Debuut Houtman en Van Basten in Nederlands elftal Piet Liebregts drie man in de Zeeuwse clubs spelen de eerste bekerronde KNWU HEEFT GEEN INVALLER VOOR RAAS Positie van Rijvers is weer in opspraak PZC/sP°rt alUid Een tameh* voorbar*e Wielerkoers n Cadzand I Ivan Nielsen geschorst Jong Oranje Uniek dopinggeval Afgelastingen in Middelburg en Borsele Dubbeltoto Timman remise VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1983 17 ^BONDSCOACH KIEST VOOR JEUGDIGE KERN e ZEIST (GPD) Twee debutanten zullen volgende week woensdag in Groningen het Nederlands elftal aan doelpunten te moeten helpen in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen IJsland. Bondscoach Kees Rijvers maakte donderdag weliswaar al- uls leen de elf namen en niet de opstelling bekend, maar het is duidelijk dat Marco van Basten en Peter Houtman beiden in de punt van de aanval zullen worden geplaatst. Zij treden op in een team dat in doelman Piet Schrijvers, aanvoerder Ben Wijnstekers en middenvelder Willy van de Kerkhof slechts ng, drie routiniers heeft. Tot de jongeren behoort onder andere en de nauwelijks fitte Erwin Koeman van FC Groningen, die in de oefenwedstrijd tegen Cambuur een voetblessure opliep en afgelopen zondag tegen Volendam zijn rentree maakte, Koeman*werd met Ruud Gullit toege- formatie die vorig jaar op 1 september Voegd aan de eerder gevormde groep in Reykjavik tegen IJsland met ver ban veertien waarna het duo ook een der kwam dan een gelijkspel van 1—1. plaats kreeg in het Nederlands elftal. Na afloop spuide Rijvers toen de Dat Van Basten m dit gezelschap is nodige kritiek in de richting van een jpgenomen lag voor de hand omdat aantal jongeren van wie hij er prompt 3e Ajacied in vier competitiewedstrfj- een aantal liet vallen. Het elftal miste 3en al acht doelpunten heeft afgele- destyds een leider, zoals het ook nu op rerd De uitverkiezing van Houtman papier geen dirigent in zijn midden js echter een verrassing te noemen. In heeft. Toch merkte Rijvers donder ree ^et vorig seizoen werd hij met 30 goals dagmiddag enthousiast op: „Er zit -'atiopscorer van de eredivisie zonder dat evenwicht in dit team. Het heeft goe- 13iij door Rijvers werd opgemerkt. Nu de mogelijkheden en het biedt het msljij bij Feyenoord duidelijk is terugge- nodige perspectief. Dt rallen is Houtman plotseling wel ge in rozen. Niet in de laatste plaats tot zijn Trtrkt-hrtyin iigen verwondering: „In het afgelopen UU! UW Ig leizoen speelde ik constant, scoorde Rijvers voegde eraan toe dat hij dit rte-jc regelmatig maar kreeg ik geen elftal wil handhaven als het met goed 'Uh-jitnodiging. Daarom verwachtte ik spel tot een overwinning komt. denju helemaal niets. Zeker niet omdat „Gaat het goed dan zal er voor de >ko-jc nu helemaal niet zo lekker draai", vriendschappelijke interland tegen be jet vormverlies van Houtman moet België op 21 september niet veel aan gezocht in de veranderingen dit team worden gesleuteld. Mis- injle Feyenoord met de komst van schien dat er dan maar twee of drie ahfohan Cruijff op het tactische vlak namen worden gewisseld. De volgen- las-jeeft ondergaan. Met Cruijff worden de kwalificatiewedstrijd tegen Ier- Ie aanvallen vaak door het midden land. op 12 oktober, komt er immers ipgezet en niet via de vleugels van- al snel achteraan". frwijl Houtman met zijn vorm wor- van iemand die 101 nu toe steeds met telde bij Feyenoord kwam de uitno- ïging van Rijvers totaal onverwacht; Uk begrijp er niets van. Maar nu ik rbij zit zal ik laten zien dat het toch erecht is". leen Jfan ;>al hij juist nu een beroep heeft iëdaan op Houtman is volgens Rij- l'ers terug te voeren op het „simpele eit dat de keus niet erg groot was". Houtman was een van de weinige lanvallers op wie ik kon terugvallen. Ik ben geen fan van hem. Dat weet ledereen, maar laat hij zich tegen I IJsland maar eens waarmaken", ioor Houtman is het overigens een jadeel dat zijn clubgenoot Vermeulen s ;aar de reservebank is verwezen. Bij feyenoord was Vermeulen vaak de tondlegger van de doelpunten van joutman. maar omdat de linkervleu- plspeler woensdagavond tegen Den Ijosch in de ogen van Rijvers danig lleurstelde („ik ben erg van hem uwpschrokken, er kwam geen bal goed In"), werd hij voor het duel tegen island niet in de basis gezet. |et jeugdige team Van Rijvers ver- J jont de nodige overeenkomst met de Rationale top -allycross op ■Icheldecircuit ILLAND-BATH Meer dan hon- ird autorallycrossers komen zon- Ig aan de start bij de rallycrosswed- rijden van de AEWBR (Autosport ïenementen West-Brabant Rei- ierswaal) op het Scheldecircuit in Illland-Bath. De nationale top heeft Ch ingeschreven voor de wedstrij- jn, die meetellen voor het Neder- Bds kampioenschap. Verder is ook or f deelname verzekerd van enkele plgische toprijders. p stand voor het Nederlands kam- penschap mag doen verwachten dat leen felle strijd geleverd zal worden, sr- J de top van het klassement is het jntenverschil zeer klein. In de for- ple 3 (standaard) gaat Jo van de Ven fet 75 punten aan de leiding, tweede :Jan van Wijngaard met 63 punten. 'de formule 2 (rallycross tot 1600 cc) ■eft Jo Hellebrand de leiding met 108 Ipten. met vlak achter hem de (euws-Vlaamse rijder Fons Picavet punten). jn de formule 1 (boven 1600 cc) liggen jer nummers een en twee nog dichter elkaar. Adrie Niisse heeft de lei- hg met 118 punten. Daarachter Igt Jos Allewijnse met 113 punten. 1 beide BWM-t,urbo-rijders Johan de Wd en Bert, van Roy zijn met 98 en jpunten zeker niet kansloos. (aanvang van de wedstrijden is om «90 uur. fUDZAND Voor de tweeendertig- PtAmaal a'weer houdt het wielerco- n 3té De Wielingen uit Cadzand zon- wielerwedstrijden in het bad- rP- Ditmaal komen de junioren en iliefhebbers in actie. Met name bij Junioren belooft het op het snelle 10 meter lange parkoers een inte- lantc confrontatie te worden, zestigtal coureurs hebben inge- iven, bij wie enkele renners uit de zoals Jos van Baal. Bennie de it. Ronnie Hamelinck en Conno de Sande. De junioren starten --lag om 13.30 uur en hebben 60 Iometer voor de wielen, Na deze flstrijd komen de liefhebbers In «e; in totaal zullen er een veertigtal start gaan voor een strijd over 50 Ometer, die om 15.30 uur begint. namen heeft gegoocheld en van een Nederlands elftal een duiventil heeft gemaakt. „Toch meen ik het. ook al zijn voor de volgende wedstrijden de jongens die in Engeland. Itahe en Belgie voetballen beschikbaar. Want het is wel zo dat het overwicht dat degenen die in het buitenland spelen steeds hebben gehad op de jongens die voor een Nederlandse clubs uitko men, minder wordt". Op welke manier Nederland tegen IJsland zal gaan spelen en op welke plaats de spelers zullen worden neer gezet zal pas volgende week dinsdag in het trainingskamp in Gieten wor den bekeken. Op die dag komt de groep ook pas bij elkaar. Rijvers had liever een dag eerder met de voorbe reiding willen beginnen maar zag daar vanaf omdat Schrijvers op maandag een trainingsstage in Italië verzorgt. Het elftal wordt in ieder geval ge vormd door: Schrijvers, Wijnstekers, Ophof, Ronald Koeman. Boeve. Van enburg. Willy van de Kerkhof, Erwin Koeman, Gullit, Van Basten en Hout man. Reserves zijn Valke, Vermeulen, Broeken, Van Tiggelen en Edward Metgod Van IJsland is zelfs nog geen selectie- groep bekend .omdat nog onduidelijk is of kan worden beschikt over de in de Belgische competitie uitkomende internationals. VLISSINGEN Voor Arnemuiden en Biervliet gaat zaterdagmiddag om half drie het bekerweekeinde van start. Die twee Zeeuwse clubs heb- Marco van Basten Peter Houtman ZEIST (ANP) Volgende week dinsdag speelt het Nederlands elftal voor spelers tot 21 jaar in Venlo een kwalificatiewed strijd voor het Europees kam pioenschap tegen jong IJsland. Bij winst gaat Nederland zo goed als zeker over nasi de kwartfinales. De opstelling van Jong Oranje is: doel: Van Ede (FC Utrecht); achter Van Aerie (PSV), Rutten (FC Twente), Duut (Feyenoord) en Silooy (Ajax): midden: Van de Ven (Roda JC), Kruys (FC Utrecht) en Roord (FC Twente), voor: Van 't Schip (Ajaxi. Eykel- kamp (Go Ahead Eaglesi en Been (Feyenoord). Reserves zijn: Snoei (Excelsior), Bosman en Godee (beiden Ajax), Van de Bogaard (PSV) en Laurs (Eind hoven). ALTENRHEIN (GPD) De dopmg- geschiedenis in de wielersport heeft er weer een uniek geval bij: van een prijswinnend tandemduo zijn allebei de renners betrapt op het gebruik van stimulantia. Het betreft de winnaars van de bronzen medaille op de wereld kampioenschappen vah vorige week in Zurich, Dieter Giebken en Freddy Schmidtke die in hun strijd om het brons de Nederlandse tandem Sjaak Pieters-Ton Vrolijk versloegen. Gieb ken en Schmidtke hebben gebruik gemaakt van het recht op contra expertise maar ook dat tegenonder zoek viel ln hun nadeel uit Door deze dopingzaak raken de West duitsers hun medaille kwijt, maar dat betekent niet dat Pieters en Vrolijk alsnog op de derde plaats komen. In tegenstelling tot de reglementen voor wegkoersen. vindt een dergelijke ver schuiving bij baanwedstnjden niet plaats. Wereldrecord voor Vigneron ROME (AFPi Thierry Vigneron verbeterde in Rome het wereldrecord bij het polsstokhoogspnngen. Hij ont nam zijn landgenoot Pierre Quinion de eerste plaats op de wereldrecord- lijst met een sprong van 5.83 meter. Quinion was sinds 28 augustus jongst leden recordhouder met 5.82 meter. ZEIST (ANP) De voetbalbond wil vóór de vriendschappelijke interland Belgiè-N'ederland bondscoach Kees Rijvers aan een assistent helpen. In die vacature werd nog niet voorzien na het vertrek van Rob Baan naar FC Den Haag. De Groninger Renze de Vries, drager van de portefeuille technische zaken, zei donderdag in Zeist dat er op het ogenblik gesprekken gaande zijn met de bedoeling iemand uit het huidige personeelsbestand voor die post te strikken. Rijvers voorkeur gaat uit naar Bert Het huidige technische apparaat van Lingen. de jeugdtrainer, die van de KNVB functioneert niet sinds kort belast is met de begelei- naar behoren. Zo zijn er voortdu- ding van Jong Oranje. De Vries rend heftige meningsverschillen beweerde ook dat de meerderheid tussen Rijvers en Ger Blok. de van het sectiebestuur voor een verantwoordelijke man voor de 'sterke man' is. Iemand die de Olumpiers. Het is ook zeer de vraag leiding heeft en verantwoordelijk is of de huidige bondscoach en het voor alle nationale selecties. „Hij sectiebestuur dezelfde naam (Rij moet iemand zijn die het totale vers) in gedachten hebben voor de beleid voor zijn rekening neemt" positie van de sterke man. Donder dag had het er alle schijn van. dat Rijvers zag donderdag op de pers- het resultaat van Nederland-IJs- conferentie zo n functie wel zitten land volgende week heel belangrijk en verwees naar de verstrekkende wordt op dat punt. De Vries ont- bevoegdheden van zijn Franse en kende opnieuw, dat in de Zeister Belgische collega's Hidalgo en bossen de pas bij FC Köln vertrok- Thijs. Ideaal in zijn ogen. ken Rinus Michels in beeld is. ZEIST (ANP) Feyenoord moet het de komende vier duels stellen zonder de inbreng van Ivan Nielsen. De Deen se verdediger werd door de tuchtcom- missie van de KNVB naar aanleiding van zijn derde gele kaart voor vier duels geschorst en kreeg bovendien een boete van 500 gulden. VLISSINGEN' De sportvelden in Middelburg en Borsele zijn voor het aanstaande weekeinde afgekeurd vanwege de langdurige droogte. Door die maatregel zijn een aantal wed strijden naar een latere datum ver schoven. Zaterdag en zondag zijn onder meer de start van de korfbal competities en is er een bekerronde in het amateurvoetbal. In het voetbalprogramma zou in Mid delburg de wedstrijd Middelburg (de zaterdagafdeling) tegen Bevelanders worden gespeeld Dat duel gaat niet door, maar ook de lagere elftallen van Middelburg krijgen een week extra rust. Op het sportpark aan de Kruit- molen moest Dauwendaele spelen te gen Spui Ook die wedstrijd is afge last. De bekerduels tussen Nieuwland en Halsteren en in Lewedorp tussen Le- wedorpse Boys en Goes gaan even eens niet door Voor de gemeente Borssele geldt dat ook voor Hocde- kenskerke - Heinkenszand. Nieuw- dorp - Oostkapelle gaat wel normaal door. De hockeyclub Middelburg heeft de wedstrijd van het eerste team tegen Olympia moeten verzetten naar een nog nader te bepalen datum. Het eerste korfbalteam van Swift wijkt voor de ontmoeting tegen Albatros uit naar het terrein van de Stedelijke scholengemeenschap ben hun wedstrijd op het terrein van Biervliet met twee uur vervroegd. Deze week hebben ook Middelburg en Bevelanders de eerste ronde al vooruit gespeeld. De rest van het programma staat voor een groot deel op zaterdagmiddag half vijf gepland. De overige wedstrijden worden zon dagmiddag afgewerkt. Voor de tweedeklassers moet die ope ningsronde normaal gesproken niet al te veel problemen opleveren. Voor wat Middelburg betreft was dat deze week wel het geval; de wedstrijd tegen Bevelanders werd moeizaam in winst omgezet. Van de overige zondagclubs in de tweede klas speelt Vlissingen uit te gen 's-Heer Arendskerke en moet Sluiskil naar IJzendijke. Breskens ontbreekt in die eerste ronde, omdat het binnenkort meedoet in de lande lijke bekerstrijd Zowel Arnemuiden als AZW (tegen Aardenburg), Oostkapelle (tegen Nieuwdorp). WHS (tegen Kruisdorp) en Hoek (tegen Oostburg) spelen een uitwedstrijd Bruse Boys is de enige club in de tweede klas zaterdag die op eigen veld mag aantreden. De Duive landers ontmoeten streekgenoot Me- vo. Zaterdag-vierdeklasser Nieuwland was een van de weinige clubs die een Brabantse tegenstander had geloot. De confrontatie met Halsteren gaat- echter niet door, omdat het veld is afgekeurd. Voor de andere Zeeuwse clubs staan er onder meer een aantal interessante streekontmoetingen op het program ma. HW - Clinge zet bijvoorbeeld twee rivalen van vorig jaar tegenover elkaar. Maar ook Veere - Jong Ambon, Axel - Zaamslag, Meeuwen - Zienkzee en Hontenisse - Terneuzense Boys lijken op voorhand aantrekkelijke wedstrijden. De wedstrijd Philippine - Kapelle wordt om 15 00 uur gespeeld. DEN HAAG (ANP) Jaak Hanegraaf heeft geweigerd als twaalfde renner af te reizen naar de wereldtitelstrijd DEN' HAAG (ANP) lil de dubbelto to 34a heeft geen van de deelnemers de eerste prijs gewonnen. De tweede prijs leverde drie winnaars op, die ieder een bruto bedrag ontvangen van bijna 5300 gulden. In het cijferspel hadden drie deelne mers vijf cijfers goed en ontvangen ieder bruto 10.000 gulden. De uitslag van de dubbeltoto 34a is: Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: 3 winnaars, die ieder bruto ƒ5299,30 ontvangen. Derde prijs: 33 winnaars, die ieder bruto ƒ1059,80 ontvangen in Zwitserland. Hanegraaf werd door een KNWU-official benaderd om de geblesseerde Raas te vervangen. De Brabantse profrenner zag het achter na reizen van de ploeg door de ge brekkige organisatie aan KNWU-zij- de niet zitten. „Tot vorige week had ik als eerste reserve behoorlijk zin in de strijd in Altenrhein. Ik kon niet in de Ronde van Nederland rijden en heb toen voor mezelf in de Ardennen getraind. Vervolgens kreeg ik echter een brief, dat ik niet eerste maar tweede reserve was. Pirard werd naar voren gescho ven. Een renner overigens, die natuur lijk direct in de ploeg opgesteld had moeten worden". Pirard zegde donderdag af bij de KNWU voor de invallersrol, het telefoontje naar Hanegraaf volg de. Hanegraaf bedong bij de wieler bond. dat. er na de wereldtitelstrijd een gesprek volgt over meer duidelijk heid rond de selectie „En een beetje objectiever graag. Ik kan het allemaal niet volgen", aldus de Brabander Hanegraaf fiad de indruk, dat de KNWU als laatste mogelijke vervan ger van Raas Adn van Houwelmgen aangezocht had. Van Houwelingen. de winnaar van de Ronde van Neder land. had donderdagavond nog geen contact gehad met de KNWU „De telefoon is de hele dag in de gaten gehouden. Er heeft niemand van de KNWU gebeld. Als ik nog gevraagd word, denk ik niet dat ik de uitnodi ging aanneem. Onder dergelijke om standigheden heeft zo'n reis naar Zwitserland weinig zin". SANKT GALLEN (GPD) Als een zorgzame huisvader waakt Piet Liebregts in de met een rijke cultuurhistorie gezegende Zwitserse stad Sankt Gallen over de zes Nederlandse amateur wielrenners die zaterdag in het nabijgelegen Altenrhein. aan de zuidkant van het Boden- meer, mee gaan dingen naar de regenboogtrui. Voor toeristische activiteiten is er voor de Oranje-keus beslist geen ruimte. En dat geldt ook voor de ploeglei ding. Bondscoach Liebregts verlaat alleen het hotel als er een gezamenlijke training op het programma staat, de rest van de dag is hij binnen. Dat heeft alles te maken met discipline Liebregts: „Deze amateurs vragen er zelfs om Ik weet nog best, dat ik. toen ik drie jaar geleden als coach begon, kreeg te horen: Piet jongen, begin er niet aan want je krijgt ze toch niet meer in de rij. Nou. dat is reuze meegevallen Ik heb ondervonden dat die jongens gewoon willen dat er discipline is. Maar je moet er wel steeds zelf bij zijn en niet gaan banjeren Je moet altijd voor de jongens bereikbaar zijn. Professioneel bezig zijn als coach, anders lukt het niet" WERELDKAMPIOENSCHAP VOOR AMATEURS Liebregts kan dat omdat hij zich full-time met de Nederlandse amateui wielertop kan bezighouden. Welis waar heeft de KNWU de aimable Brabander slechts in deeltijd in dienst, maar dankzij de coulante houding van zijn eigenlijke werkgever (nog altijd Frisol) kan Liebregts zich dag en nacht met het wielrennen bezighouden. Al weer driejaar bivakkeert Liebregts tussen de amateurs, na m de jaren '70 voornamelijk met profs te hebben opgetrokken. Hij ervaart dat niet als een teruggang. Liebregts: „Zeker niet. Sportief is het zelfs een verbetering ten opzichte van het prol'wielrennen. Qua pure sport zie ik bij de amateurs mooiere dingen. Die beroepsrenners zijn commercieel allemaal te sterk gebonden Die tevredenheid over zijn huidige positie in de wieier- wereld heeft er al toe geleid dat hij de bond onlangs liet weten graag door te willen gaan met zijn werk als bondscoach tot 1 januari 1988. De KNWU haakte daar gretig op in, want het vakmanschap van Liebregts is aan geen enkele twijfel onderhevig. „Ik ben nog lang niet Piet Liebregts „De voorbereiding is optimaal geweest" klaar", motiveert Liebregts zijn besluit tot contractver lenging. jaar nog met. hoewel het me erg zou teleurstellen als we bij de Olympische Spelen geen medaille halen. Dat moet voor mij als coach het voorlopi ge hoogtepunt worden. Het is alleen jammer dat goede coureurs bij ons prof worden. Wekema zou in Los Angeles erg ver kunnen komen, maar hij is er dan niet meer bij omdat hij volgend jaar prof is. Logisch ook. hij is 26 en moet verder, in dit geval zijn brood verdienen als wielren ner. Maar gelukkig hou ik een goede kem over met jongens als Verhoeven. Theunisse, Van Vliet en Van weers. terwijl er met Jakobs, Nijboer. Poels en Bogers al weer een lichting nieuwe talenten aankomt. Die Jakobs kan zelfs een hele grote worden" Klimmende lijn De strijd om de wereldtitel betekent voor de bondscoach ln feite het einde van wéér een wielerjaar. Liebregts heeft er nu drie opzitten en als hij de balans van die periode opmaakt, toont hij zich tevreden Liebregts „Ik mag stellen dat we in de breedte in een klimmende lijn zitten. Je kunt het bij mijn buitenlandse collea's navragen Waar we komen, doen we weer mee. Maar dat is met alleen mijn werk Ik heb veel steun van de ploegleiders en sponsors van de A-ploegen die een deel van het internationale wegprogramma overnemen" Ondanks de progressie van de Nederlandse amateus. ziet Liebregts voorlopig geen triomf in een grote internationa le etappekoers in liet verschiet „Daarvoor komen we nog tekortaldus de bondscoach, „zeker ln de tijdritten Solleveld had de Vredeskoers kunnen winnen als hij een goede tijdrit had gereden. Daarom moeten onze topama- teurs meer ritten tegen het uurwerk gaan rijden In Nederland hebben we er maar eentje, in Schijndel En daar lieten uitgerekend de grote jongens het afweten. Die wilden die dag geld verdienen in criteriums. Dat zal niet weer gebeuren. Voor wie niet wil zal er in de toekomst geen plaats meer in mijn werkgroep zijn". Over de kansen van zijn renners in Altenrhein zegt Liebregts: „Ik reken niet op een medaille. Ik ben al tevreden als drie coureurs van voren zitten in de finale. Ik denk aan Wekema. Ducrot en Theunisse. die op dit lastige parcours goed mee moeten kunnen komen. Met Hermans. Hofland en Verhoeven is het afwachten. Ik zou het wel een afgang vinden als er halverwege de koers al drie of vier Nederlanders hebben opgegeven. De voorbe reiding was in elk geval optimaal, dat kon gewoon niet beter". Spectaculaire race voor catamarans op het Veerse Meer KAMPERLAND Het Veerse Aleer beleeft zaterdag een spectaculaire primeur: een zeilrace voor catama rans. Tot nu toe heeft de organiseren de vereniging wv Kamperland al 80 inschrijvers binnen en men denkt zaterdag tegen de honderd te komen. De baan omvat het hele Veerse Meer vanaf de start om half één bij cam ping De Schotsman via een keerboei bij Kortgene terug naar de Schots man. Men mikt op een totale lengte van 50 kilometer. Voor de zeilers bestaat verder geen beperking; de route van en naar de keerboei is vrij. Afhankelijk van het weer kan de baan wel worden inge kort. Dc wedstrijd staat open voor alle soorten catamarans, die varen onder een handicapfactor volgens de Texel- Yarastick 1983. Daardoor is het moge lijk alle boten in één klassement on der te brengen. Organisatorisch brengt het grote aan tal supersnelle boten de nodige hoofd brekens met zich mee. die voor zater dag moeten zijn opgelost. Men heeft zich in ieder geval al verzekerd van de medewerking van de politie, die met twee boten present zal zijn bij dit eerste 'Rondje Veerse Meer'. Verder zorgt wv Kamperland voor nog eens acht volgboten. Om al teveel gedrang op de startlijn te voorkomen zal een boei midden voor de lijn worden gelegd om zo te voorko men dat de boten zich aan één, gunsti ge kant 'ophopen'. De belangstelling voor de race heeft het wedstrijdcomité enigszins over donderd: er zijn inschrijvers uit alle hoeken van Nederland. Belgiè en Duitsland. Zij zullen strijden om wisselprijzen voor één- en tweepersoons catama rans, waaruit blijkt dat men hoopt op herhaling. Voor de beste Zeeuw is ook een prijs beschikbaar. Behalve de zeilers kunnen ook land rotten genieten van dit spektakel, omdat overal langs het meer de race te zien is. Met een beetje wand zal het Veerse Meer veranderen in één groot schunnspoor, voor niet racende wa tersporters is het dus raadzaam wat uit de buurt te blijven van de multi- hulls. Droomcontract voor Schuster BARCELONA (DPA) De 23-jarige Westduïtse voetbalinternational Bernd Schuster heeft besloten zijn carrière in Spanje voort te zetten. Vier dagen voor de start van de competitie kwam Schuster met voor zitter Nunez van FC Barcelona over een zijn in 1984 aflopende contract met drie jaar te verlengen. Schuster zal per jaar een droomsalaris tussen de 750.000 en 1,1 miljoen gul den ontvangen Nunez wil nu na Ma- radona en Schuster ook de Argentijn se trainer Cesar Luis Menottl voor een langere termijn aan de club binden. Menotti heeft, onlangs een aanbod gehad uit Saoed' Arabiè NIKSIC (AP) De Rus Kasparov heeft zijn imponerende zegereeks in de zevende ronde van het sterk bezet te grootmeeslertoernooi in Niksic voortgezet. Hoewel de Rus met zwart aanzienlijk nadeel opliep bij de ope ning die de Deen Larsen hem voor schotelde. wist hij de schade in de eerste zitting voor het afbreken te beperken. Bij de hervatting van de partij verbe terde de 20-jarige Russische belofte zijn positie per zet om zijn Deense tegenstander na in totaal 56 zetten tot overgave te dwingen Jan Timman deelde het punt met de Rus Spassky en handhaaft daarmee zijn 50-procent score. Andere uitslagen 7de ronde Boüdarlvano- vle -Svetozar Gligoric 0.5-0.5. Lajos Por- tiseh-Tigrand Petrosyan 1-0. LJubomir Lju bojevic-Yasser Scirawan 1-0; Predrag Nlko- llc-Anthony Miles 0-1. De stand' Kasparov 6.5, Miles 4 (1 afgebro- keni. SpasskvSax. Larsen. Tlmrnan, An- dersson 3.5. Gligonc. Petrosuan. Seirawan

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 17