rondige opknapbeurt voor W alcherse ziekenhuizen Eerste paal de grond in voor verenigingsgebouw Koudekerke Behoefte aan winkels bij jachthaven Breskens Vlissingse woningen krijgen behandeling tegen spaanplaatgas fANWEGE VERTRAGING NIEUWBOUW Tanker aan de grond WETHOUDER OVAA IN MACHINISTENSTOEL WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1983 IIDDELBURG Het bestuur van de stichting streekziekenhuis Walcheren wil het Gasthuis Middelburg en het Bethesda/St.-Josephziekenhuis in Vlissingen grondig gaan opknappen, staatssecretaris J. van der Reijden van welzijn, volksgezondheid en cultuur (wvc) zal <n jestemming worden gevraagd voor uitvoering van een ingrijpend 'stappenplan', waarmee een periode van 5 jaar een bedrag van maximaal 40 miljoen gulden gemoeid zal zijn. Set bestuur van de stichting streek- Ken de plannen van staatssecretaris drag van 40 miljoen gulden, gaat het «kenhuis Walcheren (ssw) gaat u'J aarbij van uit dat de verleende toe- iNji iemming voor de bouw van een Xfi leuw streekziekenhuis (in plan Lam- :AS trenburg te Vlissingeni wordt omge- 1E3 h in een zogenaamde 'verklaring tot aovatie en aanpassing' I0.! let dit initiatief erkent het bestuur Vandaar dat is gekeken J!i Vet S Van der Reijden om drastisch te bestuur van het Walcherse streekzie- snoeien in de nieuwbouw van zieken- kenhuis uit van: 380 bedden, plus 10 huizen. Het bestuur van de stichting dagbehandelingsplaatsen, exclusief streekziekenhuizen heeft zo'n be- de psychiatrische bedden en plaatsen roepsprocedure minder :vol voor psychiatrische dagbehandeling geacht, omdat hèt knelpunt is en Thans is er (Middelburg en Vlissingen sameni een erkenning voor 451 bed- r wat er den (inclusief 56 psychiatrische bed- üi de stichting streekziekenhuis n j 'alcheren dat er binnen een redelijke imijn géén nieuwbouw te verwezen- zal zijn. Vice-voorzitter A. lUfcuijt: ..Wij hebben ons realistisch ;esteld. Het is gewoon zo dat we nieuwe ziekenhuis voorlopig moe- vergeten. Dat is pas over enkele 21 entallen jaren mogelijk, eerder is er .no; pen geld beschikbaar. Vanuit die 701 isle hebben we ons erover beraden iter dan gedaan moet worden. De JenJjonclusie was dat voor langere tijd oorzieningen moeten worden getrof- om op Walcheren in één zieken- sorganisatie op twee plaatsen, een rantwoorde en betaalbare zieken- irg te kunnen garanderen wél in belang van gezondheidszorg in den), Het beddenaantal is gegrond op de regio en patiënten binnen de moge- de werkelijke bedbezetting in Gast- lijkheden ligt In dit verband zegt huis en Bethesda/St.-Joseph in het Knuijt dat het stap voor stap uitvoe- laatste halfjaar 1982 en het eerste ren van vernieuwingen en aanpassin- halfjaar 1983. Dokter Kostense en gen in bestaande gebouwen, in finan- directeur-econoom G. Bogaerts on- cieel opzicht gemakkelijker te regelen derstrepen dat er een werkbare situa- is dan het in één klap uittrekken van tie moet blijven bestaan. Er zal een tientallen miljoenen guldens voor to- herverkaveling van (medische) func- tale nieuwbouw. Voor kleinere veran- ties nodig zijn. Een plan daarvoor deringen is een aparte 'pot' bij het moet nog worden gemaakt. „Dat ministerie aanwezig moet uiterst zorgvuldig gebeuren, ui- Naast een maximaal te besteden be- teraard in overleg met ondernemings- S inddoel [«-voorzitter Knuijt en directeur- 0XE meesheer C. Kostense beklemtonen p8-' ii een nieuw ziekenhuis einddoel JJj lijft. „Vergeleken met nieuwbouw is stappenplan behelpen. Maar ik en; a ervan overtuigd dat we er best uit de voeten kunnen", aldus RKÈokler Kostense. Vice-voorzitter >.81 ouijt wijst erop dat vele zieken- ^ll' ïisbesturen met nieuwbouwplan- ai, beroep hebben aangetekend te- 1DI! inspraakavond over »S larprogramma (elzijn in Goes 0ES Morgen, donderdag, wordt De Spinne' in Goes een inspraak- ond gehouden over het ontwerp programma specifiek welzijn H. De bijeenkomst begint om 19.30 it ontwerp-jaarprogramma is sa- sngesteld door burgemeester en «houders. Het bevat de beleids- oomemens op welzijnsgebied voor 584 In het programma staan tal van stnlgingen en instellingen opge- md, alsmede het subsidie-bedrag lit ben w volgend jaar per orgamsa- ptzillen uitgeven. Ttgss de inspraakavond kan naar vors worden gebracht hoe er over fcet ontwerp-jaarprogramma wordt iedacht, Voorstellen tot wijziging van W programma kunnen dan worden uiteengezet. hart en se Tapijt houdt jubileumtoernooi BDDELBURG Maartense Tapijt i, de zaalvoetbalvereniging van (f?elijknamige tapijthandel in Mid delburg, bestaat in september tien jw, 7f: gelegenheid van dit jubileum nrdt een zaalvoetbaltoernooi gehou- fc dat uit twee delen bestaat: een anooi voor het eerste team en szelfde sportieve krachtmeting oorde tweede formatie. Beide evene- ïnten worden zondag 28 augustus ehouden Het tweede team begint Midagmorgen al om halftien tot half- see en aansluitend volgt het toer- voor het eerste team dat tot Jgeveer zes uur zal duren, rast Maartense Tapijt II nemen aan «eerste gedeelte Zeelandia. Markt toys, Gilde Boys en Jong Ambon deel het tweede deel spelen Parks, tonAppetit, FC Laurens en Noél (een am spelers uit verschillende vereni gen) samen met Maartense Tapijt De wedstrijden worden gespeeld in sporthal aan de Nassaulaan in Mdelburg. TERNEUZEN Op de Westerschel- de, ter hoogte van de Eendragtpolder oostelijk van Terneuzen, is dinsdag ochtend in dichte mist de binnen- vaarttanker 'Anita' aan de grond gelopen. Het Belgische schip (729 ton) was ongeladen op weg van Gent naar Antwerpen en schoof omstreeks kwart voor acht op een dam ter hoogte van boei 29. Op dat moment was het vallend water. De positie van het schip was erg ongunstig; voorbij varende zeeschepen verhoogden de kans op lekstoten of zelfs breken. Sleepboten van de firma Muller en de Unie van Redding en sleepdiensten uit Terneuzen waren spoedig ter plaatse evenals een patrouillevaar tuig van de Verkeersdienst Wester- schelde', maar de schipper weigerde in eerste instantie de aangeboden assis tentie. Tijdens laagwater ontstond er lekkage aan het gstrande schip, ter hoogte van de machinekamer kreeg het schip een klein gaatje in het vlak dat door personeel van de firma Mul ler provisorisch gedicht werd. Dins dagmiddag omstreeks half een trok de sleepboot 'Waasland' van de Sleep dienst Willem Muller B.V. de gestran de tanker vlot waarna het schip de reis naar Antwerpen kon voortzetten. raad en medische staf', stelt vice- voorzitter Knuijt. Directeur Kostense voegt eraan toe dat de functionele samenhang van specialismen niet ver stoord mag worden Hij ziet in een herverkaveling ook voordelen: per specialisme komen er grotere afdelin gen, waardoor er doelmatiger gewerkt kan worden, terwijl tegelijk de kwali teitsverbetering een rol speelt. Ook worden kosten gespaard, doordat doublures in apparatuur en andere voorzieningen beter vermeden kun nen worden Poliklinieken Uitgangspunt bij het uitwerken van het herverkavelingsplan zal in elk geval zijn om zoveel mogelijk goede poliklinische voorzieningen op beide ziekenhuislocaties te houden. Kosten se en Bogaerts voorspellen dat er geen vermindering van het huidige pakket poliklinische voorzieningen zal optre den in Middelburg en Vlissingen. Er zal zelfs worden gestreefd naar emge uitbreiding, terwijl de vernieuwbouw een betere accommodatie moet ople veren voor de patiënten in beide plaatsen. De maximaal 40 miljoen gulden is nodig voor bouwkundige voorzienin gen (vooral in het verouderde Gast huis) en voor het wegwerken van achterstallig onderhoud (dat is ont staan in het zicht van de goedkeuring voor nieuwbouw) en voor achterstal lige bouwkundige wensen bij de me dewerkers. Op hoog ambtelijk ni veau (vertegenwoordigers ministe rie, provincie, geneeskundige inspec tie, raad volksgezondheid, college ziekenhuisvoorzieningen, streekzie kenhuis Walcheren) is inmiddels overlegd. Vice-voorzitter Knuijt hoopt dat de verschillende instanties vlot beslissingen zullen nemen. Vol gens hem kan de eerste daadwerkelij ke stap dan in 1985 gezet worden. De semi-permanente behuizing waartn de middenstanders tan Breskens de bezoekers van de jachthaven van hun levensbehoeften voorzien. MIDDENSTAND ZET PROEF VOLGEND JAAR VOORT labeldiefstal De gestrande bmnenvaarttanker 'Anita'. Veteranen hielden ringrijderij KOUDEKERKE - Zaterdag is op camping Duinzicht de wedstrijd voor veteranen van de Koudekerkse Ring- rijdersvereniging verreden. Deze wed strijd werd onder grote publieke be langstelling gehouden Tijdens deze wedstrijd werd tevens afscheid geno men van de rmgoppasser A. de Witte, die meer dan 32 jaar dit werk heeft gedaan. Als dank werden hem een fototoestel en het boek Het Brie- schende Paard aangeboden. De uitslag eerste beker gewonnen door P. Reijnierse. de tweede door P Hollebrandse. de derde een medaille van de KRV, door Jos Jobse en de vierde werd gewonnen door J Reijnierse De pollepel werd gewonnen door P Hollebrandse en een extra prijs van D Jozlasse werd gewonnen door J Reij nierse Verder was er nog een extra prijs van Lammerenburg gewonnen door A. de Pagter. BRESKENS De Breskense mid denstanders die deze zomer voor het eerst hun tenten opsloegen bij de jachthaven kunnen nu al terugzien op een geslaagd initiatief. De viswin- keltjes van J. P. Erasmus en de gebroeders De Jonge deden de afgelo pen weken goede zaken, de kleine terrasjes waar de kopers even kon den uitblazen zaten vrijwel steeds goed vol, en de vier winkeliers die gezamenlijk een noodlokaal kochten en ombouwden tot een 'vier-in-één'- winkel kunnen terugzien op meeval lende omzetten. Ook de forellenfarm van J. Walhout. afgemeerd in de jachthaven en dit jaar voor het eerst ingericht als klein restaurant, trok heel wat eetlustigen. Door deze intitiatieven, gelanceerd door het Oostburgse gemeentebe stuur maar door de ondernemers uit eigen zak bekostigd, is de jachthaven van Breskens is één jaar tijd een toeristische trekpleister met goed toe komstverwachtingen geworden. De Breskense ondernemer S P. Minder- houd. gespecialiseerd in scheeps-clcc tronica, is tevreden. ,.We konden pas op 1 juli starten, dus het zomerseizoen was al lang begonnen. Het is kort dag om nu al de resultaten te geven, maar het is ons goed bevallen De omzetten waren niet onaardig" Vier Breskense winkeliers sloegen de handen meen en begonnen 1 juli een JSSINGEN - Het VUssingse bedrijf fóaan de Frankrijksweg heeft dins- i?morgen bij de gemeentepolitie ffi Vlissingen aangifte gedaan van flstal van 100 meter neopreen-ka- Dit kabel (vervaardigd van een nenkaanse synthetische rubber) fop het bedrijfsterrein. De schade is A400 gulden. jezenringrijderij i Serooskerke (W) KOOSKERKE (W) - Het paar Ger- I 'van den Driest - Ina Gideonse is A iunaar geworden van de zaterdag Strooskerke gehouden sjezenring- Ütrij.Dc deelnemende paren reden b 12 beurten. Per beurt konden ringen worden gestoken, Het Innende paar stak 81 van de 84 H ingen en kwam daarmee in het bezit H u de eerste beker. tweede beker was voor het paar ocel van den Broeke - José Verhage M 80 ringen. De burgemeester van - -e. mevrouw W van Montfrans- -tman en haar echtgenoot gaven |k van belangstelling door hun aan- agheid bij de ringrijderij, waarbij zelf ook enkele beurten reden, ivolledige uitslag van de sjezenrlngrljde- hldt. "Wt van den Driest - Ina Gideonse 81 Wi. 2 Marcel v d Broeke - José Verhage iHans v.d. Broeke - Helmi Verton 72, 4 v d. Broeke - Anneke Wattel 67. 5 ta en Koos Coppoolse 66. 6 Adrie en Verhage 61, 7 Jan Jakobsen en Andy «dergein 59, 8 Bram Francke en Allies :ot>sen 54, 9 Gert Chrlstiaanse en Helen °uwer 52, 10 Johan Sturm en Rla Gi- ®se 51, 11 Conno Francke en Marjan ^ars 49, 12 Andre Meijers en Jolande «aanse 48.13 Cor en Nelly Coppoolse 43. TERNEUZEN Schipperskleu- terklas 'De Groene Zwaan' kan niet verhuizen naar een voormalig kan toorgebouw van de firma De Hoop aan de Stationsweg in Terneuzen. Onderwijsinspectrice M. A. de Kroon heeft het gebouw afgekeurd. Ze liet dat dinsdag schriftelijk we ten aan b en w van Terneuzen. die prompt besloten dan ook geen ont heffing te verlenen, die huisvesting van 'De Groene Zwaan' in het pand mogelijk maakte. De inspectrice vindt dat de schipperskleutcrklas moet verhuizen naar de openbare lagere schippersschool 'De Loop plank'. Maar de ouders van de schip- perskleuters wezen die lokatie vori ge week - tijdens een vergadering - resoluut van de hand Ze vinden 'De Loopplank' te ver verwijderd van de belangrijkste ligplaatsen voor de binnenvaart en hikken (onder meer) ook aan tegen het openbaar onder wijs. Hel schoolbestuur - de Alge mene Maatschappij voor Varenden - legt de nieuwe situatie donderdag avond opnieuw voor aan de ouders. „Zij beslissen benadrukte AMW man Adrie Barèl dinsdagavond. Ba- rèl overweegt de ouders een meuw alternatief voor te leggen: huisves ting in een lokaal van de lagere 'Zonneschool', aan de oostelijke rand van de binnenstad. 'De Groene Zwaan' was jarenlang ondergebracht in de oude christelij ke kleuterschool aan de Schoolweg. maar moest daaruit verdwijnen om dat het schoolgebouw binnenkort wordt afgebroken. Nadat de schip- perskleuterklas ruim een jaar gele den al te horen kreeg dat de zaak moest worden ontruimd, stond de gemeente ooglukkend toe dat de kleuters desondanks nog een volle dig schooljaar van de verouderde voorziening gebruik maakten. In haar advies aan b en w van Terneu zen omschrift inspectrice De Kroon het onderkomen aan de Schoolweg als 'armoedig en geïsoleerd' en 'het kleuteronderwijs onwaardig'. Op de eerste schooldag, ruim een week geleden vonden de kleuters en de leidster de schooldeur gesloten (de gemeente had de voordeur van een ander slot voorzien) Sindsdien ligt het onderwijs voor schipperskleu- ters in Terneuzen stil. De inspectrice heeft nu al toegezegd aal. wanneer gctiuzen wuidl vuui een lokaal in 'De Loopplank' van haar kant èn van de kant van het ministerie van onderwijs alle moge lijke medewerking (ook financiële) zal worden verleend Er komt dan direct al een aangepaste, speciaal op schipperskinderen afgestemde inrichting. Bovendien vindt de inspectrice de integratie van kleuter- en lager on derwijs erg belangrijk. Ze waar schuwt in haar brief: „Blijft men streven naar andere huisvesting dan in leegstaande, bestaande schoolgebouwen dan wordt het een langdurige, moeizame procedure die met tot bevredigend resultaat leidt (met andere woorden: geen vergoedingen zullen worden ver strekt). Geen vrijstelling Burgemeester C. Ockeloen van Ter neuzen dinsdag: „Wij kunnen na tuurlijk geen vrijstelling geven voor een gebouw als dat van De Hoop. als de inspectrice daarvan zegt dat het het kleuteronderwijs onwaardig is. Er blijft natuurlijk de mogeujKneid dal 'De Groene Zwaan' andere schoollokalen vindt. Ik hou me daar buiten; wij hebben gedaan wat we konden". AMVV-er Barèl bekritiseerde de aanpak van de inspectrice ..Zij had op z'n mmst kunnen wachten tot wij haar onze plannen - bijvoorbeeld voor de verbouwing - hadden ont vouwd Dat heeft ze met gedaan en dat neem ik haar kwalijk. Die inte gratie en dat isolement enzo, ach, dat is toch eigenlijk een lachertje. Die kleuters zijn helemaal niet op Terneuzen georiënteerd dus van in tegratie komt natuurlijk helemaal niets terecht". Barèl heeft de indruk dat er meer schuilt achter de voor keur van de inspectrice en het ge meentebestuur voor 'De Loop plank'. „Ze hebben mij weieens ge vraagd wat eigenlijk mijn bedoelin gen waren. Ik heb er geen. maar volgens mij heeft de gemeente die wel die wil de verzwakkende posi tie van het openbaar onderwijs op deze manier versterken Mede door toedoen van de gemeente is er nu eigenlijk geen sprake meer van een overlegsfeer. Wij zijn in een bepaal de richting gedwóngen Zoiets van slikken of stikken!". kleine 'dependance' van him normale winkel m de dorpskern. Drank, groen ten. tijdschriften en scheeps-electro- nica. aangevuld met levensmiddelen De winkel werd meestal door twee, en in de minder drukke tijden door één winkelier bemand. Door die samen werking was het experiment ook fi nancieel haalbaar Minderhoud, na mens zijn collega's „We moesten dus ook eikaars spullen verkopen. Dat was wel even wennen, maar het ging goed" Minderhoud en zijn collega's zullen volgend jaar m ieder geval weer present zijn by de jachthaven. Het 'experiment' is voorlopig voor twee jaar gestart. Daarna wil de gemeente een permanent gebouw la ten neerzetten als de toeristen blij ven komen. Of dat haalbaar is betwij- Gevonden voorwerpen politie Middelburg MIDDELBURG In de periode van 28 juli tot en met 21 augustus zijn bij de gemeentepolitie te Middelburg de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: bankbiljetten, spijkeréiui. blauw met in houd. lichtbruin canvas étui. met inhoud, grijze autohandschoen, doublé horloge met steentjes, dameshorloge, met wit lederen bandje, witte wijzerplaat met goudkleurige wijzers, zilverkleurig quartzhorloge met zwarte wijzerplaat, gouden oorbel met pa rel, zilveren ketting met hartje met inscrip tie; hangertje met bloedkoraal, trouwring; slavenarmband. zilver; sleutels, schooltas zonder Inhoud, linnen polstasje met In houd; plastic tas, inhoud oranje handdoek, blauwe zwembroek en zwart badpak, blau we laktas, inhoud fruit en paraplui. surf- masl met zeil oranje badhanddoek met figuren, draagbaar radlootje, paraplu! in hoes. roodwit kinderschoentje, wit vest, nieuw wit overhemd in verpakking, wollen jas, kleur blauw; jack met blauw/rode mou wen. kinder windjack, kleur rood, binnen kant is blauw; blauwe jas; wit gebreid damesvest, bruine lederen portemonnee, inhoud geld. witte portemonnee, inhoud geld. blauw portemonneetje. Inhoud geld en sleutel: brume portemonnee, inhoud 10-badenkaart. donkerrode portemonnee, inhoud geld. bruine damesportemonnee. Inhoud geld. bruine portemonnee feit Minderhoud maar dat er behoefte is aan een dergelijke winkelvoorzie ning staat voor hem als een paal boven water. „Vooral het levensmid delenpakket voorziet in een grote behoefte. Dat gaan we volgend jaar drastisch uitbreiden. Ons is gebleken dat vooral de toeristen uit de jacht haven al jaren hebben geklaagd over het feit dat ze voor hun levensmidde len naar het dorp moesten, meestal zonder vervoer". De middenstands-nederzetting bij de Breskense jachthavan trekt trouwens niet alleen watersporters, maar ook toevallige passanten en toeristen die terugkomend van het strand nog even wat etenswaren willen inslaan. Minderhoud: „We zijn gestart met een vrij beperkt pakket. Nu hebben we een veel beter idee van de behoeften: gewoon door de mensen te vragen wat ze hier zouden willen aantreffen Dan kom je toch op dingen waar je zelf niet bij hebt stilgestaan" De middenstanders, de visverkopers en de forellenfarm willen nog zo lang openblijven als nodig blijkt „Zolang er vraag is blijven we geopend", zegt Minderhoud. „Misschien maar een paar uur per dag. of alleen in de weekeinden We zullen wel zien hoe dat verloopt Dit jaar zijn we gestart, daarom willen we de service zo lang mogelijk optimaal houden". Kampioenschap frites eten SINT-JANSTEEN - In café 'Sport' in Sint-Jans teen werd onder grote be langstelling het kampioenschap 'fri tes eten' gehouden. Het ging erom wie de meeste - zorgvuldig afgewogen - borden frites naar binnen kon werken. De overwinning ging naar een Belg, Ivan Heijninck uit De Klinge, die een totaal van tien borden bereikte, wat neerkomt op anderhalve kilo frites. Hij werd gevolgd door twee inwoners van Sint-Jans teen. Patrick Sturm (ne gen borden. 1.35 kg) en Philip Ivens (acht borden, 1.2 kgi. VLISSINGEN - Delta Lloyd zal de huurw oningen aan Asuu Assumburg, Doornenburg en Hellenburg in Vlis singen laten behandelen tegen het vrijkomen van spaanplaatgas (for- maldchydegas). Dit zal gebeuren door het schilders- en afwerkingsbe- drijf Van Tour de Groot BV Eindho ven. Het bedrijf is inmiddels begon nen in een aantal leegstaande pan den. Op verzoek van een bewoonster van een pand aan Assumburg liet het college van burgemeester en wethou ders van Vlissingen in de tweede helft van '82 een onderzoek instellen naar de aanwezigheid van formaldehyde- gas in haar woning. De resultaten daarvan waren voor het college van b. en w. aanleiding om steeksproefgewij- ze metingen te laten verrichten in de rest van het woningbestand De con clusie van die metingen luidde, dat het gebruik van spaanplaat in zeer belangrijke mate bijdroeg aan het ontstaan van te hoge concentraties formaldehydegas De gemeente heeft in overleg met de eigenaar van de huurwoningen (Delta Lloyd) gezocht naar een oplossing om de concentratie formaldehydegas tot onder de aanvaardbare norm terug te dringen, Die oplossing is gevonden in een verfbehandeling van het spaan plaat en het afdichten van naden met kit. De kosten voor die behandeling komen voor rekening van Delta Lloyd. Met de behandeling van één woning is in totaal naar schatting drie of vier dagen gemoeid. KOUDEKERKE - Aan de Duinstraat in Koudekerke ging dinsdag de officiële eerste paal de grond in voor het nieuwe verenigingsgebouw, dat het huidige uit 1869 date rende onderkomen moet ver vangen. Wethouder I. Ovaa van Valkenisse. voorzitter van de bouwcommissie, nam voor deze keer plaats in de machi- nistenstoel van de heimachi ne. Aanvankelijk ging het kar wei hem niet zo vlot af, maar met de nodige hulp zag hij toch kans de ruim 13 meter lange paal perfect op zijn plaats te krijgen. In zijn toespraak herinnerde hij eraan dat na de jarenlange voorbereidingen, waarbij er eerst sprake van was ge weest ook een sporthal in het nieuwe complex op te nemen, vorig jaar au gustus door de raad voor de nu in uitvoering genomen opzet is gekozen. Het eerdere plan was mede door de sterke rentestijging in die tijd niet haalbaar gebleken. Naar verwachting zal het ruim een miljoen gulden kostende projekt in april 1984 opgeleverd kunnen worden. Dat betekent dat de Koudekerkse verenigingen, die nu nog in het oude schoolgebouw gehuisvest zijn. dan over een accommodatie kunnen be schikken die geheel aan de eisen des tijds voldoet. In de bouwsom is mede de aanpassing van de gymzaal, die één geheel zal vormen met het nieuwe gebouw, begrepen. Het ontwerp is van het architectenburo Jobse uit Vlissin gen en de aannemer is Chnstiaanse Door het schrappen van de sporthal uit het projekt blijven de Koudekerk se sportverenigingen (basketbal en badminton) voor hun wedstrijden aangewezen op accommodatie buiten hun eigen dorp. Sport- en speldag korfbalvereniging in Oost-Souburg OOST-SOUBURG - De korfbalvereni ging 'Zuidwesters in Oost- Souburg houdt zaterdag 27 augustus een sport en speldag voor alle leerlingen van de lagere school op het sportveldencom plex aan het Koopmansvoetpad in Oost-Souburg. De activiteiten begin nen om 10 00 uur en zullen onder meer bestaan uit demonstratiewedstrijden door de pupillen en aspiranten. Het eerste seniorenteam speelt vanaf 15 00 uur een demonstratiewedstrijd. Verder Is er een groot levend ganze- bord en men kan sjoelbakken, tonlo pen en touwrtrekken. Ook ls het voor nieuwelingen mogelijk om actief ken nis te maken met de korfbalsport.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 15