B en w Goes willen aanleg ontsluitingsweg binnenstad Evenementencommissie beraadt zich over de toeristendagen VISSERIJFEESTEN 983 IN COLIJNSPLAAT GEOPEND Wissel Zeeuws-Vlaanderen WISSEL SCHOUWEN KOSTEN VIJF MILJOEN GULDEN kerkdiensten weekenddiensten Goed oefenduel van KV Swift Coördinator stuurgroep werkloosheid aangesteld ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1983 PZC/streek GOES - Het wordt, vindt het dagelijks bestuur van de gemeente Goes, zo langzamerhand tijd voor het sluitstuk van de ontwikkelingen in het Stationsgebied en het Koepoortgebied. Dat moet de zuidwestelijke binnenstadsontsluitingsweg worden, een nieuwe hoofdroute die beide gebieden met elkaar moet verbinden. Met de aanleg van de weg en de werkzaamheden die er zijdelings verband mee houden is 5 miljoen gulden gemoeid. De commissies ruimtelijke ordening/gemeentewerken en financiën praten volgende week (achtereenvolgens woensdag en vrijdagavond) over de plannen. Het college van burgemeester en wet- vanaf de gereformeerde kerk tot aan houders is zich ervan bewust dat bij de Piet Heinstraat De kosten daar- sommige fracties in de Goese gemeen teraad aarzelingen bestaan in ver van bedragen 970.000 gulden. Bijna 1,3 miljoen kost de reconstructie van stand op de Van der Spiegelstraat is gevaarlijk voor fietsers. Er zijn geen gescheiden fietspaden en de ruimte ontbreekt om die aan te leggen. Ove- mede de herinrichting van de Van de Spiegelstraat zullen in de toekomst nog eens 750.000 gulden (bovenop het bedrag van 5 miljoen) vergen. De commissievergaderingen waarin een en ander aan de orde komt, worden gehouden in het stadhuis. De commissie ruimtelijke ordening/ge meentewerken begint woensdag om 20 uur. de commissie financien vrij dagavond om 19.30 uur. band met de financiële gevolgen die de Piet Heinstraat, de Wulfaertstraat rigens zullen, zo is dc bedoeling, de aanleg van de weg heeft. Zeker J- UgÉ|i 1 omdat het voorstel wordt gedaan in gestraat en Kolvemiershof/Westwal. een tijd waarin de gemeente is ge- Om op het Stationsplein, dat aanzien- noodzaakt op allerlei fronten te bezui- i de kruispunten Westsingel/Schen- langs dc zuidwestelijke binnenstad- sontsluitingsweg wel veilige fietspa- den worden aangelegd. lijk wordt verruimd, de aansluiting te Het Koepoortgebied. waar in de toe- nigen. B. en' w. zijn niettemin tot de kunnen maken tussen het nieuwe komst ongeveer 120 parkeerplaatsen slotsom gekomen dat afronding van stuk weg en de Wulfaertstraat moet beschikbaar moeten komen, zal in de plannen, waarvoor de aanzetten in het voormalige hotel Tivoli worden eerste instantie nog maar gedeeltelijk 1974 zijn gegeven in de structuur- opgeruimd De verwervingskosten worden gereconstrueerd. In de schets voor de binnenstad, moet en daarvan belopen 625.000 gulden. Nodig staan op het standpunt dat ook kan worden nagestreefd. Het dek kingsplan biedt volgens het college een alleszins aanvaardbaar uitgangs- HVIH De zuidwestelijke bmnenstadsont- de aanleg van de zuidwestelijke bin- sluitingsweg zoals die het dagelijks nenstadsontsluitïngsweg nodig is om bestuur van Goes voor ogen staat, de reeds uitgevoerde werkzaanihe- moet de functie van een deel van de den in het zuidwestelijke stadsdeel huidige zogenaamde traverse door in een evenwichtige eindsituatie te Goes overnemen. Het is de bedoeling brengen. Een van de uitgangspunten dat het verkeer, dat nu over de Van is. steeds een verkeersarme Van der der Spiegelstraat rijdt, de route Wul- Spiegelstraat geweest. Die moet in de faertstraat-Stationsplein-Piet Hein- toekomst tussen de Den Hollander- straat-Westwal (en omgekeerd) gaat laan en de Westwal alleen toeganke- volgen. Dit tracé volgt gedeeltelijk lijk zijn voor het busverkeer. fietsers bestaande straten. Maar tussen de en auto's wonenden. In dit Piet Heinstraat en het Stationsplein, gedeelte van de Van der Spiegel- op de plaats van de aansluiting op het straat komt een bus-instaphalte voor busstation moet een nieuwe weg v, alle richtingen ten behoeve s den aangelegd. Die vergt het meeste binnenstad. Deze halte - in de luwte geld: bijna 1,1 miljoen gulden. Een i het overige verkeer - kan een nieuw weggedeelte moet ook worden einde maken aan het hoge percentage r het Koepoortgebied, busvertragingen. De bestaande toe- Geslaagd verloop fietsvierdaagse St.-Philipsland SINT-PHILIPSLAND De eerste fietsvierdaagse die in Sint-Philips- land werd gehouden, is voor herha ling vatbaar. Coinitélid D. Dupon noemde deze première ronduit ge slaagd en ziel in dit sportevenement een jaarlijks terugkerend gebeuren' met misschien een uitbreiding met een vijfkilometer route. Het merendeels uitstekende weer had een gunstige uitwerking op de toe loop. Toen het eerste startschot viel, hadden de meeste fietsers het voorne men om de serie vol te maken. En daarom zijn de afmeldingen op de regenachtige woensdag meegevallen. Vrijdag konden de trimmers hun me daille afhalen in de controlebureaus. In de Druiventros Sint-Philipsland kwamen 169 personen om een herin nering en in Anna Jacobapolder had den 46 fietsers hun contrölekaart in geleverd. Het begeleidingsteam, bestaande uit een bezemwagen en een EHBO-groep, had een gemakkelijke periode, want ernstige ongevallen deden zich niet voor. Wel had een tiental fietsers af te rekenen met een lekke band. zodat de technische vaardigheden van de deel nemers toch aan het licht kwamen. Nederlands Hervormde Kerk, Tho- THOLEN Sint-Maartensdijk 9.30, 14. len; Oud-Vossemeer 10 ds. v. d. Hey- 18 leesdienst; Sint-Philipsland 9.30, den, 18.30 ds. Den Butter, Poortvliet 14.30.18 dienst; Stavenisse 9.30,14,18 zuster Alberta uit Oostburg zuidelijke helft ervan wil de PTT een ondergrondse telefooncentrale bou wen. Dat kan pas als het doorgaand verkeer van de Van der Spiegelstraat af is en dus als de zuidwestelijke binnenstadsontsluitingsweg gereed is. De kosten van de volledige- recon structie van het Koepoortgebied als- Activiteiten van vrouwengilde Goes GOES - De afdeling Goes van het katholiek vrouwengilde gaat na een korte rustperiode weer aan de slag. De vrouwen openen het seizoen woensdag 7 september onder het motto 'KGV Zeeland helpt Tanzania'. In de middaguren is er een fietstocht voor jong en oud. De tocht begint vanaf de rooms-katholieke kerk in Goes tussen 13.30 uur en 14 uur. Behalve inschrijven, kan daar ook een routebeschrijving opgehaald worden. Niet-fietsers kunnen terecht in de Verschoore. Zij zal belangstellenden NA KRITIEK MIDDENSTANDERS ZIERIKZEE creatief bezighouden. Het is de bedoe ling dat bezoekers zelf wat materiaal meenemen. De afdeling Goes heeft tevens een avondprogramma samengesteld. Ka pelaan Boekelman verzorgt vanaf 19.30 uur een eucharistieviering. Na omstreeks 20 uur, vertelt COLIJNSPLAAT In aanwezigheid van een veertig tal bejaarden van het bejaardencentrum Rustoord in Colijnsplaat, heeft waarnemend burgemeester L. van der Weele vrijdagmiddag de Visserijfeesten '83 in Colijnsplaat voor geopend verklaard. De waarne mend burgemeester en wethouder C. van Dammc hielden toespraakjes, waarna dc bejaarden op een consumptie getrakteerd werden. Eén en ander was te doen in de vismijn op het haventerrein. Toen de officiële opening achter de rug was. konden de aanwezigen partijtjes vis kopen met behulp van de veilingklok De wanden van de vismijn werden opge sierd door tekeningen van de Colijnsplaatse school jeugd. Liefhebbers konden vrijdagavond vroeg mee doen met de door de wandelsportvereniging De Patrij zen georganiseerde wandeltochten. Daarna startte de discoshow. Vandaag (zaterdag) begint het feest met een reünie van de vereniging Zevibel voor genodigden en vissers in het Dorpshuis in Colijnsplaat om 10.00 uur. Het Kortges, se gemeentebestum- ontvangt het gezelschap in vismijn om 11.00 uur. De jachthaven is de plaats war zich vandaag de waterspelen afspelen. Dit beginton 10.30 uur. Tegelijkertijd is er in die zelfde haven eet demonstratie van radiografisch bestuurde bootjes. D- 'winnaars van de tekenwedstrijd worden om 11.45 uw bekendgemaakt. De middaguren worden gevuld dooi een vaartocht met de vissersvloot over de Oostersche.- de (14.00 uur) en een vliegdemonstratie met ee gevechtsvliegtuig uit de tweede wereldoorlog. He vliegtuig, dat om 16.00 uur de lucht ingaat. verrassingsbonnen afwerpen. Op het haventerrein, rondom het vismijngebouw, zlji verder enige kermisattracties te zien Ook allerhande zaken die met de visserij van doen hebben zijn aanwezig. De muziekkorpsen Wilhelmina uit Colijns plaat en Mozart uit.Yerseke zorgen voor de muziek, D» visserijfeesten '83 vinden hun finale tijdens een vissen- bal in de vismijn. De aanvang is 20.00 uur. Ht; Merwe-kwartet treedt tijdens dit bal op. 10, 18 ds. Wijnmalen; Scherpenisse leesdienst. 9.30 ds. Cij'souw, 14.30 ds. v. Loon; Christelijk Gereformeerde Kerk: Sint-Annaland 10. 18 ds. Geuze; Sta- SCHOUWEN-DUIVELAND: Haam- venisse 10 ds. Den Butter, 18 ds v d. stede 10.17 ds. Westerink; Kerkwerve Heyden, Sint-Maartensdijk 9.30 ds. v. 10. 18 stud v Mourik Loon, 14.30 ds. Budding; Rehoboth 10 THOLEN: Oud-Vossemeer 10. 14.30. ds. Oliemans (HD> 19 ds. Voortman, 18.30 leesdienst; Tholen 10.18.30 ds. v. Sint-Philipsland 9.30 kand. Vlastuin, Leeuwen. 14.30 ds. Cijsouw; Tholen 9, 16.30 ds. Gereformeerde Gemeente in Neder- en ander over een project in Tanzania. Daarbij vertoont de zuster dia's van haar werkzaamheden aldaar. Daarna bestaat de mogelijkheid zelfgemaakte artikelen te kopen en verkopen. Voorts houdt de Zeeuwse Vrouwen raad 12 september een provinciale ZIERIKZEE ,De evenementencom missie Zierikzee gaat zich op korte termijn ernstig beraden over de toe komst van de toeristendagen. De voornaamste aanleiding voor deze vens in dat er deze zomer voor het „En dat kun je toch moeilijk zien als eerst ook een avondprogramma werd solidair ten opzichte van het totale ingevoerd, overigens zonder afspra- ondememersgebeuren". Verheul; Immanuel 10 ds. Monshou- wer. Gereformeerde Kerk, SCHOUWEN- DUIVELAND: Brouwershaven 10 ds Stutvoet, 18.30 ds. v. d. Waal; Nieu- werkerk, Oosterland 10 ds Den Boer. 17 ds. Vos; Scharendijke 10 dhr. Baas, 19 ds. Stutvoet; Zierikzee 10. 18.30 ds. Blokland. THOLEN- Oud-Vossemeer 10, 16.15 ds. Noordhof; Poortvliet 10 kand. Stam, 14.30 ds. Smid; Tholen 10 ds. Smid. 17 ds. Van Oudheusden. Gereformeerde Gemeente, SCHOU WEN-DUIVELAND: Haamstede 10, 15 ds. Verweij; Nieuwerkerk 9,30,15.30 leesdienst. Oosterland 10, 14 30 lees dienst, 18.30 ds. Verweij. THOLEN Poortvliet 10, 14.30, 18.30 leesdienst. Scherpenisse 9.30,14,18.30 leesdienst; Sint-Annaland 9.30, 14. 18 27/8 19.30 ds. Mouw; Sint-Philipsland 9.30,18 leesdienst: Tholen (N.H. Kerk) 11, 18.30 leesdienst. Oud Gereformeerde Gemeente SCHOUWEN-DUIVELAND Bruims- sc 10, 17 leesdienst; Oosterland 9.30. 14, 18 leesdienst. land, SCHOUWEN-DUIVELAND: Bruinisse 10, 17 leesdienst; Nieuwer kerk 9.45, 15.30 leesdienst; Zierikzee lunch en de bijeenkomst wordt beslo- dag. Tijdens dit gebeuren, in de Wan- interne bezinning is de ongezouten delkerk in Middelburg, staat het werk kritiek van enige plaatselijke onder van Unicef centraal. Aanvang: 10.30 nemers, gisteren verwoord in de uur. Omstreeks 12.30 uur is er een Pzc, 0„ kwaliteit van de dit Uit de hand Veel winkeliers vinden de door vele duizenden bezochte toeristendagen 11 45, 16.30 leesdienst. THOLEN: Oud-Vossemeer 10. 14.30, 18.30 leesdienst; Sint-Annaland 9.45, 14.15.18.15 leesdienst; Sint-Maartens dijk 9.30, 14. 13 leesdienst. Leger des Heils: Zierikzee 10. 19 sa menkomst. Rooms-Katholieke Kerk: Haamstede 10, zat. 19; Oud-Vossemeer 9. zat. 19; Tholen 10.30, zat. 17.30: Zierikzee 10, zat. 19; Renesse 10, zat. 19. ten om 16 uur. gehouden dagen. bouwen Maar we hebben al een; ge aanzet in die richting gegeves: de vorm van zeer geslaagde oi delconcerten, een gTote tentócee ling van amateurkunstenaars ei kunstmarkt". Over de voortzetting, inhoud ep sentatie van de toeristendage/iric meer dan elf eeuwen oude foster Voetbaltoernooi 'El Toro' Goes GOES Discotheek El Toro uit Goes houdt zondag 28 augustus een voet- van de evenementencommissie Zie- baltoernooi. Dat gebeurt in sportpark rikzee. „Collega's die nooit een verga- 't Schenge in Goes. Het evenement dering bezoeken en zelf absoluut niets begint om 13.00 uur De deelnemende doen. En dat vind ik uiterst kwalijk". Pinkstergemeente, SCHOUWEN- teams zijn: Torna uit Oost-Souburg, Desgevraagd stelde Lindhout in zijn DUIVEL AND Zierikzee iMeelstraat) Parbo uit Goes. SSV uit Goes en El reactie op de stellingname van de 10 samenkomst; woensdag 20 samen- Toro uit Goes. De prijsuitreiking is kritische winkeliers met nadruk de komst omstreeks 22.00 uur in El Toro. Zierikzeese Ondernemers Centrale (ZOC) in zijn geheel verantwoordelijk voor de programma's van de toeris tendagen 1984. „Want de plannen werden afgelopen najaar goedgekeurd in een algemene ledenvergadering, met achttien stemmen voor en twee tegen En die goedkeuring hield te ken omtrent openstelling 's avonds van de winkels". Volgens de voorzitter van de evene mentencommissie ligt de oorzaak van het inmiddels bekende toch wel gro tendeels mislukken van het avondge- 'n ('c Schouwen-Duivelandse een- deelte van de toeristendagen Zierik- trumgemeente zoals gemeld vol- scheldestadje komende jarenmste Daarin worden deze afgekraakt in zee vooral bij de plaatselijke onderne- strekt uit de hand gelopen. Een enke- Lindhout zijn mening voor ad te termen als 'Zierikzee onwaardig', 'de- mers. die hun kramen op de braderie 'inS gewaagde zelfs van 'een giganti- houden. „Dat komt grondig ast cadent' en 'onfatsoenlijk'. Maar die in de binnenstad begonnen af te tui- s.cke bende', grootscheepse vervul- orde in de vergadering van deetö kreten zijn pitgerekend afkomstig van gen'wanneer ze daar zelf zin in had- lin£ van de binnenstad en 'geluid- mentencommissie. En pas de ondernemers, die aan de toeristen- den', wat in de meeste gevallen wilde sterrcur' van ingehuurde groepen op daaromtrent een standpunt dagen geen enkele inspanning leve- zeggen: 'enige uren voor het afgespro- terrassen, straten en pleinen. ingenomen vind ik dat we aldus Hans Lindhout, voorzitter ken tijdstip van negen uur'. Lindhout" Lindhout maakte daaromtrent duide- ais hele commissie naar buitens» lijk zich' al jaren tevergeefs sterk te hebben gemaakt om meer 'cultuur' op straat te brengen. Overigens ontken de hij stellig dat daarvan deze zomer helemaal geen greintje te bespeuren zou zijn geweest. „Dit aspect kun je moeilijk in één seizoen helemaal uit ten treden". Jubileumfeest Con Amore in SCH.-DUIVELAND THOLEN ST.-PHILIPSLAND 20-21 augustus Alarmnummer Sch.-Duiveland 01100-14444 Alarmnummer Tholen en St.-Philips- PAPENDRECHT - Na vorige week |and qqjj tegen 2e-klasser Ondo uit Sint-Lau- rens te hebben geoefend, een wed- Artsen strijd die met 10-8 werd gewonnen, Zierikzee: vrij. 19.00 - ma. 08.00 uur: speelde de Middelburgse korfbalclub Brouwershaven: L. A. M Bruel. Swift I deze week een oefenwedstrijd Markt 32. tel. 01119-1280 in Papcndrecht tegen P.K.C. 2, kam- Renesse: J L Flach, J. van Renesse- Pioen in de reserve hoofdklasse. In Weg 6, tel. 01116-1280. een hoog tempo kreeg een conditio- Burgh-Haamstede: G. van Beek-Ver- neel sterke Zeeuwse, ploeg in de 2e beek en J Ph. P. Stenger, Burghseweg helft P.K.C. op de knieën: 5-9. 54 tej 01115-1861. Spreekuur voor Nadat P.K.C. het eerst had gescoord, spoedgevallen 11.30-12.00 uur en wist Jan Peter Pouwer met een door- jq 30-17 00 uur loopbal de stand direkt geluk te trek oosterland en Nieuwerkerk v.a. vr. ken. Beide teams streden fel om de ig.oo - ma. 07.30 uur: H. Speelman, bal. Van Swiftzijde had op dat mo- Oosterland tel. 01114-1280. ment het middenvak veel kracht no- Bruinisse: v.a. vr. 18.00 - ma. 07.30 dig om de bal er door heen te werken ,Iur; A Dorresteijn. tl 01113-1280 Men vergat steeds de ruimte in te stavenisse. St.-Maartensdijk, St.-An- sprinten. De 3e treffer kwam uit de naland, Scherpenisse (patiënten dok handen van Carla Joziasse met een ter v.d. Beli: A. C. J Noteboom afstandsschot, waarop P.K.C, de st.-Annaland, tel, 01665-2400, stand direkt weer gelijk trok. Tot de St.-Philipsland en Nw. Vossemeer: A. rust scoorden zowel P.K.C. als Swift, van Doesburg, St.-Philipsland, tel. nog éénmaal. Voor Swift doelpuntte 01677-2500. Andre Geelhoed met een prachtige Poortvliet, Oud-Vossemeer. Tholen doorloopbal en Scherpenisse: (patiënten dokter Na rust wist P.K.C. nog éénmaal een padt): A. W. A. de Looze. Raadhuis- voorsprong te nemen, daarna nam straat 26, Oud-Vossemeer. tel 01667- Swift het heft in handen en liep met 2400 de regelmaat van de klok uit tot 9-5 Doelpunten in de 2e helft werden Dierenartsen gemaakt door Jan Peter Pouwer, Ka- Zierikzee: S. Bergsma, tel. 01110- rin Maljers, Carla Joziasse, Amta 2180, v.a. zat. 09.00 uur Geelhoed. Joke v. d. Lijke en Joost St.-Maartcnsdiik: A. Rinses, tel Looise. - 01666-2596, spreekuur vrijdag 18 30- Deze oefenwedstrijd, waarin Karin 19.00 uur en zat 9.00-9.30 uur. Maljers ex-Swiftspeelster Margreet van Keulen (vorig seizoen P.K.C. I> landartsen aan banden legde, was een goede J.J Bakker, Oude Haven 4, Zierikzee. krachtmeting ter voorbereiding op de tel. 01110-3016; spreekuur voor spoed- competitie. Het resultaat tegen gevallen zat. en zon. 17.00-17.30 uur. P.K.C. geeft aan, dat Swift goed op de goede weg zit om volgend seizoen in ApotneeK de le klas goed voor de dag te komen Apotheek 'Zierikzee'. Dam 18. tel. A.s. maandag speelt Swift tegen Ani- 01110-2906. geopend zat 9.00-12.30 en mo in Souburg. De wedstrijd begint 16.30-17.30 uur, zondag 12.00-12,30 uur om 19.00 uur. en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Bruinisse en Duiveland: Zr. I Dek ker, Badhuisstr. 3. Nieuwerkerk, tel. 01114-1228. heeft zich gespecialiseerd in het ro mantische repertoire. Op het pro gramma staan onder meer werken van Brahms, Vierne en Reger. Daar- Schouwen: Zr. R. Adriaanse, Gaan- naast zijn er nog twee markt concer- derseweg 1, Dreischor, tel. 01112-1341. ten, te weten op 23 augustus door Cor Zierikzee: Zr. W. Verkaart, Zevenge- de Jong en 30 augustus door Kees van tijstr. 43. Zierikzee. tel. 01110-5023. Eersel, Diefstal bromfiets Renesse opgelost RENESSE - In Dordrecht zijn vrijdag drie jongemannen aangehouden, die de nacht daarvoor in Renesse een bromfiets hadden gestolen. Een pa trouille van de rijkspolitie op Schou- wen-Duiveland had die nacht een auto aangehouden die een bromfiets vervoerde. De inzittenden vertelden dat het een 'vriendendienst' betrof. RILLAND - Uit voorzorg werd toch het kenteken activiteiten van de auto genoteerd en toen een donderdag 1 september een gespreks- dorp van Sint-Caecilia uit s-Heffl half uur later de aangifte van de morgen over het thema werkloosheid, hoek. De Fazant uit Ovezandeenc diefstal van een bromfiets binnen- Dat gebeurt in dorpshuis Luctor et Amore. De Fazant en Con Aiffl GOES De Katwijkse organist Nico, kwam, werd het nummer verspreid. Emergo in Rilland. Aan de orde ko- geven vervolgens samen een con# de Raad geeft zaterdag 27 augustus oat leidde ertoe, dat de politie in men onderwerpen als 'Hoe knoop je dat duurt tot ongeveer 20.20 een concert in de Grote Kerk in Goes. Dordrecht drie inwoners van die de uiteinden aan elkaar', 'Wat veran- Daarna is er een optreden van Dat gebeurt op het Marcussenorgel plaats aanhield: R. W. (22). S. A (21) dert er. wanneer je man de hele dag fanfare Sint-Caecilia. De optrede vanaf 20.15 uur. De Raad studeerde en H. B. (211 Zij werden voor verhoor thuis is' en "Hoe kom je als vrouw aan zijn op het grasveld tegenover vat aan het conservatorium in Utrecht en overgebracht naar het politiebureau de slag'. De bijeenkomst begint om gingsgebouwr Ons Dorpsleven in Zierikzee 9.30 uur slecht weer is het binnen te doe Orgelconcert in Grote Kerk Goes 's-Gravenpolder HOEDEKENSKERKE In het k» van het 85-jarig jubileum van muziekvereniging Con Amore 1 Hoedekenskerke is er, in samenffl king met andere muziekkorpst voor zaterdag 27 augustus een f« programma ontworpen. De Stichting vrouwen- Het is te doen in 's-Gravenpolder.0 Reimerswaal verzorgt 19.00 uur begint een mars doorl dorp van Sint-Caecilia uit 's-Heea hoek. De Fazant uit Ovezande end Gespreksmorgen over werkloosheid in Reimerswaal ZIERIKZEE De stuurgroep werk loosheid Schouwen-Duiveland en Sint-Philipsland heeft een begin ge maakt met het bewerkstelligen van activiteiten en projecten ten behoeve van mensen zonder baan. Als coördi nator van de stuurgroep is aange steld de heer Maarten Hohmann. Hij heeft een voorlopig onderkomen gevonden op de bovenste verdieping van het kantoor van de intergemeen- lipsland. Schouwen-Duiveland, de Be- velanden). De stuurgroep werkloosheid Schou wen-Duiveland en Sint-Philipsland kan tevens een bedrag van ongeveer anderhalve ton aanwenden voor het opzetten van sociaal-culturele activi teiten, onder meer in de vorm van allerlei cursussen. Ook kan financieel tegemoet worden gekomen aan ideeen omtrent bepaalde vrijwilliger- telijke sociale dienst aan de Zierikzee- sprojecten of het opzetten van een se Oude Haven. Maar de stuurgroep is (eigen) bedrijQe. nog op zoek naar een wat gemakkelij ker bereikbare kantoorruimte, aldus De coordinator streeft momenteel ook voorzitter J. Groen, wethouder van naar het opzetten Zierikzee. Coördinator Hohmann is zijn werk zaamheden begonnen met het voorbe- een door vrij willigers bemande vacaturebank. Vaste vorm krijgt inmiddels een groenproject, met daaraan gekoppeld reiden van enige vooralsnog kleine een opleidingsmogelijkheid. in het be- projecten waarvoor mensen zonder schermd natuurmonument de Kop werk zich vrijwillig kunnen aandienen van Schouwen. Het betreft vooral met recht op het behoud van een onderhoudswerkzaamheden en het eventuele uitkering. De projecten beplanten van houtwallen, gedurende worden voorbereid overeenkomstig een periode van twee jaar. waarin de richtlijnen van de provinciale tevens een groendiploma kan worden stuurgroep werkloosheid en het mi- behaald, het groenproject Kop van nisterie. en zullen ter goedkeuring Schouwen moet nog worden beoor- worden voorgelegd aan de bovenre- deeld door de toetsingscommissie, gïonale toetsingscommissie werkgele- maar biedt kans vqor zo'n vijftien genheidsprojecten. (Tholen. Sint-Phi- vrijwillige krachten, aldus Hohmann. HOFLEVERANCIER ook met slagwerk FABERÏ DE JONGE Langt Kerkstraat 30 - Boes TE KOOP nagenoeg VRIJSTAANDE PREMIE B WONIHGEH MET GARAGE TE RILLAND (bosgatdam) I L li H Wij hebben in voorbereiding een bouwplan van 4 stuks premie-B woningen aan de Bosgatdam te Rilland, waarvan de bouw naar verwachting nog dit jaar zal aanvangen. De woningen zijn ruim van opzet, met o.a. grote L-vormige' woonkamer met open keuken 47 m2), aansluitmogelijk- heid open haard, veel schoon-metselwerk in woonkamer en hal, 3 slaapkamers, garage berging, hardhouten kozijnen, dubbel glas, ruime percelen grond, 260 m2, de tuinen zijn op het zuiden gelegen. Koopsommen, vanaf 164.500,- vrij op naam, subsidie 1e jaar (afhankelijk van inkomen) 3 400,-, maandlasten: nettolasten 625,- per maand, bij 100 financiering van de koopsom en rekening" houdend met subsidie. INLICHTINGEN! VAN GINDEREN BOUW EN EXPLQITATIEMAATSCHAPPIJ BV Westersingel 9, 4600 AL Bergen op Zoom, tel. 01640-52598 b.g.g. 01646-4798.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 38