pegroting 1984 gemeente Arnemuiden zeer somber Nieuw PTT-kantoor Vlissingen 'Juliana' Middelburg besluit feest met taptoe De kleren maken de (brandweerman BEZUINIGINGEN AAN ORDE VAN DE DAG Mijnenveger brengt bezoek aan Veere aan verfraaiing van boulevard OOK NIEUW POSTAGENTSCHAP VOOR BINNENSTAD 'OENSDAG 31 AUGUSTUS 1983 PZC/streek RNEMUIDEN - De gemeente Amemuiden moet werkelijk elk dubbeltje ndraaien. De ontwerp-begroting voor het komende jaar toont aan, dat bijna ets meer mogelijk is in dit vissersstadje. Het college van burgemeester en i ethouders moet dan ook ivel een aantal minder populaire maatregelen men. De meeste daarvan hebben betrekking op de gewone burgers. Maar, de nbtenaren en de gemeenteraadsleden komen er ook niet zonder kleerscheu- vanaf. m met die eerste groep te beginnen; ze krijgen voortaan geen kerstpakket '.eer. De raadsleden worden ook 'gepakt': zij mogen voortaan na de begrotingsbehandeling niet meer met hun dames op kosten van de gemeente gaan dineren. Tijdens vergaderingen worden verder geen koekjes meer bij de koffie gepresenteerd en rookwaren moeten de raadsleden voortaan zelf mee van huis nemen. De gemeentelijke bijdrage voor het jaarlijkse personeelsreisje gaat ook omlaag heeft de gemeente hiervoor nog maar 500 gulden over. Tenslotte verdwijnt het gemeentelijke voorlichtingsblad Raadhuisklanken Hel personeel van de secretarie gaat de burgers voortaan per stencil informeren, hetgeen nog slechts duizend gulden per jaar kost, een besaring van vijf mille. l 1RNEMUIDEN - De gemeente Arnemuiden zit financieel bijna aan de grond. De financiële ituatie is zo nijpend, dat het komende jaar nagenoeg geen enkele investering wordt gedaan, en batig saldo op de nog net sluitende begroting voor '84 is er niet; de kapitaalsdienst ertoont een tekort van ruim 2,2 miljoen gulden. In de aanbiedingsbrief, behorend bij de aan e gemeenteraad aangeboden ontwerp-begroting voor het komend jaar, staat dan ook een eer groot aantal voorstellen om op van alles en nog wat te bezuinigen. De ontwerp-begroting .:is yordt maandag 3 oktober behandeld tijdens een extra vergadering van de gemeenteraad, die morgens om negen uur begint in het gemeentehuis van Arnemuiden. >e koek is op in Arnemuiden. Aan de var ne kant komt dit, doordat de kom end ten steeds verder teruglopen. De jemeenten moeten immers een aan- leel leveren aan de aanvullende om- t de luigingsmaatregelen van het rijk. zijüferder krijgen de gemeenten steeds zijn mnder van 'Den Haag" aan uitkerin- i të;en uit het gemeentefonds. In de dat tomende vijf jaar schiet Arnemuiden op die manier ruim een kwart miljoen gulden bij in. Bovendien kost jok het decentralisatiebeleid, dat het gen rijk voor de gemeenten heeft bedacht, een banden vol met extra geld, waar niets zal tegenover staat. Tegenover die tegen- dat vallende inkomsten zullen nu ook i t« verlaagde uitgaven moeten staan. Zaalvoetbal Middelburg MIDDELBURG In de eerste klas van de zaalvoetbalcompetitie in het rayon Middelburg verloor Radja Wa- ook de tweede wedstrijd van het ieuwe seizoen. Ditmaal was het OC- MA dat te sterk was voor de Radja Wali-formatie. Ze verloren met 4-3. FC Laurens I behaalde een klinkende 7-0 winst op Middelburg I Middelburg II deed het beter dan het eerste team en won met (3-0 van De Pinten. In de tweede klas zegevierde VCK I v net 6-3 over RPM II, FC Laurens Ilbehaalde een kleine 1-0 overwinning gjjip Arnemuiden en SVSW '72 liep iaj egen Draadkrabbers II een 3-2 neder- met maar liefst 9-1 van Draadkrab- - eibers III, Super Vermeulen bleef met 5-0 de baas over Streekschool en FC )eze Laurens IV klopte VCK II met 3-1. Het wedstrijdprogramma voor vrijdag avond 2 september is, sporthal De Kruit- molen: 19.00 uur Kraaien-Blauw Wit II, 19.40 uur CP Boys-Toma II, 20.20 uur FC Laurens III-Brandweer. 21 00 uur Jobse- Koper Galjoen II. 21.40 uur Zeelandia II- Dauwendaele III, 22.20 uur Draadkrabbers I-Jong Ambon I; sporthal Nassaulaarr19 00 uur Amro-Koper Galjoen I. 19.40 uur FC Laurens I-Middelburg II, 20 20 uur Dauwen- daele I-Schinkel Assurantiën, 21.00 uur Amgas-WB Grent, 21.40 uur De Pinten- Radja Wall I. 22 20 uur Pechiney-RPM II. K8 sporthal Voorborch. 19.40 uur Brammetje Dumo-Sportstljl Sinke, 20 30 uur VCK I- ka Streekschool I. 2110 uur SVSW '72 -Ame muiden, 21.50 uur FC Laurens li-Veldzicht n, 22.30 uur Jong Ambon li-Streekschool Bezuinigen troef dus in Amemuiden., waarbij het college van burgemeester en wethouders zich afvraagt of 'het voorzieningenpeil, zoals we dat nu hebben, kan worden gehandhaafd'. Het college heeft verschillende manie ren aangegeven waar geld op kan worden bespaard Allereerst is burgemeester M. M. Mar- kusse bereid om de ambtswoning waarin hij woont van de gemeente Arnemuiden over te nemen. Onder handelingen hierover moeten nog worden gevoerd. Ook zal in de toe komst steeds vaker het profijtbegin sel worden gehanteerd waar het gaat om de dienstverlening van de ge meente. Verder kan energie -en dus geld-worden bespaard bij de openbare verlichting. Zeshonderd gulden wordt bespaard door vrouwen voortaan zelf de totale kosten van het onderzoek naar baarmoederhalskanker te laten betalen. Het jaarlijkse verlies op de exploitatie van het zwembad -voor '84 begroot op 125.000' gulden- kan iets omlaag door het zwemwater minder vaak te verwarmen. Ondanks de grote tekorten op het zwembad, is het colle ge overigens van mening, dat het 'een ramp' zou zijn als het zwembad zou moeten worden gesloten. Trouwens, bij sluiting van het bad gaan verschil lende kosten, waaronder de afschrij vingen, gewoon door, terwijl dan ook rekening moet worden gehouden met wachtgelden en dergelijke. Om finan ciële redenen wijst het college de bouw van een overkapping voor het zwembad van de hand. Voor de aan koop van beplantingen, kunstmest en bestrijdingsmiddelen wordt voor '84 slechts 8.250 gulden uitgetrokken; veel minder dan voorheen. De bouw van een lijkenhuisje op de nieuwe begraafplaats aan de Veerseweg wordt uitgesteld, een mortuarium voor het opbaren van overledenen is niet te betalen. Het geraamde bedrag voor onderhoud van de openbare la gere school wordt verlaagd en de uitbreiding van de gemeenschaps ruimte van de Koningin Beatrix- school -een hijkei punt dat de raad al lang bezig houdt- hoort ook in '84 niet tot de financiële mogelijkheden. menen zij toch. dat een groot aantal subsidies moet worden verlaagd of zelfs geheel moet worden afgeschaft. Maar liefst 24 verenigingen, instellin gen, organisaties en dergelijke wor den gekort; drie krijgen helemaal niets meer. Deze zijn; Stichting re- creatiewerk Zeeland, Stichting Zee land voor maatschappelijk en cultu reel werk, en de de Sociaal Pedagogi sche Nazorg Geestelijk Mindervali- den. Verder zegt de gemeente het lidmaat schap op van een groot aantal vereni gingen en instellingen. Twee meeval lers zijn de verlagingen van de kosten die Amemuiden aan het Wegschap Walcheren en aan het recreatieschap Het Veerse Meer moet betalen De sportverenigingen krijgen in de aanbiedingsbrief te horen, dat het onderhoud van de velden in de toe komst anders zal worden uitgevoerd. Zorgen maken b en w zich verder bij het steeds groeiendebedrag dat de gemeente aan gedeeltelijke RWW- en aan de bijstandsuitkeringen moet be talen. Mede hierdoor moeten de ge meentelijke belastingen, behalve de ogb, worden verhoogd. Al met al resteert een post onvoorzien van 36.000 gulden, die b en w 'beslist te laag' vinden P.A Koster vierde Subsidies omlaag 40-jarig jubileum Hoewel b en w 'ten volle beseffen, dat het verlagen van subsidies diep snijdt in de belangen van verschil lende instellingen en verenigingen', :>rp ARNEMUIDEN - Het spreekwoord 'Kleren maken de man' wordt binnenkort in Arnemui den in ere hersteld. Of eigenlijk: 'Kleren ma ken de brandwe VEERE - De mijnenveger Hr Ms Veere van de koninklijke mari ne brengt de komende dagen een bezoek aan het stadje waar aan het schip zijn naam heeft te danken: Veere. De mijnenveger komt donderdag 1 september in Veere aan. waar het tot en met maandag 5 september zal blij ven liggen. Het schip meert af bij de Campveerse Toren in Vee re, waar het publiek dc de boot zaterdag en zondag van twee tot vier uur kan bezichtigen. De 'Veere' meert donderdag om zes uur 's avonds bij de Campveerse Toren af. Het bezoek gaat gepaard met de nodige plichtplegingen. Zo brengt de commandant van de boot vrijdagochtend om elf uur een kort bezoek aan Veeres bur gemeester mevrouw G, W van Montfrans-Hartman. Zij volgt hem om half twaalf naar het schip. De bemanning van de 'Veere' krijgt vrijdagmiddag om drie uur een excursie aangebo den door het stadje, waarbij een bezoek wordt gebracht aan de Grote Kerk en aan de Vierschaar van het Stadhuis. Om half vijf zijn commandant en bemanning te gast bjj het Veerse gemeente bestuur. In de avonduren wordt een aantal genodigden op de mijnenveger ontvangen. Zaterdagmorgen om tien uur voetbalt een elftal dat is samen gesteld uit de bemanning van het schip tegen een team dat bestaat uit elf spelers uit de gemeente Veere Na de al ge noemde mogelijkheden voor het publiek om de schuit te bekij ken, vertrekt de 'Veere' maan dagmorgen uit het stadje. De bluspakken van de vrijwillige brandweer van Arnemuiden zijn namelijk meer dan twintig jaar oud. „Lang niet iedere brandweer man beschikt over een jas en een broek. De één heeft een jas; de ander alleen een broek. Som migen hebben nog een volledig pak, maar die kunnen de broek niet meer aantrekken, om dat deze 'hard' is gewor den". Deze ontboeze ming schrijven burge meester en wethouders van Arnemuiden in de aanbiedingsbrief bij de ontwerp-begroting voor '84. Ze stellen de ge meenteraad dan ook voor om 7.500 gulden beschikbaar te stellen voor de aanschaf van nieuwe bluspakken. „Het korps wordt altijd in noodsituaties opge roepen. Snelheid is dan een eerste vereiste Een brandweerman kleedt zich dan niet uitvoerig, maar trekt dan het eer ste het beste aan dat onder zijn bereik komt", weten b en w de raad te vertellen. Het college vindt het dan ook lo gisch, dat die blijkbaar schaars geklede brand weerlieden een koude- werend bluspak over hun eigen kledij kunnen aantrekken. De investering van 7.500 gulden voor de aanschaf van brandweerpakken is overigens één van de zeer weinige investerin gen die het komend jaar in Arnemuiden kunnen worden gedaan. De fi nanciële situatie van de gemeente is uiterst zorg wekkend. Daarom prij ken er -naast de brand weerpakken- nog slecht twee investeringen op het lijstje. Het gaat hier om een algemeen kre diet voor gemeentewer ken (15.000 gulden) en om een algemeen kre diet voor onderwijs (30.000 gulden). bij belastingen MIDDELBURG - De heer P. A. Koster (57) uit Middelburg vierde dinsdag het feit dal hij die dag precies veertig jaar in dienst was van de inspectie der directe belastingen in Middel burg. De jubilaris en zijn gezin wer den tijdens een receptie in het ge bouw van de belastingdienst in de bloemetjes gezet. Laag op de ladder begonnen is de heer Koster thans hoofdcommies, Hij werkt in de bui tendienst op de afdeling controle inkomstenbelasting. De inspecteur der directe belastingen, mr drs M. J. D A. Hanssen. schetste de heer Koster als een gewaardeerd medewerker. Met name roemde hij Kosters inzet en prettig karakter. Ook naar buiten toe. in het veld, is de heer Koster, aldus zijn chef Hanssen, door zijn goede^contactuele eigenschappen een gewaardeerd controlerend ambte naar De heer Hanssen: ..Op controles laat u zich zeker niet ondersneeuwen. Maar aan de andere kant hebt u steeds een open oog voor de specifieke en individuele moeilijkheden van een ondernemer". De heer Hanssen memoreerde nog. dat de jubilaris als een van de weini gen van zijn generatie erin is geslaagd om steeds in Zeeland te kunnen blij ven werken. „Uw collega's moesten vaak naar de Randstad of naar Bra bant verhuizen U kreeg nooit een verder dan Goes gelegen arbeids plaats. Een verhuizing wegens dienst belang was dan ook nooit nodig", aldus de heer Hanssen tijdens zijn toespraak. Verfraaiing van de Vlissingse boulevard: „Het moet er uit zien alsof de zee daar het een en ander heeft achtergelaten" VLISSINGEN - Het einde van de afwerking van de Vlissingse boulevards komt in zicht. Ing W. A. van Bochove, directeur van de Vlissingse dienst gemeen tewerken, verw acht dat de nog resterende werkzaam heden - het plakken van het overblijvende deel van de tegels, het aanbrengen van een slijtlaag op hel wegdek en opvullen van de 'kussens' - ongeveer zes tot acht weken in beslag zullen nemen. Het aanbrengen van de meerkleurige slijtlaag vormt, hoewel groot in oppervlakte, slechts een klein deel van het werk en zal, als het weer blijft meewerken, nog deze week geklaard zijn. De slijtlaag op de boulevards Evertsen en Bankert wordt in drie kleuren uitgevoerd. De rijbaan wordt bedekt met een laag zachtrode steentjes, de parkeer vakken met een grijze en de fietsstrook op het gedeelte waar éénrichtingsverkeer geldt, wordt wit van kleur Dinsdag werd het eerste deel, tussen Coosje Busken- straat. en maritiem instituut De Ruyter, van een slijtlaag voorzien. Vandaag, woensdag, wordt het twee de deel voltooid, waarna de slijtlaag nog ongeveer twee dagen nodig heeft om te harden. In de gedeelten tussen'Wooldhuis en Strandhotel en tussen het maritiem instituut en de Coosje Busken- straat bevinden zich tussen de rijbaan en het trottoir gedeelte aan de zeezijde zogenaamde kussens. Dit zijn door trottoirband gevormde inhammen van ongeveer twee meter lang, met de opening naar zee gericht, ën dienen ter afscheiding van de rijbaan. Medewerkers van de dienst gemeentewerken hebben, volgens de heer Van Bochove bij wijze van proef, twee van deze kussens opgevuld met in cement vastgezette keien. „De architect heeft hiermee een speels element in de boulevard willen aanbrengen. Het moet eruit zien alsof de zee daar het een en ander heeft achtergelaten" Hoewel het een proef betreft is het volgens de heer Van Bochove vrijwel zeker dat alle kussens met gladde keien worden opgevuld. „Of dat overal op dezelfde manier gebeurt als nu bij die twee is gedaan, is afhankelijk van de reacties", zo zei hij. Het opvullen van de kussens zal pas als laatste karwei aan bod komen, eerst moeten alle tegels worden geplakt. Bij dat laatste karwei is men sterk afhankelijk van de weers omstandigheden, zodat met met zekerheid valt te zeggen wanneer het voltooid zal zijn. INTERNATIONAAL GEBEUREN OP 10 SEPTEMBER MIDDELBURG De showend Juliana Middelburg 'trakteert' de Middelburgse bevolking zaterdag 10 september op een grote internationa le taptoe. Dit grootse muzikale ge beuren, waaraan een Engelse top- band en een toonaangevend korps uit Belgiè meewerken, vormt tevens de afsluiting van de jubileumviering van de 50-jarige showband. Ook de veteranenband van Juliana, bestaan de uit oud-leden van het Middelburg se showkorps, is voor de jubileum taptoe bijeengeroepen en uiteraard ontbreken het Showkorps Juliana en het juniorenkorps Johan Friso niet bij het muzikale spektakel dat 's avonds om acht uur op de Markt in Middelburg wordt gehouden. Hoogtepunt van het internationale muziekgebeuren vormt de Bristol Unicoms Youthband. één van de En gelse topkorpsen, dat het Middelburg se Juliana vorig jaar tijdens een con cours in Engeland met twee punten verschil versloeg. De Engelse formatie bestaat in totaal uit 110 muzikanten, in de leeftijd van 10 tot 20 jaar, die met pom-pom-girls en vlaggen een wervelende show bren gen. De muzikanten van de Bristol Uni coms komen drie dagen naar de Zeeuwse hoofdstad cn brengen nog zo'n honderdvijftig supporters mee De muzikanten worden onderge bracht in gastgezinnen, de supporters VLISSINGEN - Gelijktijdig met de ingebruikname van het nieuwe hoofdpostkantoor aan de Govert Flincklaan in Vlissingen maandag 5 september, vindt voor de bewoners van de Vlissingse binnenstad een belangrijke uitbreiding van de PTT- dienstverlening plaats. Op die dag wordt de beperkte loketdienst in bet oude postkantoor aan de Stenen Beer weliswaar gesloten, maar daarvoor in de plaats komt een postagentschap in de winkel van boekhandel Geijsen in de Walstraat, dat de gehele dag is geopend. Het nieuwe kantoor aan de Govert Flincklaan, dat als hoofd functie die van voorsortccrcentrum heeft, wordt donderdag 1 september officieel geopend door burgemeester drs Th. J. Westerhout van Vlissingen. De volgende dag staat het nieuwe gebouw ter bezichtiging open voor belangstellenden en vanaf maandag 5 september is de nieuwe accommo datie in gebruik. De noodzaak tot de komst van een meuw gebouw kondigde zich volgens directeur P. Loof van het Postkantoor Vlissingen ongeveer vijftien jaar gele den al aan. Het postkantoor aan de Stenen Beer voldeed niet meer. onder meer door de excentrische ligging ten opzichte van de rest van Vlissingen, de moeilijke bereikbaarheid van het gebouw voor de postauto's en het feit dat de post tegenwoordig in contai ners wordt aangevoerd. Voor dat laat ste was het oude gebouw, door de verdeling in een groot aantal vertrek ken. niet geschikt. Aanvankelijk wil de men een nieuw kantoor bouwen op de Spuikom. maar de ontwikkeling van dat gebied liet te lang op zich wachten. Uiteindelijk bood de ge meente een terrein aan de Govert Flincklaan aan. „Wat ons betreft was dat akkoord, mits er een loketruimte in de binnenstad zou komen", aldus de heer Loof Aan die wens werd voldaan en in april van het vong jaar opende burgemeester Westerhout het nieuwe kantoor aan het Stadhuis plein. Dat gebouw bood echter geen ruimte voor het administratief perso neel en ook een voorsörteercentrum kon er niet ln worden ondergebracht. Deze diensten krijgen nu een plaats aan de Govert Flincklaan De accom modatie. die is uitgevoerd in laag bouw, heeft een totale oppervlakte van 1500 vierkante meter Bijna de helft daarvan. 600 vierkante meter, wordt in beslag genomen door de sorteerruimte. Hier wordt de post. die via drie grote deuren aan de zijkant in containers wordt aangevoerd, uitge zocht en uiteindelijk per wijk klaarge legd om te worden besteld. Het nieu we gebouw beschikt daarnaast over een aantal kantoren, een personeels- kantine met automaten voor gekoel de en warme dranken en een zelfbe dieningsbuffet voor de maaltijden Het voor het publiek toegankelijke gedeelte bestaat uit een hal met post vakken en een loketruimte met twee loketten. Achter de wand met daarin de loketten ligt de zogenaamde bevei ligde ruimte met. onder meer de kluis. In de loketruimte is tevens een tele fooncel die is aangepast aan het ge bruik door gehandicapten en rolstoel- gangers. Feest Het nieuwe hoofdpostkantoor aan de Govert Flincklaan in Vlissingen De officiële opening gaat gepaard met enig feestvertoon. Donderdag middag om drie uur speelt de Pos- tharmonie Breda bij wijze van af scheid voor het gebouw aan de Ste nen Beer en maakt vervolgens een mars door de binnenstad. De harmo nie wordt gevolgd door een rijtuig met daarin iemand die als Govert Flinck - de zeventiende eeuwse schil der waarnaar de straat is genoemd - verkleed gaat. Om half drie begint in het Strandhotel eer. bijeenkomst voor genodigden en omstreeks vier uur. nadat de Postharmonie nog maals van zich heeft laten horen, vertrekt het gezelschap per paarde- tram en voorafgegaan door de har monie naar het nieuwe gebouw. Hier zal burgemeester Westerhout om streeks half vijf het kantoor openen met de sleutel die hem door 'Govert Flinck' wordt overhandigd. Vrijdag 2 september kunnen belang stellenden het voorsorteercentrum cn bijbehorende ruimtes bezichtigen tussen 16.00 cn 20.00 uur. Het perso neel krijgt zaterdag een feestavond aangeboden in het nieuwe gebouw, dat vanaf maandagmorgen 'operatio neel' zal zijn. Vanaf maandag is ook het agentschap, waarom met name door binne'usladbewoners was ge vraagd. bij boekhandel Geijsen voor het publiek geopend. De openingstij den zijn van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Wat er met het vanaf maandag leeg staande gebouw aan de Stenen Beer gaat gebeuren is nog onbekend „Mis schien dat het voorlopig als meubel opslagplaats voor de PTT dienst gaat doen", aldus de heer Loof. „maar wat er uiteindelijk mee gaat gebeuren moet de dienst accommodaties van de PTT beslissen". verblijven in een vakantiekamp in Serooskerke Het internationale karakter wordt ook gevormd door de showband WIK (Willen is Kunnen), voortgekomen uit de gelijknamige gymnastiekvereni ging uit Oostende. In tegenstelling tot- de Engelse formatie, die pas in 1979 is opgericht, bestaat WIK al sinds 1951. In 1976 schakelde het Belgische korps over op een 3-ventiels instrumenta rium en dat betekende een doorbraak naar de top van het landelijke show- korpsgebeuren. Juliana-secretaris S van der Paal, die de band uit Oostende al meerdere malen heeft beluisterd, verzekerde dat het korps voor 'een geweldige sound'kan zorgen. Veteranenband Ter gelegenheid van het 56-jarig be staan heeft Juliana een aantal oud leden uit de tijd van het pijperkorps bijeen gebracht om een veteranen band te formeren. Dit korps van oud-gedienden. waarvan dc leden uit heel Nederland komen, heeft al met succes opgetreden tijdens de reünie van Juliana afgelopen zomer. Ook tijdens de taptoe werken de oud-leden mee. Inmiddels zijn er al drie muzikale repetities achter de rug. Er staan nog twee repetities op het programma waar vooral het exerce ren beoefend moet worden. Gebleken is dat oud-Juliana nog precies hetzelf de klinkt als in de veertiger jaren, toen deze oud-gedienden nog actief meebliezen in het pijperkorps. Het jubilerende Middelburgse show korps zal zelf ook voor een spranke lende show zorgen evenals het Junio renkorps Johan Friso. De taptoe begint met de presentatie van alle deelnemende korpsen. Daar na komen achtereenvolgens het Ju niorenkorps Johan Friso. de vetera nenband Oud-Juliana, het showkorps Juliana, het Belgische WIK en de Bristol Unicoms In de finale brengen Juliana en Johan Friso samen het koraal 'Blijf bij mij Heer', en besloten wordt met de volksliederen van de deelnemende landen. De Engelse Unicoms maken zaterdag middag om drie uur nog een mars door de binnenstad met als eindpunt het abdijplein waar zij tussen vier en vijf uur een concert geven van onder meer de echte Engelse volksmuziek Het gehele jubileumgebeuren van za terdag 10 september is gratis voor het publiek te bezoeken De jubilerende band heeft voor dit evenement een bijdrage gekregen van de Middelburg se winkeliers verenigd in De Ceremo niemeester en heeft tevens de volle medewerking van het gemeentebe stuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 13