Ondernemers boos over afsluiting boulevards Gemeenteraad Vlissingen gaat akkoord met bouwprogramma RUGZAKZEEUW m B en w op de glijbaan VRAGEN J. LUST IN RAAD VLISSINGEN B en w in Middelburg ondergraven functioneren van de raadscommissies ONDANKS BEZWAREN TEGEN PLAN ROSENBURG Reis om de wereld l eindigt in Borssele Ie Jeugdherinneringen uit reeds lang vervlogen tijden noopten wethouder W. D M Kavser ertoe de aliibaan uit te proberen Hl'LST De speelwerktuigen aan het H. Geesthuisplein in de Hulster binnenstad zijn vrijdagavond officieel in gebruik genomen. Burgemeester P. J. G. Molthoff knipte het voor de speclattributen gespannen lint door. daarbij geassisteerd door de wethouders G. A. van de Voorde en W. D. M. Ka.vser. Het bijzondere van deze 'speeltuin' is dat de omwonenden de attributen zelf hebben geplaatst. Het enige dat de gemeente Hulst heeft moeten doen is het materiaal beschikbaar stellen. Buurtbewoners plaatsten maandag avond de khm-schommelcombinatie. het klimrek, de evenwichtsbalk en de glijbaan Ook komen er nog enkele hinkelvelden De voorziening'heeft de gemeente in totaal ruim achtduizend gulden gekost. Voor de buurtbewoners en degenen, die voor deze voorziening voor de kinderen de handen uit de mouwen hebben gestoken, was er een barbequefeest na de opening. PZC/provincie ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1983 Midden-Zeeland ARNEMUIDEN Nabij het vlieg veld Midden-Zeeland wordt van daag, zaterdag, vanaf halfnegen 's morgens een jachthondenproef ge houden. uitgaande van de Koninklij ke Nederlandse Jagersvereniging. De proef wordt georganiseerd door de Zeeuwse Jachhondencommissie en er doen zo'n 110 honden aan mee, waar van zestig procent afkomstig is uit Zeeland. Het gebeuren speelt zich af bij de boerderij van B. van 't Westein'cfè en in het recreatiegebied De Piet. De honden leggen een proeve van be kwaamheid af. die te maken heeft met ,.het werk na het schot" zoals dat in jagerstermen heet. De prijsuitreiking is omstreeks halfzes door de voorzit ter van de regio Zeeland van de .KNVJ. W van Tatenhove in samen werking met de voorzitter van de Zeeuwse Jachthondencommissie M. M. Punt. VLISSINGEN - De brief aan de omwonenden met de mededeling dat de Boulevards Evcrtsen en Bankert vanaf maandag voor een periode van vijf tot zeven dagen zullen zijn afgesloten voor het verkeer in verband met asfalteringswcrkzaamheden h^t voor enige beroering gezorgd onder enkele aan de boulevards gevestigde ondernemers. Hei VVD-raadslid J. Lust - zelf een van die ondernemers - vroeg het college vrijdagmiddag tijdens de raadsvergadering in schriftelijke vragen om opheldering. Hij verzocht het college niet te wachten met de beantwoording van die vragen tot de rondvraag, zoals gebruikelijk is, maar onmiddellijk te antwoorden, omdat het anders 'te laat zou zijn voor andere maatregelen'. Die maatregelen, zoals later bleek overwogen de betrokken ondernemers in een kort geding uitstel van het werk te willen afdwingen, bleven echter achterwege. Vanaf dinsdag wordt op de Boulevard Evertsen en Bankert de laatste asfalt- laag aangebracht. In verband hier mee, zo deelde het dagelijks bestuur van de gemeente de bewoners mee, zullen beide boulevards vanaf maan dag voor alle verkeer zijn gesloten, De heer Lust wees in de toelichting bij zijn vragen op de grote nadelige gevol gen voor de aan de boulevard geves tigde bedrijven die door de werkzaam heden vrijwel niet per auto bereikbaar zullen zijn. De heer Lust wilde van het college weten of er 'een dwingende en dringende noodzaak' is om juist nu met het werk te beginnen. Verder wilde hij weten of rr.et betrokkenen niet eerder bij het overleg betrokken hadden kunnen worden en of het Jachthondenproef nabij vliegveld college alsnog van plan was om de werken: „Rijkswaterstaat schrijft werken uit te stellen voor dat oppervlaktebehandelingen De 'dwingende en dringende nood- alleen mogen worden uitgevoerd tus- iCttCIt zaak' was aanwezig, zo bleek uit het sen 15 .april en 15 september. Het antwoord van wethouder W. Wisse wordt juist nu gedaan in verband met (PvdA) van onder meer openbare eerdere besluiten van de raad dat ten behoeve van de verkeersveiligheid een belijning op het wegdek wordt aangebracht. Dat gebeurt nu, de rij baan wordt rood, het Fietspad wit en de parkeervakken grijs". Dat de om wonenden niet eerder zijn ingelicht ligt volgens de heer Wisse aan het feit dat de aannemer in verband met de aard van het materiaal slechts enkele dagen van tevoren kan beslissen te beginnen. Uitstel van de werkzaamhe den valt niet te verwachten, zo bleek uit de woorden van de heer Wisse. ..Dat gebeurt alleen als het weer daar toe dwingt' RAADSLID W. OVAA MIDDELBURG - Het Middelburgse raadslid drs W. Ovaa (D'66) vindt dat b en w van zijn stad zich schuldig maken aan 'een ernstige ondergra ving van het functioneren van raads commissies'. De democraat brengt dit naar voren in vragen aan het college naar aanleiding van de raads vergadering van afgelopen maandag. Aan de orde was toen een voorstel over de ontwerp-begroting van de RPZC (Regionaal Pedagogisch Cen trum Zeeland schoolbegeleidings dienst) Volgens Ovaa is voor de raadsvergadering al in de commissie s financiën en onderwijs geconstateerd dat aan het voorstel de nodige fouten kleefden. Niettemin leiden de opmer kingen die tijdens deze commissiever gaderingen gemaakt werden er niet toe dat het voorstel gewijzigd werd. Ovaa diende daarom tijdens de raads vergadering het voorstel in om de behandeling van de zaak maar te schrappen van de agenda. Het raadslid spreekt er in zijn begelei dende brief bij de vragen over deze kwestie zijn verbazing over uit dat het voorstel over de ontwerp-begroting toch behandeld werd ondanks de 'hin derlijke fouten'. Die behandeling ge schiedde toen 'in algemene termen'. Ovaa herinnert het college eraan dat behandeling in deze vorm niet voor komt in het vergaderreglement van de gemeenteraad. Hij stelt dat het college zich door deze handelwijze vermoedelijk een 'afgang' heeft willen bespraren. De democraat vraagt b en w waarom het voorstel na kritiek in de commis sie niet veranderd is en wil verder graag weten wat eigenlijk de juridi sche status is van 'het behandelen van een voorstel met duidelijke fou ten in algemene termen' Ovaa wenst verder dat het college laat weten of er in de toekomst nog meer voorstellewn in algemene ter men besproken moeten worden. Het afwisselende gebruik van de woorden 'ik' en 'wij' in liet betoog van de heer Lust bracht de heer A. J. de Koene (PvdA) tot de vraag namens wie het VVD-raadslid sprak. „Ik spreek als raadslid", aldus de heer Lust. Later, toen de kwestie bij de rondvraag weer aan de orde kwam, stelde de heer M. Lorier (CDA) heni een vraag van gelijke strekking. „Ik heb toch de indruk dat de heer Lust hier met twee petten op zit", aldus de heer Lorier. „Nu ja", zo reageerde de heer Lust, „ik zit hier ook voor m'n eigen belang te praten, maar dat mag toch ook wel". De heer B van Damme, eigenaar van restaurant 'De Lamme Goedzak' aan de boulevard Bankert. verklaarde vrijdagavond mede namens de heer Lust (Pension Truida) en gesteund door de heer A M. van der Heijden (Gevangentoren) de mogelijkheden van een kort geding tegen de gemeen te te hebben onderzocht „Uit overleg met mijn advocaat is gebleken dat het bij asialteringswerkzaamheden ge bruikelijk is dat pas enkele dagen voor aanvang van het werk bekend is wanneer men begint Om die reden zien wij weinig heil in een geding". Het verlies dat volgens de heer Van Damme ontstaat door de afsluiting, heeft wel tot gevolg dat hij maandag een ontslagaanvraag voor twee van de vier vaste medewerkers met een jaar betrekking zal indienen. „De voor sprong die ik had om het wintersei zoen door te komen, wordt door de afsluiting teniet gedaan. Dus ik moet wel", aldus de heer Van Damme. „De afsluiting kost me zeker een omzet verlies van 1000 gulden per dag". Politie Hulst haalt rijders onder invloed van de weg HULST De rijkspolitie in Hulst heeft donderdagavond twee automo bilisten aangehouden, die ervan wor den verdacht onder invloed van alco hol achter het stuur te zijn gekropen. W. A. uit Hulst trok donderdagavond omstreeks elf uur de aandacht van patrouillerende pohtie-agenten, om dat hij door rood licht reed op rijks weg 60 ter hoogte van Sint-Jansteen. De beide blaastesten ivoor 0 5 en 0.8 promill) vielen positief uit. Vervolgens werd een bloedproef genomen. Ruim anderhalf uur later hield de politie E S. uit Kieldrechti België) aan De man reed slingerend over de Absdaalseweg bij Hulst De blaastesten vielen posi tief uit. Ook S. onderging een bloed proef. VLISSINGEN- De Vlïssingse gemeen teraad is vrijdagmiddag unaniem ak koord gegaan met het door het colle ge van b en w voorgestelde woning bouwprogramma voor de jaren '84 tot en met '86. De fracties van CDA, PV en D'66 maakten echter bezwaar tegen de ontwikkeling van plan Ro- senburg, die in het programma is opgenomen voor 1985. Omdat de woordvoerders zich volledig achter het programma voor 1984 konden scharen en het programma voor de jaren daarna 'aan waarde verliest', zoals wethouder W. Wisse (pvda) op merkte, ging men uiteindelijk ak koord met het gehele programma. De woordvoerders van verschillende fracties, dat voorziet in de bouw van circa 240 huizen per jaar. vonden het. programma 'te ambitieus'. „We moe ten oppassen dat er niet wordt ge bouwd voor leegstand", zo zei onder anderen mevrouw J. Punt-Van Osna- brugge (cda). Zij vond dat ontwikke ling van zowel de Spuikom als plan Rosenburg in 1985 te ver gaat. Boven dien was zij het niet eens met de visie van het college dat op de Spuikom alleen woningwetwoningen moeten worden gebouwd „Daar moet gediffe rentieerder worden gebouwd" Ont wikkeling van Rosenburg dient pas te gebeuren als de binnenstad is volge bouwd, zo hield zij het college voor. Die mening werd gedeeld door me vrouw F A Suwijn (PV) en de heer J. Schaap iD'66), zo bleek later Alleen de PvdA-fractie (de RPCU was door afwezigheid van de heer C J van der Weele niet vertegenwoordigd) was het eens met het college De heer A J. de Koene (pvda) wees onder meer op het feit dat vanaf 1985 de toewijzing van woningcontingenten voor meer jaren tegelijk zal geschieden. „Het pro gramma voor '84 voldoet aan de eer der door de raad vastgestelde eisen". Ontwikkeling van het plan Rosen burg had de goedkeuring van zijn fractie, mede vanwege het feit, dat de daar aangekochte gronden jaarlijks een (link verlies aan rente opleveren. Met betrekking tot de ontwikkeling van de Spuikom zei hij niet tegen te zijn, „maar dat gebied zal een speciale bouw eisen" Wethouder Wisse van onder meer volkshuisvesting bestreed de opmer king als zou het programma te ambi tieus zijn. Hij onderschreef de opemer- king dat op de Spuikom bijzondere bouw een vereiste is. „De plaats is te uniek om er niet iets moois van te maken", aldus de wethouder. Bebou wing van het nog braakliggende ter rein aan de Boulevard Bankert valt buiten het woningbouwprogramma, zo antwoordde de heer Wisse op vra gen van mevrouw Punt. „Daar komen woningen die mensen aantrekken die anders met naar Vlissingen zouden komen, of voor Vlissingers die als ze niet gebouwd worden naar elders ver trekken". Met betrekking tot de be bouwing aan de boulevard zei de heer Wisse: „De onderhandelingen met het waterschap zijn zo goed als rond. Met de Bataafse Aannemings Maatschap pij moet nog verder worden overlegd Ik weet niet of in '84 al met de bouw begonnen kan worden' Wethouder van onder meer financiën mg G. J. A M Adan (CDAi maakte de raadsleden duidelijk dat een keuze tussen ontwikkeling van de gebieden Spuikom en Rosenburg afhankelijk is van de ontwikkelingen in het grond bedrijf. i n Hee Sjaan, alweer een nieuwe baan. Vroeger voor de klas en nou zit je achter 't raam. Je ziet er nog gezond uit, maar je jeugd is naar de maan, en zo gaat ons leven voorbij!" Dat is een stukje tekst van de nieuwe single 'Zo gaat ons leven voorbij' van Rob Meier; een 37-jarige muzikant uit Borssele, die na jarenlange om zwervingen zijn plekje heeft gevonden onder de rook van de Zeeuwse kerncentrale („Daarom ben ik de laatste tijd ook zo verrekte radio-actief). rigëns wel moeten bekopen, want de leiding van het tehuis had hem verboden eraan mee te doen. „Ik vroeg toen weekendverlof aan en heb stiekum toch meegedaan. Maar ja. de volgende dag lazen ze in de De plaat wordt inderdaad regelma tig voor de radio gedraaid en de verkoop begint langzaam op gang te komen Na 25 jaar muziekmaken is het hem dan eindelijk gelukt om door te dringen tot de Nederlandse hitladders. Hij lijkt het nu te gaan maken, maar zoals hij zelf zegt: „Ik ben door de hel gegaan om de hemel te bereiken". Rob ziet er ook inderdaad uit als iemand die veel van het leven ge zien heeft. Vooral aan zijn ogen kun je dat zien. Hij heeft iets van: „ik heb het allemaal al meegemaakt en laat mij nou maar lekker in mijn hoekje gitaar zitten spelen". Hij rookt onophoudelijk en praat iet wat heesachtig, met een licht Am sterdams accent Het voorlopige succes heeft hem niet met zijn hoofd in de wolken gebracht. „Ik wacht wel af wat ervan komt", zegt hij nuchter. Het materiële gemak, dat de hit hem wellicht kan bezorgen, laat hem zo goed als koud: „Een auto bezit ik niet. wil ik ook met hebben. Ik gebruik het openbaar vervoer, dat gaat ook. Tot voor twee weken had ik nog niet eens een pick-up, kun je je dat voorstellen? Ik was waarschijnlijk de enige Ne derlandse artiest die zijn eigen plaatje niet kon draaien" Toch is de zanger blij met het succes dat nu voor de deur staat Erkenning laat hem niet koud De liedjes van de Zeeuwse zanger zijn spiegels van het leven dat hij geleefd heeft, hij propt al zijn erva ringen in de teksten: „Als je mijn liedjes hoort, weetje wie ik ben en wat ik was", Het verhaal van Rob Meier begint in 1946 in Amsterdam. Zijn jeugd bracht hij grotendeels door in kindertehuizen („Je kunt wel stellen dat ik een rotjeugd heb gehad"). Al vroeg voelde hij zich aangetrokken tot een snareninstru ment. Eerst was dat een sigaren kistje met elastieken snaren en op zijn twaalfde kreeg hij een echte gitaar Rob: „Dat ding was mijn houvast in die donkere jaren van het tehuis. Ik was een teruggetrok ken jongetje en mijn gitaar was mijn alles". Muziek was hem niet onbekend, want eerder zong hij al in twee jeugd-operettes. Zijn spel ont wikkelde zich en op zijn veertiende won hij een talentenjacht van het toenmalige muziektijdschrift Mu- ziekparade. Dit succes heeft hij ove- Tijdens zijn reizen leefde hij van wat zijn liedjes opbrachten en als hij echt gebrek kreeg pakte hij allerlei gelegenheidsbaantjes aan. Zo pluk te hij druiven in Frankrijk, trad als clown in Duitsland en woonde lange tijd op Sri Lanka. In Afrika was hij entertainer op een cruise- boot, Rob ving daar haaien om de gasten te vermaken. „Dat zou ik niet meer doen, want het was eigen lijk heel wreed wat daar gebeurde Het haaienvlees stond 's avonds wel op het menu, maar toch heb ik me daar nooit lekker bij gevoeld". Te rug in Berlijn trouwde hij met een Joegoslavisch meisje. Ze kregen een dochter. Twee jaar geleden kwam Rob na achttien jaar omzwervin gen weer terug in Nederland. Hij toog met zijn gezin naar Amster dam. waar hij niets anders te pak ken kon krijgen dan een kraakpand kranten dat ik gewonnen had en toen hebben ze me werkelijk bont en blauw geslagen De gangen van het tehuis moest ik met een nagel borsteltje schoonmaken Zo ging dat toen. Je werd bestraft voor je In het tehuis werd Rob opgeleid voor een 'degelijk' vak. Hij volg de een cursus voor zetter. Daar hield hij op zijn zeventiende mee op, omdat de muziek hem meer trok en omdat hij een producent gevonden had die wel wat in hem zag. Rob, die zijn naam toen veran derde in het beter klinkende Ro bert Steyl. trad op in de televisie programma's Fanclub en Moef Ga ga. Dat was in 1966. Vóór deze optredens had hij vier plaatjes op genomen. waarvan vooral het num mer 'Memorandum in R' regelma tig gedraaid werd. De liedjes sloegen echter niet aan en de tip- of dc hitparade bleef voor de jonge muzikant onbereikbaar Om toch aan enige middelen van bestaan te komen speelde hij op podiums van nachtclubs in Amster dam en Arnhem. Tussen de strip- tease-optredens door Dit was ge beurd toen hij te horen kreeg dat hij geopereerd moest worden aan zijn stembanden. Hij werd bestraald en geopereerd, maar kon daarna een poos niet spreken. Na verloop van tijd kwam stukje bij beetje zijn slem terug. Toen hij negentien was vestigde hij zich in Berlijn en van daaruit zwierf hij rond over de hele wereld Bij tijd en 'wijle kwam hij terug In zijn thuishaven Berlijn waar hij twee singles en twee langspeelplaten op de markt wist te brengen. Het com merciële succes bleef echter uit. Omdat hij dat echter niets vond („Amsterdam is dezelfde stad niet meer. totaal verpest en wonen in een kraakpand was niets voor ons"), kreeg hij via een kennis een huur-, woning in het Zeeuwse Borssele toegewezen. „Dit is mijn plaats', dacht hij. „van nu af aan geen gezwerf meer". Om geld te verdie-, nen gaf (en geeft) hij gitaarlessen in Goes. Zijn gezin werd uitgebreid vijf. De doorbraak kwam toen hij vorig jaar in Goes een talentenjacht won. Een grote platenmaatschappij zal wel wat in de komisch/satirische teksten van de Bevelander en con tracteerde hem. In de lente van (lit jaar kwam 'Zo gaat ons leven voorbij' op de plaat. In de eerste instantie gebeur de er niets en Rob was al bezig mei een nieuwe opname („Ik heb een hele hoop liedjes") toen Hilversum het nummer oppikte. Het plaatje werd uitgeroepen tot 'sleunplaat' en begon zijn opmars langs de sporten van de hilladders. Momen teel staat hij een in de Nederlands talige tipparade (al drie weken) en derde op dc piraten lop-tien. In de tipparade staat de plaat op de twintigste plaats. „Hij kruipt hoog", zegt Rob hoopvol. Televisie plannen zijn er ook; de opnamen voor Nederland Muziekland zijn achter de rug en de muzikale rug zakzeeuw is zondag -1 september te zien en te horen bij deze uitzen ding. Rob Meier schrijft al zijn liedjes zeil' en behalve de gitaar bespeelt hi) ook andere instrumenten Noten lezen kan hij niet. want hij heeft zelf nooit les gehad Binnenkort begint hij te onderhandelen over een lang speelplaat. De allernieuwste single, die waarschijnlijk in oktober uit komt heet 'Een ieder lacht en huilt zijn tijd' met op de B-kant 'Verlaten mens'. Cees Maas h :jri! :-::g mjd Rob Meier heeft zijn plaats gevonden in het Zuidbevelandse dorpje Borssele.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 10