Dpnieuw uitstel besluit dorpshuis Hoofdplaat Huisvestingsproblemen 'Binnenstad' Terneuzen Bedrijfsterrein Cruson Breskens ingericht als openbaar groen J.A. DE ROOS 25 JAAR IN OVERHEIDSDIENST FORUM OVER VREDE IN ZELDENRUSTCOLLEGE PZC/Streek COMMISSIE OOSTBURG WOEDEND Nieuw bestuur dorpsraad van Waterlandkerkje Feestmiddagen rond jubileum gecoördineerd bejaardenwerk DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1983 HOOFDPLAAT Het besluit betreffende de realisering van een dorpshuis in Hoofdplaat is opnieuw uitgesteld omdat er nog steeds geen duidelijk inzicht bestaat in de kosten. De Oostburgse commissie voor openbare werken reageerde woensdagmorgen woedend toen de voorzitter, wethouder A. de Feijter, duidelijk maakte dat het bedrag van 168.000 gulden voor de aanpassing van de oude lagere school niet 'hard' was. De commissie veegde woensdagmorgen dan ook eensgezind en geïrriteerd de arbeid van de ambtelijke werkgroep van tafel. Die had met een doortimmerd, afge wogen rapport op tafel moeten komen over de mogelijkheden die in Hoofd plaataanwezig zijn om een dorpshuis achtige voorziening te creëren De ambtelijke werkgroep, onder voorzit- •1 terschap van wethouder J. Vergouwe 1L en met chef burgerzaken J. Smeets als I «secretaris, kreeg flink de wind van fïoren. De kosten van het voorberei dende werk tienduizend gulden werd door de commissie eensgezind s Weggegooid geld' genoemd. Tijdens de vergadering werd duidelijk dat aanpassing van de lagere school volgens zowel de dorpsraad als de ge gemeente de beste oplossing misschien wel eens heel wat meer zal gaan kosten dan de verwachte 168 000 gulden. De goten en het dak zijn lek. de plafonds dienen te worden ver laagd. de riolering schijnt te lekken en de centrale verwarming is ook niet in optimale staat, werd woensdagmor gen duidelijk. Taalcursussen ZVU AXEL De werkgroep Oost- Zeeuw sch-Vlaanderen van de Zeeuw se Volksuniversiteit start de komen de weken met cursussen Engels, Frans en Spaans. De conversatiecursus Engels wordt gegeven in de Levensschool in Hulst en begint op woensdag 14 september om 19.30 uur In het Zuiddorpse ge meenschapshuis 't Kaaike' start op maandag 26 september een cursus Frans voor beginners en gevorderden. De cursus Spaans tenslotte wordt vanaf 12 september gegeven in het Zeldenrustcollege in Terneuzen. Aan meldingen bij de secretaris van de ZVU. G. van der Waa in Axel. Kra Wethouder A. de Feijter van Oost eera burg ..bedrag van 168.000 gulden voor m mpassing van oude lagere school ent kiei 'hard' Reizende expositie 'Gewogen...bewogen mar Terneuzen 32 TERNEUZEN 'Gewogen... Bewo- ten', is de titel van de tentoonstelling flie in de week van 12 tot en met 18 september is te zien in de catacom- ben van het Zuidlandtheater in Ter- 3 neuzen. De reizende expositie is op rjssi initiatief van de scholengcmeen- eki: schap 'Petrus Hondius' naar Terneu- raöB een gehaald. ?.^*D°el van de tentoonstelling is om scholieren aan de hand van l'oto's en ■"bh roorwerPen bewust te maken van en 1 ipmerkzaam te maken op totalitaire m discriminatoire tendenzen in de itschappij De collectie is eigen- Uildom van de stichting Europamuseum In Amsterdam, maar aan de expositie .wordt meegewerkt door onder meer ;de Anne Frankstichting. Pax Christie, 'iet IKV, het hoger commissariaat foor vluchtelingen van de Verenigde iaties, het Rode Kruis en het Leger Sies Heils. De tentoonstelling wordt aaandag om 9.00 geopend Vattelandsvrou wen Axel weer bijeen AXEL De afdeling Axel van de Nederlandse Bond van Plattelands wouwen begint op woensdag 14 sep tember met het seizoen '83-'84 In het cultureel centrum De halle wordt dan een bijeenkomst gehouden met een lezing over natuurgeneeswijzen en ho meopathie Inleiders zijn de heer De Meijer van de stichting centrum na- uurgeneeskundc in Terneuzen en de arts-homeophaat J. M. Dekker. De bijeenkomst begint om 20 00 I Vrij podim Hulster jongerencentrum - Het open jongerencentrum Contrastin Hulst houdt vrijdag in haar onderkomen in het Houtenkwai - lEPer in Hulst een 'vrij podium'. Een f| ieder die zin heeft zich muzikaal te Jmten kan dit doen vanaf 20 00 uur. Geluidsinstallaties is aanwezig Za terdag treedt de folkgroep Mallerlei |«p. De aanvang is 21 00 uur Cantorij der Basiliek Hulst op Hilversum IV HULST De KRO-radio zendt zater dag 10 september in het programma ^Hilversum IV op z'n breedst een opname uit van de Cantorij der Basi liek uil Hulst. Onder leiding van Anton de Kort brengt het koor profa ne koorwerken ten gehore van onder "ideren Arcadelt, Ccrton en Janne- jiuin. Verder staat een deel van de Cnorallmesse van Anton Bruckner OP het programma. Ge opname is vorig jaar gemaakt in het kader van de jubileumviering tien Jaar Cantonj der Basiliek. Het pro gramma is te beluisteren via Hilver sum IV tussen 15.30 en 17 00 uur. Ge Cantorij is momenteel druk bezig ®et de voorbereidingen voor het hoogtepunt van de jubileumviering, bet jubileumconcert in de Willibror ™sbasiliek in Hulst op zaterdag 8 oktober. Aan dit concert werken on der meer mee het Antwerpse Kamer orkest en de vocale solisten Sylvia *an Prooijen en Jeanette de Caluwe. a't evenement kan worden georgani- joerd dank zij de financiéle steun van F gemeente Hulst en vijf bedrijven uit Hulst en Axel Commissie geeft groen licht voor aanleg fietspad in IJzendijke OOSTBURG 1 voor openbare werken in Oost burg heeft woensdag groen licht gegeven voor de aanleg van een fietspad tussen de kern van IJ zendijke en de kruising Park zicht, richting Waterlandkerkjc. Het pad komt aan dc kant van de CHV-vestiging te liggen. Aanvankelijk wilde de gemeente de fietsers langs de andere kant van de weg laten rijden, maar problemen bij de grondaanko pen hielden de uitvoering van het plan jarenlang op. Oostburg besloot toen het fietspad langs de andere kant van de weg te projecteren. De meeste grond aan die zijde is al in handen van de gemeente, zodat wethouder A de Feijter en de commissiele den nu minder moeilijkheden verwachten bij de aankoop van de benodigde resterende grond. Fietstunnels onder rijksweg bij Breskens BRESKENS Er komen twee fietstunnels onder de afrit van de nieuwe veerhaven in Bres kens. Rijkswaterstaat is mo menteel al bezig met de aanpas singswerkzaamheden van het veerplein dat geschikt gemaakt moet worden voor de vaart van dubbeldekkers. In verband daarmee wordt de rijksweg in Breskens verbreed. Op de Langeweg rijden de fiet sers nu nog met het autoverkeer onder de rijksweg door. Rijkswa terstaat betaalt de aanleg van de nieuwe tunnels De gemeente Oostburg zorgt voor een nieuw fietspad bij het viaduct aan de Langeweg. De commissie voor openbare werken ging daar woensdagmorgen mee akkoord. De bouwvergunning voor de aanpassing van de Breskense veerhaven en de daaruit voort vloeiende werkzaamheden, zoals de verbreding van de aan- en afvoerroute. is onlangs door de gemeente verleend aan rijkswa terstaat Deze dienst kan waar schijnlijk nog voor het emde van dit jaar met de aanleg .van de fietstunnels beginnen. Wethouder A. de Feijter, voorzit ter van de commissie, maakte dat woensdagmorgen bekend bij de bespreking van het voorstel een fietspad bij de Langeweg aan te leggen De commissie eiste een nieuw onder zoek naar de kwaliteit van de centrale verwarming en de riolering. Voorzitter A. de Feijter zei dat toe PvdA-commissielif C. van de Ree- Slabbekoorn stelde voor om samen met de financiële commissie eens over deze zaak te vergaderen. Ze werd door de voltallige commissie voor openba re werken gesteund maar wethouder De Feijter kon dat nog niet toezeggen Hij zal het voorstel bespreken met zijn collega-voorzitter van de financiële commissie, J. Thomaes J. Wielakker (PvdA) stipte een ander probleem aan. „De financiële commissie is ak koord gegaan met een bedrag van 168.000 gulden voor de aanpassing van het schoolgebouw, mits de Hoofd plaatse bevolking ook meehelpt stelde hij vast „De commissie kan dit besluit weer terugdraaien als blijkt dat het project duurder wordt". Commissielid R. Calon wist zijn ge plaagde collega's bovendien nog te melden dat zowel de bejaardensoos als de jongerenclub 'Joveho', die nu van het oude gemeentehuls gebruik maken, liever in hun huidige onderko men willen blijven. Bovendien zijn er volgens hem maar vier jeugdige kan didaten voor gebruik van een nieuwe peuterspeelzaal in Hoofdplaat. De du re verbouwing van de school zou dus alleen al uit gebrek aan belangstelling overbodig zijn. hield hij staande. Al met al werden woensdagmorgen tijdens de lange discussie méér vra gen gesteld dan beantwoord. Volgen de maan komt de zaak opnieuw in de commissie aan de orde De dorpsraad van Hoofdplaat rea geerde overigens verhijsterend op de uitlatingen van commissielid Calon. „Zowel de jongerensoos als de be jaarden hebben ons laten weten dat ze graag willen verhuizen naar een verbouwde school", liet een zegs vrouw weten. „En daarbij willen ze zelfs nog de handen uit de mouwen steken ook". Promotierit ZEVAC WESTDORPE De ZEVAC (Zeeuws- Vla amse Automobielclub) begon het tweede gedeelte van het rittenseizoen met een promotierit. waarvoor overi gens maar een matige belangstelling bestond Aan deze puzzel-orientatierit werd in totaal door slechts twintig equipes deelgenomen. In de wedfstrijdklasse behaalde het Axelse echtpaar Hamelink de eerste plaats, de equipe Kooijman/Hamelink leverde de beste prestatie in de toerklasse. waarrn de minder ervaren deelnemers uitkwamen De uitslagen Wedstrijdklasse 1 echtpaar J Hamelink. Axel (161 strafpunleni, 2 E Wille en M Spuessens, Westdorpe 1711.3 A. van Loo en C P van Loo, Kapelle (189), 4 J. van de Velde en F Wolfert., Axel (204). 5 H. Korst en H Korst. Sas van Gent 2071Toerklasse 1 A C Kooijman en F Hamelink, Sluiskil Axel (119i. 2 W Koemans en N Frijhofl, Hulst (287). 3 L van Mol en P. de Smet. Westdorpe (330). 4 R Pielaal en D Ver- straaten. Biervliet Sas van Gent (365). 5 E Kersbulck en J van Bunder Axel Hulst (410) (ADVERTENTIE IVOLVO' SERVICE (SARAS I DU POHT INDUSTRIEWEG 37 4538 AG TERNEUZEN TELEF. (01150) 13451 De heer en mevrouw De Roos (rechts) kregen van vele collega's van rijkswaterstaat gelukioensen aangeboden AXEL Woensdag vierde de heer J. A. de Roos uit Sas van Gent, hoofd dienstkring kanaal van Ter neuzen bij de rijkswaterstaat, het feit dat hij vijfentwintig jaar gele den in overheidsdienst trad. Dit gebeurde met een druk bezochte receptie in restaurant 'Zomerlust' in Axel. waar vele collega's en bekenden het echtpaar De Roos geluk kwamen wensen. Velen lie ten deze gelukwensen vergezeld gaan van een cadeau of bloemen. Voordat de receptie begon was er een bijeekomst voor de medewer kers van de heer De Roos en een aantal hoofden van dienst Als eer ste sprak de heer J. van Rooyen hoofd afdeling beheer en onderhoud waterwegen, havens en scheepvaart directie Zeeland van rijkswater staat, die de loopbaan van de jubila ris schetste. Hij had veel lof voor de manier waarop De Roos al vijfen twintig jaar zijn taak vervult. De heer J van Eek, hoofd sluis- dienst Terneuzen. bood namens het personeel van deze dienst de geluk wensen aan Hij noemde de heer De Roos een man waar het prettig mee samenwerken is. die begrip heeft voor anderen De heer R. van der Lee, hoofd dienstkring Vlissingen, sprak namens de vereniging van waterstaatkundige ambtenaren Hij noemde de jubilaris een goed lid dat zich steeds inzet voor de vereni ging „Ook toen u nog actief was als bestuurslid kon men altijd eèn be roep op u doen en heeft u de veremgingsnaam steeds op uitste kende wijze naar buiten gedragen" Het plaatsvervangend diensthoofd J. Cappon. voerde het woord na mens het administratief en tech nisch personeel van de dienst, die ressorteert onder de jubilaris Hij was het opgevallen dat de heer De Roos steeds werd aangetrokken naar plaatsen waar nieuwe verbin dingen via water tot stand moesten worden gebracht. Zo werd hij. na vijf jaar bij het wegschap Walche ren. bij de aanleg van de nieuwe aanlegsteiger in Breskens betrok ken Hij verliet daarna Zeeuwsch- Vlaanderen om u op diverse plaat sen in Nederland te wijden aan het tot stand brengen van soortgelijke verbindingen Tot slot dankte de heer De Roos voor de tot hem gesproken woorden en de aangeboden cadeaus. BUURTCLUB PRAAT MET BURGEMEESTER TERNEUZEN De Terneuzense ver eniging 'Binnenstad' zoekt samen met de gemeente naar een oplossing van de huisvestingsproblemen. Die 'De Blaauwe Hoeve' in Hulst viert 15-jarig bestaan HULST Het verzorgingstehuis De Blaauwe Hoeve in Hulst viert in oktober haar vijftienjarig bestaan. De feestelijkheden zullen voor een groot deel in het teken staan van de integratie met de Hulstersc bevol king, met name de bejaarden. De feestcommissie werkt nog aan een programma voor de maand oktober. Eén van de eerste activiteiten is een 'art-tist-show' op zaterdag-en zondag 1 en 2 oktober. Hobbyisten of kunste naars uit de gemeente Hulst kunnen dan hun kunnen of hun werken tonen in de Blaauwe Hoeve Het verzor gingshuis wil de meest uiteenlopende bezigheden, vooral op artistiek ge bied, laten zien. De show is vrij toe gankelijk ontstonden toen de gemeente besloot de voormalige christelijke kleuter school aan de School weg in Terneu zen op korte termijn te slopen. Die beslissing had vergaande consequen ties voor dc gebruikers van het ge bouw. De christelijke kleuterschool was al verhuisd, maar de schip- perskleuterklas 'De Groene Zwaan' en ook de bilurtvereniging maakten tot op het laatste moment gebruik van het oude schoolgebouw. Sinds half augustus is dat onderkomen ech ter taboe. En sindsdien kampt de vereniging, die wekelijks een kleine tweehonderd mensen vertier biedt, met problemen. Voorzitter Nico van Leeuwen en een groepje mede-bestuurders kaartten de moeilijkheden woensdagmiddag aan in een gesprek met burgemeester C. Ockeloen Die bleek al op de hoogte van de huisvestingsproblematiek en beloofde de delegatie dat ook de ge meente naarstig zou speuren naar een oplossing ..Kijk", verklaarde Van Leeuwen na afloop van het gesprek. ..wij hebben natuurlijk geen geld om een pand te kopen En daarnaast zitten we domweg met een aantal beperkingen. We hebben veel oudere mensen onder onze leden. Daarom TERNEUZEN Het Zeldenrustcollege in Terneuzen besteedt tussen maandag 19 en vrijdag 23 september uitvoerig aandacht aan de Vredesweek. Een lorum met Mient Jan Faber van het Interkerkelijk Vredesberaad, W'. van den Muysenbergh van dc stichting Vredespolitiek en R. Aspeslagh van het Nederlands Instituut voor Vredes vraagstukken sluit het schoolproject af. Dat forum vindt plaats op vrijdag 23 september om 19.30 uur onder leiding van rector S. van Asperen van het Zeldenrustcollege. Na inleidingen door de drie forumleden is er gelegenheid tot discussie en het stellen van vragen Het project Vredesweek op de Terneuzense middelbare school start al op maandag 19 september als de onder bouw in klassikaal verband aandacht besteedt aan vragen als wat is vrede voor mij persoonlijk, hoe kan ik vrede bereiken en wat kan ik er aan bijdragen Woensdag 21 september staat er een discussie op het programma met twee leden van de Vredesbeweging uit Oost-Duitsland voor de leerlingen van de bovenbouw- Donderdag 22 september wordt de film How I won the war' van Richard Lester met John Lennon vertoond. De slotdag van het schoolproject, vrijdag 23 september, staat in het teken van een vredesmarkt waaraan meewer ken het IKV. SVP. ICTO, Pax Christi. Vrouwen voor Vrede. Amnesty International. VVDM en het ministerie van defensie In de middaguren worden de documentaires Hiroshima is overall' en Nuclear Countdown' vertoond, alsmede de film 'Dr Slrangelove' rtzbd BRESKENS Het bedrijfs terrein van 'Cruson bv' in Breskens wordt ingericht voor 'openbaar groen'. Dat werd woensdagmorgen vast gesteld tijdens de vergade ring van de gemeentelijke ad viescommissie voor openbare werken. De gemeente is de enige serieuze kandidaat voor de aankoop van het bedrijfs terrein. De commissie voelde zich dan ook 'moreel ver plicht' de grond te kopen. Van woningbouw op die plaats zal de komende jaren geen sprake kunnen zijn. Dat is wel het eigenlijke plan van bodemonderzoeken zullen nog wel en kele jaren in beslag nemen Daarna is de kans groot dat een deel van de giftige grond afgegraven dient te wor den Pas na die sanering kunnen er - eventueel - woningen worden neerge zet. Curator mr H. den Hollander van het faillissement van 'Cruson bv' had Oostburg om een bod op het bedrijfs terrein gevraagd. De commissie voor openbare werken besloot woensdag eerst een taxatie te laten verrichten Ook de volle vuilstortplaats in Groe- de kwam nog even ter sprake Uit rapporten van provinciale waterstaat blijkt dat de belt licht verontreinigd is met zink en fenol Volgens commissie voorzitter A de Feijter is de verontrei niging echter niet verontrustend. Het waterschap 'Het Vrije van Sluis' zal een vervolg-onderzoek instellen naar de vervuiling van de Goese belt kunnen we moeilijk activiteiten plan nen op bovenverdiepingen en dergelij ke". En voor de vereniging valt ook buurthuis 'De Sluis' in de Dijkstraat af vanwege de situering. Van Leeuwen „We zijn een bloeiende vereniging. We organiseren alle moge lijke dingen Volgend jaar - bij de viering van vierhonderd jaar stad Ter neuzen bijvoorbeeld - hebben we een prachtig-programma Alles draait dus prima maar we moeten wel op korte termijn een nieuw onderdak hebben. Zo niet dan wordt het voor ons steeds moeilijker" Over twee weken praat de bestuursdelegatie opnieuw met burgemeester Ockeloen. Vermoede lijk worden er dan spijkers met kop pen geslagen. WATERLANDKERKJE Dc dorps raad van Waterlandkerkje hield woensdagavond een vervroegde alge mene ledenvergadering en een be stuursverkiezing in verband met het tussentijds altreden van zes van de zeven dorpsraadleden. De heer C. Bron die de voorzitter verving, opende de vergadering waar voor redelijke belangstelling bestond Zowel het algemeen, financieel over zicht als het verslag van de kascom- inissie werden goedgekeurd. R de Caluwé en J Pladdet werden be noemd tot nieuwe leden van de kas- commissie. Na de pauze vond de bestuursverkiezing plaats Gekozen werden de dames M Jansen-Tournois en J Vergouwe en de heren W de Groote. P de Poorter. P Willems en J Dijcke. Rijontzegging voor doorrijden na ongeluk Terneuzen DEN HAAG Voor hel doorrijden na een aanrijding heeft het gerechtshof in Den Haag de 41-jarige P. van de L. uit Terneuzen veroordeeld tot een boete van 450 gulden en vier maan den intrekking van het rijbewijs. De politierechter in Middelburg had hem 300 gulden boete en eveneens vier maanden rijontzegging opge legd. Van de L. was van dit vonnis In hoger beroep gegaan, omdat hij voor zijn werk zijn rijbewijs moeilijk kan missen. De procureur-generaal bij het hof was daar wel gevoelig voor geweest en eiste 700 gulden boete en vier maan den voorwaardelijke intrekking van het rijbewijs Het hof dacht er echter anders over. De aanrijding had zich voorgedaan op een kruising in Ter neuzen. waar Van de L. verzuimde een andere auto voorrang te verlenen. Volgens hem zou er sprake zijn ge weest van een misverstand. Nadat hij was doorgereden, realiseerde hij zich thuis pas. fout te hebben gehandeld HULST De stichting Gecoördi neerd Bejaardenwerk in Hulst be staat twaalfeneenhalf jaar. Ter gele genheid daarvan hepft de stichting zes feestmiddagen in de verschillen de dorpen in de gemeente Hulst geor ganiseerd. Er worden verschillende activiteiten van het bejaardenwerk gedemonstreerd, zoals volksdansen, gymnastiek, zang, handwerken en eventueel andere creatieve hobby's. Tussendoor speelt het seniorenorkest 'The Old Timers'. Verder is er gele genheid verschillende spelletjes te doen als sjoelen, vogelpiek, ringwer- pen en kikvorswerpspel. Daarnaast kunnen de bejaarden infor matie krijgen over de kruisverenigmg. het maatschappelijk werk en gezins zorg, de Blaauwe Hoeve, de bejaar denbonden en het gecoördineerd be jaardenwerk, In Heikant wordt de feestmiddag dinsdag 13 september gehouden in het gemeenschapscentrum, aanvang 13.30 uur. De overige feestmiddagen zijn in Clinge. woensdag 14 septem ber. aanvang 14.00 uur. In Graauw is het evenement in het gemeenschaps centrum op 16 september, aanvang 14.00 uur Nog meer feesten zijn er op 19 september in De Lieve in Hulst, aanvang 14.00 uur. in Nieuw-Namen in het gemeenschapscentrum op 20 september om 13 30 uur en in Sint- Jansteen in de Warande op 22 septem ber om 14.00 uur. De feestmiddagen zijn eveneens toe gankelijk voor degenen die niet be jaard zijn, maar wel op de hoogte willen zijn van alle mogelijkheden voor bejaarden. De stichting heeft tevens een nieuwe informatiegids voor bejaarden in de gemeente Hulst uitgegeven De gids is in een oplage van drieduizend gedrukt en wordt verspreid via de bejaardenbonden. Verder wordt de gids verspreid via de gangbare instellingen, als maatschap pelijk werk en de kruisvereniging. Nieuw seizoen 'Stapje Terug' in Terneuzen TERNEUZEN Dc Vereniging voor ex-hartpaliënten 'Stapje Terug' in Terneuzen is w oensdag weer gestart met de wekelijkse sportavond in de sportzaal in de Madame Curiestraat in de wijk Serlippens. Iedere woens dagavond kunnen ex-patiënten daar vanaf acht uur verschillende sporten bedrijven. Er wordt gedaan aan voetbal, hockey, tennis, badminton, basketbal en aan tal van andere sporten. Ook worden er allerlei oefeningen gedaan Dat alles is onder deskundige leiding van sport leraren. artsen, fysiotherapeuten en mensen van de hartbewaking Via de sportavonden komt iedere pa- tiènt te weten waartoe hij in staat is. Over het algemeen blijkt dat de gren zen verder liggen dan menigeen ver wachtte. De vereniging telt zowel vrouwelijke als mannelijke leden en is aangesloten bij de landelijke federatie 'Hart in Beweging' in Nijmegen. Geslaagd Aan de Streekschool voor beroepsbe geleidend onderwijs in Bergen op Zoom slaagde voor de pnmaire oplei ding chauffeur de heer M. IJzerman uit Sint-Annaland. Vegatarisch koken: cursussen in Hulst HULST De stichting Klavertje Vier, die het vegetarisch eethuis Pand 25 in de Grote Bagijnestraat beheert, is van plan'een aantal cur sussen 'vegetarisch koken' te houden. Maandag 26 september wordt in Pand 25 een informatie-avond gehou den, aanvang 19.00 uur. Er zijn twee verschillende cursussen voor gevorderden en voor beginners. De cursus voor beginners omvat acht lessen en die voor gevorderden tien De cursussen worden op maandagen gegeven Inlichtingen zijn te krijgen bij Pand 25. Alleenstaanden Axel AXEL De soos voor alleenstaanden in Axel en omgeving houdt zaterdag een dansavond in het cultureel cen trum De Halle Aanvang 20.00 uur Muzikale omlijsting door het orkest The Williams. Buurtvereniging in Hulst viert zaterdag feest HULST Ter gelegenheid van de start van het nieuwe seizoen houdt de buurtvereniging 't Moertje in Hulst zaterdag 10 september een buurtfeest. Het is de eerste keer dat het seizoen met ccn dergelijke activi teit wordt geopend. De opening van het feest bestaat uit het loslaten van duiven boven de wijk Dat gebeurt om 12 00 uur. Alle activi teiten zijn op of vlak in de buurt van de Keizerdijk Om half een beginnen een steppenrace, het touwtrekken, ballen gooien, grabbelton, hoefijzer gooien, een stekkenmarkt, een rom melmarkt en bonen faden Verder is er blik-, stelt- en zaklopen en stoepte- kenen Om 13.00 uur wordt de eerste ronde van het rad van avontuur ge speeld. Ook worden er loten verkocht Om twee uur is er een ballonswed strijd. Drie kwartier later begint de voorstelling van een kindercircus. Het seniorenorkest The Old Timers' is vanaf 15 00 uur te beluisteren. Om 16.00 uur begint er een barbecue en een kwartier later een poppenkast voorstelling. Het skilopen begint om 19 00 uur en de feestdag wordt beslo ten met een lampionoptocht, aanvang 20 00 uur. 's Avonds kan er nog ge danst worden op de muziek van de Sjores Ambrass Band en de hele mid- dag loopt het orkest D'n Deurzakkers over het terrein De ziekenomroep Radio Nightingale zorgt voor de ge luidsinstallatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 35