Hoek kan eerste punten pakken tegen Oranje-Wit RVO-voetbal in de versukkeling Jubileumtoernooi IJVC in Oostburg SPANNENDE DUELS IN AFDELINGSVOETBAL BV Hulst wil versterkingen omzetten in klinkende zeges PZC/ Streek TUSSEN SCHELDE EN GRENS Huldiging Steen-spelers VAN ACHTTIEN NAAR ZEVEN PLOEGEN 1 occasions! VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1983 IRIJC AARDENBURG De West-Zeeuws-Vlaamse automobielclub (WZA) start zondag 18 september de tweede helft van de rittencompetitie voor de leden. Men doet dat met de Kreekerit. een routebeschrijvingsgebcuren met start en finish op de Valeiskreek. Die Valeiskreek ligt in De Biezen tussen St.-Kruis en Eede. De inschrijving voor de Kreekerit staat open vanaf 12 ]45 uur. biedt startmogehjkheld voor de klassen A en B die het resultaat mee kunnen nemen voor het klassement van het clubkampioenschap. Daarnaast is er een C-klasse ingesteld voor de echte beginners en worden ook fietsers op pad gestuurd De eerste equipe vertrekt om half twee op een parkoers dat vijftig kilometer lang is. veel lange, rechte stukken en telt in de ideale tijd van twee uur en vijf minuten laai finishen. Voor de C-klasse bedraagt de afstand 42 kilometer Daar wordt het WZA-puzzelreglement toegpeast en is de gemiddelde uursnel- 'heid op 20 kilometer gesteld. De prijsuitreiking zal osmtreeks half zeven in het inschrijflokaal plaatsvinden TERNEUZEN Onmiddellijk al op de eerste eompetitiedag overtuigde Breskens met een imponerende 4-0 zege op het vooraf hoog ingeschatte Vlissingen. Weliswaar stelde Vlissingen-trainer Bert Pentury na de wedstrijd „niet van dit Breskens onder de indruk te zijn gekomen", maar de 4-0 sprak desondanks voor zich en kon in géén geval verklaard worden door de persoonlijke fouten, die Pentury zijn spelers verweet. Breskens speelde Vlissingen op een korte periode voor de rust na domweg van de mat en bevestigde slechts zijn reputatie, die inmiddels ook buiten Zeeuwsch-Vlaanderen meer en meer gestalte krijgt. Het was vooral Bram van de Broecke. ook de 1-0 overwinning die Philippine pine een streekderby en Biervliet ont- die in het treffen met Vlissingen een boekte op Vogelwaarde. In elk geval vangt het debuterende Lewedorpse hoofdrol opeiste In de aanloop naar heeft de eerste speeldag al geleerd dat Boys. Ria (dat vorige week zijn wed de competitie had Piet de Winde nog de onderlinge krachtsverschillen dit beweerd „dat Bram minder sterk op jaar in de vierde klas uitermate gering dreef is", maar de spitsspeler blijkt op zullen zijn. Zondag vermeldt het pro- tijd de vorm te pakken te hebben die gramma onder meer Vogelwaarde- hem vorig seizoen zo gevreesd maakte Axel (een duel tussen twee outsiders) en die hem ook deze competitie geen en Terneuzen-IJzendijke. En interes sant wordt ook HVV'24-Hontenisse. Hoofdplaat speelt thuis tegen Philip- windeieren zal leggen. Met Van de Broecke terug op het oude niveau reist Breskens zondag af naai- het Tilburgse NOAD. dat vorig seizoen lange tijd in degradatiegevaar ver keerde en zich pas in de slotfase in veiligheid wist te spelen En ook zon dag startte de voormalige profclub matig met een 2-0 nederlaag tegen het vezwakte Internos, dat dit seizoen nergens op rekent Sluiskil startte eveneens matig, wellicht niet? zozeer qua spelniveau. maar wèl qua resul taat. De 3-2 nederlaag op eigen veld tegen het Oosterhoutse WVo was des te meer een desillusie omdat Sluiskil in de tweede helft volop kansen kreeg om een voorsprong te nemen, maar op het beslissende moment twee onver wachte tegentreffers om de oren kreeg. Evenals Breskens speelt ook Sluiskil zondag in het Brabantse: In Zevenbergen is Virtus (zondag nog goed voor een 2-2 gelijkspel tegen Middelburg) de tegenstander. strijd tegen Lewedorpse Boys afgelast zag) start de competitie thuis tegen Aardenburg. Zaterdagvoetbal Voor de Zeeuws-VIaamse zaterdag clubs was verleden week weinig sue- Derde klas In de derde klas van het zondagvoet bal verraste Steen met een 2-1 zege op Roosendaal, in Roosendaal nota be ne. Het was voor de formatie van Walter van Duysse een droomslart, omdat vooraf een gelijkspel het ma ximaal haalbare leek, Zondag speelt Steen voor eigen publiek tegen D1VO, al vele jaren een belangrijke outsider in de derde klas. Getergd wellicht door de laat tot stand gekomen 3-1 nederlaag tegen Zierikzee zal DIVO via Steen de schade beperkt willen houden. Hoe dan ook is Steen-DIVO een topper. Minder voortvarend verliep de eerste wedstrijd voor Clinge, de debutant op derde klas-niveau 22 wedstrijden achtereen waren de Zeeuws-Vlamin gen vorig seizoen ongeslagen, maar meteen al de eerste wedstrijd in de derde klas (tegen Gastel) leverde een 1-2 nederlaag np Komende zondag gaat Clmge op bezoek bij Jong Am- bon, met 1-1 tegen De Schutters rede lijk gestart. Vierde klas Verrassend zonder meer waren afgelo pen zondag de uitslagen in de vierde klas van het zondagvoetbal. Meteen al struikelden Hoofdplaat (1-0 tegen Hontenisse) en HVV'24 (2-1 tegen IJ- zendijke), twee kampioenskandidaten toch. en kwam Terneuzen in Aarden burg in een slechte wedstrijd niet verder dan 1-1 En opzienbarend was TERNEUZEN Als een van de oudste volleybalverenigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen houdt IJVC uit IJzendijke ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan zaterdag in de Oostburgse sporthal De Vcerhoek een toernooi, waaraan door 20 teams wordt deelgenomen. In de categorieën heren promotieklas. heren tweede klas. dames eerste klas en dames-recreanten wordt vanaf 's morgens 09 00 uur tot "s middags 17.00 uur op drie velden strijd geleverd, waarbij het voor de deelnemende teams de laatste mogelijkheid is om naar de sterkste opstelling te zoeken in de aanloop naar de competitie, die volgende week begint, In alle categorieën wordt een halve competitie afgewerkt, waarbij de wedstrijden bij de heren in twee volledige sets worden beslist en bij de dames in een tijdsbestek van 25 minuten. Bij de heren promotieklas komen IJVC. CVC. Voverdi (Dinteloord). Savok. Kikkers en Verdegem tegen elkaar uit. Kanshebbers voor de eindzege lijken de organiserende vereniging en Verdegem. terwijl Savok mogelijk voor een verrassing kan zorgen. Bij de heren tweede klasse is SWluis favoriet. De Sluiskilse ploeg moet het opnemen tegen Verdegem 2, Voorwaarts. Savok 3 en het tweede en derde team van IJVC Bij de dames eerste klas komen Kikkers. Sluvoc, IJVC en een adspirantenteam van IJVC binnen de lijnen. Wie het toernooi wil winnen zal Kikkers moeten verslaan, zo luidt de algemene verwachting. Tenslotte wordt bij de recreanten strijd geleverd tussen IJVC, KPJ Philippine. VCG uit Groede en Verdegem. ces weggelegd. Hoek (2-3 tegen Arne- muiden) en Zaamslag (0-2 tegen Se- rooskerke) werden zelfs met het eer ste verlies geconfronteerd en voor AZVV (0-0 tegen WlIS) en Terneuzen Boys (1-1 tegen NTVVl was er niet meer dan een teleurstellend gelijk spel. Hoek. dat tegen Arnemuiden op méér gerekend had. speelt morgen (zater dag) thuis tegen Oranje Wit. vorig jaar steeds onderaan bengelend en vorige week gestart, met een 2-0 nederlaag op eigen veld tegen Oostkapelle. Nor maal gesproken moet de formatie van Jan Dooms (die nog twijfelt over de bezetting van zijn laatste lijn) tegen Oranje Wit zijn eerste punten kunnen pakken. Voorwaarde is echter dat Hoek erin slaagt de altijd versterkte verdediging van de bezoekers te ont regelen. AZVV. dat met de 0-0 tegen WHS te weinig kreeg, wacht morgen een ui termate zwaar duel. Tegenstander SSC'55 uit Sprang-Capclle mag im mers aangemerkt worden als een mogelijke titelkandidaat en zaterdag nog overtuigde AZVV's opponent met een 1-3 overwinning tegen Bruse Boys, Wellicht blijkt morgen al of AZVV dit seizoen een rol van beteke nis zal gaan spelen of dat niet meer dan een middenmootpositie wegge; legd zal zijn. In dc derde klas had Terneuzense Boys zaterdagmiddag de winst tegen NTVV in handen toen Arjen Wilting in de slotfase scoorde. Maar in de slotmi nuut doelpuntte NTVV nog onver wachts tegen en moesten de Terneu- zenaren alsnog pen verliespunt incas seren. Morgen speelt Terneuzense Boys tegen Dinteroord uit. een wed strijd met perspectief, omdat Din teloord een van de zwakkere tegen standers is. Zaasnslag. dat de 2-0 nederlaag tegen Serooskerke min of meer ingecalculeerd had. treedt voor eigen publiek aan tegen Zwaluwe. een onbekende die zijn visitekaartje afgaf middels een 3-1 overwinnmgTop Tho- lense Boys. Nog zoekend naar de juiste samenstelling van zijn team zpl Gernt Emans zijn spelers hoogst waarschijnlijke voorzichtigheid predi ken Een tweede nederlaag zou ten slotte hard kunnen aankomen. TERNEUZEN In de eerste klas van het afdelingsvoct- bal staat voor zondag een aantal hoogst interessante duels op het programma. Alle Zeeuws-VIaamse teams ontmoeten daarint cgenstanders van boven de Wester- schelde. Meest in het oog springend is daarbij de ontmoeting tussen leider Noormannen en het pas naar de afdeling gedegrdeerde koewacht, dat drie punten uit twee wedstrij den verzamelde. Trainer George de Bakker verwacht voor de roodgelen een moeilijke uitwedstrijd „Zo op het eerste gezicht lijkt Noormannen een goede ploeg. Ik heb een beetje informatie over hen en daarin komt de ploeg over als een van de beter voetballende teams. Dat moeten wij hebben, want we beschikken eveneens over een jonge ploeg, die goed probeert te voetballen". Wat betreft is de start in de afdeling De Bakker ietwat tegengevallen. „Wij hebben nu Volharding en Sluis gehad en dat waren toch veel te harde duels", aldus de Koewacht-trainer. „Het mag best mannelijk zijn. maar het was allemaal een beetje onorthodox". Vooruitblikkend naar het duel met Noormannen tekent De Bakker voor een gelijkspel. „We hebben Noormannen in het verleden wel in de vierde klas ontmoet, en toen hebben we daar nooit kunnen winnen", beseft hij. Met een weer herstelde Carel Claessen, maar nog zonder Karei Broekman reist Koewacht naar Westkapelle. Zeeland Sport, eveneens uit de vierde klasse gedegra deerd. gaat zondag op bezoek bij Corn Boys. dat de Vlissingers volgens trainer Hans Radt onbevangen tege moet zal treden. „Ik ben eigenlijk geheel onbekend met Zeeland Sport, maar ga er vanuit dat ze met twee spitsen spelen". Overigens is de Sasse trainer van mening dat Com Boys de eigen mogelijkheden optimaal moet benut ten. „Dit betekent dat we aanvallend zullen spelen. Met een mogelijk weer tijdig herstelde John Moes (zondag geblesseerd uitgevallen), dient Corn Boys in ieder geval een punt aan het duel over te houden". Oostburg ontvangt Domburg. Graauw gaat naar Robur, Sluis speelt uit bij Volharding en Hulsterloo moet naar Patrijzen. Peter Vaal is het komend seizoen actief op twee fronten bij BV Hulst en bij BC Sas. TERNEUZEN Wie zou verwachten tlal de Zeeuws-VIaamse basketbal clubs slaan te trappelen van ongeduld om aan de vandaag te starten competities te beginnen, zit er voor een deel toch naast. Uit Oostburg (Operatie) en Terneuzen (Scheldepoort) komen alarmerende berichten over uitgedunde selecties en daaraan vastgekoppelde, laaggestemde, verwachtingen voor het nieuwe seizoen. Sas van Gent (BC Sas) daarentegen beleeft na een eerstejaars kennismaking met deze sport een sterke groei die leidde tot oprichting van een herenteam, terwijl de Voorwaarts-dames (Axel) hun motivatie halen uit promotie naar de nieuw geformeerde tussenklas tussen de eerste en tweede afdeling. Bij de BV Hulst een totaal verschil- Zeeuws-VIaamse clubs bijeen lende benadering van de competi- brengt. „Een goede zaak die gunstig tie: het landelijk spelende heren- door kan werken in de sporrtbeoefe- team kreeg aanzienlijke versterking ning zelf', denkt Kay Met die en wil dat m klinkende resultaten streekduels tegen Voorwaarts Axel omzetten; de dames van de Hulster- en Operatie Oostburg in het voor- se vereniging spelen, zoals een uitzicht krijgen de drie ploegen ze- woordvoerder het uitdrukte "louter ker een interessante competitie, en alleen voor de lol'. Niet direct Rob Kay verwacht aan het einde prestatiegericht dus. Daarnaast daarvan Scheldesport in de subtop, kreeg BV Hulst een enorme dreun te verwerken door het wegvallen Over dc heren kan hij na het van zijn heren junioren Na een Zeeuwse titel vorig jaar zag de groep het met zitten vertrek van De Grave en Des.vpris - begrijpelijk minder positief zijn. „Daarnaast komt dat het tweede teniet gedaan. BV Hulst "landelijk te gaan spelen Een inves- team van de heren opgehouden tering van jaren werd in eèn klap heeft te beslaan. De gaten mofeten gevuld worden door een paar over gebleven junioren". En dat ziet Kay niet zonder pijn gebeuren. Bo vendien is het gat tussen de jeugd De eerste spniorenselectie zag door en de senioren te groot geworden, het verdwijnen vi versterking maai buitenaf komen. Grusee de Grave en Nico Desypris kwamen over van zeker toe dwingen dat het accent het Terneuzense Scheldesport dat op de verdediging komt te liggen, dat verlies waarschijnlijk maar Als dat nieuwe concept pakt moe moeilijk zal kunnen vangen. „Maar ten we ons kunnen handhaven". De Grave en Desypris waren het aldus Kay. een beetje zat om weer in de tweede klas aan te moeten treden. Temeer de junioren de „Het wordt alleszins een moeilijk te graag v.an seizoen. Lengteverlies en verlies stootkracht zullen er bijna te kunnen aldus Ton de Booy Voorwaarts eerste damesteam, staat te trappe- de Hulsterse club. Met Peter Vaal len om te beginnen „Maar dat staat als nieuwe trainer-coach moet deze ze elk jaar", weten de collega's, ploeg het landelijk niveau vast kun- Voorwaarts-dames werd in het afge- nen houden lopen seizoen met overmacht kam- Ook bij de dames slaagt men daar pioen, maai' Van Espen is maar wat wel in Maar trainer Jan van Goe- gelukkig met eerdergenoemde tus- Ihem zal meer problemen krijgen senklas. „Vroeger lagen we er na om zijn selectie te motiveren dan promotie naar de eerste klas meest- dat bij de heren het geval is. BV a' ook meteen weer uit. Nu kunnen Hulst-dames is namelijk een gezel- we naar dat niveau toegroeien", ligheidsploeg met alles wat daar denkt ze. Met een practisch onge- aan vast zit Hoofdzaak blijft ont- wijzigd team en in het achterhoofd spannen 'ballen', de drang om pres- de uitstekende aanloop naar de taties te leveren kent de ploeg bijna competitie denkt de Voorwaarts- niet. In de voorbereiding is dat al aanvalster dat de ploeg het zeker In Oostburg heerst een mineur stemming bij de heren. Niet zo verwonderlijk na de degradatie dit tevens tot gevolg had dat er een aantal spelers stopte. Met een mini male bezetting (7). geen opbous van onderaf en een recent - verleden dat met een gewonnen wedstrijd op een totaal van tweeën twintig een forse aanslag op de mentaliteit deed, is Han Moerman al tevreden als de basketbaisportin Oostburg blijft bestaan. „Het word; waarschijnlijk sukkelen op lange termijn, Nieuwe mensen kunnen bij Operatie waarschijnlijk meteen m het eerste geplaatst worden. Maar welkom zijn ze uiteraard", zeg; Moerman die als de dood is voor blessures. „Als die op gaan treden zal het zeer moeilijk worden", hij. Die blessures kunnen ook de dame niet 'hebben'. „Weliswaar is beeld daar aanmerkelijk gunstiger en de motivatie na twee jaar pro motie achtereen duidelijk aanwe zig. „Maar", haalt Moerman alle optimisme in die richting weg,„hei tweede team is gestopt en daardoor zit er niets meer achter de hand, Nu een kwetsbare groep, bovendien twee keer twintig minuten zuivere speeltijd af moeten werken, is iets dat een aanslag op de conditie ral meebrengen, ben ik bang dat die blessures onvermijdelijk zullen zijn. En iu de tussenklas zal dat zeker punten gaan kosten". Moer man hoopt op behoud van dal niveau, noemt een paar factoren, die daarbij mee kunnen helpen: „De dames krijgen een uitstekende Belgische coach, worden voortaan getraind door een oud-ster uil het Zeeuws-VIaamse basketbal., voet baller Willem van de Broecke Breskens. jevoi onge: meer vragt jaren Trot die i West Deze zjf VI lubre [ruin De be' ontsta raam de toe dat ze «rlog Ij): zij Süe.n Sruinl daivr tak met ve btdrei. B beu BC Sas naar. voren gekomen: slecht trai- ningsbezoek cn een speelse instel- plaats i kan brengen. de middenmoot daar goed kunnen doen. Scheldesport ling Jammer omdat voorheen vaak Jaap van Sabben, de mentaal moei- aangetoond werd dat de ploeg in de stuk te krijgen Voorwaarts-ver- tweede klas een topper zou kunnen dediger, laat minder prettige gelui- zijn. BV Hulst dames bivakkeert den horen. „Trainer Frank Oude- echter inde derde klas En moet het naerde is verdwenen, zijn werk wordt nu opgeknapt, door Peter Pauwels en Dick Busch Die wissel werking verzwakt denkelijk niet. Wel is de selectie uitgedund. En Wedstrijdsecretaris Rob Kay laat krap als die al was kunnen een paar zich allereerst optimistisch uit over blessures erg vervelend doorwer- 'zijn' dames. „We zitten daar ruim in ken", denkt Van Sabben. Hij hoopt onze speelsters. De concurrentie op handhaving dit jaar. „voigend voor een plaats in de eerste selectie seizoen stroomt er wat jeugd door kan gunstig inwerken op de groep en komen we wat ruimer in de die ervoor zal moeten knokken om mankracht te zitten De Voor in de basis te slaan Kay is erg waarts-heren hebben zich overigens gelukkig met de geformeerde tus- goed voorbereid Duurlopen in het senklas (vier teams uit de eerste Axelse bos hebben voor een prima klas degradeerden, de zes besten uit conditie gezorgd. Op basis daarvan de tweede klas gingen naar deze heeft Van Slabben vertrouwen in nieuwe klas. red.) die een aantal behoud van de derde klas. „Uit Sas van Gent niets dan g< zou de titel kunnen zijn van de successtory die de BC Sas vorig seizoen met de dames gesel heeft. Trainer-coach Peter Vaal kas] weliswaar niet die selectie gen die in het eerste jaar zo veel leerde, in de seizoenfinale al verras-, te met leuke uitslagen Maar er is voldoende materiaal om in de derde klas hoopvol aan het tweede sei zoen te beginnen. In de Zeeuws- VIaamse bekerstrjd liet BC Sas zien al aardig zien, Vaal verwacht dat-de verwachtingen nu iets hoger ge spannen mogen zijn De grote winst voor de jonge veren) ging komt echter in eerste instantie uit de oprichting van een heren ploeg Dioe is in de vierde klas ingedeeld, kan daar. evenals de d& mes eerder, de nodige ervaring op doen. BC Sas heren heeft een jong team waarvoor dertien spelers in aanmerking komen. ..Ze hebben ei zin in. met de paar natuurtalent® in die groep moeten we in de to? meekunnen draaien En als even mee wil zitten pakken weal gelijk de titel", zegt Vaal verras send. SINT-JANSTEEN De eerste elftal spelers Jo van Remartel en Adry dc Bodt van de voetbalvereniging VV Steen worden zondag 18 september in de bloemetjes gezet door het bstuur van de voetbalvereniging. Dat ge beurt naar aanleiding van eht feit dat Adry de Bodt 550 wedstrijden en Jo van Remortel 500 wedstrijden in het eerste team van de vereniging uit Sint-Jansteen hebben gespeeld. De huldiging begint omstreeks 14 00 uur op het sportpark van de VV Steen voor de aanvang van de competitie wedstrijd Steen-DIVO Die wedstrijd begint om 14.30 uur Politie houdt prestatieloop TERNEUZEN De sportvereni ging van de gemeentepolitie Ter- neuzen (PSV) houdt vrijdag haar vijfde PSV-prestatieloop Start is aan Zeedijk Griete te Zaamslag. De aanvang is 19.00 uur Afstanden 2. 4 of 12 kilome ter. Iedere deelnemer ontvangt na afloop een herinnering, waar bij tevens een aantal prijzen tin natura) onder alle deelnemers zullen worden verloot op start bewijs. Organisatie is in samen werking met AV Scheldesport Terneuzen. HULST Het RVO-voetbal, jarenlang een trekpleister voor recreatiespelers, zakt steeds verder weg. Nog maar een paar seizoenen terug be reikte dit zondagochtend voetbal in Hulst een toppunt. Achttien elftallen zaten toen in de competitie die op de vier velden, uitgezet op het oude vliegveld buiten de stad, ook een vrij grote belangstel ling van de supporters kreeg. Maar daarna is het snel berg afwaarts gegaan. Weliswaar haalde de Recreatie Voetbal Organisatie (RVO) vorig jaar het 12,5-jarig jubileum. „Maar toen al moesten we opboksen tegen een verminderde inte resse", herinnert voorzitter Gerard Arens zich. En die dalende lijn heeft, zich sinds dien zodanig voortgezet dat er op dit moment van een absoluut dieptepunt gesproken kan worden. „Jammer na tuurlijk". zegt Arens. die met zijn bestuur rond de tafel gilng zitten en in de polgmg om de zaak nieuw leven in te blazen een dertigtal Zeeuws- VIaamse benaderde „Daar is echter weinig of niets uitgekomen En dat betekent dat we het nieuwe seizoen ingaan met zeven ploegen. Er bestaat een waterkansje dat er nog twee teams bij komen, maar dan hebben we het ook wel gehad" Vanu aar die plotse en forse terugval. De RVO-voorzitter hoeft niet te zoe ken om die te verklaren: „De grootste concurrent is ongetwijfeld het zaal voetbal. Ik kan dat ook wel begrij pen. Als RVO hebben we door de jaren been de naam verworven dal we praktisch onder alle omstandig heden speelden. Het moest wel bar zijn wilden we het programma eruit gooien. Zaalvoetbal ondervindt geen problemen van weersomstandighe den en zware, bemodderde velden. En dat heeft voor een aantal de doorslag gegeven". Arens signaleert verder nog een paar factoren die negatief op de organisatie gewerkt hebben. "Veel ploegen raak ten uitgekeken op telkens weer dezelf de tegenstanders. We hebben dat ge vaar van een sleurpatroon tijdig on derkend. slappen genomen om dat te Voorzitter Gerard Arens: opboksen tegen verminderde interesse doorbreken. Maar op een enkele uit zondering na bleer alles bij het oude De komst van nieuwe teams had de vlucht van de uitgekeken ploegen wellicht tegen kunnen houden. Maar we zijn er niet in geslaagd een aantal nieuwkomers in de competitie m te brengenArens wijt dat aan de gerin ge toeloop van jonge spelers bij die verenigingen „De oude garde haakte langzaam maar zeker at. er kwam geen aanvulling. Geen jong bloed. En dus problemen om de selecties voltal lig te krijgen. Wie nog verder wilde koos ook om die reden wel eens gedwongen voor de zaal" Probeersels Het is inmiddels wel duidelijk. Het RVO-voetbal. destijds van start ge gaan met vijf clubs, gegroeid naar een hoogtepunt met twee klassen van elk negen ploegen, is op zijn retour. „En het zal bepaald niet eenvoudig zijn om de boel weer op gang te krijgen", beseft Gerard Arens. Het bestuur legt zich weliswaar niet zo maar neer bij de huidige situatie, „maai ue vele probeersels om het zaakje weer in de lift te krijgen hebben tot nu toe geen resultaat gehad. Wc blijven echter zoeken naar ingangen om dit recreatieve voetbal op de zondagmorgen te behouden en uil te breiden", verzekert de RVO- praeses. Naast de club van zeven' draait in deze organisatie overigens ook nog een vijftal damesploegen mee. „Maar die verschijnen alleen in het voorjaar en in een zomeravondcompetitie op de velden", weet Arens. Hij ziet mpas- sinlg op de winterse zondagen van die groep niet zitten „We zullen het echt bij de heren moeten zoeken. Zitten daarmee nu in een dal en zijn niet direct optimistisch over de groei in de komende jaren. Als we maar eens duidelijk konden maken dat deze voetbalcompetitie voor veel spelers die bewust een stap terug willen doen louter en alleen als ontspanning Gpge- zet is. Dan zaten we mogelijk ai een heel eind in de goede richting Voorlo pig moeten we echter nog even door modderen Het is met anders besluit Gerard Arens. tADVERTENTIE van de BMW-dealer Garage Verbragge bv Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-13451 TRIMLOOP IN 'OUDE VAART' TERNEUZEN De korfbal"* - ging Luctor uit Terneuzen 1- maandag 19 september een tri®® bitje in de nieuwe wijk Oude Vaart. V» fog die "Eerste Oude Vaartsloop'Jj Wvi worden ingeschreven op het ïN; ie; park tot 18 30 uur. Op dat QJ® starten de deelnemers die naar een afstand van 3300 meter'li, meter of 9900 meter af kunnenW' bijv. Aan deze trimloop is een herin) verbonden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 32