Herfstfestijn afsluiting toeristische dagen Goes Al betaalt u nog zo weinig op de service en aarantie kunt u rekenen! 669.- 229.- 491 289.- Exploitant 'Mariposa' bezwijkt onder lasten PZC/ streek UITGEBREID FEEST ROND BRADERIE Een koud kunstje VS&.Dreesmann Diedt nóg meer! VROOMS DREESMANN DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1983 GOES Voor de Goese toeristische dagen nadert langzaam het einde. Enkele activiteiten staan nog te gebeuren en dan volgt de afsluiting van het zomerseizoen met een driedaags herfstfestijn op 15,16 en 17 september. Het festijn is gegoten in de vorm van een braderie met een aantal nevenattracties. De Goese Middenstand Centrale (GMC) wil met de braderie een klinkende afsluiting van de toeristische dagen bewerkstelligen, want voor het herfstfestijn is maar liefst 35 procent van het totale budget uitgetrokken. een rondgang door de reclamekameel Gerda. De middenstanders in de Lange Vorststraat benutten de braderie om hun nieuwe herfstcollectie te tonen. De berkebomen in de Ganzepoort- straat worden versierd, er zijn optre dens van het poppentheater Parcival. dansdemonstraties en modeshows. Bezoekers aan deze straat krijgen op Fietspuzzeltocht in Sint-Laurens SINT-LAURENS - De wijkvereniging Sint-Laurens houdt zaterdag 3 sep tember een fietspuzzeltocht. Deelne mers kunnen tussen half elf en één uur starten bij het wijkcentrum aan de Van Cittersstraat in Sint-Laurens. Bingo-avond in 'De Scheldebuurt' VLISSINGEN - Het club- en buurt huis 'Scheldebuurt' houdt .dinsdag 6 september een bingo-avond in het buurthuis aan de Glacisstraat in Vlis- singen. De zaal gaat om 19.30 uur open en de bingo begint om 20.00 uur. Het herfstfestijn speelt zich af op de Grote Markt en in de winkelstraten van het centrum van Goes. Roos Speller, de voorzitster van de GMC. betitelt het gebeuren als de afslui- öngsattractie van een geslaagde serie toeristische dagen: ..Terugkijkend zijn wij bijzonder tevreden. Niet alle evenementen zijn even goed verlopen, maar over het algemeen kun je toch wel stellen dat we er in geslaagd zijn ónze stad op een positieve manier te rmoten. De middenstand, en zeker horeca, heeft er wel bij gevaren". Evenementen zoals de Dag van het Paard, de oude ambachtenmarkt, het Aajorettenfestival, de horeeaculinair en de rommelmarkt zullen, volgens de mensen van de GMC, zeker terugko men. De geluidsinstallatie, die gedurende de drie braderiedagen synchrone mu ziek moet brengen in de Goese stra ten. wordt donderdag 15 september Inbraak scholen $CHERPENISSE - Onbekenden heb- de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken in twee - in het zelfde gebouw gelegen lagere scholen m Scherpenisse. De daders verschaf ten zich toegang tot het gebouw door het forceren van een raam. Dit de openbare lagere school bleek een video-recorder te zijn gestolen. Uit de christelijke lagere school werd een geldbusje met 120 gulden meeg nomen De inbraak werd woensdag ochtend ontdekt door de schoon- om 10.00 uur in werking gesteld. Op gezette tijden zullen reclamebood schappen uit de luidsprekers klinken. De dag staat in het teken van de braderie en 's avonds verzorgt de Beierse Kapel van het muziekkorps Euphonia op de Grote Markt een optreden. Vrijdagavond wordt de mu ziek verzorgd door de band Enterprice en de zusjes Wouterse. Zaterdagmid dag treden de Evergreens op; ook op de Grote Markt. Tussen de kraampjes biedt het plein tevens plaats aan een kindercarrousel en een pony-tent. De braderie is donderdag en vrijdag ge opend van tien uur 's morgens tot negen uur 's avonds. Zaterdag is de braderie tot vijf uur 's middags open. Goes Noord De winkelstraten brengen een eigen programma. Goes-Noord houdt don derdag een sjoelbakwedstrijd en fietscrossdemonstraties op de Bees tenmarkt. De grote eters kunnen zich vrijdag en zaterdag helemaal te bui ten gaan bij een spaghetti-eetwed- strijd. Verder brengt Goes-Noord een buikdanseres, biertapwedstrijden en gezette lijden speculaaspoppen met een verrassing uitgereikt. Verder zijn er een letterzoekwedstrijd in de Sint- Adriaanstraat, een tuincentrum, een optreden van de zusjes Wouterse, een zwembad en een biertapperij in de Korte Kerkstraat en de Klokstraat. Tijdens het herfstfestijn wordt ook de jaarlijkse foto-zoekwedstrijd gehou den. Hoe de afsluiting van de braderie en dus van de toeristische dagen gaat verlopen, is momenteel nog niet be kend. De GMC is nog bezig om hier voor een oplossing te vinden. Het eerstvolgend evenement is een fietscrossdemonstratie door de fiets- crossclub De Bevelanden zaterdag 3 september op de Grote Markt Schade aan twee auto's in Hulst HULST Bij een frontale botsing op de hoek van de Moervaartstraat met het Godsplein in Hulst zijn dinsdag avond omstreeks tien uur twee auto's flink beschadigd. Het ongeluk gebeurde doordat R.J.L. uit Terneuzen, die over ht Godsplein reed, de haakse bocht naar de Moer vaartstraat afsneed. Daarbij kwam hij in botsing met een auto, bestuurd door A.J. W. uit Hulst, die over de Moervaartstraat in de richting van het Godsplein reed. maakster. Voor vierde maal jazzfestival in Sas van Gent SAS VAN GENT Sas van Gent wordt na Terneuzen lang zaamaan de tweede jazzplaats. Zaterdag 3 september wordt voor alweer de vierde achter eenvolgende maal het jazzfesti val 'Jazz at the Bectcity' gehou den. In voorgaande jaren trok het festival telkens enkele hon derden toeschouwers. De organiserende stichting Sas Promotion heeft voor zaterdag vijf orkesten gestrikt: Mare Ver schelden Jazztrio. Willy Aelvoet New Orleans Swing Band. Mal- lerlei. Schelde Dixies en als top per Ceres Jazzband. De concer ten beginnen alle om 21.30 uur. In hotel De La Bourse treedt Mare Verschelden op, Willy Ael voet staat met zijn band in her berg De Rotterdam, de folk groep Mallerlei speelt in café De Watergeus en Ceres Jazzband heeft café De Dukdalf als thuis haven Die laatste band trad vorig jaar overigens ook op tij dens het Schelde Jazzfestival in Terneuzen. 'Jazz at the Beetcityis tot stand gekomen in nauwe samenwer king met de Culturele Commis sie in Sas van Gent (subsidiever lening) en met medewerking van enkele bedrijven. Hoewel be perkt van opzet, denken de orga nisatoren er niet aan het festival ln de komende jaren uit te brei den Jan Sanderse: ..We willen het houden zoals het nu is: een gezellig festival, Sas 'eigen...'. RESTAURETTEBAR FAILLIET MIDDELBURG Restaurette-bar 'Mariposa' in Middelburg is woens dag door de Middelburgse rechtbank failliet verklaard. Dat gebeurde op verzoek van de exploitant zelf, de heer A. de Jongh. Hij verklaarde woensdagavond tot die stap gedwon gen te zijn geweest omdat hij niet langer in staat is de törenhoge vaste lasten, in de vorm van huur en ener gierekeningen, te betalen. Verder zegt hij slachtoffer te zijn geworden van de gewijzigde verkeerssituatie in de buurt, waardoor de klandizie aan merkelijk afnam. Het etablissement op de hoek Sint- JanstraaVTurlkaai werd sinds 1976 door De Jongh gehuurd van eigenaar Van Dijk in Zwolle, de huur was toen bepaald op achttienhonderd gulden per maand. Eén van de voorwaarden van het tienjarige contract bepaalt volgens De Jongh dat de huurprijs jaarlijks stijgt met het gemiddelde inflatiepercentage. Dat houdt in dat hij de laatste tijd een maandhuur op moest brengen van 2857 gulden. De exploitant heeft nog wel bekeken of er mogelijkheden waren om van dit voor hem ongunstige contract af te komen maar dat bleek nutteloos. Bij de 'huur kwamen ook de energie kosten, maandelijks gemiddeld elf hondervijftig gulden zodat de exploi tant maandelijks ongeveer vierdui zend gulden aan vaste lasten op moest brengen, hetgeen uiteindelijk te zwaar bleek. Daarbij kwam dat vorig jaar begon nen werd met de bouw van de Zeeuw se Bibliotheek. Het tegenover Maripo sa liggende, parkeerterrein aan de Kousteensedijk verdween hiermee. Als klap op de vuurpijl mochten bus sen met (vooral buitenlandse) toeris ten niet meer uitgeladen worden aan de Turfkaai maar gebeurde dat op de Loskade. Deze maatregelen leverden voor De Jongh een omzetdaling van 33 procent op in 1982 en 1983 (ten opzichte van 1981) en dat is hem tenslotte noodlottig geworden. „Ik heb gedaan wat ik kon om dit te voorkomen. Dit voorjaar heb ik nog een verbouwing uit laten yoeren Ge zien de slogang 'uit in eigen land' verwachtte ik meer mensen. Door het mooie weer zijn velen vrijwel hun gehele vakantieperiode aan de kust gebleven en dat was hier goed te merken. Daar komt nog bij dat het in Middelburg de gewoonte is om allerlei publiekstrekkers op hetzelfde tijdstip te houden. Ga maar na, op één en dezelfde dag hadden we hier kermis, een standwerkersconcours en de gro te ringrijderij. Waarom deze dingen niet verspreid over meerdere dagen0" aldus De Jongh. „Tot het bittere einde toe heb ik geprobeerd te overleven, onder meer door ijs te gaan verkopen in een karretje. Zeveneneenhalf jaar lang heb ik honderd uur per week gewerkt zonder vakantie, nu kunnen we het niet langer opbrengen. Je staat voor een alsmaar groter wordend gat." Ter opening van de braderie in Axel liet wethouder P Apers zich optillen door de Belg John Massis. die voor deze handeling zijn tanden gebruikte AXEL En zo zweefde de Axelse wethouder P. T. A. M. R. Apers een wijle decimeters boven de grond aan de tanden van de Belgische krachtpatser John Massis. Met die stunt werd woensdagmiddag in Axel de jaarlijkse braderie geopend. „Ach", zei de sterke man. "dit stelde niets voor. Ik heb al eens twee wethouders met het gebit getild". In zijn opemngswoord zei Apers dat de gemeente zich wil inzetten om Axel als winkelcentrum op peil te houden en verder uit te bouwen Dat moet dan echter wel in eendrachtige samenwerking gebeuren met de ambulante handel en het midden- en kleinbedrijf. "Want", stelde de wethouder vast, "de liefde kan niet van één kant komen Men mag van de overheid niet verwachten dat die de problemen alleen oplost. Trou wens, de Axelse ondernemers hebben inventiteit ge noeg om daarmee mee te helpen". Het was gistermiddag bij de opening van de braderif direct al een drukte van belang. Die publieke belang stelling deed de ere-voorzitter van de stichting Streek centrum Axel, W. Dieleman, duidelijk deugd. „Ik hoop dat deze braderie de vorige in bezoekersaantal zal overtreffen" De Axelse bradene duurt voort tot en met zaterdag. Vandaag (donderdag) staan onder meer op het pro gramma. demonstratie oude ambachten, een rommel markt voor de schooljeugd, optredens van de show band Axel, touwtrekwedstrijden op het Szydlowski- plein en een balletuitvoering door de balletgroep zuster Marie José. In café De Pieper wordt vanavond om 20.00 uur een grote modeshow gehouden I Ret pand van restaurette-bar Mariposa' op de hoek Sint-Janstraat-Turjkaai 71 Middelburg. VENDOMATIC Vendomatic stoomsproei-ijzer Grote stoomafgifte door vele gaatjes. Fijne sproei nevel Met regelbare termostaat en handig tuimeltopsnoer. Voorzien van Vroom Dreesmann kwaliteits waarborglabel Van.67r5tTVoor Beska foiie- lasapparaat Last en snijdt in één beweging Voorzien van vacuumpomp. Met kontrolelampje. wandhouder en opbergruimte voor snoer Kompleet met1 rol kookfolie voor temp. van -40° tot +110°C. Slechts L^IJ I O \S> VENDOMATIC Vendomatic diepvries- kast Inh. 200 liter. Invrieskap in 24 uur: 14 kg, stroom verbruik slechts 1.3 kW Met invriesschakelaar. regelbare termostaat en 2 voorvriesvakken. Incl 3 manden. H117,5x B59,5xD60 cm. Van 739:-Voor \S>VENDGMATIC Vendomatic centrifuge Kap 2.9 kg Motor vermogen 350 Watt, voor 2800 t.p.m Met roestvrijstalen trommel Kema- Keur H56x036cm. Van 259:-Voor Garant wasemkap Afzuig- en recirculatiekap inéén Met 3 standen schuifregelaar en glazen dampscherm. 1 Jaar garantie Slechts \S> VENDOMATIC Vendomatic koffiezetapparaat Voor 2-10 kopjes Met maatverdeling in water reservoir Voorzien van het Vroom Dreesmann kwaliteitswaarborglabel. Van 54.-5U ti~ Voor Ji r\75 VENDOMATIC Vendomatic koelkast"" Dubbeldeurs 4 sterren model met een inhoud van 240 liter Invries kap in 24 uur: 3,5 kg. Koeldeel met automa tisch ontdooisysteem. Incl. 3 rekken, 2 groen teladen en glasplaat Kema-Keur H144,5x B55xD59.5cm. Van 739:- Voor bezorgd en op deSZ°'uoê 9ra,,s b'',h"'S- 9ezo: Mpakken1nh0ZuJ^e"s"> Plaats neer. ^VENDOMATIC Tafelmodel koelkast" Deze 2 sterren koelkast heeft een inhoud van 140 liter. 2 rekken. 1 groentela met glasplaat en handige deurindeling Van328r-voor Garantie Service bewerken snaStSSSSS h net lana Kwaliteit Qók in de toekomst

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 17