Bestuurders spraken over gevolg nieuwe kampeerwet Verschillende acties tegen kruisraketten Actievoerders wilden bij de burgemeester douchen De terugkeer van de Rotterdammers - wat doen we ermee? SYMPOSIUM STAD EN LANDSCHAP IN MIDDELBURG Adjunct-directeur nodig bij dienst waterschappen 'woensdag 14 SEPTEMBER 1983 jjj PZC/P^vi"cie 17 MIDDELBURG Zeeuwse gemeentebestuurders hebben dinsdag nog eens nader kunnen vernemen wat hen voor 'huiswerk' wacht als straks na de inwerkingtreding van de nieuwe kampeerwet het beleid rond de verblijfsrecreatie meer dan tot nu toe het geval is geweest in lokale handen wordt gelegd. pat gebeurde tijdens een symposium een gedachtenwisseling te komen van Stad en Landschap, het adviesbu- over conclusies en aanbevelingen, reau voor ruimtelijke ordening en In het experimentele onderzoek dat ivormgeving. over het verschijnsel betrekking had op Westerschouwen 'kampeerplaatsenplan' Op de bijeen- werden ook de effecten van de ver- ïkomst ten kantore van het adviesbu- blijfsrecreatie op het landschap, de reau aan de Wagenaarstraat in Mid- leefbaarheid en de lokale economie delburg waren niet alleen gemeente- nader aan een beschouwing onder- lUke bestuurders aanwezig, maar on- worpen, der meer ook vertegenwoordigers van 4, provincie, planologische dienst BeStenWlingSplail kampeerraad en Recron. Binnen twee jaar nadat de ver- Een van <k' voornaamste conclusies «achting is 1 januari 1984 de kam- van de studie is dat de provincie zich peerwet is aangenomen, moeten de bedient van te gedetailleerde regels «meenten een kampeerverordening om het de gemeente mogelijk te ma- vaststellen met daaraan gekoppeld ken rond bestemmingsplannen een een kampeerplaatsenplan Zo'n plan slagvaardig beleid te voeren. Be- bestaat uit een inventarisatie van de stemmingsplannen zouden globaler bestaande en in de toekomst gewen- moeten worden en meer flexibiliteit ste accommodatie voor verblijfsre- moeten krijgen om tijdig op passende creatie. en Landschap kreeg van het ministerie van landbouw en visserij opdracht om. daar de kampeerwet zelf weinig zegt over het kampeer plaatsenplan, duidelijkheid in die ma terie te brengen. Dat gebeurde met de opstelling van twee experimentele kampeerplaatsenplannen. n gericht j op Westerschouwen en één op de Hollandse gemeente Leimuiden. Op basis daarvan zouden aanbevelingen worden gegeven, waar gemeenten hun voordeel mee zouden kunnen doen. Tijdens het symposium in Middelburg - er volgen er nog in Rotterdam en Zwolle bestond gelegenheid om tot wijze te reageren op dc snelle ont wikkelingen op verblijfsrecreatiel gebied. Er zal in de toekomst verder een aanzienlijk aantal gemeentelijke be stemmingsplannen moeten worden herzien om aansluiting te kunnen krijgen op de nieuwe taken en moge Ujkheden. De nieuwe planvorm waar mee de gemeenten in de toekomst te maken krijgen zal ze ook veel meer dan voorheen aanzetten om structu reel na te denken wat men eigenlijk aan wil met de verblijfsrecreatie. Tot nu toe werden er teveel adhoc beslis singen genomen Veel gemeenten lie ten het allemaal maar over zich heen komen en liepen achter de ontwikke lingen aan. Het door de toeristische druk plotseling in het leven geroepen Minister: geen extra personeel rijkspolitie 8Va» ome Haagse redacteur DEN HAAG Minister Korthals Alles van justitie ziet geen enkele mogelijkheid om de kleine Zeeuwse gemeenten, die iedere zomer een toe vloed van toeristen te verwerken krijgen, extra politiemensen te geven om ervoor te zorgen dat het plaatse lijke korps het vele werk nog enigs- rins aankan. iDe bewindsman zegt dat in antwoord |4 op vragen van de CDA-Tweede-Ka- Berieden Van Dam, Evenhuis-van Es- I «n en Van den Burg. Hij maakte dit II Standpunt overigens dinsdag al be kend tijdens zijn werkbezoek aan het district Zeeland van de rijkspolitie ter :ngelegenheid van het in gebruik nemen to:: van het nieuwe doorkiessysteem van aaa de rijkspolitie in Zeeland. De drie op kamerleden hadden aan het begin tan de zomer tijdens een werkbezoek san Zeeland geconstateerd hoe veel- •attend de taak van vooral de et Rijkspolitie in de kustgebieden is op mten dat. als de toeristen Zee- in hun bezit nemen, het aantal ecreanten vele malen groter is dan let aantal eigen inwoners. De Kamer leden hadden om speciale maatrege- voor vooral Schouwen-Duiveland en het gebied van de groep Veere van Jdenjkspolitie gevraagd. •n' Korthals Altes heeft hen nul op het 's!. «quest gegeven, niet In de laatste eêr- plaats omdat het hier, zoals hij ook 'dinsdag zei, niet om een specifiek Zeeuws probleem gaat maar om een J probleem dat alle kustprovincies k: raki. De Kamerleden hadden op hun fc-ud opgemerkt da het onaanvaard- "E «ar is dat de werkdruk voor de er^ Politie in de zomer zo groot is, dat er geen nsico's meer kunnen worden opgevangen. In de weekeinden doet da probleem zich nog in verscherpte r: paté voor lolenterminal aan anaal Terneuzen 'ij Gent geopend 'Van ome correspondent) GENT Op de rechteroever van het vt' junaal Gent-Terneuzen, even voorbij jöaco, werd gisteren de nieuwe preterminal 'Ghent Coal' officieel gebruik genomen. Tijdens de Plechtigheid demonstreerden leden van het actiecomité Zuidelijk Afrika edemonstrcerd tegen de aanwezig tod in hel Gentse havengebied van W Zuid-Afrikaanse mijnmaatschap- M Er deden zich geen incidenten 'Oor. Tjjret Coal' terminal is het nieuwste Wrijf dat zich in de Gentse kanaal- tos heeft gevestigd. Het werd in '80 •Pgericht om een kolenterminal te Wwen waar uit Zuid-Afrika aange- torde kolen kunnen worden gezeefd, tmengd en in zakken verpakt Van- K Gent zal de distributie gebeuren de Benelux en omringende lan- o. tevens wil men een commerciële ®ue tot stand brengen tussen de prnatlonale kolenproduktie en de ^opese industriële en huishoudelij- re markt. Gent werd als vestigings haf uitgekozen vanwege zijn stra factie ligging en goede verbindin- over de weg, water en spoor, tont Coal' beschikt langs het ka- ^over een terrein van 13,5 hectare ^een terminal die tot 2,5 miljoen Per jaar kan verwerken. Momen- 1 ajn de verpakkingsinstallaties to opbouw. Het Gentse project *a to de aanvangsfase een plan van 'f^toe Anglo International Mining juration en de Zuid-Afrikaanse jtoa Rand London Corporation, u 81 verwierf de Britse holding ,-toett Hallamshire Holdings een •tolerheldsparticipatie. Deze hol- r® a actief op het gebied van mijn- olleproduktie en onroerende toieren, TERNEUZEN De di recteur van de Techno logische Dienst van de Zeeuwse Waterschap pen komt om in het werk. Zijn taak is de laatste tijd zó uitge breid dal het dagelijks bestuur van de dienst op korte termijn een ad junct-directeur wil aan stellen. Het algemeen bestuur bespreekt dat voorstel maandag, tij dens een vergadering in het waterschapshuis in Goes. Al een paar maanden geleden wees het dage lijks bestuur in de aan biedingsbrief bij de be groting '84 op de grote belasting van vooral cfe leidende functionaris sen van de dienst. Ook toen al werd eventuele aanpassing van het per soneelsbestand aange kaart Nu komt het da gelijks bestuur met een definitief voorstel. Uitgangspunt van het, bestuur: een goede taak uitoefening van de tech nologische dienst is in het belang van het wa terkwaliteitsbeheer door de waterschappen Het voorstel aan het al gemeen bestuur verder ..Voorts moet over vol doende gekwalificeerde menskracht worden be schikt voor het onder houden van de externe contacten, die met na me voor de Zeeuwse wa terschappen van een niet te miskennen waar de zijn". Een interne verschui ving van werkzaamhe den lom de directeur wat meer speelruimte te geven) is onmogelijk ge bleken. Vandaar het voorstel om een ad junct-directeur aan te stellen. Daarmee is een uitgave van ongeveer 125.000 gulden gemoeid. Dat geld moet worden geput uit de post on voorzien op de begro ting voor '84. Dé algemeen bestuurs vergadering in het wa terschapshuis in Goes begint maandagmiddag om kwart over twee. TERNEUZEN De Verenigde Bootlieden bv in Terneuzen wil afrekenen met de problemen, waarmee loodsen, roergangers, marechaussee's en scheepsagenten worden geconfronteerd als ze aan boord van zeeschepen moeten klauteren. Dinsdagavond werd in de zeesluis van Terneuzen geëxpe rimenteerd met een man-lift, die touwladders en loopplanken moet gaan vervangen. Dat is ook wel nodig, want de schaalvergroting in de zeevaart heeft tol gevolg dat mensen, die om den brode aan boord van een zeeschip moeten klimmen, vaak halsbrekende toe ren moeten uithalen. De Verenigde Bootlieden bv in Ter neuzen (de bootmannen in de volksmond) werd daar bijna dage lijks mee geconfronteerd. In sa menwerking met hel Antwerpse bootliedenbednjf S. M. Brabo werd dan ook besloten om te gaan expe rimenteren met een man-lift, ver vaardigd door de firma Van de Weghe uit het Belgische Wilrijk. Eerdere proeven leidden ertoe dat Brabo een dergelijke lift nu perma nent in gebruik heeft op de Zand- vlietsluis in Antwerpen. De lift blijkt trouwens ook een geweldige hulp bij het van boord halen van gewonde of zieke bemanningsle den Proef Dinsdagavond werd in de zeesluis van Terneuzen geexperimenteerd met het autoschip 'Eva Oden'. De lift met een draagvermogen van 680 kilogram bleek prima te voldoen. Het ontwerp is redelijk eenvoudig: op een platform wordt een uitschuifbare loopplank aan gebracht, die een afstand van een kleine twee meter kan overbrug gen. De draagkracht op de loop plank bedraagt tweehonderd kilo gram. Het maximum te overbrug gen hoogteverschil bedraagt elf meter. Door de grote stabiliteit kan de lift tot bij windkracht tien worden ingezet. Rijkswaterstaat en andere instanties reageerden dinsdagavond positief. Besluit de directie van de Verenig de Bootlieden tot aanschaf van de man-lift. dan wordt het apparaat ook op andere plaatsen in het ha vengebied ingezet. De beslissing over de aanschaf valt binnenkort verschijnsel van de overloopterreinen is daar een voorbeeld van De aanbevelingen die Stad en Land schap geeft na ervaringen met de voorbeeldgemcentcn Leimuiden en Westerschouwen hebben onder meer betrekking op de inhoud van het kampeerplaatsenplan, waarbij veel specifieke recreatie-gemeenten zul len moeten kiezen voor een aange vuld model van liet kampeerplaat senplan. Waar hel gaat om de aanbe velingen rond het werkproces en de te volgen procedure pleit Stad en Landschap voor een constructiel overleg tussen gemeenten en provin ciale overheid om tot een samenhan gend beleid te komen. Verder acht men het gewenst dat er een overleg platform komt van gemeentelijke overheid en recreatie-ondernemers. Op die manier zal hel wat gemakke lijker zijn problemen op regionaal en provinciaal niveau het hoofd te bie den. Het symposium was ingeleid door gedeputeerde mevrouw E. Maris-Kos- ter, die zoals ook de serie aanbevelin gen dat deed. wees op de noodzaak van een goed overleg tussen provincie en gemeente op het punt van de planvorming. De provincie is daartoe zeker bereid, zo liet zij weten. Namens Stad en Landschap belichtte ir C. Paans de relatie tussen het kampeer plaatsenplan en de ruimtelijke orde ning. Ir C Lever van het adviesbureau belichtte de inhoudelijke zaken van het kampeerplaatsenplan en be schreef de eventueel te volgen proce dures. Kostenaspect Tijdens de discussie toonden bepaal de gemeentelijke woordvoerders zich beducht voor de taak die hen wordt opgelegd na de inwerkingtreding van de nieuwe kampeerwet. Daarbij speelde ook het kostenaspect een rol. Vertegenwoordigers van een aantal andere gemeenten toonden zich niet zo schrikachtig en wilden de kosten zo nodig voor lief nemen omdat in de nieuwe situatie de gemeenten in de gelegenheid worden gesteld een ei gen beleid te voeren waar het gaat om de aanpak van de verblijfsrecrea tie. Ook van Recron-zijde zag men duide lijke voordelen in het kampeerplaat senplan. De organisatie stelde wel als een van dc voorwaarden, dat ook de recreant zelf voldoende aan bod moe ten kunnen komen B ekerzaal voetbal in Middelburg MIDDELBURG Hoofdklasser Blauw Wit heeft zich geplaatst voor de halve finales van de bekercompe titie zaalvoetbal in Middelburg. De blauwwitte» kwamen in de vierde ronde als overwinnaar uit de strijd tegen Veldzicht. De halve finalisten wonnen met 4-3. Torna plaatste zich in de vierde ronde door strafschoppen. Na een 3-3 gelijk spel tegen Jong Ambon II waren de Toma-spelers de betere bij de straf schoppen die de beslissing moesten brengen. Blauw Wit speelde zich ook door strafschoppen in de vierde ronde na een 4-4 gelijkspel tegen Jong Am- bon III. Hooizolder zegevierde met ll-l over Amro waardoor de hoofd klasser eveneens verder bekert De Pinten werden met 2-1 uitgeschakeld door CP Boys, dat nu verder mag. Vanavond (woensdag) worden in sporthal Voorborch de andere wed strijden m de vierde ronde gespeeld 19.30 uur Hooizolder-Amgas, 20.30 uur CP Bovs-Middelburg I en 21.30 uur: Toma-Dauwendaele I NCVB Serooskerke CV houdt bijeenkomst SEROOSKERKE De afdeling Se rooskerke CW van de NCVB houdt woensdag 14 september de eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen. Tijdens deze bijeenkomst zal de heer Drljgers van het KNMI te Vhssingen spreken over 'Hel KNMI m de weer' De vergadering wordt ge houden in het dorpshuis 'De Zandput' en begint om 19.45 uur kt Rian de Waal Ket Rotterdams Philharmonlsch Orkest onder leiding van Heinz Fnesen Solisten Rian de Waal. piano en Henk de Graaf, klannet Werken van Sjostakovltsj (feestelijke ouverture), Tsjaikofskl (eerste pianoconcerti. Von Weber (eerste klarinet- concert) en Rossini (La boutique fantasque in de orkestratie van RsplEhl) CONCERTZAAL, MIDDELBURG En zie - zo bleek dinsdagavond het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest, na zeven, acht jaar van afwezigheid, plotseling weer te rug om als vanouds het nieuwe theaterseizoen in Zeeland te ope nen. Het had pianist Rian de Waal meegebracht om die te begeleiden in het werk, waarmee hij deze zomer in de finale van het Koningin Elisa- bethconcours furore maakte, Tsjai- kofski's onverslijtbare eerste piano concert: een werk, waarbij déze luis teraar zich altijd weer verbaasd afvraagt, waarom Tsjaikofskl met dat markante beginthema in de loop van de muziek niet méér heeft gedaan. Het Elisabeth-concours heeft de naam van de Waal pijlsnel over de concertpodia in Nederland verspreid - er lag gisteren in de Concertzaalfoyer al een wervende folder gereed over zijn plaatdebut, waarin ..hel meest ongelofelijke pia nospel dat u ooit h,oorde" wordt beloofd. Niettemin zij gezegd, dat de kennismaking met De Waal live mij niet op alle fronten meeviel. Er kan geen twijfel bestaan over zijn fenomenale techniek, maar in ter men van uitvoenngscultuur is er van Tsjaikofski's concert méér te maken dan De Waal maandag luk te. Daarbij calculeer ik in. datpopu- lanteit niet vermengd dient te wor den met kwaliteit, maar ook in het besef, dat Tsjaikofski's Eerste in muzikale diepgang - bijvoorbeeld - Beethovens vierde of,- in tijd di chterbij, Brahms tweede concert bij lange na niet benadert dient te worden gezegd, dat De Waal muzi kaliteit en warmte m de vertolking doorgaans - zelfs in het langzame deel - opofferde aan kil glitterende virtuositeit. Die indruk trof temeer in het per spectief van het optreden van dé tweede solist; die het RPhO bege leidde: de eigen solo-klarinettist Henk de Graaf, in Webers eerste concert. Het orkest stond beiden met even veel verve terzijde, en ook de diepgang van Webers werk is niet peilloos. Integendeel virtuoos divertissement, troef, maar De Graaf bedde ze stijlvol in een be heerste vertolking in en deed Weber daarmee optimaal Het stormaentigste onthaal was echter voor De Waal. Het Rotterdams Philharmonisch Orkest terug in Zeeland. Wat doen we ermee'' Onopgemerkt is de we derverschijning van de Rotterdam mers niet gebleven Nog geen week geleden kon men functionarissen van het organiserende 'Uit' bekom merd zien fronsen, omdat de voor verkoop een halve zaal aan tege plaatsen had opgeleverd. De Con certzaal bleek dinsdagavond méér dan uitverkocht Wat. doen we er mee? In de eerste plaats: proberen het ensemble hier de komende jaren te houden Zeeland is, orkestraal bezien, zonder twijfel een wat in de wereld der vorming .kansarm' ge bied heet. Nu men ten provinciehui ze wikt en kennelijk niet ongeneigd is te beschikken dat jaarlijks zo'n twee ton voor incidentele cultuurza ken kan worden besteed, zou een deel daarvan kunnen worden aan gewend ter verrijking van het Zeeuwse culturele leven door Rot terdammers Dat zou een eerste stap kunnen zijn het orkest in Zeeland zien te krijgen, vier tot vijf keer per jaar. In vergelijking tot andere jaren is het Zeeuwse concertprogramma dit seizoen, van gisteren tot eind mei, zelfs 'rijk' bedeeld vier keer - netjes boven de Westerschelde ver spreid - het Rotterdamse Orkest, en vijf maal concerten die door de TROS worden georganiseerd on uit gezonden vrijdag de eerste in Goes met een uitvoering van Haydns .Jahreszeiten'}. drie keer het Neder lands Kamerkoor en nog enkele incidentele concerten. De - zeg maar - TROSmanifestaties lijken echter eenmalig: het is zeer de vraag of men volgend jaar opnieuw in Zeeland .op lokatie' gaat. Wél hebben ze - het geheel overziend - de minst traditonele programmering. .Uit' heeft voor dit seizoen binnen gehaald wat het krijgen kon Begrij pelijk is dat wel - nochtans leidt het tot een programmering voor het komende seizoen, waarin - de toer- nees van het Zeeuws Orkest meege rekend - driemaal Tsjaikofski's vioolconcert zal klinken Wie nu feestelijk opveert, omdat-ie gaarne verschillende uitvoeringen verge lijkt, komt voor een teleurstellinkje te staan: tweemaal namelijk komt het concert van dezelfde solist, Vik tor Liberman, die er Nederland mee rondgaat in het voorjaar van '84 en tweemaal Zeeland aandoet, eén- keer met Rotterdam als begeleider, de tweede maal bij het Brabants Orkest in Goes. Zo'n programmering is - naar het mij voorkomt - voor verbetering dan wel stroomlijning vatbaar. En enige vernieuwing, enig verwijlen terzijde van platgespeelde partitu ren, is dan evenmin weg. Dat brengt me bij een tweede overweging om de relatie naar Rotterdam de ko mende jaren te behouden. Het is denkbaar, dat bij een .vaste relatie' Zeeland-"Rotterdam wat program matische wensen welwillend beje gend zouden worden in De Doelen. Waardoor - om eens ergens te puk ken - een volgende keer niet Moz- arts Jupiter-symfonie meekomt naar Zierikzee, maar Mahlers .Das Klagende Lied' zou kunnen worden ingepast, of dat te Middelburg Stra- winsky (Zondags-serie) op de lesse naars verschijnt. Het zou zelfs kunnen gebeuren, dat 'Uit' en welke verse stichting voor Nieuwe Muziek Zeeland dan ook aanleiding zouden zien te bekijken of niet een studie gewenst is naar de mogelijkheid wederzijds een loop plankje in eikaars richting uit te leggén Zodat aldus tussen .tradlto- neel' eri 'eigentijds' ook eens wat loopplankjes kunnen worden aan gebracht. De Rotterdammers terug in Zee land. Hoe deden ze het. dins dagavond? Het had er - naar mijn indruk - veel van weg, dat het Rotterdamse orkest bezig was aan een act, om alle kwaliteiten van het ensemble pas in de loop van het seizoen aan de bezoekers hoorbaar te maken Gisteren was het. in die opzet, de avond van de Virtousiteit De feestelijke ouverture van Sjosta- kovitsj, Rossini's .Boutique' en toch ook Tsjaikofskl en Weber zijn, strikt genomen, geen van alle meesterwer ken. Met name Sjostakovitsj en Rossini Rsepighi worden geken merkt door een aanzienlijke hoe veelheid lawijt Het zij gezegd: het Rotterdams Philharmonisch Or kest toonde zich. in alle instrumen tale groepen, een virtuoos gezel schap. En men schuwt een stevige - in de Concertzaal zelfs brutaal klin kende - forte niet Maar bij sommige passages (ook in Weberi kon men vermoeden, dat het orkest in een muzikaal diepstekender program ma het beluisteren zeer waard zal zijn. Aanstekelijk op de zaal werkte al die feestelijke bombarie wél. de bijval was even krachtig als de wijze van musiceren. Kees Cijsouw IN EN OM HOOGERHEIDE iVan een onzer verslaggevers) HOOGERHEIDE Op verschillende plaatsen in en om Hoogerheide wor den de komende weken bijeenkom sten en protestacties gehouden tegen de komst van kruisraketten nabij Hoogerheide. Zo is er vrijdag 16 september een forumdiscussie van de PvdA-afdeling Hoogerheide Woens- drecht over het 'toekomstig rege ringsbeleid inzake de stationering van de kruisraketten'. Een van de forumleden is de secretaris van het IKV, Mient-Jan Faber, verder zitten inliet forum vertegenwoordigers van een aantal politieke partijen. De dis cussiebijeenkomst wordt gehouden in het Trefcentrum te Hoogerheide en begint om 20.00 uur. Tevens is er het komend weekeinde ook het een en ander te doen in het tentenkamp in Hoogerheide. zoals overigens bijna ieder weekeinde. Aan het begin van de middag is er de wekelijkse wake die wordt georgani seerd door dc vredesgroep in Woens- drecht. Deze begint om 12.00 uur en duurt tot 13.00 uur. Er is dan informatie ver krijgbaar en er kunnen bloemen ge kocht worden die in het hek van de vliegbasis Woensdrecht gestoken kunnen worden. Na de wake is er gelegenheid tot het drinken van een kopje koffie. Ook het comité Kinder vuist zal dit weekeinde aanwezig zijn in Hoogerheide voor de jaarlijkse vie ring van het Juttemiskamp. Het is de bedoeling dat Kindervuist laat zien wat kinderen van de kruisraketten vinden. Zo wordt er een troonrede gemaakt en een meuw bestuur geko zen. Het kamp van Kindervuist duurt van zaterdagmiddag 17.00 uur tot en met zondagmiddag Ook zal dit week einde een groep van ongeveer zeven tig demonstranten uit Dordrecht in het kamp aanwezig zijn. In het weekeinde van 24 en 25 septem ber worden ook grote aantallen kam peerders in het tentenkamp verwacht. Naast de wake op zaterdag wordt er zondag 25 september een stille tocht gehouden. De deelnemers aan deze tocht vertrekken om 13.00 uur vanaf het Lucasplein in Hoogerheide naar de vliegbasis waar om 14 00 uur een brief zal worden overhandigd aan de commandant van de basis. De stoet keert daarna terug naar het dorp. In aansluiting op de stille tocht wordt om 15.00 uur in dc kerk van Hoogerheide een meditatieve dienst gehouden die wordt georganiseerd door de oecumenische werkgroep Zuidwesthoek. De bisschop van Bre da. mgr Ernst, zal daar de overwe ging verzorgen. Het thema van dc dienst is 'Vrede door gerechtigheid'. /Van een onzer verslaqgcversi HOOGERHEIDE Een aantal bewo ners van het vredesactie tentenkamp in Hoogerheide heeft dinsdagmiddag op ludieke wijze aandacht gevraagd voor het ontbreken van sanitaire voorzieningen in het kamp. Gewa pend met tandenborstels, handdoe ken en onder meer zeep togen ze naar dc woning van de burgemeester van Woensdrecht. J. M. de Leeuw, om te vragen of ze daar konden douchen. De Leeuw: „Geen sprake van. Dat kan uiteraard niet". Een van de bewoners van het tenten kamp deelde de burgemeester mee dat hij had toegezegd dat de gemeen te voor een aantal sanitaire voorzie ningen zou zorgen. ..We hebben het gevoel dat we aan het vervuilen zijn, dus komen we vragen of we bij u kunnen douchenaldus een van de actievoerders. Volgens De Leeuw zou van de zijde van de gemeente steeds gezegd zijn dat de mensen in het tentenkamp zelf maar voor hun zaken moesten zorgen Hij voegde er aan toe dat hij niet op straat, voor zijn wo; ning, wenste te discussiëren In dal verband liet hij ook weten dat hij wel eens één woordvoerder namens het tentenkamp wilde zien. omdat hij steeds met wisselende personen te maken had Dat laatste werd overi gens door de bewoners tegengespro ken. Uiteindelijk konden de beide partijen zich vinden ln het voorstel van De Leeuw om 's middags in het gemeentehuis verder te praten. Voorzieningen Bij dat gesprek bleek de burgemees ter wel bereid om voorzieningen be schikbaar te stellen op de wijze waarop dat eerder met het tenten kamp in Venray, in de Peel, was gebeurd. Dal wil zeggen dat de ge meente en dc actievoerders na het aanleggen van de voorzieningen overleggen over de hoogte van de bijdrage die de actievoerders daar financieel aan leveren. In Venray was dat ƒ2,- per persoon per nacht. De voorzieningen die dinsdagmiddag door Dc Leeuw zijn toegezegd zijn een waterleiding, een nood-installa tie voor eieetriciteit, een keet waarin wat materiaal droog kan worden bewaard cn waarin kan worden ge kookt en misschien een toiletwagen. De eieetriciteit is nodig in verband met nachtelijke verlichting van het kamp en voor het laten functioneren van een alarminstallatie. Zolang de voorzieningen nog niet zijn aangebracht kunnen de bewoners van het tentenkamp gebruik maken van de doucheaccommodatie van de sportvelden van Hoogerheide, Om de sanitaire voorzieningen ln het kamp te krijgen hadden de bewoners verschillende ijzers in het vuur. Zo staat voor vandaag een gesprek met de Woensdrechtse raadsfracties PvdA. CDA en Algemeen Belang op het programma De VVD wil hieraan met meedoen. Dat zou ook gaan over het sanitair. Verder wilden de kamp bewoners laten nagaan, in hoeverre zij op juridische wijze aanspraak op de voorzieningen konden doen gelden. Gespreksgroep vrouwen zonder baarmoeder Walcheren in Middelburg MIDDELBURG - De gespreksgroep vrouwen zonder baarmoeder Walche ren houdt donderdag 15 september de eerste bijeenkomst van het seizoen ln het kantoor van de stichting Maat schappelijke Dienstverlening Walche ren aan de Loskade in Middelburg. De bijeenkomst begint om 13.30 uur. Commissie Domburg over rampenplan DOMBURG - De commissie algemene en bestuurlijke zaken Domburg praat, morgen, donderdag 15 september over dc vaststelling van een rampen plan. Zoals gemeld dient elke Zeeuw se gemeente een rampenplan vast te stellen. Verschillende overleg- en werkgroepen hebben getracht om voor zoveel mogelijk gemeenten een 4 uniform plan te bewerkstelligen De commissievergadering begint 's avonds om acht uur in het gemeente huis van Domburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 27