•Beraad ziekenhuisbestuur over informatieverzoek S TA DSKLIPPER vier Vrijgevige melkman maanden naar gevangenis 'Tegenvallers reden voor beëindiging van dienstverband Lampe' Terneuzenaar De Zeeuw wil stukje historie kopen Eis zes weken tegen Terholenaar voor ongeval na drankmisbruik 10ND VERTREK ALGEMEEN DIRECTEUR Teleurstellend jaar voor de Bathpolders JSIj ATERDAG 20 AUGUSTUS 1983 rtAhfld PZC /provincie 13 ciek jqdDELBURG Het dagelijks bestuur van de stichting Oosterscheldeziekenhuizen in Goes DZierikzee beraadt zich erover of de voorzitter van de ondernemingsraad op korte termijn ille schriftelijke informatie van betekenis kan krijgen over de op handen zijnde beëindiging het dienstverband van algemeen directeur C. Lampe. Tijdens de behandeling van het kort geding dat de ondernemingsraad tegen het bestuur heeft aangespannen verklaarden pijdag voorzitter M. Loeve en tweede secretaris A. Schraven dat de stukken wat hen betreft beschikbaar kunnen worden gesteld. Ze wilden daarover evenwel eerst overleg met de jndere leden van het dagelijks bestuur. t)e« PPtt pe president van de rechtbank ;hikt liddelburg, mr G. André de la Porte, d een suggestie in deze richting adat was gebleken dat de beide Ia* BÖjen in het kort geding onwrik- ste- (ur tegenover elkaar bleven staan Ie ondernemingsraad hield vol dat (t bestuur de nodige informatie "i beeft toegezegd en eiste dat deze s„ belofte wordt nagekomen. Mr S. gpruljt, die de ondernemingsraad ver- jgenwoordigde, wees er ook op dat in ter. je wet op de ondernemingsraden ekj. ttat dat over benoeming en ontslag pnfunctionarissen op het niveau van iampe advies moet worden gevraagd, 'isa yet deze zienswijze was de procureur hol» rin het ziekenhuisbestuur, mr A. Min- j jerhoud, het niet eens. Hij stelde dat •fat niet gaat om ontslag, maar om «mdiging van de dienstbetrekking 1(jgl ider minne. En in dat geval hoeft het ordeel van de ondernemingsraad let te worden gevraagd. 'olgens Minderhoud is er ook geen 'te van een conflict tussen het iur en de algemeen directeur. Ze Jn het erover eens geworden dat het ■rstandig is de onderlinge relatie te j (èlndigen Daar staat tegenover dat. Ml wis Spruijt naar voren bracht, noch ie ondernemingsraad noch het be- van de specialistenstaf het in et belang van het ziekenhuis vinden at Lampe vertrekt. De ondeme- itad mingsraad is niet gebleken dat Lam pe te kort zou schieten in de uitoefe ning van zijn taak als directeur en wel zozeer dat beëindiging van de dienst betrekking noodzakelijk is. De ondernemingsraad vindt het, ze ker in een tijd van bezuinigingen, onverantwoord dat met directeur Lampe een financiële regeling is ge troffen. „Krijgt immers Lampe in het kader van een afvloeiingsregeling geld mee", zei mr Spruijt, „dan gaat dit ten koste van de gezondheids zorg". De ondernemingsraad vindt het ook niet nodig de directeur geld mee te geven. Want als er een dwin gende of gewichtige reden is om de arbeidsovereenkomst te beeindigen dan is er geen sprake van schade plichtigheid en als die reden er niet is, dan is er ook geen aanleiding om de dienstbetrekking te beëindigen. Spruijt voegde er nog aan toe dat het Speelautomaten opengebroken SCHARENDIJKE - De beheerder van het restaurant "Molen De Lelie', J. B. uit Scharendijke. heeft bij de rijkspo litie aangifte gedaan van een inbraak in zijn zaak. waarbij twee speelauto maten werden opengebroken. Dit moet zijn gebeurd in de nacht van woensdag op donderdag. Het is niet bekend hoeveel geld er in de speelau tomaten zat. evM KLL4ND-BATH - Voor Landbouw- uatschappij De Bathpolders is het 31 maart geëindigde boekjaar 1)82-1983 teleurstellend geweest. Het kdrijfsresultaat was 177.000 nega tief tegen een positieve uitkomst in het voorgaande boekjaar van (130,000. !0 A Doot bijzondere baten, terugontvan gen belastingen en WIR-premies te, de winst uiteindelijk uit op /28MQ (vorig jaar 190.700). Voorge- J steid wordt een dividend van 5 pet ivorigjaar 12 pet). Het dividend wordt voor een deel betaald uit de dividen- dreserve. zo blijkt uit het jaarverslag. Het geringe resultaatis vrijwel geheel 'iKoorcaakt door het optreden van. ten schimmelziekte in de grote partij J,)len. Aangezien besloten is de ibollencultuur te beëindigen, )uwt De Bathpolders erop, dat It soort risico's is geëlimineerd, grote appeloogst in West-Europa 'orzaakte tenslotte een langdurig ■bederf en een overigens zeer irkt verlies voor de fruitteeltaf- VOORZITTER M. LOEVE: GOES „Tegenvallers in de manier waarop bestuur en directie kon den samenwerken en te genvallers in de resulta ten die de directie heeft bereikt". Met deze woorden omschreef voorzitter M. Loeve van het bestuur van de Oos terscheldeziekenhuizen vrijdag desgevraagd de aanleiding vooi de beëindiging van het dienstverband met de algemeen directeur van het ziekenhuis in Goes, dokter C. Lampe. Loeve hield zich nadrukkelijk op de vlakte bij het ge ven van inlichtingen over de reden waarom Lampe (sinds begin 1980 directeur) vertrekt. De voorzitter sprak ie der gerucht tegen dat er sprake zou zijn van een conflict tussen hem en de algemeen directeur. „Het bestuur en de heer Lampe zijn gewoon tot de conclusie gekomen dat het beter is het dienstverband te beëin digen". aldus Loeve. Hij vertelde dat de geringe voortgang in de nieuw- bouwplannen voor het ziekenhuis in Goes en problemen in de organi satie van het ziekenhuis als teleurstellende resul taten kunnen worden aangemerkt Over dat laatste wilde dokter Lampe geen commentaar geven. Wel wees hij erop dat overal in den lande ziekenhui zen met tegenvallers op het gebied van de finan ciën te kampen hebben, zeker als het gaat om bouwplannen. Hij zei zich globaal wel in de door voorzitter Loeve Goese pastoor F. Bastiaensen legt werk neer GOES Pastoor F. Bastiaensen beeft de bisschop van Breda verzocht bem tegen het eind van 1983 te ont heffen van zijn pastorale werk in de pirochic van H. Maria Magdalena te ïoes. kastoor Bastiaensen werd 22 oktober 1^18 geboren te Ginneken. In 1942 hij priester. In hetzelfde jaar «rd hij kapelaan in Sas van Gent en 1 1945 kapelaan in Stoppeldijk. In W werd hij leraar godsdienstonder- >i]s van het Onze Lieve Vrouwe- ffceum in Breda en later ook mode stor van deze school. In 1967 werd hij jsstoor van de parochie van de H. mmmarus in Steenbergen. Tevens is lastiaensen deken van het toenmali ge dekenaat Steenbergen geweest, ilnds 1972 werkt hij in Goes bistoor Bastiaensen is van plan in «wedorp te gaan wonen. Hij zal daar a overleg met parochie en bestuur [og werkzaam zijn in het bejaarden- Ms De Kraaijert aldaar, Hij is ook Kschikbaar voor pastorale diensten de regio. Reinigingsbedrijf in beroep tegen besluit raad Sas van Gent AS VAN GENT Het reinigingsbe- hjf in Middelburg heeft beroep aan gekend tegen het besluit van de toeentcraad van Sas van Gent om «vergunning voor het ophalen van 'drijfsvuil te weigeren. B. en w. 'den evenwel aan een oordeel over >t beroepschrift twee maanden uit 1 stellen 'gezien de aard van de foblematiek'. Het college wil eerst hoorzitting beleggen voor de «bcommissie. 'd voorstel komt aan de orde in de adsvergadering van donderdag 25 i&istus. Die begint om 19.30 uur in gemeentehuis. j* raad bespreekt dan verder voor dien voor vaststelling van de vra- °RJst nieuw- en vernieuwbouw 1983, 'treding tot de gemeenschappelijke hing districts Gezondheidszorg- >t en een garantiestelling voor de '^vereniging Philten in Phillppi- ARNEML'IDEN - De opnamen voor het showprogramma waarvoor de Tros Zeeland als locatie heeft ge kozen. werden vrijdag op het vliegveld Midden-Zeeland voort gezet met in het middelpunt de fluitiste Berdine Stenberg. In het mandje van een heteluchtballon vertolkte zij het tot de top van de hitparade geklommen werkje 'Rondo Russo'. Na de vlucht in de ballon, waaraan de nodige voorbereidingstijd voor af was gegaan, moest de camera man, die in een tweede ballon de fluitiste volgde, tot de conclusie komen dat er blijkbaar iets mis was gegaan, want er waren geen opna men. zodat alle moeite voor niets was geweest Er was geen tijd meer om de ballons, die volgens afspraak weer naar de eigenaar moesten worden teruggebracht, ten tweede male te doen opstijgen De opna men rond Berdine Stenberg zullen zodoende op een nader te bepalen tijdstip herhaald moeten worden. Het resultaat van de opnamen In Zeeland, waaraan artiesten uit bin nen- en buitenland hebben meege werkt. zal donderdag 1 september te zien zijn onder de titel 'Zomer hits '83'. Het tv-programma wordt gepresenteerd door Ron Brandste den Berdine Stenberg in het mandje van de luchtballon. ziekenfonds Midden-Zeeland inmid dels al heeft laten weten niet te willen opdraaien voor de kosten van de afvloeiingsregeling. Het dagelijks bestuur van het zieken huis hoeft volgens de zienswijze van 'mr Minderhoud zijn handelwijze al leen maar voor te leggen aan de zogenaamde raad voor maatschappe lijke rekening en verantwoording, te vergelijken met een algemeen be stuur. In deze raad, die het bestuurs beleid kan goedkeuren of de bestuurs leden naar huis kan sturen, hebben twee vertegenwoordigers van de on dernemingsraad zitting. De raad - en dus ook de door de ondernemingsraad benoemde leden - heeft uitgebreide schriftelijke informatie ontvangen over de voorgenomen beëindiging van het dienstverband van dokter Lampe. Deze zaak is op 30 juni aan de orde gesteld in de raad voor maatschappe lijke rekening en verantwoording. De raad besloot toen de kwestie voorlo pig in de ijskast te zetten Het bestuur heeft, zo bleek uit de woorden van Minderhoud, het in deze bevriezings periode onjuist gevonden om aan wel ke instantie in het ziekenhuis dan ook nadere informatie te verstrekken. De beëindiging van Lampes dienst verband staat volgende week woens dag weer op de agenda van de raad voor maatschappelijke rekening en verantwoording van de stichting Oos terscheldeziekenhuizen. Voorzitter Loeve vertelde tijdens het kort geding dat dan de volledige overeenkomst tussen het bestuur en de algemeen directeur ter tafel komt. met inbegrip van de financiële regeling. De vraag bestaat alleen nog of deze regeling uit de verpleegtarieven danwel uit het eigen vermogen van het ziekenhuis kan worden betaald. Daarover moet nog met het centraal orgaan voor de tarieven in de gezondheidszorg over leg worden gevoerd. geschetste aanleiding voor zijn vertrek te kun nen vinden. Het bestuur en de alge meen directeur waren overeengekomen het dienstverband al per 1 augustus jl te beeindi gen. Het besluit van de raad voor maatschappe lijke rekening en verant woording zijn oordeel over de zaak op te schor ten. heeft dit doorkruist Loeve weigerde te ver tellen hoeveel geld met Lampes vertrek is ge moeid Hij zei dat afge sproken is dat de direc teur (hij is 59 jaar) in dienst van het zieken huis zal blijven tot hij een beroep kan doen op de met de VUT verge lijkbare overbruggings regeling die in de zieken huiswereld geldt Uitspraak Mr André de la Porte bepaalde de uitspraak in het kort geding op vol gende week donderdag of zoveel eer der als mogelijk is. Hij kon niet toe zeggen dat hij zijn beslissing al be kend kan maken vóór de vergadering van de raad voor maatschappelijke rekening en verantwoording. Dat be treurden beide partijen, waarop de president van de rechtbank de sug gestie deed de voorzitter van de on dernemingsraad dezelfde stukken te geven als waarover de leden van de raad voor maatschappelijke rekening en verantwoording de beschikking hebben. Daar stemde de voorzitter. J Wedekind, mee in. Als het nu inder daad tot de beschikbaarstelling van deze stukken komt. zal de rechtbank president geen uitspraak doen Recherche Middelburg pakt Heroinedealer in Den Haag MIDDELBURG - De recherche van de gemeentepolitie in Middelburg heeft donderdag in Den Haag de 25-jarige H. B. uit die stad aangehouden. B„ die vroeger in Middelburg woonde, wordt ervan verdacht vanuit een pand in Middelburg-Zuid heroïne te hebben verkocht. Dat deed hij samen met H. D. K. S. -eveneens een voorma lige Middelburger-, die al in juni is gearresteerd. Omdat momenteel het vooronderzoek tegen S in volle gang is, had de politie in Middelburg er belang bij, dat ook B zo snel mogelijk werd aangehou den Daarom togen de Middelburgse rechercheurs naar de residentie, waar zij B. in de buurt van zijn woning op straat zagen lopen. B. is meegenomen naar Middelburg en is ingesloten Dinsdag wordt hij voorgeleid aan de officier van justitie. Hij heeft nog niet bekend, maar volgens een politie woordvoerder zijn er bijzonder veel aanwijzingen die duidelijk maken dat B wel degelijk heeft 'gedeald Slachtoffer verdrinkingsgeval Sas van Gent SAS VAN GENT Door een vergis sing bij de rijkspolitie is vrijdag in het artikel over een verdrinkingsgeval in Sas van Gent het verkeerde slachtof fer gemeld. Niet de 25-jarige IJ. P R. Tallec kwam om het leven, maar de 40-jarige A. P M Kerkdavid Tallec werd in zorgwekkende toestand opge nomen in het Sluiskilse Elisabethzie- kenhuis. Zijn conditie gaat vooruit. Jaap de Zeeuw: „Temeuzen is slordig omgesprongen met z'n verleden" Temeuzen? Een stad zonder geschiedenis zeggen de kenners. In de derde havenstad van Nederland zal niemand een fraai gerestaureer de rij grachtenpanden aantreffen. Wat Terneuzen nog had aan 'dingen van vroeger' werd in de jaren zestig en zeventig door driftige slopers tegen de grond geworpen. Terneuzen is, als havenstad, immers een stad van werkers. Die hebben weinig tijd voor onzin als monumentenzorg en gaan schouderophalend voorbij aan mammoetresten en boomstronken uit de tijd van de Bataven. Het Terneuzens Museum is daarvan het bewijs. Dat ziet slechts met heel veel moeite kans een kleine, interes sante collectie bijeen te schrapen En ook een vereniging als 'Oud- Temeuzen - op de barricaden voor al het goede - piekert zich de kop regelmatig suf over de invulling van het jaarlijks programma. Ja, in Axel hebben ze het beter geregeld. Daar hebben ze hun geschiedenis door de jaren heen goed beschermd tegen mot en slopershamer Het is dat het Axel is. maar anders zou de rechtge aarde Terneuzenaar er jaloers op zijn. Jaap de Zeeuw, raadslid van Ter neuzen én in z'n vrije tijd ook vice-voorzitter van het museum, vindt dat het tijd wordt eens heel ernstig met elkaar te praten over de historie „Temeuzen is", vindt hij. „slordig omgesprongen met z'n verleden Het is heel moeilijk geble ken een verantwoorde, permanente historische collectie op te bouwen Kijk maar naar de ervaringen, die het museum daarmee heeft" En aan herstel van die verloren waarden hoeft niemand nog te den ken De Zeeuw „Je kunt natuurlijk met beginnen aan het verplaatsen van historische panden van elders naar hier Daar is niks eigens aan' Nee. De Zeeuw - die zich ook al bezighield met de restauratie van de molen 'Windlust' in Hoek - ver wacht veel meer van een drijvende attractie: een door vrijwilligers op te knappen oude botter, klipper of tjalk. „Een soort vlaggeschip van de gemeente Terneuzen", droomt hij. Vorige week was De Zeeuw nog op het IJsselmeer „Daar zie je enorm veel van die scheepjes, ik vind het een imposant gezicht". Jaap de Zeeuw - ooit zelf op de grote vaart - vindt het jammer dat de Zeeuwse gemeenschap onlangs een oud scheepje 'verloor', toen herdoor de eigenaren in Goes werd overge dragen aan een Belgisch museum. „Een gemiste kans", noemt hij dat. Volgende week stuurt hij een brief aan alle mogelijke instel lingen in de Kanaalzone om aan dacht te vragen voor z'n project. Een citaat uil dat schrijven: „Het moet mogelijk zijn middels een breed opgezet particulier initiatief één of meerdere historische scheep- stypen te restaureren en te exploi teren. Daar waar het onze stad ontbreekt aan historische gebou wen of andere historische elemen ten kan de aanwezigheid van één of meerdere gerestaureerde scheep- stypen, afgemeerd op een markant punt in een van de havens of kana len, een visitekaartje worden voor onze stad". Jaap de Zeeuw verwacht dat een dergelijke drijvende attractie een toeristische trekpleister kan wor den Binnenkort wil hij een initia tiefcomité formeren, dat in een later stadium over moet gaan in een stichting of een vereniging. De ko mende maanden moet bovendien de financiële haalbaarheid worden getoetst. En bovendien dient er een geschikt scheepje gevonden te wor den. De Zeeuw „Om te beginnen denk ik dat we bij onze speurtocht naar een schip de hulp van met name de binnenschippers - die toch in heel Nederland rondvaren - heel goed kunnen gebruiken". En is er een schip gevonden, dan zal een handvol vrijwilligers beschikbaar moeten zijn om het op te knappen. Jaap de Zeeuw: „Wie weet groeit hier nogeens iets heel moois uit In Friesland heb je de skütsjes. wie weet kunnen we over een paar jaar op de Westerschelde een klipperra ce houden. Hij heeft tot nu toe veel positieve reacties gekregen. Een enkeling schiet De Zeeuw ook al aan over een permanente lig plaats voor de izeg maar stadsklip- per van Temeuzen. „Zo'n klipper moet je op een vaste plaats leggen", voegde een plaatselijk kunstschil der De Zeeuw vrijdag in het voorbij gaan toe „Ik weet nog wel een plelge de Oostkolk. Want die wa terpartij ligt er toch ook maar ver zopen bij". En de kunstenaar zelf toonde zich bereid in dat geval leuke tekeningen van het 'museum schip' te verkopen. Voor weinig geld. Jaap de Zeeuw is intussen op zoek naar een startkapitaal van pakweg een ton Voor honderddui zend gulden kan Temeuzen dus een stukje historie kopen. Die van Axel zullen nog raar opkijken' Wout Bareman RIJVERBOD VANEEN JAAR MIDDELBURG De rechtbank heeft vrijdag de 34-jarige in Den Haag wonende vrachtwagenchauffeur A. L. conform de eis voor verduistering van een lading melkproducten en rijden onder invloed veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf en éen jaar niet rijden. De man was vorig jaar augustus met een vrachtauto vol melkproducten op weg van zijn werkgever de Melk Unie Holland naar een vestiging van Albert Heijn in Den Haag toen hij plotseling zijn koers wijzigde en met het hele boeltje aan melk. pap. yoghurt en andere melkprodukten Belgie binnen reed. Daar begon hij de zaak koste loos in allerleicafé's te distribueren, wie maar wilde kon een doos melkpro ducten van hem krijgen. Daar ston den dan weer wat alcoholische ver snaperingen tegenover en het gevolg was. dat de man met een nagenoeg lege wagen tenslotte Zeeuwsch- Vlaanderen binnenreed, waar hij in een café te Breskens zijn laatste dozen uitdeelde. Hij werd toen ook prompt aangehouden voor rijden onder in vloed met een bloedalcoholpromilla- ge van 2.62. Voor driemaal rijden onder invloed werd J. M. uit Gapinge veroordeeld tot drie weken gevangenisstraf en twee jaar rij-ontzegging, Zijn inbe- slaggenomen tractor krijgt hij terug. Tegen M. was twee weken gevange nis geeist. twee jaar rij-ontzegging en verbeurdverklaring van de tractor. De Belg M. A. uit Sint Niklaas werd voor het veroorzaken van een ver keersongeluk augustus vorig jaar bij Axel (vier gewonden) veroordeeld Lot een boete van 1500.-. twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf en achttien maanden rij-ontzegging Er was in deze zaak geen sprake van drankgebruik, maar A. reed met 120 km per uur op de linkerweghelft toen een tegenligger naderde. Er was in deze zaak tweeduizend gulden boete geëist, twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf en één Jaar niet rijden in Nederland A UTO NA KROEGENTOCHT TEGEN BOOM MIDDELBURG Voor het veroorza ken van een verkeersongeluk, waar bij een inzittende van zijn auto ern stig gewond raakte, is vrijdag voor de rechtbank in Middelburg legen een jongeman uit Tcrhole twaalf we ken gevangenisstraf geéist, waarvan zes weken voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. De 26-jarige M. G. reed in de nacht van januari 1983 bij Kloosterzande zijn auto tegen een boom, toen hij teveel gedronken had. Een man, die naast hem zat, brak bij dit ongeval beide onderbenen. De bloedproef wees later een alcohol- promillage van 2,17 aan. Zijn passa gier zat zodanig bekneld in de auto. dat de brandweer hem uit het wrak moest bevrijden na veel zangwerk. De man werd daarna naar het acade misch ziekenhuis in Gent vervoerd. Rechtbankpresident mr G H Nomes hoorde men opmerken „U mag blij zijn dat er geen doden gevallen zijn en dat u zelf nog leeft", en officier van justitie mr R Beaumont tekende in algemene zin aan „Soms bereikt men het huis weer, dat is dan een geluk" De officier vond het vooral kwalijk, dat er met een soort 'voorbedachte raad' een kroegentocht met de auto was gemaakt en hij tekende in zijn requisitoir eveneens aan. dat de eer ste opmerking van de jongeman, toen de politie by het wrak van de auto kwam. was geweest „Jongens, jullie zien wei dat ik flink gezopen heb" De rechtbank doet vrijdag 2 septem ber uitspraak in deze zaak. Veel activiteiten rond onderwijsdag in Heinkenszand HEINKENSZAND - In Heinkenszand wordt woensdag 28 september de Zeeuwse onderwijsdag van het Schoolmuseum gehouden. Op deze dag. die van 08.30 tot 13.00 uur in 'De Stenge' wordt gehouden, wordt infor matie gegeven over kinderboeken en is er een onderwijsleermiddelen ten toonstelling. Het programma omvat onder meer een optreden van een schrijverscollec tief met Willem Wilmink en Hans Dorresteijn. de toneelbewerking van het boek 'Minoes' van Annie M. G. Schmidt door theatergroep Shuttle, expositie van illustraties kinderboe ken. praten met schrijvers en een kinderboekenmarkt Verder is er een poppentheater en de film 'De gebroe ders Leeuwenhart" en optreden van de popgroepen 'Amazing Stroopwa fels' en het damesorkest 'Het Salon' Bejaarde fietser gewond in Hoek HOEK De 71-jarige fietser A. V. uit Hoek is ernstig gewond bij een fron tale aanrijding met de auto van p. l. van A. uit Temeuzen op de kruising van Molendijk en Rozenlaan In zijn woonplaats. V werd geschept en op het wegdek geslingerd Hij .noest met verscheide ne botbreuken naar het Elisabethzie- kenhuis in Sluiskil worden vervoerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 37