Bestemmingsplan gereed voor dorpskom Kapelle VOETBALCOMPETITIE START Middelburgs modehuis brengt jonge collectie Regioklas zaalvoetbal in Zeeuwsch-Vlaanderen gestart Wissel Zeeuws-Vlaanderen PZC/streek DOEL PLANOLOGISCHE EENHEID TE SCHEPPEN Hulster bejaarden kunnen met vragen naar informatiestand W. Bakker LAULIER W. Bakker HEIDE 10 soorten w. Bakker DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1983 KAPELLE Na een voorbereidings tijd van ruim zeven jaar is het be stemmingsplan voor de kom van Ka pelle in ontwerp gereed. Het plan brengt alle delen van de bebouwde kom van het dorp, met uitzondering van de nieuwbouwwijk Eliwerve, planologisch onder één noemer. Dat van uit, dat wil zeggen dat de ruimte lijke situatie van dit moment wordt vastgelegd Wel kan het plan een van de grond komt. Alle bestaande winkelvestigmgen worden door mid del van het nieuwe plan gelegaliseerd. uitgangspunt zfjn voor maatregelen Nieuwe detailhandelsvestigingen zijn een aantal zaken waar mogelijk te verbeteren. Het geldt bijvoorbeeld voor het historische karakter van het Kerkplein en de directe omgeving. is nodig omdat momenteel voor som- Het is de bedoeling dat op den duur mige stukken van de Kapelse dorps- iets zal worden gedaan aan de open kom geen bestemmingsplan van pleinwand ter hoogte van de Juliana kracht is. En voor de gebieden waar- van Stolbergschool en aan de manier op wel bestemmingsplannen rusten, waarop de Van de Biltlaan op het gelden vaak verschillende voor- plein aansluit Open gaten dienen ook schriften. Het gevolg is dat bepaalde nog te worden opgevuld in de West- bouwwerkzaamheden of bestem- straat. Bouwmogelijkheden zjjn ver- mingswijzigingen in het ene deel van der voorzien op het terrein in het het dorp wel en in een vergelijkbare gebied tussen de Van der Biltlaan en situatie ergens anders niet mogen de Biezelingsestraat dat bij Kapelle- worden uitgevoerd. Aan deze rechts- naren bekend is onder de naam Dok ongelijkheid komt met het nieuwe ter Bogerdje en de voormalige tuin bestemmingsplan een einde. van de burgemeesterswoning. Het plan bevat geen opzienbarende De binnenterreinen en testemmmgsverandenngen vergde- eblcden ln de dorpskom, die ken met de huidige toestand. Er gaat ,ongen, van Kapelle vooral een conserverende werking worden genoemd, zullen blijven ge. handhaafd. Voor het bedrijfsterrein RriAoprluh A yp\ op de hoek Vroonlandseweg/Postweg uiiugtiun/ nAC' zijn in het plan twee bestemmingen AXEL De bridgeclub Axel speelde aangegeven. De huidige bestemming mogelijk aan de zuidoostkant van het Kerkplein en aan de beide zijden van het noordelijke gedeelte van de Bieze lingsestraat (tot aan de Maurits- T elefoonspreekuur voor vrouwen met bijstandsuitkering MIDDELBURG - Het Walcherse Ac- tiecomitee Vrouwen in de Bijstand gaat vanaf volgende week een telefo nisch spreekuur instellen op donder dagmiddagen tussen twee en drie straati. In de Ooststraat (van het Kerkplein tot gebouw Obadja) en in de Weststraat zijn na toestemming van het dagelijks bestuur van de gemeente wijzigingen in winkelbe stemmingen mogelijk Dat het ondanks het geringe aantal veranderingen toch zo lang heeft ge duurd voordat het plan kon worden afgerond, heeft te maken met de uitgebreide procedure die aan het vervaardigen van een bestemmings plan vast zit. Daarbij komt dan nog dat tijdens deze procedure op grond van nieuwe wetten en regelingen aanvullende onderzoeken moesten worden uitgevoerd. Zo bleek op een gegeven moment een distributie-pla nologisch onderzoek nodig en de wet op de geluidshinder vereiste een ver- keers analyse. Het ontwerp-bestemmingsplan voor de kom van Kapelle ligt momenteel ter inzage in het gemeentehuis. Tot en met donderdag 15 september kunnen er bezwaren tegen worden ingediend. Afhankelijk van de hoeveelheid be- Uitkerlngsgerechtigden die onder de Algemene Bijstands Wet 'ABWi val len en informatie willen over hun rechten en plichten kunnen vanaf dat zwaren zal het plan begin volgend jaar de achtste ronde van de zomercompe titie. Aan de wedstrijd namen 21 paren deel. De uitslag is als volgt. 1. dames Koek - Pel; 2 heren Van Bam- bost - Scheele; 3. echtpaar Herrebout; 4. mevrouw Botter - de heer Bode; 5. heer Olyslager - Pel. Motorrijder gewond NIEUWVLIET Bij een ongeluk op de Nieuwvlietseweg in Nieuwvliet woensdagmorgen omstreeks halftien is de negentienjarige J. A. S. uit Woghum gewond geraakt. Hij werd met een dubbele beenbreuk per am bulance overgebracht naar het Sint Antoniusziekenhuis in Oostburg. 5. reed met zijn motorfiets aan de linkerkant van de weg. Hij kwam pas terug uit Engeland en was er nog niet aan gewend weer rechts van de weg te rijden. Hij botste op een personenau to. bestuurd door de 48-jange M. P. B. uit Temeuzen. S. viel van zijn motor en belandde in een twee meter lager gelegen greppel De motor viel boven op hem waardoor hij een dubbele beenbreuk opliep Beide voertuigen" werden beschadigd is met gewijzigd, maar de mogelijk heid bestaat wel om er woningbouw te plegen als in de toekomst blijkt dat de ontwikkeling als bedrijfsterrein niet tijdstip terecht op telefoonnummer 01184-61252. Meer informatie staat in een speciale folder van het comité die woensdag 14 september tijdens een activiteitendag in De Zwaan in Oost- Souburg zal worden gepresenteerd. door de gemeenteraad kunnen wor den vastgesteld. Eén van de groene binnenterreinen in de Kapelse dorpsk07n. ANGELIQUE: TIKJE BRUTAAL MET FLAIR KOUDEKERKE Breng een modeshow in een lokatie waar de dames tijdens en na afloop van de show onder het genot van een drankje nog wat aangenaam kunnen verpozen en succes is verzekerd. Of dat laatste échte interesse voor de kleding of meer voor de entourage is blijft de hamvraag. In elk geval lukte het woensdagavond modehuis-Angelique uil Middelburg, vroeger opererend onder een andere naam in dezelfde plaats, in de sfeervolle omgeving van bar Het Karrewiel te Koudekerke zo'n 140 dames (en heren) op de been te krijgen. Zakelijk gezien zijn modeshows tegenwoordig niet bepaald interessant maar aan de weg timmeren is een 'must' wil je in de modewereld niet vergeten worden en herkenbaar blijven door een bepaalde stijl van kleden die een zaak voorstaat. Modehuis Angelique's collectie, vroe- blneerd met sportieve brede-ribbroe- ger van een gedistingeerde elegantie ken. met thermo-pantalons of met die niet altijd even jong oogde, is rechte of juist zeer wijde rokvormen. uitgegroeid van een wat belegen ou- Hoofdmoot vormt de sportieve mode dere dame naar een sportieve, zeer die gedragen kan worden door vele modebewuste vrouw die de extra- leeftijden en evenzo vele maten. Uit- vagantie niet schuwt- Niet alleen de gewerkte jacks, die soms mouwen collectie is verjongd, ook de omgeving hebben die er uitgeritst kunnen wor- waarin die kleren verkocht worden is den en overalls die daar weer bijpas- Stad en Landschap houdt symposium kampeerplaatsenplan in Middelburg MIDDELBURG - Hel adviesbureau voor ruimtelijke ordening en vorm geving Stad en Landschap, houdt dinsdag 13 september een sympo sium over het kampeerplaatsenplan. Deze bijeenkomst wordt gehouden in het kantoor van Stad en Landschap aan de Wagenaarstraat in Middel burg en begint om 19.30 uur. Stad en Landschap stelde twee experimente le kampeerplaatsenplannen. samen in opdracht van het ministerie van landbouw en visserij. Een voor de gemeente YV'esterschouwen en één voor Leimuiden (Zuid-Holland). Als de nieuwe kampeenvet op 1 janua ri 1984 in werking treedt, zullen de gemeenten binnen twee jaar een kam- peerverordening en daaraan gekop peld een kampeerplaatsenplan moe ten ontwikkelen. In de verschillende bestemmingsplannen zullen dan ook vele consequenties voor de ruimtelij ke ordening, ten gevolge van de kam- peerwet, verwerkt moeten worden. De kampeerwet zelf zegt weinig over het kampeerplaatsenplan. Om duidelijk heid in die materie te verschaffen heeft het ministerie opdracht gegeven aan onder meer Stad en Landschap, om twee experimentele kampeer plaatsenplannen op te stellen om te komen tot voorbeelden en aanbeve lingen voor gemeenten. Ir C. Paans van Stad en Landschap opent tijdens het symposium, waarna een lid van gedeputeerde staten van lende; vrouwelijk-elegant in een pied- Zeeland een toespraak houdt, gevolgd de-coq-ruitje met rechte rok en kort door inleidingen over het kampeer- overslagjasje. gecombineerd met een plaatsenplan en de presentatie van zijden blouse. Of sportief en dan ge- aanbevelingen Na de pauze (tussen maakt van tweed, met een rok die 21.15 en 21.30 uur) kunnen de a?"»""-"- klokkend valt en een iets langer over- Sen discusieren over het plan. Vrijwilligers bij de nieuwe informatiestand voor bejaarden in De Lieve in Hulst. HULST In het dienstencentrum De Lieve aan de Broodmarkt in Hulst wordt een informatiestand voor bejaarden ingericht. Daar kunnen ouderen voortaan terecht met hun vragen op het gebied van onder meer huisvesting, verzeke ringen, vragen op sociaal en cultu reel gebied en de gezondheidszorg. Bij de stichting Gecoördineerd Be- jaardenwerk is regelmatig de vraag naar informatie gebleken. Reden om een dergelijke perma nente 'folderplank' in te richten. Het project, is opgezet door de sta giair Asse Bakkers en de vrijwillig ster Marijke Henderiks van het ge coördineerd bejaardenwerk In de hal van het dienstencentrum liggen vele tientallen folders klaar, waar over de bezoekers van het diensten centrum vrijelijk kunnen beschik ken. De service gaat echter verder. Men kan ook vragen, waarop de "folderplank" geen antwoord heeft, stellen via een formulier, dat in een bus gedeponeerd dietjt te worden. Eens in de veertien dagen wordt de bus geleegd en gaan die vragen naar het Maatschappelijk Advies- en In formatiecentrum (MAIC). A. Koste van het maatschappelijk werk U dan die vragen beantwoorden eventueel de vragenstellers bezoe ken Aan welke folders wel en welke nlt{ 'lopen' kan worden gezien wat ff bejaarden bezighoudt Daar kan ff stichting gecoördineerd bejaarde» werk dan eventueel op inspnngs Als de 'folderplank' aanslaat s worden bekeken of de service ka; worden uitgebreid naar bijvoo' beeld De Blaauwe Hoeve en ge meenschapscentra in de buitenker nen. uitnodigender en daarvan wilde de eigenaresse, mevrouw Gonnie Groot- jans, iedereen laten kennisnemen de ze avond. Flair, redelijk wat brutaliteit en voor al kleur i en die is deze winter soms ver te zoeken) doen modehuis Angeli- que's kleren er beslist uitspringen. Jong en wat-ouder kunnen er terecht voor allerlei trui-vormen met geome- trische dessins die altijd ruime mou wen hebben door kop- of vleermuis verwerking Die truien worden gecom- sen. Je kunt er zo mee naar de winter sport. Geometrie komt ook voor in bovende- Kreeft en Verpootte. De Kreeft sloeg De Pooter met 6-1 en Verpoorte was met 5-2 de baas over Tem Boys. Doeltreffend was ook het versterkte Pierrot, dat Oude Raedhuuis met 6-0 terug wees. De karakteristieken; DE STER - DE TOL 4-1 titelverdediger De Ster behaalde een regelmatige overwinning op het Oost burg De Tol. Weliswaar nam De Tol door Han van de Neste in de beginfase een 1-0 voorsprong maar nog in de eerste helft scoorden Paul Seghers en Peter Picavet 1-1 en 2-1 Door een treffer in eigen doel werd he,t na de h ervatting 3-1 en Paul Seghers legde diep in de tweede helft de 4-1 eindcij fers vast PIERROT - OUDE RAEDHUIS 6-0 Dat Pierrot in vergelijking met verle den jaar versterkt is. bewees het tegen het Biervlietse Oude Raedhuis 3-0 was het al bij de rust, 6-0 op het eind Kees de Putter zorgde voor 3-0 In de tweede speelhelft werd de score nog vei der opgevoerd door Jaap van Ta- tenhove. Nol van Acker en Kees de Putter; 6-0. RACING WHITE - DE SMICKEL 1-2 De Smicfcel. een van de kampioens kandidaten, kwam tegen Racing Whi- burg. Ladyspeaker was Wil van Son. kilometer kan men aanvangen tussen te slechts met de hakken over de In de pauze konden de aanwezigen 9 30 en 11 30 uur en voor de overigei sloot Racing white speelde sterk en genieten van het optreden van het afstanden liggen de begintijden tus- had zelfs mogelijkheden op een gelijk- duo Mike and Dave sen 11.00 en 14.00 uur. spel. Het werd in de eerste helft 0-1 TERNEUZEN Deze week werden door Frank Lammens, waarna Hans tegen het debuterende De Kredti in de Zeeiws-Vlaamse regioklas zaal- van de Boom de ruststand op 1-1 een aanwinst voor de hoofdklaslij voetbal de eerste wedstrijden van bepaalde. Halverwege de tweede helft De Kreeft liep voor de rust al ïl«i .g|, het nieuwe seizoen gespeeld. Opval- scoorde Jan van Kakerken tenslotte naar een 3-0 voorsprong doorfu lend vooral was het voortvarende het beslissende doelpunt: 1-2. van Danny Coekheijt (2x) enïn debuut van de nieuwkomers De Taelman. en na de pauze wadi DE POOTER - DE KREEFT 1-6 score verdubbeld door doelputi De Pooter, vorig jaar toch een sub- van Danny Coekheijt (nog eens* P topper, had weinig in te brengen Ferry Taelman. Pas in de slotmii fr bracht Simon Zwier, v Quartetto Amaril li Amsterdam treedt op in kapel Iloogelande slagjasje. Het kan ook heel sjiek winterwit, zoals een zeer wijde broe krok die gedragen werd onder een masculin uitgevoerd jasje ons liet zien. Wie meer voelt voor de combina tie zoals die deze winter heel actueel is heeft nog keuze uit een 7 8 mantel in combinatie met rok. Voor de avond brengt dit modehuis kleren met applique's van satijn, glit ters en kralen, of die hier en daar een randje zilver- of gouddraad hebben. Zeer bescheiden, eenvoud is nu een maal het kenmerk van het ware en echte avondkleding wordt bovendien amper nog verkocht en gedragen De haarverzorging van de negen man nequins was het werk van Han van de Deze discussie zal omstreeks 22.30 uur afgerond worden waarna, onder het genot van een drankje, nagepraat kan worden. Het symposium zal om streeks 23.00 uur beëindigd zijn. WIK houdt weer 'De Ruytermars' VLISSINGEN De wandelsportver eniging 'Willen is kunnen' uit Vlissin- gen houdt zaterdag voor de zeven tiende keer de jaarlijks terugkerende 'De Ruytermars'. De deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 5,10.15. 25 of 40 kilometer. De start is vanuit het clublokaal van de vereniging aan de Oranjestraat. De wandelaars voor de 40 kilometer de Pm een doelpunt aan: 1-6. TEM BOYS - VERPOORTE Nieuwkomer Verpoorte startte gevend met een 5-2 zege op Temi dat met praktisch geheel venue ploeg aantrad. Het was een afget de zege voor de Axelse formatie, dat h et bijna voortdurend een wicht had. Voor de rust werd het] door treffers van Eric van Br HOOGELANDE - Het Quartetto Ama- (2xi. En in de tweede helft was rilli Amsterdam treedt zaterdag 10 scoreverloop als volgt: 0-3 Piet september op in de kapel van Sint- 1.3 johnny Wabeke, 1-4 Heinz Maarten in Hoogelande (tussen Mid delburg en Biggekerke). Dit ensem ble, dat bestaat uit Olga van Ben- them en Susanne Sehaffert op blok fluit, Laurence Bonnal op viola da gamba en Augusta Campagne op cla- vecimbel, heeft zich gespecialiseerd in de muziek uit de late renaissance en de barok. Katwijk. 1-5 Henk van der Meijde i 2-5 Paul Vermeue Beide ploegen: de len van recht japonnen die stuk voor Sande Haarverzorging, de make-up stuk een hoge halslijn hebben door van Mieke Petiet. beiden uit Middel- starten tussen 9.00 tot 9.30 uur De 25 een wijde, losvallende col of door een burg. Ladyspeaker was Wil van Son. kilometer kan men aanvangen tussen opstaande kraagvorm. Deze winter is de winter van het mantelpak en modehuis Angelique heeft er verschil- ten overigens een strafschop. XMB VERMEIRE - FABRICOM NMBVErmeire en Fabricom ffl uit van een verdedigende spee'.ij Bi|. en gaven elkaar nauwelijks ruimU q tot sluitende combinaties te kon w Niettemin deden zich aan beide aj L doelkansen voor. Het ontbrak ec j(n De muziek wordt uitgevoerd op co- aan accuratesse in de aanval 1 pieen van oude instrumenten. Het minuten voor het eindD scoorö' j_ o Quartetto Amanlli Amsterdam heeft Steenpaal het enige en dus besla a00f een aantal succesvolle concertreizen de doelpunt: 0-1. gemaakt, onder meer door Zwitser- De stand: land en de Bondsrepubliek. Het pro- pierrot gramma vermeldt onder meer werken De Kreeft van Telemann. Bach. Corelli en Van Verpoorte Eyck Het concert begint 's avonds D«?Ster om half acht. •weg 1 l-Mi 1 i-M; 1 l-W 1 i-M; word inde de m best 1 1-0-01 ,i Mie o-ft! «nc De Smickel Fabricom NMB'Vermeire Racmg-White De Tol Tem Boys De Pooter Raedhuis Genti; Verpoorte - De Ster (20 00 uur,1 De Tol - De Pooter (20.00 uur. oord A Oude Raedhuis - Rac. White iMé Oostburgi. De Smiekel - Tem Boy; uur. Hulst) en De Kreeft - NMBVE" (21 15 uur. Hulst). TERNEUZEN Na wéken van voor bereiding gaat de voetbalcompetitie komend weekeinde eindelijk van start en meteen al vermeldt het pro gramma een aantal hoogst aantrek kelijke confrontaties. Zo zijn daar in de tweede klas van het zaterdagvoet bal Arnemuiden - Hoek. de eerste serieuze krachtmeting voor het debu terende Hoek. en AZVV - WHS. En in de tweedeklas van het zondagvoetbal is vooral Breskens - Vlissingen de absolute blikvanger, hoewel ook Sluiskil - VWO in het verdere verloop van het seizoen wel eens erg belang rijk kan blijken te zijn. In feite staan alle Zeeuws-Vlaamse zaterdagclubs op de eerste competi tiedag voor een moeilijke opgave De verwachting is weliswaar dat Arne muiden. dat vorig seizoen nét naast promotie greep, verzwakt is, maar desondanks wordt de ploeg toch ge zien als een mogelijke kampioenskan didaat in de tot twaalf teams terugge brachte tweede klas. De confrontatie met Arnemuiden is voor Hoek in zoverre belangrijk dat het meteen een stevig fundament voor het verdere competitievervolg kan leggen. Winst Wif wollen pak bestaande uit zeer bijvoorbeeld zou de formatie van Jan wijde broekrok en masculin uitge- Dooms over zijn drempelvrees kun- voerde blazer. nen helpen, als die tenminste aanwe zig is, want in de voorbereiding bleek Hoek op het duel met Breskens na nauwelijks uit zijn evenwicht te brengen. AZVV - WHS levert een ander verhaal op. maar is daarom niet minder inte ressant. Noch AZW. noch WHS wordt een rol in de bovenste regionen toegedacht, maar meer dan van WHS wordt van AZVV verwacht dat het nu en dan voor uitschieters zorgt. In theorie trok WHS meestal aan het langste eind In de derde klas van het zaterdagvoetbal opent Temeuzense Boys thuis tegen NTVV. vorig seizoen nog lange tijd met Hoek en Seroosker- ke in de race naar de titel'. NTVV speelt dit seizoen vermoedelijk weer bovenaan mee. maar Temeuzense Boys bleek in de oefencampagne met de week beter te spelen en een voor treffelijke aanvalslinie te hebben met Mare de Kunder en Arjen Wilting. Bij voorbaat zijn de Temeuzenaren dan ook niet kansloos. Zaamslag start het seizoen met een uitwedstrijd naar Serooskerke, Hoek s grootste concurrent vorig sei zoen. Hoewel Zaamslag aan kracht gewonnen lijkt te hebben, mag dat duel toch met enige vrees tegemoet worden gezien- Want won Seroosker ke afgelopen zaterdag niet moeiteloos met 1-5 in Westdorpe van Ria? Zondagvoetbal ln de tweede klas van het zondag voetbal is Breskens - VLissingen dus de meest in het oog lopende wed strijd. Het duel tussen twee 'groot machten', waarvan veel verwacht wordt Breskens, omdat het vorig seizoen met de week sterker ging spelen en zelfs de landelijke bekerfi nale haalde en Vlissingen. omdat het zich belangrijk heeft versterkt. Het is jammer dat Breskens afscheid heeft moeten nemen van Jimmy Pietersz, omdat diens routine node gemist zal worden. Maar niettemin is Breskens toch lichtelijk favoriet. Sluiskil treedt op eigen veld het Oos- terhoutse WVO tegemoet, dat vorig seizoen nog als derde eindigde en daarom gezien wordt als een mogelij ke kampioengegadigde- Voor de for matie van Han van der Hooft, die meer aspiraties heeft dan vorig sei zoen toen lijfsbehoud op de eerste plaats kwam, is het duel met WVO dus meteen al een belangrijke kracht meting. Bovendien is Sluiskil er veel aan gelegen beter te starten dan verle den jaar. toen drie nederlagen op rij lange tijd zwaar doorwogen. In de derde klas van het zondagvoet bal debuteert Clmge met een thuis wedstrijd tegen SC Gastel, een van de betere teams wellicht En Steen gaat op bezoek bij Roosendaal, dat voorlo pig een vraagteken is. Zowel Rob Haak (Clmge) als Walter van Duysse (Steen) zal zijn ploeg vermoedelijk op de volle winst laten spelen, in de wetenschap dat de eerste klap nog altijd een daalder waard is. Voor Temeuzen en HVV'24 de twee als belangrijkste titelkandidaten ge tipte teams in de vierde klas begint het nieuwe seizoen met een uitwed strijd: Temeuzen gaat op bezoek bij Aardenburg en HVV is te gast bij IJzendijke. Géén gemakkelijke wed strijden dus Axel, ook hoog geno teerd ondanks de zwakke voorberei ding, speelt op eigen veld tegen Bier vliet. En Hoofdplaat reist af naar Kloosterzande voor het duel met H011- tenisse. Philippine- Vogelwaarde (ook niet on belangrijk) en Lewedorpse Boys - Ria completeren het programma voor de zondag vierdeklassers. Illlillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Vaste planten 150 soorten. G. Gezellestraat 27 Temeuzen Tel. 01150-17911. Illlllllilllllllllllllllllllllllllillllllllllll 40 a 60 cm hoog. G Gezellestraat 27 Temeuzen Tel 01150-17911. Illlllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllll Stichting ter Bevordering van de Jeugdlandverzorging in Zeeuwscli-Vlaanderen. Aan: belangstellenden, Hiermede berichten wij u. dat de eerstvol gende openbare bestuursvergadering zal plaatsvinden op vrijdag 9 september a.s in het kantoor van het Algemeen Zieken fonds, Oostelijk Bolwerk 1 te Temeuzen. Aanvang 17.00 uur. Het Bestuur llllllllllllllllllllllllllllllllllllllin G. Gezellestraat 27, Temeuzen, tel. 01150-17911.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 30