B en w Goes willen aanleg ontsluitingsweg binnenstad Evenementencommissie beraadt zich over de toeristendagen a VISSERIJFEESTEN '83 IN COLIJNSPLAAT GEOPEND WISSEL BEVELANDEN PZC/streek KOSTEN VIJF MILJOEN GULDEN kerkdiensten weekenddiensten ia I HU nju. VAN GINDEREN BOUW EN EXPLOITATIEMAATSCHAPPIJ BV ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1983 14 GOES - Het wordt, vindt het dagelijks bestuur van de gemeente Goes, zo langzamerhand tijd voor het sluitstuk van de ontwikkelingen in het Stationsgebied en het Koepoortgebied. Dat moet de zuidwestelijke binnenstadsontsluitingsweg worden, een nieuwe hoofdroute die beide gebieden met elkaar moet verbinden. Met de aanleg van de weg en de werkzaamheden die er zijdelings verband mee houden is 5 miljoen gulden gemoeid. De commissies ruimtelijke ordening/gemeentewerken en financiën praten volgende week (achtereenvolgens woensdag en vrijdagavond) over de plannen. Het college van burgemeester en wet houders is zich ervan bewust dat bij sommige fracties in de Goese gemeen- rueuw weggedeelte moet ook worden aangelegd over het Koepoortgebied. vanaf de gereformeerde kerk tot aan teraad aarzelingen bestaan in ver- de Piet Heinstraat. De kosten daar- binnenstad. Deze halte - in de luwte van het overige verkeer - kan een einde maken aan het hoge percentage busvertragingen. De bestaande toe stand op de Van der Spiegelstraat is gevaarlijk voor fietsers. Er zijn geen gescheiden fietspaden en de ruimte ontbreekt om die aan te leggen. Ove rigens zullen, zo is de bedoeling, 0.langs de zuidwestelijke binnenstad slotsom gekomen dat afronding van U)k wordt verruimd, de aansluiting te sontsluïtingsweg wel veilige fietspa- mede de herinrichting van de Van de Spiegelstraat zullen in de toekomst nog eens 750.000 gulden i bovenop het bedrag van 5 miljoen) vergen De commissievergaderingen waarin een en ander aan de orde komt, worden gehouden in het stadhuis. De commissie ruimtelijke ordening/ge meentewerken begint woensdag om 20 uur, de commissie financiën vrij dagavond om 19.30 uur. band met de financiële gevolgen die de aanleg van de weg heeft.. Zeker omdat het voorstel wordt gedaan in een tijd waann de gemeente is ge noodzaakt op allerlei fronten te bezui- bedragen 970.000 gulden. Bijna 1,3 miljoen kost de reconstructie van de Piet Heinstraat, de Wulfaertstraat en de kruispunten WestsingeL Schen- gestraat en Kol vemiershof Westwal. nigen. B. en w. zijn niettemin tot de Öm op het Stationsplein, dat aanzien- kunnen maken tussen het nieuwe stuk weg en de Wulfaertstraat moet het voormalige hotel Tivoli worden opgeruimd. De verwervingskosten de plannen, waarvoor de aanzetten in 1974 zijn gegeven in de structuur schets voor de binnenstad, moet en ook kan worden nagestreefd. Het dek kingsplan biedt volgens het college daarvan belopen 625,000 gulden, een alleszins aanvaardbaar uitgangs punt. De zuidwestelijke binnenstadsont sluitingsweg zoals die het dagelijks bestuur van Goes voor ogen staat. Nodig B. en w. staan op het standpunt dat de aanleg van de zuidwestelijke bin- moet de functie van ten deel van de nenstadsontsluiting^weg nodig is om huidige zogenaamde traverse door de reeds uitgevoerde werkzaamhe- Goes overnemen. Het is de bedoeling den in het zuidwestelijke stadsdeel dat het verkeer, dat nu over de Van in een evenwichtige eindsituatie te der Spiegelstraat rijdt, de route Wul- brengen. Een van de uitgangspunten faertstraat'Stationsplein-Piet Hein- is steeds een verkeersarme Van der straatrWestwal (en omgekeerd! gaat Spiegelstraat geweest. Die moet in de volgen. Dit tracé volgt gedeeltelijk toekomst tussen de Den Hollander- bestaande straten. Maar tussen de laan en de Westwal alleen toeganke- Piet Heinstraat en het Stationsplein, lijk zijn voor het busverkeer, fietsers op de plaats van de aansluiting op het en auto's van aanwonenden. In dit busstation moet een nieuwe weg wor- gedeelte van de Van der Spiegel den aangelegd. Die vergt het meeste straat komt een bus-instaphalte voor geld: bijna 1,1 miljoen gulden. Een alle richtingen ten behoeve van de Geslaagd verloop fietsvierdaagse St.-Philipsland SINT-PHILIPSLAND De eerste fietsvierdaagse die in Sint-Philips- land werd gehouden, is voor herha ling vatbaar. Comitélid D. Dupon noemde deze premiere ronduit ge slaagd en ziet in dit sportevenement een jaarlijks terugkerend gebeuren' met misschien een uitbreiding met een vijfkilometer route. Het merendeels uitstekende weer had verkeer van de'Van der Spiegelstraat een gunstige uitwerking op de toe- af is en dus als de zuidwestelijke binnenstadsontsluitingsweg gereed is. De kosten van de volledige recon structie van het Koepoortgebied als- Voetbaltoernooi 'El Toro' Goes den worden aangelegd. Het Koepoortgebied, waar in de toe komst ongeveer 120 parkeerplaatsen beschikbaar moeten komen, zal in eerste instantie nog maar gedeeltelijk worden gereconstrueerd. In de zuidelijke helft ervan wil de PTT een ondergrondse telefooncentrale bou- Dat kan pas als het doorgaand Ned. Hervormde Kerk: ZUID-BEVE- Vrije Evangelische Gemeente: Goes, LAND: Baarland. 10.30 u. ds Blok: 10 u. dienst, 18.30 u. ds. Van Veen, Driewegen, 10 u. ds. Leestemaker. Rilland-Bath. 10 en 14.30 u. dhr. Ijzen- Ellewoutsdijk, 9 u. ds. Hoogendoom; doom; Wemeldinge, 10 en 17 u. br. Goes, Grote Kerk, 10 u. ds. Buunk Bor; Yerseke, 10 en 14.30 u. ds. De (HA); Dc Spinne, 10 u. ds. v. Diggelen; .Jonge De Hoogte, 9.30 u. ds. v. Ooijen; Ter Vereniging van Vrijzinnig Hervorm- Valcke, 9.30 u. ds v. Veen; Ziekenhuis den: Goes (Turfkade) 9.30 u. prof. St. Joanna. 9!45 u ds Schreuder: Spema Weiland. 's-Gravenpolder, 9 u. ds. Blok. Hans- Leger des Hei Is: Goes. 10 en 19.30 u. weert, ds. Harteman (HA); 's-Heer- dienst. Abtskerke, 9 u ds. v. Zanten; 's-Heer- Unie van Baptistengemeenten: Goes Arendskerke, 9.30 u. ds. De Waal. (Westwal 41), 16.30 u. dienst. 's-Heer-Hendrikskinderen, 9.30 u. ds. Gereformeerde Gemeente in Neder- Schokking; Heinkenszand. 10 u. ds. land: Goes (Koningskerk) 9.15, 14.30 Radstake; Hoedekenskerke, 10.30 u, en 18.30 u. dienst.; Kruiningen, 9.30,14 ds. Klijnsma; Kapelle. 10 u. ds. Bek- en 18 u. leesdienst. Yerseke. 10. 13.45 kenkamp iHD); Kattendijke. 10.45 u. en 17.45 u. leesdienst. ds. Kroes; Kloetinge, 9.30 u ds. Hil- Volle Evangelische Gemeente: Goes horst (HDi; Krabbendijke. 9.30 u. dhr. (Turfkade li 11 u. dhr. v d. Meer. Rouw. 14.30 u. ds. v. d. Oever. Krui- Rooms-Katholieke Kerk: Goes Paro- tungen, 10 u ds. De Jager; Lewedorp. chiekerk 8.30 en 10 u. zat. 17 u. De 9 u. ds. v. d. Linden; Nieuwdorp. 10.30 Hoogte 11 30 u. Ziekenhuis Bergzicht, u. ds. v. d. Linden; Nisse, 10.30 u. ds v. 9.45 u. Past. Wouters. Hansweert 11, Zanten; Oudelande, 10.30 u ds. Hoo- zat. 17 u, 's-Heerenhoek 9 en 10.30 u. gendoorn (HD); Ovezande, 9 u.- dhr. zat. 19. Heinkenszand 9 en 10.30 u„ Mesu; Rilland-Bath, 10 u. ds. Otte; zat. 19 Kwadendamme 10.30 u.. zat. Schore en Vlake, 9.30 u dhr. De 19; Lewedorp 9 u.. zat. 19; Ovezande 8 Geuze; Waarde. 10 u. ds. Meijer; Wil- en 10 u.. zat. 19 u. helminadorp, 9.30 u. ds. v. Loon; Wol loop. Toen het eerste startschot viel, hadden de meeste fietsers het voorne men om de serie vol te maken. En daarom zijn de afmeldingen op de regenachtige woensdag meegevallen. Vrijdag konden de trimmers hun me daille afhalen in de controlebureaus. In de Druiventros Sint-Philipsland kwamen 169 personen om een herin- GOES Discotheek El Toro uit Goes nering en in Anna Jacobapolder had- houdt zondag 28 augustus een voet- den 46 fietsers hun contrölekaart in- baltoernooi. Dat gebeurt in sportpark geleverd. 't Schenge in Goes. Het evenement Het begeleidingsteam, bestaande uit begint om 13.00 uur. De deelnemende een bezemwagen en een EHBO-groep. teams zijn. Torna uit Oost-Souburg, had een gemakkelijke periode, want Parbo uit Goes, SSV uit Goes en El ernstige ongevallen deden zich niet Toro uit Goes. De prijsuitreiking is voor. Wel had een tiental fietsers af te omstreeks 22.00 uur in El Toro. rekenen met een lekke band, zodat de - technische vaardigheden van de deel- V/atersportweekeinde nemers toch aan het licht kwamen. in Ellewoutsdijk ELLEWOUTSDIJK De watersport vereniging Ellewoutsdijk houdt za terdag 27 en zondag 28 augustus het traditionele watersportweekeinde in Ellewoutsdijk. Omstreeks 14.00 uur. zaterdag, wordt het gebeuren ge opend. Daarna volgt een rondvaart op de Westerschelde. Een zeskamp, met als inzet een wisselbeker, begint om 15.30 uur. In totaal vier ploegen zullen hun krachten meten tijdens de onderdelen COLIJNSPLAAT In aanwezigheid van een veertig- Dorpshuis in Colijnsplaat om 10.00 uur. Het Kortgeen- tal bejaarden van het bejaardencentrum Rustoord in se gemeentebestuur ontvangt het gezelschap in de Colijnsplaat, heeft waarnemend burgemeester L. van vismijn om 11.00 uur. De jachthaven is de plaats waar der Wcele vrijdagmiddag de Visserijfeesten '83 in zich vandaag de waterspelen afspelen. Dit begint om Colijnsplaat voor geopend verklaard. De waarne- 10.30 uur. Tegelijkertijd is er in die zelfde haven een mend burgemeester en wethouder C. van Damme demonstratie van radiografisch bestuurde bootjes. De hielden toespraakjes, waarna de bejaarden op een winnaars van de tekenwedstrijd worden om 11.45 uur consumptie getrakteerd werden. Eén en ander was te bekendgemaakt. De middaguren worden gevuld door doen in de vismijn op het haventerrein. een vaartocht met de vissersvloot over de Oosterschel- de 114.00 uur) en een vliegdemonstratie met een Toen de officiële opening achter de rug was. konden de gevechtsvliegtuig uit de tweede wereldoorlog. Het aanwezigen partijtjes vis kopen met behulp van de vliegtuig, dat om 16.00 uur de lucht ingaat, zal veilingklok. De wanden van de vismijn werden opge- verrassingsbonnen afwerpen. sierd door tekeningen van de Colijnsplaatse school- Op het haventerrein, rondom het vismijngebouw, zijn jeugd. Liefhebbers konden vrijdagavond vroeg mee- verder enige kermisattracties te zien. Ook allerhande doen met de door de wandelsportvereniging De Patrij- zaken die met de visserij van doen hebben zijn zen georganiseerde wandeltochten. Daarna startte de aanwezig. De muziekkorpsen Wilhelmina uit Colijns- discoshow. plaat en Mozart uit Yerseke zorgen voor de muziek. De visserijfeesten '83 vinden hun finale tijdens een vissers- Vandaag (zaterdag! begint het feest met een reünie van bal in de vismijn. De aanvang is 20.00 uur. Het de vereniging Zevibel voor genodigden en vissers in het Merwe-kwartet treedt tijdens dit bal op. NA KRITIEK MIDDENSTANDERS ZIERIKZEE vens in dat er deze zomer voor het .,En dat kun je toch moeilijk zien als eerst ook een avondprogramma werd solidair ten opzichte van het totale ingevoerd, overigens zonder afspra- ondememersgebeuren". touwtrekken, roeien, tobbe-varen, ro- ZIERIKZEE De evcnementencom- de-draad-spel en Neptunes opvissen missie Zierikzee gaat zich op korte De captains van de ploegen moeten termijn ernstig beraden over de toe- zich verkleed presenteren. De eerste komst van de toeristendagen. De dag wordt afgesloten met een groot voornaamste aanleiding voor deze watersportbal in de feesttent met me- interne bezinning is dc ongezouten dewerking van The Pearls Aanvang: kritiek van enige plaatselijke onder- 20.30 uur. Voor de kinderen is er nemers, gisteren verwoord in de het inmiddels bekende toch wel gro- gelegenheid tot ponyrijden. Op zon- PZC. op de kwaliteit van de dit tendeels mislukken van het avondge- augustus begint het program- seizoen gehouden dagen. deelte van de toeristendagen Zienk- trumgemeente zoals ken omtrent openstelling 's avonds van de winkels". Volgens de voorzitter van de evene mentencommissie ligt de ooi-zaak van Uit de hand Veel winkeliers vinden dc door vele duizenden bezochte toeristendagen in de Schouwen-Duivclandse cen- gemeld ma om 14.00 uur met kinderspelen. Daarin worden deze afgekraakt in zee vooral bij de plaatselijke ondeme- strekl U'1 de hand gelopen. Een enke- Voor die tijd moeten de deelnemende termen als 'Zierikzee onwaardig 'de- mers, die hun kramen op de braderie ''ng gewaagde zelfs van 'een giganti- kinderen zich melden in de tent (leef- cadent' en 'onfatsoenlijk'. Maar die in de binnenstad begonnen af te tui- s.c'ie bende', grootscheepse vervui- tijd 5-12 jaar) Voor elk deelnemend kreten zijn uitgerekend afkomstig van gen 'wanneer ze daar zelf zin in had- ,inS va" de binnenstad en 'geluid- kind is een prijs beschikbaar. Belang- de ondernemers, die aan de toeristen- den', wat in de meeste gevallen wilde sterreur van ingehuurde groepen op stellenden kunnen 14.30 uur een schot dagen geen enkele inspanning leve- zeggen 'enige uren voor het afgespro- terrassen, straten en pleinen, wagen op de liggende wip. Verder zijn ren, aldus Hans Lindhout. voorzitter ken tijdstip van negen uur'. Lindhout: er die middag mosselen met brood en van de evenementencommissie Zie- saus. Sjaak de Draaier omlijst het rlkzee. „Collega's die nooit een verga- geheel muzikaal. Om 17.30 uur hangt dering bezoeken en zelf absoluut niets de ton met stokvis weer klaar voor het doen. En dat. vind ik uiterst kwalijk" stokvis knuppelen. phaartsdijk, 10 u. dhr. Bergwerff. 14.30 u. dhr. v. Leerdam. Yerseke, 10 en 17 u. ds. Schipper Herv. Ger. Kerkgemeenschap: We meldinge, 10 u. ds. Raatjes; Gereformeerde Kerk: ZUID-BEVE LAND: Baarland, 10.30 u. ds. Blok, 14 30 ds. Noordhof; Borssele, 10 u. dhr. v. Leerdam. 14.30 u. ds Kalksma; Goes, Westerkerk. 10 u. ds. Kakes, 17 u ds Stolte iHA); Oosterkerk. 9 u. ds. Stolte. 17 u. ds. Kakes (HAi, 's-Gra venpolder, 9 u. ds. Blok, 14.30 u ds. Noordhof; Heinkenszand 10 en 17 u. ds. Niemantsverdnet; Kapelle, 10 u. ds. Stel, 17 u. ds. Niessen; Krabbendij ke, 9.30 u. ds. Krol, 14 man; Kruiningen. 9.30 u ds. Speel man. 14.' dorp 9 u. ds. v. d Linden. 14.30 u. ds. Raatjes; Nieuwdorp, 10.30 u. ds v. d. Linden. 14. 10 u. dhr. Bergwerf. 14.30 u. dhr. Leerdam; Yerseke, 9.30 u. 14.30 ds. Becker LAND: Colijnsplaat 9.30 u dhr. Hauw, 14.r~ - - dijk, 10 u. kand. Jansen, 14 30 u. ds. Leestemaker, Kamperland 9.30 u. ds 21 aug. Alarmnummer 01100-14444 Artsen: u. ds. Speel- Goes: v.a. vrijdag 19.00 urn- tot zondag 23.00 uur: S. Buys, Jac. Valckestr. 3. "dhr. v. Westen; Lewe- tel. 15462. Spreekuur voor spoedge vallen 10.00-10 30 u. en 17 00-17.30 u. Heinkenszand. s'-H. Arendskerke. u. idem. Wolphaartsdijk Nieuwdorp. Wolphaartsdijk: de -.v. praktijk van G. A C. Aarnoutse, D. P. Til, van Driel en A. P. v. d. Vlugt wordt NOORD-BEVE- waargenomen door J. J, Harten, Cla- Pad 12. Heinkenszand, tel. 01106- u. kand. Lorier, Geers- 1234. Boodschappen zo mogelijk tussen 9- 10 uur. Desgevraagd stelde Lindhout in zijn reactie op de stellingname van de kritische winkeliers met nadruk de Zierikzeese Ondernemers Centrale (ZOC) in zijn geheel verantwoordelijk voor de programma's van de toeris tendagen 1984. „Want de plannen werden afgelopen najaar goedgekeurd in een algemene ledenvergadering, met achttien stemmen voor en twee tegen. En die goedkeuring hield te- Diefstal bromfiets Renesse opgelost Lindhout maakte daaromtrent duide lijk zich al jaren tevergeefs sterk te hebben gemaakt om meer 'cultuur' op straat te brengen. Overigens ontken de hij stellig dat daarvan deze zomer helemaal geen greintje te bespeuren zou zijn geweest. „Dit aspect kun je moeilijk in één seizoen helemaal uit bouwen. Maar we hebben al een aardl- ge aanzet in die richting gegeven: in de vorm van zeer geslaagde orgelwan delconcerten, een grote tentoonstel ling van amateurkunstenaars en tz kunstmarkt". Over de voortzetting, inhoud en pn* sentatie van de toeristendagen in/* meer dan elf eeuwen oude Oosto scheldestadje komende jaren waste Lindhout zijn mening voor zidw houden. „Dat komt grondig aanfe orde in de vergadering van de ev» mentencommissie. En pas als daaromtrent een standpunt hebbes ingenomen vind ik dat we daarna als hele commissie naar buiten moe ten treden". Chirurgendienst. dr. R. R. van Dam, tel. 01100-20612. Tandartsdiensten Reimerswaal RILLAND activiteiten Reimerswaal verzorgt fnPnn6, ,Umn„f,f u "SÏÏ3f" donderdag september een gespreks- "l,r "or™ co" morgen over het thema werkloosheid. 10.00-11.00 uur P. F. M. Gerritsen. Nassaulaan 151. Goes. tel. 01100- 14974. Dat gebeurt m dorpshuis Luctor et Emergo in Rilland Aan de orde ko- Apotheek' men onderwerpen als 'Hoe knoop je De Goesche Anotheek Klnkstr 19 de uiteinden aan elkaar'. 'Wat veran- dert er. wanneer je man de hele dag RENESSE - In Dordrecht zijn vrijdag drie jongemannen aangehouden, die de nacht daarvoor in Renesse een bromfiets hadden gestolen. Een pa trouille van de rijkspolitie op Schou- wen-Duiveland had die nacht een auto aangehouden die een bromfiets vervoerde. De inzittenden vertelden dat het een 'vriendendienst' betrof. Uit voorzorg werd toch het kenteken van de auto genoteerd en toen een half uur later de aangifte van de diefstal van een bromfiets binnen kwam, werd het nummer verspreid. Dat leidde ertoe, dat de politie in Dordrecht drie inwoners van die plaats aanhield: R. W. (22), S. A. <21 en H. B (21). Zij werden voor verhoor overgebracht naar het politiebureau in Zierikzee. Jubileumfeest Cön Amore in 's-Gravenpolder HOEDEKENSKERKE In het kadtt van het 85-jarig jubileum muziekvereniging Con Amorc uil Hoedekenskerke is er, in samenwer king met andere muziekkorps?! Gespreksmorgen over werkloosheid in Orgelconcert in Grote Kerk Goes GOES De Katwijkse organist Nico. voor zaterdag 27 augustus een feest- de Raad geeft zaterdag 27 augustus programma ontworpen, een concert in de Grote Kerk in Goes. Het is te doen in 's-Gravenpolder. 0: Dat gebeurt op het Marcussenorgel 19 00 uur begmt een mars door hs vanaf 20.15 uur. De Raad studeerde dorp van Sint-Caecilia uit 's-Heere& aan het conservatorium in Utrecht en hoek, De Fazant uit O vezande en Co? heeft zich gespecialiseerd in het ro- Amore. De Fazant en Con Amos mantische repertoire. Op het pro- geven vervolgens samen een conceit gramma staan onder meer werken dat duurt tot ongeveer 20.20 uur van Brahms, Vierne en Reger. Daar- Daarna is er een optreden van ot naast zijn er nog twee markt concer- fanfare Smt-Caecilia. De optredeö ten. te weten op 23 augustus door Cor zijn op het grasveld tegenover vererf de Jong en 30 augustus door Kees van gingsgebouw Ons Dorpsleven S Eersel slecht weer is het binnen te doen tel. 27104. Geopend voor spoedgev. zat. 8.30-17.30 u; zondag 10.00-11.30 u en 16.00-18.00 uur. Schüssler, 19 u. ds De Graaf, Wissen- Heinkenszand e.o.: v.a vrijdag 18.00 amhiilanr-e Vervoer tel kerke. 10 u.ds. Leestemaker. 19 u. dn. u tot ma 8 30 uur: J A. Fortne. Cento Post ambulance Vervoer, tel. Clara's Pad 31, Heinkenszand, tel. Goes (Ooster- 01106-3074. Hansweert, Kruiningen, Yerseke: v.a vrijdag 19.00 u. tot zo. 22.00 uur: A. J. de Wijs, Yerseke, tel. 01131-1300. Spreekuur voor spoedgevallen 11 00- 11.15 u. en 17.0017 15 u Boodschap- ^'."5Heinkcns2Md""'NooBi-Bev<5 01100-14444. Dierenartsen: Goes, Ovezande, Kruiningen: J. C. M. Huige. Rav. de Groene Jager 2", Goes tel. 01100-28866, visites zo mogelijk aanvragen voor 9.00 uur d. Hauw. Gereformeerde Bond: kerk), 10.30 u- Ds Quist. 18.30 u. kand. Van Wijk; Waarde. 14.30. 18.30 ds. Stoutjesdijk, Yerseke, 14.30, 18.30 u ds. Van Kooten. Gereformeerde Gemeente: ZUID-BE VELAND Borssele. 9 30. 18 u. lees- pen zo mogelijk voor 10.00 uur. dienst 14 iHA) ds. Weststrate. Goes. Krabbendijke, Waarde, Rilland- 9.30, 18 u ds. Schreuder, 14 u lees- Bath: v.a. vrijdag 19.00 u tot zo. '22.00 dienst, 's-Gravenpolder, 9.30, 18 u. ds. uur' J W. Kuyl, Rilland-Bath. tel. Weststrate, 14 u. leesdienst; Hoede- 01135-1343. Spreekuur voor spoedge- kenskerke, 10 en 14.30 u. ds. Zijder- vallen 11.00-11.15 u en 17.00-17.15 u vuuj ouu uuj veld. Kapelle-Biezelinge. 9.130. 14 en Boodschappen zo mogelijk voor 10.00 YórsekeeiTome (kleine huisdieren)- 18 u. leesdienst; Krabbendijke. 9.30. uur. 14 en 18 u. ds. Hoogerland. 23 8 19.30 Driewegen. Borssele. Hoedekensker- u. ds. Koster; Kruiningen, 9.30. 14 en ke, 's-Gravenpolder. Ovezande, 's- 18 u. leesdienst. Nieuwdorp. 9 30, 14. Heerenhoek: de praktijk van J. Geld- 1 18 u leesdienst. 25 89 19.30 u ds Rietdijk; Nisse, 9.30. 14 en 18 u. lees dienst; Rilland-Bath 9.30, 14 en 18 u. leesdienst; Waarde, 9.30, 14 en 18 u. leesdienst, Wemeldinge 10 en 16.30 u. tel. 01193-262, leesdienst. Wolphaartsdjjk, 9.30,14 en Kloetinge, Kapelle, Wemeldinge: of, E. Th. Klapwijk, A. Korstanje, S. E. J. Wöstmann en H. H. M. Zwartelé wordt waargenomen door J. M. A. Kole, Kerkstr. 38, Hoedekenskerke, thuis is' en 'Hoe kom je als vrouw aan de slag'. De bijeenkomst begint om 9.30 uur. Activiteiten van vrouwengilde Goes GOES - De afdeling Goes van het katholiek vrouwengilde gaat na een korte rustperiode weer aan de slag. De vrouwen openen het seizoen woensdag 7 september onder het motto 'KGV Zeeland helpt Tanzania'. In de middaguren is er een fietstocht voor jong en oud. De tocht begint vanaf de rooms-katholieke kerk in Goes tussen 13.30 uur en 14 uur. Behalve inschrijven, kan daar ook een routebeschrijving opgehaald worden. Huiskes-Comeüsse, Molen- Niet-fietsers kunnen terecht in de laan 24. Yerseke. tel. 01131-2756. Maria Magdalenazaal bij mevrouw Walcheren: dierenartsenpraktijk Verschoore Zij zal belangstellenden Oostkapelle. tel. 01188-1443 spreekuur creatief bezighouden Het is de bedoe- 13.00 en 19.00 uur Oude Domburgse- üng dat bezoekers zelf wat materiaal land: de praktijk van dr. M. Karelse wordt waargenomen door H. van Dijke Simonswei 2, Heinkens zand, tel. 01106-1290, b.g.g. 01100- 20656. Visites zo mogelijk aanvragen voor 9.00 uur. weg 33a. consult na telef. afspraak; visites aanvragen 8-9 uur. Wijkverpleging: Goes, Wilhelminadorp, 18 u. leesdienst; Yerseke, 9.30,14 en 18 zat 8.00 uur wordt de praktijk van J. Kattendijke: zr A Kemetmüller tel. u. ds. v d. Poel. NOORD-BEVE- K. J Eckhardt. M. B. Remeijer en D 01100-27059. LAND: Colijnsplaat 10 en 16 u lees- Vreeswijk waargen. door H. J Entink. dienst; Kamperland 10 u. leesdienst, 18.30 u. ds. Harinck; Kortgene, 10. 14.30 en 18,30 u. leesdienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt): Goes (De Hoeksteen) 9.30 en 15.30 u. ds. Geertsema; Kamperland, 10 u. leesdienst, 14.30 u ds. Kuiper Oud-Gereformeerde Gemeente: 's- Gravenpolder, 9.30,14 en 18 u. dienst. Christel Ijk-Gereformeerde Kerk: Biezellnge 10, 17 u. ds. v. d. Heuvel Hjnsplaat, tel. 01199-304 Spreekuur (HA); Goes, 10 en 17 u. ds. Verhage. voor spoedgevallen 11.00-11.30 uur. Borssele, Nieuwdorp, Lewedorp, 's- Kloetinge. tel 01100-16857 Spreekuur Heerenhoek. Heinkenszand. Nisse, voor spoedgevallen 11.00-11.15 en Ellewoutsdijk, Driewegen, Baarland, haar werkzaamheden aldaar Daarna 17.00-17.15 u. - - - Noord-Beveland: De praktijk van J. A. van Arkel wordt, waargenomen kerke, 's-H. H^khVderen, door B. J. N Hasken, Kamperland tel polder, 's-H. Abtskerke: 01107-1338 Spreekuur voor spoedge- Netten'. Nieuwdorp, tel 01196-13418 vallen 11 00-11.30 uur. De praktijk van Zuid-Beveland-Oost: zr. B. Franse. J A Kersseboom wordt waargeno- stenge 18, Yerseke, tel. 01131-3325. men door W. J Klein Wassink. Co- Noord-Beveland en Wolphaartsdijk: ii br. J. van Melis. Veersemeerstr. 11, Kortgene tel. 01108-1995. Oudelande, Kwadendamme, Hoede kenskerke, Ovezande, 's-H. Arends- s-Graven- van meenemen. De afdeling Goes heeft tevens een avondprogramma samengesteld. Ka pelaan Boekelman verzorgt vanaf 19.30 uur een eucharistieviering. Na de mis, omstreeks 20 uur, vertelt zuster Alberta uit Oostburg een en ander over een project in Tanzania Daarbij vertoont de zuster dia's bestaat de mogelijkheid zelfgemaakte artikelen te kopen en verkopen. Voorts houdt de Zeeuwse Vrouwen raad 12 september een provinciale dag Tijdens dit gebeuren, in de Wan- delkerk in Middelburg, staat het werk van Unicef centraal. Aanvang 10.30 uur. Omstreeks 12 30 uur is er een lunch en de bijeenkomst wordt beslo ten om 16 uur. HOFLEVERANCIER ook met slagwerk FABERY DE JONGE Langs Kerkstraat 30 - Goes TE KOOP nagenoeg VRIJSTAANDE PREMIE MET GARAGE TE RILLAND (bosgatdam) Wij hebben in voorbereiding een bouwplan van 4 stuks premie-B woningen aan de Bosgatdam te Rilland, waarvan de bouw naar verwachting nog dit jaar zal aanvangen. De woningen zijn ruim van opzet, met o.a. grote L-vormige woonkamer met open keuken 47 m2), aansluitmogelijk- heid open haard, veel schoon-metselwerk in woonkamer en hal, 3 slaapkamers, garage/berging, hardhouten kozijnen, dubbel glas, ruime percelen grond, 260 m2, de tuinen zijn op het zuiden gelegen. Koopsommen: vanaf 164.500,- vrij op naam, subsidie 1e jaar (afhankelijk van inkomen) 3.400,-, maandlasten: nettolasten 625,- per maand, bij 100 financiering van de koopsom en rekening houdend met subsidie. INLICHTINGEN! Westersingel 9, 4600 AL Bergen op Zoom, tel 01640-52598 b.g.g. 01646-4798.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 40