H k Netty Rosenfeld en de lijn door Amsterdam televisie ZONDAG Vil Urn 'MENSEN, DA T IS NU EENMAAL MIJN TERREIN' T V wmk JATERDAG 27 AUGUSTUS 1983 -|PZC/ weekendkrant 25 BELGIE-FRA-1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor slech thorenden 16.00 Journaal AVRO 16.05 De minibios. Gullivers Reizen (1). 16.30 North Sea Jazz Festival. De James Brown set. 17 00 Ontdek je plekje. Bergen op Zoom 17.10 Honderd beroemde schilderij en. ,,De waarzegster" van De la Tour. NOS 18.15 Muziek voor ons plezier. Pro gramma met amateurmuzi kanten. 18.45 Sesamstraat 19.00 Studio Sport 19.55 Trekking van de lottogetallen 20.00 Journaal HV 20.10 Vijf minuten bedenktijd VARA 20.15 Der Ring des Nibelungen. „Gotterdammerung". Opera cyclus (slot). NOS 00.30 Journaal NOS 13.00 Nieuws voor slechthorenden 14.15 Studio Sport. Grand Prix Zandvoort; EK-hockey; WK- wielrennen op de baan. 18.25 Nieuws voor slechthorenden 19.00 Journaal VOO 19.05 Happy Days. Amerikaanse jeugdserie. 19.30 Countdown. Popprogramma. 20.10 Magnum. Amerikaanse detec tiveserie. 21,00 Vakantie '83. Reportage. 22.25 Hammer House of Horror. Brit se griezelserie. NOS 23.15 Journaal 23.20 Nieuws voor slechthorenden >.30 Nieuwsoverzicht voor slech thorenden >.00 Blauwe vogel. Oostduitse jeugdfilm van Ulrich Weiss met Robin Jaeger en Jutta Hoffman. 30 Harold Lloyd. Fragmenten uit „Speedy" en „I do". 1.00 Appie. Kleuterserie. 11.00-12.00 Eucharistieviering. Van uit „St.-Pierre de Quiberon" 13.55 L'Agence Labricole. Serie: Amboise spant een. valstrik voor Agénor Labricole. Hij eist losgeld voor het gestolen schilderij. 14.15 Autosport Grote Prijs van Ne derland formule 1 vanuit Zandvoort 16.30 Visa pour Ie show. Gevarieerd amusementsprogramma. 17.30 Concertissimo. Het Nieuw Symfonisch Orkest van de RTBF brengt „Roméo et Juliet te" van Tsjaikov^ky en de „Symfonie in re klein" van Franck. 18.30 Pitilipop. Jeugdprogramma 18.40 Le weekend sportif. Sportma- gazine. 19.30 Journaal 20.00 Contacts. Verkeerstips. 20.05 Si on chantait. Amusements programma met: Adamo, Fré- déric Francois, Paul Louka, An- dré Bialek, Nathalie, Isabelle Rigaux, Philippe Lafontaine. 21.00 Transit Hotel. Komische spio- nagefilm van Jean-Louis Col- mant met Raymond Peira, Syl- vie Milhaud, Christian Maillet. Een liefdesgeschiedenis, ge dwarsboomd door internatio nale politiek. Een journalist en vrouwenjager moet in Brussel een medisch congres verslaan en ontmoet er een Roemeense vrouwelijke professor... 22.30 Journaal en sport .05 Sesamstraat .20 Na de Everest. „Beyond the Everest". Australische docu mentaire (1981) van Michael Dillon. Sir Edmund Hillary be reikte op 29 mei 1953 als eerste mens de top van de Mount Everest. In deze docu mentaire worden zijn contac ten met de sherpa's en de beklimming van de Ama Da- blam gevolgd. .10 Actie openbaar vervoer. BRT- campagne over het dagelijks openbaar vervoer in België. .40 Mededelingen en Vanavond 19.45 Journaal 20.05 Sportweekend 20.35 Jemeljan Poegatsjov. Tweede deel van de Russische tv-film over de opstand van de Kozak ken onder leiding van Poe gatsjov (1773-1775). De rebel Jemeljan Poegatsjov zaait aan het hoofd van een massa op standelingen, paniek in een groot deel van het tsarenrijk. Pas een maand na het begin van de opstand verneemt tsa rina Catharina II wat er aan de hand is en stuurt een leger onder generaal Kar op de op standelingen af. De regerings troepen worden echter door Poegatsjov verslagen. 21.50 Pavarotti and Friends. Show programma van Dwight He- mion rond de operazanger Lu ciano Pavarotti. Gasten: Jac queline Bisset, John McEnroe, John Williams, Fernando Pa varotti en Richard Thomas. 22.40 Journaal. Aansluitend Coda 09.15 Sunday Morning 09.45 Die Musik des Menschen. Ye- hudi Menuhin. „Klank en wanklank". In deze laatste af levering worden de diverse muziekvormen behandeld die ontstonden na de Tweede We reldoorlog: rock, punk en elek tronische muziek. 10.45 Tamra. Poppenspel naar een Arabisch sprookje. 11.15Tempo 83. „Italiaanse carriè re". Filmpje van Peter Fischer. 12.00 Der Internationale Fruhschop- pen. Persdebat onder leiding van Werner Hofer. 12.45 Journaal. Met Weekspiegel. 13.15 Grenzfall Leidingen. Docu mentaire over het Duits-Fran se grensdorp Leidingen. Het vijfhonderd inwoners tellende dorp Leidingen ligt in Saargau in Noord-Saarland. Sedert meer dan 150 jaar is het dorp afwisselend Frans of Duits, naargelang de politieke situa tie. 13.45 Magazin der Woche. Regio naal nieuwsoverzicht. 14.55 Sommer mit Katka. Tsjechi sche kinderserie. 15.25 Die Frau in Weiss. Laatste deel van de driedelige tv-film naar de roman van Wilkie Collins met Heidelinde Weis en Eva Christian. 17.00 Tagebuch eines Hirtenhundes (8). „Dagboek van een her dershond". Dertiendelige Ne derlandse serie met Jo de Meyere, Ko van Dijk e.a. Ter wijl het hele dorp helpt bij het blussen van de brand bij Bon te, ontmoet Erik Odekerke Re- né Bongaerts, die bekent de brand te hebben aangestoken. 17.45 Bilderratsel. Kwisprogramma met Jurgen Moller en Klaus Katz. 18.30 Journaal 18.33 Die Sportschau. Met o.m. Gro te Prijs van Nederland formule I te Zandvoort. 19.15 Wir uber uns 19 20 Weltspiegel. Buitenlandse ac tualiteiten. 20.00 Journaal 20.15 Zum Blauen Bock. Amuse mentsprogramma vanuit Hei delberg met o.m. Reinhard Mey, Freddy Quinn en James Anderson. 21.45 Hundert Meisterwerke. Be spreking van een schilderij van Edgar Degas. 21 55 Journaal 22.00100 Jahre Fernsehen. Docu mentaire over het ontstaan van de televisie. In 1883 ont dekte een Berlijns student in elektrotechniek, Paul Nipkow hoe een beeld kon worden opgebouwd uit punten. Hier mee legde hij de basis van de televisie. 22.45 Die Armen. Reportage over de armoede in het rijke West- Duitsland. 23 45 Journaal 09,15 Eucharistieviering 10 00 Programma-overzicht 10.30 ZDF-Matinee. „Sportheroen von einst und was machen sie heute?" Reportage over de toekomst van beroemde sportmensen 12.00 Das Sonntagskonzert. Geor ges Bizet: Suiten „L'Arlésien- ne" en „Jeux d'enfants" 12.45 Freizeit. Vrijetijdsmagazine. 13.15 Chronik der Woche. Weekjour- naal met Fragen zur Zeit. 13.40 Visite in Aspen. Reportage over een cultureel centrum in de Rocky Mountains. Het Amerikaanse stadje Aspen, dat oorspronkelijk een zilver- mijnstad was en nadien een wintersportoord, behoort mo menteel tot de meest belang rijke culturele centra van de Verenigde Staten. De bevol king is voor meer dan zestig procent van Duitse of Oosten rijkse afkomst. 14.10 Neues aus Uhlenbusch. Kleu terprogramma. 14.40 Journaal 14.45 De Actie Zorgenkind 14.55 Zwischen Himmel und Erde. Reportage. Ongevallen met kabelbanen, die meestal tien tallen slachtoffers met zich meebrengen, zijn zeldzaam Deze reportage toont aan wel ke veiligheidsvoorschriften deze toeristische attracties moeten voldoen. 15.25 Super Stunt Die Draufgan- ger vom Dienst (2). Ameri kaanse speelfilm (1978) van Bill Davis met Rock Hudson, James Coburn en Sally Field Dikwijls worden acteurs als echte helden beschouwd, om dat ze in de films aan helikop ters hangen of van een vijftig meter hoge rots in het water springen. In werkelijkheid zijn het echter gespecialiseerde stuntmannen en -vrouwen, die die werkjes opknappen 16.45 Zu Besuch bei John Hamilton. Gesprek met de schilder John Hamilton, die zich momenteel inzet voor het pacifisme en strijdt tegen de onzin van ge weld in de wereld. 17.15 Journaal 17.17 Die Sport-Reportage 18.15 Tagebuch. Religieus magazi- 18.30 Tiere unter heisser Sonne. Do cumentaire over een antilo- pensoort in Oost-Afrika 18.58 Programma-overzicht 19.00 Journaal 19.10 Bonner perspektiven 19.30 Bilder aus Amerika. „De we dergeboorte van een spook stad". Reportage over het stadje Bisbee in Arizona, dat vroeger leefde van de koper- winning. Het werd een spook stad, toen de koperexploitatie niet meer rendabel was. Se dert vijftien jaar wordt de stad opnieuw bevolkt door vooral excentrieke Amerikanen. 20.15 The Spirit of St.-Louis. Ameri kaanse speelfilm (1957) van Billy Wilder met James Ste wart, Murray Hamilton en Pa tricia Smith. In 1927 steekt de Amerikaanse piloot Charles Lindbergh als eerste met zijn vliegtuig „Spirit of St.-Louis" in solovlucht de Atlantische Oceaan over. Van New York naar Parijs heeft hij 33,5 uur nodig. Op 21 mei wordt hij in de Franse hoofdstad door een laaiend enthousiaste menigte ontvangen. 22.15 Journaal en sport 22.30 Personenbeschreibung. Re portage over de jonge Ameri kaanse clown Bill Irwin 23.00 Vilme oder Filme? Programma over de vraag of de videocas sette de ondergang voor de bioscoop betekent. Hoewel het de jongste jaren heel goed leek te gaan met de Duitse bioscopen, dalen de bezoe kersaantallen nu onrustwek kend De allernieuwste speel films zijn nu ook op videocas settes verkrijgbaar 24.00 Journaal Studio Sport-extra NED. II, 14.25 uur De extra uitzending van Studio Sport op zondag zal voor het over grote deel gewijd zijn aan recht streekse verslagen van de Grand Prix Formule 1-wagens te Zand voort en de strijd om de 3e plaats en de finale van het Europees hockey- toemooi in Amstelveen ^an wereldkampioenschappen wielren nen op de baan in Zurich zal ook nog aandacht worden besteed. Vakantie '83 NED. II. 21.00 uur Veronica brengt met hel program ma Vakantie 83 anderhalf uur herinneringen aan een zomervakan tie in beeld Rita Lammers en Paul Boots bezochten Nederlanders op vakantie en verrasten ze op stille standjes, in café ,,De Amsterdam mer" in Torremolinos, op de cam ping bij Frejus aan de Middellandse Zee en aan de Griekse stranden. Horror Zondag wordt de Grand Pnx van Zandvoort verreden. Studio Sport- Extra besteedt in een rechtstreeks verslag aandacht aan dit gebeuren. Jan Lammers levert het commentaar bij de beelden Ned 2, 14 25 uur) NED. II, 22.25 uur De aflevering van uit de Britse griezelserie ..Hammer House of Hor ror" heeft als titel „Growing Pains De rollen worden onder andere ver tolkt. door Barbara Keilerman. Mat thew Blakstad, Gary Bond en Christopher Reilly. Terence en Lau rie Morton worden door het ver driet dat zfj hebben over het verlies van hun zoontje William, totaal in beslag genomen. Zij zijn zo met zichzelf bezig dat zij hun aangeno men zoon verwaarlozen. Totdat een gruwelijke wraak uit het graf van hun zoontje hun treft. tVan ome rlv-redactiei HILVERSUM Over blad J4 van de kaart van Amsterdam loopt een bloedrode lijn. Hij snijdt de kaart genadeloos binnen bij pand nr. 99 in de Lange Leidsedwarsstraat en verlaat 'm weer midden op het Rokin ter hoogte van nr. 101. De lijn laat een spoor van rood en groen gekleurde vlakjes achter op de kaart, terwijl de plaatsen waar zij een gracht doorkruist fletsblauw zijn ingekleurd. De rode vakjes zijn de panden, de groene de tuinen en het blauw spreekt voor zich. ncnisnoer. In principe werd alles wat afstand scheppen tot de junks en door de lijn wordt aangeraakt be- dealers Als tussenoplossing werd het zocht, terwijl interessante zaken die bureau Warmoesstraat gevraagd een er net naast vielen niet in aanmerking burgermannetje te leveren om de ca- kw amen Wel wordt naarmate men de meraploeg onopvallend le begeleiden, binnenstad nadert de bevolking per „Toen ik dat voorstelde begonnen ze draaide de camera terwijl zij praatte oppervlakte dichter, zodat er meer op het bureau bulderend te lachen. Ik met de bewoners En aal allemaal moest worden geselecteerd De be- kon dne geüniformeerde agenten voor een televisieprogramma. Dat schikbare tijd per onderwerp wordt meekrijgen en anders ging het niet programma heet De Lijn en wordt ook minder naarmate de reeks vor- door Ik heb ze wel gevraagd of ze iets Al die panden, tuinen en grachten zijn het afgelopen jaar bezocht door Netty Rosenfeld programmamaakster van de VPRO-televisie Door de tuinen klom zei en over de grachten ging zij soms met een bootje In de panden vanaf woensdag 31 augustus door de dert VPRO in zes wekelijkse afleveringen van 35 minuten uitgezonden Het da gelijks leven betrapt op basis van wiskundige precisie. Het idee voor De Lijn is afkomstig van Harry Mulisch. die het omschrijft als ..de samenhang van het onsamenhan gende Meer dan een idee was het voor hem met. maar eenmaal beland bij Netty Rosenfeld sloot het aan bij haar behoefte om zo onbevooroor- „Maar we zijn de lijn wel trouw geble ven", zegt Netty Rosenfeld. ..we heb ben geselecteerd op grond van het principe: als je een bordeel ziet. zie je ze allemaal En af en toe kwamen we voor een dichte deur Ook ga ik niet voortdurend over schuttingen klim men en met een bootje door de gracht Dan wordt het zo oubollig Op den duur verdwijn ik zelfs helemaal uit beeld, ook het commentaar, dat ra de achter ons wilden blijven, maar toen met de camera de dijk op kwamen was iedereen toch meteen verdwenen. Uiteindelijk hebben we nog wel wat gesprekjes gemaakt, maar echt op zienbarend is het met geworden. Toen ik later in TROS-Aktua of zo een reportage zag die wel vanuit een auto gefilmd was. waar je inderdaad veel meer op kon zien. was ik toch ontzet tend blij dat ik het niet zo gedaan heb" aldus Netty Rosenfeld Hoewel de lijn door Amsterdam loopt en de herkenbaarheid van de omge ving voor bepaalde kijkers dus een extre dimensie aan de uitzendingen geeft, is het geen programma over Amsterdam geworden, vindt Rosen feld ..Het is een programma over mensen, dat ik net zo goed in Apel doorn of Maastricht had kunnen ma ken. Mensen, dat is nu eenmaal mijn terrein" i Woensdag 31 augustus 2028 uur>. deeld mogelijk te onderzoeken „hoe eerste aflevering nog af en toe gespro- wlj met z'n allen eigenlijk overleven" zegt ze niet zonder meteen weer spijt van die woorden te hebben. De cartografische dienst van de ge meente Amsterdam was behulpzaam bij het met gebruik van een computer uitzetten van de lijn op tien delen van de stadskaart van Amsterdam, waar van boven een deel beschreven is Een deel dat ongeveer in de vierde afleve ring in gebruik komt De eerste afleve ring begint bij de Bosbaan. Enige ken wordt, verdwijnt dan. Zo'n vorm. daar groei je in fSoms moesten men sen tegen zichzelf in bescherming ge nomen worden Een aantal bewoners van een pand m de Amsterdamse rosse buurt legde omstandig uit wat voor ellende zich allemaal in hel steegje naast hun huis afspeelt. Nettj Rosenfeld „Toen ik dat terug zaf dacht ik daar krijgen ze last mee Iedereen weet die mensen te vinden Dat heb ik dus niet in de uitzending overweging bij dat beginpunt is dat zitten" Vaak heeft zo'n selectie niet men in het groen wilde beginnen. Het plaats hoeven vinden. Ondanks het eindpunt is duidelijker: het Centraal feit dat bijna iedere deur open zwaai de en menigeen openhartig sprak, camera of niet, zijn er zelden momen ten geweest waar de makers zich voor geneerden Moeilijker Wel werden de arbeidsomstandighe den naarmate men het Centraal Sta- Station. Spanning Over de inhoud van de afleveringen wil Netty Rosenfeld niets vertellen, dan is de spanning eruit. Wel over de problemen bij het maken. Voornaam ste probleem was de onbekendheid tion naderde moeilijker. Het laatste van wat de cameraploeg aan zou stuk van de lijn loopt, alsof de duvel treffen. Weliswaar werden instellin- ermee speelt, recht door de Warmoes gen en particulieren die door de lijn straat, de grens van Amsterdams geraakt werden van tevoren bezocht, l'risch und l'rohliche winkelhart en maar meestal slechts met de medede- het besmuikte deel van de graehten- ling „wij zijn van de VPRO en willen gordel waar de liefde steeds vaker hier graag filmen" en de vraag of dat betaald w ordt met rustgevend sluip- goed was. gif. „Zo was het moeilijk om per afleve- Daar kreeg Netty Rosenfeld dan ook ring te structureren' aldus Netty een ordinaire ruzie met een overigens Rosenfeld „Je moet toch iedere afle- onzichtbare vrouw, die luidkeels liet vermg iets opzienbarends hebben, weten niet gediend te zijn van een maar de eerlijkheid gebiedt dat ook speurende camera op haar woonhuis, minder interessante mensen erin blij- Als Amsterdamse aarzelde Netty zelf ven. Uiteindelijk is iedere aflevering niet fors terug te schelden ..ik. stond toch evenwichtig geworden. Ik heb te trillen van woede" i maar de min- steeds een week gefilmd per afleve- der geharde geluidsman durfde het ring, nadat ik het traject ruwweg m knopje van zijn recorder nog niet te zessen had gedeeld, en drie weken beroeren Die ruzie wordt de kijkers gemonteerd Het is maar een keer dus onthouden voorgekomen dat ik na dne weken Aan het eind van de Warmoesstraat terug moest om ergens naar binnen te bevindt zich de kop van de Zeedijk. gaan waar ik eerst langs was gelopen Die uitzending miste gewoon nog spanning". Hoewel soms dingen geensceneerd zijn voor het, plaatje en interviews en gesprekken vooral bij de instellingen voorbereid zijn. heeft de ploeg van De Lijn zich zoveel mogelijk onderwor pen aan de genadeloosheid van hun broeiplaats van handel in heroine Uit verantwoordelijkheidsgevoel voor haar ploeg, overwoog Netty Rosen- feldt dat dit stuk van de lijn niet zonder voorzorg gefilmd mocht wor den. Probleem was echter dat filmen vanuit een auto een stijlbreuk met de rest van de film zou betekenen Bo vendien wilde zii met bil voorbaat Netty Rosenfeld ook de minder interessante Een maand lang heb ik tijdens mijn vakantie geen televisie ge zien: maar dan ook geen lijn van de 625 lijnen ivaaruit het tv-beeld is opgebouwd Dat was, in de week van het wereldkampioenschap at letiek, wel een beetje frustrerend moet ik zeggen, want de Fransen die in hei Spaanse appartement boven ons woonden hadden blijk baar wel televisie, want ik kon de Spaanse commentator tijdens het WK-atletiek steeds duidelijk horen Het frustrerende zat in minder in het feit dat ik niets zag, maar dat ik niet kon venfieren of mijn vermoe dens juist waren De ene keer dacht ik. uit de snelheid van spreken, de toonhoogte en de mate van hystene te kunnen opmaken dat nu de 200 meter voor heren werd verlopen, de andere keer leken tempo en toon hoogte meer bij de 10.000 meter te passen, en weer een andere keer leek de slem van de commentator bij het hoogspringen te horen. Oj was het nu toch het verspringen, oj het polsstokhoogspr.ngen? En van wie van de dames, of van de heren? Ik iveet wel bijna zeker dat ik het juist had als ik de ene keer veronderstelde naar de 400 meter vlak voor heren, en de ander keer naar de 400 meter horden voor heren te luisteren, maar ver staan of begrijpen deed ik niets. En zien al helemaal niets. dus u moet me maar op mijn woord geloven. Ik heb intussen wel beter begrepen, waarom mijn vrouw, die niet m sport geïnteresseerd is en dus hooguit per ongeluk tefs ervan op hel scherm ziel. zo'n gloeiende he kel heeft aan die schetterende, op gefokte stemmen van de sportver slaggevers. Het gelijktijdige beeld dempt Bij icijze tan spreken, de stem. en houdt daar voor het ge voel van de sportliefhebber gelijke tred mee. Maar voor wie niet kijkt maar door de merkwaardige con stellatie van het gehoor ondertus sen wel genoodzaakt is te horen, moet dat sportgeschetler inder daad een kwelling zijn! Voor het ovenge kan ik niet zeggen dat ik de televisie echt gemist heb. En wal nog meer mee- i iel de kinderen ook niet Want die zijn toch tamlelijk verslaafd aan Pippi Langkous. The Dukes of Ha zard. en soortgelijke series Ik heb altijd wat schouderophalend ge reageerd als ik las tof hoorde) dat de televisie de fantasie van de kinderen fnuikt, omdat ze maar stom voor dat kassie zitten te zitten in plaats van buiten in de regen op creatieve wijze rarara wie heeft die bal te spelen Want mijn kinderen doen niets liever dan een half uur te vroeg naar school gaan om nog op het schoolplein ..De verborgen vallei" of Pippi Langkous te gaan spelen Ik speelde, herinner ik mij nog levendig, op die leeftijd ..Finlandje" op de speelplaats van de school, nadat de Sowjet-Unie Finland was binnengevallen, en elke twee in het wit geklede Finnen op ski's blijkens de berichten in staat waren hele Russische divisies te omsingelen en vernietigen Daarbij vergeleken slaat „De verborgen vallet'' niet op een lager plan. vind Ik Maar ik moet toegeven, dat ze tijdens de vakantie als acht- en vijfjarige, bij gebrek aan televisie heel creatief bezig waren Postkantoortje spelen met Kellog- dozen als brievenbus, enzovoort enzovoort Aan de andere kant bespiedde ik ze ook een keer toen het spel hierin bestond, dat de een de bal in het struikgewas gooide, en de ander de taak had die bal zo gauw mogelijk te pakken en weer terug te brengen Ik betrapte me toen op de gedachte dat ze hiermee in essentie weliswaar een mixture van rugby en honkbal hadden ge creëerd. Maar dat ik mij moeilijk kon voorstellen dat zo'n simpel spel defatasie meer activeerde dan het kijken naar een goede, spannende jeugdserie Gelukkig is alles nu weer koek en ei. we zijn ueer thuis, en de kinderen zitten weer vastgeklon ken aan de buis Terecht, ten on rechte'' Tijdens de jurering voorde Zilveren Ntpkovschijf kwamen bij de televisiecritici toch ook de jeugdprogramma's van de NCRV bovendrijven. Dat is tenminste iets. En ..De schat van de Gouden Valk" werd, als opvolger van De Verbor gen Vallei, ook weer gunstig beoor deeld. zoals trouwens bijna alle kinder- en jeugdprogramma's door de kinderen geapprecieerd wor den. want kinderen, dat weet u, hebben geen smaak Smaak moet ontwikkeld worden. Soms vraagje je af. of het voor de gemoedsrust van de mens niet beter is als zijn smaak NIET ontwikkeld wordt, omdat hij in dat geval het vermo gen behoudt om BIJNA ALLES leuk te vinden, wat hem ook uordt voor geschoteld Ataar dat blijkt ook toch weer niet waar te zijn. anders hadden de NOS-kunstprogram- ma's. die zo terecht met de Zilveren Ntpkovschijf werden bekroond dit jaar. wel hogere kijkcijfers Want als je alle programma's die de NOS ui een jaar t ijd op cultureel gebied heeft uitgezonden op een rijtje zet, blijken er zeker zo'n vijf, zes programma's tussen te zitten die elk voor zich een Ntpkovschijf hadden kunnen krijgen In ieder geval reden genoeg om de toekomst van dit nieuwe seizoen weer met vertrouwen tegemoet te zten. ook al omdat mijn lievelingsprogramma, het nieuws voor doven en slechtho renden. een ingrijpende verbete ring bleek te hebben ondergaan. Naast elk bericht is nu een vertika- le balk aangebracht, die met de seconde slinkt. Als de balk op is. verdwijnt het bertcht. om door een nieuw bericht met nieuwe balk te worden venangen. Het wordt nu een wedstrijd tussen jou en de balk wie het eerste klaar is. Tot nog toe heb ik steeds geivonnen. maar ik mag als goedhorende ook eigenlijk niet kijken. Laat staan meesprin ten. ZONDAG HILVERSUM-1 23 07iMet het oog op morgen TROS 00.P2 De Nachtwacht 04.02-07.0C' Krieken met Adje MAANDAG NOS: Nieuws op elk heel uur. TROS 7.02 Een goede morgen met. 9.03 Continu muziek. 11.03 Heeft u nog iets aan te geven? H1LVERSUM-2 ZONDAG 28 AUGUSTUS NOS: Nieuws op elk heel uur. VARA 7.02 Oeroude toververhalen U.30 Vroege Vogels. 9 30 Als er liefde bestaat (2i IKON: 10,02 Net zoals wij (3) 10.12 Kerkdienst. 10 55 Wilde Gan zen. 11.02 De andere wereld van zon dagmorgen KRO 12 02 De Huts AVRO 13.05 AVRO-Magazine 13 40 Een decennium uit 60 jaar AVRO NOS: 14.02 Langs de Lijn 17.5T Mede delingen TROS 18 05 Inkyk met In- bar NCRV 1902 NCRV-Zondag- avondmuziek VPRO 20.03 Onafhan kelijkheid hoezo9 22 02 Welingelichte kringen NOS; 23.0W Mededelingen. i9.8 MHz kanaal li ZONDAG NOS: Nieuws om 8.00. 10.00, 13.00, 18.00. 20.00, 22.30 en 23.55iuur. KNMI 5.45 en 6.45 Weerbericht NCRV 8.10 NCRV-zondagmorgen. KRO: 9.30 Kroost. RKK: 10.02 Eucha ristieviering. 1100 'n Zondags pak- voor alledag NOS 12 00 Tambu. 12 30 Suara Maluku 13 10 Zorg en hoop. 13.55 Voor buitenlandse werk nemers IKON 17 00 Kerkdienst. 17.58 Wilde Ganzen. 18 10 Brood en Spelen. 18 40 Liturgie en Kerkmuziek. NOS: 19.10 Hobbyscoop AVRO 19 45 Klassiek kwartiertje 20 03 AVRO Ma gazine Buitenland. 20.25 Donker Afri ka tegen het licht gehouden. 20 45 Weg van Wenen. 21.15 Lichte muziek NOS 21.40. NOS-service. 22.10 RVU AVRO 2240 Lichte muziek 23.00 Gotterdammerung. 00.30-00.35 Nieuws. MAANDAG NOS: Nieuws om 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.30, 10.30, 11.30 KNMI 5 45 Het weer etc NCRV: 7 10 Gymnastiek. 7 20 Hel levende woord 7.35 Hier en nu 8.33 Te deum lauda- mus 8.59 Moment NOS: 9 05 Gymnastiek 9 15 Werkbank 9.24 Wa terstanden NCRV 9 33 Plein publiek 10 33 Het oude refrein. 11 00 De wereld zingt Gods lof. De Europarade VPRO 14 02 Spleen 16 02 Onafhankelijkheid hoezo? NOS: 17 EO Jazz 18 02 De Nationale Hitparade 20 03 Radio Thuisland 2102 NOS-Jazz. KRO 22.02-2400 Walhalla. MAANDAG NOS: Nieuws op elk heel uur. AVRO 7.02iVol gas. 9.03 Arbeidsvita minen 11 '03 Cees van Zjjtveld HILVERSUM-4 HILVERSUM-3 ZONDAG NOS: Nieuws op elk heel uur. AVRO 3 02 Ko de Boswachtershow. 8 30 AVRO's Sportpanorama Junior. 9.02 Juist op zondag VARA 10 02 Het zondagse gezicht van de VARA op drie 11 02 Dubbellisjes. TROS: 12.02 ZONDAG NOS; Nieuws om 8.00 en 13.00 uur. TROS: 8 05 Er staat een orgel in.. 8.40 Concert bij het ontbijt. 9.3P Cascade NOS. 10.30 Musica Religiosa. 11.PO Festival Oude Muziek 13.05 Opera- Matinee 14.10 Concerten op de zon dagmiddag VARA 20.00 Weber. 20.15-00.30 Gotterdammerung. MAANDAG NOS: Nieuws om 7,00. 8.00 uur. KRO 7.02 Aubade. 9.00 Muziek. 9.30 Schwetzinger Festspiele 19-~3. 10.55 Muziek. 11.15 Orkestmuziek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 25