Valpartij drukt de sfeer 'tijdens zeskamp in Hulst Trimmer Hoondert in Aardenburg klas apart Radio Continental Nieuwe avonturen beleven... 'Scheldewijding' in Doel trok enkele duizenden bezoekers Wissel Zeeuws-Vlaanderert PZC/ streek WEE DEELNEEMSTERS NAAR ZIEKENHUIS Tatoeageplicht voor honden bemoeilijkt werk asiel Terneuzen 13 lAANDAG 22 AUGUSTUS 1983 IULST De Hulster buurtvereniging 'Nieuw-Hulst' is zaterdagavond op de Grote Markt in S. luist winnaar geworden van een door de stichting 'Hulster Zeskamp' georganiseerde eskamp. In de eindstand had het team van 'Nieuw-Hulst' 41 punten, wat net voldoende was de grootste concurrent, 'Botje Bai Botje' met 38 punten, van de overwinning te houden, ïls verwacht was er zaterdagavond bijzonder veel belangstelling voor het sportieve ebeuren op de Halster markt. Ongeveer 2500 belangstellenden omzoomden de Grote Markt, nder wie een grote aanhang, met tal van spandoeken, van de zeven deelnemende Hulster lurtverenigingen. Jfcder de muzikale klanken van de brengen „We hebben alle spelen met waar niemand iets aan kan doen boerenkapel 'De Deurzak- de nodige zorg voorbereid en het leek is' werd de strijd begonnen. De ons, en ook de teams, een spel dat werd wat gedrukt toen bij het eigenlijk vlekkeloos gespeeld kan iel 'Het Klimrek' de dames Crom- a en Valckx ten val kwamen. Een s liet het tweetal per ambulance ir het ziekenhuis in Hulst over- eel deelnemers aan [tstochten club Kieldrecht (B) ELDRECHT In totaal dan 642 zeskamp werd een inzameling voor het ongelukkige tweetal onder alle deelnemers! sters) gehouden. Bij het spel 'Slingerwerpen' pakte de latere winnaar 'NieuwHulst' de volle winst Buiten een eerste plaats in dit spel had men ook de joker ingezet en dat betekende het. maximale (12i aan tal punten. Het 'IJscospel' werd ge wonnen door 'Den Dullaert" die hier 12 punten aan zijn totaal wist toe te voegen. Werd de vlaggenrace door 'Botje Bai Botje' gewonnen, 'Nieuw- aldus voorzitter Emiel Rottier van de Hulst' wist hier vier punten aan zijn Hulster stichting. Die mening waren totaal toe te voegen. Toen voorzitter .on - - - ook ^e spelers(sters) van de deelne- Emiel Rottier aan de coach van worden. Dit was echt een ongelukje mende teams toegedaan. Voor de 'Nieuw-Hulst' de wisselbeker over- twee dames ten val kwamen, hadden handigde. waren de spelers!sters) van andere teams het spel probleemloos 'Botje Bai Botje' de eersten die hun gespeeld. De val was echter voor de grootste rivalen bloemen overhandig- orgamsatoren reden voldoende om den. De Hulster ziekenomroep radio het spel verder te schrappen. 'Nightingale' zorgde opnieuw voor de De sfeer kwam later wel terug, maar omlijsting en verbinding met het zie- Trimclüb Bres kens hield trimtochten BRESKENS De trimclub Breskens hield twee trimtochten. Aan de tocht de deelnemende teams speelden toch k'enhuïs.'zodat* men*oó'k&daar r-1 J~~1 duidelijk met de schrik in de benen, gebeuren op de hoogte bleef. Na een Voorzitter Rottier kon zondag nog dankwoord van presentator Laurens geen verdere mededelingen doen over Hamelink volgde een ere-rondje rond len; 5 Hof ter Wilgen. Aan de acht van de verwondingen van beide dames. In de Grote Markt In zalencentrum 'Tif- in Breskens namen 237 fietsers deel. De uitslag is 1 De Zwinhoeve, 2 De Wulpen; 3 Panneschuur; 4 Falke Keu- Jan hebben inndas deelgenomen Hoofdplaat namen 104 trimmers deel eerste instantie werd gevreesd voor feny- was tot slot de prijsuitreiking Ir jaarlijkse internationale nets- De ultslaS 1 Westdorpe; 2 De Will- een beenbreuk, maar dat bleek later met een leest- en dansavond. ode jaarlijkse internationale fiets- [hten van de wieier- en toerclub Art en Kieldrecht' in Kieldrecht. ofdmoot van het gebeuren was een kilometer lange toertocht. De dnemers(sters) konden daarbij om te starten in Kieldrecht, «als einddoel camping 'Dc Panne- r' in Nieuwvliet, of omgekeerd, de Belgische gemeente gingen 178 voor die 'monstertocht' van at. Voor de rit Nieuwvliet-Kiel- Kht lieten zich 83 deelnemers in- hrijven. een totaal van 261 deelnemers lekende dat een record voor de anisatoren. Niet alleen dat aantal. pen; 3 TIO Oostburg. met een feest- en dansavond, mee te vallen. Direct na afloop van de Eln0,„,nd i Nieuw-Hulst 41 punten; Botje Bai Botje, 38. 3 Tivoli en Den Dul- rr laert, 30, 5 't Moertje. 24. 6 De Vossen. 22; 7 Grote Markt in Hulst. De Statie. 20 punten Drukke rommelmarkt in Hengstdijk HENGSTDIJK De plaatselijke co mités uit Hengstdijk hielden zater dagmiddag een rommel- en antiek markt in en rondom de gymzaal 'De Schuur' in Hengstdijk Het geheel werd omlijst met een Vlaamse kermis, waarbij ook het rad van avontuur, een tombola en het stokhoefijzeren met ontbraken. Gedurende de rommel markt werd er ook een demonstratie gegeven door de plaatselijke potten bakker C Keeven. Vele honderden belangstellenden brachten een be zoek aan het gebeuren, waarbij heel wat oude spulletjes van eigenaar ver anderden. Daarnaast zorgde zoals ge bruikelijk het rad van avontuur en het stokhoefijzeren weer voor de nodige hilariteit. Een woordvoerder namens alle comités noemde na afloop de rommelmarkt geslaagd en voor her haling vatbaar. Zomeravondtocht wandelcomité Sluiskil SLUISKILHet wandelcomité Sluiskil houdt op w oensdag 31 augus tus de jaarlijkse zomeravond-wan deltocht. Er kan worden gekozen uit de afstanden vijf en tien kilometer. Bij het volbrengen van de tocht ont vangt elke deelnemer een herinne ring. Inschrijven voor de wandel tocht kan bij café Atlanta vanaf 18.00 uur. De tocht zelf start om 18.30 uur. Schietingen de ploeg 'De Statie' in actie tijdens het vlaggenspel op de SLUISKIL In café 'Dallinga' in Sluiskil werd een schieting gehouden, waaraan 29 schutters deelnamen. Uitslag, hoge vogel W. Dleleman Ertvelde; eerste en tweede zy vogel J. Terbruyn Ert velde. Grootste aantal kleine vogels i3) F de Caluwé Phllipine. Zomercompetitie bridge Terneuzen SOLO VAN RUIM 20 KILOMETER DOEL Naar schatting zo'n vijfdui- üng beduidend minder dan het totaal van 642 deelnemers zcnd belangstellenden hebben zater- jaar. ibeduidend groter dan vorig jaar. dag en zondag een bezoek gebracht En lieten zich ongeveer 450 deelne- aan de jaarlijkse Scheldewijding in inschrijven. Buiten de tocht van |»et Belgische Doel. Het organiseren- kilometer waren er verder tochten flc co.mit.e "ad evenals de acht voor- 120, 40 en 80 kilometer. Voor hen faande Jaren w-eer een gevarieerd er na afloop een herinnerings- feestprogramma samengesteld. Des- ntje. Op de 80 kilometer waren 136 ondanks was dc publieke belangstel- Inemers; 147 op de 40 kilometer en vorig De feesten begonnen zaterdagavond met het afhalen van de ka piteins van de deelnemende jachten door de mu ziekvereniging 'Kunst en Vreugd' bij de jachthaven in Doel Na een officiële Biesbroeck-de heer Van der Hooft, 8 me- trimkoers op de 20 kilometer. Tijdens de van 150 kilometer was er een artij. Enkele deelnemers liepen afwonden op. terwijl één fietser hoofdwond opliep. gebroken in enzinestation J. Tesink (hoofd gezondheidsdienst dieren) met VUT GOES Het hoofd van de Goese vestiging van de stichting Gezond heidsdienst voor dieren in West- en Midden-Nederland, dr J. Tesink. «paan rijksweg A 58 is in de nacht heeft zijn functie met ingang van 1 piijdag op zaterdag ingebroken, augustus jl. neergelegd. Hij maakt kdafets konden binnenkomen door gebruik van de VUT-regeling. Tesink CCQkunststof ruit te verwijderen. Ver- was van 1957 tot 1980 directeur van m ajn jacks, speelgoedauto's en de Gezondheidsdienst voor dieren in - Zeeland en na de fusie van deze diensten in het westen en midden van het land, bleef hij leiding geven aan de werkzaamheden in het verzor gingsgebied van de Goese vestiging. Hij was tevens de deskundige van de stichting in milieu-aangelegenheden. Diergeneeskundige drs J. J. Pekelder is voorlopig aangewezen als waarne mend hoofd van de Goese vestiging. Het bestuur van de stichting heeft het hoofd van de vestiging in Alkmaar, dr J. J. Koopman, benoemd als de opvol ger van Tesink waar het gaat om milieu-zaken. OES- In het benzinestation E motorolie met een totale waarde van Ifóü gulden. piefstal uit auto SNEUZEN Bij een diefstal uit fesuto in de nacht van zaterdag op plag zijn een jack, een bodywar- er.een rijbewijs en het kentekenbe- van de wagen ontvreemd, e auto, eigendom van C. de V. uit Jdl, stond geparkeerd in de Kas ontvangst in het gemeentehuis volgde een feest- en dansavond in zaal 'Saxo- nia' met medewerking van het orkest 'The Sonny Boys' Zondagmorgen ripn-jM^nHcfnirl werd de traditionele Scheldewijdings- XlcIlgclW cUslI IJU mis gehouden met medewerking van KLOOSTERZANDE De zeehengel- het Sint-Comelius koor op de kade. vereniging'De Vogel'uit Kloosterzan- Na de inhuldiging van een antieke de hield zaterdag de vijfde clubwed- toeristische wegwijzer, met medewer- strijd van het seizoen in de Wester- king van de volksdansgroep 'Lange schelde bij Zeedorp in Ossenisse. Aan Stien', barstte het middagprogramma de wedstrijd namen 59 hengelaars echt los. Dat bestond uit een demon- deel. Na afloop werden in zaal 'De stratie van een twintigtal oude am- Kastanje' in de Cloosterstraat de pnj- bachten, een demonstratie met mo- zen uitgereikt. delboten in de Spuikom. optredens De uitslag. 1 mevrouw Hermans. Terneu- van tien volksdansgroepen en een zen. 17 vissen. 1162 punten. 2 K van folkloristische optocht door de stra- Kerckhoven. Kloosterzande. 5. 1031. 3 R ten van Doel. Daaraan werd deelgeno- Jonkheym. Kloosterzande. 12. 940. 4 R. men door verschillende muziekgezel- n°' TERNEUZEN De bridgeclub 'Luc- tor' uit Terneuzen speelde in het kader van een zomercompetitie de tiende en laatste wedstrijd in hotel 'De Post' in Terneuzen. Er werd gespeeld met een howell tien met zeventien paren. De uitslag: 1 de heer en mevrouw Lichte- veld; 2 de heer en mevrouw Bode; 3 me vrouw Olieslager-de heer Vreeswijk 4 me vrouw Bru.vns-de heer Biesbroeck; 5 de heer De Jong de heer Dourleyn;_6 mevrouw A ARDENBURG De Bevelander van Santen en Henk Peters van de Hoondert. die dan ook snel een voor- De Koning-mevrouw Jume;^ 7^ mevrouw pjet Hoondert was zaterdag tijdens partij. Na een reactie van het peloton sprong wist op te bouwen van dertig Aardenburg een kon deze groep echter nog worden seconden. v Timmerman-mevrouw Van de Wa- klasse aPart- Met een indrukwekken- teruggepakt, waarna Piet Hoondert - Een paar ronden later was de marge de solo van ruim twintig kilometer de laatste weken overigens in een reeds gegroeid tot meer dan één kon hij aan het einde van de rit als uitmuntende vorm verkerende - minuut en ondanks dat met name Jan winnaar gehuldigd worden van de trachtte alleen aan de haal te gaan Moes nog wel een keer probeerde het strijd in de A-categorie. Natuurlijk In de buurt vgn Heille - de organise- vuurtje aan te wakkeren, kon Hoon- kreeg hij van het peloton de nodige rende tc Aardenburg had een nieuw dert zijn voorsprong tot bij de aan- ruimte en dat kwam voornamelijk parkoers uitgezet dat een lengte had komst vasthouden. In de laatste kilo- omdat de andere favorieten meer oog van ongeveer vijf kilometer - sprong meters wist ook Dirk van Santen zich voor elkaar hadden, dan voor de hij vanuit het peloton weg. De groep nog los te werken uit het peloton, die vluchter, die daarvoor erg ver weg geloofde op dat moment nog niet in daardoor beslag wist te leggen op een kon lopen. In de C-categorie gebeur- een vluchtpoging, voornamelijk van- fraaie tweede plaats. Goesenaar De de er vrijwel niets; de spurt werd wege de hoge temperaturen, die ook Visser won daarna de spurt van het uiteindelijk gewonnen door de Belg in Aardenburg de strijd wel enigszins peloton. Van Hulle. bemoeilijkten voor de deelnemers. In de C-categorie werden er yjel ver- De strijd in de A-categorie leek al vrij Juist dat was m het voordeel van schillende speldepnkken, uitgedeeld. spoedig na het vertrek in een beslis sende stadium te komen Want reeds na een vijftiental kilometers kwam er een sterke kopformatie aan het com mando. Toen was Piet Hoondert al r Tonnie de Krijger, Dirk Hermans. Terneuzen. 9. 921. 5 i schappen, majoretten en showbands. «'XuTf "KK vendelzwaaiers en verschillende Kloosterzande 8. 828, 8 J Boeding. Kloos- van de partij; verder waren daarbij sportverenigingen. Later op de mid- terzandc- 7, 751. onder r dag volgde de gebruikelijke wijding van de jachten en een vlootshow, waarbij het publiek een tochtje op de Schelde kon maken. Boven Doel en de Schelde zorgden drie tweedekkers voor een boeiend 'luchtgevecht' waar na zes para's aan hun parachute naar beneden kwamen. Het avondpro gramma bestond uit een optreden van de Tiroler blaaskapel 'De Busklep pers', waarna twee heteluchtballon- nen de lucht ingingen. Na een geza menlijke fakkeloptocht werden de feesten besloten met een grote Schel- detaptoe. Daaraan verleenden de 'Red Hackle Pipe Band' en eer scoutsband uit Brugge hun medewer king VOORZITTER VREEST: maar echt gevaarlijk konden deze nimmer worden. W'at dan ook voor de hand lag, werd ook bewaarheid. Een massaspurt moest de beslissing gaan brengen en daarin toonde de Belg Van Hulle zich de rapste De Uitslagen C-categorie: 1 G van Hulle, België; 2 J Bosma, Philippine. 3 Hessel Hamelink, Terneuzen; 4 D de Naeijer. KI OOSTERZANDF Ondanks de België. 5 Frans Bouchaut. Sluiskil. 6 E. van if unaanKS ae Erven, Golrle, 7 Lampo, België. 8 J Buijsse. Eer.nïc belangstel,ne. er kwamen Belg,e 9 A Rljk. Driewegen; 10 p Wonder- slechts twintig leden opdagen, zijn gem Heinkenszand. de clubkampioenschappen van de A-categorie. 1 Piet Hoondert. Heinkens- reddingsbrigade 'Kloosterzande' za- zand; 2 Dirk van Santen, Goes. 3 J. de terdagmiddag toch een boeiend ge- Visser, Goes; 4 Kees van de Dries, Ovezan- heeld geworden. Rond het zwembad de, 5 Patrick Leliaert. Belgié; 6 André 'De Honte' in Kloosterzande was heel «^rs. ossendrecht. 7 Frank Gommers. Reddingsbrigade in Kloosterzande hield kampioenschappen Philippine, 8 Jan Moes, Terneuzen, 9 Eddy Cromheecke. Aardenburg. 10 ex aequo rest peloton. OUWERSHAVËN Tonnenma- 13-17 en 19-21 uur: Kantklosde- e en -expositie. HAAMSTEDE - De Bewaerschole. 14-17 uur 'Leven op het land' N.H. Kerk: Moderne exotische kunst Ziekenhuis De Bevelanden, uit Afrika (t'm 31.8). ■16.30 uur; Uitzending Nomen HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktui- iELBURG Molenwater, 9.30- gen. Miniatuur Walcheren. HOOGELANDE Kapel van St.- 20-21.30 uur: Uitzending Maarten, 14-18 uur: aquarellen van Co Dubbeldam (t'm 21/8). iINGEN Bethesda-St.-Jo- HULST Streekmuseum, 14-17 uur: lenhuis, 20-21.30 uur: Uitzen- 'Hulst en omstreken', oude prentbrief- Rawa. kaarten (t'm 10/9). VOORSTELLINGEN Galerie Van Geyt. werken van Herma- 1EN OP ZOOM*— Roxy I 20 uur- nus Berserik en Laetitia de Haas (Urn J's n, 16 jr.; Roxy n, 20 uur: 21/8). In gevrij in de schoolbanken. 16 MIDDELmmo - Zeeuws Museum, 10-17 uur: Kunstenaars en de ramp Voorzitter Corn Boys viert jubileum SAS VAN GENT Vrijdagavond houdt Com Boys een receptie ter gelegenheid van het feit dat voorzitter L. E. M. Marquinie 25 jaar de voorzit tershamer hanteert. De receptie, die in het bedrijfsrestaurant van de CPC wordt gehouden, begint om 19.30 uur. Tot 21.00 uur bestaat de gelegenheid "Op zich", stelt hij vast, om de jubilerende voorzitter de hand "is het juist dat er eisen te drukken. Namens alle leden, onder- worden opgesteld waar- steunende leden en donateurs zal het aan asyls dienen te vol- bestuur een passend cadeau aanbie- doen. Evenals de dieren- den. bescherming zijn wij het TERNEUZEN Las tenverzwaring als ge volg van het honden- en kattenbesluit en de ta toeageplicht voor hon den kunnen het werk van het dierenasvl ern stig gaan bemoeilijken. Dat vindt voorzitter P. M. Broekhuijsen van de stichting Dierenasyl Zeeuwsch-Vlaanderen in Terneuzen. er in principe mee eens Dat wordt 27,50. Als om te streven naar een wij die kosten zonder algemene tatoeage- meer aan de gemeente plicht. Onjuist vinden kunnen doorberekenen Dauwendaele wint toernooi wij het echter, dat asyls eisen zonder meer moet is er niets aan de hand, maar helaas gaat dat in ™v™e™ier de pytttk -ct ro eem de groep van 15 Jaar ouder werd Michel Weemaes club- ook maar eén woord voudig als het ministe- wordt gesproken over de rie van landbouw en de kosten". Broekhuijsen tekent daarbij aan dat het die renasyl tot taak heeft zwerfdieren op te van gen Daarvoor wordt aan de gemeente een be drag berekend. De voor zitter- „De kosten van tatoeage waren tot nu vfjftien gulden per hond. dierenbescherming den ken". Hij verwacht dat het dierenasyl in de toe komst als gevolg van de lastenverzwaringen de opvang van dieren niet meer kan bekostigen en dat die taak aan de ge meenten zal moeten worden overgedragen. wat belangstelling voor het jaarlijk se gebeuren. Alle deelnemers kwamen vijf keer aan de start om de titel van clubkampioen in hun leeftijdsgroep trachten te vero veren. In de leeftijdsgroep 10 en 11 jaar ging de titel naar Wendy Schille- mans met een totaaltijd van 163,3 sec Frank Vermast werd clubkampioen in MIDDELBURG Een jeugdige, da- de leeftijdsgroep van 12 tot en met 14 "lesploeg van FC Dauwendaele heeft jaar. Hij had voor de vijf verschillende zondag in Middelburg het damestoer- opdrachten een tijd nodig van 188.95 nooi van Dauwendaele gew onnen. De Middelburgse ploeg verloor welis waar de onderlinge confrontatie met kampioen. Zjjn tijd bedroeg 139.89 Biervliet, maar in de eindrangschik- sec. Voor de nieuwe clubkampioenen behaalde Dauwendaele toch een was er na afloop een medaille en punt meer. daarnaast mochten alle deelnemers- De eindstand van het Dauwendaele- (sters) een herinneringsvaantje in ont- toernooi' 1 FC Dauwendaele B 10 vangst nemen punten; 2 Biervliet 9 punten; 3 Ria W Uitslagen 10 en 11 jaar: l Wendy SchlUe- Punt*n' 4 Dauwendaele A 5 punten, mans. 2 Edwin Eligs, 3 Jurgen Buysrogge 0 J°nS Ambon 4 punten. 6 Steen 3 12 en 13 jaar. Frank Vermast. 2 Angelina punten; 7 Dreischor 2 punten In een Serrarens 3 Edward Vermast. 15 jaar en tijdsbestek van ruim 3,5 uur speelde ouder 1 Michel Weemaes, 3 Timor Jansen, iedere ploeg zes wedstrijden van een kwartier. 3 Conny Mannaert m'Actueei I. 19,30 uur: Star wars (a.l. pi'Actueel II, 20 uur: Octopussy, ü'Actueel III, 20 uur: An officer gentleman, 12 jr. Grand, 20 uur: Hot bubble- iin het leger. 16 jr. ■ST De Koning van Engeland, /n(T Men 20 uur: Porky's II, 16 jr.; 20 An Oir.nor r,nrl o 10 An Officer and a gentleman, 12 Muur: Firebird tornado, a.l.; 14.30, '530en21 uur: Supersterren, 18jr. 'DELBURG Zeeuws Museum. H en 15 uur: De ramp van 1953. STBURG Ledel. 20 uur: Myko- eiland der zonde. 18 jr. NESSE Dorpshuis, 15 uur: An al, 19.15 uur: Jaws I, 12 jr.. 22 'iKamp der verdoemden, 16 jr. 'NEUZEN Luxor. 20 uur: Blue 12 jr.; 20 uur: Het huis bij het 16 jr. 5INGEN Alhambra I, 20 uur: 5.V. a.l.; Alhambra n, 20 uur: ionstellingen Galerie Bellemans. 10-18 straties van Fiel van der Veen 1110) en fotografie van Roger de Wr (t'm 3/9). wwershaven St.-Nicolaas- J3.30-16.30 uur: De geschiedenis Brouwershaven. wisse Visserij- en oorlogs- geopend van 14-16 uur. fflurg Biologisch Museum, 'f1 uur: 'De natuur in Zeeland' en f Ijken in Zeeland'. -Bierkade 1.13-17 uur: 'Stads voor samenspel' (tón 16/9). 1953' (Um aug.). OOSTKAPELLE Molenweg 36. 10- 12 uur: Fossielenmuseum. TERNEUZEN Hal stadhuis. 8.30-12 en 13-16.30 uur: Poppen van Janny Borel (t'm 26 8). VEERE Grote Kerk, 10-17 uur: Het landschap in de delta (t'm 30/9). Markt 12, 8-18 uur: Schilderijen van Vccre en van watersporten door Ange- lique van den Born (tm 30/9). VLISSINGEN Hal Stadhuis, 9-12 en 13.30-17 uur: Werken van Jan Karei Verhaert (t'm 31/8). Museum, 10-17 uur: 'Op zoek naar een gezonken', voorwerpen uit 't Vliegent Hert' (t'm 11/9). Reptielenzoo 'Iguana', 14-17.30 uur: Expositie levende reptielen, amfi bieën en insekten. Gevangentoren, vanaf 10 uur: Foto's van Albert Verburg (t'm 30/8). 1JZENDIJKE Museum, 10-12 en 13 30-17 uur: 'Radio in oude en nieuwe stijl' (t'm 1812). ZIERIKZEE De Dikke Toren. 11-17 uur: portretten door diverse kunste naars (tm 31/8). Tussen de 2 havens, 14-17 uur: Werken amateurkunstenaars (tm 25/8). HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland Goes, Ic'l. 01100-14444 (ook voor mllleuklachten) Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulancei. Telefonische hulpdienst Zeeland, tel 01180-15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251, van 10 00-24.00 uur weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijr Zeeland, tel 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Nederlandse Hartstichting, tel. 070-614614. Te bereiken op kantoordagen van 9-17 uur. TERNEUZEN „Nog twintig se conden heren, dan start het eerste programma van radio Continen tal". Gespannen kijken de zes disc- jockeys naar de grote studioklok, die de laatste seconden vóór twee uur wegtikt. De stilte in de kleine en snikhete studio is nu bijna plech tig. Om precies twee uur wordt een band met een oude opname van radio Continental gestart, een op name waarvan de 'oude' discjoc- keys nog steeds kippevei krijgen. Dan spreekt programmaleider cn centrale presentator Rob Verhagen de eerste woorden in de microfoon: „Gocdenmiddag luisteraars, wel kom bij radio Continental. De woorden die u net hoorde waren de laatste van een oud station en de eerste van een nieuw station nu. Zegt het de buren, want Continen tal is terug". Deze klanken waren zondagmiddag te- horen op de 102,5 MHz op de FMband, tijdens het speciale wel komstprogramma van de nieuwe 'oude' Continental. Na anderhalf jaar stilte Is het indertijd mateloos populaire station terug in de ether. dit maal op grootsere wijze en met naast vroegere discjockeys nieuwe medewerkers. De gordijnen en ramen van de stu dio zyn dicht. Alleen het zoemen van twee ventilatoren is te horen, die laatste seconden voor het grote mo ment. Rob Verhagen zit achter het mengpaneel, zet de koptelofoon ner veus op en af en veegt het zweet van zijn voorhodfd. Als hij het program ma heeft aangekondigd gaat er spontaan een hoeraatje op. cham pagne wordt ingeschonken en disc- jockey Jacques Herb stelt voor 'lang zullen we leven' te zingen. De span ning van de eerste momenten zakt nu een beetje. Rob haalt de discjoc- keys één voor één achter de micro foon om ze aan de luisteraars voor te stellen „Luisteraars, natuurlijk een hartelijk welkom hier bij radio Con tinental mijn naam is nog steeds Bob de Bruin Peter de Rijk zoekt de microfoon en vertelt vervolgens als welkomstwoord de geschiedenis van het station: „De eerste uitzen ding was in april 1980. Nadat we op 12 oktober 1980 door de Radio Con trole Dienst uit de lucht zijn ge haald, kwamen we met kerstmis dat jaar terug. Die kerst ieuwjaarsuit- zending was onze meest succesvolle Tijdens de paasdagen van 1981 wa ren we voor het laatst te horen". Enthousiasme Iedereen in de studio ligt dubbel als Rob Verhagen grijnzend een ver keerde jingle draait of een verkeer de schuif van liet professionele mengpaneel openzet. Want de sfeer bij Continental is nog even enthou siast en ongedwongen als anderhalf jaar geleden. Naarmate het drie uur durende wel komstprogramma verstrijkt wordt de stemming in de inmiddels werkelijk snikhete studio uitgelate- ner. Niemand kijkt zuur als de champagne over de vloer gaat in plaats van in de glazen. Het is duidelijk feest Rob Verhagen .We zijn een beetje uitgelaten luiste raars, maar het heeft ook zo lang geduurd voor we weer terug waren. Waarschijnlijk zal het morgen an ders klinken Iets voor vijven wordt het weer wat stiller. Het programma is bijna afge-, lopen. „Aan alles komt een eind. zeggen ze weieens. ook vandaag. U heeft vandaag naar de eerste uitzen ding van Radio Continental geluis terd Het klonk wat rommelig, want het was voor de oude discjockeys al weer een tijd geleden. Voor dé nieu we was het hun eerste ervaring met radio maken". Jacques Herb bedankt Rob Verha gen voor het verzorgen van de tech niek en dan komt een einde aan het eerste Continentalprogramma. De discjockeys zingen tot slot, onder leiding van Jacques Herb. „Tot mor gen tot morgen allemaal, bij Radio Continentaal" Het zit erop. opgelucht worden han den geschud. Iedereen is verheugd dat de middag zo goed is verlopen. Jacques geeft zijn reactie: „Ja. het is wel even wennen hè! Ik heb het al op dc radio gezegd; nieuwe avontu ren beleven. Het is weer eens wat anders dan zingen!" René van der Mast: „De sfeer vanmiddag was bijzonder goed. we hebben heel veel plezier gehad". Ziekenhuiskwestie In de afgelopen dagen (19 en 20 aug heeft de redactie van dit dagbiad zich veel moeite getroost om betrouwbare voorlichting te geven over de bestuur lijke problemen binnen de Stichting Oosterscheldeziekenhuizen. Op grond van een bestaande overeenkomst dien ik zelf daarbij de grootst mogelij ke terughoudendheid te betrachten. Daarom heb ik geantwoord op vragen van de redactie, dat ik helaas geen commentaar kon geven Ik heb daar op echter één uitzondering gemaakt: ik heb bevestigd, dat de door de heer Loeve gegeven globale uiteenzetting van de regeling van mijn terugtreden als algemeen directeur inderdaad al dus tussen het bestuur en mfj Is overeengekomen. Ik heb evenwel niet gezegd, dat ik mij globaal wel kon vinden in de door voorzitter Loeve geschetste aanleiding voor mijn ver trek, Daarop heb ik nu juist géén commentaar willen geven, voordat dit besproken is in de eerstvolgende ver gadering van de Raad voor Maat schappelijke Rekening en Verant woording. C. F. J. Lampe, arts

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 21