Ontslag voor achttien man bij Pit Beton Middelburg Terneuzen stippelt marsroute uit voor aanleg van kabelnet Schipperskleuters nog dakloos Schooltandverzorging richt zich op kleuters PZC/ provincie STEEDS MINDER ORDERS UIT DE BOUW 'CHELATIE- THERAPIE' CHELATlt therapie Kroon vindt planning wegen voor VOW in Hontenisse voorbarig Landing parachutisten hoogtepunt tijdens dorpsfeest Zaamslag Vier inbraken in Middelburg! h IN ZEE MET CASEMA OF DE PZEM ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1983 TERNEUZEN Dc Algemene Maatschappij voor Varenden (AMVV) wacht met smart op de uitslagen van een onderzoek van een bouwkundig inspecteur van het ministerie van onderwijs naar een alternatieve huisves ting van schipperskleuterklas 'De Groene Zwaan' in Terneuzen. De Nationa le Ombundsman, door de AMW ingeschakeld om de huisvestingsproblemen van de schipperskleuters zo snel mogelijk op te lossen, heeft de organisatie geadviseerd eerst even de resultaten van dat onderzoek af te wachten. De AMVV wil nu zo snel mogelijk een einde maken aan de perikelen rond de huisvesting van 'De Groen Zwaan'. Sinds 15 augustus ligt het onderwijs voor schipperskleuters in Terneuzen stil. De onderwijsinspectie keurde een alterna tief onderkomen in een leegstaand kantoorgebouw aan de Stationsweg in Terneuzen af. Inspectie en gemeente vinden dat 'De Groene Zwaan' moet verhuizen naar een leegstaand lokaal in schippersschool 'De Loopplank' Maar het gros van de ouders, het onderwijzend personeel en ook het schoolbestuur wijzen die lokatie af. AMVV-voorman Adrie Barèl: ,,De manier waarop de onderwijsinspectie ons alternatief heeft afgewezen en de argumenten die zij daarvoor heeft gebruikt, vechten wij aan Wij vinden dat ze niet de juiste procedure weg heeft bewandeld. Zij. van haai' kant, accepteert onze bezwaren weer niet. Daarom zijn we naar de Nationale Ombudsman gestapt. En we wachten nu dus op dat onderzoek van de bouwkundige inspectie". Donderdag volgt overleg met de ouders. Barèl: „Is er dan nog geen duidelijkheid, dan zullen we op korte termijn voor een tijdelijke oplossing zorgen". hierdoor de werkgelegenheid kon wor den gehandhaafd. ..Deze opzet is ech ter mislukt", stelde mede-directeur J. B. Schreur vrijdag. Als reden noemde hij de te hoge kostprijs in vergelijking met de behaalde verkoopprijs. MIDDELBURG - Ongeveer achttien van de 65 personeelsleden van Pit Beton BV in Middelburg worden ontslagen. Het ontslag is het gevolg van de steeds verder teruglopende orders voor de bouw. Ook krijgt Pit steeds minder orders voor dijkverzwaringswerken. De ontslagen valien alle bij de vestiging aan de Kleverskerkseweg in Middelburg. Daar stopt Pit Beton BV met de produktie van betonnen prefab-elementen. In deze vestiging, waar 12 mensen overblijven, worden voortaan alleen nog trottoirtegels en -banden, allerlei soorten siertegels en blokken beton gefabriceerd. De directie van Pit heeft vrijdagmid dag met klem gesteld, dat er bij de twee andere vestigingen van dit be drijf geen problemen zijn. In Kamper land maakt Pit heipalen; in het Sloe- gebied (Vlissingen-Oosti staat een be- tonmortelfabriek. Daar werken 21 res pectievelijk 14 personeelsleden. „De steeds verder teruglopende markt voor betonprodukten in Zee land heeft ons bedrijf in Middelburg in grote problemen gebracht", zei ing C. J. J. Pieters vrijdag tijdens een ge sprek met de pers. De heer Pieters is één van de directeuren van Pit Beton BV. De omzet van Pit in Middelburg is het eerste half jaar sterk achtergeble ven bij de begroting. Door de grote concurrentie moesten de prijzen zö sterk worden verlaagd, dat verschil lende produkten alleen met aanzien lijk verlies konden worden verkocht. Om de problemen het hoofd te bieden, begon Pit enige tijd geleden met de produktie van betonnen prefab-ele menten. De directie verwachtte, dat Commissie financiën Middelburg bijeen MIDDELBURG - De Middelburgse commissie gemeentefinancien houdt dinsdag 13 september om vier uur een vergadering in de b en w kamer in het stadhuis. De commissieleden zullen de raadsvoorstellen (voor de vergade ring van 19 septemberi doornemen die financiële consequenties met zich meebrengen. Het zit de beide directeuren niet lek ker. dat zij moeten concurreren met bedrijven die ofwel in handen zijn van het rijk (zoals de DSM), ofwel door het rijk financieel worden gesteund (zoals de TBI in Tholen). Mede hierdoor zijn de vele nieuwe produkten, die Pit BV heeft ontwikkeld, niet naar verwach ting van de grond gekomen. de directie van Pit, en kondigde aan dat hij de komende week zeker met de Pit-directie om de tafel zal gaan zitten. Ook P. Vegting, districtsbestuurder van de Industriebond FNV. wil het overleg met de Pit-directie afwachten voor hij op deze zaak reageert. „Hoe wel wij alles kritisch volgen, vind ik het correct om eerst te horen wat de directie heeft te zeggen", aldus Veg ting vrijdagavond. Reageren De directie van Pit BV heeft het personeel de afgelopen dagen inge licht. De vakbonden zijn door middel van een brief op de hoogte gebracht. Districtsbestuurder S. Jorritsma van de Industriebond CNV kon vrijdag avond nog niet uitgebreid op deze ontslagkwestic reageren. Hij beves tigde de ontvangst van de brief van Druk programma Seniorenorkest KAPELLE De optredens van het Seniorenorkest Zeeland blijken zo succesvol te zijn, dat voor verzoeken om ergens in de regio te komen spelen een wachtlijst is aangelegd. Zo staat de agenda van de senioren voor dit jaar al barstensvol en het eerste kwartaal van 1984 is ook al volgeboekt. Het orkest, dat overigens op 18 sep tember drie jaar bestaat, speelt 15 oktober in Brouwershaven Dit con cert is in overleg met de Stichting Welzijn voor Ouderen georganiseerd Tien dagen later, op 15 oktober, zijn de muzikanten te vinden bij het Se nioren Orkesten Festival in Utrecht. De rest van het concertprogramma bestaat uit; een concert op 2 novem ber in het bejaarden- en verpleegte huis De Blaauwe Hoeve in Hulst; op 16 november in gebouw De Poort in Zaamslag, en op 10 december verzor gen de senioren een kerstconcert in de Nederlandse-hervormde kerk in Ka- pelle. Het ouderenkoor van Kapelle is dan ook van de partij. Bejaardenreis vanuit Sint-M aartensdijk naar Middelburg SINT-MAARTENSDIJK De activi- teitencommissie van bejaardentehuis 'Sint Maartenshof in Sint-Maartens dijk maakt maandag 12 september een middagreis naar Middelburg. Om halfeen vertrekt het gezelschap per bus vanaf het pleintje aan de Bloe- menlaan. Diegenen die interesse heb ben kunnen terecht bij de activitei tencommissie. (ADVERTENTIE) Onlangs verschenen het boek: ter voorkoming en herstel van hart en vaatziekten. Bewerkt door U.W.B.M. Keulen, cardioloog Prijs f 10.- Inlichtingen: DR. KEULEN KLINIEK Enthovenseweg 65 5017 JP TUburg Tel: 013-420672 MIDDELBURG - De Kroon vindt, dat op het grondgebied van Hontenis se de planning van de vaste oeververbinding voorbarig is gebeurd. De reservering voor VOW en toeleidende wegen in het buitengebied van Hontenisse kunnen niet worden aanvaard en de goedkeuring, die gedeputeerde staten aan de herziening van dat plan buitengebied hebben gegeven, moet worden vernietigd. Die uitspraak heeft de Kroon - gebaseerd op het advies van de afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State - gedaan op het beroep, dat het Zeeuws Coordina- tieorgaan voor natuur- en land schapsbescherming had ingesteld. Zoals gemeld was het coordina- tieorgaan beducht, dat de aanleg van de vaste oeververbinding Wes- terschelde een aantal vooral plano logische nadelen met zich zal bren gen. De Kroon wijst er in de uit spraak op, dat het project is opge nomen in het vastgestelde struc tuurschema voor verkeer en ver voer, waarbij verwezenlijking is voorzien na 1990. Bij een afweging van belangen wegen volgens de Kroon ..de planologische nadelen niet op tegen de voordelen, die de oeververbinding kan hebben" Maar - zo wordt in de uitspraak op het beroep gezegd „betwijfeld moet worden of de Westerschelde Oever verbinding binnen de planperiode zal worden verwezenlijkt, nu onze ker is geworden in hoeverre de benodigde middelen beschikbaar zullen komen." Onder deze om standigheden vindt de Kroon de met het oog op de oeververbindin gen opgenomen bestemmingen in het plan buitengebied van Honte nisse „prematuur" Daarom kun nen ze niet worden aanvaard. En derhalve - formuleert men - moét aan het bestemmingsplan alsnog goedkeuring worden onthouden. Verbazing Het Kroonbesluit werd vrijdag meegedeeld in een vergadering van de statencommissie voor de ruimtelijke ordening. Daar werd met verbazing op de uitspraak gereageerd. Men onthield zich van een inhoudelijke reactie, nadat ge deputeerde mevrouw E. Maris- Koster had laten weten dat de uitspraak volgende week in gs wordt besproken. In een eerste reactie wees gedepu teerde Maris (ruimtelijke ordening) erop, dat de beslissing „volledig in tegenstelling" is met de uitspraak, die de Kroon heeft gedaan over de planologische bezwaren tegen de VOW-inbreng in het plan buitenge bied van Reimerswaal. De bezwa ren tegen de aanleg van de VOW. door het coördinatie orgaan aange voerd. werden begin november vo rig jaar verworpen. Tegen de ach tergrond van het Kroon-besluit vindt gedeputeerde Maris de recen te uitspraak „zeer merkwaardig, ook gezien de motivering". „In we zen," vindt zij. „gaat het niet om een planologische onderbouwing. Men heeft twijfels over de termijn, waarbinnen de oeververbinding kan worden uitgevoerd. Als dat de norm wordt, zouden veel plannen niet goedgekeurd kunnen worden. Dat is, met een planologische bril bezien, zelfs een beetje griezelig". Merkwaardig „Merkwaardig" noemt mevrouw Maris dat de Kroon spreekt over een planperiode van tien jaar, waarbinnen twijfels over de uit voering van de VOW zijn, „terwijl het kabinet de VOW voor deze kabinetsperiode van 4 jaar heeft afgewezen". Zij meent, dat de uit spraak ook voorbijgaat aan het feit, dat gs met de minister hebben afgesproken, dat los van de finan ciële haalbaarheid dc planologi sche voorbereidingen zouden kun nen worden afgerond. Directeur J. de Vries van het Zeeuws coordinatie-orgaan noemt de beslissing van de Kroon „lo gisch" „Er wordt in vastgesteld, dat je niet allerlei bestemmingen kunt vastleggen, die binnen de ge plande tijd niet tot uitvoering kun nen komen. De provincie heeft ken nelijk niet kunnen aantonen dat het reèl is dat de VOW er bij een volgend kabinet echt van komt. De afspraak over verdereplanologi- sche voorbereidingen, is van de kant van de minister van verkeer en waterstaat lichtvaardig ge maakt. zo kun je uit dit, Kroonbe sluit ook opmaken" Expositie geopend van Matthy Murre VLISS1NGEN' - De eerste tentoonstel ling van beeldend kunstenares Mat- thy Murre uit Goes is vrijdag in de Gevangentoren in Vlissingen ge opend. De expositie omvat pastels en beeldhouwwerken te zien. De in Baarland geboren Matthy Mur re geeft de voorkeur aan steen als middel om zich uit te drukken, omdat dit materiaal, zoals zij zelf zegt. een eigen leven en uitstraling heeft. De laatste jaren werkt zij ook met pastel krijt. omdat zij met het subtiele, tede re kleurengamma hiervan haar le vensgevoel het zuiverst uit kan druk ken. Matthy Murre is opgeleid aan het Zeeuwse Instituut voor kunstzinnige Vorming (ZIKV) Willem Enzmck uit Oostburg sprak een openingswoord waarin hij kort het leven van Matthy Murre als kun stenares belichtte. Pas in 1975 ging zij de lessen aan het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming volgen, aanvankelijk boetseren, maar al spoe dig stapte zij over op steen, dat voor haar 'liefde op het eerste gezicht' was. Wat betreft het beeldhouwen heeft zij zich daarna vrijwel autodidactisch ontwikkeld. Enzmck noemde haar beeldhouwwerken en pastels tekens in de ruimte vanwege hun non-figura tieve karakter „Door hun eenvoud en zuiverheid hebben 'zij de functie van meditatieobjecten" aldus Willem En- zinck. De tentoonstelling is tot medio okto ber dagelijks, behalve dinsdag, te bezichtigen vanaf 17.00 uur. Mevrouw G. Ockeloen-de Swart onthult de 'stropielekkerpop'. ZAAMSLAG De organisatoren van het dorpsfeest te Zaamslag kunnen terugzien op een geslaagde openingsdag. Ondanks het wat mindere weer was het druk. Het dorpsfeest, waaraan gekoppeld een braderie, werd vrijdagmiddag traditiegetrouw geopend door mevrouw G. Ockeloen-de Swart. echtgenote van dc burgemeester van Terneuzen. Zij onthulde een meer dan levensgrote 'stropielekkerpop'. de mascotte van Zaamslag. De pop werd vervaardigd door Johan Scheele uit Terneuzen. In een kort toespraakje prees mevrouw Ockeloen de organisatoren voor hun inzet. De jeugd kwam vrijdagmiddag goed aan haar trekken. Eerst voerde theater 'Opgepast' uit Axel een poppenspel op, gevolgd door een spelletjesuur. Op Plein West werd eèn modeshow gegeven. Hoogtepunt van het vrijdagprogramma was de landing van vier parachutisten, even na de klok van zevenen. Het programma werd muzikaal afgesloten: op het podium trad de bekende Nederlandstalige formatie De Havenzangers op. In de pauzes werd opgetreden door de Synchroon Dance Group en drumband De Volharding. In het pakhuis van Cappon werd 's avonds de film 'Het ambacht van de molenaar' vertoond Het programma wordt vandaag, zaterdag, voortgezet met een trimtocht (aanvang 9 00 uur), snuffelmarkt (12.30 uur), fietscrosswedstrijden (13.00 uun, boomzaagwedstrijden 13.00 en 16 00 uur), modeshows (14.00 uur), een vogelmarkt (14.00 uur) en een optreden van het duo Frank en Mirella (14.00) Het laatste programma-onderdeel is een hypnoseshow. Deze begint om 17.00 uur MIDDELBURG - In dc nacht J donderdag op vrijdag is vier ingebroken op verschillende pl^ sen in Middelburg. In alle gevaW maakten de inbrekers gebruik iJ ofwel een valse sleutel of van t haakje, waarmee de sleutels aac> j binnenkant van tuin- of achterdljf ren kunnen worden omgedraaid, J® De zwaarst gedupeerde is D. P. L J de Langevielesingel. Uit deze vvoa werd een bus met ongeveer hond; gulden, een handtas, en een p monnee met muntgeld weggeno De hele woonkamer werd doe De totale buit is ongeveer 225 gi waard. J. P. de G. aan de Wellink vestraat deed aangifte vs van twee portemonnees met ong 180 gulden aan Nederlands en bulif" lands geld. Ook hier werd de wood „0: mer op z'n kop gezet Uit de woa gel van L. H. S. aan de yiissingse straat namen de inbrekers twee sc penkaarten mee. In het huis vanB ge M de S. aan de Adriaan Lauwere? en straat vonden zij niets van hun poe ding. Wel hebben de daders ook b Br: de woonkamer grondig doorzoch; De recherche van de gemcentcpoh Middelburg, die de inbraken oró zoekt, heeft de indruk dat het in; gevallen om dezelfde daders gaat pn Jongeman reed na drankgebruik op wandelaars in MIDDELBURG Voor de rechtbi in Middelburg is vrijdag acht wé gevangenisstraf geëist, waarvann IP weken voorwaardelijk en twcejiiw rij-ontzegging tegen een jongen Bi; uit Oosterlaijd, die in juni van 5 er. vorig jaar bij Ouwcrkerk was injefe den op een groep wandelaars i ®n| bezig waren met een wandeltochl 'in! ei De jongeman, de 21-jarige J. es nu reed eerst met volle vaart door: en groepje wandelaars heen, maar to ?oo konden alle deelnemers aan de m 10.3 deltocht. nog een goed heenko: mr zoeken door snel opzij te springen: ur. auto van de Jongeman raakte da< in een berm, maar hij slaagde era wagen weer op de weg te brengen toen reed hij opnieuw op de wan ij* laars in. Daarbij werd een wandd I zwaar gewond. Vervolgens reed Di door zonder zich verder om hetslad offer te bekommeren. De rech.tb- up doet vrijdag 23 september ultspn in deze zaak. Vastgesteld werd dat de jongeman een veel te groot alcoholgebruik t I'S1 gaan rijden, er werd een bloed ai::: promillage van 2,21 gemeten h Bijeenkomst ICTO in Vlissingen VLISSINGEN - De afdeling Vtefcir' gen<Middelburg van het ICTO (1 Interkerkelijk Comité voor Tweezij >et ge Ontwapening) houdt woensd?; september een openbare bijeenki L in de zaal van het jeugdgebouï' de Petruskerk aan de Dr Ottestrad Vlissingen, Deze bijeenkomst b« rak om 19.30 uur. Jhr Professor Dr F A Alting von Geusau uit Oistffl Bs houdt een lezing over het onderet Machteloosheid maakt geen vreö ran TERNEUZEN B en w van Terneu zen willen de problemen rond de tv-ontvangst in verschillende wijken van dc stad snel oplossen. De raads commissie voor openbare werken praat donderdagavond over een voorstel om in Terneuzen een kabel net aan te leggen, overigens zonder dat de gemeente daarbij al te nadruk kelijk is betrokken. De gemeente moet wèl bij de PTT aankloppen voor een machtiging voor de aanleg, instandhouding en exploitatie van een centraal antennesysteem, maar zal direct daarna in zee gaan met een zelfstandige kabelexploitant. Dat kan Casema zijn of de PZEM. Van die twee zijn inmiddels offertes binnen. In Terneuzen wordt al jaren gepraat over de kabel. Maar eigenlijk is er pas het laatste jaar enige vaart in de ontwikkeling van de plannen geko men. Wethouder drs A. Doorduyn (openbare werken 1 liet al eerder weten dat hij nog dit jaar duidelijkheid wil over de manier waarop de hele zaak moet worden aangepakt. Dit duide lijkheid komt er dus op korte termijn. Bovendien heeft het college nu een marsroute uitgestippeld. Een ding staal voor de gemeente vast: de rol. die de plaatselijke overheid bij de verwezenlijking van kabel-tv in Ter neuzen moet spelen is een bemidde lende en begeleidende Omdat de ge meente zelf een machtiging moet aan vragen en pas daarna in zee kan met een exploitant, is de gemeente in de positie om voorwaarden te stellen B en w in het voorstel aan de commissie. „Met de aanleg en exploitatie zijn algemene belangen gemoeid, waarbij onder meer valt te denken aan de belangen van de potentiële abonnees, voor wie het tarief aanvaardbaar moet zijn en blijven, alsmede aan de belangen van eigenaren en exploitan ten van bestaande kleine kabelsyste men". Hoewel er enige tijd sprake van was dat Terneuzen bij de aanleg van een kabelnet zou gaan samenwerken met buurgemeenten als Axel en Sas van Gent. maken b en w nu duidelijk dat Bijeenkomst NCVB in Heinkenszand HEINKENSZAND - De afdeling Hein kenszand van de NCVB houdt woens dagavond 14 september een bijeen komst in het dienstgebouw van de Nederlands hervormde kerk in Hein kenszand. Deze bijeenkomst begint om 19 45 uur G. J. Scheele uit Terneu zen vertelt dan een en ander over het onderwerp 'Klankbord over Israël' ze een dergelijke samenwerking "uit mondend in bijvoorbeeld een gemeen schappelijke regeling) niet meer zo erg zien zitten. „De directe beïnvloe ding door onze gemeente zou daar door te veel in het gedrang kunnen komen". Financieel wil de gemeente geen en kel risico lopen. Vandaar ook dat b en w niets voelen voor een stichtings- of verenigingsvorm. Want in dat geval zou de gemeente garanties moeten verstrekken. Dat standpunt staat een innige samenwerking tussen de be langrijkste huizenbezitter in Terneu zen. de woningbouwvereniging 'Ter neuzen' en dc gemeente bij de aanleg en exploitatie van een kabelnet in de weg. De kans is groot dat de bouw vereniging nu op korte termijn zal besluiten helemaal op eigen benen verder te gaan. Of dat uiteindelijk betekent dat Terneuzen verschillen de kabels naast elkaar krijgt, is nog onduidelijk. Duidelijk is wel dat, wanneer de gemeente met Casema in zee gaat, de bouwvereniging zéker afhaakt. De commissievergadering vindt plaats in het stadhuis en begint 's avonds om half acht. De commissie praat die avond trouwens ook over het bestemmingsplan 'Java' Dat plan moet worden vastgesteld. toet I11 de raadscommissie financiën dezelfde avond ook om half aeli'.pw gadert, komt een voorstel aande^brai om garant te staan voor een s ning van 7 miljoen gulden, die Willibrordusstichting wil aas: 1 voor renovatie van het bejaarde.' n trum 'De Blide' in Terneuzen. renovatie is al in volle gang. De raadscommissie voor jcugdn komt woensdagmiddag om vijf» bijeen. Belangrijkste agenda? liet afwijzen van een verzoek vaal JAC-Terpeuzen om in aannierfa komen voor een aanvullenden die van 3000 gulden. TERNEUZEN De jeugdtandverzor- ging in Zecuwseh-Vlaanderen gaat zich richten op de kleuters. Nu deel name van leerlingen van het lager onderwijs steeds verder terugloopt, zal bij de nationale Ziekenfondsraad een aanvraag worden ingediend het werkterrein uit le breiden naar de kleuterscholen. Het gaat vooralsnog om een experiment waarvoor één of twee schooltjes zullen worden uitge selecteerd. Het algemeen bestuur van de stich ting ter bevordering van de jeugd land verzorging in Zeeuwsch-Vlaande- ren besloot vrijdagmiddag die stap te wagen nu het aantal deelnemers aan de schooltandverzorging blijft dalen. Werd op de begroting 1983-1984 uitge gaan van 2300 deelnemers, in werkelijkheid zullen dat er waar schijnlijk 100 minder worden Ver moedelijk omdat nog niet alle scholen zich hebben aangemeld, overigens is het aantal van 2200 toch al 570 deelne mers lager dan in het seizoen 1982- 1983 Opmerkelijk is dat de vermindering van de deelname aan de schooltand verzorging vooral valt waar te ne men in de regio's Terneuzen en Oóst- burg. Het vermoeden beslaat dat de oorzaak daarvan ligt in de relatief grote druk van tandartsen in die twee plaatsen. Ondanks de daling in de deelname voelt de stichting op dit moment nog niets voor opheffing van de school tandverzorging. Voorzitter mevrouw J. M. Doppegieter-Thiel: „Op dit mo ment is een deelname van 2200 nog totaal geen aanleiding le stoppen Trouwens, het belangrijkste in feite is toch dat de kinderen tot de gang naai de tandarts worden aangezet." Desalniettemin is het besluit om de schooltandverzorging uit te breiden naar de kleuterscholen ook een ma nier om de dienst trachten te behou den. zo concludeerde de Sasse wet houder J. W. Platschorre Een proef op een kleuterschool in West-Brabant in de afgelopen twee jaar is inmiddels voorspoedig verlopen: van de 120 kleuters bezochten er 90 de tandarts wagen Overigens heeft in Zeeuwsch-Vlaan- deren voorlichting op de kleuter scholen vorig jaar niet geleid tot hogere deelname. Oorzaak daarvan kan zijn, aldus de tandarts F. A. J. Hamann. dat kinderen al vanaf zeer jonge leeftijd naar de gezinstandarts gaan en daardoor als lagere school leerling niet meer voor de school tandverzorging worden aangemeld. Krokus blijkt Herfsttijlloos VEERE - Dc natuur heelt redactie van dit dagblad vn eens' mooi te grazen genood Wij maakten in dc PZC v» vrijdag schampend gewag TT krokussen, die een half jaar; vroeg uit de rijke Veerse W" grond waren opgeschoten.w" zelfde krokussen hebben n nadeloos teruggeslagen en ware identiteit getoond. D" bloempjes die ten onrechte v# den aangeduid als krokus" blijken herfsttijlloos te liet# zo hebben zeer veel lezers 0* vrijdag meegedeeld. De Latijn naam van dit gewas is 'Colt* cum Autumnalc'. Het plantje krijgt in de zon* grote bladeren, die het aan" begin van de herfst afw Daarom worden de herfstt? loos-jes dikwijls 'naaktbloeW genoemd. In Middelburg en geving worden ze ook wel 'naakte juffers' aangemerkt de Bevelanden worden ze wijls aangesproken met dense 'Lilacwonder' of 'Droogbloem Het gemelde 'wonder der nat£ blijkt dus niet zo opzienbar te zijn geweest als wij, en anderen, hadden verwacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 8