Swift trekt twee ploegen terug uit de competitie Seolto hoog ingeschat Tjoba: meer techniek Animo richt zich op nieuwe opbouw PZC/sp°rt Korfbal zoekt de weg terug Gedegradeerd Luctor wil in één jaar terug 19 Öe toonaangevende clubs in het Zeeuwse korfbal hebben een uiterst matig seizoen achter de rug. Tjoba moest bijvoorbeeld een stap terug doen en staat niet meer op een eenzame hoogte Maar ook Animo en Stormvogels zijn inmiddels gedegradeerd naar een lagere klas Zaterdag begint de competitie op het veld, waar Tjoba en Stvifl in de eerste klas uitkomen. Van die twee Zeeuwse clubs mag venvacht worden dat ze een rol van betekenis gaan spelen - Die clubs komen op deze pagina aan het woord, maar ook andere trainers en spelers kijken alvast vooruit naar de competitie. De voorbeschouwing is opgetekend door Joop van den Berg, Frils Bakker en korfbalmedewerker Jan Roovers. I Indeling Veldkorfbal-competi- I tie 1983-1984 Afdeling Zuid-West SENIO REN: IA: AU Ready 1: Atlas 1: Blauw-Wit 1; Olympia 1. Seolto 1; Swift 2; Tjoba 3; Togo 1. 2A: i Animo 3; Luctor 1, Ondo 2; Seol to 2; Stormvogels 2; Tjoba 4, Volharding 1; Zaamslag 1. 3A: I Animo 4; BKC; Luctor 2; Olym- i pia 2Togo 2Top 2Zuidwesters 2. 4A: Animo 5: Atlas 2; All Ready 2: Ondo 3. Stormvogels 3. Tjoba 5. Blauw-Wit 2. 4B: Seolto 3: KVK; Luctor 3, Swift 3. Zuid- westers 3. Togo 3: Zaamslag 2 5A: Atlas 3: Olympia 3. Seolto 4, I Stormvogels 4; Togo 4; Volhar- I ding 2. JUNIOREN: IA: Animo 1: Luc tor 1; Ondo 1; Stormvogels; Tjo ba; Togo 1; Zuidwesters 1. 2A: Animo 2; Atlas; BKC; Blauw- Wit; Olympia; Ondo 2. Seolto. 3A: Animo 3, KVK; Luctor 2; Swlft 2; Togo 2; Top; Zaamslag, Zuidwesters 2 ADSPIRANTEN: HA: All. Rea dy: Animo 1; Ondo: Swift 1: Tjoba 1; Volharding; Zuidwes ters. Al: BKC, Bla^.iw-Wit; Seol to; Stormvogels. Swift 2, Swift 3; Tjoba 2. BI: Animo; Atlas. Luc tor; Seolto: Swift. Tjoba, Togo; Zuidwesters. Cl: Ondo; Storm vogels: Animo 1Togo; Top. C2: Animo 2; BKC; Luctor. Zuidwes ters; Tjoba C3: All Ready; KVK; Olympia; Swift. Volharding Dl: Animo; Atlas, Blauw-Wit; Swift. El: Luctor; Seolto; Zaamslag Fl: Animo; Luctor; Riko; Storm- j vogels. Ml: Dreischor; Top; Kor- vo. i PUPILLEN: NI: Riko, Swift,, t Top. PT. Animo 1; Seolto 1; Swift. 1. Ondo 1 P2: BKC; Swift 2. I Togo 1; Zuidwesters 1 P3: Atti re mo 2. Seolto 2; Tjoba. Togo 2. I P4: Animo 3, Luctor; Ondo 2; I Stormvogels; Zuidwesters 2 P5: I All Ready; KVK. Swift 3; Top; f Volharding. Ql: BKC. Luctor 1: Swift 1: Zaamslag. Q2: Animo. Atlas; Seolto; Stormvogels 1. Q3: 1 All Ready; Blauw-Wit; Olympia. 1 Tjoba 1 Q4: Luctor 2; Stormvo gels 2; Swift 2; Tjoba 2; Togo. p: I j if Indeling Veldkorfbal-competi- mei! tie 1983-1984 lig. Res. Overgangsklasse B: All en «a |ir Weerbaar 2-Amsterdam; Deetos HUp-Dordrecht. HKC 2-Hardinx- veld-Giessendanv, HKV 2-Den •pil Haag; PKC 3-Papendrecht; SDO 2-Veldhoven; Tjoba 2-'s-Heer Hendriks Kinderen; Trekvogels 2-Rotterdam. District 2 Zuid-West le klasse B: Albatros-Zwijn- drecht: GKV-Gorinchem; Excel- sior-Delft. Kinderdijk-Alblasser- dam; ODO (Mi-Maasland, Snel- Dordreeh tS \v i ft-.M iddel bu rg Tjoba-'s-Heer Hendriks Kinde ren. 2e klasse A: ALO-Den Haag, De Bermen-Capelle aid IJssel; ELKV-Etten-Leur, Eureka-Rot- eoursfterdam; KVR-Rijswijk; Terheij- den-Terheijden; TOP (A)-Arne- iimiiden; Vlaardlngen-Vlaardin- igen; Zwervers-Dordrecht. 2e klass B: DVS '69-Hendrik Ido tweedi Ambacht, FIKS-Oegstgeest; wr oi Kwiek iR)-Rotterdam: ONDO- pk Ji Sint"Laurens; Ons Eiland-Lei- e weds den: Oranje-Wit-Dordrecht; dec? SEV-Leidschendam, IJsselvo- 13.15 8els- Moordrecht 2e klasse C: ADO-'s-Gravendeel: HKAnimo-O-W-Souburg: DES- Delft. KOAG-K. ad IJssel, Mer- wede-Sliedrecht, NIO-Rotter- ïvogel dam; Tempo-Alphen a/d Rijn; c« Velocitas-Leiderdorp. e-,3e klasse A: Dijkvogels-Maas- dijk; Fluks-Noordwijk; ONDO zi)i (sGRj-'s-Gravenzande; RWR- cs; 13 Hhoon; Sagitta-Ridderkerk; Ventura-Sport.-Strijen, VIOS- 8o: Numansdorp; Zuidwesters-Sou- burg, 3e klasse B: Avanti-Pijnacker. Nleuwerkerk-Nieuwerkerk. Stormvogels-Westkapelle; Val- to-De Lier; Vitesse-Barendrecht: Voltreffers-Ooserhoudt, Weide- vogels-Bleiswijk Kes. 3e klasse A: Animo 2-0 en W-Souburg; De Danaïden 3-Lei- aen; Des 2-Delft; Fortuna 5- Delft; HKC 3-Hardinxveld-Gies- sendam; Oranje Nassau 2-Vllaar- dlngen; Pams 4-Den Haag, VEO 3-Voorburg. Junioren B: Albatros-Zwijn- ~echt; KOAG-K ad IJssel. Meervogels-Zoetermeer; Merwe- Pernix-Leiden. PKC-Papendrecht; Snel-Dor- ■iïecht; Swift-Middelburg; TOP w)-Sassenheim n 500 Het degradatiespook waarde vorig seizoen ijverig rond op de Zeeuwse velden. Op zoek naar slachtoffers die ook werden gevonden. Tjoba, Animo en Stormvogels spartelden weliswaar tegen, maar moesten tenslotte de strijd toch opgeven. Van de 'verliezende' oefenmeesters bleef Buizcr bij Tjoba, zocht Stormvogels de schuld zeker niet bij Dieleman en ging Van de Berge na jarenlange dienst bij Animo weg. Naar Zuidwesters, dat denkt aan een opmars binnen het district. Bep Huybregtse geeft aanwijzingen aan de selectiegroep van Swift. De vele acties die het Mid delburgse Swift in de af gelopen jaren op touw heeft gezet, zijn tot nu toe zonder resultaat gebleven. Voor het komende seizoen is de onver mijdelijke terugval in de breedte al een feit. Vorig jaar kwam Swift nog uit met vijf teams bij de senioren: in de volgende competitie zijn er nog maar drie volledige ploe gen op de been te krijgen. De Walcherse club, die bijna driehonderd leden telt, zal dan ook een forse stap terug moeten doen. De enige oor zaak die Swift kan aangeven is het schrijnende gebrek aan dames bij de senioren. „Dat is niet alleen bij Swift het geval", verzekert Bep Hubregtse, de trainster van het eerste team. „Maar bij ons is het wel erger dan bijvoorbeeld bij Tjoba en bij Animo. Het komt omdat er toevallig bij Swift heel veel meisjes buiten de provincie gaan studeren of werken". Vooralsnog werkt die inkrimping van het aantal leden niet door tot in het eerste team De Middelburgers kun nen nog altijd een sterke eersteklasser in het veld brengen. De selectie die onder leiding van André Wurth naar dat niveau Was geklommen, weet zich daar aardig te handhaven. Bep Huy bregtse ziet zelfs ook daarna nog een opgaande lijn „We moeten collectief nog wel sterker worden", vindt ze. „Kwaliteit hebben we genoeg om mee te dingen naar het kampioenschap" De voornaamste zorg bij Swift con centreert zich echter dit jaar op de club in zyn totaliteit. Vijfentwintig leden hebben zich onlangs bedankt en volgens Bep Huybregtse kan dat aan tal nóg stijgen ..Er waren een stuk of tien dames bij". vertelt ze. „Ze gaven als reden op dat er te weinig animo was, of dat ze voor een andere sport hadden gekozen Het gevolg is nu ook dat er een aantal heren geen competi tie meer kan spelen. De kans is groot dat die leden ook gaan bedanken". De vijf teams die Swift in het vorige seizoen nog kon inzetten, waren ei genlijk al niet meer volledig. Het gemis aan dames moest dikwijls wor den gecompenseerd met junioren. Bep Huybregtse: „We moesten dus minstens met één team terug in de competitie, maar toen bleek dat er nog meer dames weg zouden vallen. Het enige dal Swift dus nog kon doen was terugvallen op drie ploegen. We zouden anders wéér een jaar moeten martelen om de teams volledig te krijgen". Wat dat betekent voor de toekomst van Swift is nog volstrekt onzeker. De Middelburgers beschikken over een zeer degelijke kern voor de eerste selectie Daar is voor het komende seizoen geen verandering in gekomen. Plonie Pauwelse was de enige speel ster die vervangen moest worden en die aanvulling was er ook. „Ik zie het nog niet zo somber in", verzekert Bep Huybregtse „Maar in de breedte moe ten we wel zo snel mogelijk weer op peil komen" de Walcherse formatie twee jaar te rug gepromoveerd naar de eerste klas. Swift eindigde net onder de top en kan met zijn jeugdige team onge twijfeld nog verder komen. Lejo de Hond (30) is inmiddels de oudste speler, maar zeker ook nog steeds een van de uitblinkers in de ploeg. Zowel in de n Dc selectie Kann Matjes. Sieka Geldof, Jeannct Goor Carta Joziassee Mieke e Steur Anita Geelhoed. Joke van derLijcke. Jan Peter Pouwer. Eugene Jansen, Leon Goor, Gcrnc Melse. Hamen van de Weel. Is op het veld is Andre Geelhoed en Lejo de Hond Trainer Erik Buizer van Tjoba draait er niet omheen: „We kwa men gewoon klasse tekort. In het begin van de competitie scheen het nog wel te lukken. Maar tenslotte was de degradatie toch onafwend baar. Daarentegen hebben we het in de zaal goed gedaan: nog op de eerste plaats gestaan, lang in de top meege draaid en pas in de slotfase afge haakt. Ook in de eerste klas zullen we het in begin zwaar krijgen", voor spelt de realistisch ingestelde Buizcr. De oorzaken van de terugval kan hij ook wel aangeven. „Mijn komst vorig jaar bij Tjoba betekende een omscha keling voor de ploeg. Tjoba was ge wend aan werkkorfbal. Ik probeerde ze er van te overtuigend, dat er in het veld ook gedacht moest worden. Dat maakte sommige spelers onzeker. Bo vendien ben ik veel meer de nadruk gaan leggen op de techniek. Dat is aanvankelijk ten koste van de schot kracht gegaan. Tjoba moest erg wen nen aan die nieuwe aanpak, maar ik ben er van overtuigd, dat deze om schakeling vruchten gaat afwerpen. Vooial in de oefenwedstrijden tegen Borgerhout (7-5-verliesi en tegen Vriendenschaar (10-4-winsti was dat al te zien". Buizer voorspelt een zware seizoen start, omdat er noodgedwongen op nieuw een drastische verjonging is doorgevoerd. Hans de Schipper bleek een half jaar met een gebroken voet beentje te hebben rondgelopen en is nu geopereerd. Gerrie de Reiger heeft een knieblessure (binnenmeniscus). En Margo Philipse heeft een ver draaide knie. „Bij de heren had ik alleen Wim Harinck en Jan Kooijman nog over", weet Erik Buizer. Daarom heeft hij de jeugdspelers Jaap van Schaick. Kees Proost. Leo Goedege- burc en Wilco Fokke in de selectie opgenomen. Een versterking is de terugkeer van Janet Mijnsbergen en de pas 17-jarige Maria Goedegcbure is door haar klasse al in de eerste selectie doorgedrongen. Veldkorfbal verliest zeker niet aan populariteit. Erik Buizer: „Voor een trainer is de afwisseling van veldkorf bal (met drie vakken) en zaalkorfbal (met twee vakken) zelfs plezierig. Door die afwisseling kan de ploeg beter gemotiveerd worden" Buizer ziet de terugval in het Zeeuwse korf bal ook als tijdelijk „Die terugval is zeker met structureel. In de breedte is er zelfs sprake van een stijging. Ik verwacht, dat het niveau zal stijgen nu Adne Dieleman (Stormvogels), Paul Stern (Ondó). Ad de Korte (Ani mo) en Johan Meesen (Seolto) de oefenmeestercursus in Zeist gaan vol gen. Zij houden ook de training en de coaching van hun ploeg en dus zal het voor hen een zwaar jaar worden". Erik Buizer (rechts) met de jeugdspelers Leo Goedegebure, Kees Proost, Wilko Fokke en Jaap van Schaick vlnr Animo verzekerde zich van de dien sten van Ad de Kort uit Roosendaal en het eerste dat De Kort deed was de ploeg verjongen. „Degradatie geeft je de kansen daartoe Een meuwe op bouw moet uit de jeugd komen", vindt aanvoerder Peter Crucq Animo stond al jaren bekend als de ploeg waarin een aantal 'oude' vrouwen zich steeds wist te handhaven Daar is nu voorlopig een einde aan geko men. Mattie de Groote en Henny de Nooyer schakelden wat terug (blijven overigens wel beschikbaar voor de hoofdmacht). Voor de nog steeds ge blesseerde Ad Vos en de naar Zuid westers vertrokken Harry Buijs zijn Dirk van Damme en Martin Roelofs gekomen. Met Liesbeth Dingemanse en Wilma de Visser komt er een 'Animo Nieuwe Stijl' aldus Crucq. die uit het voortreffelijke oefenprogram ma i winst in het ONDO-toernooi) ver wachtingen put. „Nog niet direct hoog. Het doel is voorlopig de jeugd in te passen. Met een erg enthousiaste trainer en meer eenheid in het team vertrouwen we toch op een ereplaats, Een titel hoeft niet direct, is uiteraard graag meegenomen. De weg naar bo ven is meestal moeilijker dan naar omlaag", weet Crucq uit ervaring. Via een geleidelijke opbouw wil Animo over enkele seizoenen weer de hoogte in. Bij ONDO rekent men daar ook op. „Nee, geen titel, een iets gunstiger eindklassering is het hoogst haalba re", zegt André de Bree Ook ONDO heeft een andere trainer in de persoon van Paul Stern. Zorgenkind bij ON DO is verder, maar dat verschijnsel is niet nieuw, de beperkte damesselec tie, Rina Boogaard (37 inmiddels) en Lou Wisse (39) kunnen nog steeds niet gemist worden. Lichtpunt is dat de club over goede junioren-dames be schikt, die het karwei straks over moeten nemen. Dat hel een zware klus wordt staat inmiddels wel vast nu ook Sjaak Mesu af heeft moeten zeggen Die krapte in de selecties kan allerlei problemen veroorzaken De Bree baseert zijn verwachting van die betere klassering dan ook hoofdzake lijk op motivatie en de tech nische bekwaamheden Maar moeilijk wordt het alleszins. In diezelfde tweede klas van het district scoort TOP Arnemuiden nog altijd hoog. Eigenlijk tegen alle ver wachtingen in. Daarbij spot de Arne- muidense ploeg met een aantal 'ge vestigde' waarden. Immers, wie speelt het klaar om met een oefen- meester die al meer dan vijftien jaar bij de club is nog steeds motivatie te vinden in diens oefenstof. Bij TOP kan dat kennelijk. Jan Maljers lijkt 'levenslang' aan TOP gekluisterd. „En het gaat uitstekend", zegt Wim Minnaard. Minnaard weet dat de tweede klas voor TOP 'knap hoog' is en blijkt ook de ploeg goed te kennen: „Als de punten nodig zijn pakken we die gewoon. Dan gaan we niet opzij voor titelkandidaten". Op die manier heeft TOP al meerdere keren verrast. Het gedegradeerde Stormvogels slaakte aan het eind van vorig seizoen een zucht van oplichting. De West- kappelaars hadden al enkele jaren op de tenen moeten lopen om zich in de tweede divisie te handhaven. „Het ging ten koste van de spelvreugde Al moet ik er meteen aan toevoegen dat de enorme blessuregolf ons genekt heeft", zegt voorzitter Daan Hengst Ook in de derde klas zal het niet gemakkelijk gaan Adri Dieleman be schikt over praktisch dezelfde kern als vorig seizoen en zal het nog even zonder Lies Gabrielse moeten doen Hengst verwacht een mlddenmootrol voor zijn ploeg, die overigens weer gauw van het veld verdwijnt Inge deeld in een klas van zeven zit de eerste helft er half oktober alweer op .We hebben tegen die indeling gepro testeerd. Het heeft niet geholpen", aldus Daan Hengst. Stormvogels voelt zich bovendien dubbel gepakt nu het in die eerste helft van de competitie twee thuis- en vier uitwed strijden heeft. Grote plannen Zuidwesters heeft in de derde klas grote plannen. De club heeft vorig seizoen een opmerkelijke opmars in gezet en is ambitieus genoeg om nog verder te willen Het aantrekken van Adne van de Berge wijst daar onder meer op. Maar de oude rot is verstan dig genoeg om die ambities voor de buitenwacht wat af te zwakken: „De verwachtingen zijn redelijk. Er wordt hard gewerkt, er staat een leuk twaalf tal dat het districtsniveau aan moet kunnen. En uiteraard is Harry Buijs (met Van de Berge van Animo meege komen) een welkome motor". Met een verwijzing naar een finale plaats in het Nederlands afdelings kampioenschap en de opmerking dat het tussen trainer en selectie 'best klikt' geeft Van de Berge zijn progno se: de middenmoot. Wie Seolto klopt wordt kam pioen". Die uitspraak is niet van Johan Meesen. De opvolger van Lcunis Huibrcgtsen is wei wijzer. Hij is voorzichtiger in zijn prognose: „Een titel haal je niet zo maar. Het is een optelsom van een aantal facto ren". En Meesen noemt inzet, motiva tie, mentale instelling, technisch ver mogen en nog een aantal voorwaar den die een ploeg naar een kampioen schap moet tillen. „De concurrentie kan ons dan wel mooi die toppositie toespelen, wan- neerje als favoriet start krijgje meest al meer dan normale tegenstand", beseft Seolto's nieuwe oefenmeester Hij is er overigens wel van overtuigd dat zijn selectie een heel eind in die richting kan komen. Het seizoen 1982- 1983 werd een 'topper' met een micro- titel en een tweede plaats op het veld. Voldoende reden om de selectie niet te wijzigen, wat bij te schaven aan de zwakke kantjes die Meesen toch wel heeft gesignaleerd. De sterke punten moeten Seolto in de aanvangsfase in de top houden. Als dat gebeurt kon de kampioensprognose wel eens uitko men. Maar er zijn nog andere kapers op de kust. Het pas gepromoveerde Atlas bijvoorbeeld. Onder leiding van trai ner Lou Michielse werd vorig seizoen promotie gehaald. „Vooral door in passing van de jeugd denkt secreta resse Addie Ovaa. Die verjonging heeft goed uitgepakt, de ploeg is dan ook niet gewijzigd en wil met het jonge materiaal best meespelen om de titel. „Handhaving is overigens het uitgangspunt. Maar als het een beetje mee wil zitten, draaien we in de subtop mee houdt Ovaa wat slagen om de arm, Ook Swift 2 zit in het rijtje kansheb bers. Al denkt Anneke van der Weel daar anders over. „Een aantal dames is vertrokken. We hebben daardoor gedw ongen moeten verjongen. Moge lijk iets te vroeg. Maar het kan natuurlijk ook goed uitpakken", filo sofeert ze. Van der Weel verwacht dat de technisch geschoolde formatie het vooral tegen de wat meer gerouti neerde ploegen moeilijk zal krijgen. „Het wordt zeker niet gemakkelijk. De oude herenkern zal de lijnen aan moeten geven". De Swift-reser- ves zijn al tevreden als men uit de degradatiezone kan blijven. Werkploeg De verrassing In deze eerste klas kan uit Zierikzee komen. In de laatste wedstrijd van vorig seizoen wist All Ready zich te redden Nieuwe trainer Maurice van Goudoever verwacht dat het nu stukken beter zal gaan. Hij heeft in de voorbereiding de 'werk ploeg' All Ready ook op technisch vlak 'bijgeschoold', wat meer souples se in het team gestopt en de conditie nog opgevoerd. Van Goudoever wil de tegenstanders uit zijn klas met eens kennen „We moeten zelf het spel maken, hebben daar de kwaliteit voor". Hij ziet verder All Ready niet opnieuw op de rand van degradatie spelen ..All Ready is zeker een sub topper Met behoud van de spelvreug de ligt een dergelijke klassering bin nen bereik", aldus Van Goudoever Met Blauw Wit, moeilijk uit de top weg te denken, is het rijtje kani- pioenskandidaten compleet. Een 'ge louterde' Anno Lantinga, vaste keus voor vertegenwoordigende selecties, kan in die kandidatuur wel meegaan. Weliswaar moet Blauw Wit het ver lies van Ad Verschuren, Karin Deur- loo en Toos Huvzen opvangen, maar de komst van Connie en Jacky van der Staal (van Luctor) en van Anita Bavens (eigen junioren) ziet Lantinga als voldoende compensatie. „We rui ken al jaren aan de lop, zagen het even niet zitten toen Piet de Schipper als trainer wegging, maar Rinus Kooiman is een waardig opvolger gebleken. We moeten inderdaad ver kunnen komen", verwacht Lantinga. die ook nog weet dat Blauw Wit 'wat achter de hand heeft'. Aanvoerder Jan Lokerse van Olympia is minder optimistisch; „Wij zijn al blij als we volgend seizoen nog op dit niveau zitten Het wordt ongetwijfeld weer erg zwaar zegt Lokerse. Een pluspunt vindt hij dat de ploeg het de laatste jaren gewend is om voor be houd te knokken. ..Je kunt in een beslissende finale dan toch iets ex tra's geven En dat heeft ons er tot nu toe steeds doorgehaald' Lokerse zou hel overigens best eens leuk vinden in de middenmoot mee te kunnen draai en. „Maar ik verwacht niet dat dat er in zit Het zal wel weer knokken wordenMet ook al nieuwe trainer Rinus Bruel imaar Bert Mol gestopt) is Olympia de oefencampag ne goed doorgekomen. ..En dat heeft wel vertrouwen gegeven", besluit Lo kerse Ook Tjoba 3 zat vorig seizoen in de bedreigde hoek. Overigens pas na de eerste competitie-helft „Dat is altijd ons sterkste deelrealiseert Ger Phi lipse zich. „daarna zijn we weggegle den en hebben het maar net gehaald" Philipse ziet die terugval dit keer met zo gauw komen: „Er is wat verster king gekomen uit het tweede team (dames), onder normale omstandighe den moeten we niet zoveel problemen hebben om als middenmoter te eindi gen" Philipse denkt dat de opening de basis moet leggen voor een beter seizoen, hoopt dat, de hogere teams geen aanslag plegen op de 'man kracht' van de ploeg. „Dan halen we het wel", voorspelt Ger Philipse Laatste in de rij van acht die de eerste klas vormen is het pas gepro moveerde TOGO. Die promotie was een enorme binnenkomer voor trai ner Piet van Beugen, die naast het vcldkampioenschap ook de titel in 'de micro' pakte. „De moeilijkste ja ren zijn bij TOGO voorbij. De vrij jonge ploeg is enthousiast en weet dat er voor een plaats gevochten moet worden, omdat nog meer jeugd op doorbreken staat", beseft Van Beugen. Dat gebrek aan ervaring is de grootste zorg. Zaak is dat TOGO even op dit niveau blijft hangen en wat routine opdoet. Van Beugen ver wacht een spannende competitie en denkt in de eerste helft punten te pakken. „Daarna wordt het waar schijnlijk lang leve de gelukkige". Het feit dat Zeeuwsch-Vlaan- deren niet korfbalminded is. werkt door in de lage klasse ring die de clubs in die gebied innemen. Jarenlang was het Terneuzense Luctor de Zeeuws- Vlaamse 'topclub', na de degra datie vorig seizoen is de sport nog verder weggegleden. „Maar we komen in één jaar terug naar de eerste klas afde ling". voorspelt niuewe trai ner Leunis Huibregtsen uit Westkapelte. Een opmerkelijke overstap van Huibregtsen. die vorig seizoen uitermate succes vol was met Seolto en nu een behoorlijke stap terug doet. „Het is een uitdaging voor me. Luctor heeft overigens materiaal genoeg om te sleutelen aan de terugkeer naar het hoogste afde lingsniveau. Alles wat we lager pakken dan de titel zou een teleurstelling voor me beteke nen". Huibregtsen baseert die krasse uitspraak op inpassing van de jeugd, enthousiasme en inzet. „Technisch moet er wat geschaafd worden, de ploeg moet ook gaan spelen zonder oogkleppen. Ze verliezen nog te gauw het hoofd" aldus Hui bregtsen. In diezelfde tweede klas vindt Luctor 'buurman' Zaamslag. Daar gaat trainer Rob Groenen- daal inmiddels zijn derde sei zoen in. ..Met optimisme", stelt de oud-speler van het Dordtse ODO. Die optimistische kijk haalde Groenendaal uit het op treden tijdens het jubileum-toer nooi èn uit de verjonging die een aantal talentrijke jongeren naar de eerste selectie heeft doen doorstromen. De verwachting is dat Zaamslag zich wat gemakke lijker zal handhaven dan in voor gaande competities Bij Volharding uit Yerseke stapt men ook vrij zorgeloos hel seizoen in. Met de komst van trainer Adri Korstanje is de selectie ineens meer gemoti veerd en beseft men ook dat er wat meer gedisciplineerd ge werkt moet worden om resul taat te halen. Daarnaast denkt secretaris Vermeulen dal de ploeg meer naar een eenheid toegegroeid is. „Daar schortte het vroeger nog wel eens aan", aldus Vermeulen. In het besef dat achter het eerste team een aantal mensen staat te dringen om de selectie voor de hoofd macht waar te maken denkt Vermeulen dat Volharding zich wel zal handhaven in deze twee de klas. Afdelingsserdeklasser BKC Breskens is. na de wat ongeluk kige degradatie naar de vierde klas. in eén seizoen terug op het oude niveau. „Maar het was toch een verloren jaar", verzekert Jenny van Haneghem. De gerou tineerde BKC-speelster ver wacht overigens een moeilijk veldseizoen nu een groot deel van de heren-senioren door aller lei omstandigheden niet op de trainingen kan verschijnen. „We zullen gedwongen naar inpas sing van junioren moeten Be houd van het derdeklasserschap is het uitgangspunt. Als we dat halen zijn we tevreden", stelt Jenny van Haneghem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 19