Verscherpte strijd tegen iet voetbal-vandalisme Finse atleet bekent bloeddoping Vermeule mist record op kilometer maar net Onderdaktoernooi badminton Zierikzee Attractief Jong Ambon kan Vlissingen niet stoppen: 6-3 EER SAMENWERKING OVERHEID EN VOETBAL 5 Argentijnse 1 ege in WK- ace Cadet i toiterteam rijfde in {otterdam Irene van der Laan 2 keer Kanaal over Kleine zege West-Duitsland Wim Evertse heeft grote plannen ronde Zierikzee LIJDENS DE SPELEN VAN MOSKOU us -Ü^RDAG 20 AUGUSTUS 1983 PZC/sport 17 [1ST (ANP) De overheid en het betaalde voetbal gaan nauwer samenwerken in de strijd jen de voetbalvandalen. Het uitgangspunt hierbij is, dat ook de veroorzakers van rellen 'h supporter van een club voelen. Het verwijderd worden uit een stadion of de plicht zich te elden bij een politiebureau ten tijde van een wedstrijd van hun favoriete club wordt rhalve als een zware straf ervaren. leiding bureau veiligheid KNVB. is duidelijk sprake van betrokkenheid van het openbaar ministerie bij de ondersteuning van de strijd tegen het isual ook het openbaar ministerie voetbalvandalisme. „Niet de suppor- ler reageren. Naast onder meer de ter maakt uit wat er in de stadions liele eenheid, die geen aanhou- gebeurt", zo zei hij in het KNVB- sbevoegdheid heeft, zullen poli- sportcentrum in Zeist. ..maar de clubs dmgsplicht. Daardoor hebben alle of- burger. die deze moge- i wel bezitten, aanwezig zijn op jibune om raddraaiers te ïdentifi- tn en te doen voorgeleiden voor de oer van justitie. Volgens mrH. van en, officier van justitie in Dor- 0015 dag OUWERSHAVEN (ANP) De eer- mij, race van de wereldtitelstrijd zei- de.j in dc cadet-klasse is vrijdag ge- onen door de Argentijnse broers rada. De openingswedstrijd op het (vclingenmeer bij Brouwershaven K onder ideale omstandigheden, ujbdkracht 3/4, van start. clubs hebben thans de gelegen- i eerder dan voorheen een bezoe- bi] orderverstoring buiten de hek- i te zetten. Ook als geen sprake is een zuiver strafbaar feit. Daar- drecht en lid van de commissie bege- en de politie. En die weten zich gerug- gesteund door overheid en justitie' De mogelijkheid bestaat thans on middellijk na een vergrijp een geld boete te eisen van maximaal vijfhon derd gulden. Ernstiger vergrijpen zul len versneld door justitie worden be handeld en kunnen leiden tot mei- Ier invloed van het zonnige weer ïte de wind af tot kracht 2, waar- grote verschuivingen optraden, lederlands Drontman en De Vries Soren hun eerste plaats aan de itere Argentijnen en zagen steeds tegenstanders over zich heen 3. Onder hen waren ook de ierlandse kampioenen Erik Mohr Pepping, die als beste ierlanders eindigden op een derde 14 als. De Cadet is een jeugdklasse ;een maximumleeftijd van 17 jaar. regerend wereldkampioen Rutger ïr (een broer van Erik) is nu 'te fen mag zijn titel niet verdedigen. ïhet wegvallen van de wind werd eerste van in totaal zeven wed den om de wereldtitel een langdu- zaak. Pas na drie uur was het veld len, net zeven minuten voor de ölmlet. Vandaag worden twee strijden gehouden in de A-klasse, rin de titelwedstrijd wordt uitge- cta. terwijl de B-klasse een rust- De eerste start is om elf uur. Magiaren beide groepen één race, ie A-groep start dan om elf uur. Maandag hebben de A-zeilers een ustdag, lag eerste race. 1 Guillermo en raaoParada (Arg.); 2 De HartiglVDirx 13 Mohr'Pepping (Ned.). 4 Bomans mes (Bel.); 5 Ripoll'Alfonsin (Arg6* r® Sotinl/Hayness (Arg), 7 Drontmann/De tï «es (Ned I. 8 Noetzel/Michalik (Pol.), 9 .f oarclalCLeJman (Pol.), 10 Martinez/Blan- (Arg.i Contract De Mos ferd al verlengd HSTERDAM (GPD) Het bestuur nAjax heeft nu al besloten om het ntract met trainer Aad de Mos met te jaar te verlengen. De Mos stond •juli 1984 onder contract. Door de mtijdse verlenging zal de Hage- in ieder geval tot medio '86 bij In dienst blijven. lefenwedstrijd MZ DDELBURG In het sportcen- n Slaghvaert speelt het eerste Bvan de tafeltennisvereniging MZ rmiddag zaterdag) om 13.00 uur ioefenwedstrijd tegen het estduit- Alendorf. ZIERIKZEE In de sporthal 'Onder dak' in Zierikzee wordt vandaag (za terdag) en zondag het twaalfde 'On- derdak'-badmintontoernooi gehou den. De belangstelling voor dit ope- ningstoernooi valt danig tegen. Een paar jaar geleden nog besloot de organisatie om er twee toernooien van te maken (één voor de kwalita tief betere spelers en één voor de mindere spelers) die in twee afzon derlijke weekends werden verspeeld. „Toen konden we de vele aanmeldin gen niet in één weekend op de banen kwijt. Als het doorgaat zoals het dit jaar is dan lijkt het er op dat we nu weer kunnen gaan denken over één toernooi in één weekend", zegt wed strijdleider Ad Horst. Door het geringere aantal inschrijvin gen zit hij wel makkelijk met zijn speelschema voor het komende week end. waarin de kwalitatief beteren aan bod komen. In de hoogste groep, het A2, zijn Frans Swinkels (al meerdere keren triomfa tor in Zierikzee) en Igo Jongen goede kanshebbers. Over de (Zeeuwse) deel name van Danny Mol bestaan nog twijfels. Mol moet namelijk laat spe len en dat past hem niet zo goed in verband met zijn werk. Bovendien heeft de aan hem gekoppelde Ruud Snijders in het dubbelspel afgemeld. Een andere partner is er nog niet zodat voor Mol alleen het herenenkel en het gemengd dubbel overblijven. In het damesenkel zijn Tanja Tien pond en Brigitte van de Water de Zeeuwse troeven. Ilse Jongen en Dia na van der Wielen behoren tot de tegenspelers. In het herendubbel zijn de combinaties Jongen/Wouter van Voorthuizen en Frans Snijders/John IJzermans het kansrijkst. Bij het da- mesdubbel zijn er slechts 2 combina ties; Van de Water/Tienpond en Ilse Jongen/Lonny Lavalette. Een leuke (gelegenheids)combinatie in het gemengd dubbel is Tanja Tien- pond—rans Snijders Een duo dat zeker niet kansloos moet worden geacht in de strijd tegen onder meer Lavalette/Jongen, P Weijling/J. Strbnks, IJzermans/Van der Wielen en. als Mol tenminste komt, Van de Water/Mol. In het B-toernooi doet onder meer 'good-old' Tobi Lammers weer mee. Daarnaast hebben van Zeeuwse zijde onder meer Robin Hofland, Ike van Grieken, Gerda Ricmens, Catharina Cliristiaansen en Claudia van Raal- ten zich opgegeven. Zaterdag wordt er gespeeld van 9.00 tot 21.00 uur en zondag van 9.00 tot 17.00 uur. Tussen 1.00 en 5 uur zondagmiddag worden er finales gespeeld. Piet Oerlemans treedt op als bondsgedelegeerde en Simon Christiaansen als hoofd- scheidsrechter. ficieren van justitie gele kaarten ont vangen. De vandalen die zich door uitspraak van de politierechter moe ten melden, zullen daarbij op het politiebureau de hun uitgereikte gele kaart, waarop de meldingen worden geregistreerd, moeten tonen. De KNVB heeft zijn voorschriften voor de clubs die betrekking hebben op orde en veiligheid inmiddels ver scherpt. Alle verenigingen dienen een veiligheidscoördinator te benoemen. Deze moet bevoegd zijn namens de club zonder ruggespraak op te treden. Het is onder meer zijn plicht overleg te plegen met dc coördinator van de tegenpartij, de politie en de gemeen telijke instanties. Hij moet tijdens de wedstrijd voortdurend in contact staan met de politiecommandant en het hoofd van de eigen ordedienst. Voor de groep bezoekende supporters moet voorts tenminste een vak staan plaatsen beschikbaar zijn dat door hekken van minimaal 2.30 meter vol ledig van de overige tribunes is ge scheiden. Indien een club zijn ver plichtingen op het gebied van veilig heid niet nakomt, vindt het sectiebe- stuur dat wanneer ongeregeldheden plaatsvinden, sprake is van nalatig heid. Dat standpunt zal ter kennis van de tuchtcommissie worden ge bracht. RCS-Krabbendijke SOUBURG In verband met de wielerwedstrijden, die vandaag in Souburg worden gehouden, begint de voetbalwedstrijd RCS-Krabbendijke niet om 14.30 uur. maar om 18.30 uur. Oud Zeeuws team speelt gelijk HOEDEKENSKERKE De wed strijd tussen het oud Zeeuws elftal en de familie Uiterhoeve werd in Hoede- kenskerke op 2-2 afgesloten. Belang rijker nog voor coach Ko Simonse van het Zeeuwse team was de op brengst voor Sport Steunt Zonne veld, namelijk f969. Frans Uiterhoeve scoorde het ope ningsdoelpunt. dat tot de rust ge handhaafd bleef op het 'scorebord' Na rust scoorde Hans Bergs 1-1. een eigen doelpunt van Jan Uiterhoeve betekende 1-2 voor Zeeland maar Leo Uiterhoeve bepaalde de eindstand op 2-2. VLISSINGEN Het stadium van experimenteren met een brede selec tie bij Vlissingen is al voorbij. Trai ner Bert Pentury is van plan in de oefenwedstrijden, die voor het nieu we seizoen nog resten, een vaste kern van spelers tot een vloeiende eenheid te smeden. Tien namen staan al vast: Hans de Roover in het doel. Jaap Meerman en Ron van Dam in de centrale defensie, Ron Aarnoutse als linker flankverdediger, Gcrrie Ei kenhout, Huib Meerman en Taco van de Velde op het middenveld en Rob Baljeu, Johnny Livramento en Frans Schaap in de aanval. Voor de positie van rechter flankverdediger komen nog drie kandidaten in aanmerking: Barend Vader, Rob van Sprundel en Chris Welleman. Samen met het technisch vaardige en verrassend goed spelende Jong Am- bon zorgde deze vaste kern gister avond voor een spektakulaire en boeiende oefenwedstrijd, met vaak uitstekend spel van beide kanten. Pas na de rust (3-3) capituleerde Jong Ambon voor het grotere aanvalsge- vaar. dat Vlissingen kon creëren. Bij het laatste fluitsignaal van scheids rechter Paul de Nooijer had de forma tie van trainer Pentury niet alleen een 6-3-zege veroverd, maar ook het ver trouwen van het Vlissingse publiek. Aanvankelijk was er bij Vlissingen nog sprake van enige disharmonie tussen de linies: het aanvallend inge stelde middenveld ving de verrassend snelle tegenstoten van Jong Ambon onvoldoende op, waardoor de verdedi- Taco van de Velde en de vallende Ron van Dam moeten toezien hoe een aanvaller van Jong Ambon op doel knalt. DOVER (ANP) Irene van der Laan (Vlaardingen) is vrijdagmor gen 18 uur en 13 minuten nadat zij in Dover te water was gegaan weer op het strand van deze Engelse kustplaats gestapt nadat zij Het Kanaal in beide richtingen was overgestoken. De 22-jarige Vlaardingse binnen- huis-architecte leverde met haar lijd de beste prestatie voor dames in de dubbele oversteek van Het Kanaal. Zij verbeterde het record van de Canadese Cythïa Nicols. die op 15 augustus van het vorig jaar een tijd van 18 uur en 55 minuten maakte, met 40 minuten Irene van der Laan was donderdag morgen om 9.00 uur uit Dover vertrokkenZij arriveerde acht urn en tien minuten later in Calais. Na een rustpauze van tien minuten ging zij opnieuw het water in, waar na zij tien uur en vijf minuten later in Dover weer voet aan land zette. AMSTELVEEN In de strijd om het Europees hockeykampioenschap won West-Duitsland slechts met 3-1 van Frankrijk. Een uitstekende pres tatie van het Franse team. dat ge traind wordt door de Nederlander Ton van Gils. Spanje versloeg Oostenrijk met 10-0, Engeland won met 2-0 van Wales. De stand In groep a: Sparue 2 2 0 0 4 13- 2 West-Duitsland 2 2 0 0 4 11- 1 Engeland 2 10 12 4-3 Frankrijk 2 0 1112-4 Wales 2 0 1111-3 Oostenrijk 2 0 0 2 0 0-18 Europees record hockeyer Spanje AMSTELVEEN De Spaanse hoc keyer Mariano Bordas vestigde op de tweede dag van de Europese titel strijd in Amstelveen een Europees 'score-record'. Bordas, een 23-jarige student architectuur uit Barcelona, maakte in de wedstrijd Spanje-Oos- tenrijk (10-0) maar liefst negen doel punten. Bordas schoot zeven keer raak uit strafcomers en passeerde doelman Peter Beier ook nog eens twee maal uit een veldsituatie. Het persoonlijk score-record van Europa was in han den van Paul Litjens en de Spanjaard Juan Amat. Litjens maakte in 1974 in de interland tegen de Verenigde Sta ten acht doelpunten. Amat deed tij dens het olympisch toernooi van 1980 hetzelfde tegen Cuba. POLOTOERNOOI BRESKENS In het zwembad De Veste in Breskens wordt morgen (zon dag 21 8i een waterpolo toernooi ge houden waaraan vier Zeeuwse vereni gingen deelnemen. Het organiserende Scheldestroom fungeert als tegen stander voor de selecties van Bruinvis Sas van Gent, Schelde Terneuzen en Stormvogel uit Vlissingen. Tussen de wedstrijden die om 10.00 uur begin nen ontmoeten de aspirantenploegen van Schelde en Scheldestroom elkaar. Hoofdscheidsrechter in Breskens is P. Mechielsen. UITSTEKENDE PREST A TIES SPEER WERPEN DAMES VLISSINGEN De Middelburgse at leet John Vermeule (Dynamo) is er tijdens avondwedstrijden op de Vlis singse kunststofatletiekbaan net niet in geslaagd om het Zeeuwse record op de 1000 meter te verbeteren. Hij kwam zeventiende seconde tekort op dc beste tijd van Niek Flipse van AV uit Goes. Vermeule's tijd was 2.24.2, zodat Niek Flipse, deze avond als toeschouwer aanwezig, na afloop weer rustig kon ademhalen. ging enkele malen tegen een numerie ke meerderheid kwam te staan. Waar mogelijk viel de attractieve Zuidmo- lukse ploeg ook met veel mankracht aan en omdat de afwerking bij Jong Ambon ook voortreffelijk lukte werd een snelle 2-0-achterstand nog voor rust via 2-1. 3-1 en 3-2 goedgemaakt: 3-3. Vooral in de tweede helft lieten de nieuwe aanwinsten van Vlissingen zich gelden, want Jaap Meerman. Frans Schaap, Gerne Eikenhout en Taco van de Velde hadden een groot aandeel in de drie treffers die Vlissin gen in die periode produceerde. Binnen tien minuten was het al 2-0. Eerst lanceerde Eikenhout met een dieptepas^ de sprintende Baljeu, die raak schoot: 1-0 Na een actie tussen Livramento en Baljeu zorgde Schaap vervolgens (via een verdediger van Jong Ambon) voor 2-0. Uit een afge meten pass van Arie Pentury tekende Noes Tuhuleruw 2-1 aan Weer door Baljeu liep Vlissingen uit naar 3-1, maar Isaac Rehatta en Pieter Telussa zorgden voor 3-3. Na rust knalde Frans Schaap na een flitsende pass van Eikenhout tegen de paal, waarna Baljeu de terugspringen de bal in de netten kaatste; 4-3. Dankzij een uitstekende actie van het duo Jaap en Huib Meerman kwam Schaap opnieuw in schietpositie en kogelde nu raak: 5-3. Na een korte solo maakte Taco van de Velde er tenslotte 6-3 van. Vlak na rust had Jong Ambon overi gens enkele schitterende kansen op nog een trefTer gekregen, maar De Roover kon toen, zij het met veel moeite, redden. Voor beide ploegen was het een wedstrijd met veel per spectieven voor de komende compe titie. Trainer Ron Telussa van Jong Ambon: „En dan miste ik vanavond nog de drie gebroeders Tuankotta. Frank, John en Bert, die naar een bruiloft waren". Volharding in de bekerstrijd GOES Tijdens het weekeinde speelt het basketbalherenteam van Volharding uit Goes twee wedstrij den voor de beker tegen Exfla's, de nieuwe naam voor het vroggere be kende team Levi Flamingos. De Goe- se club speelt vandaag (zaterdag) in eigen huis, morgen in Haarlem. Volharding speelt in de tweede divisie van het district Zuid, Exfla's komt tegenwoordig uit in de tweede divisie van het sterke district Noord-Holland, zodat er waarschijnlijk voor Volhar ding geen vervolg aan deze tweedaag se bekerstrijd zal zitten. De wedstrijd in Goes wordt vandaag in de sporthal de Powl gespeeld en begint om 16.30 uur Een goede prestatie leverde ook de Belgische Sonja de Schecht van Vlier- zele, die bij het hoogspringen over 1.70 meter wipte. De belangrijkste uitslagen zl)n 60 m horden MD: 1 Astnd Kiewlet Mar 11 8. 2 Barbara Rijk Mar 13.2.3 Bianca Comelis- se Mar 15.9 80 m horden MC: Petra Ge- leijns Mar 15.2, 2 Karen Glerum Mar 16.3, 3 Angela Vandepitte Mar 16 6 80 m horden JD: 1 Gidi Kroon Dyn 15.7. 2 Geert Boeke- ma Dyn 17.3, 3 Revellno Rijk Mar 18 0 100 m horden MB: 1 Brenda v. Essen Dyn 16.9.2 Jeanette Mastenbroek Mar 17 0. 3 Jolanda de Vries AV40 17 5. 100 m horden JC: IMarco Boekema Dyn 16.4. 2 Paul v. Loon Spado 17.1.3 Wim Raats Spado 18.7 Hoog springen heren. J A: 1 Roel v. Laere SS 1.75. 2 André Verwei AV56 1.70, 3 John v. Oers Thor 1 70 Verspringen jongens B: 1 Ri chard v d. Gaast Mar 5.81, 2 Paul v. Dorst Thor 5 69, 3 Pieter v Sluys Dyn 5.35 Speerwerpen dames/MA: 1 Sylvia Rodts Mar 36 40. 2 Joyce Queckelberghe Mar 34.34. 3 Jolanda de Vries AV40 29.16. De worp van Sylvia Rodts is slechts 4 cm beneden het Zeeuwse record 100 m horden damesMA: 1 Jacolies v Gastel DS 14.9. 2 Yvonne Swaans Thor 15 2. 3 Maja de Jonge SS 17.7 110 m horden JB: 1 André Verwei AV56 15.8, 2 Richard Bernard AV56 16 5, 3 Richard v d. Gaast Mar 16.5 110 m horden JA: 1 Theo Dingemanse AV56 15,8.2 Roel v Laere SS 16.5. 110 m horden heren: 1 John v Oers Thor 15 4. 1000 m heren: 1 John Vermeule Dyn 2 248. 2 André Stroo Mar 2.27.7. 3 Rrnie v. Dijke Dyn 2 29 3 1500 ra dames: 1 Tineke Weijers PAC 4.45 9.2 Jacq Vermeule Dyn 4 53 8, 3 Jacq Mol Dyn 5.09.4 Verspringen meisjes B: 1 Jolanda de Vries AV40 4 69. 2 Nanette Koers SS 4.30, 3 Marereetden Boer DS 4 28. Hoogspringen dames/MA: 1 Sonja de Schacht 1.70, 2 Jacolies v. Gastel DS 1.60, 3 Ilse Murre SS 1 50. Speerwerpen heren/JA: 1 Tonnie Du- chatean Vlierate 69 60, 2 Jeroen v. d. Meer Oiymp 69.22, 3 Peter Castman AV56 62.72. DINSDAG WEER VAN START ZIERIKZEE Het was erg lang stil op hel Zie- rikzeese wielerfront, maar dinsdag a.s. gaat er in de Schouwse stad weer een amateurronde van start. „Het is een groots opgezet wieier- evenement". verzekert Wim Evertse. sinds en kele jaren in Zierikzee woonachtig en voorzit ter geworden van het plaatselijke wielerco- mité. „Ik denk", zegt Evertse. „dat deze ron de kan uitgroeien tot één van de belangrijk ste in Zeeland". De medewerking in Zie rikzee was groot. ..We hebben meteen de me dewerking gekregen van 45 vrijwilligers", meldt Evertse. ..en dat overtrof mijn stoutste verwach tingen" De Zierikzeese ronde gaat dwars door de bin nenstad. Daarbij wordt de volgende route van van circa 1800 meter per rondje gereden: start en finish Havenplein. We ver straat. Ravestraat, Hoofdpoortstraat, Nieu we Haven Oude Haven. Kraanplein en Haven plein. Om half zeven starten bijna honderd renners voor een koers van vijf tig rondjes Onder de 'vertrekkers' prijsrijders als Theo Appeldoorn. John de Crom. Bart van Est, Thijs Fase, Nap Ha- ge. Sam de Kok, Wim Lugtenburg. Kees de Nooijer. Kees Spaans Toon van der Steen. Kees Vleugel. Wener Wieme en Karei van Goethem. HELSINKI (RTR) De Finse lange- afstandsloper Kaarlo Maanika heeft bekend door bloeddoping twee olym pische medailles te hebben gewon nen tijdens de spelen van Moskou 1980. Maanika won zilver op de tien cn brons op de vijf kilometer. Hij verklaarde, dat hij voor de eerste wereldkampioenschappen van vori ge week in Helsinki door hetzelfde medisch team op dezelfde manier als voor Moskou geprepareerd had kun nen worden. Hij heeft dit geweigerd. „Voor Moskou wilde ik het wel een keer proberen. Daarna niet meer". Sinds Moskou '80 liep Maanika op zijn natuurlijke reserves. Hij wist zich niet te kwalificeren voor het Finse team voor de wereldkampioen schappen. De Finse hardloper gaf geen reden op waarom hij nu pas zijn bloeddoping in de openbaarheid bracht Hij wenste ook geen namen van zijn vroegere medische begeleiders te noemen. Zijn coach bij de olympische spelen in Moskou, Jouko Elovaara, bevestigde het bericht van Kaarlo Maanika. Elo vaara zei er nog bij, dat hij niet de enige atleet was op wie bloeddoping was toegepast. By bloeddoping wordt een hoeveel heid bloed van de atleet tijdens een trainingsstage op hoogte afgetapt en opgeslagen, nadat het plasma en de witte bloedlichaampjes eruit zijn ge haald. Kort voor de zware inspanning wordt het 'gezeefde' bloed terugge bracht in de aderen van de atleet De zuurstofopname wordt daardoor aan zienlijk vergroot. Onderzoekers heb ben vastgesteld, dat de prestatie van de betrokkene met acht procent wordt verhoogd. Dat kan net het verschil zijn tussen een gouden me daille en anonimiteit. Kaarlo Maanika is niet de eerste Finse atleet die bloeddoping toegeeft. Twee jaar geleden vertelde steeple- loper Mikko Ala-Leppilampi dat hij voor de olympische spelen van Mün chen 1972 door bloeddoping zijn pres taties had willen verhogen. Bij de gouden-medallleoogst van Lasse Vi- ren, eveneens een Fm. de winnaar van de vijf en tien kilometer op zowel de spelen van München '72 als Montreal '76, viel ook steeds het woord 'bloed doping Viren ontkende alle keren hardnekkig en wees naar de stimule rende werking van rendierenmelk. Overigens is bloeddoping door het internationaal olympisch comité (IOC) en de internationale atletïekfe- deratie (IAAF) niet verboden, omdat het vergrijp niet via urinemonsters kan worden aangetoond. Volgens Pekka Peltokallio. die medisch bege leider van Finse atletiekploegen was. moet bloeddoping op de zwarte lijst worden geplaatst „Bloeddoping is fout. is doping en moet dus verboden worden". OOSTERBOSCH NIET NAAR WK GRONINGEN (GPDi Wielrenner Bert Oosterbosch heeft zich terugge trokken voor het wereldkampioen schap achtervolging voor profs, dat volgend weekeinde in Zwitserland wordt gehouden. Oosterbosch heeft vrijdagmorgen de KNWU in Woerden op de hoogte gesteld. De reden is dat de wielrenner zich lichamelijk niet fit genoeg voelt. „Vanaf vorige week voel ik me ziek. Ik heb wat last van hyperventilatie. Ik ben niet honderd procent fit. Ik heb geen zin om af te gaan", aldus Ooster bosch. De kans is nu groot dat hij toch deelneemt aan de profronde van Ne derland die vorig jaar door hem werd gewonnen. Definitieve WK-wielerploeg WOERDEN (ANP) Jacques Hane- graaf en Frits Pirard zijn afgevallen als deelnemers aan het wereldkam pioenschap wielrennen op de weg, dat zondag 4 september in Alternhein (Zwitserland) wordt gehouden. Zeven renners van de definitieve ploeg zijn lid van de formatie van Peter Post. De ploeg van Fred de Bruyne is met drie man vertegen woordigd. Steven Rooks en Joop Zoe temelk zijn eenlingen in het gezel schap. Zij komen beiden uit voor een Franse equipe. De ploeg reist op 1 september per vliegtuig naar Zwitserland en ziet er als volgt uit: Hennie Kuiper (ploeg De Bruyne i. Johan Lammerts i ploeg Post). Henk Lubberding (ploeg Post). Henn Manders (ploeg De Bruyne), Adne van der Poel (ploeg De Bruyne), Jan Raas (ploeg Post). Steven Rooks, (ploeg De Gribaldy). Theo de Rooy (ploeg post), Gerard Veldscholten (ploeg Post), Leo van Vliet (ploeg Post). Peter Winnen iploeg Post) en Joop Zoetemelk (ploeg Danguillau- mei De reserves zijn. Jacques Hane- graaf (ploeg Post) en Frits Pirard (ploeg Pogglali). FAVORIET IN GOES GEKLOPT GOES De als eerste geplaatste Eli Bimbaum uit Middelburg in de strijd om het Zeeuwse D-tenniskampioen- schap, dat in Goes wordt gespeeld, is al uitgeschakeld. Hij verloor met 6-3 6-3 van Jacco Nieuwenhuijzen van de tennisclub de Bongerd uit Kloetinge. Jan Ars uit Ovezande versloeg de als zesde geokaatste Renè Hoondert (tweemaal 6-4' en hij ontmoet nu vandaag (zaterdag) in de kwartfinale Ed Hoondert uit 's-Gravenpolder. Ook de als zevende geplaatste Dick Hado de Wagenaar werd verslagen: Frans Schouw klopte hem met 6-4 7-5. Schouw werd op zijn beurt door De Jong met 3-6 7-5 6-2 verslagen. Koen Nobel (Goes) zit al in de kwartfinale na winst op Kruininger Herman Man ten (6-2 5-7 6-2). Janny Traas won bij de dames D's met 3-6 6-3 6-2 van Ria van der Linden Zij bereikte daarmee de kwartfinale, evenals Joyce Scholten van de organiserende club 't Halve Maantje uit Goes. Conny van der Vloet van TSI (na winst op Vlissingse Ruth van Dijk met 2-6-64 6-4) en Marion de Bourgraaf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 17