circuit nieuw leven inblazen Uitgebreid programma dorpsfeest in Zaamslag Tweeling Bram en Cor Vergouwe uitgeroepen tot erelid van BKC Stock-car-races moeten Axels OOK LANDING PARACHUTISTEN 'Optimisten' op de Braakman DERTIG JAAR IN DIENST VAN KORFBALVERENIGING bij Toernooi driebanden ij TMW in Sluis nu I0CCASI0NSI Toertocht van tc Aardenbur Bowling-seizoen van start in de Vlaanderen Clubtitelstrijd De Boskreek Vrije wedstrii Jumping bikejl VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1983 PZC/streek ••■.VI AXEL Bijna een jaar lang is het stil geweest op het Watertorencircuit in Axel. Beangstigend stil zelfs vonden enkele rallycrossliefhebbers, die tot vorig jaar van hun sport konden genieten op de fraaie baan in de Zeeuws-Vlaamse centrumplaats. Sinds die laatste cross was er geen activiteit meer te bespeuren en dat was voor het drietal Pim van Hilten, Ko Koster en Simon van Hoeve een behoorlijke doorn in het oog. „Een zwarte bladzijde in de geschiedenis van de autosport in Zeeuwsch-Vlaanderen", noemen zij het jaar 1983 dan ook. En om die donkere pagina nog een gekleurd randje te geven vonden zij dat er zo tegen het einde van dit seizoen nog maar een activiteit op touw moest worden gezet. Morgen (zaterdag) zullen er dan ook voor de eerste maal in Zeeuwsch-Vlaanderen stock-car races worden gehouden, waarbij het Watertorencircuit als decor zal dienen. Voor het drietal Zeeuws-Vlaamse au- club was bereid om hier een wedstrijd te komen rijden met hun leden. „Be- Watertorencircuit wust hebben we dit nog dit jaar willen bloeien", doen, want als je in een jaar totaal niets organiseert op een dergelijk cir cuit moet je altijd maar afwachten wat de eigenaar van het terrein dan tosportliefhebbers moet deze organi satie de aanzet gaan worden voor een hernieuwde opbloei van de autocross in Zeeuwsch-Vlaanderen. of het nu rallycross is of stock-car races zijn (overigens staat laatstgenoemde tak standaard klasse: de naam zegt het uiteraard al: dat zijn standaardwa gens met maximaal 1600 cc inhoud. Dan is er ook nog de sprintersklasse, dat zijn wagens, waarin de motor standaard dient te zijn. Bij deze auto's is het chassis verbreed, waardoor er een betere wegligging wordt ver- keegen. Als laatste kent de stockcar de super-sprinters en dat zijn de gewo ne sprinters maar dan met een opge voerde motor. Wijkt de klasse-indeling behoorlijk af van bijvoorbeeld rallycross ook wed- Bath wordt gehanteerd. Dan moet het strijdtechnisc-h gezien zijn er nogal van de autmobielsport in Nederland gaat doen. Misschien wordt het huur contract wel opgezegd en zoiets wil den wij voorkomen. Vandaar nog dit jaar deze wedstrijden", verduidelijkt Simon van Hoeve. Opbloeien En de drie zijn bij de officiële KNAF-organisatie be kend als autocross). „Ja, in de toe komst moet het weer mogelijk zijn om rallycrosswedstrijden te gaan organi seren Wij willen daarom in de komen de maanden met de twee andere Zeeuwse verenigingen gaan praten om tot een samenwerkingsverband te komen. Zoals het bijvoorbeeld dit jaar zichzelf van overtuigd: „Als deze in Rilland-Bath heeft gelopen was het stock-car wedstrijden een succes wor- toch uitstekend. Daar konden in de den. dan gaan we daar volgend jaar standaardklassen ook rijders uit Goes mee door Bovendien zullen we gaan deelnemen, waardoor er telkens een trachten om ook weer rallycross te middagvullend programma kon wor- gaan organiseren en dan gaan werken den geboden", aldus Simon van Hoe- op de basis zoals die door Rilland- ve. zelf overigens nog altijd actief als rallycrosser Juist, de verminderde belangstelling van met name de deel nemers is er de oorzaak van geweest, dat het bestuur van de Stichting Snelheidsevenementen ZEVAC, dit jaar geen activiteiten heeft ontplooid. Tijdens de laatste wedstrijden vorig seizoen waren er maar krap een twin tigtal deelnemers; uiteraard te weinig om nog verder wedstrijden te organi seren. totaal worden er zaterdag een tachtigtal deelnemers verwacht voor deze eerste stock-ear races in Zeeuwsch-Vlaanderen. De wagens, hier aan mee doen zijn onderver- gaan wat verschillen met andere takken van de automobielsport. Zo rijden er bijvoorbeeld in één heat vijftien tot twintig deelnemers, al naar gelang het aantal deelnemers per klasse. ..Maar dat houdt uiteraard nog niet zo maar in, dat alles is toegestaan om elkaar deeld in een vijftal verschillende voorbij te gaan. Natuurlijk klassen. Als eerste zijn dit de stock- duwtje toegestaan, maar het moet wel cars; dat zijn wagens, waarvan het binnen de perken blijven. Zij zijn chassis bestaat uit zware ijzeren bal- uiteindelijk ook aangesloten bij de ken en die in de regel zijn voorzien KNAF (Koninklijke Nederlandse Au- van een zware Amerikaanse motor, tomobielfederatie. red i. als ze niet Verder is er de rodeo acht- en zes- volgens de reglementen rijden, dan nu reeds voor cilinder klasse; dit zijn voornamelijk wordt er door die organisatie beslist ~J' A'~ J de bekende grote Amerikaanse perso- met geschroomd om een licentie in te nenwagens met een acht- of een zes- cilindcr motor, die helemaal stan- trekken en dan is het absoluut klaar met rijden", weet Simon van Hoeve. daard. Enkel met betrekking tot de De wedstrijden zaterdag op het Wa- veiligheidseisen zijn er uiteraard en- tertorencircuit beginnen om 13.00 uur kele wijzigingen aangebracht. Daar- en zij zullen tot ongeveer 17.30 uur naast is er ook nog de 1600 cc- duren. 'Wild' „En op zo'n moment is het belangrijk, dat een organisatie andere mogelijk heden gaat onderzoeken. Het hoeft toch bepaald geen schande te zijn om dan een stapje terug te doen. In de beginjaren was het crossgebeuren in Axel ook steeds wild. Pas later werd dit ondergebracht bij de officiële bond, maar nu het niet meer mogelijk was om nog een interessant program ma samen te stellen, vonden verschil lende rijders dat er iets moest veran deren in die zin om een stapje terug te doen en daar was het bestuur van de stichting niet toe bereid", zegt Van Hoven. Van Hilten, Koster van Van Hoeve vonden gedrieën dan ook, dat er op het Watertorencircuït i.,,een baan om van te watertanden, die er kant en klaar bij ligt") maar weer wat op poten diende te worden gezet. De eerste aanzet werd hiertoe gegeven in een gesprek met de EZHACO iEerste Zuid-Hollandse Autocrossclub) en die Organisatie stockcar-race: vlnr. Pim van Hilten. Ko Koster en Siern van Hoeve Het zangduo Frank en Mirella ZAAMSLAG Een goed gevuld programma met als hoogtepunt de landing van drie parachutisten en optredens van de Havenzangers en het duo Frank en Mirella, dat is wat de organisatoren van het dorpsfeest in Zaamslag vrijdag 9 en zaterdag 10 september te bieden hebben. Hel jaarlijkse dorpsfeest, waaraan gekoppeld een maxi- markt van de plaatselijke midden stand, wordt georganiseerd door de middenstands vereniging Zaam slag Vooruit (ZaVo) en de plaatse lijke oranjevereniging. De programma-opzet van vonge ja ren is in grote lijnen gehandhaafd, of zoals één der organisatoren het aan het Plein schelpen en loodgie tersmateriaal ten toon. Op Plein West worden korte modeshows ge houden. Poppentheater 'Opgepast' uit Axel geeft om 16.00 uur een voorstelling, om 17.00 uur gevolgd door een animatie-uurtje voor de kleuters en lagere schooljeugd. Tus sen 19.00 en 19 30 uur worden drie parachutisten van de paravereni ging Korps Commando uit Roosen daal boven Zaamslag gedropt. Als alles naai' wens verloopt landen ze op de weide bij Plein Oost. Vanaf 20.00 uur wordt er in het pakhuis van Cappon aan de Axelsestraat de film Het ambacht van de molenaar' vertoond. Tegelijk beginnen heeft een lengt van 60 kilometer en start om negen uur De maximarkt, Vlaamse kermis en kunstmarkt be ginnen zaterdag om 10.00 uur. Eet clown zal om elf uur bij de brand weerkazerne ballons uitdelen aan de lagere schooljeugd. Omstreeks 11.15 uur worden ze op Plein Oost Zuid opgelaten. uitdrukt- „Aan een goede formule Plein Oost de Havenzangers aan ga je niet sleutelen". Het dorpsfeest wordt vrijdag 9 september om 16.00 uur geopend door mevrouw G. Oc- keloen-de Swart, echtgenote van de burgemeester van Terneuzen. Zij zal dit doen door op Plein Oost een Stropielekkerpop te onthullen. Ver volgens maakt zij een rondgang Het langs de verschillende kraampjes optreden, dat in de pauze wordt afgewisseld met optredens van de Synchroon Dance Group en drum band de Volharding. Toertocht zaterdagprogramma begint met een toertocht georganiseerd De braderie wordt omlijst met een door trimclub Maison Magdalena. Vlaamse kermis en een kunstmarkt. De heer De Zeeuw stelt in zijn zaak Inschrijven kan vanaf acht uur in cafe De Vergulde Snor. De tocht Rondgang De muziekvereniging Sint CeacillJ v( uit Lokeren zal 's morgens eet A rondgang maken over het feestte t rein Het middagprogramma 1 meldt onder andere een fietscrossl i wedstrijd (aanvang 13.00 uur), eer 1 snuffelmarkt (12.30 uur), boomzaag 1 wedstrijden (13.30 uur), een i markt (14.00 uur), modeshows <14.0 vi uur) en een optreden van carnaval» I orkest de Treuzelaars 114.00 uur T De klapper moet echter het optre 1 den van het duo Frank en Mirell Toi worden. Zij worden begeleid dot mo showorkest Johnny Contra, Het oj F treden begint om 15 00 i dorpsfeest wordt om 17.00 uur afgf All sloten met een humoristische hyp Vol noseshow op Plein Oost. Swi Atl; All Tjoi gels BRESKENS „Het is toch een stuk van je leven geweest", zeggen Bram HOEK Na de Isabella-regatta, vori ge week, vormt De Braakman zondag opnieuw het decor "voor zeilwedstrij den van allure. De watersportvereni gingen Vremdijck en Brussels Royal Yacht Club (BRYC) brengen in een gezamenlijke organisatie een inter nationaal veld van jeugdige zeilers aan de start. De Optimistenklasse met de Belgi sche top. Fransen en Nederlanders betekent een hoogtepunt in het zeil- programma van een seizoen dat eer der al een aantal wedstrijden van en Cor Vergouwe ergens midden in uitzonderlijke kwaliteit op het water het gesprek, „met een heleboel leuke bracht. Veertig boten liggen zondag rlingen. die we niet zo maar zullen bij de eerste start (10.30 uur) klaar vergeten. Toch vonden we het raad- voor de strijd die na de middag zaam om er eens een punt achter te ongetwijfeld steeds feller wordt zetten, zodat we meer tijd krijgen naarmate de klasseringen betwist voor andere activiteiten", worden. Naast deze Optimisten heeft De BKC-tweeling nam vorig weekein de organisatie wedstrijden inge- de afscheid als bestuurslid en begelei- ruimd voor Optimisten B (de jongste der van hun korfbalclub uit Breskens. klasse), en gaan ook de Spankers het De afscheidsreceptie, die het duo kreeg aangeboden van het bestuur, was een zorgvuldig bewaard geheim ..Heel Breskens wist ervan af. behalve wij", beamen Bram en Cor, al geven ze toe dat ze het zaakje niet helemaal vertrouwden. „Wij hadden een uitno diging voor een barbecue gekregen. Dit gebeurt bij BKC wel eens meer. dus dat was niet vreemd, alleen het stenciltje was wat raar opgesteld. We moesten bijvoorbeeld, in tegenstel ling tot vorige barbecues, een bord, bestek plus een klapstoeltje meene men Verder ontbrak het gebruikelij ke strookje om je op te geven. We kregen dan ook argwaan, al hadden we er geen flauwe notie van wat ons te wachten stond. We spraken af dat we maar net zouden doen of we gek waren". Het scheidende tweetal zette er zeil grap tegenover Ze hadden nogal bestek liggen van hun onlangs gehouden vijfenveertigste verjaardag en daarom kon het gebeuren dat ze met zestig stuks bestek aankwamen bij het 'Klup'uus' van BKC Wat hun daar allemaal te wachten stond, over trof hun stoutste verwachtingen „We hadden wel iets verwacht, maar dat het zo groots van opzet zou zijn, overtrof onze stoutste verwachtin gen". bekennen ze Rond de honderd vijftig personen hadden de moeite genomen om het tweetal te bedanken voor de tiental werkzaamheden die ze verricht hadden in al die jaren ,Onze hele familie was notabene aanwezig ooen daar wisten we zelfs niets van" trekpleister na zijn "sterke Europese Bram en Cor werden die avond uitge- water op in hun laatste race voor het kampioenschap. SLUIS Als de biljartclub TMW in Sluis ook maar even een mogelijk heid ziet komt er een toernooi van formaat. Behalve de organisatie van bekerkader en nationale kampioen schappen is het bijna 'vaste prik' dat verschijnen een aantal Zeeuwse spe lers, die het opnemen tegen de Belgi sche subtop. De Sluisse mosselfees ten vormden voor TMW de kapstok waaraan het toernooi driebanden werd opgehangen. Vandaag (vrijdag), zaterdag en zon dag vindt het evenement plaats in café Frans. De Zeeuwse spelers zijn Theo Plat- jouw. Louis Dalhnga en Theo Tas Dat drietal neemt het op tegen de Belgi sche ereklassers Paul van de Voorde uit Brugge en Daniel Bruggeman uit Eeklo Vooral Bruggeman vormt de kwam er toch op neer dat ze 's zaterdags nooit meer thuis waren. Een ander punt is dat de gebroeders vonden dat hun plaatsen maar eens opgevuld moesten worden door jonge ren. Vooral ouders van spelende kin deren zouden best eens wat tijd kun nen vrijmaken. „Niemand kan het begrijpen dat we gestopt zijn", aldus Bram en Cor, die in hun dorp altijd in één adem ge noemd worden met BKC. „maar tot nu toe heeft ook niemand ons ongelijk gegeven". Kantine weinig konden spelen, omdat ze 's zaterdags werkten, deden ze aller hande karweitjes, die uiteenliepen van het ophalen van donateurskaar- ten tot het uitvegen van de bunker, de toenmalige kleedaceommodatie. Ze hebben ontzettend leuke herinne ringen overgehouden aan die dertig jaar: oliebollen bakken, de sin terklaasviering, het kampeerweek- end enzovoorts. „Maar het allerleuk ste is wel het bouwen van de kantine geweest. In een kleine ploeg hebben we daar met veel plezier aan gewerkt en op het resultaat mogen we trots zijn" groepen van onze veicmBing. nij bleel altijd net zo lang doorzeuren tot de rest van het bestuur uiteindelijk toe gaf. Over een kantine heeft hij enkele jaren zitten doordrammen en hoewel ik aanvankelijk al zijn voorstellen van tafel veegde, ben ik maar wat blijk dat we hem op den duur zijn zin hebben gegeven" De BKC-voorzitter hoopt dat hij in de toekomst nog eens bij het duo aan de bel mag trekken, „Als erelid zijn jullie wel verplicht om ons te helpen met oud papier op te halen, gekscheert hij. Bram en Cor houden echter de boot nog even af Eerst zullen ze hun van de BMW-dealer Garage Verfmigge bv Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-13451 AARDENBURG Nu de lengte de toertochten steeds groter wor wil ook de toerclub Aardenburg! achterblijven. Voor zondag staal Smokkelroute op het programnu dat is een rit, waarbij de deelnen een afstand van 85 kilometer v wielen krijgen. In het begin van de jaren vijftig werden Bram en Cor Vergouwe lid van BKC uit Breskens: Hoewel ze zelf De bij het gesprek aanwezige Henk nieuwe fiets eens in gaan rijden. „En Otte, voorzitter van BKC. zegt: „Bram die kwam altijd met helè goeie misschien krijgen we nu. na al die s.AS VAN GENT Zaterdag 3 en jaren, wel eens de gelegenheid om een zondag 4 september wordt in het ideeën aanzetten voor alle leeftijds- boek te lezen", besluiten ze, bowlingcentrum 'De Vlaanderen' het seizoen geopend met een toernooi om de 'Vlaanderen-trofee'. Na het succes vorig jaar (er kwamen toen ruim honderd deelnemers opzetten) is John Bregonje van mening dat die seizoen-opening een vervolg moest krijgen. „Wc hebben de formule onge wijzigd gelaten. Het succes van dat eerste toernooi vroeg gewoon om alles te laten zoals het was", aldus de organisator. Dat John Bregonje het goed gezien heeft blijkt inmiddels uit de voorin schrijving. Ook bij het tweede 'Vlaan- deren-toernooi' is de belangstelling massaal. „We verwachten dat het aan tal deelnemers van het eerste toernooi verschreden wordt", zegt Bregonje Door deelname van een aantal sterke Belgische spelers krijgt het Vlaande- ren-toernooi bovendien een interna tionaal tintje. Gespeeld worden vijf games single, scratsch en tegeli.ikert.ijd handicap, tie Vorig jaar trok deze tocht voor eerste maal sinds deze op de kalen voorkom^, meer dan honderd dee rners. Voor het bestuur van d( c Aardenburg is het voldoende als aantal zondag benaderd wordt, hoor, gezien het aantal deelnes aan andere degelijke tochten, zijn met een aantal in die richting dan tevreden en als het weer tegen zit. dan verwacht ik dat w. aantal ook kunnen halen. Toch gezien de progressie die er bij t tochten van onze vereniging in aantal deelnemers zit", is de mei van tc Aardenburg-secretaris A! Galle. Ook bij de Smokkelroute: weer het gebruikelijke pakket prijzen te verdienen voor de vei gingen met het grootst aantal vi genwoordigers. Het vertreksein voor deze vierde gave van de Smokkelroute zal 08.30 uur zondagmorgen worden? t"1? ven, vanaf 07.30 uur is de inschrijf cale De Zwaan in Aarden# mt" geopend. s™; [els. iekl; Anin Delft wede iam: Reloc Ie k BRESKENS Aanstaand weeke lijk; houdt, de tennisvereniging 'De ^GR kreek' uit Breskens de laatste thoc strijden voor de clubkampioensd 'enti pen. Zaterdag wordt er vanaf B fum: nuur gespeeld tot en met de t urg. finales en zondag vinden vanaf e kl uur de finales plaats. In de vooi lieuv waarbij het besla resultaat telt en het den djt f £en M, scratch-resultaat tevens voor de HC - - gevallen, zodat dit weekeinde u-ue gaat Gespeeld wordt het Europees Jterks, mogelijke ve,c, m actie X .oltr, ctrclnorrb TSo et1 Tlorruraan hpl Inttr. optreden (derde) in Wenen vorig s Het toernooi wordt volgens setsys teem gespeeld (drie sets van vijftien punten), begint vanavond na de ope ning door voorzitter René Dusarduyn en wethouder Lokerse omstreeks 18.30 uur en gaat via vier partijen op zaterdag naar een finale die zondag rond 19.00 uur verwacht wordt. roepen tot erelid van BKC en kregen van de aanwezigen vele enveloppes met inhoud. „In totaal is dat zo'n groot bedrag, dat we ons allebei een nieuwe fiets gaan aanschaffen". Het duo had al een paar jaar geleden aangekondigd dat ze zouden stoppen en hebben al hun activiteiten dan ook langzaam afgebouwd. Af en toe werd er nog een partijtje gefloten, maar het Cor ilinks) en Bram Vergouwe systeem. De deelnemers aan het toer nooi handicap dienen hun gemiddel de via hun league wedstrijdleiding of via hun bowlingpas bekend te maken bij de wedstrijdleiding Die is in han den van mevrouw Geerlings. Spelers die geen gemiddelde kunnen aanto nen kunnen alleen scratch spelen. De inschrijving voor dit 'Vlaanderen- toernooi' kan gedaan worden tot de start van de wedstrijd die zaterdag om 10.00 uur beginnen en tot 20 00 uur doorlopen. Zondag wordt van 12.00 uur naar de finales toegewerkt. Om streeks 20.00 uur zijn cle winnaars in de diverse categorieën bekend. ogeli les. P-Soi in; De:» enda ngei (-Vooi Unioi SAS VAN GENT De Sasse I rech| crossclub Jumping Bikes houdt Lerv dag een vrije wedstrijd op de' aan de Kennedystraat. De ins j ving staat open van 11.00 tol frec'nt uur. Om 13.00 uur beginnen de« jj.gg, manches. 'DIT JAAR ZWARTE BLADZIJDE IN GESCHIEDENIS ZEVAC'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 30