;Jan de Waard verdedigt Zeeuwse *400-meter titel voor vierde keer VERNIETIGENDE NEDERLAA G VOOR DAMESTEAM SLUISKIL ]D Acht van Eede voor amateurs goed bezet Operatie Peter Winnen voorlopig uitgesteld INTERNATIONAAL WATERPOLO IN ZWEMBAD TE VLISSINGEN PZC/sp°rt PROVINCIALE ATLETIEKTITELSTRIJD ZA TERDAG IN VLISSINGEN Winst voor Jos Schipper Door zwemsportvereniging De Stormvogel Adrie Koster vermoedelijk de zaal in Veel Zeeuwen naar Levade BrSE,sa2S,,iS£ Treffers wint bekerduel met 26-4 Koopmans verdedigt Europese bokstitel I .DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1983 VLISSINGEN Vandaag (donderdag) wordt in Vlis- singen het basketbalseizoen geopend met een interna tionale topwedstrijd. In de sporthal Baskensburg treden 's avonds om 20.00 uur de teams van Saint Troyes uit Frankrijk en de BV Amsterdam tegen elkaar aan. St, Troyes promoveerde vorig jaar naar de tweede nationale divisie. Om in deze hoge klasse direct goed mee te kunnen draaien is het team op alle fronten versterkt. De absolute sterspeler is de. uit Amerika overgekomen, profbasketballer Mike Mulquine Met zijn 2.04 meter de center van de ploeg. Verder werd versterking gehaald uit de eerste nationale divisie Olivier Veyrat kwam van Reims en George Eddy (USA) werd overgenomen van Nice. De Amerikaanse inbreng wordt nog vergroot door de tot Fransman genaturali seerde coach J P Baldwin. De wedstrijd in Vlissmgen is het begin van een toemee door Nederland, nadat de ploeg een trainingskamp van een week achter de rug heeft in de Vogezen. De Nederlandse tegenstander is BV Amsterdam, het team dat vorig jaar net niet promoveerde naar de eredivisie Om dit jaar wel die sprong te kunnen maken heeft coach Roel Tuinstra zeven nieuwe spelers aange trokken. De ex-international en krachtige center Kees Limmen is gebleven. Hij was vorig jaar goed voor een schotpercentage van 55 en II rebounds per wed strijd. Naast hem spelen in Vlissingen nog vier (ex-) internationals. Onder hen de van de Stars afkomstige supersnelle spelverdeler Michael de Jager, die al eerder in Vlissingen met het Nike-team speelde. THEO APPELDOORN GROTE FA VO RIET John Vermeulen Jan de Waard VLISSINGEN Het AWOC Baskensburg (de organisatoren van wedstrijden op de Vlissingse kunststof-atletiekbaan) heeft flink moeten passen en meten om een aanvaardbaar program ma samen te stellen voor de Zeeuwse atletiektitelstrijd, die zaterdag gehouden wordt. Voor de 42 af te werken onderdelen kregen de organisatoren zo'n vierhonderd inschrijvingen van ongeveer honderdvijftig atleten. Vooral de 400 meter-lopers bij de heren krijgen er van langs. Twintig inschrijvingen, en dat houdt in dat de heren drie keer een ronde moeten lopen voordat de Zeeuwse kampioen bekend is. Jan de Waard, oud-lid van Zeeland Sport en thans lid van Spado Bergen op Zoom, verdedigt op die afstand voor de vierde keer zijn Zeeuwse titel. Het is nog lang niet zeker dat Jan de kunststof atleten aantrekt", zegt om twaalf uur en duurt voort tot Waard ook daadwerkelijk zijn vijfde Wim Hofman, een van de organisato- omstreeks zeven uur. „Het is een hele Zeeuwse titel op de 400 meter pakt, ren. De titelstrijd begint 's middags grote klus. Je moet die kampioen- De 29-jarige atleet, directeur van de Rabo bank in Sint-Maartensdijk, is dit jaar nog nauwelijks actief geweest op de atletiekbanen. „In verband met mijn werk heb ik weinig tijd meer. Ik heb dit seizoen nog maar een 400 gelopen en dat ging redelijk in 50.9 en verder heb ik in de competitie met een ploeg van Spado nog een keer vier keer 400 gelopen verduidelijkt hij. Bovendien brak Jan de Waard tijdens een vriendschappelijk partijtje voet bal zijn sleutelbeen. „Daar heb ik anderhalve maand mee gesukkeld en daarna ben ik nog drie weken op vakantie geweest naar het WK-atle- tiek in Helsinki. Dat was trouwens erg leuk" De inmiddels in Sint-Maartens- ijk woonachtige atleet, die ooit eens 19 5 op de 400 meter liep, verwacht iet dat hfj zich in de toekomst nog ins echt serieus met atletiek zal ighouden. „Ik heb de tijd niet om teel te trainen, 's Avonds moet ik lak vergaderen en verder heb ik nog ral maatschappelijke functies waar feneens tijd in gaat zitten. De laatste eken heb ik wel flink getraind en ik verwacht ook wel dat ik in Vlissingen [redelijk snel kan gaan. maar drie keer 400 meter op een dag is denk ik wat te veel voor me, hoewel ik door vecht tot op de streep". Jan de Waard zal het in Vlissingen vooral aan de stok krijgen met Andre Stroo van Marathon, die afgelopen zondag in Leiden voor het eerst onder de vijftig seconden-grens dook: 49.9. Grote Klus Dc open Zeeuwse atletiekkampioen- schappen worden zaterdag voor het eerst op de Vlissingse kunststofbaan gehouden. „En het blijkt wel, dat VENRAY A(NP) De Belgische specialist Derweduwen heeft het gebroken sleutelbeen van Peter Winnen verpakt in een rekver- band. De wielrenner kwam zondag kort na de finish van het wereld kampioenschap in Altenrhein ten val door een toeschouwer. Derwe duwen wilde, in samenspraak met Winnen, niet direct lot een opera tie overgaan. Winnen. „In wezen zat mijn seizoen erop. Ik mis alleen de Ronde van Catalonié en de Ronde van Lazio. Er hoefde geen haast gemaakt te worden met de genezing. Persoon lijk geef ik de voorkeur aan een natuurlijke genezing. Het rekver- band moet elke dag een beetje aangetrokken worden. Over een week moet ik terugkomen bij Der weduwen. Dan beslist hij of er toch geopereerd moet worden of niet." Het was de tweede keer in zijn profloopbaan dat Peter Winnen een sleutelbeen brak. Vorig jaar tijdens de Waalse Pijl overkwam hem dit ook en raakte zijn voorbereiding op de Ronde van Frankrijk enigszins in het gedrang. De Nederlandse wielersport werd dit jaar gekenmerkt door zware valpartijen. Eind maart raakte Gerrie Knetemann zo zwaar ge wond in Dwars door België, dat hij het hele seizoen niet meer op de fiets zat Ad van Peer liep een bekkenbreuk op m de Driedaagse van De Panne. Voor de Ronde van Frankrijk, tijdens een kermiskoers in Anderluez, brak Theo de Rooy een sleutelbeen, Tijdens de Tour de France miste Johan van der Velde een bocht in de afdaling van de Col de la Madeleine gevolg: een gebro ken arm en een gebroken sleutel been en een abrupt seizoeneinde. Peter Winnen zette zich bij het wereldkampioenschap als vijfde in het rijtje. Peter Winnen schappen wel op een dag organise ren. Als je de zondag erbij neemt, brengt dat voor een aantal atleten toch problemen met zie mee. Boven dien kan je niet vroeger beginnen dan twaalf uur, omdat er nogal wat atleten van ver builen Zeeland moe ten komen". Opvallend is de grote belangstelling bij de heren. Op de 1500 meter voor heren komen bijvoorbeeld 35 atleten aan de start, die zijn ingedeeld ln drie senes. Favorieten zijn John Vermeule iDynamo'70) en Rik Snoep (MPM). die beiden praktisch dezelfde tijd achter hun naam hebben staan op de ander halve kilometer. Voorts is Wim Hof man er van overtuigd dat de winnaar bij het hoogspringen in ieder geval de twee meter-zal moeten overschrijden Vooral van de Belg Mare Borra (Vlier- zele) wordt het nodige verwacht, ter wijl ook Luc van Laere (Scheldesport) en Leo Poirot (Hercules) de twee meter moeten kunnen overbruggen. De Zeeuwse kogelstoters Sydney van Hoek en Bert de Jonge (Marathon) zullen op dat onderdeel genoegen moet moeten nemen met een rol in de schaduw van Jaak Ruhl (AVR), de nummer twee van Nederland, die dit jaar al tot 16.06 kwam. De 32-jarige Ruhl bezat ooit het Nederlands record met 17.46 meter. De vijf kilometer bij de heren is het enige nummer waar voor nog ingeschreven kan worden Tot op heden hebben slechts twaalf atleten gemeld voor dat nummer. Frans Burgers (Spado) en Johan An- theunisse (Dynamo) zijn twee van de kanshebbers op de 5000 meter. De inschrijving bij de dames valt wat tegen. Mogelijk kunnen de vier Belgi sche atletes, die voor het speerwer pen hebben ingeschreven enige pres taties van niveau neerzetten. De Zeeuwse recordhoudster Sylvia Rodts (Marathon) is in ieder geval niet van de partij wegens werkzaam heden. Bij de meisjes A gaat de aandacht uit naar Jacolies van Gastel (Delta Sport), die zich heeft aangemeld voor de vierhonderd me ter, het verspringen en het hoog springen. Op de 100 meter voor jon gens A mag het nodige verwacht worden van de Rotterdammer Leo van der Meijden en hetzelfde geldt bij de 100 meter jongens B voor Reinaldo Mossel iMetroi, die ooit al eens tot 11.2 kwam. Een van de Zeeuwse favorieten is B-junior, An dre Verwei, die uitkomt op de 100 en 400 meter. EEDE In de jaren vijftig was Eede één van dé vvielerdorpen in Zeeland. Jaarlijks streek daar het profcircus neer. maar toen Eede zijn naam als vlasscrsdorp begon kwijt te raken, kwam de klad in het organiseren van wielerevcnementen in het grensdorp. Tot echter de voormalige beroeps renner Miel Verstraete «ijn schou ders er onder zette en het plaatselijke wielercomite weer geheel begon te bloeien. Het duurde slechts een paar jaar of De Acht van Eede. voor ama teurs werd een wedstrijd met zowat de sterkste bezetting in Zeeland. Zondag is het weer zover, dan staat de Acht weer op het programma en ook nu is men er in geslaagd om een meer dan acceptabel deelnemersveld 'vast te leggen'. Toch is het- nog niet wat Miel Ver straete feitelijk altijd voor ogen staat. Dat is om ieder jaar weer opnieuw te trachten de sterkste Nederlandse en SURHUISTERVEEN (ANP) Jos Schipper heeft woensdagavond het enige Friese profcriterium in dit sei zoen gewonnen. In Surhuisterveen «as hij sneller in de eindsprint dan de Deen Andersen en de Belg Van Impe. Er waren 35.000 toeschouwers. De uitslag is 1 Schipper, 100 km in 2 19.11, 2 Andersen (Dem, 3 Van Impe (Beli; 4 Raas; 5 Fignon (Fra): 6 Pirard; 7 Van Vlimmeren; 8 Zoetemelk; 9 Van der Poel. 10 Havik. Meeuwen-Zierikzee ZOUTELANDE - De voetbalwed strijd Meeuwen-Zierikzee. in de stnjd om de KNVB amateurbeker, begint vanavond om 19.30 in plaats van 18 30 uur zoals eerder werd gemeld. Belgische amateurs aan de start te brengen „Door allerlei omstandighe den ben' ik zelf minder in de gelegen heid geweest om dit jaar achter de renners aan te gaan. Daarom hebben we nu feitelijk een stapje terug ge daan al vind ik dat we een bijzonder sterk deelnemersveld aan de start brengen aldus Verstraete Onder het motto van 'wie wil rijden, die komt toch wel' kwamen de inschrijvingen binnen. Onder hen renners die de wedstrijden in Zeeland en West-Bra bant beheersen. Mannen ook met een groot aantal overwinningen achter de rug: Wemer Wieme. Toon van der Steen en Theo Appeldoorn. Gedrieën goed voor ruim dertig zeges dit jaar Ook is van de partij de winnaar van vorig jaar de sterke Harry Wolters uit Goor. Verder is er deelname van on der meer Ab Verplanke, Krijn van de Bent, John de Crom. Kees de Nooijer. Nico van de Klundert. Henny van der Sloot. Carlo Stee), Kees Vleugel. Pier re Raas, Jacky van der Horst. Rob Bijvank en Martin van der Jagt Daar naast komen er ook enkele Belgen als Freddy Claeijs. Guido van Poecke, Ronny Onghenae en Patnck Fran- De wedstrijd zondag in Eede begint om 15.00 uur en gaat over 100 kilome- ROTTERDAM (GPI)i De Russische atletiekploeg die zondag deelneemt aan het internationale atletiektoernooi in het Rotterdamse Nenijto-complex, is gisteren op Schiphol gearriveerd. De ploeg uit de Sowjet-Unie, die bestaat uit een aantal topatleten en een olympisch kampioene, werd verwelkomd door de directeur van de dienst Sport en Recreatie van de Maasstad. B en W van Rotterdam hebben uitvoerig van gedachten gewisseld of de uitnodiging, na het incident met het Zuidkoreaanse vliegtuig, wel doorgang moest vinden. Burgemeester Bram Peper vindt, net als zijn mede-bestuurders, dat de Russen op normale wijze aan het sportevenement mee moeten kunnen doen. „Tenslotte gaat het niet om een politieke zaak", aldus de stadsbestuurder. „De sportafvaardiging komt bovendien uit Leningrad, een zusterstad van Rotter dam. En ik vind het in dat licht gezien te gek om te zeggen jullie zijn schurken" Atleten uit de Sowjet-Unie was het de afgelopen jaren niet toegestaan op internationale wedstrijden, de zgn. permit-meetings, uit te komen waar volgens de nieuwe regels van de internationale amateur atletiek federatie slartgelden en geldprijzen mochten worden uitgekeerd EINDHOVEN De mogelijkheid be staat dat Adrie Koster gaat zaalvoet ballen bij het Eindhovense Tonnie Freriks. De Zeeuwse speler, afge keurd voor het topvoetbal, maar nog tot november onder contract bij PSV, heeft al wat oefenduels gespeeld bij Freriks, het voormalige Marco Fit. „Als mijn contract is afgelopen, ga ik daar waarschijnlijk meedoen". Vermoedelijk gaat de uit Zierikzee afkomstige oud-international ook weer op het veld spelen. Het is al geen geheim meer dat Vlissingen belang stelling voor hem getoond heeft. „Er zijn contacten geweest. Ze hebben me gevraagd om te komen spelen", geeft Koster toe. „Maar ik sta nog tot november onder contract bij PSV en ik heb geen flauw idee van wat ik daarna ga doen Ik weet het echt met" Voetbal op amateumiveau ziet Adrie Koster nog wel zitten. „Op topniveau kan ik met meer mee. Dat is uitgesloten. Dat kan m'n knie ook niet hebben. Maar iets lager kan ik nog wel terecht". Op dit moment is de Zeeuwse speler bij PSV aan het aftrai nen en bovendien traint hij er zelf nog wat jeugdteams „Ik ben nog steeds contractspeler. Daarom is het nog niet helemaal zeker of ik competitie ga spelen in de zaal Ik kan in de zaal trouwens gemakkelijk mee. Kijk, ik moet natuurlijk niet als een idioot tekeer gaan. Je bent afhankelijk van je manier van spelen. Dat moetje een beetje bekijken". In november komt Adrie Koster op straat te staan. Fi nancieel levert dat niet direct proble men op. „Als voetballer ben ik tot m'n 35e verzekerd". APELDOORN Een groot aantal Zeeuwse ruiters en amazones neemt zaterdag in het natuurpark Berg en Bos te Apeldoorn deel aan de zoge naamde Levade, de nationale kam pioenschappen van de Koninklijke ISederlandse Federatie van Landelij- ke Ruiters. De titelstrijd, waaraan in totaal 500 tijdens provinciale kam- rp, «all l l a f A Ivoor dc twintigste maal gehouden. 'Waartepunt van de Levade ligt op de "lenaamde verenigingskampioen- lappen Voor Zeeland nemen daar aan deel: Zwinruiters uit Nieuwvliet (klasse zwaar) en Oranjeruiters uit Axel (klasse licht) bij de paarden en le Kleppertjes uit Axel bij de pony's. Daarnaast is er een individuele titel strijd dressuur en springen, Bij het pringen nemen deel Izak van Èijze- ren met Interpol II van Weelruiters paarden) en Peter Klaasse met yoerd van Walcheren pony's i. In de Iressuurrubrieken treden Marie Pau- e Ptcavet met Peter Pan van Luctor t Emergo en Suzan Malcorps met aberto van Zwinruiters in het strijd- tork. Bij de menners tenslotte neemt «vid Coppoolse met Abeva van «anjezon deel. VLISSINGEN Dit weekeinde houdt de zwemsportver- eniging De Stormvogel uit Vlissingen een groots interna tionaal waterpolotoernooi in het Sportfondsenbad in de Scheldestad. Daaraan nemen teams deel uit Nederland. Belgie, West-Duitsland en Groot Britannic. „Het toernooi is door de jaren heen telkens wat uitgebouwd. Dit keer, de tiende maal, is het echter wat extra groots om het tweede lustrum te vieren", vertelt Kees van Kralingen van de organiserende club. Eigenlijk worden er zaterdag en zondag drie toernooien afgewerkt. Zaterdag (aanvang 9 uur) is er een wedstrijden- reeks voor tweede en derde teams en tevens starten die dag de voorronden van de hoofdtoernooien voor dames- en herenteams. Die gaan zondag vanaf 10.00 uur verder tot de finales, die 's middags om 16.00 uur beginnen, De toegang op beide dagen is gratis ..Want", licht Van Kralingen toe. ..de opzet van dit toernooi is tevens het maken van propaganda voor een tak van sport, die in Zeeland maar weinig beoefenaars heeft". De deelnemende teams zijn: NATIONAAL TOERNOOI: Ganze (Goes): Nautilus (Dordrecht); Schelde (Temeuzenj: Bruinvis (Sas van Gent): PCG iGonnchem>; Zeelandia iReimerswaal); Stormvogel (Vlissingen). INTERNATIO NALE TOERNOOIEN: dames. Spio iVenray); Neunkir- chen (Wdl); Zuidwesthoek (Hoogerheide), PCG (Gorin- chem); Hieronymus (Roosendaal). Ganze (Goes); Schelde (Terneuzen) en Stormvogel (Vlissingen). Heren: GZV (Gent); Neunkirchen (Wdl); Dover Life Guard Club (GB); Nautilus (Dordrechti. Daphnia iHoeven): Zegenwerp iSint Michielsgesteli. Spio (Venray) en Stormvogel (Vlissingen) ffect wint toernooi Quick 1LVERSUM Versterkt met de euBdige derdedivisiespeler Michiel 'eeren van het Vlissingse Wilno toeft Effect (Terneuzen) met Peter en iric Roeland in Hilversum beslag velen te leggen op dc jaarlijkse fuick'32-wisselbeker. organiserende vereniging die voor toen dit evenement verspeelde met Skozen afdelingsteams had ditmaal liervan afgeweken en ditmaal waren toten sterke landelijk spelende jeugd- eams uitgenodigd, spelend op A- en l-klasseniveau. Me eindstrijd stond de Effect-com- knatie tegenover de voor de komende ktdehjke competitie als 1 en 2 ge- Jaatste teams van De Veluwe en empo Team. ton fraaier 5-4-overwinning werd uit tot vuur gesleept tegen De Veluwe [ttot Michiel Heeren als matchwinner lank zij drie maal winst. Tegen Tem- to Team werd de tournooitriomf defï- 'tief doordat nu Peter Roeland met enkelspelzeges de basis legde de [atere 5-2-score. TERNEUZEN „Het klasse- verschil was veel te groot om tegen deze ploeg resultaat te behalen", sprak Sluiskil-trai ner John Roelofs na afloop van de handbalbekerwed strijd Sluiskil Van der Hoven- Treffers. Hij sloeg daarmee de spijker op zijn kop. want hoe hard de Sluiskil-dames af en toe ook vochten om de stand een wat draaglijker aanzien te geven, liepen ze zich meest al stuk op de verdediging van de kersverse ere-divisionist, die uiteindelijk met 26-4 de wedstrijd wist te winnen. Voor aanvang van de wedstrijd ver klaarde Treffers-coach Piet dc Bruin dat hij dc wedstrijd uiterst serieus benaderd had. „Wc zijn niet voor niets met de complete ploeg naar Terneuzen gekomen. Ik ken Sluiskil nog van een Utopia-toernooi en hoe wel ik veel nieuwe gezichten zie, herinner ik me nog dat dit een knap lastige tegenstander was". De ploeg uit Krimpen aan de IJssel liet meteen na het beginsignaal van het goed leidende scheidsrechtersduo Tax en Van Loenen zien dat het er allerminst gemakkelijk over dacht. Onder leiding van spelverdeelster Ma rion Venvey trachtte., ue Treffers spelers zo snel mogelijk afstand te nemen, wat ook lukte. Hoewel Nicole Boussen van de Zeeuws-Vlaamse ploeg eerst nog de paal trof. was het daarna Treffers, dat binnen zes minu ten naar een 6-2 voorsprong uitliep Nicole ep Marianne Boussen wisten tegen te scoren. Vooral in de eerste helft was het duidelijk dat Sluiskil er niet aan te pas zou komen De dras tisch verjongde ploeg van John Roe lofs kwam vooral snelheid en lengte te kort en hun tegenstanders, die veel beweeglijker waren en vlotter konden combineren, wisten daar goed van te profiteren. Bij rust was de stand 13-2 en dat had nog veel meer kunnen zijn als Sluiskil-keepster Carina Vonk niet zo'n ijzersterke partij keepte. Zij ran selde de meest onmogelijke ballen uit haar doel. Na de hervatting had Sluis kil dat af en toe onfortuinlijk was met het afwerken van schoten, meer vat op de Treffers. De verdediging speelde nu veel meer gesloten, zodat het voor de aanvalsters moeilijker was om een gaatje te vinden. Wanneer de thuis ploeg in balbezit was, toog het team. dat opgebouwd is rondom spelver deelster Joan Risseeuw. dapper in de aanval. Vooral Nicole Boussen was onverzet telijk en zou dan ook nog twee maal scoren. Ondanks de felle tegenstand kon men niet verhinderen dat Tref fers uiteindelijk met 26-4 won. Sluis kil kan echter terugzien op een fijne partij handbal tegen een veel sterke re tegenstand. Beeld uit de wedstrijd DEN HAAG (ANP) Rudi Koopmans zal maandag 21 no vember in het Stade Coubcrtin in Parijs zijn Europese bokstitel in het halfzwaargewicht vrij willig op het spel zetten in een partij tegen de 27-jarige Frans man Rufïno Angulo. Het zal dan de twaalfde maal worden dat Koopmans voor een gevecht om het Europees kampioenschap in de ring stapt. Enkele weken geleden was er nog sprake van. dat Koopmans in Marseille zijn titel vrijwillig zou verdedigen tegen de Frans man Richard Caramanolis. Woensdag kwamen Koopmans en zijn manager Henk Ruhling echter tot overeenstemming met Rufïno. Ruhling zei er blij om te zijn dat de nieuwe tegenstander Rufïno is. ..Met een gevecht te gen Caramanolis die in Marseille woont, liep Koopmans in deze Zuidfranse havenstad een enorm nsico. Bovendien was de beurs, die Koopmans voor het gevecht in Parijs krijgt veel aantrekkelij ker." Het gevecht om het wereldkam pioenschap in het halfzwaarge wicht volgens de versie van de WAA (Worlds Athletes Associa tion), dat Koopmans op 17 okto ber in het Sportpaleis Ahoy in Rotterdam zou leveren tegen de Amerikaan Dale Grant,'1 gaat niet door omdat Ruhling geen overeenstemming kon bereiken over de beurzen Als voorberei ding op de partij tegen Angulo zal Koopmans waarschijnlijk nog twee partijen boksen ln Ne derland, Koopmans, die op 7 juli in Frankfort zijn titel voor de laat ste maal verdedigde tegen de Westduitser Manfred Jassmann, de titelhouder zegevierde knock out in de achtste ronde, moet in januari zijn kampioenschap op nieuw op het spel zetten tegen ccn door de Europese Boks Unie aangewezen officiële uitdager. Tol de kandidaten behoren on der anderen Alex Blanchard (Ned.), Tom Collins (GB r.) Man fred Jassman (WD1) en Richard Caramanolis (Fra).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 23