Gerrie Knetemann verlaat wielerploeg van Peter Post Heren van EMM na slecht duel met veel moeite langs Delta Sport Schumacher in de aanbieding: bestuur Köln is kritiek beu MENINGSVERSCHIL OVER NEVENACTIVITEITEN PZC/sP°rt Z1 Ofal Ludwig wint derde etappe in Toekomstronde Saint Troyes wint van Amsterdam Bekerwinst Zierikzee Meeuwen Opmerkelijk successen Zeeuwse motorcrossers R VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1983 i Door Peter de Jonge HUIJBERGEN Peter Post raakt opnieuw een vedette kwijt. Kondigde al vrij vroeg in het seizoen Jan Raas zijn vertrek aan, gisteren werd bekend dat ook Gerrie Knetemann volgend seizoen niet in de formatie Panasonic van de Amstelveense ploegleider zal rijden. De oorzaak van die verrassende ontwikkeling is een verschil van mening tussen hem en Post over de neveninkomsten van de populaire wielrenner. Knetemann, veel gevraagd om reclame te maken, kreeg een contract voorgelegd dat hem ernstig beknotte in zijn vrijheid op dat gebied. Voorts zou het geld dat hij met die nevenactiviteiten verdient volgens Post in de pot van de ploeg moeten komen, in plaats van bij Knetemann zelf. „En onder zo'n contract kan ik natuurlijk geen handtekening zetten", aldus Knetemann. De 32-jarige profwielrenner uit het Westbrabantse Huijbergen die begin dit jaar zeer ernstig ten val kwam in !de semi-klassieker Dwars door Belgie jen daardoor voor de rest van het Iseizoen was uitgeschakeld, kreeg al tijdens zijn verblijf in het academisch dekenhuis in Gent van Post te horen dat ondanks de vraagtekens over zijn herstel hij verzekerd kon zijn van een plaats in de nieuwe equipe. Zou het niet lukken als renner, dan zou hij deel kunnen gaan uitmaken van de technische staf. Een mooie aanbie ding. Drie weken geleden echter werd het „De Kneet" duidelijk dat er meer haken en ogen zaten aan de overeen komst dan hij aanvankelijk had ge dacht. De nevenactiviteiten werden uitein delijk het grote breekpunt. Post leg- !de volgens Knetemann nieuwe op tafel, die hem beperkten in zijn vrijheid om zich op dat gebied verder te ontplooien. Het betekent een pro bleem omdat er al afspraken waren voor komend seizoen, maar hoe Kne temann ook probeerde. Post wilde geen water bij de wijn doen. „Er viel niet over te praten. Toen heb ik gezegd: dan maar niet. hoewel mijn toekomst daardoor onzeker is gewor den. Want al denken de mensen mis schien dat de slimme Kneet wel een sponsortje achter de hand zal heb ben, is dat beslist niet het geval". Post. die vandaag (vrijdag) naar de Ronde van de Toekomst in Frankrijk vertrekt om daar naar goeie amateur renners te kijken, is van mening dat de overeenkomst („een goed con tract", gaf ook Knetemann toei die hij aan zijn renner voorlegde niet afwij kend is van de thans geldende afspra ken. „Ook nu had hij voor die andere activiteiten toestemming van de ploegleider en de sponsor nodig. Dat blijft dus. Het verschil is alleen dat met de huidige sponsor. Raleigh, makkelijk te bellen was om zoiets voor te leggen. Met Japan gaat dat allemaal veel moeilijker. Verder vind ik wel datje met teveel met die dingen bezig moet zijn Dan ben je geen renner meer en moetje bij een model lenbureau gaan werken". Duidelijk is dat Post de activiteiten van Knetemann wilde indammen. De Japanse sponsor wil dat de afspraken die gemaakt zijn strikt geeerbiedigd worden („Je moet Japanners niet op hun tenen gaan staan, dan is het over") en voorts is de ploegleider van mening dat Knetemann de aanbie dingen krijgt omdat hij lid van een succesvolle wielerploeg is. Daardoor se j- f Lendl nog twee zeges van titel verwijderd den FLUSHING MEADOW (AFP/REU- TER) Ivan Lendl is nog twee overwinningen verwijderd van zijn eerste tennistitel in een grand slem- loernooi. Donderdag plaatste hij zich Nln liet Louis Armstongcomplex van Flushing Meadow voor de halve fina les van het toernooi om de open Amerikaanse titels. Ook de Zweed Mats Wilander kon in de kwartfina les Lendl geen set afpakken. De Tsje- ehoslowaak zegevierde in twee uur [en negen minuten met 6-4, 6-4, 7-6. De artij, bijgwoond door 20.000 toe- iouwers, stond ondanks de [loeiende hitte op bijzonder hoog >e 23-jarige Lendl, die als tweede is eplaatst en John McEnroe al uitge- ihakeld weet. had van de laatste drie irtijen tegen de vier jaar jongere ilander er twee verloren. Eind au- istus had de Zweed, op Flushing eadow als'vijfde geplaatst, echter op it asfalt van Cincinnati geen enkele ans gekregen tegen Lendl: 0-6. 3-6. Wong jaar bereikte Lendl de finale om oen ten onder te gaan tegen Jimmy lonnors, die nu in de halve finales te ;en krijgt met McEnroebedwinger Scanion. De Amerikaan Bill .Scanion bereikte ten koste van zijn ongeplaatste landgenoot Mark Dick on de halve finales. SI behoort het geld volgens Post ook aan de hele formatie toe. Momenteel zijn daar trouwens ook al een aantal afspraken over. Knetemann bijvoor beeld heeft een overeenkomst met een firma van conserven (Hak), maar die moet volgens Post voor de activi teiten ook een bepaald bedrag aan de sponsor overmaken. Knetemann blijft echter bij zijn stel ling dat er in de bespreking over een nieuw contract duidelijk eisen werden gesteld die verder gingen dan tot nu toe ..En daar voel ik mets voor. Ik wil me in de eerste plaats happy voelen. Dat is het belangrijkste in het leven. Daar ben ik tijdens die twee maanden in het ziekenhuis wel achter gekomen. Daarom ook heb ik tegen Post gezegd dat ik niet bij hem blijf. Het is geen persoonlijke kwestie. Post kan er mis schien helemaal niks aan doen omdat Panasonic dat nu eenmaal als voor waarde stelt. Ik wil dan ook beslist niet met vette letters in de krant dat er ruzie zou zijn tussen hem en mij. want dat is niet zo". Maai-, ruzie of niet, de breuk is een feit. Knetemann trad In 1976 toe tot de Raleigh-ploeg. nadat hij eerst twee jaar in de Franse formatie van Joop Zoetemelk had gereden. Voor de Post- equipe reed Knetemann 108 overwin ningen bij elkaar, waaronder het we reldkampioenschap in 1978, een groot aantal kortere meerdaagse wedstrij den en veel etappes in de Ronde van Frankrijk. Knetemann weet niet voor welke ploeg hij het komend seizoen gaat rijden. „Er zijn nog geen contac ten. Met niemand. Nee. ook met met Jan Raas", zei hij gisteren. „Desnoods ga ik met slagerij Donker" (zijn schoonvader, red.) op mijn buik rij den. Dat heeft geen niveau, zou Post daarvan zeggen, maar dan maar geen niveau. Voor mij is het namelijk een principe-kwestie" Toni Schumacher TOERNOOI OLYMPUS VLISSINGEN De handbalvereni ging Olympus uit Vlissingen houdt morgen (zaterdag) en zondag in de sporthal Baskensburg het Solskin- toernooi voor senioren. De wedstrij den beginnen zaterdag beide dagen om tien uur. De laatste wedstrijd zaterdag start om 20.00 uur, zondag om 16.30 uur. De deelnemende teams zijn- DAMES: Verburch (Poeldijki: DWS (Schie- dami: Athene (Den Haag); Break Out (Roosendaal). Walcheren en Olympus (Vlissingen), HEREN: DEWS (Schie dam); Slotervaart (amsterdam); Gel- dern (West-DuitslandSnelwiek (Rot terdam), Break Out (Roosendaal); Olympus (Vlissingen i. BESLISSING MAAKT EINDE AAN PRIVEOORLOG KEULEN' (DPA SID) Harald 'Toni' Schumacher mag uitkijken naar een nieuwe vereniging. Dat heeft Peter Weiand, voorzitter van 1. FC Köln donderdag zijn doelman medegedeeld. Bovendien werd Schumacher ge schorst voor de competitiewedstrijd van aanstaande zaterdag tegen Waldhof Mannheim. Weiand meent, dat er van samenwerking tussen zijn club en de 29-jarige doelman van het Westduitse elftal geen sprake meer kan zijn na diens kritiek op het beleid van de club. Schumacher liet zich al eerder in weinig vleiende bewoordingen uit over het bestuur van FC Köln, dat hij niet capabel achtte. Voorts had hij de grootste hand in het overhaaste vertrek van Ilinus Michels als trainer. Op de heenreis van het Westduitse elftal naar Boedapest voor de vriend schappelijke interlandwedstrijd tegen Hongarije (1-1) ging Schumacher weer klasse Schumacher als doelman ook mag hebben, hoeveel punten hij dit seizoen voor het weinig overtuigend gestarte FC Koln ook behaalde, er buiten zijn boekje. Hoewel er een valt niet meer met hem samen te gentleman's agreement tussen hem werken' en Weiand bestond, dat hij zich van commentaar en kritiek op de club zou onthouden, trok Schumacher in een interview zo fel van leer, dat collega- international Karl-Heinz Forster van VFB Stuttgart er schande over sprak. Voor Weiand was de maat toen vol. Hij schreef voor donderdag een spe ciale bestuursvergadering uit met als enige agendapunt: Schumacher. Na twee en een half uur zaten de be stuursleden op een lijn: „Hoeveel Privé-oorlog Met de breuk komt een einde aan de prive-oorlog tussen het bestuur van FC Köln en de doelman. Schumacher meende op 22 juni de club vanaf zijn ziekbed (meniscus-operatie) onge vraagd de reddende hand te moeten bieden. In een groot opgemaakt inter view eiste hij het vertrek van trainer Michels, manager Lóhr en penning- Terugkeer Gerrie Knetemann rechts) bezig met êèn van zijn „nevenactiviteiten" Tijdens de laatste Tour de France trad hij op als verslaggever van de NOS-radio. Wel vast staat dat hij terug zal keren in een profpeloton. „Ik heb vandaag weer 80 kilometer getraind met een gemiddelde van 30,35 kilometer per uur en ik hoop over twee maanden weer helemaal goed te zijn. Of het even goed zal worden als vroeger, weet ik niet. Maar dat geldt voor elke renner die aan het begin van een nieuw seizoen staat". Knetemann is de achtste renner van de huidige Raleigh-formatie die in 1984 niet meer wenst samen te werken met Peter Post. Eerder dit seizoen besloten, zoals gezegd, Jan Raas en verder Kees Priem, Ludo Peeters, Ad Wijnands, Adri van Hou- welingen, Leo van Vliet en Jacques Hanegraaf vanaf volgend jaar niet meer met de chef d'equipe uit Am stelveen in zee te gaan. tegen ZOUTELANDE Zierikzee heeft gisteravond in Zoutelande het bekerduel tegen Meeuwen met 5-2 gewonnen. Bij de rust was de stand al 3-1 in het voor deel van de formatie uit Schou wen. Zierikzee speelde een uitsteken de wedstrijd en de overwinning is eigenlijk niet echt in gevaar geweest. Via Rini Stoutjesdijk kwam de ploeg van trainer Jack Schipper op een 1-0 voorsprong, waarna John Davidse nog gelijk maakte. Stoutjesdijk bouwde de voorsprong verder uit, en Jan Leen Boot bepaalde de rust stand op 3-1 Na de hervatting bracht André Buys met zijn treffer (3-2) de spanning terug in de wedstrijd, maar hoewel Meeuwen zich wat kansen wist te creeren werd het via Wim Overweel en (uit een Penalty) Kees Verkaart tot 5-2. Voor de aanvang van het beker duel werd een minuut stilte in acht genomen voor de maandag overleden eerste elftalspeler An dré van de Klooster. De 22-jarige Van de Klooster overleed aan de Involgen van een verkeersonge val op 24 juli. Vosmeer verliest Vosmeer uit Oud-Vossemeer is in de tweede ronde van de beker- Jjompetitie door in eigen huis 'PO uit Moerdijk verrassend naar een 2-4 nederlaag gespeeld. D« gasten namen door een straf schop van Wim Hollemans een 0-1 voorsprong en het duurde tot «11 minuten na rust voordat «ans Vaders Vosmeer op gelijke hoogte kon schieten. Via een doelpunt van Peter van Ooster hout werd het in de 24ste minuut H maar een strafschop voor Vosmeer werd in de 30ste mi nuut door Leo Havermans inge goten. In dezelfde minuut schoot Wim Wollemans TPO op nieuw naar een voorsprong en dhc minuten voor het einde was het Peter van Oosterhout die PPO naar 2-4 schoot. VLISSINGEN In de half gevulde Baskensburgsspor- thal won het Franse Saint Toyes van B.V. Amsterdam. B.V. Amsterdam, waar center Kees Limmen (2.06 m) ontbrak, moest al vanaf het begin van de wedstrijd legen een achterstand aankijken. Na drie minuten stonden de Fransen namelijk al met 2-11 voor. Deze voorsprong werd alleen nog maar verder uitgebouwd, doordat de Franse verdediging veel beter in elkaar zat dan die van de Amsterdammers. B.V. Amsterdam dat ook veel balver lies leed door slappe passes en door het slechte schieten van onder anderen Nico Boots stond zo al 22 punten bij rust achter. De wedstrijd was dus in feite al beslist in het voordeel van Saint Troyes. Ruststand 35-57. Na de rust trachtte de Amsterdamse ploeg de Amerikaan se 'scoringsmachine' Mike Mulquine af te stoppen door over te schakelen naar een 2-1-2 zöneverdediging. Dat lukte wel maai- de Franse punten kwamen nu echter van Olivier Veyrat. die veel via de break kon scoren. Dc Amsterdammers konden echter goed bijblijven door de zeer sterk inside spelende Lucien Melchiot ('slechts' 1.88 m). Hij compenseerde het verlies aan reboundkracht, dat door het wegvallen van Kees Limmen was ontstaan. Door zijn scores vanonder het bord kon Saint Troyes met meer uitlopen zoals dat in de eerste hleft ging. Het verschil tussen beide ploegen bleef daardoor op zo'n twintig punten. Het Franse team sloot de wedstrijd tenslotte met 82-103 winnend af. Opvallendste spelers en topscorers bij Saint Troyes Mike Mulquine(36 punten) en Olivier Veyrat 119 puntem Bij de B.V. Amsterdam Lucien Melchiot (16 punten) en Michael de Jager (14 punten). SAINT NAZAIRE (AFP) De Oost- cluitser Olaf Ludwig heeft donderdag de derde etappe in de Ronde van de Toekomst op zijn naam gebracht. De rit voerde van Lorient naar Saint Nazaire over 193,5 kilometer. Voor Ludwig betekende het zijn tweede etappezege. Hij had eerder al de proloog gewonnen. Ludwig was de snelste van het vrijwel complete pe loton. Dc Zwitser Siegfried Hekimi behield de leiderstrui. De amateurs en beroepsrenners heb ben zich in de derde etappe rustig gehouden. Na 22 kilometer ontsnap ten drie renners, de Fransen Chaurin en Mentheour en de Oostduitse staatsamgteur Kummer Dit drietal reed bijna 170 kilometer op kop en bouwde een voorsprong op. die maxi maal acht minuten bedroeg. Vijf kilo meter voor de streep werd het trio ingelopen. In de eindsprint bleef Ludwig de Fransen Vincent Barteau (tweede) en Yvon Bertin (derde) voor. Beste Ne derlander was Rlnus Ansems, die als twaalfde over de streep ging. Met uitzondering van Dirk van Oirschot bevonden alle Nederlandse renners zich in het grote peloton. Van Oir schot kwam binnen met een achter stand van 24 seconden Tot de uitval lers behoorden de Fransman Berard en de Zwitser Grezet van de derde ut is. 1 Olaf Ludwig (ODD de 193.5 km lil 4.34.56 (gemiddelde snelheid 42.220 kmui. 2 Vin cent Barteau (Frai z t„ 3 Yvon Bertin iFrai z.t,.; 4 Francis Castaing (Fra) z.t.. 5 Thurlow Rogers (VSt.) z t.fi John Herety iGBri z t7 Jean-Francois Rault (Frai z.t8 Ralf Hofe- ditz (WD1) z.t., 9 Andrew Hampsten (VSt) z.t10 Ludek Styks (Tg) z.t12 Rinus Ansems (Ned) z V Vervolgens het overgrote deel van het peloton in dezelfde tijd met uitzondering van enkele renners, onder wie: 132 Dirk van Oirschot (Ned) op 24 sec Algemeen klassement 1 Siegfried Hekimi iZuii 8.43.13; 2 Mario Kummer (ODl> op 20 sec 3 Charles Mottet (Frai op 29 sec4 Jean-Francois Chaurin (Fra) z.t„ 5 Miroslaw Sykora (Tsj) op 32 sec., 6 Christian Levavasseur (Fra) op 34 sec.; 7 Jose Xavier (Pon op 35 sec 8 Ralf Hofeditz (WDl) op 38 sec.. 9 Heinz Imboden (Zwi) op 39 sec. 10 Philippe Leleu iFrai op 44 sec. Zege Hoste De Belg Frank Hoste heeft donderdag de eerste etappe van de 63e Ronde van Cataloniè. een rit over 194 kilome ter van Salou naar Amposta, gewon nen. Hoste versloeg in de eindsprint het volledige peloton De Zwitser Glaus eindigde als tweede en de Belg De Jonckheere bezette de derde plaats. De uitslag is 1 Hoste 'Beli 194 km in 5 37 36 leem 34.478 km ui; 2 Glaus (Zwi i,3Dc Jonckheere i Belt: 4 Recio (Spa). 5 Fnsson Bel), vervolgens het grote peloton in dezelfde als Hoste meester Thielen. Alleen in dat geval zou de club van de ondergang gered kunnen worden. Het bestuur nam deze suggestie niet over Integendeel, voorzitter Weiand stelde zich achter de genoemde drie op en legde zijn doelman een forse geldboete op. Bovendien kwam hij in een langdurig, persoonlijk gesprek met Schumacher overeen, dat de werknemer zich in de toekomst van verder commentaar zou onthouden. De opvliegende doelman hield zich daarop enkele weken voor de buiten wacht koest Achter de schermen werkte hij verder aan het vertrek van Michels. Hij speelde als een volleerde intrigant in op de hetze, die de West duitse roddelpers tegen Michels had ontketend. In Boedapest overschatte Schuma cher zijn machtspositie In een inter view verlangde hij. dat de club het personeelsbeleid zou aanpassen aan zijn inzichten. Zo eiste hij de aankoop van een spelbepalende middenvelder en dreigde bij een negatief antwoord te vertrekken. Bovendien liet hij door schemeren dat medespelers en inter nationals Littbarski en Strack zijn mening deelden. In werkelijkheid blijkt dat niet het geval te zin. Strack en Littbarski distancieerden zich donderdag na de training van .de uitspraken van hun collega Daarop kwam het bestuur tot de slotsom, dat het contract met de doelman voortijdig moest worden op gezegd. Schumacher, die een jaarsala ris van 300.000 mark (ruim 330.000 gulden) verdiende, is te koop. Vraag prijs: twee miljoen mark (2,3 miljoen gulden). ZIERIKZEE In een bar slechte wedstrijd heeft het herenteam van EMM uit Mid delburg gisteravond in de Zierikzeese sporthal Onder dak door een 13-10 zege op Delta Sport de volgende ron de van de strijd om de Neder landse handbalbeker be haald. Bij de rust stond de formatie van trainerscoach Cees de Ridder zelfs nog met 5-3 achter. „Een wedstrijd waar je tien jaar ouder van wordt", noemde De Ridder de van beide kanten weinig indrukwekkende vetonlng. In voorgaande ontmoetin gen zorgden EMM en Delta Sport altijd voor spannende en aantrekkelij ke wedstrijden De aantrekkelijkheid ontbrak nu volkomen Vooral EMM, dat zo sprankelend kan aanvallen, maakte er offensief helemaal niets van. Maar ook verdedigend was het uitermate zwak. Alleen omdat de Zie rikzeese ploeg van Cor Mol ('s mor gens geconfronteerd met de afmel ding van 'spielmacher' Bert de Vos. die met griep in bed lagi dat niet uit kon buiten bleef EMM een complete afgang bespaard. Na de pauze kwa men de Middelburgers over het dode punt heen, al was het nog steeds niet overtuigend. Delta Sport bleef zich verzetten, maai' een kwartier voor het einde was de tank leeg en kon EMM zegevieren: 13-10 EMM 2-EBHV TK Spannend was het. bekerduel tussen de herenteams van EMM 2 en het Bredase EBHV tot de laatste minuut. In de sporthal aan de Nassaulaan werd de bijzonder enerverende ont moeting afgesloten met een 17-16 zege voor de Middelburgse reserves, dank zij een laatste treffer van Kees van Belzen. In de eerste helft hielden de twee ploegen elkaar redelijk in evenwicht en had EBHV bij het fluitsignaal voor de rust een minimale vóorsprong: 7-6. Na de pauze liepen de Brabanders iets uitmaar verder dan een voorsprong van twee punten kwam men niet Toen sloeg Ronnie Onwijn toe met vier treffers op rij. Hij bracht zijn formatie weer op voorsprong, maar EBHV zag toch nog kans weer op gelijke hoogte te komen Daarna scoorden de teams om en om en kwam EMM 2 zelfs op voorprong te voorsprong. Een minuut voor het ein de prijkte echter de stand 16-16 op het bord, maar Kees van Belzen hielp zijn formatie in de volgende bekerronde. Een sprongschot van Ed Schuiteman van EMM in de ontmoeting tegen Delta Sport. AXEL Tijdens motorcross wedstrijden in het Belgische Waasmunster heeft een aantal Zeeuwse crossers een aantal op merkelijke successen behaald. Zo wist John Fijnhout uit Oost- burg bij de junioren 250 cc be slag te leggen op de tweede plaats met de Sluiskillenaar Martin Jansen - vorige week nog eindoverwinnaar in een cross in het Belgische Lebeke - in zijn spoor. Die legde daarna beslag op de derde plaats. Erwin Adam uit Westdorpe werd in deze ca- - tegorie achtste en Martin van Genderen uit Axel zestiende. Bij de debutanten 125 cc wist Ronny Walhout uit Sluiskil na een sterk gereden eerste man che. vierde plaats, maar een wat ongelukkige tweede manche, welke hem een negende plaats opleverde, toch beslag te leggen op een eervolle vijfde plaats in de eindrangschikking Frank van Kruysen werd hier veertien de. Mare Dieleman drieëntwin tigste en Patrick Sponselee der tigste. Een sterke wedstrijd reed even eens de Axelaar Edwin Cort- vriend bij de nationalen 125 cc. Na een felle strijd met onder anderen de bekende Belgen Stoevenakers en Raes verwees de klok hem naar de vijfde plaats met slechts 0.2 seconde achterstand op Raes die vierde werd. Stoevenakers sleepte hier de eindoverwinning in de wacht. Co Walhout uit Sluiskil legde beslag op de tweede plaats Bij de internationalen 500 cc vierde Edward van de Klooster na zijn op het RES-terrein een aantal weken geleden opgelopen blessure zijn heroptreden met een negende plaats in de eind rangschikking Een klassering die zeker niet slecht mag worden genoemd, maar zonder pech had er voor de man uit Kapellebrug zeker meer ingezeten. Na een voortreffelijke eerste manche, welke werd afgesloten met een vierde plaats, sloeg de pechdui- vel hem in de tweede manche ver naar achteren en moest hij met lede ogen aanzien dat de concur rentie hem moeiteloos passeer de. Frank Lensen uit Axel werd hier dertiende en broer Jac wist beslag te leggen op de veertien de plaats Verdere uitslagen van de Zeeu wen waren nationalen 250 cc: 9 Nic Weemaes, Absdale; nationa len 500 cc: 7 Peter vd Ree, Zaamslag. 16 Jan Verhagen. Cadzand, debutanten 250 cc: 10 Sam Jansen. Sluiskil; 12 Her man vd Bosch. Koewacht; 17 Jean de Blqser, Heikant, 25 Jan de Feyter. Temeuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 19