opkorfbal Zaamslag Karatevereniging Sluis nieuw leven ingeblazen Record aantal deelnemers volleybaltoernooi Clinge Zaalvoetbalstrijd I Sas van Gent met [twee nieuwe teams F ietscrossers komen zondag voor het eerst aan het vertrek in Sluiskil Toertocht van Aloy Tennis in Breskens Toerclub Dallinga FINALE FIETSCROSS Regatta op Braakman BORGERHOUT EN TJOBA IIJDAG 26 AUGUSTUS 1983 PZC/ streek ER IN iAMSLAG Als een sportclub in Zaamslag iets te vieren eft, dan wordt dit meestentijds groots aangepakt, waarbij et name het sportieve gedeelte de boventoon voert. Heeft de aatselijke voetbalvereniging al tegen ploegen als NAC reda en Cercle Brugge gespeeld, ook de korfbalvereniging eet van wanten. Vijf jaar geleden tijdens de viering van het enjarig bestaan van de club speelde een Nederlands pteam (PKC) tegen een Belgische topper (ATBS Antwer- n). Nu dit jaar het derde lustrum gevierd wordt is er lermaal van topkorfbal te genieten in Zaamslag, want orgen (zaterdag) komt de Belgische kampioen Borgerhout demonstratiewedstrijd spelen tegen één van de gerenom- eerdste Zeeuwse teams, Tjoba uit 's-Heer Hendrikskinde- n. De wedstrijd begint om 16.00 uur. —i vlo jjfjaar geleden was de ontmoeting sen PKC en ATBS voor Zeeuwse nippen iets unieks. Het succes dat hadden, is ons steeds bij gebleven toen de plannen op tafel kwamen i de viering van het vijftienjarig staan van de vereniging luister bij zetten zijn we meteen op het idee Dl tomen om weer een dergelijke wed- ijd in het programma op te ne- n". aldus Karei de Koeijer. die nen met Kees Fraanje. Wim de ster, Lilian Haak en Jan van Fraeij- iiove de jubileumcommissie vormt nel geregeld 'r werd er onmiddellijk gedacht een wedstrijd tussen een Belgisch sn Nederlands topteam. Voor wat ië betrof leverde dit totaal geen problemen op. De nationale titelhou der ien dit jaar zelfs nog tweede in de eindstrijd om de Europa Cup) Borger hout was meteen bereid om naar Zaamslag af te reizen, mits er een tegenstander van zowat gelijke kracht zou zijn. „En ook dat was snel geregeld, want Deetos ging eveneens gretig op onze uitnodiging in. Als jubileumcommissie waren we uiter aard tevreden, dat we zo snel een topwedstrijd hadden weten vast te leggen", vertelde De Koeijer. Al snel werd echter de vreugde bij de Zeeuws-Vlamingen getemperd, toen Deetos zich af meldde voor deze wedstrijd, „want", weet De Koeijer, „later bleek namelijk dat de competi tie in de Nederlandse hoofdklasse juist dat weekeinde begint en die verplichtingen gaan uiteraard voor. (SAS VAN GENT In de zaal voetbalcompetitie van het rayon Sas van Vnt zijn er twee teams bijgekomen. Racing White schreef met een Arde in en Rijnvaart, de kampioen van de tweedeklas, komt nu wfmet een tweede team. Het aantal deelnemende teams is hierdoor op gekomen. Hiervan spelen Racing White 1 en Fabricom 1 in de njioklas van Zeeuwsch-Vlaanderen. Racing White heeft zich danig wsterkt door de komst van vier nieuwe spelers. Drie ervan zijn ilkomstig van het uit de regioklas gedegradeerde DOW. De vierde speler is afkomstig van CPC. De eerste klas zal uit twaalf teams bestaan, waaronder de gepromo- 'eerden uit de tweede klas, Rijn- iaart en IZV. Deze twee teains tonnen nu hun krachten meten, aet de teams uit de eerste klas. ze vorig seizoen met kop en schouder boven de andere teams van de tweede klas uitstaken. Ver der bestaat de eerste klas uit: Com Boys 1dat net de promotie naar de sgioklas miste, bekerhouder RRS, Deho'80'Maas Modes - Philippine - Heienkreek - Reseda - Gravin - Racing White 2 - CPC en Fabricom In de tweede klas lijkt Rooien Oedt, dat vorig jaar al behoorlijk speelde, tezamen met de de- ?radanten uit de eerste klas. Phi lippine 2 en ONZ/SU, voor de pro motie plaatsen te gaan spelen. Ver der spelen in de tweede klas de nieuwkomers Racing White 4 en Rijnvaart 2 - Com Boys 2 - Corn ORAAUW Willen organisatoren van trimtoertochten nogal eens roud de eigen plaats 'cirkelen', de loertocht die de sportvereniging Aloy uit Graauw zondag houdt is *at ruimer van opzet. Onder de saam 'Ronde van Oost Zeeuwsch- Vlaanderen' vertrekt zondag een tocht die dat gebied bestrijkt. De start wordt zondagochtend om 09.00 uur gegeven voor het clubge bouw van SV Aloy waar ook inge schreven kan worden. Daarna trekt bet peloton voor de 130 kilometer ■snge tocht door de mooiste plekjes ■an het gebied. Na een rustpauze omstreed 12.30 uur wordt de kara vaan tussen 15.00 en 16.00 uur in Graauw terug verwacht. Boys 3 - Corn Boys 4 - Racing White 3 - Molenkreek 2 - Deho'80/Maas Mode 2 - CSM - CPC 2 en Philippine 3, zodat deze klas uit veertien teams bestaat. De wedstrijden zullen verspeeld worden op maandag-, dinsdag en donderdagavond. De maandag- en dinsdagavond van 18.30 tot 22.00 uur en op donderdagavond is er slechts één wedstrijd en wel om 22.00 uur. Tussen de competitie door wordt de Sasse bekerronde verspeeld, hiervan is de eerste ronde op 3 en 4 oktober. BRESKENS De komende twee weekeinden houdt de tennisvereni ging De Boskreek uit Breskens haar jaarlijkse clubkampioen schappen. De wedstrijden zullen in totaal vier dagen in beslag nemen. Titelverdediger bij de heren is Ad van de Sande. De dameskampioe ne van vorig jaar, Jolanda van Pamelen, zal dit jaar haar titel niet verdedigen. SLUISKIL in het kader van de Gildefeesten houdt de trimclub Dallinga vandaag (vrijdag) een toertocht over 25 of 50 kilometer. De inschrijving voor deze toertocht staat in de feesttent open vanaf 18.00 uur; om 18.30 uur wordt daar het startsein gegeven. Deze toer tocht staat tevens als sterrit geno teerd. Maar gelukkig wisten we snel Tjoba vast te leggen zodat er volgens ons toch een sterke tegenstander op zal komen draven om Borgerhout partij te geven''. Uiteraard zal Tjoba er alles aan willen doen om goed voor de dag te komen in deze ontmoeting Voor de Bevelandse formatie is het ook de generale repeti tie voordat de competitie van start zal gaan. Een geladen Tjoba zal de Bel gen ongetwijfeld tegemoet treden in Zaamslag. Geen clubhuis Hoewel de korfbalvereniging Zaam slag inmiddels dus al vijftien jaar bestaat, heeft de Zeeuws-Vlaamse vereniging nog altijd niet de beschik king over een eigen clubhuis. En het is toch altijd nogéén van de grootste wensen varl het bestuur om binnen afzienbare tijd over een eigen home te beschikken. „We kunnen momen teel onze tegenstanders en de scheidsrechter niet ontvangen zoals dat bij andere verenigingen wel ge beurt. In het verleden zijn we al regelmatig aan het praten geweest over de realisering van een dergelijk plan, maar dat is steeds op niets uitgelopen", meldt De Koeijer. Momenteel is.de bouwcommissie van de vereniging weer bezig met plannen om een eigen clubhuis op te trekken nabij het gezellige speelveld in de kern van het dorp. „De tekeningen zijn al gemaakt. Nu moet dit alles nog verder worden uitgewerkt. Er is een begroting gemaakt op basis uiteraard van zelfwerkzaamheid. We hopen nu maar dat het werk van de bouwcom missie binnen korte tijd vruchten af zal werpen zodat ook wij de beschik king zullen krijgen over een club huis". zegt Karei de Koeijer óók nog. Toernooien De wedstrijd tussen Borgerhout en Tjoba. die zal worden geleid door de Belgische internationale arbiter Gil les uit Kontich. geassisteerd door de grensrechters De Doelder uit Temeu- zen en Leekens uit Zelzate, is niet het enige sportieve gedeelte van de jubi leumviering, die morgen gehouden wordt. Voor zowel de senioren, junio ren als adspiranten zal er een toernooi worden gehouden, terwijl de pupillen gedurende deze toernooien tweemaal in actie zullen komen tegen een for matie van Luctor uit Temeuzen. Bij de senioren nemen aan dit toer nooi deel het Belgische Wilrijk KC, Ready '60 uit Roermond, BKC uit Breskens, het pas opgerichte Rico uit Rilland-Bath en uiteraard Zaamslag zelf. Luctor uit Temeuzen. BKC Bres kens, Olympia Wilhelminadorp en Zaamslag zijn de deelnemende teams bij de junioren, terwijl de adspiran ten BKC Breskens, Luctor, Rico en Zaamslag in de schijnwerpers zullen brengen. De eerste wedstrijden van dit toernooi zullen om 09.30 uur aan vangen. Daarnaast zal ook de plaat selijke harmonie De Volharding haar partijtje mee blazen, uiteraard wel op muziekale wijze. SLUISKIL Toen enkele jaren geleden het fenomeen fictscross Ne derland veroverde, dachten velen dat deze jeugdsport gezien moest worden als een rage. Een bevlieging die het even uit zou houden en daarna weer even snel zou verdwij nen. Maar vast staat inmiddels wel dat de Zeeuws-Vlaamse jeugd een paar seizoenen achter de rug heeft, waarin de sport nog steeds groeit. Dat in tegenstelling met overig Zee land, waar fietscross maar moei zaam van de grond komt. Dat Zeeuws-Vlaamse succes moet zeker toegeschreven worden aan het samenwerkingsverband tussen de verenigingen. Werd in eerste instan tie massaal naar de Belgische wed strijden getrokken, de instelling van eer. Zeeuwse titelstrijd, die morgen in Kloosterzande de finale beleeft, bood voldoende startgelegenheid in eigen streek. Het gaf ook een aantal enthousiastelingen net die impuls om tot oprichting van een club te komen. „Als je in dit circuit van tien wed strijden meedraait, weet je bij voor baat dat de eigen organisatie verze kerd is van een groot deelnemers veld. Dat houdt dan tevens m dat je zonder risico kunt draaien", zegt Meerten Dallinga uit Sluiskil Het bestuurslid van de dit jaar opgerich te Kanaalcrossers was op alle wed strijden van het Zeeuwse kampioen schap te vinden. Begrijpelijk, omdat zoon Barrv daar een vooraanstaan de rol in speelt en zaterdag de kroon op een uitstekend seizoen kan zet ten door het veroveren van een provinciale titel. „Met een aantal vrije wedstrijden tussen die Zeeuwse titelstrijd in is de jeugd verzekerd van een moge lijkheid om deze sport te bedrijven. We zijn er ais Kanaalcrossers ook ingesprongen Na de laatste kam pioenswedstrijd hebben we zondag een vrije organisatie. In het kader van de Gildefeesten hebben we met medewerking van Axel en Temeu zen dit verzorgd. We verwachten dat het fietscrosslegioen ook Sluikil zal weten te vinden", zegt Dallinga Leren afzien „Een prachtige sport voor de jeugd", vindt Mike Crombach, die met Dallinga, Van 't Hof, Smet en nog een paar mensen, begin dit jaar KLOOSTERZANDE Morgen zaterdagl wordt in Kloosterzande de tiende ten laatste) wedstrijd van het Zeeuws kampioenschap fietscross gehouden. Het is een organisatie van de vonge week opgerichte vereniging "Wind kracht 9'. die samen met de heer De Groot uit Walsoorden deze finale verzorgt. Op de baan in Groenendijk kan ingeschreven worden van 11 00 tot 12.00 uur. Daarna is er gelegenheid de nieuwe baan te verkennen. Om 13.00 uur beginnen de wedstrijden. achter Stroodorpe de baan van de Kanaalcrossers aanlegde. „Fiets cross is een sport waarin de jeugd zich helemaal kan uitleven en de energie kwijt kan". De geboren Limburger ziet de nieu we sport als een uitstekende voor bereiding op het 'gewone' wielren nen en motorcross. „De jongens leren afzien, fietscross stelt hoge conditionele eisen", aldus Crom bach. Hij is nogal teleurgesteld in de steun van het 'grote' bedrijfsleven. „In Sluiskil wegen de kosten zwaar door, omdat het dorp met dertig beoefenaars wel aan zijn maximum zit. De kosten zijn echter net zo hoog als bij een andere vereniging. We hebben die bedrijven gepolst, er is practisch niets uitgekomen. Dan kom je toch wat moeilijker van de grond", beseft Crombach. Maar de Kanaalcrossers willen zich ondanks dat toch een keer presenteren. Dat gebeurt dan in de wedstrijd die zondag op Groenoorö gehouden wordt. Van 12.00 tot 13.00 uur kan ingeschreven worden in de feesttent, om half twee wordt de start gegeven. HOEK Zondag wordt op het water van De Braakman de Isabella-regatta gevaren. Dat is een internationale wedstrijd voor Spankers. Lasers, Vauricns, Optimisten. 420's en surf boards. waarvoor inmiddels zo'n honderd inschrijvingen bij de organi satie binnengekomen zijn. „Veertien dagen geleden moest deze regatta uitgesteld worden, omdat er toen geen zuchtje wind in De Braak man te bespeuren viel. Maar zondag gaat de wedstrijd zeker hoor. Wind of geen wind Dan maar een dnjfpartij", zegt Adn Snoeren, die de organisatie in handen heeft. Snoeren verwacht overigens een felle strijd in dit inter nationale veld met Fransen, Duitsers en Belgen die het tegen de overwe gend Zeeuws-Vlaamse top opne men. De inschrijving staat open tot een kwartier voor de eerste start, die om half elf wordt gegeven. Na de middag komen alle klassen nog twee keer in actie. SLUIS Sedert enige tijd is de karatevereniging Sluis weer actief. Nadat deze sport ruim vijf jaar elders beoefend moest worden, trokken Karei Smallegange en Rinus Fliers de stoute schoenen aan en richtten de vereniging opnieuw op. „Toenderlijd w erd de vereniging opgeheven omdat er vrijwel geen leden meer waren", herinnert Karei Smallegange zich. „Rinus Fliers was onze trainer en hij zag er geen gat meer in". Karei Smallegange stijlvol in actie. De Bressiaander Smallegange werd lid van judo- en karatevereniging Breskens waar hij dit voorjaar zijn eerste dan behaalde Na dit succes polste hij Rinus Fliers of deze geen trek had in een heroprichting van de karatevereniging Sluis. ..Hij zag het helemaal niet zitten Vooral die pa pierfabriek schrok hem af', gaat Ka rei verder. „Pas nadat ik voorstelde om het samen op te zetten was hij enthousiast. We hebben de taken ver deeld. Ik zorg bijvoorbeeld voor de contributie en de paspoorten, terwijl Rinus voor de pakken verantwoorde lijk is. Het trainen doen we samen. De ene keer doet, de ene de warming up en treedt corrigerend op wanneer de ander doceert" Veertig leden Dat er veel animo voor de karatesport in Sluis is. blijkt wel uit het feit dat de vereniging al vrij snel over de veertig leden telde. Maar de beide leraren bedenken wel. „Je moet altijd evert i, Loidat het nieuwtje er af is. Dan blijven de echte over". De karatevereniging Sluis is aange sloten bij de Belgische bond. „Dal komt omdat er in Nederland gediplo meerde leraren vereist zijn", legt Karei uit. „Rinus en ik hebben niet zo'n certificaat". De twee leraren zeggen echter dal zij de toekomstige karateka's deskundig zullen begelei den. Ook zullen er gastdocenten op treden. Eén van hen is de technisch directeur van de club. Julien de Wil de. in het hezit van de vierde dan en bekend als de beste competitievech ter in België. Een andere gastdocent is de Belgisch kampioen alle catego rieën, Stefan van Wambeek. Ervaring INGE De jubilerende Clingsc «leybal Combinatie (dit jaar be nt de vereniging vijftien jaan tot komende zaterdag voor de ade maal een internationaal vol- Ibaltoernooi. Dit toernooi heeft in de afgelopen jaren steeds kenmerkt door de deelname van in tfdzaak recreatieve teams. Uiter- "1 zijn er ook teams, die aangcslo- 1 zijn bij de Nevobo. Voor deze "is is het CVC-toernooi een ideale 'fenheid om zich voor te bereiden de komende competitie, öetarls Mark Lambrcchts: „Het aantal aanmeldingen is dit jaar bedui dend hoger dan in de voorgaande jaren. Het hoogste aantal teams, dat we eerder hadden bedroeg 33. Dit jaar is het werkelijk een record". Het toer nooi wordt afgewerkt op een gedeelte van de speelvelden van de voetbalver eniging Clinge, dat volgens secretaris Lambrechts eigenlijk minder geschikt is dan het terrein, dat in voorgaande jaren werd gebruikt. „Het oefenveld. dat we al jaren van W Clinge gebrui ken is door een verkeerde onder houdsbeurt van de plantsoenendienst van de gemeente Hulst onbespeelbaar geworden, voor zowel voetbal als vol leybal Het is daarom voor alle sport beoefening gesloten. Dit is een tegen valler. waar we in eerste instantie geen oplossing voor konden vinden. Waar leg je zomaar twaalf terreinen uit die geschikt zijn om te volleybal len? Met behulp van de voetbalvereni ging hebben we toen een strook klaar gemaakt. die langs het tweede voet balterrein ligt. Met enig kunst en vliegwerk en de nodige inspanningen zullen er in ieder geval komende za terdag twaalf volleybalvelden klaar liggen aldus Mark Lambrechts. Indeling De eerste wedstrijden van het Tiende CVC-toernooi beginnen 's morgens al om negen uur. Zowel de damesteams als de herenteams zijn ingedeeld In een dis trie tsklasse en een recreatieve klasse. De teains zijn afkomstig uit Nederland en Belgie Na afloop van het toernooi zullen de prijzen uitge reikt worden door de oud-wethouder van de gemeente Hulst, de heer Bem- hard de Keijzer Het is eveneens voor de tiende maal dat de heer De Keijzer de prijzen uitreikt op het CVC-toer nooi De wedstrijdleiding ls in handen tfan Etienne de Deckere. De indeling van de deelnemende teams is als volgt: Heren district: De Sterre Zuicklorpe 't Lam Roosendaal. Paidag I en II Krulbeke. MASK Vhsslngen. ZPM VUssingen, Groot Stelle Goes. PSV Temeuzen. Attack Koe wacht, IJVC IJzendljke. CVC CUnge Heren recreatie: Jeroen, Dauwendaele Middel burg. Asterlx Kieldrechi, Gemeente Ter- neuzen, GTE ATEA Merksem. Akkimoto Oosterhout. RA7.0 Goes. Waterschap Hulst, Ortho Mok Hulst. De Wiekslag Ter- neuzen. Zonneveld Oost-Kapeile. Schelle. De Hoop Temeuzen. VC Vitesse Krulbeke. CVC Clinge Dames district: De Sterre Zuiddorpe, 't Land Roosendaal, Pardaf Kruibeke. De Klomp Middelburg. VVR Krabbendtjke. Asterlx Kieldrecht. VC Buggenhout.. VC Vitesse Krulbeke. IJVC IJzendljke, CVC Clinge Dames recreatie Neckermann Sint- Jansteen. Dauwendaele Middelburg. Aste- nx Kieldrecht. KPJ Philippine. HKO Hulst. TALBOT Dees Temeuzen. SAVOK Sas van Gent. De Zulpcllinders Sas van Gent. De Vliet, Westdorpe. Datsun Bles- brocck Hulst, ODOVO Goes. Van de Klun- dert Nleuw-Namen, CVC Clinge. Dat Karei zijn mannetje wel staat bewijst zijn enorme ervaring ais kara- teka wel Zoveel mogelijk heeft hij getracht om op wedstrijdniveau actief te zijn. Hij nam onder meer deel aan de Zuidnederlandse kampioenschap pen en aan de open Nederlandse kampioenschappen Daar kwam ik uit tegen Wim Mossel, één van de topmannen m Nederland Ik lag er gelijk uit. maar je doet er wel een hoop ervaring mee op". Een nadeel vindt hij dat er vaak ver gereisd moet worden om aan wedstrij den deel te nemen. „Je bent al gaar voordat je op de mat komt. Eigenlijk zou het aantrekkelijker zijn als het meer regionaal gehouden wordt, want op die manier gaat er ontzettend veel tijd inzitten Die open Nederlandse kampioenschappen waren in Den Haag. Tegen Wim Mossel lag ik er na twee minuten al uit. Als je dan be denkt dat je daar zo ver voor gereisd hebt" In de nabije toekomst is men in Sluis van plan om in competitieverband door Belgie te trekken ..Daar moetje eerst nog wat geduld voor hebben Karate leer je nu eenmaal niet in een maand en het is zeker geen sport voor zondagsvliegen", besluit Karei.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 33