iet Vonck loopt voor eigen publiek laatste grote race POOLSE TOPPLOEG LS FA VORIET IN TOERNOOI VAN VOLHARDING I Drie treffers van Gerard Schipper in Krabbendijke im tt in ^iiir- Arjan de Ridder sterkste bij de jeugd in Zaamslag US TRAINER NIET VOOR ATLETIEK VERLOREN lege favorieten in jeugdschaken Eén winnaar in lotto en toto RKHAV niet benauwd over welslagen van titelstrijd 25 km Timman in sterk bezet toernooi Temeuzen was kansloos tegen Zaamslag: 2-6 Twee dagen handbal in Heinkenszand Pech voor Van de Wege in cross Valkenswaard WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1983 PZC/sport 17 HULST Piet Vonck weet het echt heel zeker: zaterdag loopt hij voor eigen publiek zijn laatste grote wedstrijd. Nu heeft de kleine atleet uit Hulst wel eens meer zijn vertrek uit de jg belangrijke evenementen aangekondigd, maar hij oordeelt dat het nu tijd is met het grote werk te stoppen. Zaterdag wil de 36-jarige concierge van de Jansenius-scholengemeenschap één keer in de vertrouwde eigen omgeving schitteren tijdens het Nederlands kampioen schap over 25 kilometer, dat zijn club RKHAV die dag georganiseerd heeft. „Voor de atletiek ben ik overigens nog ni verloren", meldt Vonck. „Tijdens de winter wil ik meedoen aan een paar crossen, onder meer tijdens de Zeeuwse competitie, en bovendien ben ik trainer bij mijn dub zodat ik daardoor ook nog wat in vorm moet blijven". Vanf het moment, dat de Hulsterse dub geruime tijd geleden besliste om organisatie van het nationaal kam pioenschap op zich te nemen heeft ïonck zich daar serieus op voorbe- sid. .,Ik heb er werkelijk veel voor Ktraind. vooral veel duurlopen om •onditie te krijgen. Men zegt dat ik tot «favorieten behoor, maar zoals vaak bjj dergelijke gelegenheden is de vorm tan de dag beslissend". 'Generale' op S houdt Vonck op zijn manier de boot af. Hij voegt er aan toe: „Als ik bij de eerste tien eindig, ben ik erg tevre den, als ik bij de eerste zes loop heb ik het zeer goed gedaan". Hugo van Duyse De 36-jarige oudgediende weet. dat er te sterke concurrenten voor hem zijn. Hij noemt Jacques Valentijn, Henk Mentink en Barry Kneppers. En ook zijn clubgenoot Hugo van Duyse. „Hugo kan als Belg echter geen kam pioen van Nederland worden, maar hij kan de wedstrijd natuurlijk wel win nen. Hij is in uitstekende vorm en hij zal hoog kunnen eindigen, maar kort geleden heb ik nog een trainingsloop van hem gewonnen en dat kan Hugo natuurlijk zaterdag ook overkomen". De Hulsterse loper is van plan meteen met de voorsten mee te gaan. „Hoewel ik altijd goed bij warm weer heb kunnen lopen hoop ik met, dat het zaterdag zo heet is als de afgelopn dagen. Het mag die dag best wat koeler zijn". Een voordeel voor de lopers van de Hulsterse club is na tuurlijk de bekendheid met het par koers „In de stad niet vanaf het startpunt 's-Gravenhofplein, maar op het parkoers in de polder trainen we altijd. Het is best een zwaar parkoers zeker als het zo warm is, terwijl er in het centrum van Hulst nog wat vals plat overwonnen moet worden tijdens de drie omgangen, die er gemaakt worden". Tot slot verzekerd Vonck: „Al ken je het parkoers nog zo goed, al heb je je nog zo goed voorbereid, je moet geluk hebben tijdens zo'n wedstrijd. Daar hoop ik maar op". Over de 'generale repetitie' afgeloepn uterdag tijdens zaterdag tijdens de oatenloop in Wolphaartsdijk was Piet Vonck niet zo heel erg tevreden. Iet ging niet zo erg goed, maar ik beb me niet geforceerd toen ik zag, dat ik toch niet bij de eersten kon eindigen. Bovendien ben ik nog ver- kpuden geworden ook". Dat laatsts is duidelijk aan zijn stem en 'volle' neus beluisteren. Piet Vonck is toch intimistisch voor zaterdag: „Ik heb zt erg goed op de titelstrijd voorbe- sd, alles is er op gericht geweest en XX «veiidien kennen wij van Hulst na- jbrliik het parkoers erg goed". heeft de strijd om het Nederlands junpioenschap op de 25 kilometer rel eens meer gevoerd. In Rotterdam :rd hij twee jaar geleden vijfde en troeger liet hij eveneens uitstekende isultaten noteren. „Altijd binnen de ten. Dat zie ik er nu niet inzitten", SOES In de hoogste klas van juwse schaakjeugd heeft de eerste rade om de Zeeuwse schaaktitel ten verrassingen opgeleverd. Alle ivorieten zoals De Feijter, Haak, De )'olf en Ton wonnen hun partij. Ook lij de B- en C-jeugd zijn geen verras- ingen te registreren. ©slagen en de indeling voor de tweede iwlr A-groep: A. de Feijter-E. Voogd 1-0: ï-ïuk-E. Clarisse 1-0: R. v. Dijke-A. Items 0-1. P. Ton-H, W. v. Klaveren 1-0. JBotanan-J. Westdorp 1-0; E. Janse-P. Boone 1-0; K. deVrleze-J. de Wolf 0-1; M. Dubbeldam-J. v d HU 1-0; T. Donker-W. Kfljnan 1-0. leroep P. Klumper-S, Caudron 1-0; Q. ftnneulen-M. v. Kampen 0-1R. Gulmans- ïr Drie! 1-0: P. v. Dijke-J. Lauret 1-0; J. v. t3erghe-M. Meuleman 0-1; M. Klndt-A. de ader 0-1; P. Ranschaert-W. Geldof 0-1; M. aÈbeldam-K.Leer 1-0. Q. Bril-J v d. Tart0-1; M. Martens-M. de Hond 1-0, B. v. I Vaart-E. Roose remise; S. .Otto-M. Vos H:H. J. Meyer-H. v d Sande 1-0, M. de Dieleman 1-0; C. Heyboer-J Vinjë Opoep I Septer-W. v. Hattum 0-1; D. öojwer-R Rijn 0-1: K. Bossink-S. Belfroid HA kole-G Poleij 0-1; M Poleij-S. de PK 1-0. M v. Koolhoven-M. Dieleman 0-1. *NHAAG Voor lotto 33 en toto 33 Iden zich één winnaar van de e prijs. Degene die de winnende Üen van de lotto van afgelopen ag goed voorspelde ontvangt rato 345.376,-. De winnaar van de -Klc pr js van toto 33 wordt "130,580,30 rijker. uitslagen van de (sport)prijsvra- üto 33: Eerste prijs: e Jfcbmto 345.376.- ontvangt. Tweede rijs: vier winnaars, die ieder bruto 57.500,- ontvangen. Derde prijs: 105 Minaars, die ieder bruto 1.644.60 atvangen. Vierde prijs: 4.830 win- Bürs, die ieder 35.70 ontvangen, pe prijs: 74.390 winnaars, die ieder V ontvangen. *o 33 Eerste prijs: een winnaar, die Mo ƒ30.580.30 ontvangt. Tweede 59 winnaars, die ieder 345.50 angen. Derde prijs: 1.046 win- Mrs, die elk 48.70 ontvangen, "oto-gelijk 33: Eerste prijs: zes win aars, die ieder 610.30 ontvangen, ïeede ijs: een winnaar, die |t6140 ontvangt. Derde prijs. (160 "lars, die 14 40 ontvangen. Vier- 1115 winnaars, die ƒ3.30 igen. fcjpP6,1 33: Winnend nummer: Er was geen deelnemer met goede cijfers, één deelnemer had cijfers goed; hij ontvangt bruto 10.000,- NWU -\oorzitter JjJIreedt af SN HAAG (ANP) Jan-Karcl Hylke- tt treedt op dc voorjaarsvergade- MW van 1984 af als voorzitter van de %B*0)nklijke Nederlandse Wieier Mie (KNWU). ""Tkona is zes jaar voorzitter geweest de KNWU en fungeerde ruim N jaar als hoofdbestuurslid. Hij F zich op het standpunt dat een jfcr zijn plaats na deze periode grt Innemen. Overigens gaan de FU en Hylkema in goede harmo- *uit elkaar. Op de najaarsvergade- Jïzal het hoofdbestuur de opvolger, niet uit de wielerwereld komt Mr wel bekend is in de sportwereld, 18 de leden voordragen. ZA TERDACi IN HULST HULST Dc atletiekvereniging RKHAV uit Hulst is wel wat gewend op het gebied van de lange afstandraces, wat het deelnemen er aan betreft, maar ook wat het organiseren aangaat. „We hoeven", zegt wedstrijdeoordinator Rudie Neefs, „eigenlijk niet benauwd te zijn voor het niet welslagen van dit atletiekevenement. We hebben immers in het verleden door onder meer de organisatie van het Nederlands crosskam- pioeschap bewezen een dergelijke wedstrijden wel aan te kunnen". Bovendien moet RKHAV zaterdag wel goed voor de dag komen tijdens het nationaal kampioenschap 25 km omdat het karwei wordt aangepakt ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de club. Hoewel de Hulsterse organisatoren Het Hulsterse parkoers is ruim 8300 het met een gerust hart naar zater- meter lang en behoort dus drie dag konden toeleven, hebben ze maal afgelegd te worden. Het heeft niets aan het toeval overgelaten, de volgende route: 's-Gravenhof- Rudie Neefs maakt duidel duide- plein. Minderbroedersstraat, Hou- lijk: „Afgelopen zomer hebben we tenkwartier. Waesberghestraat. met atleten en trimmers een proef- loop over 20 kilometer gehouden. Vestdijkstraat, Kloostergang. Gravenhofplein, Dubbele Poort, Ti- Tevoren hebben we contact opge- voliweg, Glacisweg. Zandstraat, nomen met Wim Verhoorn, de t.rai- Rietstraat, Kwaadstraat Honte- ner van de Nederlandse lange af- nissestraat. Zandstraat, Glacis- straat, Tivoliweg, Dubbele Poort 's-Gravenhofplein. Het finish- standslopers. die ons allerlei advie zen heeft gegeven. Ook hebben we bij het Middelburgse Dynamo ons punt ligt ongeveer 120 meter licht opgestoken, omdat die club het startpunt vandaan, ook veel ervaring heeft opgedaan Het startschot voor de kampioens met wedstrijen over lange afstan- race valt om twee uur 's middags, den". Rudie Neefs voegt er nog aan om vijf uur worden in het stad- toe, dat de club veel medewerking huis van Hulst de prijzen uitge- heeft ondervonden van de gemeen- reikt, telijke autoriteiten en de directie Rudy Neefs wijst van het Sint Lidwiena-ziekenhuis. Geen bezoekuur... nog op. dat de oorspronkelijk aangekondigde prestatieloop. voorafgaande aan de wedstrijd, niet door zal gaan. „We De directie heeft namelijk een kunnen het niet maken de binnen- stencil gestuurd aaan de patiënten ^tad van half twee tot half vijf in en die zullen hun familie en ken- t>es'ag te nemen nissen verzoeken om het bezoe kuur van twee tot drie uur over te slaan, omdat de atleten op dat moment langs komen". RKHAV komt op allerlei mogelijke mameren aan de wensen van de atleten tegenoet. Zo wordt de tijd van de eerste kilometer apart wor den aangegeven Op de vijf, tien vijftien en twintig kilometer staan langs het parcoers verschillende posten opgesteld. Op 100 meter voor het kilometerpunt is er een sponspost. op het punt zelf wordt de tijd op de exacte afstand aange geven en 150 meter achter het tijdpunt komen de lopers een ver- versingspost tegen. „Liggen de at leten achter op hun schema, dan slaan ze zo'n verzorgingspost ge woon over", bedenkt Neefs, Vanaf de vijftiende kilometer wordt elke Wedstrijdeoordinator kilometer apart aangegeven. vertrouwen. NIKSIC (ANP) Jan Timman be hoort tot de deelnemers van het schaaktoernooi, dat woensdag in het Joegoslavische Niksic begint en op 12 september wordt beëindigd. De Am sterdamse grootmeester, die door zijn aanvallende speelstijl een ge liefd schaker in Joegoslavië is, kan rekenen op geduchte tegenstand. De Sowjet-Unie vaardigde Gary Kas parov. Mikhael Tal en Tigran Petros jan af. Voor Kasparov wordt het zijn eerste toernooi, nadat hij zich maan denlang aan de Zwarte Zee had voor bereid op zijn kandidatenmatch tegen Kortsjnoi. De overige deelnemers zijn: Gyula Sax (Hon), Vlastimil Hort (Tsj), Ljubomir Ljubojevic en Svetsovar Gligoric (Joe). Bent Larsen (Den), Ulf Andersson (Zwei, Anthony Miles iGBr) en Yasser Seirawan (VSti. Gewichtheffer op doping betrapt CARACAS (ANP) De Cubaan Da niel Nunez heeft door doping niet alleen zijn drie gouden medailles bij de Panamerikaansc spelen in Cara cas verloren. Het wereldrecord trek ken in de categorie tot 60 kilogram, dat hij op 16 augustus in de Venezo laanse hoofdstad op 138 kilogram bracht, is hem ook ontnomen. Tevens is het vrijwel zeker dat de Olympisch kampioen niet meer terugkeert op het internationale podium. Nunez, en met hem nog zes andere gewichtheffers. werd maandag posi tief bevonden op het gebruik van ongeoorloofde middelen. Er werden sporen van spierversterkende midde len (testosteron) in zijn unne aange troffen. De contra-expertise, die direct door Nunez was aangevraagd, beves tigde de eerste uitkomst van het onderzoek. Piet Vonck t rechts) als zo vaak in gevecht gewikkeld met zijn clubgenoot Hugo van Duyse. KOEWACHT Het naar de afdeling gedegradeerde Koewacht bleek voor al qua voetbal de meerdere van Hon- tenisse en won daarom verdiend met 1-0. In de eerste helft waren beide ploegen nog tegen elkaar opgewassen al scoor de Koewacht na 25 minuten 1-0 door Fonny van de Vloet. die na een afge slagen corner ineens raak knalde. TERNEUZEN-ZAAMSLAG 2-6 Na de 2-6 nederlaag van zondagmid dag tegen Waarschoot verloor Ter- neuzen dinsdagavond op eigen veld met dezelfde cijfers van Zaamslag. Voor rust kon Terneuzen de tegen stander enigszins bijbenen en moest het slechts een tegentreffer van Jan Dees incasseren Na rust sloeg Zaam slag medogenloos toe en scoorden achtereenvolgens Kees de Putter (twee maal), Marijn Wildeboer, nog eens Kees de Putter en Jan Dees. In de laatste vijf minuten scoorde Jan Huisman nog twee maal voor Temeu zen. PHILIPPINE-SLV ZELZATE 2-2 Tegen het in de derde klas provinciaal uitkomende SLV Zelzate behaalde Philippine gisteravond een verdien stelijk 2-2 gelijkspel in een op redelijk niveau staand duel. Weliswaar namen de Belgen al vroeg een 1-0 voorsprong, maar nog in de eerste helft maakte Kees Botermans gelijk: 1-1. Na de rust nam Zelzate andermaal een voor sprong en leek Philippine op weg naar een nederlaag. Maar Peter de Bock bracht vijftien minuten voor tijd de 2-2 eindstand aan. VRIENDSCHAPPELIJK VOETBAL KRABBENDIJKE Zo op het eerste gezicht heeft Oostkapelle zich gister avond aardig hersteld van de 5-1 nederlaag bij Zierikzee. De formatie van Jan Meulmeester versloeg Krab bendijke met dezelfde cijfers en on der meer dankzij drie doelpunten van Gerard Schipper. Volgens Jan Meulmeester speelde Oostkapelle echter ook nu weer ver onder het normale peil. „We zijn nog lang niet zo ver als vorig jaar rond deze tijd", concludeerde de trainer dan ook. De uitwedstrijd tegen Krabbendijke leverde overigens geen enkel pro bleem op. De Bevelandse ploeg miste weer een paar basisspelers en kon pas in de laatste minuten tegenscoren. Daarvoor hadden Gerard Schipper en Piet Goeree de ruststand naar 0-2 geschoten. Twee treffers van Gerard Schipper en een van Stoffel Schipper betekenden 0-5. waarna Peter Kok de 1-5 het aantekenen. ZIERIKZEE - KLOETINGE 4-0 Zierikzee speelde minder sterk dan de afgelopen weken, maar had toch wei nig moeite met Kloetinge. „Voor ons doen was het zelfs een slechte wed strijd". zei Jack Schipper na afloop. „We hebben veel te veel kansen laten liggen". Vier keer was het wel raak. Door Jan Leen Boot, Wim Overweel, Theo Wit tenberg en Rini Stoutjesdijk werd het zodoende 4-0. BRUSE BOYS - STEENBERGEN 1-1 Al in de eerste minuut nam Bruse Boys een 1-0 voorsprong in de thuis wedstrijd tegen Steenbergen. Fred van de Berge was de afwerker en de start was dan ook veelbelovend. Daar na viel de ploeg van Jan Englebert iets terug. Kansen waren er af en toe nog wel, maar ze werden niet benut. Jan Minnaart kopte in de 15e minuut na rust in eigen doel. Die 1-1 was ook de eindstand YERSEKE - HVV 1-5 Het Hulsterse HW blijkt in de laatste wedstrijden uitstekend op schot. Vori ge week, tegen Kemzeke. kreeg de ploeg ook nog drie doelpunten tegen (4-3). Tegen Yerseke bleef het gisteren bij één tegentreffer in de slotfase (Johnny Vette). HW had toen inmid dels al een 5-0 stand op het bord gebracht. De doelpuntenmakers wa- ZAAMSLAG Jeugdwielerwedstrij- den blijken dikwijls op interessante confrontaties uit te kunnen draaien. Zo was het ook in Zaamslag, waar met name bij de dertienjarigen een indrukwekkend tactisch spel werd opgevoerd door de vertegenwordi- gers van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen. Vele demar rages waren er, om op die manier te proberen de sterke Arjan de Ridder (ongetwijfeld een groot talent) af te matten. Steeds werd de tegenaanval aan De Ridder overgelaten. Het deerde de jonge Amemuidenaar geenszins; iedere keer werden de plooien opnieuw rechtgetrokken en in de spurt toonde hij aan ook dat onderdeel uitstekend te beheersen. Hij won, voor Henk Tolleman en Frank Verbiest. Sportief gezien werd deze derde uitgave van de jeugdwie- lerronde in Zaamslag opnieuw een groot succes Jammer alleen dat het aantal jeugdlicentiehouders in Zee land momenteel een dalende lijn ver toont. Verschillende categorieén zijn slechts minimaal bezet, waardoor bij na altijd dezelfde gezichten vooraan te zien zijn. De uitslagen, achtjarigen 1 Monica Fortrei, Z-Vl 2 Richard vn Cadsand, Z-Vl; 3 Ri chard van Gilst, Th M, negenjarigen 1 Patrick Ridderbos. Th M, 2 Rudie Klaasse. Th M, 3 Mark Martens. Th M. 4 Wllmar v d Berghe, Z-Vl; üenjarigen: 1 Robbert Nys. Z-Vl; 2 Chan tal van Waterschoot. Z-Vl; elfjarigen: i Richard Siereveld, Th M. 2 Johnny van Cadsand, Z-Vl, 3 Edwin Hllle- brand, Th M; 4 Serge van Boven, Z-Vl, 5 Jean-Pierre Fortrei, Z-Vl, 6 Randy van Gilst. Th M, twaalfjarigen. 1 Frank Zoete- wei, Th M. 2 Ronald Klaasse, Th M; 3 Ewald Provoost. Th M. 4 Kees Dalebout. Th M. dertienjarigen 1 Arjan de Ridder. Zld, 2 Henk Tolleman. Th M. 3 Frank Verbiest. Z-Vl; 4 Rudi Rabout. Z-Vl. 5 Frank Hille- brand, Th M; 6 Rolf Mobach, Z-Vl, 7 Robbert Geijsels, Z-Vl; 8 Edwin van Water schoot, Z-Vl, 9 Marcel van de Klooster, Zld. veertienjarigen. 1 Wilfred Geljs, Th M; 2 Richard de Vrieze, Th M. 3 Harold d'Hondt, Z-Vl, 4 Leon de Jonge. Th M. 5 Maarten Goeree. Th M, 6 Jacky Fortrei, Z-Vi. ren Lucas van de Voorde (twee keer). Peter Tuin. Carlo Cleyman en Wies Boone in eigen doel NIEUWLAND - ARNEMUIDEN 0-1 Bij Amemuiden speelde Lieven van Belzen weer in de spits tegen Nieuw- land. Hij maakte al een uitstekende indruk en blonk vooral uit door zijn werklust. Amemuiden speelde overi gens zeer matig en won slechts met 1-0. Het doelpunt van Ad Poortvliet, na een combinatie met Jos van Bel zen, werd tien minuten voor rust gescoord. Net daarvoor had doelman Albert Slinger zich met een blessure laten vervangen. WEMELDINGE - FLAKKEE 0-2 Flakkee besliste de wedstrijd in We- meldinge na de rust in een korte periode Voor de rest waren de twee ploegen aan elkaar gewaagd Wemel- dinge had zoals gewoonlijk te veel problemen met scoren Voor Flakkee waren Rien Elvee en Arend van Wezel de schutters (0-2). VCK - RCS 2-2 RCS nam twee keer een voorsprong tegen VCK. Van de Water en Blind scoorden voor rust. Maar eerst door Peter Brasser en na de rust door Michel Dek kwam VCK iedere keer langszij (2-2). VOSMEER - MOC 1-1 Vosmeer heeft thuis tegen het Bergen op Zoomse MOC met 1-1 gelijkge speeld Na tien minuten namen de Brabanders een 0-1 voorsprong door Krooswijk maar halverwege de eerste helft maakte Hans Polderman voor Vosmeer gelijk In de tweede helft was Vosmeer dicht bij de overwinning maar de lat stond een kopbal van Hans Vaders in de weg HOOFDPLAAT-MIDDELBURG 0-1 Middelburg had alle moeite met vier de klasser Hoofdplaat dat goed ge groepeerd voetbalde en vooral weinig kansen weggaf. Uiteraard was de tweedeklasser meer in balbezit en werd Hoofdplaat vaak ver terugge drongen. maar verder dan een aantal afstandsschoten kwam Middelburg niet. Tien minuten na de rust viel de beslissende treffer toen Chris Bal in schoot en de bal via het been van Walter Thomas in het doel carambo leerde. GOES In sporthal De Stenge in Heinkenszand wordt het aanstaande weekeinde een zaalhandbaltoernooi gehouden. De organiserende vereni ging Volharding, zelf uitkomend in de eerste klas van de Zeeuwse hand- balbond, slaagt er ieder jaar weer een bezetting te krijgen die niet alleen voor Zeeland, maar ook voor Neder land uniek is. In afwijking van eerde re jaren wordt er ditmaal twee dagen achter elkaar gespeeld. Zaterdag ko men de beste Zeeuwse ploegen en een aantal teams van ongeveer gelijk niveau aan bod. Zondag is er in Heinkenszand top- handbal te zien. De sterkste ploeg op die dag is het Poolse Pogon uit Zabr- ze, dat twee jaar terug in Goes het Nederlands team nog een lesje gaf. Volharding heeft altijd veel contact gehad met Poolse handballers Tref fend voorbeeld daarvan is Jerzy Bie- nek, die jarenlang de selectie van de Goese handbalclub tramde. De Pool se ploeg komt niet alleen voor het toernooi naar Goes, maar speelt ook gedurende een week een aantal wed strijden tegen Nederlandse en Belgi sche topploegen. Naast de Polen zijn er ook een aantal Nederlandse topclubs aanwezig, die het toernooi van Volharding gebrui ken om zich klaar te maken voor de competitie. Aalsmeer, vaste gast in Goes, is de hoogst aangeschreven ploeg uit Nederland. Naast de Noord hollanders spelen ook Enzico Swift uit Roermond en het pas gepromoveerde Arts Meteoor uit Eindhoven mee. Swift heeft het vorig seizoen erg zwaar gehad, maar slaagde er net als Aals meer in om zich te handhaven in de nationale eredivisie. Arts Meteoor ein digde in de eerste divisie met grote overmacht op de eerste plaats De ploeg uit de lichtstad verloor in acht wedstrijden niet eenmaal. Naast die Nederlandse eredivisieploegen is het militair team ook dit keer weer pre sent op het toernooi De militairen zorgden in Goes vaak voor verrassin gen. maar het gebrek aan routine speelt de jeugdige selectie zeker tegen sterke tegenstanders vaak parten. Belgen Uit België zijn ditmaal Sasja uit Antwerpen en Initia Hasselt aanwe zig. De ploeg uit Hasselt is een nieuw komer in Goes, maar Sasja is al jaren van de partij. De Antwerpse handbal lers waren een aautal jaren geleden altijd aan de top van het Belgische handbal te vinden. Verjongingen in de ploeg hadden tot gevolg dat een plaats in de subtop het hoogst haal bare voor Sasja was. Vorig jaar was er geen Zeeuwse verte genwoordiger tijdens het grote toer nooi van Volharding. Dat had een negatieve invloed op de publieke be langstelling. Dit jaar voert Cees de Ridder weer de coaching over de Zeeuwse selectie, die het tegen de sterke Polen in de openingswedstrijd moet opnemen. Pogon is ongetwijfeld te sterk voor de hoofdzakelijk uit EMM-spelers bestaande selectie. Zo wel tegen Hasselt als tegen Aalsmeer kunnen de Zeeuwen voor verrassin gen zorgen Dat is m bekerwedstrij den al vaak gebleken Het Zeeuws team is ingedeeld bij Pogon, Initia Hasselt en Aalsmeer. In poule 2 strijden Enzico Swift. Sasja en Arts Meteoor samen met het militair team om de finaleplaatsen. De wed strijden zondag beginnen om half tien. De finale wordt om 16 45 uur (plaats drie en vier) en om 17 30 uur verwacht. De poule-indeling voor het toernooi van zaterdag is als volgt: Volharding, Fortuna i Bergen op Zoom). Antwerp en Walcheren in poule 1 GSC (Goes). EMM (Middelburg). DWS (Schiedam) en Sasja in poule 2, Ook in dit toernooi starten de partijen van tweemaal twintig minuten om half tien, terwijl de eindoverwinnaar om tien over zes bekend zal zijn. Programma Zaterdag: 9.30 uur Volhardmg-Wal- cheren. 10.15 uur GSC-EMM 10.40 Fortuna-Antwerp. 11.15 DWS-Sasja: 11.50 Walcheren-Antwerp; 12.25 For- tuna-Volharding, 13.00 Sasja-GSC; 13.35 EMM-DWS; 14.10 Volharding- Antwerp, 14.45 Walcheren-Fortuna; 15.20 GSC-DWS. 15 55 Sasja-EMM; 16 45 kleine finale 17.30. finale. Zondag: Zeeuws Team-Pogon: 10.05 Sasja-Arts. 1040 Hasselt-Aalsmeer: 11.15 Swift-Militair team; 1150 Po- gon-Hasselt: 12.25 Aalsmeer-Zeeuws team; 13.00 Arts-Swift, 13.35 Militair team-Sasja; 14yl0 Zeeuws team-Has selt. 14.45 Pogon-Aalsmeer; 15.20 Swift-Sasja; 15.55 Arts-Militair tern: 16.45 kleine finale. 17 30 finale. Cees de Ridder is coach van de Zeeuwse ploeg op het toernooi van Volharding. VALKENSWAARD Een ka potte motor in de derde manche in Valkenswaard belette de Axelse rallycrosser Bram van de Wege afgelopen zondag de weg naar een hoge klassering tijdens de nationale ronde in de strijd om het Europese kam pioenschap. Na zijn opvallende optreden een week eerder in het Belgische Maasmechelen blijkt de Zeeuws- Vlaming zich ook bij de interna tionale top goed thuis te voelen. Door uitstekende tijden in de eerste en tweede manche, waar in hij respectievelijk de zesde en de achtste tijd realiseerde, plaat ste hij zich voor de B-finale Doordat de derde manche de motor van Van de Wege weiger de, kon hij daarna niet meer in actie komen tijdens de eind strijd. De Axelaar legde dus be slag op de elfde plaats in het dagklassement, dat gewonnen werd door de Zweed Lars Nis- trom voor de Noor Egil Stensha gen In de andere categorie gin gen eveneens twee Zeeuwse crossers van stért. Zowel Hermy de Windt uit Hulst als Cor van Ham uit Kapellebrug konden zich echter niet voor een finale plaatsen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 19