Boete 400 gulden geëist voor 'verwaarlozen' van schapen SSV'65 in Goes neemt nieuw clubgebouw in gebruik Huisvestingsproblemen 'Binnenstad' Terneuzen FORUM OVER VREDE IN ZELDENRUSTCOLLEGE ZITTING KANTONRECHTER MIDDELBURG PZC/ streek SKW-directeur Van der Jagt vertrekt uit Vlissingen DOOR LEDEN ZELF GEBOUWD Forumbijeenkomst van progressief Vlissingen 3 DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1983 MIDDELBURG - Het Was de Nieuwdorpenaar B. M. vorige zomer wel opgevallen dat sommige van zijn schapen kreupel liepen, maar hij meende dat dit was gekomen doordat honden hen hadden opgejaagd. Ook zes weken later, toen er intussen ook al een lam en een schaap waren doodgegaan, vond hij het nog steeds niet nodig een dierenarts te laten komen. De dierenbescherming greep tenslotte in en M. werd geverbaliseerd, omdat hij geen melding gemaakt had van rotkreupel waaraan zijn dieren leden. Dit is een ernstige besmettelijke nekte, waarvan aangifte gedaan moet worden bij de burgemeester. verklaarde woensdag voor de kan- onrechter in Middelburg de schapen at liefhebberij te houden. „Liefhebbe- jj?", reageerde daarop officier van ustitie mr R. D. E. Daverschot, „hoe ant u daarvan spreken als alle des- andigheid ontbreekt. Het leek wel en slagveld. U keek helemaal niet aar de dieren om". Hij eiste 400 lulden boete. Jjn raadsman mr Verpalen zette uit en dat rotkreupel makkelijk te ver- sarren is met andere ziekten die de loeven van schapen aantasten Bo vendien zou het kreupel lopen niet zo Üarmerend geweest zijn dat de lierenarts eraan te pas moest komen, lormaal gesproken meldt de dieren- irts of de veterinaire dienst die be- mettelijke ziekten aan de autoritei- en. zo betoogde de raadsman Hij doeg de kantonrechter schriftelijk vonnis te wijzen. Dat zal gebeuren op !1 september. De alcoholica die de Middelburger I. voorradig had in zijn koffieshop saren alleen maar voor eigen gebruik, irobeerde hij officier en kantonrech- er te doen geloven. Bij een politiecon- role waren er in de ijskast frisdrank- lessen met cognac en whisky aange- roffen. In de diepvriezer vonden de «etsdienaren een paar volgeschonken jazen geestrijk vocht. „Die wilden we elf na sluitingstijd leegdrinken", ver- ilaarde K. zonder blikken of blozen, tir Daverschot kwalificeerde deze uit eg als onzin. Hij eiste 400 gulden joete waarvan 200 gulden voorwaar- lelijk met een proeftijd van twee jaar. Omdat K. inmiddels uit de horeca is pstapt liet kantonrechter mr B. J. R P Verhoeven de voorwaardelijke straf weg uit het vonnis. Hoewel het incident al ruim een jaar geledengebeurde liep E. van R. uit Leiderdorp nog rood aan bij het relaas dat hij erover bij de kanton rechter afstak. Bij het naderen van het Goese Sas liep Van R. met zijn motorjacht een zeiljacht voorbij en daarbij ontstond een overigens onbe tekenende aanvaring. De schipper Clubkampioenschap van De Westkaap WESTKAPELLE De tennisvereni ging de Westkaap uit Westkapelle hield het clubkampioenschap. Bij de heren versloeg Wim Maranus in de finale titelhouder Leen Dir.geman- se en bij de dames ging de winst naar Cartien Verburg, die Christina Ver hulst de baas bleef De titel bij de meisjes was voor Marit Minderhoud en bij de jongens won Hendrik Jan van Maldegem. van het zeilbootje maakte zich daar over heel boos en toen de scheepjes korte tijd later samen in de sluis lagen, kwam het niet tot een gesprek tussen de beide kapiteins, maar bleef de communicatie beperkt tot weder zijds geschreeuw. Van R. weigerde tenslotte de juiste gegevens over zijn boot aan de sluismeester op te geven, iets wat iedere schipper bij het schut ten behoort te doen. Hij zou toen op naam en thuishaven van zijn boot gewezen hebben en daaraan hebben toegevoegd: 'ik zie jullie wel weer terug voor het scheepvaartgerecht'. Verder dan de Middelburgse kanton rechter bracht zijn zaak liet echter niet. De officier meende dat de zaak buiten proporties was opgeblazen en vreesde zelfs dat Van R tijdens de zitting nog een hartaanval zou krijgen. Na de met foto's geïllustreerde uiteenzetting van het gebeuren door Van R. vroeg hij hem schuldig te verklaren zonder toe passing van straf. De kantonrechter besloot tot vrijspraak daar het proces verbaal geheel steunde op een door de andere partij afgelegde verklaring Voor overtreding van het rijtijdenb- sluit door de chauffeur C M F O kreeg het transportbedrijf O uit Hansweert een boete van 300 gulden. Directeur M. J. O. verklaarde dat de man bijna thuis geweest was toen hij werd bekeurd en dat hij wel graag in zijn eigen bed wou slapen O. had er toen echter al 15 uur diensttijd opzit ten die dag en was dus al flink over de schreef gegaan. De officier noemde het rijtijdenbe sluit bepaald geen worgwet die de ondernemer alle ruimte ontneemt en eiste de voor deze overtreding ge bruikelijke boete van 300 gulden. filatelisten 'lissingen bijeen SSINGEN - De afdeling Vlissin- var. de internationale vereniging atelica' houdt donderdag 15 sep- r de maandelijkse bijeenkomst Maritiem Hotel Britannia. De gaat open om 19.00 uur en de rgadering begint om 20.00 uur. Na thuishoudelijk gedeelte zal de heer de Baar een lezing, toegelicht i's, houden over 'Postgeschie- van Nederlands Nieuw-Guinea'. VJK houdt weer "De Ruytermars' UjnLISSINGEN' De wandelsportver- ■'ffltaigingr 'Willen is kunnen' uit Vlissin- jjeu houdt zaterdag voor de zeven- Kende keer de jaarlijks terugkerende >e Ruytermars'. )e deelnemers kunnen kiezen uit de standen 5,10.15. 25 of 40 kilometer. >e start is vanuit het clublokaal van vereniging aan de Oranjestraat. >e wandelaars voor de 40 kilometer arten tussen 9.00 tot 9.30 uur. De 25 ilometer kan men aanvangen tussen .30 en 11.30 uur en voor de overige) (standen liggen de begintijden tus: m 11.00 en 14.00 uur. e medische verzorging is in handen an het Nederlandse Rode Kruis, af ding Souburg. fieuwe activiteiten Uensen zonder Baan n Middelburg UDDELBURG - Het Project Mensen ionder Baan in Middelburg heeft een aantal nieuwe activiteiten ontplooid voor 'arbeidsvrijen'. Hot gaat hier om de vry willigersvaca- urebank voor bemiddeling van vrij- nlligerswerk, de klusjesdienst voor iet opknappen van allerlei kleine arweitjes in en om het huis, de Banlozen krant, die zich bezig houdt de werkloosheidsproblematiek le kinderopvang voor kinderen van tot vier jaar en het milieuproject, *n groepje dat via het opzetten van en kringloopwinkel weer werk pro eft te scheppen. 'erder heeft het project verschillende Reen. die kunnen worden uitge- iwkt als zich hiervoor voldoende nedewerkers opgeven Enkele voor- Belden: een administratief steun- iht: een werkplaats voor het ver- Mrdigen van houten speelgoed en ipisch Zeeuwse spelen en een recyc- eg werkplaats voor landbouwplas- cs, Het project Mensen Zonder Baan igevestigd aan de Bachten Steene in ilddelburg. }uartetto Amarilli Amsterdam treedt op kapel Hoogelande tOOGELAN'DE - Het Quartette ma- w Amsterdam treedt zaterdag 10 P'ember op in de kapel van Sint- !k lCn 'n Ho°gclande (tussen Mid- "rg en Biggekerke). Dit ensem- dat bestaat uit Olga van Ben- nh r" Susanne Schafiert op blok- amh ence Bonnal op viola da l,®* c" Augusta Campagne op cla- ia ',heeft zicl1 gespecialiseerd a ?U7'el< uit de late renaissance de barok. ®uziek wordt uitgevoerd op co- van oude instrumenten. Het etto Amarilli Amsterdam heeft succesvolle concertreizen «kt, onder meer door Zwitser- en de Bondsrepubliek. Het pro- a vermeldt onder meer werken ielemann, Bach, Corelli en Van Het concert begint 's avonds half acht. VLISSINGEN - Directeur L. van der Jagt van de Vlissingse stichting voor sociaal kultureel werk, SKW, neemt vrijdag 30 september afscheid. Hij is met ingang van 1 oktober benoemd tot directeur van het protestants- christelijk bejaardencentrum 'Wci- deheem' te Harderwijk. In verband daarmee wordt tussen 19.00 en 21.00 uur een receptie gegeven in het Wol- tershuis aan de Hogeweg in Vlissin gen. De heer Van der Jagt (51) is in 1974 benoemd tot directeur van SKW. Ver der is hij part-time leraar godsdienst aan de christelijke school voor lager huishoudelijk en nijverheids onder wijs (lhno) te Oostkapelle. Ook is hij ouderling van de federatieve wijkge- meente Lammerenburg. Daarnaast was hij tot voor kort secretaris van de afdeling Vlissingen van het CDA Het bejaardencentrum 'Weideheem' bestaat uit een verzorgingstehuis met 112 bewoners en 32 zogenaamde 'aan- leunflats'. Er zijn veertig personeelsle den. Over de opvolging van de heer Van der Jagt moet volgende week maan dag nog overleg worden gevoerd met het college van b en w van Vlissingen. Bij de aanmelding van de vacature kreeg het bestuur van de stichting namelijk te horen, dat deze voorlopig niet mag worden opgevuld. De stich ting SKW heeft bovendien al enige tijd een vacature voor een sociaal- cultureel werker in het buurt- en clubhuis 'Het Buut' Daarnaast zijn er vacatures bij de peuterleidsters. De vacaturestop is ingesteld in verband met de noodzakelijke bezuinigingen in het sociaal-cultureel werk, als ge volg van de kortingen op de uitkerin gen van het rijk voor het welzijns werk. Het overleg moet volgens voorzitter C. l'rbanus in ieder geval resulteren in een minimale bezetting van drie plaatsen van de huidige vier, zodat het 'dagelijkse werk' tenminste kan doorgaan. Bedrijfsvolleybal in Middelburg MIDDELBURG In de eerste klas heren van de Middelburgse bedrijfs- volleybalcompetitie won Gemeente Middelburg I met 3-0 van 't Zand I (15-3,15-11 en 15-7) en staat nu samen met Hoechst I, dat een 2-1 zege be haalde op Paradijs (15-13,15-5 en 7-15) aan de kop van de ranglijst. Provincie I liet tegen Young Boys Toekomst een 3-0 nederlaag op (15-6. 5-3 en 15-10). Astrow en Schelde- nond zijn de koplopers in de eerste klas dames. Beide teams behaalden de volle winst uit hun tweede wed strijd. Astrow klopte Middelburg Zuid met 3-0 (15-13. 15-11 en 7-1) en Schel- demond bleef met 2-1 de meerdere over Zonneveld (15-9. 12-15 en 15-51 en de vierde set werd afgebroken bij een 2-2 stand en telt met meer meel. De overige uitslagen zijn, heren 2e klas. Wellinge I MACO12-1. PZC MPSO U-3, Middelburg Zuid Amor 0-2; heren 3e klas: VPS I Wellinge II 2-1Jong Ambon - VC Leynse 1-2; heren 4e klas: SV Duo Oostkapelle I 3-1. Provincie n 't Zand II 0-3: heren 5e klas Brandweer Wellinge in 0-2. Amor II - VPS II 1-2. Delta Bouw II Klarenbeek 3 l: heren 6e klas Tooren- vliet Pechmey II 2-1. PPD VC Gast huis 0-3. Pechiney I Dauwendaele n 3-0 Dames 2e klas Jong Ambon II Buromat Computers I 0-3, LVV I Serooskerke II 2-1, SV Duo Waayenburgh 3-0. dames 3e klas: VC Gasthuis DVC '81 1-3, Zonne veld II Astrow II 3-0. Oostkapelle I.— Wellinge 3-0 Het wedstrijdprogramma voor dinsdag 13 september. 19 00 uur Hoechst II LVV. Serooskerke II Onze Vloot, Kruitmolen Oostkapelle H. Gieterij Middelburg Buromat Computers, 't Zand I Koper Galjoen, MPSO t Zand II. 20 00 uur: Delta Bouw I Tecona, Astrow -- Smash Streekschool, Dauwendaele I Mammoe- ters. Maco II - Blauw Wit II, Pedac Oostkapelle II. 21 00 uur. Tamse Brand weer. RIAGG Toorenvhet. Serooskerke I OGV I. Mask Premier Middelburg Provincie Buromat Computers II. LW11 Serooskerke IH. 22 00 uur: Pedac Gemeente Middelburg II. WBVM - PGVII. Blauw Wit I Gemeente Middelburg I, Lynbach - MACO I, PZEM Middelburg Zuid. Jong Ambon II LW I. TERNEUZEN Het Zeldenrustcollege in Terneuzen besteedt tussen maandag 19 en vrijdag 23 september uitvoerig aandacht aan de Vredesweek. Een forum met Mient Jan Faber van het Interkerkelijk Vredesberaad, W. van den Muysenbergh van de stichting Vredespolitiek en R. Aspeslagh van het Nederlands Instituut voor Vredes vraagstukken sluit het schoolproject af. Dat forum vindt plaats op vrijdag 23 september om 19.30 uur onder leiding van rector S. van Asperen van het Zeldenrustcollege. Na inleidingen door de drie forumleden is er gelegenheid tot discussie en het stellen van vragen Het project Vredesweek op de Terneuzense middelbare school start al op maandag 19 september als de onder bouw in klassikaal verband aandacht besteedt aan vragen als wat is vrede voor mij persoonlijk, hoe kan ik vrede bereiken en wat kan ik er aan bijdragen Woensdag 21 september staat er een discussie op het programma met twee leden van de Vredesbeweging uit Oost-Duitsland voor de leerlingen van de bovenbouw Donderdag 22 september wordt de film How I won the war' van Richard Lester met John Lennon vertoond. De slotdag van het schoolproject, vrijdag 23 september, staat in het teken van een vredesmarkt. waaraan meewer ken het IKV, SVP, ICTO. Pax Christi. Vrouwen voor Vrede. Amnesty International. VVDM en het ministerie van defensie. In de middaguren worden de documentaires 'Hiroshima is overall' en Nuclear Countdown' vertoond, alsmede de film 'Dr Strangelove'. Velen kwamen directielid H P J Busé linksi bij zijn afscheid de hand drukken VLISSINGEN - Vele belangstellenden hebben woens dagmiddag afscheid genomen van de directieleden van de rooms-katholieke Sint Paulusmavo te Vlissin gen, dc heer E. J. J. Dierikx en H. P. J. Busé. Tijdens de receptie in maritiem hotel Britannia kon tevens kennis worden gemaakt met hun opvolgers, directeur L. J. Th. van der Meer en adjunct-directeur J. J. E. Spinnewijn. Directeur Dierikx (59) vierde vorige week nog zijn 25-jarig jubileum bij de school. In apnl werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, mede voor zijn vele activiteiten op maatschappelijk gebied Hij is vele jaren bestuurslid geweest van de woningbouwvereniging St. Willibrord en van de stich ting van woningbouwverenigingen Basco. Dit werk voor de woningbouwvereniging zet hij nog enige tijd voort. Verschillende vertegenwoordigers van Vlis singse woningbouwverenigingen waren dan ook aan wezig tijdens deze receptie. De heer Dienkx is in 1947 als onderwijzer begonnen bij de roomskathoheke jon gensschool te Vlissingen. De heer Busé i59> is 24 jaar in dienst geweest bij de Paulusmavo Hy behaalde in 1945 zijn onderwijzersak te. maar diende vervolgens enige jaren als vrijwilliger in Indonesië. De nieuwe directeur van de school, de heer Van der Meer (41is nog maar kort werkzaam voor deze school, namelijk vanaf 1 augustus. Hij is afkomstig uit üroen- lo, waar hij werkte als leraar wiskunde voor de Aloysiusmavo. Ook was hij coördinator van het Mavo project en had als zodanig zitting in de landelijke stuurgroep Mavo-project, tol vernieuwing van het mavo-onderwijs Deze stuurgroep is inmiddels opgehe ven De heer Van der Meer is in 1966 begonnen als onderwijzer op een lagere school te Haaksbergen, behaalde zijn lo wiskunde en vertrok in augustus 1972 naar Groenlo. tot hij vorige maand naar Vlissingen kwam, om de heer Dierikx op te volgen Adjunct-directeur J. E. E. Spinnewijn (47) is sinds 1961 verbonden aan de Sint Paulusmavo. Hij geeft nu alleen nog les in Engels, maar behaalde ook bevoegd heden in geschiedenis en Nederlands. BUURTCLUB PRAAT MET BURGEMEESTER TERNEUZEN De Terneuzense ver eniging 'Binnenstad' zoekt samen met de gemeente naar een oplossing van de huisvestingsproblemen. Die ontstondeh toen de gemeente besloot de voormalige christelijke kleuter school aan de Schoolweg in Terneu zen op korte termijn te slopen. Die beslissing had vergaande consequen ties voor de gebruikers van het ge bouw. De christelijke kleuterschool was al verhuisd, maar de schip- perskleuterklas 'De Groene Zwaan' en ook de buurtvereniging maakten tot op het laatste moment gebruik van het oude schoolgebouw. Sinds half augustus is dat onderkomen ech ter taboe. En sindsdien kampt de vereniging, die wekelijks een kleine tweehonderd mensen vertier biedt, met problemen. Voorzitter Nico van Leeuwen en een groepje mede-bestuurders kaartten de moeilijkheden woensdagmiddag aan m een gesprek met burgemeester GOES „We zijn er hardstikke trots op, ik vind het eigenlijk te mooi voor een voetbalkantine". Zo denkt de voorzitter van de Goese voetbalver eniging SSV'65, Maart Rinkhoud, over het gloednieuwe clubgebouw van de vereniging. Het gebouw, gele gen op het sportpark Het Schenge in Goes, is onlangs geopend door IV. Schrijver en het jongste clublid. Sa men trokken zij een voetbalshirtje van een koperen gedenkplaat en ont hulden zo de sleutel, waarna het gebouw ontsloten werd. Bij deze officiële opening waren ook burgemeester mr W. Blanken en wet houder L. de Leeuw aanwezig. Na mens de KNVB was H Hogeland van de partij. De kantine is hoofdzakelijk tot stand gekomen door zelfwerk zaamheid van de clubleden, hoewel ze daarbij veel hulp kregen van hun sponsor, de aannemingsmaatschappij Schrijver. De 250 leden tellende voet balclub zat. al jaren te springen om een dergelijke accommodatie; verga deren deden ze voornamelijk in een kantoor van Schrijver en voor club feesten moesten dure zalen gehuurd worden. Het bestuur had de mogelijk heden voor een eigen onderkomen weieens onder de loep genomen, maar stuitte steeds op onoverkomelijke fi nanciële problemen. De oplossing bood zich aan toen de gemeente Goes besloot om kleedloka len langs het sportveld van SSV'65 te bouwen Vanuit de voetbalvereniging rees het idee om tegelijk met de kleedlokalen een kantine op te trek ken en zodoende kostenbesparend te werken De gemeente ging akkoord en een voorbereidingscommissie werd in het leven geroepen. Toen deze het paperassenwerk achter de rug had. ging de bouwcommissie i A. van Sluis. B Bouwense. R. Does. C. Schrijver en de voorzitter) aan het werk. Dat was in december 1982 Ze stelden een werkplan op, een taakverdeling, en spraken af dat ze voortaan elke avond en 's zaterdags overdag zouden werken, totdat het karwei klaar was. Maart Rinkhoud fungeerde als coördi nator en zo had iedereen zijn eigen werk. De ledenlijst werd nageplozen op mogelijke vaklieden en ook deze droegen hun steentje bij. In totaal werkten 86 mensen aan het clubge- Chique SSV'65-voorzitter Maart Rinkhoud in het nieuwe clubgebouw in Goes. Het resultaat heeft inderdaad meer weg van een clubgebouw van bij voorbeeld een chique golfclub dan van een voetbalkantine. De totale vloeroppervlakte (met hardgebak ken plavuizen gelegd) bedraagt 162 vierkante meter. Er zijn honderd zitplaatsen en. volgens Rinkhoud, kan de kantine plaats bieden aan alle clubleden als er bijvoorbeeld sprake is van een verenigingsfeest of iets dergelijks. Boven de lange gemetselde bar t..Een voorname bron van inkomsten voor de club", aldus de voorzitter) is op authentieke wijze een rieten overstek gedekt en achter de bierkranen is een ruimte vrijgehouden die als magazijn dienst doet. De totale kosten van één en ander zijn, volgens Rinkhoud. mo menteel nog niet bekend en hij vindt het ondoenlijk om er een schatting naar te doen. Rinkhoud ,We zijn zeer tevreden met het resultaat Het bou wen was ook leuk. natuurlijk hadden we weieens wat woorden maar de hele geschiedenis heeft ook gezorgd voor meer saamhorigheid m de club Als ik nu het resultaat zie ben ik zo blij als een kind". C. Ockeloen. Die bleek al op de hoogte van de huisvestingsproblematiek en beloofde de delegatie dat ook de ge meente naarstig zou speuren naar een oplossing „Kijk", verklaarde Van Leeuwen na afloop van het gesprek, „wij hebben natuurlijk geen geld om een pand te kopen. En daarnaast Volksdansgroep uit Vlissingen treedt op in Brussel VLISSINGEN - Het volksdanstheater 'Vranje' uit Vlissingen treedt zater dag in het centrum van Brussel op tijdens de jaarlijks terugkerende Brueghelfeesten, die dit weekeinde worden gehouden. Op zes verschillende plaatsen zijn folkloristische activiteiten en allerlei groepen uit de Belgische hoofdstad beelden tijdens een optocht tgferelen uit van de beroemde schilder Verder treden verschillende volksdansgroe pen op uit België en Nederland. 'Vranje' is op twee verschillende podia te zien en zal gehuld gaan in het Walchers kostuum. Het eigen orkest zal de dansers begeleiden. INFO-team FNV in Vlissingen VLISSINGEN - Het INFO-team van de afdeling Vlissingen van de FNV hervat na een afwezigheid van twee maanden de werkzaamheden Deze houden in FNV-leden hulp te bieden op een zo breed mogelijk terrein, zoals het verwijzen naar de juiste instanties binnen het bondsapparaat zowel als daarbuiten, het behulpzaam zijn by het invullen van formulieren, enzo voorts Maandelyks worden er zit tingsavonden gehouden, iedere twee de donderdag van de maand in het kantoortje van de Bouwbond op de hoek van de Sohuitvaartgrachl en de Eedestraat in Vlissingen en de derde donderdag van de maand in Midden hof in Oost-Souburg. Leden van het INFO-team zyn dan van 19.00 tot 20.00 uur aanwezig. zitten we domweg met een aantal beperkingen We hebben veel oudere mensen onder onze leden Daarom kunnen we moeilijk activiteiten plan nen op bovenverdiepingen en dergelij ke" En voor de vereniging valt ook buurthuis 'De Sluis' in de Dykstraat af vanwege de situering. Van Leeuwen „We zijn een bloeiende vereniging We organiseren alle moge lijke dingen Volgend jaar - by de viering van vierhonderd jaar stad Ter neuzen bijvoorbeeld - hebben we een prachtig programma. Alles draait dus prima, maar we moeten wel op korte termijn een nieuw onderdak hebben. Zo niet dan wordt het voor ons steeds moeilijker" Over twee weken praat de bestuursdelegatie opnieuw met burgemeester Ockeloen. Vermoede lijk worden er dan spijkers met kop pen geslagen Winterseizoen PCOB in Vlissingen begint met lezing VLISSINGEN - Het winterseizoen van de Protestants Christelijke Ouderen bond iPCOB) in Vlissingen begint dinsdag 27 september met een lezing van de heer H G. Hesselink De lezing wordt gehouden in het jeugdgebouw bij de Petruskerk aan de Dr Otte- straat. en begint om 14.30 uur De heer Hesselink vertelt dan. aan de hand van dia's over de oprichting van de tram Vlissingen-Middelburg en de verdere geschiedenis daarvan Modelautorace in Vlissingen VLISSINGEN - De Walcherse Model- auto Club (WAMAC) houdt zaterdag een modelautorace op het. parkeerter rein van de Miro In Vlissingen. De wedstrijden beginnen om 10.30 uur en via een reeks kwalificaties wordt om streeks 15.00 uur de finale-race over 10 kilometer verwacht Aan de wedstrijd nemen landelijke C rijders deel, even als verschillende Zeeuwse modelauto- enthousiasten. VLISSINGEN Progressief Vlissin gen houdt zaterdag 17 september in 'De Zwaan' in Oost-Souburg een fo rum over een actieplan, opgesteld door de 'Dialoog van Driebergen'. Dat is een niet officieel samenwer kingsverband tussen progressieve mensen uil sociale bewegingen, linkse politieke partijen, vakbewe ging, werkvloer en wetenschap. De deelnemers doen niet mee in hun hoedanigheid als vetegenwoordiger van dc verchillende bewegingen en organisaties. De 'Dialoog van Driebergen' ontstond in 1980 toen zo'n dertig pesonen uit, progressieve partyen. vakbonden en actiegroepen en dezogenaamde 'anti- bestekbewegmg' tegen het toenmali ge kabinet Van Agt formeerde. Tij dens vijf werkcongressen werd gepro beerd een gemeenschappeiyk pro gressief programma samen te stellen Dit plan wordt zaterdag vanaf 13 30 uur besproken Het forum bestaat ui Sonja van der Gaast (PvdA), Henk van der Kolk (voedingsbond FNV), David de Leeuw (CPN en OR-lid KMS>, Wübert Wlllems (tweede ka merlid kamerfractie PSP)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 19