Grote opkomst open dag fruitteler Middelburg -jn M'r! KRUISWERK ...IJS AUTO Mulder binnenhuis kapsalon IMIC.de SMIT PARLEZ VOUS FRANCAIS ALLIANCE FRANQAISE E Van dakpan tot riolering. G. van boven MAANDAG 29 AUGUSTUS 1983 PZC/streek INFORMA TIF, DIA 'S EN RONDLEIDING Vegetarische maaltijden van VJV in Vlissingen VLISSINGEN - De werkgroep 'Schep je eigen werk' van het Vormingscen trum Jong Volwassenenen (VJV) in Vlissingen verzorgt vanaf dinsdag 30 augustus vegetarische maaltijden voor alle geïnteresseerden. De maal tijden worden opgediend in het VJV- gebouw aan de Verkuyl Quakkelaar- straat 95 in Vlissingen Om zes uur wordt er gegeten, reserveren is vanaf vier uur mogelijk De maaltijden wor den alleen op dinsdag en donderdag aangeboden. Muziek te hard politie neemt apparatuur mee VLISSINGEN De Vlissingse ge meentepolitie heeft in de nacht van zaterdag op zondag in een woning om 'ia" Tien 'n 'ie'- wijkgebouw Zandslroomcontact wet )j bijeen in Middelburg MIDDELBURG Het ZandstrcA contact, een contactgroep vooi Zand en de Stromenwijk in Midi burg. komt woensdagmorgen 31 gustus voor 'L eerst in het niei bijeen. De bijeenkomst bej Vergulde Baars aan de Baarsjessti in de Zeeuwse hoofdstad Op II 1,1 1 1 1 iei MIDDELBURG - Ruim zevenhonderd mensen brachten zaterdag een be zoek aan het fruitteeltbcdrijf van de heer C. Matthijsse aan de Walcherse- weg in Middelburg. De heer Matthijs se was een van de elf Zeeuwse telers, die hun bedrijven in het kader van de landelijke open dag hadden open gesteld voor het publiek. De open dag kende drie onderdelen. Discoshow in Goes GOES 'AVRO's Toppop Disco Show' komt op vrijdag 23 september naar Goes. Vanaf 20 30 uur zullen de disc-jockeys Hans Magito en Eddie Keur trachten het publiek in de vei- hnghallen muzikaal bezig te houden Vandaag begin van zwemvierdaagse in Middelburg MIDDELBURG - Loco-burgemeester H. Gillissen, wethouder van onder meer sportzaken in Middelburg, geeft vanmiddag imaandagl om vier uur het officiële startschot voor de natio nale zwemvierdaagse, die tot en met vrijdag wordt gehouden in het bui tenbad van het zwembad Poelendae- lc in Middelburg. Als eersten gaan vier leden van de bestuurscommissie welzijnsaccommodaties te water. Hel zijn de heren G. Koole (CDA), J. J. Korstanje (PvdA), drs W. Ovaa (D'66) en mr D. F. Vos (WD). Aanluitend kunnen de deelnemers aan de zwemvierdaagse tot zeven uur 's avonds hun afstand voor die dag afleggen. Tot en met vrijdag (men mag dus een dag naar keuze over slaan) kunnen de vierdaagse-zwem- mers elke dag tussen zeven uur 's morgens en zeven uur 's avonds in Poelendaele terecht om een halve kilometer te zwemmen Voor degenen die dat iets teveel van het goede vinden bestaat de mogelijkheid om dagelijks een baantje van 250 meter te trekken De heer P Bosdijk, voorma lig chef-badmeester, reikt op de laat ste dag (vrijdag) de medailles uit. Ook het binnenbad van Poelendaele is met ingang van vandaag (maandag) na een grootscheepse renovatie weer volledig in bedrijf Souburger C. Baas ploegkampioen SEROOSKERKE De ploegwed- strijd van het rayon Walcheren, za terdagmiddag op een stoppelveld van de heer Mesu aan de Rijke Buurt weg in Serooskerke gehouden, is een overwinning geworden voor de Sou- burgsf ploeger C. Baas. De kampioen behaalde 233,5 punten en bleef daar mee de winnaar van vorig jaar, C. de Looff uit Arnemuiden, anderhalve punt voor. Aan de krachtmeting tussen de Wal- cherse agranérs namen dertien ploe gers deel. Het merendeel van de deel nemers ploegde met een trekker voor de ploeg; twee van hen gebruikten paardentractgie. Zowel A. Verhage uit Serooskerke, hij werd zevende met zijn span Belgische 'dikbillen'. zijn plaatsgenoot M. van de Broeke. hij ploegde met rijpaarden (vosjes) en eindigde op de laatste plaats, trokken veel belangstelling met hun paarden. Onder de vele belangstellenden was ook de burgemeester van Veere. me vrouw Van Montfrans-Hartman. Zij liet zich door de heer Paauwe. secreta ris van de regelingscommissie, uitge breid informeren over het wdstrijdge- beuren. De trekkerploegers moesten ieder een stuk grond met een grootte van twin tig are ploegen, de deelnemers met de paarden kregen zeven are te bewer ken Omdat er door het goede weer van de afgelopen tijd vroeg geoogst kon worden, was er ook tijd geweest om de ploegen grond eerst voor te bewerken De prestaties van de deel nemers werden beoordeeld door zes juryleden, die in drie groepjes van twee, per groep honderd punten kon den toekennen. Het maximum aantal te behalen punten was dus driehon derd De resultaten van de deelne mers werden na afloop door de jury en regelingscommissie goed genoemd De Walcherse kampioen C Baas kreeg na afloop de wisselbeker van de ZLM overhandigd door een vertegen woordiger van deze landbouworgani satie; de wisselprijs van de CBTB was dit jaar voor de Arnemuidenaar C. de Looff, die tweede werd De overige prijzen, er was voor iedere deelnemer een attentie, werden uitgereikt door de voorzitter van de regelingscommis sie, de heer F Louws De ploegers, die de eerste vier plaatsen bezetten, zul len het Walcherse rayon volgend jaar vertegenwoordigen tijdens de provin ciale wedstrijden. De totale uitslag is: 1 C Baas Oost- Souburg 233.5 pnt.. 2 C. de Looff Arnemuiden 232, 3 W. de Buck Gapin- ge 219,5. 4 D. Coppoolse Gapinge kl217.5 A Janse Nieuwland 212,5.6 W. de Kam Westkapelle 2117 A Verhage Serooskerke 203,5. 8 J K. Crucq Nieuwland 220.5. 9 W K Kloet Nieuw land 199, 10 P Blok Gapinge 180,5, 11 R. Davidse Nieuwland (hij nam voor de eerste keer deel) 180,5, 12 F Lou- werse Middelburg 178,5 en 13 M. van de Broeke Serooskerke 173. Diefstal uit auto in Ritthem RITTHEM - Uit een geparkeerde auto is zondagavond tussen 18.00 en 18.30 uur op de Westhoekweg in Ritthem een radio-cassette gestolen. Van de auto, die was afgesloten, was een portierraam geforceerd. De auto is eigendom van D. S. uit Middelburg Allereerst had de heer Matthijsse een informatiehoek ingericht, waarin aan schouwelijk werd gemaakt welke ziekten het fruit zoal kunnen aantas ten. Zo liet hij appels en peren zien met windbeschadiglng, stip en luisbe- schadiging Ook lagen appels ten toongesteld die te lijden hadden ge had van vruchtverruwing, van schurft of van de beruchte wintervlinder Met behulp van enkele takken liet de heer Matthijsse zien wat de gevolgen zijn van bloedluis, meeldauw en de pere pokziekte. Na kennis te hebben genomen van de Automobilist aangehouden na aanrijding VLISSINGEN De Vlissingse ge meentepolitie heeft zaterdagavond de automobilist J. L. uit die stad aange houden. De man had tegen het begin van de avond op de Sloeweg een verkeersbord geramd en was doorge reden. Volgens de politie heeft het gebruik van alcohol een rol gespeeld. Cursus Nederlands voor buitenlanders MIDDELBURG - Het Regionaal Edu catief Centrum (REC) Walcheren be gint vanavond (maandag) om half acht met een cursus praktisch Neder lands voor buitenlandse vrouwen en mannen De cursus wordt gehouden in het gebouw van het Vormingscen trum Jong Volwassenen (VJV) aan de Latijnse Schoolstraat 10 in Middel burg. Voor belangstellenden wordt dezelfde cursus op dinsdagmorgen (vanaf 30 augustus) gehouden van half tien 's morgens tot half twdalf. Op dinsdagmorgen is er kinderopvang. Medewerkers van De Hayman bijeen MIDDELBURG - De sectie De Hay man. een zelfstandig onderdeel van de Stichting Sociaal Kultureel Werk in Middelburg (SKWM) en werkzaam in Middelburg-Zuid 'Magistraatwijk en Dauwendaele), h,'—dt dinsdag 30 au gustus een algemene medewerkers vergadering Tijdens deze vergade ring van het hoogste orgaan van De Hayman worden de plannen voor het seizoen '83'84 besproken en vastge steld. De vergadering begint s avonds om acht uur in het wijkgebouw het Zuiderbaken op de hoek van de Rent meesterlaan en de M. de la Palma- straat in de Middelburgse Magistraat- wijk. Daar liggen ook de stukken voor deze openbare vergadering ter inzage. bedreigingen voor het fruit, konden de bezoekers zich door middel van een diapresentatie op de hoogte stellen van de maatregelen die worden geno men om het fruit te beschermen. Ook werden dia's vertoond van de 'grote pluk', zoals de oogst in fruittelerskrin gen wordt genoemd Verder waren monsters aanwezig van de chemische stof, die wordt gebruikt om insekten van de appels en peren weg te lokken. De heer Matthijsse zette ook uiteen, waarom hij een aanhanger is van het systeem van geleidelijke bestrijding van ongedierte op het fruit. Dit houdt in, dat niet lukraak ten alle tijde verdelgingsmiddel wordt gespoten, maar dat eerst wordt berekend of de appel- of pereziekete grote vormen heeft aangenomen. In de meeste ge vallen is het namelijk goedkoper om een bepaald percentage van het fruit door ziekte te laten afsterven, m plaats van het toepassen van chemi caliën Het derde en laatste onderdeel van de Bon Appetit en Jong Aniborn winnen jubileumtoemooi zaalvoetbaldub MIDDELBURG - Zondag werd in de sporthal aan de Nassaulaan in Mid delburg een jubileumtoemooi gehou den ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de zaalvoetbalclub Maartense Tapijt in Middelburg. Het toernooi bestond uit twee poules. Een poule van sterke teams waarin Maartense Tapijt I was ingedeeld en een poule met de reserves van de jubilerende club. Bon Appetit werd winnaar van het sterke gedeelte en Jong Ambon ein digde als eerste bij de reserves De Zuidmolukkers namen ook aan het sterke toernooi deel. maar de spelers hadden allenal eerder die dag ge speeld (onder meer voor de beker) en waren toch wel vermoeid toen ze voor de tweede keer moesten opdraven. Jong Ambon was in de sterke poule dezelfde dag pas opgenomen, omdat een ander team had afgezegd Aan het slot, van bpide poules reikte Gilles Maartense, directeur van de gelijknamige meubel- en tapijthandel in Middelburg, de sponsor van de jubilerende club. de prijzen uit. De eindstand van de 'sterke' poule is: 1 Bon Appetit 6 pnt2 Maartense Tapijt I 5 pnt3 Jong Ambon 5 pnt4 Parbo uit Goes 4 pnt. en FC Laurens 0 pnt Eindstand reservepoule: 1 Jong Ambon 7 pnt., 2 Gilde Boys 6 pnt.; 3 Maartense Tapijt II 5 pnt.; 4 Markt Boys, Vlissingen 2 pnt en Zeelandia 0 pnt. open dag bestond uit een rondleiding over het ongeveer acht hectare grote terrein van de heer Matthijsse. Om de open dag in goede banen te leiden dat de heer Matthijsse de hulp ingroepen van een viertal collega-fruittelers, die de open dag jaarlijks bij toerbeurt voor hun rekening nemen Dat er tijdens de open dag naar hartelust fruit kon worden geproefd en gekocht, spreekt vanzelf. Fietscross in Vlissingen Politie Vlissingen tijdelijk op gewone telefoonnummer niet bereikbaar VLISSINGEN Op woensdagmor gen 31 augustus tussen 6.00 en 7.00 uur zal het bureau van politie te Vlissingen telefonisch niet bereik baar zijn via het telefoonnummer (01184)15050 in verband met de om bouw voor een nieuwe telefooncen trale. In uiterst dringende gevallen is het bureau te bereiken via het alarm nummer 13333, doch via dit nummer kan men niet doorverbonden wor den. Indien het alarmnummer in gesprek is kan in dringende gevallen aan de gemeentelijke brandweer te Vlissin gen (telefoonnummer 01184-14530) worden verzocht een bericht door te geven, aldus de Vlissingse gemeente politie Open avond documentatie provinciaal kerkcentrum MIDDELBURG - Het documentatie centrum van de kerken, gevestigd in het provinciaal kerkcentrum aan de Singelstraat 19 in Middelburg, houdt dinsdag 30 augustus zijn jaarlijkse open avond. Het documentatiecentrum toont tus sen zeven en negen uur allerlei nieuw materiaal dat kan worden gebruikt bil katechese, gespreksgroepen, zending en werelddiaconaat, vredeswerk, jeugdwerk, liturgie en actie- en bezin- ningsgroepen Leden van het docu mentatiecentrum zijn aanwezig om informatie te geven. Voorts ligt mate riaal ter inzage van de katholieke bijbelstichting het Nederlands Bij belgenootschap. Amnesty Internatio nal en de NOVIB. Ook voor vormings- en toetsingswerk van gemeentegroe- pen en kerkeraden zijn uitgaven voor handen - -gsf v 'i p t - V is 1 -3- - u 1 1 (jsjl Het schippersklavier 'De Sater' luistert het stadsleven in Middelburg al dertig jaar lang op met opgewekte muzikale klanken. MIDDELBURG - „Heeft u een liedje voor een dubbeltje, meneer?" en „Mag ik luisteren voor zeven cent, want ik heb niet meer bij me?". De heer M. J. Gouweloos uit Middelburg lepelt moeiteloos enkele grappige voorvallen op uit zijn loopbaan als 'orgeldraaier'. De heer en mevrouw Gouweloos stonden zaterdag stil bij het feil, dat ze precies tien jaar geleden voor het eerst met het draaiorgel 'De Sater' de Middelburgse straten opgingen. Zaterdag was het dubbel feest, want De Sater was die dag dertig jaar in de Zeeuwse hoofdstad in bedrijf. Het draaiorgel De Sater is in 1898 gebouwd in Antwerpen. Jarenlang stond het ergens in Zeeuwsch- Vlaanderen in een danszaal Ene Gillet uit Rotterdam bouwde het vlak voor de oorlog om tot straator gel Ongeveer dertien jaar deed De Sater dienst in de Maasstad, waar na het orgel in 1953 naar Middel burg werd overgebracht. „Iedereen in Middelburg kende in die tijd 'Mientje van 't orgel' Zij heeft jaren lang met De Sater gelopen Daarna kwam het orgel in handen van een orgelcommissie, tot wij het opkoch ten en met behulp van een orgel bouwer restaureerden. Dat duurde twee jaar en uiteindelijk gingen wij in 1973 met De Sater de straat op", zegt de heer Gouwe loos. ..Het eerste jaar had ik wel planken koorts. hoor", vult mevrouw Gou weloos aan „De eerste dag kwam er iemand naar me toe Hij zei dat de Zeeuwen erg stug zijn, en dat je er maar moeilijk tussen kan komen Dat is me achteraf echter enorm meegevallen. De Zeeuwen zijn hele maal niet zo gesloten als wel eens wordt beweerd" Mevrouw Gouwe loos is oorspronkelijk afkomstig uit Nieuwerkerk aan de IJssel Haar man heeft zijn jeugd m Middelburg doorgebracht, en heeft voor hij ex ploitant van De Sater werd in de petrochemische industrie gewerkt. Het draaiorgel, dat allang niet meer met de hand, maar met een motor tje wordt aangedreven, heeft vorig jaar een grote onderhoudsbeurt ge had. Alleen de zijpanelen moeten nog worden nagekeken. Het echt paar Gouweloos denkt niet, dat ze nog een volgend Jubileum met De Sater zullen vieren. De jaren begin nen immers een beetje mee te tel len. „Ik hoop wel dat we een opvol ger kunnen vinden Het zou jammer zijn als het orgel van de straat zou verdwijnen", peinst de heer Gouwe- Over het publiek heeft het echt paar een eensluidende mening. ,,Dat is de laatste jaren niets veran derd. Sommige mensen denken dat je loopt tc bedelen. Maar vooral kinderen staan vaak met open mond naar het draaiorgel te kijken. Je maakt trieste dingen mee, maar ook leuke. Er loopt wel eens ie mand voorbij die niets geeft, maar toch steeds blijft kijken, en dan opeens naar je toe komt en dan zegt: 'Nu heb ik toch intens lopen genieten, dat ik nu pas wat geeF. Je leert de mensen gewoon nooit ken nen, echt niet." VLISSINGEN Het Woltershuis in weg te halen Vlissingen opent het nieuwe seizoen voor 8-14 langen met een heuse fiets- VrOUWenCUrSUS VJV "S EK o„" c. _u schansTn wTp^aTlSe deeSS Vorml„£cenuum j'onel ZJLnY- L tUSS v»n woensdag 31 augustus, In het nieuwe aan de Hercules Segherslaan e luidsinstallatie in beslag genomen en proces-verbaal opgemaakt tegen de programma staat een bespreking* bewoner (E. de Z.) van het huis. de mogelijkheden om te komen tcT De politie ging tot die maatregel over volgende cursussen Volksdansen! nadat omwonenden hadden geklaagd kenen, bridge, naaien, bloemsd over geluidsoverlast. Ondanks her- ken, Engels, handwerkeivpoppem LIf haalde verzoeken weigerde de bewo- ken en yoga. Het Zandstroomcont un[ ner de volumeknop van zijn installa- begint aan het vijlde achtereen) |cr tie naar links te draaien. Daarop gendc seizoen en komt elke laai besloot de politie de geluidsinstallatie woensdag van de maand bijeen In Vergulde Baars Vrouwencafé in buurthuis OOST-SOUBURG Het buurt^D) en de snelste tijd telt. Het dragen van een helm is geen overljodlge luxe. De f'zoen staan de volgende thema s op npt nmirrtimmn' Vrnnumn pn qpviiciIi- fietscross begint om 14 00 uur. Opge- 2 september <17.00 'De Zwaan' in Oost-Souburg bej8 een vrouwencafé. De openmgsavo is donderdag 22 september om 2D met een optreden van wie is n 7Ï I. hekpnri Verder is het. cafe p Lezing voor vogel en duivenliefhebbers in Arnemuiden ARNEMUIDEN Morgen (dinsdag) 30 augustus zal de heer C. Engel- brecht - vertegenwoordiger van Rotol B.V. produkten - een lezmg houden voor duiven- en vogelliefhebbers. On derwerpen zullen onder anderen zijn worm- en andere parasietbestnjding. vitaminen en konditie preparaten. De avond wordt georganiseerd door vo gelvereniging 'Zanglust' uit Arnemui den met medewerking van zaadhan- del Traas uit Middelburg en Vlissin gen. De lezing in de zaal bij de 'Groen markt' aan de Van Cittersweg in Arnemuiden begint om 19.30 uur. het programma: Vrouwen en sexuali- teit, vrouwen en arbeid en vrouwen en vredesbeweging. Kinderoppas is aan- niet bekend. Verder is het café wezig. De cursus begint om half tien 's donderdagavond van 20.00-24.00 morgens in het VJV-gebouw aan de geopend. Eén keer m de maand Verkuyl Quakkelaarstraat in Vlissin- een thema-avond w'orden gehoui in gen. (onder voorbehoud) de krant helpt u op weg gordijnen - tapijten Kruisvereniging Platteland Walcheren Het bestuur van de Kruisvereniging Plat teland Walcheren vraagt per 1 januari 1984 twee magazijnbeheerders (m/v) De taak van een magazijnbeheerder be staat uit het uitlenen van verplegingsarti- kelen, het schoonhouden en onderhoud daarvan, alsmede de bijbehorende admi nistratie. Het betreft de volgende plaatsen: Koudekerke voor 7,75 uur per maand; Serooskerke voor 4 uur per maand; De voorkeur gaat uit naar kandidaten die in de betreffende kernen woonachtig zijn. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen tijdens het spreekuur van de betreffende wijkverpleegkundigen: Koudekerke: zr. P. A. de Back, Boom gaard 22, tel. 01185-1318. Spreekuur op maandag en donderdag van 18.00 -18.30 uur. Serooskerke: zr, G. v. d. Ende, Vroon straat 11, tel. 01189-1226. Spreekuur^ dagelijks van 18.30-19.00 uur. Schriftelijke sollicitaties binnen 10 dagen te richten aan het bestuur, t.a.v. dhr. C. A. van Damme, Postbus 79, 4460 AB GOES. 'D0EHÉT ZELE PROFESSIONELE HAARVERZORGING Nieuwendijk 19, tel.13327 te Vlissingen bij oude vissershaven) goed en toch voordelig dat kan b.v. C0UPKNIPPEN .15,50 WASSEN en WATERGOLF 18.25 MODEL FÖHNEN 18,25 COUPE S0LEILLE - 17.50 NATUURGOLF compl. - 52.00 PERMANENT - 63,00 een deskundig advies. Misschien gaat 't nog niet zo vlot. Kom df naar de cursussen van de: die binnenkort weer beginnen in het schoolg [et bouw Verdilaan 2 te Middelburg. ioe iek Diverse niveaus, ook conversatie, 25 lessen van 1 '/j u Franse leerkrachten, Nu ook een cursus voor kinder4_ Inschrijving: van oud-leerlingen: maandag 5sept, c in het schoolgebouw. Aan nieuwe leerlingen worden op maandag 5 sept, or uur alle gewenste inlichtingen gegeven, direct daarna inschrijving mogelijk. Cursusgeld: moet bi| inschrijving worden voldaan. Secretariaat: tel. 01180-12588. BEKENDMAKING Burgemeester en weihouders van Westkapelle maken bekend, dat met ingang van 1 september 1983 het brandweerkorps van Westkapelle zal worden gealarmeerd door middel van het systeem van de draadloze alarmering, In verband hiermede komen de alarmnummers 01187-1444. 01187-1266 en 01187-1408 te vervallen Het nieuwe alarmnummer voor brandmelding wordt met ingang van 1 september 1983 01184-14444 Westkapelle, 25 augustus 1983. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, H. A. van Maldegem. De secretaris, C. van Hercules. GEMEENTE VALKENISSE Voorbereidingsbesluit wijziging bestemmingsplan Buitengebied. De burgemeester van Valkenisse maakt bekend dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 18 augustus 1983. onder nr 56 heeft besloten te verklaren dat voor een gedeelte van het perceel M-12 gelegen aan de westzijde van de Zwaanweg te Koudekerke (ter hoogte van bar Het Karre- wiel) een herziening van het bestemmingsplan Buitengebied wordt voorbereid, een en ander zoals aangegeven op de bij dat besluit behorende tekening. De wijziging betreft het aanleggen van een parkeerterrein bij genoemde bar. Het voorbereidingsbesluit met bijbehorende te kening ligt met ingang van 30 augustus 1983 voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie te Koudekerke. Koudekerke, 29 augustus 1983. Ja, letterlijk Uw huis van top tot teen renoveren of verbouwen, waar of wanneer dat nodig is Dat betekent met alleen uitbreken en metselen, maar ook timmeren, loodgieten, riolering leggen of tegels zetten- allerlei werkzaamheden, waarvoor vakkennis nodig is En wij hebben die vakkennis in huis Da's plezierig te weten, zoveel vakmensen onder één dak bij: 1 ramstraat 1(centrum), Koudekerke, lel 01185 -1681 Geopend 8-12,1 6u Zaterdag lol 1? u s Maandags gesloten Koopavond vrgdagvan 19 ?1 u

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 6