'Hel Koijbalnest' in Zierikzee geopend Kom ook GOED - GOEDKOOP - GEZELLIG winkelen bij AGRIMARKT Voor deze wel heel erg aantrekkelijke VERSAANBIEDINGEN bijvoorbeeld I WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN Raad Borsele behandelt rampenplan gemeente DRUIVEN Welkom bij Zeelands drukst bezochte levensmiddelen-warenhuis. Ouwerkerk vierde een zomerfeest Veel belangstelling voor Kappelse dag MAANDAG 29 AUGUSTUS 1983 PZC/ streek 'VELE ZAKEN NOG NADER UITWERKEN' HEINKENSZAND De gemeente raad van Borsele buigt zieh dinsdag 6 september over de vaststelling van een gemeentelijk rampenplan. Het gemeentebestuur had vierenhalf jaar geleden al een dergelijk plan aange nomen, maar op aandringen van de provincie Zeeland is een nieuw plan samengesteld. Het gaat om een raam werk. De werkzaamheden aan het rampen plan voor Borsele blijven doorgaan. Tal van zaken wil het college van burgemeester en wethouders nog na der uitgewerkt zien. zoals bijvoor beeld de opvang van verplaatsten tevacué'si en de instructies van het gemeentelijk personeel. Het voorstel meldt voorts een aantal knelpunten. Zo maken b en w zich zorgen over het verlenen van hulp aan (honderden) slachtoffers en de latere opvang van de slachtoffers. „Het is ons bekend dat de ziekenhuizen vrij W atersportweekeinde Ellewoutsdijk naar tevredenheid verlopen ELLEWOUTSDIJK Het jaarlijkse watersportweekeinde van de water sportvereniging Ellewoutsdijk is naar tevredenheid van de organisatie verlopen. Het gebeuren kon dit jaar rekenen op een zeer ruime belang stelling. Secretaris Wim Paulusse schatte het aantal bezoekers zater dagmiddag op ruim 1000 en zondag op circa 2500. "Er zit de afgelopen jaren een stijgende lijn in de bezoe kersaantallen", aldus de secretaris. Daarnaast spreekt hij van goede reacties van het publiek. Na de opening zaterdag en de traditio nele rondvaart, werd een zeskamp gehouden. Onderdelen hiervan waren een roeiwedstrijd, het rodedraadspel, trouwtrekken, Neptunus-opvissen en tobbevaren. De uitslag is 1 dorp Ellewoutsdijk i, 2 watersportvereni ging Ellewoutsdijk. 3 watersportver eniging Neuzen uit Terneuzen, 4 wa tersportvereniging de Val uit Hoede- kenskerke, 5 watersportvereniging El lewoutsdijk 2. 6 dorp Ellewoutsdijk 2 Ook het watersportbal in de avondu ren trok veel bezoekers. Het program ma zondag werd geopend met k inder- spelen Daarna waagden bezoekers een schot op de liggende wip De muzikale omlijsting was in handen van Sjaak de Draaier Het publiek deed zich verder tegoed aan mossel maaltijden. Met stokvisknuppelen be sloten de aanwezigen het watersport- weekeinde. Weinig animo voor wijkdag Goes-Oost GOES De wijkvereniging Goes- Oost heeft zaterdag een zogenaamde wijkdag gehouden Het ochtendpro gramma, met ondermeer een rommel markt aan de Bergweg in Goes, werd goed bezocht. De belangstelling voor het middagprogramma viel tegen Slechts tien mensen deden aan de fietstocht mee. terwijl voor de auto- puzzelrit zich maar één deelnemer aanmeldde. Dat betekentde dat het laatste onderdeel kwam te vervallen Ook een bingo-dansant kon slechts rekenen op 24 bezoekers Ria van Swaal van de wijkvereniging wijt de germge opkomst 's middags met na me aan het feit dat er in de regio veel andere activiteiten plaatsvonden. Waarschijnlijk zal de volgende wijk dag het komend voorjaar worden ge houden weinig plaats hebben om direct een groot aantal slachtoffers op te van gen. terwijl ook de eerste echelons hulp in de vorm van voldoende Rode Kruis-hulp nog vraagtekens oproept aldus het college. Daarnaast is het dagelijks bestuur bezorgd over de verbindingsmiddelen. Naar de me ning van b en w ontbreekt er appara tuur waarover de verschillen, bij de hulpverlening ingeschakelde dien sten. met elkaar kunnen communice ren Het rampenplan wordt bespro ken tijdens een vergadering in het gemeentehuis in Heinkenszand. Aan vang: 19.00 uur. Het Borselse college wil in alle kernen van de gemeente glasbakken plaat sen, waar bewoners hun glas in kun nen weggooien Lewedorp en Nieuw- dorp hebben al glascontainers en zul len worden overgeslagen. De kernen 's-Gravenpolder en Heinkenszand krijgen elk twee glasbakken. In totaal gaat het plaatsen van de glascontai ners de gemeente jaarlijks 8 850 gul den kosten. Dit bedrag gaat deel uitmaken van de totale kosten van het ophalen van huisvuil. Deze uit breiding geeft evenwel geen aanlei ding tot het verhogen van de reini gingsdiensten. De raad praat verder over de isolatie van schoolgebouwen in Baarland, Nisse, Driewegen. Nieuwdorp en Bors- sele. Tijdens dit voorstel komt even eens de isolatie van vereniginsgebou- wen aan de orde. De kosten voor deze werkzaamheden zijn geraamd op 79.315 gulden. De agenda vermeldt daarnaast de aanleg van een oefen- veld in Nieuwdorp, naast de bestaan de velden van de plaatselijke voetbal vereniging. Tevens vergadert de raad over een deelverordening emancipa tie-activiteiten. Het Borselse gemeentebestuur be handelt bovendien een verzoek van de nv PZEM in Middelburg om een bouwvergunning voor het ombou wen van de eenheden BS 10 en BS 11 van de conventionele centrale Bors- sele tot een kolengestookte eenheid BS 12. Tenslotte wordt gesproken over de restauratie van de korenmo len in Ovczande, waarvoor het colle ge 1.850 gulden beschikbaar wil stel len. Bijna tweeduizend mensen bezochten boerendag Tholen THOLEN - De tweede boerendag, georganiseerd door de Stichting Thoolse Dagen, trok bijna tweedui zend bezoekers. Veel belangstelling ging uit naar de kampioenwedslrij- den trekker-trek voor de regio Zuid- West-Nederland en België. Tevens waren er ploegwedstrijden. een show van oude tractoren, kraampjes met oude ambachten, een stunt-auto team en een opvoering van een graanoogst uit de jaren dertig Het feest werd besloten met een schuurfeest, waarbij de band Pardoes uit Hoogerheide muzikale medewer king verleende De uitslagen van de trekker-trekwedstnjden 2.5 ton klas se, eerste Henk Geluk; 3.5 ton, Jannie Stoutjesdijk; 4,5 ton, Henk van Gastel; 5,5 ton Marinus Duyzer; spe cials 2,5 ton, M. Heyboer; 3,5 ton Theo van de Klooster en 4.5 ton. Kees de Rijke. De ploegwedstrijden werden gewonnen door Matthé van Tilbeurgh en A. Geluk Raak! Wethouder Van Gastel van Zienkzee ivierp in één keer de bal m de korf waarna de sleutel naar beneden viel waarmee de nieuwe korfbalaccommodatïe kon worden geopend ZIERIKZEE Als een ervaren korfballer wierp de Zierikzeese wethouder van sportzaken, L. van Gastel, zaterdagmiddag de bal in één keer door de korf. Door deze worp viel de sleutel van het splin ternieuwe clubhuis van korfbal vereniging AU-Ready op het gras, waarna het gebouwtje officieel ge opend kon worden. Na deze handeling konden de gas ten het clubgebouw van binnen bekijken tijdens een receptie waar bij een aantal sprekers hun woordje voor de microfoon deden. De secretaris van de 110 leden tel lende korfbalclub. M Kloet, beet de spits af Hij blikte terug op het ontstaan van het nieuwe gebouw tje: tijdens een algemene vergade ring van All-Ready in oktober 1982 kwam voor het eerst het idee van een eigen clubaccommodatie op ta fel. Er werd een bouwcommissie samengesteld, bestaande uit viqj man: J Rijn. G. den Dekker. G de Groot en secretaris Kloet Deze commissie ging stekken steken en onderhandelen met de gemeente over de toekomstige plaats en de bouwvergunning. Men kwam op het spoor van een houten barak, die uitermate geschikt werd gevonden voor de doeleinden der commissie. De uitgave van enkele obligaties en giften vanuit het publiek zorgden voor de nodige financien. Het verkrijgen van de bouwvergun ning en andere papieren' zaken verliep, volgens Kloet, zonder pro blemen. Op 1 april van dit jaar ging de eerste spade de grond in en binnen dne maanden was het club gebouwtje opgetrokken. Op de af- werKing na was het karwei ge klaard. Als naam werd gekozen voor 'Het Korfbalnest'. Het resul taat is een ruime, vrolijk geschilder de barak met binnenin een bar en twaalf tafeltjes en stoelen. Voor het interieur zijn voornamelijk gebruik te spullen benut. Kloet bedankte al diegenen die zich hadden ingezet voor 'Het Korfbalnest'. Wethouder Van Gastel feliciteerde het bestuur van All-Ready en overhandigde een ingelijste foto van de Zierikzeese Nobelpoort. De accommodatie noemde hij goed voor het sportge beuren in Zierikzee. Een afgevaar digde van de zustervereniging SKNWK uit Nieuwerkerk, A. Talen, kwam ook met een cadeautje. Na dc receptie werd het clubge bouw opengesteld voor andere be langstellenden. Vervolgens werd er tot Iaat in de middag gekorfbald. Luisterwedstrijd Lezing over vrijheid in Tholen HOLEN Het onlangs opgerichte zmmg-protestanten en religieus-hu- 'Centrum voor religie en humanisme manisten samenwerken. begint waann onder meer katholieken, vrij maandagavond 5 september in Tho- len met het programma 1983-1984. Het Centrum beoogt ontmoetingsmo gelijkheden te bieden voor mensen, die samen willen zoeken naar koers- aanduidingen voor zingeving van het leven. Naast Tholen worden ook ont moetingen georganiseerd in Rosma len en Halvarenbeek. In de maand september wordt op maandagavon den een viertal lezingen gehouden, in oktober beginnen cyrli van avondbij eenkomsten, De eerste lezing in Tho len gaat over het onderwerp 'vrijheid' met als inleider de heer E. Wormer uit Amsterdam. Plaats van samenkomst; NPB-gebouw. Oudelandsestraat 11. carillon Goes GOES Belangstellenden kunnen donderdag 1 september meedoen aan een zogenaamde beiaard-luisterwed strijd in Goes. Sladsbeiaardier van Goes, Sjoerd Tamminga, speelt van 19.30 tot 20.00 uur een tiental melo- dieèn, waarvan de deelnemers de titels moeten raden. Tamminga speelt zoals gebruikelijk op het carillon van de toren van de Grote Kerk Wedstrijdformulieren kunnen worden afgehaald voor het concert in de hal van hdt Lunchcafe. Daar dienen ze na alloop van het optreden tevens te worden ingeleverd. De prijsuitreiking is om 21.00 uur in de hal van het Lunchcafe Organisato ren van de wedstrijd zijn de stichting Goese beiaard en de Goese Midden standscentrale. Braderie Tholen druk bezocht THOLEN - De braderie in Tholen. die zo n 85 kraampjes omvatte, trok op de slotdag - zaterdag - weer enkele dui zenden bezoekers Ook de kinderbra derie. die 's morgens werd gehouden, werd druk bezocht. Het tomaten gooi en bij de 27-mc'ers veroorzaakte de nodige hilariteit. Verder waren er op tredens van Melchior en Jimmy Holli- day en een play-back wedstrijd en dweilbands. Na afloop van de braderie werd er in verschillende zalen ge danst Aanvang 20.00 uur. -GROENTE FRUIT WtTTË L. den Breejen uit Vianen bevestigd als predikant KAPELLE Zondagmiddag is kan didaat L. den Breejen uit Vianen bevestigd als predikant van de her vormde ge gemeente van Kapelle. Hij werd tijdens een zeer druk bezochte dienst bevestigd in het ambt door dominee J. J. Ruitenberg uit Vianen. Na de bevestiging volgde de handop legging waaraan behalve de bevesti ger ook alle ring-predikanten deelna- Dominee Den Breejen verbond zich aan zijn gemeente met de woorden uit Efeze 4 vers 15, waarin hij vooral benadrukte dat men als gemeente 'levende bouwstenen' moet zijn, om de gemeente van Christus te kunnen uitbreiden. Na afloop van de dienst werd het woord gevoerd namens de kerkeraad, kerkvoogdij en gemeente, door ouder ling A. Leenhouts en namens ring en classis door ds W. B. Harleman uit Hansweert. Ds Den Breejen sprak na afloop een dankwoord. Aan deze dienst werd muzikale mede werking verleend door het Kapels dameskoor onder leiding van me vrouw C M. Enter-De Bruijne en door Ad Brouwerop trompet en Gommert de Kok op orgel. Na afloop was er in de trouwkerk gelegenheid om het nieuwe predikantsechtpaar te ont moeten. Zwembad in Goes langer open GOES Het buitenbad van het Goe se zwembad Ganzebad blijft langer geopend dan gepland In plaats van afgelopen zondag, zal het buitenbad tot en met vrijdag zijn deuren openen. Dit in verband met de gunstige weers omstandigheden. De openingstijden zijn; maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 15.30 tot 19.00 uur en woensdag van 13.00 tot 19.00 uur. Voor het binnenbad geldt het winter rooster. Geslaagd GOES Voor het in Goes gehouden herexamen voor Chauffeursdiploma B zijn de volgende kandidaten ge slaagd: J. Christiaanse. Yerseke; F L M Lambert, St.-Jansteen, M. J Eversdljk, Goes. L de Blaey, Terneuzen: J. J M. Aers, Oostburg. J J Cauwels, Nieuwvliet, L Jansen van Rosendaa! Terneuzen. M de Krijger. Hoek. R DufTener. Zierikzee. J C Dekker. Kloetmge J A Goud Yerseke A A Molendiik. Krabbendijke. J M Stroosnij- der. Krumingen Meer dan veertig kramen op braderie in Kruiningen KRUININGEN In Kruiningen wordt op zaterdag 3 september de jaarlijkse braderie gehouden. Er zijn dit jaar meer dan veertig kramen, waar men van 10.00 tot 17.30 uur terecht kan. De organisatie van de braderie is voor de derde keer in handen van de heren J.L. Rcijnhout en M. van den Berg. De braderie wordt opgeluisterd met een demon stratie van de Kruiningse Gymnas tiekvereniging en als hoogtepunt van de dag wordt aangekondigd een op treden van de volksdansgroep 'De Babbelaars' uit Heinkenszand onder leiding van Irene Hoogenboom (aan vang 15.00 uur). Als attracties voor de kinderen zijn er ponypaardjes waarop men ritjes kan maken en een Jan Plezier. Tijdens de braderie houdt de Tnm- club Kruiningen in het dorp een trim- koers (12 30 uur) en bovendien is er vanaf 9 00 uur aan de Hoogakkerweg een ponyconcours J. de Kroo wint ringrijwedstrijd in Kapelle KAPELLE -Televisiepresentatrice Judith Bos gaf zaterdag in Kapelle het startsein voor de ringrijderswed- strijden van de ringrijdersvereniging Zuid-Beveland. door de eerste ring op te hangen. De uitslagen: Uitslag le beker - gem Kapelle - L Wabe- ke. 2e beker - 't Haspel - A Schout, 3e beker - De 3 Tonnetjes - H. v. d, Guchte, 4e beker - De Arreslee - P. Tramper, 5e beker - Verz. mij Holland - R. Korstanje, le beker gastrlj- ders - D van Eijkeren, 2e beker gastryders - P Besuijen, beker Kapelle Promotion voor hoogste eindtotaal J de Kroo. pollepel D van Eijkeren. beker 6 oudste njders: J de Kroo. beker 6 jongste rijders B Warner, meeste volgringen J Besuijen. 1 J de Kroo 22 r, 2 P Besuijen 21, 3 J. Besuijen 21, 4 L Wabeke 21. 5 D. van Eijkeren 21, A Schout 19 r, 7 D. de Visser 12.8 H v. d. Guchte 12.9 H. v d. Vrie 10. 10 P. Tramper 10 Verslering. 1 A. op 't Hof, 2 J. Vos, 3 D. van Eijkeren «r n. IT II J ïg t VI Cursussen van de Hartstichting op Schouw en-Duiveland SCHARENDIJKE De Hartsi ting zal dit winterseizoen aantal cursussen reanimatie 1 Schouwen-Duiveland verzorgen. De cursussen houden in dat eet druk wordt gegeven van de o en verschijnselen van een adem stand c.q hartstilstand Ook j men in de totaal uit drie avot bestaande cursus directe maatreg te nemen in geval van zo'n stilst! Zo worden naast de fundamei mond-op-mond beademing en uiti dige hartmassage technieken aai leerd om de ademwegen vrij te t Uc den of te maken, in geval van 1n' bewusteloosheid, verslikking, "ei drinking of iets dergelijks. De doa f"1. Hartstichting aangestelde insti 'on teurs op Schouwen-Duiveland ,l beide werkzaam in het ziekenhui .j,-,, Zierikzee als verpleegkundigen ogLg afdeling anesthesie EHBO ambul iin ce De cursussen m Oosterland .„i, Scharendijke zijn al 'vol', maar de cursus in Zierikzee kan men i t leerlingen gebruiken. Bijeenkomst voor gehandicapten DIRKSLAND - De werkgroep 'geh dicaplenzorg van de gereforme« gemeenten', die opereert op de geb Ifl den Schouwen-Duiveland, Goer Overflakkee en Tholen, houdt zal 'LI dag 3 september een bijeenkon voor verstandelijk en lichamelijk '^e handicapten. ilj De bijeenkomst begint óm half drit tr- het verenigingsgebouw van de ge 'et formeerde gemeente in Dirksls )'s (Overfiakkeei. Voor de eerstgenom 1 groep staat een bijbelvertelling op! programma. Voor de lichamelijk] rai handicapten houdt ds Hoogerlai een inleiding. De bijeenkomst is ien bedoeld voor verwanten van de uitj h" nodigde groep en voor belangstelli le1 den uil andere kerken OUWERKERK In Ouwerkerk zaterdag een zomerfeest gehoudi Dit, omdat de muziektent in de ke van het plaatsje na een opknapbei zo goed als nieuw is en weer volleg 15 gebruikt kan worden. De tent, in 11 door de bewoners zelf betaald, dre de afgebroken te worden vanwege slechte staat waarin het bouwwt Os verkeerde. Een actie van de bewoners zorg VL ervoor dat de muziektent weer in 5 dn oude glorie werd hersteld. Het fee dat om drie uur 's middags bego speelde zich af in de plantsoenen roi de karakteristieke kerk van Ouwbe kerk. Er werden volksspelen gehc j_ den en in de muziektent traden vi rc scheidene gezelschappen op. A. de Jonge uit Noordwelle wint eerste prijs bij schilderswedstrijd ZIERIKZEE Een klein olieve schilderijtje van A. de Jonge 1 Ji Noordwelle heeft zaterdag de prijs gewonnen bij een amateurschi der- en tekenwedstrijd in Zierikn In totaal waren er 101 inzending! die beoordeeld werden door een p blieke jury en de professionele ku stenaar Theo Voorzaat. Tijdens drukbezochte prijsuitreiking, zat( dagmiddag in de galerie 'Tussen(Ti Havens' maakte één van de initiatii VI nemers, A. Zuiderend, de winnaqlu bekend. De tweede prijs ging naar mevroi Schrijver uit Noordeloos en met derde ging mevrouw Bakker uit t ui rikzee naar huis. De werken haddf allemaal betrekking op het then Zierikzee. Zuiderend sprak van een bijzond geslaagde wedstrijd, de tentoonsti ling die aan de prijsuitreiking voor ging had volgens hem ongeveer 25 bezoekers getrokken. Veel vulden e jurybrieQe in en de organisatie, even mentencommissie Zierikzee. was a ook ruim twaalf uur bezig voordal 1 beslissing gevallen was. „De genu delde kwaliteit van de werkstukkl was niet slecht", vond Zuiderend, alhoewel kunst en competitie elka niet zo verdragen kunnen we toch terugzien op een geslaagd eves ment". De Jonge kreeg voor zijn eerste pn een volledig ingerichte schilderski j. De tweede en derde prijs waren be ken van de Haagse School. In toü 1 waren er dertien prijswinnaars. Het schilderijtje van A. Corneliss 1; uit Middelburg kreeg van Theo Vo( zaat een eervolle vermelding. fi: ai II 21 lep KAPELLE De organisatoren van de zaterdag gehouden Kapclsc dag kijken terug op een geslaagd evenement. Het weer werkte mee en belangstellenden kwamen vanuit de hele provincie een kijkje nemen. De tentoonstelling en kraampjes van de Engelse zustergemeente van Kapelle, Melton Mowbray, trokken veel bekijks. De Engelsen lieten de Nederlan- tij. De kerk booa ruimte aan enkele ders kennis maken met enkele ty- optredens van muziekgroepen pisch Britse specialiteiten zoals Hieronder waren het jubilerende worst- en kaassoorten. Het ge meentehuis diende als tentoonstel lingsruimte met foto-collages en dia-voorstellingen van Mowbray. De rest van de Kapelse dag behels- Ons Genoegen' uit Kapelle. hei Kapels Dameskoor en het combo 'Novo Melodica' Ook de artiesten Melton waren present: Judith Bosch zorg de voor de presentatie, Henk Wijn gaard zong zijn vrachtwagen-lied- de een soort braderiegebeuren, met jes en Bernadette en de Kapelse sissende barbecues en plaatselijke middenstanders die luidkeels hun waren aanprezen. Ook waren er verscheidene demonstraties op sportgebied zoals volleybal, gymnastiek, en fietscrossen Poli tieke partijen probeerden in spe ciaal ingerichte kraampjes hun maatschappijvisie te verkopen of voorlichting te geven over hun par- zangeres Ellen hielden optredens. Even buiten het centrum had de organisatie een nngsteekbaan aan gelegd. waar de ruiters hun best deden de ring aan de lans te krij- verscheidene muziekkorpsen een rondgang en eindigden op het sportveld waar een taptoe werd gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 18