Bestuurders spraken over gevolg nieuwe kampeerwet Verschillende acties tegen kruisraketten Actievoerders wilden bij de burgemeester douchen De terugkeer van de Rotterdammers - wat doen we ermee? SYMPOSIUM STAD EN LANDSCHAP IN MIDDELBURG Adjunct-directeur nodig bij dienst waterschappen s,W-s PZC provfn r*. cie 17 wijze te reageren op de snelle ont wikkelingen op verblijfsrecrealiel gebied. MIDDELBURG Zeeuwse gemeentebestuurders hebben dinsdag nog eens nader kunnen vernemen wat hen voor 'huiswerk' wacht als straks na de inwerkingtreding van de nieuwe kampeerwet het beleid rond de verblijfsreereatie meer dan tot nu toe het geval is geweest in lokale handen wordt gelegd. Dat gebeurde tijdens een symposium een gedachtenwisseling te komen var.Stad en Landschap, het adviesbu- over conclusies en aanbevelingen, reau voor ruimtelijke ordemng en In het experimentele onderzoek dat Vormgeving, over het verschijnsel betrekking had op Westerschouwen /kampeerplaatsenplan' Op de bijeen- werden ook de effecten van de ver komst ten kantore van het adviesbu- blijfsrecreatie op het landschap, de reau aan de Wagenaarstraat in Mid- leefbaarheid en de lokale economie delburg waren niet alleen gemeente- nader aan een beschouwing onder- olijke bestuurders aanwezig, maar on- worpen, jder meer ook vertegenwoordigers van de provincie, planologische dienst, Hpgt£ 111 f?l I tl SP 1(1 tl kampeerraad en Recron. Binnen twee jaar nadat - de ver- Een van de voornaamste conclusies wachting is 1 januari 1984 de kam- van de studie is dat de provincie zich peerwet is aangenomen, moeten de bedient van te gedetailleerde regels gemeenten een kampeerverord'ening om bet de gemeente mogelijk te ma- vaststellen met daaraan gekoppeld ben rond bestemmingsplannen een ten kampeerplaatsenplan. Zo'n plan slagvaardig beleid te voeren. Be- testaat uit een inventarisatie van de stemmingsplannen zouden globaler moeten worden en meer flexibiliteit moeten krijgen om tijdig op passende bestaande en in de toekomst gewen ste accommodatie voor verblijfsre ereatie. Stad en Landschap kreeg van het ministerie van landbouw en visserij opdracht om, daar de kampeerwet zelf weinig zegt over het kampeer plaatsenplan, duidelijkheid in die ma terie te brengen. Dat gebeurde met de opstelling van twee experimentele ksmpeerplaatsenplannen, n gericht op Westerschouwen en één op de Hollandse gemeente Leimuiden Op basis daarvan zouden aanbevelingen worden gegeven, waar gemeenten hun voordeel mee zonden kunnen doen. Tijdens het symposium in Middelburg -er volgen er nog in Rotterdam en Zwolle bestond gelegenheid om tot Er zal in de toekomst verder een aanzienlijk aantal gemeentelijke be stemmingsplannen moeten worden herzien om aansluiting te kunnen krijgen op de nieuwe taken en moge lijkheden De nieuwe planvorm waar mee de gemeenten in de toekomst te maken krijgen zal ze ook veel meer dan voorheen aanzetten om structu reel na te denken wat men eigenlijk aan wil met de verblijfsreereatie. Tot nu toe werden er teveel adhoc beslis singen genomen. Veel gemeenten lie ten het allemaal maar over zich heen komen en liepen achter de ontwikke lingen aan Het door de toeristische druk plotseling in het leven geroepen Minister: geen extra personeel rijkspolitie ome Haagse redacteur i DEN HAAG Minister Korthals Altes van justitie ziet geen enkele mogelijkheid om de kleine Zeeuwse gemeenten, die iedere zomer een toe vloed van toeristen te verwerken krijgen, extra politiemensen te geven om ervoor te zorgen dat het plaatse lijke korps het vele werk nog enigs- rins aankan. De bewindsman zegt dat in antwoord o? vragen van de CDA-Tweede-Ka- merleden Van Dam. Evenhuis-van Es- en Van den Burg. Hij maakte dit itandpunt overigens dinsdag al be kend tijdens zijn werkbezoek aan het district Zeeland van de rijkspolitie ter gelegenheid van het in gebruik nemen 'an het nieuwe doorkiessysteem van ce rijkspolitie in Zeeland De drie kamerleden hadden aan het begin van de zomer tijdens een werkbezoek aan Zeeland geconstateerd hoe veel omvattend de taak van vooral de rijkspolitie in de kustgebieden is op Eomenten dat, als de toeristen Zee land in hun bezit nemen, het aantal recreanten vele malen groter is dan 1st aantal eigen inwoners. De Kamer leden hadden om speciale maatrege len voor vooral Schouwen-Duiveland enhet gebied van de groep Veere van ie rijkspolitie gevraagd, fonhals Altes heeft hen nul op het equest gegeven, niet in de laatste plaats omdat het hier, zoals hij ook [insdag zei, niet om een specifiek leeuws probleem gaat maar om een irobleem dat alle kustprovincies aakt De Kamerleden hadden op hun Kart opgemerkt da het onaanvaard- tear is dat de werkdruk voor de *diüe in de zomer zo groot is. dat er ïrên risico's meer kunnen worden opgevangen In de weekeinden doet da probleem zich nog in verscherpte mate voor. Kolenterminal aan kanaal Terneuzen bij Gent geopend Man ome correspondent) GENT Op de rechteroever van het «naai Gent-Tcrneuzen, even voorbij e'aco, werd gisteren de nieuwe nonterminal 'Ghent Coal' officieel o gebruik genomen. Tijdens de fOcbtigheid demonstreerden leden 'an hel actiecomité Zuidelijk Afrika Pdemonslreerd tegen de aanwezig- «id in het Gentse havengebied van ren Zuid-Afrikaanse mijnmaatschap- P'l Er deden zich geen incidenten roor «rent Coal' terminal is het nieuwste «kijf dat zich in de Gentse kanaal- ®ne heeft gevestigd. Het werd in '80 JPgencht om een kolenterminal te «uwen waar uit Zuid-Afrika aange- 'Wde kolen kunnen worden gezeefd, Smengd en in zakken verpakt. Van- Gent zal de distributie gebeuren |=ar de Benelux en omringende lan- tevens wil men een commerciële 'atie tot stand brengen tussen de pemationale kolenproduktie en de '-tropese industriële en huishoudelij- ;.r"arkt' Gent werd als vestigings- a,s uitgekozen vanwege zijn stra- gsche ligging en goede verbindin- over de weg, water en spoor. ■sent Coal' beschikt langs het ka- r~0Ver een terrein van 13.5 hectare een terminal die tot 2,5 miljoen 'per jaar kan verwerken. Momen- de verpakkingsinstallaties ®g in opbouw. Het Gentse project /Sin de aanvangsfase een plan van ontse Anglo International Mining tp°ration en de Zuid-Afrikaanse grf.Rhnd London Corporation, •v 81 verwierf de Britse holding "-jett Hallamshire Holdings een ^derheidsparticipatie Deze hol d's actief op het gebied van mijn- olieproduktie en onroerende SSieren. TERNEUZEN De di recteur van de Techno logische Dienst van de Zeeuwse Waterschap pen komt om in het werk. Zijn taak is de laatste tijd zó uitge breid dat het dagelijks bestuur van de dienst op korte termijn een ad junct-directeur wil aan stellen. Het alg< leidende functionaris- me voor de Zeeuwse wa- sen van de dienst. Ook terschappen van een toen al werd eventuele niet te miskennen waar aanpassing van het per- de zijn'' soneelsbestand aange- Een interne verschui- kaart. Nu komt het da- ving van werkzaamhe- gelijks bestuur met een den iom de directeur definitief voorstel. wat meer speelruimte te geven) is onmogelijk ge bleken. Vandaar het voorstel om een ad junct-directeur aan te stellen. Daarmee is een uitgave van ongeveer 125.000 gulden gemoeid Dat geld moet worden geput uit de post on voorzien op de begro ting voor '84 geleden wees het dage- doende gekwalificeerde De algemeen bestuurs- lijks bestuur in de aan- menskracht worden be- vergadering in het wa- biedingsbnef bij de be- schikt voor het onder- terschapshuis in Goes grotmg '84 op de grote houden van de externe begint maandagmiddag belasting van vooral de contacten, die met na- om kwart over twee Uitgangspunt van het bestuur: een goede taak uitoefening van de tech- bestuur bespreekt dat nologische dienst is in voorstel maandag, tij- het belang van het wa- dens een vergadering in terkwaliteitsbeheer het waterschapshuis in door de waterschappen. Goes. Het voorstel aan het al gemeen bestuur verder Al een paar maanden .Voorts moet c TERNEUZEN De Verenigde Bootlieden bv in Terneuzen wil afrekenen met de problemen, waarmee loodsen, roergangers, marechaussee's en scheepsagenten worden geconfronteerd als ze aan boord van zeeschepen moeten klauteren. Dinsdagavond werd in de zeesluis van Terneuzen geëxpe rimenteerd met een man-lift. die touwladders en loopplanken moet gaan vervangen. Dat is ook wel nodig, want de schaalvergroting in de zeevaart heeft tot gevolg dat mensen, die om den brode aan boord van een zeeschip moeten klimmen, vaak halsbrekende toe ren moeten uithalen. De Verenigde Bootlieden bv in Ter neuzen (de bootmannen in de volksmond) werd daar bijna dage lijks mee geconfronteerd. In sa menwerking met het Antwerpse bootliedenbedrijf S. M Brabo werd dan ook besloten om te gaan expe rimenteren met een man-lift, ver vaardigd door de firma Van de Weghe uit het Belgische Wilrijk Eerdere proeven leidden ertoe dat Brabo een dergelijke lift nu perma nent in gebruik heeft op de Zand- vlietsluis in Antwerpen De lift blijkt trouwens ook een geweldige hulp bij het van boord halen van gewonde of zieke bemanningsle den. Proef Dinsdagavond werd in de zeesluis van Terneuzen geëxperimenteerd met het autoschip 'Eva Oden'. De lift met een draagvermogen van 680 kilogram bleek prima te voldoen. Het ontwerp is redelijk eenvoudig: op een platform wordt een uitschuifbarc loopplank aan gebracht, die een afstand van een kleine twee meter kan overbrug gen. De draagkracht op de loop plank bedraagt tweehonderd kilo gram. Het maximum te overbrug gen hoogteverschil bedraagt elf meter. Door de grote stabiliteit kan de lilt. tot bij windkracht tien worden ingezet. Rijkswaterstaat en andere instanties reageerden dinsdagavond positief. Besluit de directie van de Verenig de Bootlieden tot aanschaf van de man-lift. dan wordt het apparaat ook op andere plaatsen in het ha vengebied ingezet De beslissing over de aanschaf valt binnenkort. verschijnsel van de overloopterremen is daar een voorbeeld van. De aanbevelingen die Stad en Land schap geeft na ervaringen met de voorbeeldgemeenten Leimuiden en Westerschouwen hebben onder meer betrekking op de inhoud van het kampeerplaatsenplan. waarbij veel specifieke recreatie-gemeenten zul len moeten kiezen voor een aange vuld model van het kampeerplaat senplan. Waar het gaat om dc aanbe velingen rond het werkproces en de te volgen procedure pleit Stad en Landschap voor een constructief overleg tussen gemeenten en provin ciale overheid om tot een samenhan gend beleid te komen. Verder acht men het gewenst dat er een overleg platform komt van gemeentelijke overheid en recreatie-ondernemers. Op die manier zal het wat gemakke lijker zijn problemen op regionaal en provinciaal niveau het hoofd te bic den. Het symposium was ingeleid door gedeputeerde mevrouw E. Maris-Kos- ter. die zoals ook de serie aanbevelin gen dat deed. wees op de noodzaak van een goed overleg tussen provincie en gemeente op het punt van de planvorming. De provincie is daartoe zeker bereid, zo het zij weten, Namens Stad en Landschap belichtte ir C. Paans de relatie tuisen het kampeer plaatsenplan en de ruimtelijke orde ning. Ir C Lever van het adviesbureau belichtte de inhoudelijke zaken van het kampeerplaatsenplan en be schreef de eventueel te volgen proce dures Kostenaspect Tijdens de discussie toonden bepaal de gemeentelijke woordvoerders zich beducht voor de taak die hen wordt opgelegd na de inwerkingtreding van de nieuwe kampeerwet. Daarbij speelde ook het kostenaspect een rol. Vertegenwoordigers van een aantal andere gemeenten toonden zich niet zo schrikachtig en wilden de kosten zo nodig voor lief nemen omdat in de pieuwe situatie de gemeenten in de gelegenheid worden gesteld een ei gen beleid te voeren waar het gaat om de aanpak van de verblijfsreerea tie. Ook van Recron-zijde zag men duide lijke voordelen in het kampeerplaat senplan. De organisatie stelde wel als een van de voorwaarden, dat ook de recreant zelf voldoende aan bod moe ten kunnen komen B ekerzaal voetbal in Middelburg MIDDELBURG Hoofdklasser Blauw Wit heeft zich geplaatst voor de halve finales van de bekercompe titie zaalvoetbal in Middelburg. De blauwwitten kwamen in de vierde ronde als overwinnaar uit de strijd tegen Veldzicht. De halve finalisten wonnen met 4-3. Toma plaatste zich in de vierde ronde door strafschoppen. Na een 3-3 gelijk spel tegen Jong Ambon II waren de Toma-spelers de betere bij de straf schoppen die de beslissing moesten brengen. Blauw Wit speelde zich ook door strafschoppen in de vierde ronde na een 4-4 gelijkspel tegen Jong Am- bon III Hooizolder zegevierde met 11-1 over Amro waardoor de hoofd klasser eveneens verder bekert. De Pinten werden met 2-1 uitgeschakeld door CP Boys, dat nu verder mag. Vanavond (woensdag) worden in sporthal Voorborch de andere wed strijden in de vierde ronde gespeeld: 19 30 uur Hooizolder-Amgas. 20 30 uur CP Boys-Middelburg I en 21 30 uur: Toma-Dauwendaele I NCVB Se roos kerke CV houdt bijeenkomst SEROOSKERKE - De afdeling Se- rooskerke CW van de NCVB houdt woensdag 14 september de eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen. Tijdens deze bijeenkomst zal de heer Dnjgers van het KNMI te Vlissingen spreken over 'Het KNMI in de weer'. De vergadering wordt ge houden in het dorpshuis 'De Zandput' en begint om 19.45 uur II Rian de Waal Hei Rotterdams Philharmonisch Orkest onder leiding van Heinz Friesen Solisten Rian de Waal. piano en Henk de Graaf, klarinet Werken van Sjostakovitsj (feestelijke ouverturei. Tsjaikofski werste pianoconcert), Von Weber (eerste klannet- concert) en Rossini (La boutique fantasque in de orkestratie van Rspighi) CONCERTZAAL. MIDDELBURG En zie - zo bleek dinsdagavond het Rotterdams Philharmo nisch Orkest, na zeven, acht jaai van afwezigheid, plotseling weer te rug om als vanouds het nieuwe theaterseizoen in Zeeland te ope nen. Het had pianist Rian de Waal meegebracht om die te begeleiden in het werk. waarmee hij deze zomer in de finale van het Koningin Elisa- bethconcours furore maakte, Tsjai- kofski's onverslijtbare eerste piano concert; een werk, waarbij deze luis teraar zich altijd weer verbaasd afvraagt, waarom Tsjaikofski met dat markante beginthema in de loop van de muziek niet méér heeft gedaan. Het Elisabeth-concours heeft de naam van de Waal pijlsnel over de concertpodia in Nederland verspreid - er lag gisteren in de Concertzaalfoyer al een wervende folder gereed over zijn plaatdebut, waarin ,,het meest ongelofelijke pia nospel dat u ooit hoorde" wordt beloofd. Niettemin zij gezegd, dat de kennismaking met De Waal live mij niet op alle fronten meeviel Er kan geen twijfel bestaan over zijn fenomenale techniek, maar in ter men van uitvoenngscultuur is er van Tsjaikofski's concert méér te maken dan De Waal maandag luk te Daarbij calculeer ik in. dat popu lariteit niet vermengd dient te wor den met kwaliteit, maar ook in het besef, dat Tsjaikofski's Eerste in muzikale diepgang - bijvoorbeeld - Beethovens vierde of. in tijd di chterbij. Brahms tweede concert bij lange na niet benadert dient te worden gezegd, dat De Waal muzi kaliteit en warmte in de vertolking doorgaans - zelfs in het langzame deel - opofferde aan kil glitterende virtuositeit Die indruk trof temeer ln het per spectief van het optreden van de tweede solist, die het RPhO bege leidde: de eigen solo-klarinettist Henk de Graaf, in Webers eerste concert Het orkest stond beiden met even veel verve terzijde, en ook de diepgang van Webers werk is niet peilloos. Integendeel: virtuoos divertissement troef, maar De Graaf bedde ze stijlvol in een be-' heerste vertolking in en deed Weber daarmee optimaal Het Rotterdams Philharmonisch Orkest terug in Zeeland. Wat doen we ermee9 Onopgemerkt is de we derverschijning van de Rotterdam mers niet gebleven. Nog geen week geleden kon men functionarissen van het organiserende 'Uit' bekom merd zien fronsen, omdat de voor verkoop een halve zaal aan tege plaatsen had opgeleverd De Con certzaal bleek dinsdagavond mëër dan uitverkocht- Wat doen we er mee? In de eerste plaats: proberen het ensemble hier de komende jaren te houden Zeeland is. orkestraal bezien, zonder twijfel een wat in de wereld der vorming .kansarm' ge bied heet. Nu men ten provinciehui ze wikt en kennelijk niet ongeneigd is te beschikken, dat jaarlijks zo'n twee ton voor incidentele cultuuiza- ken kan worden besteed, zou een deel daarvan kunnen worden aan gewend ter verrijking van het Zeeuwse culturele leven door Rot terdammers Dat zou een eerste stap kunnen zijn: het orkest in Zeeland zien te krijgen, vier tot vijf keer per jaar. In vergelijking tot andere jaren is het Zeeuwse concertprogramma dit seizoen, van gisteren tot eind mei. zelfs 'rijk' bedeeld, vier keer - netjes boven de Westerschelde ver spreid - het Rotterdamse Orkest, en vijf maai concerten die door de TROS worden georganiseerd en uit gezonden vrijdag de eerste in Goes met een uitvoering van Haydns Jahreszeiten'i, drie keer het Neder lands Kamerkoor en nog enkele incidentele concerten. De - zeg maar - TROSmanifestaties lijken echter eenmalig: het is zeer de vraag of men volgend jaar opnieüw in: Zeeland .op lokatie' gaat. Wél hebben ze - het geheel overziend - de minst traditonele programmering. .Uit' heeft voor dit seizoen binnen gehaald wat het krijgen kon. Begrij pelijk is dat wel - nochtans leidt het tot een programmering voor het komende seizoen, waarin - de toer- nees van het Zeeuws Orkest meege rekend - driemaal Tsjaikofski's vioolconcert zal klinken. Wie nu feestelijk opveert, omdat-ie gaarne verschillende uitvoeringen verge lijkt. komt voor een teleurstellinkje te staan: tweemaal namelijk komt het concert van dezelfde solist. Vik tor Liberman, die er Nederland mee rondgaat in het voorjaar van '84 en tweemaal Zeeland aandoet ëén- keer met Rotterdam als begeleider, de tweede maal bij het Brabants Orkest in Goes. Zo'n programmering is - naar het mij voorkomt - voor verbetering dan wel stroomlijning vatbaar En enige vernieuwing, enig verwijlen terzijde van platgespeelde partitu ren, is dan evenmin weg. Dat brengt me bij een tweede overweging om de relatie naar Rotterdam de ko mende jaren te behouden. Het is denkbaar, dat bij een .vaste relatie' Zeeland-Rotterdam wat program matische wensen welwillend beje gend zouden worden in De Doelen Waardoor - om eens ergens te prik ker. - een volgende keer met Moz- arts Jupi ter-symfonie meekomt naar Zierikzee. maar Mahlers .Das Klagende Lied' zou kunnen worden ingepast, of dat te Middelburg Stra- winsky (Zondags-sene) op de lesse naars verschijnt. Het zou zelfs kunnen gebeuren, dat 'Uit' en welke verse stichting voor Nieuwe Muziek Zeeland dan ook aanleiding zouden zien te bekijken of niet een studie gewenst is naar de mogelijkheid wederzijds een loop plankje in eikaars richting uit te leggen. Zodat aldus tussen .tradito- neel' en 'eigentijds' ook eens wat loopplankjes kunnen worden aan gebracht 'land Hoe deden ze het, dins dagavond? Het had er - naar mijn indruk - veel van weg, dat het Rotterdamse orkest bezig was aan een act, om alle kwaliteiten van het ensemble pas in de loop van het seizoen aan de bezoekers hoorbaar te maken. Gisteren was het. in die opzet de avond van de Virtousiteit De feestelijke ouverture van Sjosta kovitsj. Rossini's .Boutique' en toch ook Tsjaikofski en Weber zijn. strikt genomen, geen van alle meesterwer ken. Met name Sjostakovitsj en Rossini Rsepighi worden geken merkt door een aanzienlijke hoe veelheid lawijt. Het zij gezegd: het Rotterdams Philharmonisch Or kest toonde zich. in alle instrumen tale groepen, een virtuoos gezel schap. En men schuwt een stevige - in de Concertzaal zelfs brutaal klin kende - forte niet Maar bij sommige passages (ook in Weberi kon men vermoeden, dat het orkest in een muzikaal diepstekender program ma het beluisteren zeer waard zal zijn. Aanstekelijk op de zaal werkte al die feestelijke bombarie wél: de bijval was even krachtig als de wijze van musiceren Kees Cijsouw IN EN OM HOOGERHEIDE (Van een onzer verslaggevers) HOOGERHEIDE - plaatsen in en om den de komende weken bijeenkom- Hoogerheldc. Zo is er vrijdag 16 september een forumdiscussie van de Pvd A-afdeling Hoogerheide/YVoens- dreclit over het 'toekomstig rege ringsbeleid inzake de stationering van de kruisraketten'. Een van dc forumleden is de secretaris van het IKV, Mient-Jan Faber, verder zitten in het forum vertegenwoordigers van een aantal politieke partijen. De dis cussiebijeenkomst wordt gehouden ook het een en ander te doen in het vinden. Zo wordt er een troonrede Op verschillende tentenkamp in Hoogerheide, zoals gemaakt en een nieuw bestuur geko- Hoogerheide wor- overigens bijna ieder weekeinde. Aan zen Het kamp van Kindervuist duurt het begin van de middag is er de van zaterdagmiddag 17.00 uur tot en sten en protestacties gehouden tegen wekelijkse wake die wordt georgani- met zondagmiddag. Ook zal dit week- de komst van kruisraketten nabij seerd door de vredesgroep in Woens- einde een groep van ongeveer zeven- dreeht. tig demonstranten uit Dordrecht, in Deze begint om 12.00 uur en duurt tot het kamp aanwezig zijn. 13.00 uur Er is dan informatie ver- In het weekeinde van 24 en 25 septem- krijgbaar en er kunnen bloemen ge- ber worden ook grote aantallen kam- kocht worden die in het hek van de peerders in het tentenkamp verwacht, vliegbasis Woensdrecht gestoken Naast de wake op zaterdag wordt er kunnen worden. Na de wake is er zondag 25 september een stille tocht gelegenheid tot het drinken van een gehouden. De deelnemers aan deze kopje koffie. Ook het comité Kinder- tocht vertrekken om 13 00 uur vanaf vuist zal dit weekeinde aanwezig zijn het Lucasplein in Hoogerheide naar in Hoogerheide voor de jaarlijkse vie- de vliegbasis waar om 14.00 uur een in het Trefcentrum te Hoogerheide ring van het Juttemiskamp. Het is de brief zal worden overhandigd aan de en begint om 20.00 uur. bedoeling dat Kindervuist laat zien commandant van de basis. De stoet Tevens is er het komend weekeinde wat kinderen van de kruisraketten keert daarna terug naar het dorp In aansluiting op de stille tocht wordt om 15.00 uur in de kerk van Hoogerheide een meditatieve dienst gehouden die wordt georganiseerd door de oecumenische werkgroep Zuidwesthoek. Dc bisschop van Bre da, mgr Ernst, zal daar de overwe ging verzorgen. Het thema van de dienst is 'Vrede door gerechtigheid'. Van een onzer verslaggevers) HOOGERHEIDE Een aantal bewo ners van het vredesactie tentenkamp in Hoogerheide heeft dinsdagmiddag op ludieke wijze aandacht gevraagd voor het ontbreken van sanitaire voorzieningen in het kamp. Gewa pend met tandenborstels, handdoe ken en onder meer zeep togen ze naar de woning van de burgemeester van Woensdrecht, J. M. de Leeuw, om te vragen of ze daar konden douchen. De Leeuw: ..Geen sprake van. Dat kan uiteraard niet". Een van de bewoners van liet tenten kamp deelde de burgemeester mee dat hij had toegezegd dat de gemeen te voor een aantal sanitaire voorzie ningen,zou zorgen „We hebben het gevoel dat we aan het vervullen zijn. dus komen we vragen of we bij u kunnen douchen", aldus een van de actievoerders. Volgens De Leeuw zou van de zijde van de gemeente steeds gezegd zijn dat de mensen in het tentenkamp zelf maar voor hun zaken moesten zorgen. Hij voegde er aan toe dat hij niet op straat., voor zijn wo ning. wenste te discussiëren. In dat verband liet bij ook weten dat hij wel eens één woordvoerder namens het tentenkamp wilde zien, omdat hij steeds met wisselende personen te maken had Dat laatste werd overi gens door de bewoners tegengespro ken. Uiteindelijk konden de beide partijen zich vinden in het voorstel van De Leeuw om 's middags in hel gemeentehuis verder te praten Gespreksgroep vrouwen zonder baarmoeder door De Leeuw zijn toegezegd zijn Walcheren in Middelburg een waterleiding, een nood-inslalla- MIDDELBURG De gespreksgroep zonder baarmoeder Walche- vrouwe: tie voor elcc.tricileit, een keet wfcarin wal mairrinaldrooghmn worde" ren houdt dondertag 5 wmber de bewaard en waarin kan worden ge- T kook. en misschien een i„,l,.„ascn. eers^ bijeenkomst van hel seizoen ln De electriciteit is nodig i me. nachtelijke verlichting van hei ren aSde Loskade ln Middelburg De kamp en voor het laten functioneren ,n van een alarminstallatie. het kantoor van de stichting Maat- v»n hit schappelijke Dienstverlening Walche- bijeenkomst begint om 13.30 uur. Voorzieningen Bij dat gesprek bleek de burgemees ter wel bereid om voorzieningen be schikbaar te stellen op de wijze waarop dat eerder met het tenten kamp in Venray. in de Peel. was gebeurd. Dat w il zeggen dal de ge meente en de actievoerders na het aanleggen van de voorzieningen overleggen over de hoogte dat ƒ2.- per persoon per nacht. De voorzieningen die dinsdagmiddag Commissie Domburg over rampenplan Zolang de voorzieningen nog niet zijn aangebracht kunnen de bewoners van het tentenkamp gebruik maken van de doucheaccommodatie va: sportvelden van Hoogerheide Om de sanitaire voorzieningen in het DOMBURG - De commissie algemene kamp te krijgen hadden de bewoners en bestuurlijke zaken Domburg praat, verschillende ijzers in het vuur. Zo morgen, donderdag 15 september staat voor vandaag een gesprek met over de vaststelling van een rampen- de Woensdrechtse raadsfracties pian. Zoals gemeld dient elke Zeeuw- PvdA. CDA en Algemeen Belang op se gemeente een rampenplan vast te het programma De WD wil hieraan stellen. Verschillende overleg- en niet meedoen Dat zou ook gaan over werkgroepen hebben getracht om bijdrage die de actievoerders daar het sanitair. Verder wilden de kamp- voor zoveel mogelijk gemeenten een financieel aan leveren. In Venray was bewoners laten nagaan, in hoeverre zij uniform plan te bewerkstelligen. De op juridische wijze aanspraak op de commissievergadering begint 's voorzieningen konden doen gelden, avonds om acht uur ln het gemeente- huis van Domburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 25