Fietscross in Terneuzen weer met veel spektakel 1 Bescheidenheid siert Edward van de Klooster C Huzavo van start Wissel Zeeuws- Vlaanderen RUIM 200 DEELNEMERS AAN DE START Zeeuws kampioenschap fietscross ~rmm VAN DE REE GEMEENTE HULST VAN DER GMADEN icr DINSDAG 23 AUGUSTUS IJ Uitslagen Terneuzen 5 jaar 1 Ruiger van Francesco Hermans; 9 jaar Anrooy. 2 Bartje van Schilt. 3 Michel Dey. 6 Rijcke 2 Ko Wisse, 3 Serge Zijlstra. 10 jaar 2 Jimmy van der Goes, 1 Daniel Dobbelaar. 2 Walter Finze, 3 3 Jodv Jansen. 7jaar 1 Martijn vanPoecke, Timothy Sittrop. 11 jaar 1 Pascal de 2 Mike de Ridder, 3 Barry de Waal; 8 jaar 1 Ridder. 2 Michel de Ridder. 3 Robert de Michel Schelkens, 2 Sancho Lernout, 3 Smet. 12 jaar. 1 Nico Feynaerts, 2 Andy de Edwin van de Klooster SUCCESVOLLE CROSSER UIT KAPELLEBRUG TERNEUZEN Zelfs tegen het einde van een lang seizoen blijkt fietscross nog altijd voldoende aantrekkingskracht te hebben. In Terneuzen waar Flying Dutchman zondag een vrije wedstrijd hield, kwamen niet minder dan 208 crossers hun startnummer afhalen. Op de erg fraaie baan aan de vijver vielen een aantal erg spectaculaire races te noteren, startten de meisjes in aparte manches en oogde ook de estafette met zeven ploegen van acht deelnemers sensationeel. Ben Zaan praatte het programma deskundig aan elkaar, noteerde ook de valpartijen en verwees de diverse jaar^l AndredcVin.2Jimmy clubleiders naar de organisatie. Hun overheersende vraag: ..Waarom han teert Flying Dutchman andere leef tijdsklassen dan alle andere Zeeuws- Vlaamse organisaties?" Vooral de ouders en begeleiders wa ren over die wijziging maar moeilijk te spreken en er werd zelfs gedreigd met een boycot van sommige verenigin gen wanneer de Terneuzense club ook in de komende wedstrijden dergelijk afwijkend reglement hanteert. De jeugd had er minder moeite mee. Die draaide op het snelle parkoers zijn manches en finales. In een laatste voorbereiding op de drie crossen die nog op het programma komen Kloos- terzande op zaterdag 27 augustus. Sluiskil een dag daarna en Zaamslag op 10 september. Meester, 3 Richard Maas, 13 jaar 1 Sj# de Munck, 2 Barry Dallinga. 3 Gino vu5 Wiele. 14 jaar: Johnny de Jongh. 2 SU?. Uytdewilligen. 3 Ene Ploegaert, 15 jaar Danny de Munck, 2 Michel de Jaege John Adrlaansens Meisjes A: 1 Tanita Uytdewilligen, 2 Wt^ Verhelst. 3 Uona Harms; meisjes B: 1 Cl» Roeland. 2 Claudia Dey. 3 Lydia de Ij Barry de meisjes C 1 Monique Wisse. 2 Samanthii Waal. 3 Sandra van de Velde, meisjes D Monique Schouten. 2 Marcla Bosttr, Karin Taillie De estafette leverde een overwinning i voor Flying Dutchman. AXEL Als op iemand het spreek woord 'bescheidenheid siert de mens' van toepassing is. dan is dit zeker wel op de vierentwintigjari ge motorcrosser Eduward van de Klooster uit Kapellebrug. Want on danks het feit dat hij de enige man is die morgenavond op het Axelse Smidsschorreterrein in de laatste wedstrijd om de RES-strofee van start gaat met de zekerheid dat in zijn klasse, de 500cc, hem niemand meer van de eerste plaats kan verdringen blijft hij erg beschei den. Hij zegt: „Je moet wat geluk hebben om zo'n wedstrijdserie te winnen. De tegenstand in mijn klasse was nu ook weer niet zo erg groot en dit terrein ligt mij ook wel". De kenners van motorcross weten echter wel beter. Zij stellen: waar Van de Klooster aan de start verschijnt moet strijd geleverde worden en dient met hem terdege rekening worden gehouden. Toch is het misschien wel juist deze bescheidenheid die de vrachtwa- punten voorsprong aan de leiding. Drie wedstrijden op rij moest hij daarna door motorpech de strijd staken, maar toch behield hij hierna nog een voorsprong van tien punten op de concurrentie. Dus alles zag er nog hoopvol uit. maar vrouwe For- tuna bleek hem slecht gezind in 1982, want een schouderbreuk, die hij opliep tijdens de training, maak te aan alle illusies een eind. Ook in 1983 krijgt hij regelmatig bezoek van het pechduiveltje. Zo laat de venng van zijn motor hem regelmatig in de steek „Het is wel eens om hopeloos van te worden zegt hij. „Maar ja, je moet wel verder want ik moet ze als monteur verdienen en dat slaris is met toerei kend om steeds nieuwe onderdelen te kopen". „Motorcrossen is een erg dure sport; ik zou graag trouwen, maar dat wordt steeds uitgesteld omdat er zoveel geld in mijn sport gaat zitten. Wat dat betreft heb ik zeker geen pech gehad, ik heb namelijk genmonteur uit Kapellebrug op dit mijn meisje in de motorsport leren niveau in zijn sport heeft doen be landen. Van de Klooster loopt niet zo vlug met zijn borst vooruit en is er zich van bewust dat hij altijd nog wat van een ander kan leren. Zo gunt hij ook best een ander een overwinning, maar die moet dan via een sportieve strijd worden ver diend. Hij levert daar dan ook strijd voor, iets wat door het publiek in hem wordt gewaardeerd. kennen en zij weet wat d; koop is en heeft daarom alle begrip voor dit uitstel. Ze weet dan ook dat uitstel geen afstel betekent voor ons". Ondanks herhaalde motorpech be zet Van de Klooster toch de zevende plaats op de ranglijst om het BLB- kampioenschap; zeker geen slechte prestatie. Hij ziet zich zelfs nog wel iets stijgen als hij van pech gevrij Ook wat die tegenstand tijdens het waard wordt. „Er komen namelijk RES-gebeuren betreft valt dit alles nog een aantal wedstrijden op zan- best wel mee. In deze competitie deng terrein en daar voel ik me zijn in de verschillende wedstrijden goed op thuis, dus wie weet", aldus toch wel een aantal 'kanonnen' aan Van de Klooster. de start verschenen. Zo was onder andere lijstaanvoerder in de strijd om het kampioenschap vhn de BLB in de Internationale 500cc catego rie, Erwln Gabriel, bij enkele wed strijden van de partij, maar hij moest Van de Klooster toch voor Hij heeft ook veel lof voor de organi satoren van de RES-wedstrijden. „Deze mensen doen oneindig veel voor de motorcross en dat wordt door sommigen niet voldoende on derkend. Op de jury wordt wel eens gekat, maar dat is mijns Inziens ten laten gaan. En wat te denken van de onrechte Natuurlijk zal er wel eens tweede plaats achter de Axelse In- een foutje worden gemaakt, maar temationaal van de NMB. Johan Scheele. die ook een manche-winst moest afstaan aan de man uit Ka pellebrug. En wat deze twee cros sers betreft kan zeker niet over terrelnvoordeel worden gesproken, want ook zij beiden kennen, net als Van de Klooster het terrein als het ware beter dan hun broekzak. Ook zij hebben Smidsschorre als trai- ningsaccommodatie. Van de Klooster maakte niet alleen indruk tijdens het RES-gebeuren. In 1978 als junior begonnen, pres teerde luj het, door goede resultaten in deze categorie, om in 1980 al naar de Nationalen te promoveren. In 1981 veroverde hij daarin maar ge lijk het kampioenschap, wat tevens promotie naar de Internationalen inhield. Pech Ook in deze klasse nam hij resoluut de kop. Zo ging hij op een gegeven moment met niet minder dan zestig dat weegt toch met op tegen al het positieve dat deze mensen doen. Trouwens wij maken toch ook fou ten, dat hoort bij de sport. Je moet daarover niet zeuren maar trachten op sportieve wijze je tegenstander te verslaan", besluit de winnaar van de RES-trofee 1983 in de 500cc klasse En dat zal hij dan ook morgen doen. want Van de Klooster is er de man met naar om te freewie- len nu hij de eindoverwinning op zak heeft. Het zal dan zeker weer de moeite waard zijn om een bezoek aan Smidsschorre te brengen. Trou wens. er wordt nog meer strijd gele verd want ook in de 250 en 125cc worden morgen de hoofdprijzen ver deeld. In de 250cc kan Lieven de Vilder de eindoverwinning bijna niet meer ontgaan, maar de Axelaar Pascal van der Keulen zal er ongetwijfeld alles aan doen om zijn achterstand tot het minimum te beperken. Dat alleen al garandeert een verbeten strijd tussen deze beide kempha nen HULST In de Hulster zaalvoetbal competitie zijn vorige week de eerste men de eersteklassers binnen de lij nen en zaterdag stond er voor de tweede klassers een volledig pro gramma te boek. De tweedeklassers wisten het net beter te vinden. Meest opvallende uitslag was daar de rui me 10-1 winst van Cappendijk op Van Putte en Raats. Goossens en Spitters Bleijko beten de spits af van de nieuwe zaalvoetbal- de mogelijke titelkandidaten moet worden gerekend, kwam tot een over tuigende winst BLZ Bilderbeek werd met 4-0 verslagen Vervaet en het vrijdag 26 augustus: Bar Sjalet The Movies vorig seizoen zo sterk geëindigde - Klaus Napoleon 1 deelden de punten (1-1), evenals De Reizende Man en het gepromoveerde Bar Sjalet (2-2). The Movies (kampioen van de tweede klas onder de naam Van der Spa) verloor het eerste duel in de eerste klas. Tegen het eveneens uit de twee de klas komende Tempeliers werd een Wat de 125cc betreft is de strijd nog geheel open Hier gaan Frank van Kruysen. Ronny Walhout en Alain Roelse onder elkaar uitmaken wie de hoogste trap van het erepodium mag betreden. Vanaf 18.00 uur zal dan ook de strijd losbranden om het fel be geerde eremetaal in de diverse ca tegorieën. Bridgewedstrijd Axel AXEL De dames Keeman en Schink hebben de zesde ronde van de bridgecompetitie van de bridgeclub Axel gewonnen. Aan de wedstrijd deden 16 paren mee. De verdere uit slag: 2 Arnoldi/Bode, 3 Esselbrugge' Scheele. 4 Van Bambost/Scheele, 5 Pel/Meulenberg en 6 dames Mat- theeuws/De Vries JAN RAAS HULDIGT KAMPIOEN AXEL Het Zeeuws kampioen schap fietscross nadert zijn beslis sing. Met nog één wedstrijd in deze competitie te gaan (27 augustus Klooslerzande) kijkt de organisa tie terug op een goed seizoen. In alle finaleplaatsen kwamen tel kens bijna tweehonderd deelne mers voor deze titelstrijd opdagen. Een iets geringer aantal (167) ver trok in minstens zeven wedstrij den, de norm om in aanmerking te komen voor een plaats in het eind klassement. De tussenstanden in de diverse categorieën hebben in middels al een paar zekere kam pioenen opgeleverd, om de tweede en derde plaats zitten echter nog een groot aantal crossers in de slag. Die wordt in Kloosterzande beslist, met de volgende uitgangs positie na négen proeven: 5 jaar: 1 André de Vin (kampioen), 2 Mare Peter van Doorn (14 pnten 3 Michel Dey (17). 6 jaar: Martijn van Poecke wordt hier zeker gehuldigd, om de tweede en derde plaats leveren Barry de Waal 12) en Bari van de Bosse 14) nog een felle strijd 7 jaar: met louter overwinningen in alle wedstrijden is Michel Schelkens de ongeslagen kampioen in deze leef tijdsklasse. Loek de Rijk (13) en Danny Schaut (17) worden tweede en derde. 8 jaar: Barry de Rijcke is niet meer te achterhalen, voor de andere plaatsen op het erepodium zitten Emiel Kater 14) en Sven van Kouwenberg (16) in de slag. 9 jaar: Walter Finze is kampioen, Boris van Waterschoot kan voor de tweede plaats niet meer verslagen worden Voor de derde plaats zitten Mano Couquë (25). Derk Jan Franse (27), Alain Linde- keit (28) en Timothy Sittrop (29) elkaar nog in de haren. 10 jaar: hier een Terneu- zens onderonsje Pascal de Ridder is de huidige leider (10 punten), Robert de Smet volgt met 12 punten, Michel de Ridder staat op 14 punten Kloosterzan de brengt hier de beslissing. 11 jaar Michel Zwaan kan niet meer bedreigd worden, Alexander Meyer en Richard Maas worden tweede en derde. 12 jaar: Barry Dallinga (9) en Frans Haerens (10) gaan eveneens naar een spannende fina le Achter dat duo dat om de titel strijdt pakt Marco Blaakman het brons. 11 jaar: Ook Johnny en Sandy de Munck vechten het in de laatste wedstrijd uil Patrick van Oosterbos komt ook op hel podium. 14 jaar: Alex de Koning is zeker van de Zeeuwse titel, John Adriaansem (15) en Michel de Jaeger knokken nog om de andere ereplaatsen. 15 jaar: twee crossers van Jumping Bikes uit Sas van Gent gaan naar een enerverend sluit- stuk Danny de Munck (8i mag geen steek meer laten vallen als hij niet door Erwin van Dorst (9) gepasseerd wil wor den. Henk Gijs wordt zeker derde. Op 23 september wordt in de Sasse Vlaanderenlial de prijsuitreiking ver richt. Daarvoor heeft de organisatie de toezegging van Jan Raas die de Zeeuw se kampioenen komt huldigen. 2-1 nederlaag geleden, waarmee Tem peliers verraste wedstrijden gespeeld. Vrijdag kwa- m de tweede klas scoorde Cappendijk er in zijn openingsduel lustig op los. Tegen Van Putte en Raats werd met een 10-1 overwinning afgesloten. Ook dit seizoen betekent een overwinning met een verschil van drie doelpunten of meer drie wedstrijdpunten en die zijn dus binnen voor de mannen van Cappendijk Ook Meerpaal en Solmar Aloy behaalden de maximale winst uit hun duels. Meerpaal haalde flink competitie Laatstgenoemde ploeg mt tegen het vorig seizoen zo degelij- maakte op de eerste speeldag in ieder ke Klaus Napoleon 2 (6-11 en Solmar geval de hoge verwachtingen waar en Aloy versloeg Het Witte Huis met 4-1. versloeg Goossens met 5-2. Ook Hol- uj^ jje eerste klas gedegradeerde landse Zaandhandel, dat eveneens tot Biesbroeck begon goed In een snelle aantrekkelijke wedstrijd werd Scheldelin met 4-3 verslagen. Hel programma voor deze week luidt ilO OO uur): Tempeliers-Disco Love i!9 45 uuri. Klaus Napoleon 1-De Reizende Man (20 30 uuri. BLZ BUderbeek-Vervaet (21.15 uuri. Spitters-Hollandse Zaadhandel (22.00 uuri Zaterdag 27 augustus: Neckermann- Biesbroeck (19.00 uur). Scheldelin-Meer- paal (19.45 uur), Solmar Aloy-GTI 120 30 uuri; Van Putte en Raats-Witte Huis (2115 uur). Klaus Napoleon 2-Cappendijk (22 00 Met droefheid geven wij u kennis van het overlijden van mijn man, onze vadèr en opa PIETER DOBBELAAR echtgenoot van Cornelia Dieleman op de leeftijd van 65 jaar. Axel. C. Dobbelaar-Dieleman Ineke en Han Johnny Joke Jimmy Adrie Els en Jan Angeliqué De teraardebestelling zal plaatsvinden op don derdag 25 augustus as om 14 15 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Westsingel te Axel Zij die de teraardebestelling wensen bij te wonen, worden verzocht om 14.00 uur aanwezig te zijn in 'de Halle'. Gelegenheid tot condoleren in 'de Halle' na de teraardebestelling. Nog onverwacht is van ons heengegaan onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader JOOST JOSEPHES VERHAGE sinds 1982 weduwnaar van Catharina de Winne in de ouderdom van ruim 91 jaar. Nieuwvliet: S S. Buize-Verhage J. Buize Vlissingen: C van Gemert-Verhage D. van Gemert Zuidzande: M. de Neve-Verhage C. B, de Neve Nieuwvliet: I. Verhage Groede C. S. Beun-de Kraker P J Beun Klem- en achterkleinkinderen 4505 AB Nieuwvliet. 22 augustus 1983 Sint-Bavodijk 25 De teraardebestelling zal plaatshebben vrijdag 26 augustus a.s. om 14.30 uur op de Algemene Begraafplaats te Nieuwvliet. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebe stelling in café 'Parkzicht' gemeente De burgemeester van Terneuzen brengt ter alge mene kennis, dat op donderdag 25 augustus 1983 te 19.30 uur in het stadhuis, een openbare vergadering van de raad der gemeente zal worden gehouden. Terneuzen, 23 augustus 1983. De burgemeester voornoemd. Zondag 28 augustus a.s. is er om 17.00 uur een evangelisatiedienst in het gebouw van het Leger des Heils, D. Visserstraat 61. Deze dienst staat o.l.v. kapitein en mevr. L. Markies uit Amsterdam. Ook u bent met uw gezin hartelijk I welkom, we zien naar u uit. M. Gerretsen luitenante VLISSINGSE BRADERIEAANBIEOINGEN SEIKO HEREN 159,- SEIKO DAMES 198,- ZILVEREN SLAVENBAND25.- ZILVEREN CLOSED FOR EVER 25,- GOUDEN SLAVENBAND 395,- Kflhkten iïm-m route op dt Huldiging Sportfiguren Wij maken de sportverenigingen er op attent dal op vrijdag 9 september 1983 te 19.30 uur in de burgerzaal van het stadhuis de traditionele huldiging van sportfiguren zal plaatsvinden. De huldigingsperiode gaat deze keer over de periode 1 januari t/m 31 augustus 1983. De ki iteria die l.a.v. het huldigen voor sportfigu- III ren zijn gesteld, luiden als volgt: t.a.v. teamsporten: de eerste teams van een vereniging zowel bij de dames als heren senioren die in de afdeling waarin zij door hun bond zijn ingedeeld, kam pioen zijn geworden. t.a.v. individuele sporten: I Zowel voor de junioren als senioren damess) heren geldt dat zij de volgende presüüe dienen te hebben geleverd: a) zij dienen een eerste, tweede of derde plaatste hebben behaald tijdens een wereld- Europe» of nationaal kampioenschap c.q. een olympia de; b) zij dienen een eerste plaats in een provincial kampioenschap te hebben behaald; c) zij dienen een uitzonderlijke prestatie te heb ben verricht; dit laatste zal kritisch worden bezien. Sportverenigingen in onze gemeente, die oordeel zijn dat een van hun teams of individuele sporters (m/v) in aanmerking komen voor huldi ging de kriteria voor huldiging in acht geno men dienen vóór 29 augustus 1983 een schrift* lijk verzoek aan burgemeester en wethouders van Hulst te richten. Burgemeester en wethouders van Hulst, de burgemeester, P. J. Molthoff. de secretaris, J. F. van Denderen, "Nz\// i iedereen leest de krant altijd en overal. GOUD: Hartje met zirconia. Compleet met colliertje 155,- (normaal 210,-I Vele gouden ringen, hangertjes, oorknoppen o.a. met zirconia. ZILVER: Slavenbanden 25,-; 32,-; 40,- enz. Tientallen ringen en hangertjes. Nu voor BRADERIEPRIJZENÜ BRILJANT: Witgouden oorknopjes met groeibriljant, 0.06 ka raat 285,-. In onze speciale stand een groot aanbod in zeer voordelige leuke doublé sieraden! Juwelier-Edelsteenkundige F.G.A. - Diamantexpert G l.A. Kleine Markt I. VIJssingen Walstraatpromenade Telefoon 01184-12605 - Vrijdag koopavond

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 24