Reeks van rijontzeggingen voor rijden onder invloed Slepende ruzie in Vlake met ijzeren pijp beslecht STUNTTEAM Uitgelezen maaltijd 'Beetje spierpijn en hier en daar een kneuzinkje' POLITIERECHTER MIDDELBURG POLITIERECHTER: BOETE PZC/provincie 14 MIDDELBURG - Mevrouw A. K. (33) uit Stavenisse veroorzaakte op 27 november vorig jaar een aanrijding bij St. Maartensdijk. Zij vloog op de achterste auto van een file die ontstond in verband met een even tevoren gebeurd ongeluk. Hoewel er volop waarschuwingslichten brandden kon zij niet tijdig stoppen. Bij de bloedproef kwam vast te staan dat zij Hink gedronken had (2.29). Op de zitting van de politierechter in Middelburg werd donderdag tegen haar twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk, 800 gulden boete en 18 maanden rijontzegging geèist. In verband met haar financiële draagkracht liet rechter G. H. Nomes de boete weg uit de straf. Overigens was het vonnis conform de eis. Ook het alcoholpromillage waarmee hij opnieuw met 1.72 promille aan het Tegen hem eiste officier mrC M P. A. A. P (54) uit Zaamslag over de stuur Daarna werd zijn rijbewijs di- provinciale weg bij zijn woonplaats rect ingenomen De eis was drie we- reed was niet gering. 2.02. Omdat zijn ken voorwaardelijk. 2000 gulden boe slingerend rijgedrag opviel werd hem te en een jaar rijontzegging met aftrek de bloedproel afgenomen. Tegen hem van de tijd dat hij het rijbewijs al werd twee weken voorwaardelijk. 1500 kwijl is In het vonnis viel de boete gulden boete en negen maanden rij- 1000 gulden lager uit ontzegging geëist. Omdat P. zijn baan C. van M. i22> uit Kloosterzande reed zou verliezen zonder zijn rijbewijs in de Axelsestraat m Terneuzen vijf legde mr Nomes de rijontzegging ge- 'Amsterdammertjes' plat. Naar aan- heel voorwaardelijk op (proeftijd twee leiding daarvan werd hem de bloed- jaar) met als bijzondere voorwaarde proef afgenomen die 1 70 promille dat P. een jaar lang met in de week- aanwees. Voor hem was het de eerste einden mag rijden. heer dat luj voor rijden onder invloed M. J. van w. i40i uit Tholen zat een werd gepakt. De eis luidde 1000 gul- week na zijn vorige veroordeling zat den boete en zes maanden rijontzeg- B en w Oostburg: geen subsidie voor sportieve recreatie meer ÖÖSTBURG B. en w. van Oostburg willen geen subsidies meer beschikbaar stellen voor activiteiten op het gebied van de sportieve recreatie. Het col lege heeft dat besluit genomen als gevolg van bezuinigingen op het sociaal-cultureel plan voor volgend jaar. In afwijking daarvan kunnen wat b. en w. betreft de Schoon- dijkse Sportvereniging, de ten nisvereniging en de voetbalver eniging als organisatoren van de jaarlijkse sportdag nog wel op een geringe subsidie rekenen van maximaal zegge en schrijve 86,45 gulden (25 procent van de goedgekeurde kosten). B en w namen die beslissing op grond van het feit dat voor de -sportdag in Schoondijke nog elk jaar een bijdrage is verleend. Zij willen dat gezien de verwachtin gen nog dit jaar handhaven. De Welzijnscommissie bespreekt het voorstel dinsdag 6 septem ber in de raadzaal van het stad huis. De vergadering begint om 19.00 uur. ging. Mr Nomes bepaalde de boete op 750 gulden, de rijontzegging conform de eis Achtervolging J. M. P. (35) uit Wolphaartsdijk wei gerde de bloedproef te ondergaan. Al op de Deltaweg onder Wilhelmina- dorp hadden politiemannen de ach tervolging ingezet omdat hij met grote snelheid over de weg slingerde. Ze zagen geen kans hem in te halen en pas bij zijn woning werd hij in de kraag gevat. Hij weigerde de bloed proef. Nijmeijer twee weken voorwaardelijk, 1500 gulden boete en negen maanden rijontzegging. Ook P. kon voor zijn KVO neemt afscheid van consulente VEGHEL Mejuffrouw M. van Meer, consulente van de katholieke vrou wenorganisatie van de Noordbra bantse christen boerenbond gaat op 60-jarige leeftijd met pensioen. Ze is 37 jaar in dienst geweest van de KVO, een organisatie die in 1929 is opge richt. Haar werkgebied omvatte de provincies Noord-Brabant en Zee land en een deel van Gelderland. Tot haai- taak behoorden onder meer emancipatie activiteiten onder boe rinnen. Ze heeft verder onder meer bijgedragen aan de groei van de toen malige boermnenorganisatie van de NCB. Verder organiseerde ze cursus sen die gericht waren op politieke bewustwording en persoonlijke keuze. Ter gelegenheid van haar afscheid wordt er dinsdag 13 september een bijeenkomst gehouden in het gebouw van de CHV m Veghel Deze bijeen komst begint om 14 00 uur. werk niet zonder auto Maar hij kon niet op veel clementie rekenen omdat hij al eerder op dit punt in de fout ging. Mr Nomes legde vijf maanden van de rijontzegging voorwaardelijk op ..Verder meen ik niet te kunnen gaan", liet hij P weten. Ook C. J A (34) uit Terneuzen onder wierp zich met aan de bloedproef. Hij bezocht met zijn vrouw verscheidene horecagelegenheden in zijn woon plaats. Een incident waarbij zijn vrouw een klap in het gezicht kreeg, bracht hem hevig uit zijn evenwicht. Hei echtpaar verliet hals over kop het café en ging per auto naar huis. De politie stak daar onderweg een stokje voor en nam A die een duidelijke dranklucht verspreidde, mee naar het bureau. Misverstanden en emoties leidden ertoe dat A. de prik niet toeliet. De eis tegen hem was twee weken voorwaardelijk. 1500 gulden boete en negen maanden rijontzeg ging. Omdat A een 'first offender" was en hij zijn njbewijs absoluut nodig heeft voor zijn werk. legde mr Nomes de ontzegging geheel voorwaardelijk op Hij mag echter een jaar lang niet rijden in de weekeinden. Zware schade bij ongeval WATERLANDKERKJE - Bij een aanrijding op de kruising Philips- weg/Klein Brabant in Waterland kerkje is donderdag de personenauto van E. S. uit Zuidzande vernield, en de auto van A. A. B. uit Terneuzen zwaar beschadigd. VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1983 MIDDELBURG - Er vielen rake klap pen in Vlake tussen de 35-jarige J. A. van 't L. en zijn huisbaas J. D. de K. (41). Er was kwestie ontslaan tussen beide mannen sinds het moment dat De K. het huisje waarin Van "t L. al vele jaren naar genoegen woonde in eigendom verwierf. Al twee jaar poogt hij zijn huurder uit het huis te krijgen, maar zonder resultaat. Al een paar keer hadden omvangrijke kunstwerken waarmee Van 't L. zijn tuin had opgesierd, het moeten ont gelden. Dat gebeurde steeds wanneer hij afwezig was voor werk in de randstad. Omwonenden wisten hem echter te melden dat De K. de hand had gehad in het omvergooien of op z'n kop zetten van sculpturen. Tenslotte werd de kunstenaar de pes terijen beu en loerde op een gelegen heid De K. te betrappen Het was al twee keer tot schermutselingen op zijn erf gekomen. Op 9 mei hoorde hij verdachte geluiden buitenshuis en stormde hij naar buiten met een ijze ren pijp. waarmee hij De K. een flinke mep gaf. Dat veroorzaakte een forse bloeduitstorting op diens been. De veel sterker gebouwde huisbaas wist zijn huurder het wapen te ontrukken en sloeg er op zfjn beurt ook op los De K verklaarde op de zitting van de Middelburgse politierechter dat hij niets kwaads in de zin had gehad en alleen gewoontegetrouw zijn honden uitliet in de straat waar Van 't L woonde ..Waarom gaat u niet ergens anders wandelen?", informeerde rech ter G. H. Nomes De K zei dat hij geeen andere keus in zijn dorp had om veilig met zijn honden te lopen. Tegen beide vechtersbazen eiste officier van justitie mr C M. P Nijmeijer dezelfde straffen: twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk en 400 gulden boete. Zelfverdediging r E. H A. ziin zaak sprake was van uit de hand gelopen zelfverdediging. De officier vond ech ter dat hij eenvoudig weg had kunnen gaan. nadat hij zijn tegenstander de pup afhandig had gemaakt. Mr D Olie. die Van 't L. vededigde. liet a de hand van grote kleurenfoto's zien wat er allemaal met de kunstwerken in de tuin was gebeurd. Mr Nomes was met de ófficier van mening dat beide partijen evenveel schuld aan het ge beurde hadden. Zij kregen van hem dan ook de geëiste voorwaardelijke gevangenisstraf De boete verlaagde hij voor beiden - rekening houdend met Van 't L.'s draagkracht - tot 200 gulden. Sectie culturele raad Vlissingen houdt vergadering VLISSINGEN - De sectie Amateuris tische Kunstbeoefening van de Vlis- singse Culturele Raad vergadert dinsdag 13 september onder meer over de vervulling van twee vacatu res in de sectie. Er hebben zich twee kandidaten aan gemeld. die beide in aanmerking ko men voor het vervullen van een zetel op persoonlijke titel. De vergadering wordt gehouden in welzijnscentrum Bachten Komme in Vlissingen en begint om 20.00 uur. De leden van de sectie bespreken verder een subsidieaanvraag van het Showkorps Oranje Nassau en het acti viteitenplan 1984 van de sectie. Ver der komen tijdens de verslagen van dc verschillende werkgroepen aan de or de. Groep voor weduwen en weduwnaars bijeen MIDDELBURG De FIOM-groep voor weduwen en weduwnaars in Zee land, begonnen in september 1981. houdt op dinsdag 20 september een kennismakingsavond voor nieuwe deelnemers ter gelegenheid van het tweejarig bestaan. Deze avond zal gehouden worden in de groepsruimte van Jeugd Gezin aan de Londense- kaai 39 te Middelburg, en vangt aan om half acht. De groep voor weduwen en weduwnaars stelt mensen m staat lotgenoten te ontmoeten die degenen hebben verloren die hun het dier baarst zijn. VEERE ,.De tafel scheen hier rijk gevuld, alleen had Lamme liever meege- smuld", zo weerklonk het donderdagavond op het sfeervolle plein onder de Campveerse Toren in Vee- re. De uitroep van de Lam me Goedzak was onderdeel van een historisch tafereel. Dit werd opgevoerd ter herinnering van het feit dat prins Willem van Oranje precies 400 jaar geleden op dezelfde plek een uitgele zen maaltijd nuttigde. In het opgevoerde spel kwam eveneens de figuur van Tijl Uilenspiegel naar voren. De Vlaamse schrijver Char les de Coster schreef in 1865 zijn beroemde werk over de schalk- en vrijheidsheld Tijl voor een deel in de toren in Veere. In het boek wordt de vrolijke figuur toen prins Willem van Oranje aange steld als torenwachter. De Vlaamse schrijver en dichter Bert Peleman heeft het verzonnen Veerse avon tuur van Tijl en het inder tijd daadwerkelijk voorge vallen bezoek van de prins samengeweven tot een kort spel van twintig minuten Het werd donderdag, onder toeziend oog van enkele honderden belangstellen den. opgevoerd in Veere. Het publiek werd daarbij kond gedaan van wat er allemaal gegeten werd toen prins Willem len zijn kers verse bruid Louisse de Co- ligny) daar arriveerden: vijf braadvarkens. drie vet gemeste kalkoenen, vier hespen (hammen), een korf kapoenen, tien schapen en evenzoveel konijnen, vijf tien pond boter, drie korven sla en waterkers, een vaatje pekelharing, twaalf kratten Rijnse wijn een onbekend aantal flessen van andere wijnsoorten en dertig kan nen Engels bier. Gedenkteken Dit eetfestijn en de fictieve aanstelling van Tijl Uilen spiegel tot torenwachter werd aanschouwelijk ge maakt door het Antwerpse schuttersgilde Den Crans. Medewerking verleenden het Verbond van Vlaamse Uilenspiegelgezellen en de provinciale VVV Zeeland. Met steun van laatstge noemde organisatie kon donderdag een nieuw ge denkteken voor Tijl wor den onthuld aan de voet van de toren. Veere is na melijk het eindpunt van de Uilenspiegelroutc, die van af Antwerpen via Damme, Sluis en Vlissingen loopt. In 1974 werd ook al een uit Uil en Spiegel bestaand te ken onthuld, maar dat is vorig jaar ontvreemd. Was de maaltijd buiten maar spel, in de toren zelf werd na afloop nog een po ging gedaan te herhalen wat zich in 1583 in werkelijkheid heeft afge speeld. Drs Mare de Schrij ver (hij speelde de rol van de prins) vertelde daar nog dat de schutters van Den Crans in feite de opvolgers zijn van het kolveniersgilde. De leden daarvan fungeerden indertijd als lijfwachten van de prins i. George wil best toegeven 'dasz man es fühlt', elke dag een 'verticale' vrachtwagencombinaties, maar botsing met een snelheid van zo'n tachtig kilometer per uur. De niet elf mannen Na de voorstelling 21-jarige Duitse artiest van de Stunt Acrobatie Show van Hans Traber is het inpakken en wegwezen, op laat zich dagelijks - vastgesnoerd op de bodem van een autowrak - naar de volgende stad of dorp. vijfendertig meter de lucht inhijsen, waarna het wrak wordt losgelaten en van die hoogte een vrije val maakt. Dat gaat je niet in de kouwe kleren Ongelukken zijn de artiestenfamilie zitten, maar George is jong en beschikt nog over de veerkracht die nodig niet bespaard gebleven. Ruim zes is om dag in dag uit een dergelijke dreun te verwerken. jaar geleden viel het hele gezel- Starend in de lucht vanaf de grond auto's, die door de Traber nog ver- scliaP- Ludwig, Markus en Mario, is vijfendertig meter een indruk- der tot gort gereden kunnen wor- van de draad Markus kwam het wekkende hoogte. George, die geen den. Daarnaast verzorgt hij samen slechts terecht Zij voeten werden Traber is, maar zich inmiddels wel met Hans Traber de presentatie van verbrijzeld. Het lopen op de draad die naam heeft mogen aanmeten, de show. Stunts met auto's en mo- heeft hij nooit meer kunnen doen. lijkt er met warm of koud van te toren vormen de hoofdmoot van het Hans T^ber is vijftien jaar geleden worden. Hij heeft tot nu toe onge- programma Er wordt met motoren 'n Par'js van het koord gevallen en veer honderd dergelijke 'crashes' gesprongen over eigen mensen, heeft toen alle botten gebroken, die gemaakt. Een beetje nerveus voor maar ook over mensen uit het pu- er maar te breken vielen. Ook hij de val is hij nog altijd. En verder? bliek' heeft het draadlopen eraan moeten „Aan de ene kant is het een vreemd geven Sindsdien heeft hij zich toe- gevoel, maar aan de andere kant je moet de toeschouwers een gelegd op een betere organisatie en toch ook 'schön en opwindend". «tl beetje bij de show betrekken, leiding van de show. vertelt George Traber Eenmaal Vooral als het om plaatselijk be- vastgebonden in de auto is er mets kende figuren gaat, kan dat erg Het was allemaal wat primitief in meer wat hij kan doen. Vanaf dat leuk zijn", meent Bart. Er worden die tijd. Het gezelschap sloeg de moment is de stuntman overgele- stunts met slippen uitgehaald, tenten op. deed een show op het verd aan het vakmanschap van zijn „Dat kunnen we op tien vierkante koord en werkte dan meteen motor, teamgenoten. meter. Een specialiteit van ons", waarna werd rondgegaan met het ..Wij passen wel op dat hem niets De Vrind legt uit dal dat eigenlijk geldbakje. Inmiddels hebben Hans overkomt zolang we hem mogen", uit nood is geboren. „Je komt soms Trabers kinderen een gezin, zijn er grapt Markus Traber, 'middelste' op kleine dorpen en dan is er vaak n°g enkele mensen in dienst, zodat zoon van de pater familias Hans niet meer ruimte. Dan leer je het het geheel nu bestaat uit twintig Traber George kan de grap waarde- wel". Verder rijdt een van de Tra- personen. Het is meer een bedrijf ren. hij lacht niet eens zoet-zuur. De bers met de motor door een wand geworden, gevaren zijn legio. Als de auto wordt van neonbuizen. Ook niet onge- losgelaten uit de kraan op een mo- vaarlijk voor de motorrijder, hoe- T7,r *'gt een bepaald risico op ment dat er een te forse windvlaag wel hij goed ingepakt wordt. j jXlldc loer", moet De Vrind toe- is. gaat het scheef, letterlijk en geven. „Maar dat wordt door hen figuurlijk. Belangrijk is ook dat de En dan is er de stunt met de kraan, geaccepteerd. Er zal niet één ar- autowrakken op de grond, die de ,Dat vreet auto's. Elke show vijf tiest in een fabriek wMlen werken, val van de neersuizende auto moe- stuks Vooral in Nederland is het En het ergste wat je deze mensen ten breken, precies goed staan op- erg moeilijk om dagelijks zoveel kunt aandoen, is hen tussen vier gesteld. auto's op de kop te tikken. Als je muren zetten. Ze zijn in woonwa- Het 'lijdend voorwerp' in deze stunt, een week in een regio zit heb je zo'n gens geboren en weten niet beter", van nature geen vlot causeur, maai beetje de hele streek afgegraasd. Ik Wat ook wordt geaccepteerd is dat dat zie je vaker in dat vak. doet ei heb hier dagen rondgereden om de gemiddelde leeftijd in artiesten- nogal laconiek over „Tsja, wat voel auto's te zoeken, maar we hebben families niet zo hoog ligt. „Ten je", zegt hij schouderophalend, „een tot nu toe nog iedere dag kunnen eerste is er dat beroepsrisico en beetje spierpijn, hier en daar een spelen". De Vrind legt uit dat er in daar komt bij dat er nogal 'snel' kneuzinkje en soms een verzwikte België en Duitsland zoiets als een wordt geleefd. Het is een vak, dat enkel" verplichte autokeuring bestaat nogal wat van de mensen vergt". De Trabershow stond gisteren, don derdag, op het parkeerterrein bij het dorpscentrum Vogelwaarde. Vandaag is er geen show, maar worden de voorbereidingen getrof fen voor het optreden in Vlissingen, zaterdag en zondag op het Miro- terrein. De twee volgende dagen is het gezelschap te vinden in Middel burg. De naam van de artiestenfamilie Traber duikt voor het eerst op in kronieken uit 1612. Van origine zijn het koorddansers en acrobaten, maar het programma ziet er van daag de dag toch heel anders uit. hoewel de leden van de Traberfami- lie het draadlopen nog altijd be heersen. „Na de tweede wereldoor log is er meer en meer stuntwerk bijgekomen De laatste jaren heeft het motorische werk de overhand gekregen, omdat het pubhek voor het draadwerk, dat eigenlijk het gevaarlijkst is, niet meer komt. Mis schien over een paar jaar wel weer", vertelt Bart de Vrind, de enige Nederlander in de Trabershow. De Vrind omschrijft zichzelf als de 'duvelstoejager', het 'manusje-van- alles' van de groep. Bart regelt de vergunningen bij de gemeenten en zoekt dagelijks naarstig naar oude „Daardoor worden auto's eerder en in betere staat afgedankt dan in Nederland. Hier worden auto's veel verder 'onttakeld'. In België en Duitsland treffen we nog weieens auto's in min of meer rijbare staat" Een werkdag van de Trabershow begint niet al te vroeg. Ongeveer' halverwege de ochtend. Dat is geen overbodige luxe. want ei* is dan de vorige dag tot diep in de nacht gewerkt, 's Morgens wordt het ter rein afgezet en de oude auto's opge stapeld voor de val uit de kraan. Verder worden er wat karweitjes gedaan afs reparaties en bijvoor beeld het aftappen van benzine uit de oude auto's, 's Middags is er een rustpauze en 's avonds om half acht komt het publiek alweer. Ook de vrouwen werken mee. Ze staan ach ter de kassa en achter het buffet, maar njden ook de vrachtwagens. Het moet wel. want er zijn elf De economische recessie lijkt overi gens weinig vat te hebben op deze bedrijfstak. „Er is natuurlijk een behoorlijke concurrentie en het is hard sappelen, maar al met al is deze tijd zo beroerd nog niet voor de showbiss. Juist nu is er behoefte aan verpozing, mits het betaalbaar blijft. In de crisisjaren dertig heb ben juist enkele circussen een grote bloei doorgemaakt en na de oorlog, een periode van opbouw - ook een moeilijke tijd - zaten de circussen toch ook vol". Volgens Bart de Vrind moet echter worden opgepast dat er geen 'roofbouw' wordt ge pleegd. „De toegangsprijzen moe ten betaalbaar blijven. Want dan komt je publiek nog eens terug. Ook moeten ze waar voor hun geld krij gen. Tegen hoge prijzen en met veel humbug je publiek lokken werkt niet. Dan brandt je af'. De show op het Miro-terrein in Vlissingen begint zaterdag om 20.00 uur en zondag om 15.00 uur. Maandag en dinsdag aan de Arne- kade op het groot-industrieterrein in Middelburg vangen de optre dens eveneens om 20.00 uur aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 14