w lissingse braderie ioorslaand succes THEATERDAG Bijna duizend man publiek Mandingo is geen King Sunny Adé Bezoek mineralenbeurs was boven verwachting PZC/ streek 'ECUPRIJS NIET UITGEREIKT agenda - AARDENBURG Hoogstraat, 20.00 uur: Stunt Acrobatie Show; iOES Ziekenhuis De Bevelanden, 5.30-16.30 uur: uitzending Nomen lescio; MIDDELBURG Molenwater, 9.30- 3 uur: Miniatuur Walcheren; Sasthuis. 20-21.30 uur: uitzending Ra- 11: FLISSINGEN Houtkade. 10-24 uur inemaster 'Galeone Everi': lethesda-St. Josephziekenhuis. 20- uitzending Rawa. ILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM Roxy I. 19.30 ur: Ghandi, a.l loxy II. 19.30 uur- Star wars The mpire strikes back, a 1 inem'Actueel 1.20.00 uur- 'n Schot in roos, 18 jr Inem'Actueel II, 20.00 uur Porky's 1), 16 jr.. nem'Actueel III. 20.00 uur: Octo- losy, a 1 CUES Grand, 20.00 uur Hot Bub- tegum in het leger, 16 jr.: HULST De Koning van Engeland. 16.19.30 en 21 00 uur: Superster- 3d. 18 jr.. 14 30. 19 en 21 30 uur: Schot in de roos. 18 jr 14.30, 19 en 1.30 uur: Octopussy, a.l19 00 en 30 uur Hot Bubblegum in het ger. 16 jr.. MDDELBURG Zeeuws Museum. I, 14.00 en 15.00 uur: De ramp van 1953: 'ERNEUZEN Luxor, 20.00 uur: 'orky's (II), 16 jr.; 20.00 uur: Blue founder, 12 jr. FLISSINGEN Alhambra I. 20.00 Octopussy, a.lAlhambra II. 000 uur Tootsie. a.l.. TENTOONSTELLINGEN IXEL Galerie Bellemans. 10-18 :ur. illustraties van Fiel van der Veen lot 1 10) en fotografie van Roger de luyper (tm 3'9) 1ruinisse Visserij- en oorlogs- nuseum geopend van 14-16 uur. I0MBURG Biologisch Museum. 10-17 uur: 'De natuur in Zeeland' en Bloemdijken in Zeeland'. 10es Bierkade 1.13-17 uur 'Stads- ierstel door samenspel' itm 16-9»; Haamstede N.H. Kerk moderne xotische kunst uit Afrika itm 31 8i; 1eille Landbouwmuseum. 10-12 tn 13-17 uur Oude landbouwwerktui- «n. IULST Streekmuseum, 14-17 uur: Hulst en omstreken' oude prentbrief- aarten (I'm 10/9); JIDDELBURG Roggeveenhuis, 10- n uur- Werken bewoners e.a. (t<m 4 9); Ambachtencentrum Demerary. diverse ambachten en expo sities; OOSTKAPELLE Molenweg 36. 10- fossielenmuseum. TERNEUZEN bibliotheek, 13.30- M.00 uur: merklappen THOLEN Gasthuiskapel, 14.30- grafiek van Joop van Rijs- befgen. VEERE Grote Kerk. 10-17 uur: Het landschap-in de Delta (tm 309i. Uarkt 12, 8-18 uur schilderijen van Veere en van watersporten door Ange- iique van den Bom (tm 30 9» FLISSINGEN Hal stadhuis. 9-12 en 13.30-17 uur werken van Jan Karei Ferhaert (tm 31/8). Museum. 10-17 uur: 'Op zoek naar een ezonken schip', voorwerpen uit 't liegend Hert' (t'm 11/9) Reptielenzoo 'Iguana' 14-17.30 uur: expositie levende reptielen, amfibieën fn lnsekten. ievangentoren. vanaf 10 00 uur fo to's van Albert Verburg (tm 3081 UZEND1JKE Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: 'Radio in oude en nieuwe «jl' (tm 18 12). ZIERIKZEE De Dikke Toren. 11-17 uur: portretten door diversp kunste naars (tm 31/8). HULPCENTRA I- en Midden-Zeeland Goes, tel 14444 (ook voor milieuklachten). ietuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 1150-12200 (brandweer en ambulance) telefonische hulpdienst Zeeland, tel 1180-15551. dag en nacht bereikbaar thr. hulpdienst Zeeland xoor mensen in lood, tel. 01180-36251, van 10 00-24 00 uur tekends van 20.00-24.00 uur 'lichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel U84-14645, dag en nacht bereikbaar, 'ederlandse Hartstichting, tel. 070-614614. fe bereiken op kantoordagen van 9-17 uur. De slotdag van de drukbezochte braderie in Vlissingen werd met veel muziek oplijst. MIDDELBURG - Meer dan zeshon derd mensen brachten zondag een bezoek aan de mineralen- cn fossie- lenbeurs, die in De Schouwburg in Middelburg werd gehouden. Dat aan tal was veel groter dan de organisa trice van het evenement, Margreet Smeets uit Bergen op Zoom. vooral had verwacht. In De Schouwburg waren 23 kraampjes ingericht, waar evenzoveel standhouders hun waren demonstreerden. De beurs was in eerste instantie be doeld voor verzamelaars en hobbyis ten. Zij konden allerlei materialen ruilen of kopen. Maar ook brachten velen uit pure nieuwsgierigheid een kijkje bij de beurs. Naast de edelste nen. knstalgroepen. mineralen, fossie len, schelpen, koralen en dergelijke, werden ook de filmvoorstellingen druk bezocht. De films belichtten vele aspecten van met name goud en dia mant. Mevrouw Hannie van de Graaf uit Eindhoven hield drie lezingen over hetgeen op de beurs te zien was. Orgelconcert Feike Asma in Middelburg MIDDELBURG - De organist Feike Asma geeft dinsdag 30 augustus (morgen) een concert op het orgel van de Nieuwe Kerk in Middelburg. Het is het laatste concert van de serie orgelbespelingen, die de Stichting Or gelcentrum in Arnhem dit seizoen in Middelburg heeft georganiseerd Het programma voor het concert, dat om acht uur 's avonds begint, toont de volgende werken Variationen uber Weinen, Klagen. Sorgen, Zagen van Liszt,; Pièce héroi- que van Franck; Fantaisie in C van Saint-Saens. Toccata uit symphonle no 5 van Widor, Judex Credens van Bely. Melodie van Guilmant en Hol landse rhansnriie van Asma Ook werd veel informatie gegeven over allerlei zaken die direct met mineralen en fossielen te maken heb ben. Zo waren er demonstraties met slijpmachines en was een lectuurhoek ingericht Mevrouw Smeets organiseert regel matig dergelijke bijeenkomsten in het hele land Het was evenwel de eerste keer. dat een dergelijke fosielen- en mineralenbeurs in Middelburg was te zien Uitslag ringrijderij in Westkapelle WESTKAPELLE - De uitslag van de onlangs gehouden i iiigrljdenj in West kapelle is: 1 K. Minderhoud (40 rin gen), 2 Jolanda de Witte (35), 3 J. W. Minderhoud (35). 4 A. de Witte (35), 5 A Roelse (34), 6 M. Kerkhove (34). 7 Johan de Witte (29). 8 A van Rooijen (28i. 9 A Minderhoud (24) en 10 A. Gabrièlse (21) De bekers werden ge wonnen door de Volgende deelnemers Wisselbeker jeugd Angelique van Rooijen. Willem Roelse-beker: Kees Minderhoud, overige bekers: Jolanda de Witte. M. Kerkhove. A Roelse. en A. de Witte. Pollepel Kees Minder houd. De uitslag van de loterij maken de organisatoren per advertentie be kend. Geslaagd MIDDELBURG - Mevrouw H. A. Ro- mijn. vroeger wonende in Middelburg, is aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam geslaagd voor het docto raal examen economische weten schappen Gironummer voor Van Dishoeckhuis VLISSINGEN In de PZCvan zater dag is een onjuist gironummer ver meld van de werkgroep 'Behoudt het Van Dishoeckhuis'. Het juiste giro nummer is: 3875559. DE PIEK. VLISSINGEN Optreden van 'Mandingo'. Bezetting: Carl Jackson: saxofoon en fluit; Sangs Bangu- ra: toetsen: George Drameh: bas en zang; Samson Gassama: conga's cn talking drum; Paul Engel; conga's en percussie; Wolfgang Thicrfeldl: drums. Gehoord: za terdag 27 augustus. Als uitvloeisel van de multilatera le betrekkingen tussen studenten uit Afrika, de Verenigde Staten en W'est-Duitsland ontstond enige tijd geleden in Berlijn het muziekgezel schap 'Mandingo'. de zoveelste groep die zich met overgave heeft gewor pen op de Afrika Welle, of hoe men de golf van Afrikaanse muziek die de westerse wereld thans onder leiding van koning Sunny Adé overspoelt ook wenst te noemen. Mandingo was de afgelopen dagen in Nederland om op te treden op festi vals in Delft en Amsterdam. Dankzij medewerking van de organisatoren daarvan was De Piek in staat de groep ook naar Vlissmgen te halen Of dit een geslaagde stap was mag worden betwijfeld Tijdens het optre den zaterdagavond te Vlissingen kwam Mandingo slechts goed uit de verf in de typisch Afrikaanse num mers waarin het slagwerk overheer ste. Het overige repertoire omvatte weliswaar ritmisch aanstekelijke maar nogal simpel gestructureerde en weinig gevarieerde Afrikaanse mu ziek. afgewisseld door een aantal hechte reggaenummers, dat volgens het geijkte patroon werd gebracht Solistisch stond eigenlijk alleen Sam son Gassama op conga's en talking drum muzikaal zijn mannetje. Om kort te gaan het repertoire van Mandingo is vlees noch vis De heren doen hun voordeel met de enorme belangstelling voor Afrikaanse mu ziek en voegen er voor diegenen die nog niet overstag zijn gegaan voor dit genre nog wat reggae aan toe. Dat het publiek inderdaad warm loopt voor alle muziek die maar enigs zins Afrikaans aandoet of als zodanig wordt geafficheerd bleek zaterdag weer eens. Menig Piek-ganger had zijn dansschoenen aangetrokken en be woog het vege lijf op de klanken van Mandingo Of er ook werd geluisterd kan worden betwijfeld. Men danst tegenwoordig op alles wat nieuw is of lijkt. Het publiek is zo opportunis tisch als een deur Enkele jaren gele den wierp men zich en masse op de pogo-dans. thans gaat men reeds uit de bol als een neger met een conga het podium beklimt. J. D van S. Enkele organisaties waaronder De Piek en Midgard) zijn bezig een con cert te organiseren van de Afrikaanse rockgroep 'Xalam'. die naar verluidt op de nieuwste lp van de Rolling Stones te horen zal zijn Een datum voor het concert is nog met bekend Het is de bedoeling het optreden te laten plaatsvinden in de Middelburgse concertzaal g IAANDAG 29 AUGUSTUS 1983 uwl ?enj L1SSINGEN De organisatoren van ile negende Vlissingse nraaerie 'on' annen meer dan tevreden zijn. De braderie '83, die dit jaar het thema ?en' leren' meekreeg, heeft drie dagen lang voor een nagenoeg ongekende 'a™ rukte in de Vlissingse binnenstad gezorgd. Vorig jaar trok de braderie zo'n lordige 60.000 bezoekers. En hoewel het altijd moeilijk schatten blijft, werd at bezoekersaantal dit keer minimaal geëvenaard. irootste trekpleisters waren zonder uge twijfel het Greenpeaceschip de itrius' en de 'galeone Everi' (een •plica van een zeventiende eeuws jrtl il)°enl- Beide schepen lagen tijdens bq e braderiedagen afgemeerd aan de o 29 .Meisje gewond bij rontale botsing n Vlissingen LISSINGEN Een zesjarig Vlissingen is zaterdagmorgen (reeks elf uur licht gewond geraakt IA Ij een frontale botsing tussen twee l\ ersonenauto's. w let ongeluk gebeurde in de Gerbran- ystraat in Vlissingen. Daar moest J. n <J B. uitwijken voor een plotseling egrijdende auto. die aan de stoe- rand geparkeerd had gestaan. Door manoeuvre botste B. tegen een em tegemoet komende auto. be- (uurd door L. J. de G. uit Vlissmgen. jolo let zes jaar oude dochtertje van B. loest met een hoofdwond naar het lekenhuis worden vervoerd. Beide Va u uto's werden geheel vernield, ideri 17i Houtkade Duizenden mensen grepen de gelegenheid aan om een kijkje aan boord van de twee schepen te nemen. Ook zaterdag de slotdag trok de braderie weer drommen bezoekers. Tot laat in de middag bleef het gezel lig druk in het centrum van Vlissin gen. De braderiebezoekers kregen ook tijdens de slotdag tal van evenemen ten voorgeschoteld. Zo waren er de monstraties van de herdershonden vereniging en de ruitersportvereni ging 'De Scheldestad'. filmvoorstellin gen en een ballonwedstrijd En terwijl de bezoekers elkaar in de drukke winkelstraten verdrongen voor de on geveer honderd kramen, zorgde een looporkest voor wat extra gezellig heid. Alom tevreden gezichten, zaterdag aan het eind van dé middag tijdens een bijeenkomst in het restaurant 'Solskin,', waar de braderie '83 offi cieel werd afgesloten. Braderiecom missie-voorzitter A. Geervliet en voor zitter J. Lust van de Vlissingse Onder nemers Centrale waren het roerend met elkaar eens: de negende Vlis singse braderie is een doorslaand suc ces geworden. Volgend jaar weer dus. Opzet van de braderie was de Vlis singse binnenstad weer eens onder de uitdrukkelijke aandacht van het pu bliek te brengen En in die opzet is men glansrijk geslaagd Een succes. Zo groot zelfs, dat de traditionele pechprijs voor de meest onfortuinlijke braderiedeelnemer niet uitgereikt kon worden. 'Praat-in' AXEL De praat-in in Axel gaat nei nieuwe seizoen openen op woerisdag 31 augustus om 9 30 uur in de Halle met een koffiepraatje. Die morgen krijgen de bezoekers de kans om hun wensen voor het programma '83-'84 kenbaar te maken Komend seizoen werken Vrouwencontact. Vido-groep. en Praatin samen om maandelijks een film, voordracht, discussie of lezing te brengen. Om de kring van belangstel lenden zo groot mogelijk te maken wordt deze eerste morgen een Instuif gehouden, om de interesse te peilen Kleine kinderen mogen ook meeko men. Majorettenfestival VLISSINGEN - Dit jaar doen weer een kleine dertig majorettengroepen uit verschillende plaatsen van Neder land mee aan het Zevende Majoret tenfestival dal op zaterdag 17 septem ber in het Scheldekwartier te Vlissin gen wordt gehouden. Het festival wordt wederom georganiseerd door de 'Showgroep Vlissmgen' in samen werking met de personeels vereniging van de KMS. Het festival wordt om 09 30 uur ge opend door de burgemeester van Vlis smgen Er doen drie afdelingen mee en voor elk van deze afdeling is een wisselbeker en een Miss-prijs beschik baar. De pnjzen worden uitgereikt door de groepsdirecteur van de Ko ninklijke Maatschappij De Schelde, ir B. C. G. Pröpper. Vijvervreugdtocht op Veerse Meer MIDDELBURG - De watersportver eniging De Arne uit Middelburg hield zaterdag voor de twaalfde achtereen volgende keer een boottocht voor de pupillen van Vijvervreugd. De bewoners van deze inrichting voor geestelijk gehandicapten in Middel burg werden met 57 schepen rondge varen over Het Veerse Meer De pupil len die aan bed of rolstoel waren gekluisterd, vertrokken uit Veere met de rondvaartboot de Madeleine. De anderen scheepten zich in in de haven van Kamperland, die voor dit doel was 'ontruimd'. Het convooi werd, zoals gebruikelijk, begeleid door twee schepen van de rijkspolitie en van rijkswaterstaat. De Vijvervreugd tocht was georganiseerd door De Ar ne, in samenwerking met een aantal andere waterportverenigingen. De jeugd kon genieten van de Theatergroep Dodd. die wees op het nut van een goed onderhoud van hel gebit. waarop je de huren tot stand brengt. Ik voel er erg veel voor om daarmee te spelen, op recettebasis. In feite is het vaststellen van een huurbedrag ook een onderhande lingstactiek. een beleidskwestie, niet zomaar een administratieve handeling Dat moet ik in Middel burg echt nog een beetje propage ren dat idee" Dankbaarheid Na de opening zaterdagmorgen om elf uur trad als eerste Zuidelijk Toneel Globe dat geheel 'om niet' met zo'n vijfentwintig mensen aan deze theaterdag meewerkte voor het voetlicht met een geestige collage van fragmenten uit eerdere voorstellingen. Globe had naast een tentoonstel ling van foti's en attributen en een video-presentatie, gezorgd voor de aanwezigheid van een grimeur en een kleedster, die de gehele dag niet over gebrek aan aanspraak hadden te klagen en enkele mensen bereid vonden zich te laten omtoveren in een toneel personage De sfeer in de schouwburg had iets weg van een braderie, een feest, een kinderpartijtje. Jan de la Mar kreeg heel veel leuke reacties ,Er waren mensen die zeiden het lijkt wel een feest. Anderen: ik moet eigenlijk boodschappen doen, maar ik kan hier niet wegkomen". Vooral de aanwezigheid van vele jeugdigen Tevreden is een zwak woord, ik ben gelukkig". Zo keek Jan de la Mar, directeur van het theaterbureau 'Uit in Zeeland', zaterdag avond terug op de eerste Zeeuwse theaterdag in de Middelburgse schouwburg. „Het was voor het eerst en de Zeeuwen laten zich niet sturen. Dus ik dacht, een paar honderd man, oké en een paar honder 's avonds, dan ben ik tevreden met vierhonder. Maar we hebben 950 mensen binnengehaald en dan met dit weer, ik had het niet verwacht. Ik kan het nog niet verwerken, ik denk dat ik mij morgen pas realiseer dat het zo geslaagd is. Wat mij vooral opviel, was dat alles zo soepel verliep, de medewerking van het publiek. En dan al die kinderen, want er hoeft maar weinig te gebeuren en je hebt een chaos, te meer omdat je niet op zoveel mensen gerekend hebt". De Middelburgse wethouder van cultuur G. B Schoenmakers, die 's morgens de theaterdag had ge opend en een groot deel van de activiteiten bijwoonde, bezag het succes langs twee kanten „Ten eerste betreffende het programma aanbod dat je zoveel gezelschap pen interesseert voor een dag als deze is al een succes en geeft aan dat men in den lande Middelburg als serieus podium aanvaardt en ook verwacht dat daar beleidsmatig positief op ingespeeld wordt. Aan de andere kant is het natuurlijk nog verheugend dat er klaarblijkelijk ook een duidelijke publieksgroep is Die twee dingen gecombineerd zou den doen verwachten dat er een degelijk fundament in Zeeland aan wezig is voor de ontwikkeling van de podiumkunsten" De wethouder had in zijn openings woord toen nog voor een handje vol mensen in de grote zaal van de schouwburg duidelijk gesteld, dat hij. afgaande op het. percentage Nederlanders dat voorstander is van het uitbreiden van de subsidie voor kunst, er electoraal beter aan zou doen het profijtbeginsel toe te passen, wat de prijs van een schouwburgkaartje zou vertienvou digen. Het effect is duidelij: .Ik zou dan hier gekomen zijn om aan te kondigen dat de schouwburg wordt gesloten", voorspelde de wethou der. die echter direct daarop 'in weerwil van de impopulaire positie van de cultuur' een vurig pleidooi hield voor behoude van subsidies Daarbij stipte hij wel verschillende voetangels en klemmen aan, zoals het ontbreken van een beleidstheo rie over cultuur, die bovendien moeilijk af te bakenen is. „Kortom, het subsidiebeleid voor cultuur is wild-west", meende de heer Schoen makers, daarmee inhakend op de titel van de voorstelling die toneel groep Globe 's avonds zou geven. De discussie tussen voor- en tegen standers van subsidie zag hij als die tussen een gelovige en een atheist, waarbij de vonk niet wil oversprin gen. het heilig vuur niet wil ont branden Rationeel „Wat ik vanmorgen heb verteld, is een puur rationeel verhaal", onder streepte de wethouder zaterdag avond ,,Maar in de politiek blijkt heel vaak dat niet de rationaliteit de doorslag geeft, maar toch dp emotionaliteit En het is natuurlijk erg belangrijk en verheugend dat de Zeeuwse gemeenten die het theater- 'oureau in stand houden, hebben gezien dat dat terecht is gebeurd. En daar ben ik wel heel bijzonder blij mee" Jan de la Mar is van mening dat deze succesvolle theaterdag om een vervolg vraagt ..Met de vier grote gemeenten en misschien ook Noord-Bevelan/'oou eens gespro ken moeten worden over de promo tie op plaatselijk vlak. waar zo'n theaterdag een onderdeel van zou kunnen zijn" Bij de presentatie van het program ma van de theaterdag, ruim een week geleden, toonde Jan de la Mar zich niet erg gelukkig met het feit dat er huur moest worden betaald voor de schouwburg De wethouder zaterdagavond: Het subsidiever zoek is bij ons binnengekomen om de huurpenningen weg te subsidie- ren en dat is door de bestuurscom missie culturele zalen positief gead viseerd Ik vind dat een gemeente en zeker Middelburg veel meer fan tasie moet leggen in haar accommo- datiebeleid wat betreft de manier gaf aan het geheel iets ongedwon gens. De kinderen konden deelne men aan een tekenwedstrijd en bij na de hele dag was er voor hen wel iets te beleven op het gebied van toneel of poppenspel. De eerste die de jeugd vermaakte, was Willem 'Parcival' Joppe. Daarna kwamen Theater Tingeling, Comedie Fanta sie. aerobic dancing en tenslotte Theater Dodd aan de beurt, die allemaal grote belangstelling trok ken. Toppers De volwassenen konden nauwe lijks alle evenementen volgen. De belangstelling was overal groot, bij het Dansers Collectief was er zelfs geen doorkomen aan. Als de grote toppers van deze dag mogen wel beschouwd worden Drs P. en Dorine van der Klei. De eerste gaf zijn eerste voorstelling in de vrij kleine ruimte van het café-chan- tant, waar het koffieconcert en Dimitri van Toren hem voor waren gegaan. De belangstelling was zo groot, dat besloten werd het tweede zo goed als vol liep Drs P. wist de aanwezi gen te bewegen tot het massaal meezingen van het refrein 'Knolra pen. lof. schorseneren en prei'. In zijn lied 'Een café'tje in Sneek' was de tragische geschiedenis verwerkt van twee oesters, Luctor en Emer- go. Drs P. na afloop; „Dat was zuiver toeval Het heeft er niet altijd ingezeten. Het allereerste verhaal ging over een stukgevallen asbakje in een vakantieplaats. later heb ik die twee oesters opgevoerd en daar na heb ik weer iets bedacht en dat betrof de ondergrondse spoorweg in Rome. maar daar komt bisschop Gfjsen ter sprake en ik dacht dat zal ik nu met doen. want ik heb ge hoord, dat er acht nonnen speciaal voor mij hierheen getrokken zijn en die zou ik dan hartaanvallen bezor gen als ik scherts over de Roomse godsdienst Ik viel terug op het tweede verhaal en dat kwam goed uit" Crisistijd Dorine v d Klei: staande ovatie Drs P. knolrapen, lof, schorseneren en prei Donne van der Klei kreeg aan het slot van haar programma van Ne derlandse en Duitse liedjes uit de crisistijd voor de tweede wereldoor log een staande ovatie van de volle schouwburgzaal Haar teksten hiel den een duidelijke waarschuwing in tegen het fascisme Dorine .Ik denk altijd dat je de mensen op van alles moet wijzen, maar ik heb het pessimistische ge voel dat ik nooit degenen bereik die ik zou moeten bereiken De mensen die naar de voorstelllg komen, heb ben allemaal al ongeveer de instel ling die ik ook heb. Ik zou graag mijn hele. avondvullende voorstel ling hier in Zeeland doen. want dit was nog maar een gedeelte Maar er is sprake van dat die toch nog komt" De eerste Zeeuwse theaterdag werd besloten met de voorstelling 'Wild west' door Globe Weinigen zullen vermoed hebben dat het hier eigen lijk een soort première betrof, want na de première in mei was de rolver deling aanmerkelijk veranderd, bo vendien met een nieuw décor. Ge- rardjan Rijnders, die de rol over nam van Michel van Rooij, die op zijn beurt de rol van Gijs de Lange speelde: „Dat was een extra sensa tie. Vorige week hebben we hiertoe besloten en dus heb ik me de hele week rot gerepeteerd aan deze rol Ik ben ook geen acteur van huls uit". Het resultaat was dat de wat slap-stick-achtige eerste versie nu plaats had moeten maken voor een veel wrangere benadering van dit stuk van Sam Shepard Terugblikkend op deze zo succes volle theaterdag komen de woor den an acteur Theu Boermans in de cabareteske presentatie i 'Een rondje Globe' bovendrijven: 'Kunst is de polsstok van het le ven.' Frans P. J. Doeleman

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 7