Vier maanden gevangenis voor een aantal misdrijven AMVV bespreekt huisvesting van schippersklas met minister Gedeputeerde Barbé opent Gildefeesten in Sluiskil Hulst distantieert zich van kritiek door raadslid op Interjute Geld voor kerktored in Clinge en Heikant HULSTENAAR BIJ VERSTEK VEROORDEELD Compromis campinghouders en college van Oostburg DE BRANDING TERNEUZEN LAATSTE STROHALM Bouw brandweerkazerne Sas van Gent uitgesteld VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1983 MIDDELBURG De politierechter heeft donderdag een gecompliceerd vonnis gewezen in de zaak van een man uit Hulst, aan wie meer dan tien misdrijven ten laste waren gelegd. De man, de 26-jarige A. A.was niet op de zitting verschenen en hij werd derhalve bij verstek veroordeeld, geheel conform de eis van de officier van justitie. Zelfs voor een adept was het nauwelijks te volgen welke straf precies voor welk misdrijf werd opgelegd, maar het kwam er in ieder geval op neer, dat de Hulstenaar vier maanden naar de gevangenis moet, verschillende boetes moet betalen en meer dan een jaar geen auto mag rijden. A. werd veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf, waarvan een maand voorwaardelijk met twee jaar proef tijd, een rijontzegging voor achttien maanden, driehonderd gulden boete en nog eens drie maanden rij-ontzeg- ging, een boete van vijftig gulden, een boete van driehonderd gulden en vier maanden voorwaardelijke rij-öntzeg- ging met een proeftijd van twee jaar In augustus van het vorig jaar had A. in Axel vier automistlampen gestolen, in november had hij bij een bezoek aan een dame een glasplaat van een Ledenvergadering van Corn Boys Sas SAS VAN GENT - De voetbalvereni ging Com Boys houdt maandag in het bedrijfsrestaurant van de CPC de jaarlijkse ledenvergadering. De perio diek aftredende bestuursleden H. Sar- neel, H. Samijn. J v. d. Bergen en H. van Oosten stellen zich allen herkies baar. Ook de technische commissiele den D. Maas. H. Samijn en L. Herman stellen zich herkiesbaar. De vergade ring begint om 19.30 uur. 'Praat-in' Axel opent seizoen AXEL - De 'praat-in' voor vrouwemn 'De Halle' te Axel begint woensdag 31 augustus aan een nieuw seizoen. Op deze eerste ochtend, die om 9.30 uur begint, mogen de bezoeksters sugges ties aandragen voor het programma Een deel van de opzet is vertrouwd: iedere maand een film en verder voor drachten, discussies en 'zomaar gezel lige' kofïïemorgens De 'praat-in' werkt dit jaar samen met het Vrou wencontact van de PvdA en de VIDO- groep. Disc-jockey- en danswedstrijd Hulst HULST In het kader van de 'Brade rie Hulst '83' wordt zaterdag 27 au gustus in het zalencentrum 'Tiffany' aan de Broodmarkt in Hulst een disk jocky wedstrijd gehouden. Op het programma staat ook een danswed strijd. Beide activiteiten beginnen om 21.00 uur. De winnaars van heide evenementen krijgen een geheel ver zorgde reis naar Spanje aangeboden. De tweedeprijswinnaars krijgen een uitstapje naar Parijs. Iedereen ouder dan 16 jaar kan aan de wedstrijden deelnemen. Men kan zich daarvoor opgeven in het zalencen trum of bij J. van der Eisen. Tussen de wedstrijden door geeft 'Draften Blues' uit Kloosterzande een optreden. De evenementen zijn op touw gezet door de vrije Belgische radiozender Rey- naert' in samenwerking met 'Tiffany' Ter gelegenheid van de braderie Hulst is de radiozender ook te zien en te horen in de Bierkaaistraat. Dat van vrijdagmiddag 26 tot en met maandag 29 augustus Dat gebeurt met een complete drive-inshow en een proino- tiestand. Tijdens de braderie zullen medewerkers van 'Reynaert' livepro gramma opnemen. Hulster wethouder W.D.M. Kayser wordt ambtenaar der burgelijke stand HULST De Hulster gemeenteraad heeft donderdagavond tijdens de raadsvergadering wethouder W. D. M. Kayser benoemd tot ambtenaar van de burgerlijke stand. Het is al jaren een goede gewoonte, aldus het college van b en w, dal de heren wethouders, voor de tijd dat zij wet houder zijn, zich kunnen laten benoe- i tot onbezoldigd ambtenaar van tafel stukgetrapt, in december had hij in Terneuzen onder invloed gereden met een auto. in september vorig jaar was hij in Hulst na het omverrijden Tennisvereniging Hulst ging op bezoek in Wales HULST De Hulster tennisvereni ging Hulster Ambacht heeft een be zoek gebracht aan de tennisclub van Dynas Powis in Wales, Groot-Brit- tannic. Het ging om een vriendschap pelijke ontmoeting. Er werd een gecombineerd mix-toer nooi gespeeld, dus niet club tegen club In totaal 25 leden van Hulster Ambacht hadden de tocht naar Wales ondernomen De beste Hulster tennis sers tijdens dit toernooi waren Stanny Verstraeten en Lea van Gassen. Tij dens de feestavond waren cadeaus uitgewisseld. Namens Hulster Am bacht overhandigde Jean-Loup Del tour de club van Dynas Powis een fotocollage van Hulst en een met bloemen versierd racket. Dynas Powis bracht vorig jaar een bezoek aan Hulst. Het was de eerste keer dat de Hulster tennisvereniging op bezoek was in Wales en het ligt in de bedoeling dat de Britten in '85 weer naar Hulst komen van een dranghek doorgereden, hij had zonder verzekerd te zijn met een auto gereden, in december had hij opnieuw na teveel alcoholgebruik ge reden en toen de bloedproef gewei gerd, in december was hij na een botsinkje weer eens doorgereden zon der zich bekend te maken en er was toen geen verzekering van kracht en tenslotte had hij in september vorig jaar allerlei vernielingen in een ander mans woning aangericht. Dat gebeur de in Hulst, waar hij ook, ten nadele van de Hulster woningbouwvereni ging, in de Moerschansstraat de deur van een huis intrapte. Coopertest Hulst HULST De Hulster Atletiekvereni ging RKHAV houdt op donderdag 8 september weer een Coopertest op het gemeentelijk sportpark in Hulst. Dit is een conditietest voor jong en oud over 12 minuten. De eerste serie van 20 deelnemersistersi vertrekt om 19 00 uur. Inschrijven kan men vanaf 18.30 uur in het sportcafé bij de atletiek baan. Iedereen ontvangt na afloop een prestatiekaart. De braderietrim- loop op zaterdag a.s. gaat niet door in verband met het Nederlandse kam pioenschap 25 km dat zaterdagmid dag wordt gelopen. Een andere opmerkelijke zaak was die van de 60-jarige H. S. uit Dieren, die al zes veroordelingen achter de rug had voor rijden onder invloed. Hij werd nu conform de eis veroor deeld tot zes weken gevangenisstraf, waarvan twee weken voorwaarde lijk en één jaar 'rij-ontzegging en verbeurdverklaring van zijil inbe- slaggenomcn auto. November vorig jaar was de man ondanks een lopen de rij-ontzegging toch weer gaan rij den en in dezelfde maand deed hij dat nog eens in Vlissingen, toen met een bloedalcoholpromillage van 1,55. De rijbevoegdheid was hem eerder ontzegd voor perioden van vijftien en achttien maanden. Politierechter mr G. H. Nomes hoorde men in deze zaak verzuchten ,,U heeft al de nodige gevangenissen van binnen gezien", en officier van justitie mr Nijmeijer merkte zelfs op. „U heeft het grootste deel van uw leven in gevangenissen doorgebracht" „Dat valt nogal mee", vond de man uit Dieren, die werd bijgestaan door mr Schieman uit Middelburg, die er vooral op attendeerde, dat zich kort geleden drastische wijzigingen in het persoonlijke leven van zijn client heb ben voorgedaan Er is sprake van een nieuwe relatie en dat impliceerde, dat de man nu een moeilijke periode achter de rug heeft Toen de politierechter er op wees dat gevangenisstraf onmogelijk te ver mijden was zei de man nog: „Dat zit me tot hier", maar een maand gaat het wel duren. De heer Barbé wordt venoelkomd door het ontvangstcomité HULST De gemeenteraad van Hulst heeft zich donderdagavond tij dens de raadsvergadering gedistan tieerd van de uitspraken van het raadslid B. Marlens (pvda), die in een brief aan het Hulster college het zakkenbedrijf Interjute in Kapclle- brug hekelde. De raad besloot bijna unaniem (alleen Martens was tegen) een excuusbrief te sturen naar Inter jute. Marlens schreef de brief naar aanlei ding van de raadsexcursie naar het bednjf ruim anderhalve maand gele den Daarin stelde hij de slechte ar beidsomstandigheden bij het bedrijf aan de kaak en leverde kritiek op de toespraak van de directeur, die vol gens het PvdA-raadslid de arbeidsmo raal in Nederland op de korrel nam. Het CDA-raadslid H Vercauteren noemde de reactie van Mariens een blamage voor de gemeenteraad' Ook G. Naessens gemeentebelangeni liet weten zich uitermate gestoord te heb ben aan de brief van Martens. Het raadslid P. Stevens ••gemeenschappe lijke belangen) verlangde dat Martens de brief zou terugnemen. Daar wilde het PvdA-raadslid overigens niet van horen Hij gaf wel toe dat hij deze situatie niet had gezocht en de kwes tie enigszins uit de hand gelopen was. Burgemeester P J. G Molthoff bleef vervolgens niets anders over dan het voorstel van Vercauteren om de ex cuusbrief te sturen in stemming te brengen. Nieuwe dirigent fanfare in Graauw GRAAUW De heer H. de Gucht uit Hulst is benoemd tot de nieuwe diri gent van de muziekvereniging "Nooit Gedacht' in Graauw. Tijdens een bij eenkomst werd de nieuwe dirigent aan de leden van de fanfare voorge steld. Tevens werd afscheid van de vorige dirigent, de heer R. de Nijs uit Hulst, genomen. Voorzitter O Kips van de fanfare bracht in zijn toe spraak van dank aan hel adres van de heer De Nijs. Centrum 'Oase' Terneuzen verhuist TERNEUZEN De evangelische boek- en plaathandel 'Oase' aan de Zandstraat in Terneuzen wordt ge sloopt in verband met stadvernieu- wingswerkzaamheden De zaak on derdeel van een evangelisatie- en op vangcentrum, dat 18 mei 1973 werd geopend door de toenmalige burge meester J. C. Aschoff verhuist naar een belendend pand, dat door vrijwil ligers is opgeknapt Op 1 september gaan de deuren van deze nieuwe be huizing open Op de bovenverdieping wordt de kof fiebar ingericht De zondagavondbij eenkomsten vinden in de toekomst plaats in 'De Kandelaer' aan de Van Cantfortstraat Op 18 september wordt het nieuwe seizoen geopend SLUISKIL Gedeputeerde drs R. E. Barbé heeft donderdagavond de Sluiskilse Gildefeesten officieel ge opend. Hij was de 'bekende onbeken de', die zat verborgen in een grote container. Aan dokter H. van Haelst van Sluiskil de taak om via het stellen van vragen de identiteit van de 'bekende onbekende' te achterha len. De Sluiskilse huisarts nam de Zeeuw se gedeputeerde flink onder vuur. De Oost-Zeeuws-Vlaamse VJV begint met activiteiten OOSTBURG Het Oostburgse colle ge van b en w en de Vereniging van Camping Exploitanten hebben el- ikaar gevonden in een compromis over de verhoging van de toeristen belasting. Het college wilde aanvankelijk niet alleen de heffing verhogen van 45 naar 59 cent per persoon per dag. maar ook de forfaitaire heffing op het verblijf in caravan huisjes en toercaravans en ten aanpassen. De gedachte was dat de gemiddelde bezetting per caravan en tent, even hoog diende te worden aangeslagen als in het verleden De campinghouders wilden een aanzien lijke verlaging wegens 'gezinsverdun ning' en dergelijke Bovendien wilde het college en de financiële commissie de gemiddelde verblijfsduur verlen gen. Dat zou dus extra geld in hel gemeentelijke laatje brengen De Vereniging van Camping Exploi tanten was het daar niet mee eens, Na een gesprek is er een compromis gesloten. De gemiddelde bezetting wordt ver laagd van 4 en 3.6 naar 3.8 en 3,5 De gemiddelde verblijfsduur blijft in de verordening hetzelfde Het college vindt dat de verblijfsduur toch al tot uiting komt in drie tellingen, die in de maanden juni. juli en augustus als steekproeven worden uitgevoerd. De nieuwe, forfaitaire tarieven voor de toeristenbelasting worden het vol gend jaar 114 gulden per sta-caravan en vakantiehuis, terwijl voor toercara vans en tenten een bedrag van 87,50 wordt aangehouden Het college heeft besloten andere nieuwe bepalingen, zoals die worden voorgesteld door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, niet over te nemen. Ze komen neer op een verdere specificatie van de heffingen, liet college vindt dat de veel scherpere controle die dan nodig is. de kosten zodanig zullen opschroeven dat hel eigenlijk de moeite niet loont. De voorgestelde tariefsaanpassingen zullen de gemeente het volgend jaar 55.000 gulden extra opbrengen. De financiële commissie bespreekt de voorstellen vandaag (vrijdag) tijdens de vergadering tn het stadhuis, die om 15.30 uur begint Vooraf gaat de com missie op werkbezoek in de vismljn. HULST Het Vormingswerk Jonge Volwassenen Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren begint maandag 29 augustus weer met haar activiteiten voor jon ge mensen tot 30 jaar. Er zijn pro gramma's voor werkende jongeren, werklozen en huisvrouwen. Maandagavond zal de werkende jon gerengroep Kloosterzande beginnen met video en toneel. Verder zullen er op maandagen en dinsdagen groepen jongeren het VJV bezoeken Voor jon geren, die de sociale werkplaats be zoeken zijn er activiteiten op woens dag- en donderdagavonden waaron der een kookcursus. Activiteiten voor werklozen gebeuren in samenwerking met het baanlozenproject in Hulst Hontenisse. Dat gebeurt de maandag en dinsdagmiddagen Zo zijn er cur sussen kleding maken en fotografie Ook voor 'niet-werklozen' is er een cursus fotografie, maar die wordt in de avonduren gehouden In Klooster zande komen er voor huisvrouwen een aantal kortlopende cursussen, waarin telkens een bepaald thema aan de orde wordt gesteld De activiteiten in Kloosterzande ge beuren in het gebouwtje by het be jaardentehuis op de Groenendijk en in Hulst is het allemaal te doen in de ruimte van het VJV in het Houten- kwartier Excursie van De SteltkluuV HOEK - De vogelwacht 'De Slellkluut' houdt zaterdag een excur sie, waarbij het thema natuur en landbouw centraal zal staan De ex cursie staat onder leiding van de heer J Haak. bij wiens bedrijf aan de Binnendijk 4 in Hoek de excursie om 9.00 uur begint. heer Barbè werd onder meer gevraagd wat hy dacht van het idee om Sluïskil- oost en Sluiskil-west met elkaar te verbinden via een tunnel. Verder werd zijn mening gepolst over de oprich ting van een republiek Zeeuwsch- Vlaanderen met als hoofdstad Sluis kil. Nadat dokter Van Haelst na de vijfde vraag de identiteit van de 'be kende onbekende' had geraden, kwam de heer Barbé uit de container te voorschijn, in gezelschap van de Gilde-scout. Miss "Gildefeesten Patri cia D'Hert bood de gedeputeerde ver volgens een bos bloemen aan Tege lijk lieten de kleuters en de kinderen uit de klassen één en twee ballonnen op De openingsceremonie, die plaats vond op Groenoord, werd besloten met het gezamenlijk zingen van het Sluiskilse en Zeeuws-Vlaamse volks lied, met muzikale begeleiding van de muziekvereniging Sluiskil. Hierna verzorgde de drumband- en majorettenpeloton De Zwaluw uit Sluiskil een korte show Als afsluiter werd in de feesttent een modeste gehouden, die muzikaal werd omiij door de boerenkapel van Sluuü .J Voor vandaag (vrijdag) staat er mini-zeskamp voor de lagere-schoo Lï jeugd (aanvang 16.00 uur) en gratis Prijzenfestival (20.00 uur) het programma. Zomeravondwandeling Zelden RustTerneuzen TERNEUZEN De wandelsportve ïjBI eniglng Zelden Rust in Terneuze houdt woensdag 7 september een s meravondwandeling. Deelnema kunnen afstanden lopen van 5,10 15 kilometer door Terneuzen en or streken. Na afloop ontvangen ze ee :d herinnering. Voor groepen van 11 ;ni, meer wandelaars is er een groepstx 0111 rinnering beschikbaar. Tijdens d im' tocht is er assistentie van de EHB( 'f Er wordt tussen 18 en 18.30 uur p start bij sporthal 't Zwaantje. MAXIMUM BIJDRAGE 15.000 GULDEN HULST De kerkbesturen in Clinge en Heikant krijgen elk 15.000 gulden voor de restauratie van hun kerkto rens, Dat heeft de gemeenteraad van Hulst donderdagavond besloten. Voor sommige raadsleden ging dit bedrag niet hoog genoeg en er kwa men van verschillende zijden sugges ties de bijdragen drastisch te verho gen. Het raadslid P. Stevens (gemeen schappelijke belangen) oordeelde dat de kerktoren van een dergelijk groot belang zijn voor de gemeenschap, dat wat hem betrof de subsidies best verdubbeld mochten worden. „Delo|tg< rens zijn beeldbepalend voor de omf ving", zei hij. Ook van J. van DorssA g laer voelde veel voor een verdubt* ling, dus 30.000 gulden voor elke U ren. Het raadslid H. Neefs (eigen lij wilde dat de gemeente 25 procent: de kosten zou bijdragen en het mai mum van 15.000 gulden, zoals door het college van b en boi voorgesteld, zou loslaten. Volgens ht Ijli Clingse raadslid zal de geraamde k groting van 96.000 gulden van kerktoren van Clinge ruimscho worden overschreden. KOEWACHT Schutterssocieteit Willem Teil hield een schieting in café R v d. Steen, waaraan 44 schutters deelnamen. Uitslag: hogevogel en eer ste zijvogel L Ringoot. Sint-Pauwels; tweede zijvogel R. de Smet, Koe wacht, Grootste aantal kleine vogels (3) P v d. Steen. Koewacht de op de afdeling bevolking en burger lijke stand werkzame mevrouw M Meerschaert-Crombeen benoemd tot onbezoldigd ambtenaar van de bur gerlijke stand De raad heeft donderdagavond tevens een nieuw lid van de onderwijscom missie benoemd Het is A L Reijns uit Hulst Hij volgt H E M. de Gucht op. die te kennen heeft gegeven niet langer deel uit te willen maken van de commissie. Bastionfeesten Axel volgende week AXEL Vrijdag 2 en zaterdag 3 september worden in Axel de Bastion- feesten gehouden. In de krant van donderdag werd abusievelijk vermeld dat de feesten vandaag (vrijdag) en zaterdag zouden plaatsvinden De Bastionfeesten beleven volgende week de derde editie. Wethouder P. T. A. M. R. Apers verzorgt de openings handeling vrijdag 2 september om 14.00 uur. KOEWACHT In café G v. Rumste werd een schieting gehouden waaraan 31 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel H. Saman, Koewacht. Eerste en tweede zijvogel F. Martens, Nleuw- dorp: extra vogel R de Smet, Koe wacht. Grootste aantal kleine vogels (3) V. Verstraeten. Nieuwdorp en F Breyaert (5), Koewacht. TERNEUZEN De Stichting AMVV onderwijs aan varende kleuters wacht een gesprek met het ministerie van onderwijs op maandag 5 septem ber en de uitslag van een enquête onder de ouders af alvorens te beslis sen over een nieuw onderkomen voor de schipperskleuterklas 'De Groene Zwaan' in Terneuzen. Dal zei donder dagavond secretaris-penningmeester Adrie Barél op een vergadering met een handvol verontruste ouders in 'La Bellcvue'. 'De Groene Zwaan' zit in de proble men. nu de gemeente Terneuzen gesteund door de onderwijsinspectie een plan van de AMVV heeft afge wezen om het schooltje onder te bren gen iri een leegstaand kantoor van de handels- en scheepvaartmaatschappij 'De Hoop' in het havengebied. Al eerder stuitten suggesties voor ccn nieuw onderkomen op weerstand Als het aan b en w en de onderwijsin spectie ligt, verhuist de kleuterklas naar een lokaal van de openbare lagere school voor schipperskinderen 'De Loopplank' Barel en een aantal ouders iniet alle schippers waren te gen) voelen mets voor dat idee. gelet op de speciale positie van schip- perskleuters in het onderwijsbestel. 'De Loopplank' zou op geen stukken na aan de noodzakelyke voorzienin gen beantwoorden. De secretaris-penningmeester van AMVV „Ik heb het al eerder gezegd de gemeente plaatst ons in een positie van slikken of stikken Als laatste strohalm opperden enkele ouders de voormalige mavo-school 'De Bran ding' aan de Walstraat. die eigendom van het rijk is en al een aantal jaren leegstaat. Barèl beloofde het plan 5 september ter sprake te brengen in Den Haag. al had hij weinig illusies. omdat de school van ieder comfort zoals gas- en waterleiding is versto- Inspectie In de raad van Terneuzen sprak het VVD-raadsli(l W. de Zeeuw er donder dagavond zijn verwondering over uit dat 'De Groene Zwaan' interesse zou hebben voor ruimte in de '7.on»c- school', terwijl huisvesting bij een openbare onderwijsinstelling eerst op problemen stuitte. Burgemeester C. Ockeloen onderstreepte dat de AMVV best suggesties mag indienen voor leegstaande schoollokalen, maar dat die dan ook door de beugel moeten kunnen bij de inspectie. Zegt die 'nee', dan kan de gemeente moeilijk anders reageren Overigens legden schippers kort voor het begin van de raadsvergadering nog een brief bij de raadsleden neer, waarin het negatieve advies van onderwijsln- spectrice mevrouw M Kroon ten aan zien van het gebouw van 'De Hoop' i'armoedig' en 'het kleuteronderwijs onwaardig' i wordt bekritiseerd omdat het niet zou steunen op deskundig onderzoek ..Het onderwijs aan varen de kleuters dient extra aandacht aan de motorische ontwikkeling te schen ken. Dit element is voor ons zeer zwaarwegend Hieruit dient ook onze vasthoudendheid verklaard te wor den". aldus Barél. die de kwalificaties in de brief van de inspectie vierkant afwijst Dat neemt niet weg. dat de schippersouders in meerderheid be reid zijn om een lokaal in 'De Loop plank' te aanvaarden als er geen andere mogelijkheden openblijven. GELD VOOR WW- UITKERINGEN SAS VAN GENT De gemeente Sas van Gent is genoodzaakt de verbouwing van de fabriekshal in het Vlaanderencomplcx tot ge meentegarage annex brandweer kazerne met minstens een jaar uit te stellen als gevolg van de sterk toegenomen werkloosheidsuitke ringen. Om die te kunnen bekosti gen is een extra bedrag nodig van een miljoen, waarvan een ton voor rekening komt van Sas van Gent. Behalve het CDA had de gemeente raad van Sas van Gent donderdag avond niets dan lof over voor het 'moedige besluit' van b en w 'een paradepaardje als de verbouw van de Vlaanderenhal' uit te stellen ten voordele van de sociale zekerheid van de inwoners van Sas van Gent, Maar ondanks dat spraken alle fracties van een penibele situatie waarbij zowel PvdA als Gemeente belangen Groot Sas en Gemeente belangen zich afvroegen wat de gemeente op financieel gebied nog te wachten staat. De felste reactie op het beleid van b en w kwam van oppositieleider en CDA-fractievoorzitter L. van Waes Die zei dat Sas van Gent aan de rand van de financiële afgrond ba lanceert en dat b en w een onduide lijk beleid voeren, waarvan finan ciële tekorten in de komende jaren nog zullen doorwerken Van Waes ..By de begrotingsbe-j handeling in december en ook bQ een bezuinigingsronde in maait hebben wij al gewaarschuwd deze begroting ontoereikende dek kingsmiddelen heeft. Inkomsten zijn onvoldoende om de uitgaven te dekken De tegenvallers in de so ciale sfeer waren te voorzien, maar het college heeft onze waarschu wingen in de wind geslagen" Het CDA kreeg lik op stuk van df PvdA'er W. Roskam, die badine rend opmerkte dat de Sasse een duidelijke keus heeft gemaakt door het huidige begrotingsjaar geen belastingmaatregelen door te voeren. Maar Van Waes hield vol: „We staan als gemeente met de rug tegen de muur" Wethouder J. W. Platschorre financiën ontkende niet dat Sas van Gent op financieel gebied ze ker nog het één en ander te wach ten staat. Hij stelde vast: „Waai we eindigen, ik weet het niet. Vooralsnog hopen we met dit be drag toe te komen, al zeg ik daar mee niet in dc toekomst te kunnen zien. Dc werkloosheid is zodanig toegenomen, dat je er slapelozt nachten van krijgt West-Zeeuws-Vlaams ploegkampioenschi SCHOONDIJKK De regionale agra rische commissie West-Zeeuwsch- Vlaanderen houdt aanstaande zater dag de jaarlijkse ploegwedstrijd om liet plocgkampioenschap van West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Het kampioenschap vindt plaats op een perceel van de heer P Vermue aan de Groeneweg te Schoondijke. wedstrijd begint om één uur. De lal bouwmechanisatiebedrijven uit 'e streek verzorgen een show. Verd geeft de firma Vervaet een ploegt monstratie Prijzen voor de wedst#1 zijn beschikbaar gesteld door 5 RAK en het bedrijfsleven. El ,:'J'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 30