. Zij opmerking kwam hem op brand, ten gevolge van het stoken van een felle reactie van burgemeester de open haard, werd omstreeks twin- Francke te staan. „Uw opmerkingen tig minuten over zes gemeld, waarna zijn onterecht. De stichting volgt de de Vlissingse brandweer uitrukte met richtlijnen van het ministerie. Het zou een combinatievoertuig en een lari- verkeerd zijn niet aan dat beleid mee derwagen Het kostte nogal enige te werken. Het is een koud kunstje het moeite om de schoorsteen goed werk van anderen te kraken, dat schoon te krijgen en al het vuur er uit maakt een leuke indruk. De stichting te verwijderen Tegen acht uur was de doet zijn best", aldus de burgemees- brandweer in de kazerne terugge- ter. keerd. De schade was nihil. Herfstfestijn op de Grote Markt in Goes middag was het weer nog van dien aard dat de buikdanseres die op een terras aan de Grote Markt zou optreden de veilige beschutting van een café moest opzoeken. Op de eerste dag van de bradene GOES - Zonder het officiële ver- nmgswoord van GMC-voorzitter R toon zoals dat in het verleden Spelier-Hopmans via de geluidsin- steeds gebruikelijk was, is donder- stallatie. Zij wenste de deelnemers dag in Goes de jaarlijkse braderie aan de braderie succes. De voorzit- begonnen. Tot en met zaterdag ho- ter van de overkoepelende midden pen de middenstanders en de hore- standsorgamsatie kon het niet nala- ca-ondernemers in de binnenstad ten waardering uit te spreken aan was de deelname van de midden- weer veel belangstellenden te trek- het adres van het gemeentebestuur stand aan de braderie minder groot ken. Om dat te bereiken heeft een voor het feit dat sinds kort weer een deel van de Goese ondernemers straatveger in de binnenstad werkt, zijn verkoopactiviteiten naar bui- waardoor de straten niet langer zo'n ten verplaatst. Bovendien hebben onverzorgde aanblik bieden de Goese Middenstand Centrale en verschillende straatverenigin- Afldgfg HClClfll gen gezorgd voor allerlei attrac ties, waaronder veel muziek. De officiële opening bleef deze keer Goese braderie steeds dan in andere jaren. In enkele win kelstraten was lang geen sprake meer van de vrijwel onafgebroken rijen kramen die daar in het verle den plachten te staan. Slechts wat hoog boven het winkelende publiek aangebrachte versieringen herin- Al verscheidene jaren lang heeft de nerden eraan dat ook in die straten achterwege omdat de Goese mid- andere een Herfstfestijn gaande was. In i. Fruitfestijn, Franse Week en andere straten en op de Grote denstand de braderie dit jaar niet Tiroler Dagen zijn daarvan enkele Markt stonden daarentegen volop als een afzonderlijk evenement be- voorbeelden uit het recente verle- kramen en de horecabedrijven zorg- schouwt, maar als de afsluiting van den. Deze keer is gekozen voor de den voor voldoende, deels overdek- de reeks toeristische dagen die de naam Herfstfestijn Dat is natuur- te terrasruimte Maar de uitbundige afgelopen maanden in de Ganze- lijk de weergoden verzoeken Don- versieringen die de Goese braderie stad zijn gehouden Wel was er derdagmorgen regende het dan ook in de jaren 70 kenmerkten, ontbra- donderdagmorgen een kort ope- prompt Ook aan het begin van de ken toch vrijwel overal, PERSONEEL VANDAAG INGELICHT VVD EN PvdA/PPR: ONGELIJKE BEHANDELING Mede in verband met de onzekerheid over het wegbeheer is het waterschap foorshands niet van plan bij te dra- Sen in de kosten van wegverbeterin- Een en ander blijkt uit een tel dat dinsdag 27 september tan de orde komt tijdens de algemene vogadering van het waterschap. De wgadering wordt gehouden in het Wterschapshuis aan de Nassaulaan begint om 10.00 uur. 's Middags brengen de leden van de algemene vergadering een bezoek aan de werken voor de tweede fase van het afwateringsplan Borssele en de dijk versterking bij Ellewoutsdijk GOES Een interim-bestuur gaat proberen orde op zaken te stellen bij de stichting Oosterscheldeziekenhui- zen in Goes. Twee leden uit het bestuur dat enige weken geleden zijn functies beschikbaar heeft gesteld. gaan uitmaken. Dat zijn H. Smits en A. Silvis. Inmiddels zijn drie nieuwe kandidaten benaderd om in het inte rim-bestuur zitting te nemen. Het bestuur van de Oosterscheldezie- kenhuizen besloot eind vorige maand af te treden nadat de zogenaamde raad voor maatschappelijke rekening betekent voor de ruilverkaveling dat zu,,en v,an dat ti^e'ijke b*st"uF deel tijkswaterstaat eerder met de bijdra- 8e voor het gemaal op de proppen moet komen dan in het kader van de ianaalverbetering nodig is. en verantwoording (een soort" alge- nabije toekomst zal ook worden nage- meen bestuur) zich met achter het gaan op welke punten de organisatie- bestuursvoomemen wilde scharen om structuur binnen de stichting Ooster- het dienstverband met algemeen di- scheldeziekenhuizen dient te worden recteur C. Lampe te beemdigen. Het gewijzigd om vergelijkbare proble- vertrek van de directeur zou de oplos- men in het vervolg te voorkomen sing moeten zijn voor het conflict dat De raad van maatschappelijke reke- tussen bestuur en hem was gerezen, ning en verantwoording heeft zich donderdag over de bestuurlijke crisis Bekeken zal nu worden of er nog gebogen. Voorzitter T. Hekman wei mogelijkheden zijn om Lampe in func- gerdc na afloop van de vergadering tie te houden. De ondernemingsraad mededelingen te doen over de geno- van het ziekenhuis en de specialisten- men beslissingen. Hij wilde dat pas staf hebben steeds laten weten dat er doen nadat de medewerkers van het wat hen betreft geen aanleiding is om ziekenhuis vandaag (vrijdag) daar- de directeur te laten vertrekken. In de Van op de hoogte zijn gesteld. KOUDEKERKE - De horecabedrij- klaarde dat hij tijdens de vaststelling De heer A Dommisse <sgp) veroor- ven in de bebouwde kom in de ge- van het voorstel door het college in zaakte enige verbazing onder een deel meente Valkenisse mogen tijdens de verband met vakantie niet aanwezig van de raadsleden door voor het colle- weekeinden een uur langer open blij- was geweest en in het voorstel niets gevoorstel te stemmen In eerste m- ven. Bars die in het buitengebied zijn van zijn. in een eerder stadium geuite, stantie had de heer Dommisse zich gelegen, mogen gedurende de hele opvattingen terug te vinden was. Na namelijk tegen verklaard met als week zijn geopend van 30.00 uur tot afloop van de vergadering zei hij argument, onder meer dat ook het 4.00 uur. De gemeenteraad van Valke- desgevraagd van mening te zijn dat politie-advies over deze materie niet nisse ging donderdagavond tijdens door dit besluit grote ongelijkheid eensluidend was Om de openstelling de vergadering in hel gemeentehuis ontstaat tussen horecabedrijven bin- van de bars in het buitengebied tot in Koudekerke met zes stemmen voor nen de bebouwde kom en die in het vier uur was volgens hem helemaal en vier tegen akkoord met een meer- buitengebied. „Die bars mogen nu de niet gevraagd. Dat 'ruj uiteindelijk derheidsvoorslel van het college van hele week tot 4.00 uur open blijven. De toch voorstemde had als oorzaak, zo die strekking. Wethouder I. Ovaa bedrijven binnen de bebouwde kom zei hij na afloop van de vergadering, (vvd) was tegen, omdat - zoals hij na mogen alleen in het weekeinde tot 'dat anders de stemmen gestaakt zou- afloop van de vergadering meedeelde 2 00 uur open blijven. Dat laatste den hebben' „En", zo voegde hij daar bestond eigenlijk al. omdat een aantal aan toe. „dan had ik volgende keer bedrijven ontheffing kreeg van de wel voor moeten stemmen' verplichting om om 1 00 uur te slui ten. Ik vind dat die laatste bedrijven groot onrecht wordt gedaan' - de horeca-ondernemers binnen de bebouwde kom met deze regeling 'groot onrecht' wordt gedaan. Zijn fractiegenoot P. Lampert deed twee tegenvoorstellen die echter beide met de stemmenverhouding zes-vier werden verworpen. Wethouder Ovaa kreeg alvorens het betreffende agendapunt werd behan deld van burgemeester S. Francke de gelegenheid te verduidelijken waar om hfl het met met de rest van net college eens was De heer Ovaa ver- L Aerden tot vicaris-generaal wn bisschop Ernst benoemd BREDA Bisschop H. Ernst van Bfeda heeft drs. L. Aerden benoemd 'et lijn vicaris-generaal. De heer Aer- °tn is thans hoofddocent van de opleiding tot godsdienstleraar aan «t Moller-Instituut in Tilburg. Dc Wtr Aerden zal' als vicaris-generaal ronctioneren naast de heer A. Thceu- met een onderlinge taakverde- tof. Omdat zijn huidige werkzaam- «id in Tilburg een tijd van overgang Wiagi. gaat zijn benoeming pas op 1 ""oari 1984 in. heer Aerden is op 27 december (928 geboren in Roosendaal, waar hij ook woont. Hij studeerde na "j® Priesterwijding 1111953 geschiede- in Leuven en Rome Na zijn afstu ren in 1957 Was hij eerst enkele ?aanden adjunct-secretaris van het «sdom Breda en vervolgens docent ««geschiedenis aan het groot-semi- D8"® van het Bisdom Breda in Hoe- *®_In 1967 na de opheffing van het ^-seminarie, werd hij aangesteld ot moderator en godsdienstleraar an de Maria-kweekschool (thans pe- r^Psche academie Sint Frans» te «da. in 1976 werd hij hoofddocent r" het Moller-Instltuut in Tilburg. Aerden is sinds 21 mei 1982 lid het kapittel in het Bisdom Breda. Organist Beekman herhaalt concert uit 1789 op orgel in Middelburg .MIDDELBURG - De serie concerten die gegeven wordt om het tweehon derdjarig bestaan van het orgel van dc Oostkcrk in Middelburg te vieren. wordt vrijdag 16 september geopend btboimde kom althans tijdens de door dc plaaKelijke „rganist Bram TERNEUZEN Vier jaar lang hield de 28-jarige Terneuzenaar Rob Nagel- kerke zich dagelijks bezig met de problemen van schoolverlaters, van werkende jongeren, maar ook van werkloze jongeren. Nu staat hij zelf op straat. Maar hij wist het van tevoren, toen hij als districtsmede werker van de Katholieke Werkende Jongeren aan de slag ging. Inmiddels is dc KWJ opgegaan in de Jongeren beweging van de FNV. Als medewer ker van die beweging neemt Nagel- kerke vanavond (vrijdag) in Terneu- zen afscheid. Hij werkte destijds als electromon- teur bij een machinefabriek in Goes Nagelkerke voelde zich verbonden met het vakbondswerk en werd ka-' derlld van de KWJ-Zeeland Na ver loop van tijd volgde dat aanbod hij kon aan de slag bij de KWJ m Zeeuwsch-Vlaanderen Maar het wérd er direct bijgezegd: het was voor een periode van vier jaar Die periode is nu achter de rug. „Als je vier jaar of meer uit je beroep bent geweest, betekent het datje een enor me achterstand hebt op je collega's. Je hebt allerlei ontwikkelingen ge mist. allerlei opleidingen. Dat heeft natuurlijk consequenties als je gaat solliciteren stelt Nagelkerke nuch ter vast. En hij kan het weten, want de afgelopen jaren kreeg hij een prima inzicht in liet personeelsbeleid van alle mogelijke bedrijven Nagelkerke nam het die vier jaar vooral op voor winkelpersoneel en jongens en meis jes in de horeca. Verkleed als Sin terklaas en vergezeld van Zwarte Piet stapte hij menige supermarkt binnen om er de 'meiden achter de kassa' via pamfletten op te wijzen dat ze wel degelijk rechten hadden En was de Sinterklaastijd achter de rug. dan trof de goedgemutste bezoeker van een horeca-etablissement ergens in Zeeuwsch-Vlaanderen Nagelkerke plotseling weer actievoerend aan op een terras of aan de bar. Dan was hij verkleed als ober en deelde ander maal pamfletten uit. Overgekomen „Het directe resultaat van die acties was meestal erg klein. Maar later, als je de mensen sprak, merkte je toch dat het allemaal wel overgekomen was En dat is natuurlijk heel belang rijk". Nagelkerke heeft nog 'andere tijden' meegemaakt. Bijvoorbeeld die grote manifestaties, in Hulst en in Sas van Gent. In de jaren zeventig trok ken dergelijke activiteiten nog horden werkende jongeren. Daarna kwam de klad erin. De laatste manifestatie, eerder dit jaar in 'De Halle' in Axel, trok slechts een handjevol belangstel lenden „Dat klopt", zegt Rob Nagel kerke. "het wordt steeds duidelijker dat de jongeren niet meer afkomen op alle mogelijke manifestaties, maar dat ze zelf wel zullen bepalen wanneer en waarmee ze naar ons toekomen Dat blijkt ook uit de cijfers: het aantal zaken dat wij te behandelen krijgen, neemt niet af. Maar de aard van die klachten verandert wel. Hield je je vroeger voornamelijk #bezig met klachten over de werksituatie, tegen woordig krijg je steeds vaker te ma ken met problemen in de woon- en leefsituatie" Verklaarbaar Volgens Rob Nagelkerke. die zich de laatste tijd vooral bezighield met Zeeuws-Vlaamse zaken, is de terug gang in de belangstelling voor het werk van de Jongerenbeweging wel te verklaren. „De meeste jongeren, die wel werk hebben, voelen weinig of niets voor het vakbondswerk. Ze zijn al blij dat ze werk hebben en boven dien zou dat vakbondswerk weieens schadelijke gevolgen kunnen hebben Daarnaast sta je. in een situatie dat er zo tien anderen klaar staan om je werk over te nemen, al snel met de rug tegen de muur als je je rechten wilt verdedigen Het zou anders moeten kunnen maar dit gebeurt nu een maal". Nagelkerke vindt - en dat is z'n bood schap bij het vertrek dat de Jongeren beweging er goed aan doet om zich naast de vormende activiteiten ook meer bezig te gaan houden met ont spanning ..We zullen meer moeten inspelen op de wensen van de jonge ren Willen ze ontspanning, dan mag ie ze dat niet naast je neerleggen. Maar daarnaast kun je dan nog wel degelijk alle mogelijke informatie aan diezelfde mensen kwijt" Rob Nagelkerke wordt bij de Jonge renbeweging FNV opgevolgd door Jos> de Vuyst uit Breskens, die al enige tijd aetief was als kaderlid. Verworpen Zijn mening werd gedeeld door zijn fractiegenoot Lampert, die voorstel de de exploitanten vrij te laten in liun keuze van sluitingsuur. Dit. door de PvdA PPR-fractic gesteunde voor stel, werd met de stemmen van de CDA- en SGP-fractie verworpen. Een tweede voorstel van de heer Lam pert. eveneens gesteund door PvdA PI'R. om ook de bedrijven binnen de Ie kom althans tijdens de zomermaanden de hele week de gele- geilheid te pven een uur later te ^Vdtlme'aange'i«:nh'e"d"'Beékmin sluiten zodat de ongelijkheid met de za| 11>melljk c0„,.rrl gevc„ dat bars het buttengeb.od voor een vrljwe, j|jk ,s aan ,reden deel zou zijn verdwenen, werd met de „ctijds beroemde organist dezelfde stemmenverhouding ver Ab, Voe,„ augustus 1;g9. op het Wethouder K. woutets tcdat ontraad- SS"1" °n" de voor de stemming dit voorstel „Er wordt niet gedacht aan de eigen inwo- in de achttiende eeuw werden orgel- ners. Iemand die vroeg op moet heeft concertprogramma's voor een belang- op werkdagen veel overlast van ver- rijk deel gevuld met muzikale schilde- trekkende cafébezoekers". ringen Het ging daarbij om ïmprovi- Het meerderheidsvoorstel van het col- saties over morgen- en avondstem- Beekman. Het gaat daarbij om een lege werd uiteindelijk, nadat de heer P Holtrmg (pvdappr. om stemming had gevraagd, met zes stemmen vóór en vier tegen aangenomen De heer J. P. de Regt (Wdi was niet aanwezig). Goese politie wint eigen voetbaltoernooi GOES Een voetbalteam van de Goese gemeentepolitie is woensdag eerste geworden bij het jaarlijkse voetbaltoernooi dat door de gemeen tepolitie van Goes werd georgani seerd. De Goese politie kwam in de fmale tegen een team van de rijksver keersinspectie Zuid-Holland te staan. Deze wedstrijd eindigde, met 1 tegen 1. onbeslist. Daarom moesten strafschoppen geno men worden, waarbij de Goesenaren de beste bleken. Ze wisten er vijf in het net te krijgen en de rijksverkeers inspectie 4 Het toernooi werd gehou den op het sportpark Het Schenge Er werd gespeeld 111 2 poules. De einduitslag luidt 1 Gemeentepolitie Goes. 2 rijksverkeersinspectie Zuid-Hol land. 3 rijkswaterstaat. 4 gemeentepolitie Temeuzen, 5 gemeentepolitie Bergen op Zoom, 6 gemeentepolitie Vlissingen en 7 gemeentepolitie Middelburg Aanvankelijk hadden zich 8 teams ingeschreven, maar 1 had zich teruggetrokken mingen. jachttaferelen en complete veld- en zeeslagen inclusief het donde ren van het geschut en soortgelijke ingrediënten. Het programma van het concert dat Abt Vogler bijna 200 Jaar geleden in Middelburg gaf is bewaard gebleven en Bram Beekman laat vanaf 20 uur horen hoe dat klonk. Een van de ulj te voeren werken is 'Die durch ein Don- nerwetter unterbrochne Hirtenwon- ne (de door een onweer onderbroken gelukzaligheid van een herder). Dit stuk van J H. Knecht bevat onder meer de luidruchtig weergegeven plotselinge opkomst van het onweder waardoor een herder wordt opge schrikt Verder wordt 'De Fremers- berg' van M Koennemann gespeeld in een bewerking van Gerretson en de organist zelf. Pedagogisch centrum bijeen in Goes GOES - Het overlegorgaan Stichting Regionaal Pedagogisch Centrum Zee land houdt woensdag 21 september in het stadhuis in Goes een openbare vergadering, die 's middags om 14.15 begint. Op de agenda staat onder meer een bespreking van het finan cieel beleidsplan van de stichting Ook wordt de invoering van een regle ment voor schoolbegeleidingsdien sten besproken. Verder worden wat begrotingszaken aan de orde gesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 35