Kruize en Doyer 'kraken' Iers hockeyteam met 9-0 Peter Baecke: 500e duel bij Hoofdplaat Patrick Braam zwom in drie jaar naar de top Stratenloop Wolphaartsdijk met erg sterke bezetting Ganzetrek trekt honderd zwemmers PZC/sP°rt START EUROPEES KAMPIOENSCHAP Krabbendijke- Nieuwdorp: 3-3 Bijna 1000 amateurs in wielerronde van Souburg Geen zesdaagse in Antwerpen Concours van de Weelruiters II K Veer se Meerrace gaat niet door 'I VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1983 17 (\\l AMSTELVEEN (ANP) Het Nederlands herenhockeyteam heeft op de openingsdag van het tuai vierde toernooi om het Europees kampioenschap in Amstelveen meteen voor een recordscore ezorgd. Voor ongeveer 2.500 toeschouwers werd het tegen Ierland 9-0. Daarmee werd het ]o!j esultaat van titelhouder West-Duitsland, dat eerder op de dag met 8-0 over het zwakke stkïj lostenrijk heenwalste, juist overtroffen. .c spelers eisten in de geslaagde geeft. Door het ontbreken van een ata? ouverture van Oranje vooral de aan- achterzwaai moet er echter toch met ratj [acht op: Ties Kruize en Theodor uitlopen gewacht worden. Dat is een Doyer. Kruize wist vier van de vijf enorm voordeel voor Kruize. Hij is 5 Doyer liet een geheel andere speciali teit zien. De rechter-vleugelspeler toonde zich een meester in het scoren j... uit een'onmogelijke'hoek. De manier trafcorners achter doelman Carson snel en hij slaat zo hard dat de waarop Doyer 2-0 en 4-0 liet aanteke- Is werken. Voor bondscoach Wim van verdedigers de bal niet kunnen hou- ,runï [eumen betekende dat voorlopig een den" Jng8 ic.-g minder. Het deerde Kruize niet. )rgea fiat de Ieren uit alle macht probeer- er 1 een de bal op de lijn te stoppen. De 7aa,1Wc fpqm lagenaar sloeg er gewoon doorheen. "uu ZjCvU'io icam fsnHeumen: „Het lijkt misschien dat «enniskens de bal wat langzaam aan- nen was onnavolgbaar. Vrijwel op de achterlijn staande gaf hij de bal zo n zwaai mee, dat het 'muizengaatje' naast Carson toch precies werd ge vonden. snelheid. Voor de rust ging dat slecht Later liep het gelukkig een stuk be ter". Het scoreverloop was: 12 Ties Kruize (s.c.) 1-0. 31 Doyer 2-0. 40 Ties Kruize (s.c.) 3-0. 45 Dover 4-0, 48 Ties Kruize (s.c. i 5-0. 51 Van 't Hek 6-0, 53 Van Grimbergen 7-0, 68 Ties Kruize is.c.i 8-0. 69 Steens 9-0. De uitslagen zijn groep A West-Duitsland- Oostenrijk 8-0; Spanje Engeland 3-2, Wa les - Frankrijk 1-1 Groep B Nederland - Ierland 9-0; Sowjet-Unic - Polen 4-0 en Belgie - Schotland 4-2. tegen Uiterhoeve Beter HOEDEKENSKERKE Vanavond (vrijdag) speelt het oud Zeeuws elftal in Hoedekenskerke een wedstrijd te gen het voetbalteam van de familie Uiterhoeve. De wedstrijd begint om 19.00 uur. Voor het Zeeuwse team zijn uitgeno digd Henk van Oosterhout. Wim Mal- jers, Anton Schoenmakers, Daaf JlISSINGEN - Verschillende Francke. Daaf Faasse, Wim Koster, 51 ttuwsc voetbalclubs speelden don. te.en Dlngemanse. Jo adderhof - 11» ri'l MM In de eerste helft was er nog geen mens. die aan een extreem hoge score dacht. Zoals verwacht verdedigden de Ieren massaal en Nederland, met de vertrouwde aanvalslijn Doyer, Bouw man. Van 't Hek, had de grootste moeite de groene muur omver te halen. De produktie bleef in die perio de dan ook op 2-0 steken door Kruize en Doyer. „De spelers waren niet in staat ruimte te maken", aldus Van Huemen. „Ze hadden wat meer terug moeten blijven om vervolgens openin gen te maken en te profiteren van hun JEFEN VOETBAL Blj> een aantal oefenwed- Johnny Siwabessy. rijden. De uitslagen daarvan zijn. nbbendijke-Nieuwdorp ;ing(t6n een op redelijk niveau staande mtmoeting hebben Krabbendijke en Nieuwdorp de punten gedeeld: 3-3 Dees gaf de thuisclub de leiding, nog voor rust door Ronald Hoek- nan tot 2-0 werd uitgebouwd. Ronald e Jonge maakte er na rust 2-1 van. en verkeerde terugspeelbal van Kees ioogesteger betekende 2-2, Ronald Ie Jonge gaf Nieuwdorp zelfs de lei ding, maai' Kees Lagrand zorgde voor fe verdeling van de punten. iendijkc-Terncuzense Boys >e ploeg uit Temeuzen won met 1-0 gezien het spelbeeld terecht, al was üner Arie Dekker nog niet helemaal meden. Na een 0-0 ruststand maak- Jacky Scheele vlak na rust 0-1 van zo bleef het. «en-Aardenburg z een matige eerste helft werden de erste 30 minuten van de tweede helft eter. vooral van Steenzijde. De thuis- !oeg liep naar 2-0 uit via Mark Triest Werner Blankaert. De van Bres- is gekomen Aardenburgkeeper Fred de Krijger voorkwam erger. aama Han Rieteco er in slaagde TQM VAN 'T HEK <2e van links) passeert hier de Ierse doelman ALVIN gen te scoren. tvelanders-Meeuwen ifanatiek Bevelanders won met 3-1 een technisch goe d goed spelend :n In fr 3e minuut zorgde Kees 'tó'.e voor 1-0, Robbie Dek scoorde 1-VeaHenk Bouterse maakte er in de j38e minuut voor rust 2-1 van. Vlsk tijd maakte Leo Versluis er ver- 3-1 van. CARSON (liggend), maar dit schot zal geen doel treffen. Op de achtergrond EWOUT VAN ASBEEK. ar. een te leeuwen Betaald voetbal beril GISSINGEN Het programma voor het feliald voetbal luidt; EREDIVISIE luauS Zwolle - Haarlem (za), Helmond Sport •romwa S (za); Willen II - FC Groningen lank 2 TC Utrecht - Ajax; Volendam - Feye- Krd, DS '79 - GA Eagles. Sparta - AZ '67. hslslor - PSV. Den Bosch - Roda JC. EERSTE DIVISIE ietenveen - SW (za); Vitesse - NEC, RBC _NAC, SC Veendam - De Graafschap (za); Telstar - FC Wageningen, FC Den Haag - C Cambuur, MVV - FC VW (za); FC tonte - Heracles '74. Oefenduels 311 SOUBURG Morgen (zaterdag) wordt de negende wielerronde van Souburg gehouden, waarbij diver se categorieën aan de start komen. Reeds om 11.00 uur Cs morgens gaan de damestrimmers van start voor de Keetie van Oostentrofee. Ze rijden 30 kilometer, hetgeen neerkomt op 17 ronden door het centrum van de stad. Om 11.45 uur is het parcoers ingeruimd voor de plaatselijke trimmers, die eveneens een afstand van 30 kilometer moe ten overbruggen. Om 12.30 starten de nieuwelingen voor 40 kilometer (23 ronden) en de liefhebbers staan om 13.45 uur aan de startstreep voor een ronde van 50 kilometer. Om 15.00 uur vertrekken de ama teurs voor een afstand van 80 kilometer (47 rondjes). Volgens het programmaboekje komen er bijna honderd renners aan de start. On der hen Theo van Appeldoorn, Thijs Fase, Nap Hage, Kees de Nooijer, Jos Poley. Pierre Raas. en Toon van der Steen. DEN HAAG (ANP) De wielerzes- daagse van Antwerpen wordt het komende winterseizoen niet gehou den. De zesdaagse zou worden afge werkt van 3 tot 9 februari 1984. De plaats wordt ingenomen door Pa rijs. waar in het gloednieuwe sportpa leis voor de eerste keer een zesdaagse plaatsvindt. De huidige directie van het sportpaleis in Antwerpen, dat op 1 oktober zijn vijftigjarige bestaan viert, is niet zo wielerminnend. Sinds zesdaagse-organisator Walter de Win ter is opgestapt heeft de directie van het sportpaleis zich meer op andere evenementen (onder andere tennis) gericht. LEWEDORP Morgen (zaterdag) staat de landelijke rijvereniging en ponyclub De Weelruiters garant voor concours hippique voor paarden aan de Postweg in Lewedorp. Ruim 180 paarden zijn opgegeven voor de ver schillende dressuurproeven, terwijl ook nog elf verenigingen, waaronder de kersverse provinciaal kampioen, zich hebben opgegeven voor de afde- lingsdressuur. Beide onderdelen zul len otn 19.00 uur beginnen. Voor de mencombmaties, met een negental inschrijvingen, staat vanaf 13.00 uur een ring gereed Dat de Weelruiters een ruime springtraditie hebben (al drie jaar achter elkaar leverden zij de provinciaal kampioen) blijkt ook weer uit de opzet van hun concours. Nadat in het voorspringen meer dan honderd combinaties ln de ring zijn geweest, zal parcoursbouwer Simon den Exter uit Kortgene zijn parcours ombouwen tot een progres sief parcours voor de deelnemers in de klasse L. Tijdens dit parcours, met in moeilijkheid oplopende hindemissen, kunnen de deelnemers punten verdie nen. De combinatie die. eventueel na een of meer barrages, de meeste pun ten heeft verdiend, wordt winnaar Het parcours Force and Speed dat voor de M- en Z-combinaties als extra rubriek wordt opgebouwd bestaat uit twee onderdelen. In het eerste onder deel gaat het voornamelijk om het overwinnen van de hindemissen die in een rustig tempo aangereden mo gen worden, terwijl het tweede onder deel alleen op tijd gereden wordt, waarbij de omvergeworpen hindernis sen worden bestraft met strafsecon- den. De eerste springruiter zal om 10.00 uur in de ring komen, de laatste combinatie rond 17 00 uur USSINGEN Het oefenprogramma van iZwuwsc voetbalclubs ziet er tot en met iljcnde week vrijdag als volgt uit: S. ^adag 20 augustus units anders vermeld tpn.nen de wedstrijden om 14.30 uw icenooi Breskens met deelname van Ter- J R®n. Axel. Sluiskil, Zaamslag en Bres- S "n (11.00), Middelburg - SHO (Nassau- ui), Serooskerke - Zeeland Sport. AZVV - Biervliet - Oudzeeuws elftal. RVVH - (15.00). Voerendaal - Terneuzense .SDO - Vogelwaarde (19.00). Zlenkzee Itekapelle 118 30). Hontenisse - Yerseke TB». Amemuiden - RBC-combinatie, Meioord - WHS, Toernooi Heemskerke tHoetlnge, Wemeldinge 2 - Mevo. SPS - '"*"ren 2 16.15), Domburg - Veere (19.00), Krabbendijke. Nieuwdorp - Nieuw «Svliet, Nleuwland - VCK. FC Bergen - fStavenlsse, Wemeldlne - Apollo, Krui- - Wolfaartsdtfk. WIK - Smerdiek. lö-JWense Boys - BSC (15.00), Zundert - wen, toernooi Heinkenszand met o a fwdorpse Boys, toernooi Borssele met 1 's-Heer Arendskerke. ^9 21 augustus mits anders vermeld de wedstrijden om 14.30 uur S-Bt lflCrn Boys. Vosmeer - Clinge. Hoofd je - toernooi. 2c dag 1.13.001. HW 'wlte. Philippine - Boelaere. FC Zelzate (15.00), toernooi RSV met o.a. Steen, CT.euzen - Waarschoot (16 00), Graauw -, ®i(H)ke, Aardenburg - Lochristte Bier- Roux 22 augustus. Mevo (19.00). "a923 augustus 'alle wedstrijden, mits s vermeld, beginnen om 19.00 uun. jwlplaat - Middelburg (20.00). Koewacht mtenlsse. Yerseke - HW (19 30). Phtllp- 36 - SLV Zelzate, Temeuzen - Zaamslag. J, raabendijke - Oostkapelle (19.151. Nieuw- Wf-- Amemuiden, Bruse Boys - Steenber- Zlertkzee Kloetinge (18 45) Wemel- -le-Hakkee. Smerdiek - NOAD. VCK - t4( töutfap 24 augustus (alle wedstrijden, anders vermeld beginnen om 19 00 v Breskens. Sluiskil - Terneuzense '.Serooskerke - Vlissingen, Hulsterloo - 1*6'19 30i. Halsteren - WHS. WIK - Kapel- gjl «ng Ambon - Zeeland Sport, Stavenisse ^to.Tholense Boys - FC Bergen, Walche- - ',De Meeuwen. P 25 augustus (mits anders ver- a beginnen de wedstrijden om 19 00). eg' ®»skerke - Vlissingen, Biervliet - Hoek, - Kemzeke 19.30), Steen - JJzendljke •Tm. Zaamslag - Com Boys. SPS - Nieuw Twletl 19.30). VCK - Veere. DFS - Mevo. ?öorP Odlo, Wolfaartsdljk - Apollo, J-Maldegem, SDO - Graauw. Wlssen- - Lewedorpse Boys 26 augustus Ambon - Yerseke (19 00). WOLPHAARTSDIJK Een van Neerlancls sterkste marathonlopers, Cor Vriend, is zaterdag een van de trekpleisters tijdens de vierde stra tenloop in Wolphaartsdijk. Vriend, die dit jaar onder meer de marathon van Amsterdam won, krijgt in Wol phaartsdijk tegenstand van flink wat Zeeuwse atleten. Onder hen ook de routinier Piet Vonck. die verstek liet gaan in de Goes halve marathon, maar zaterdag wel meedingt naar een van de fraaie prijzen, die de middenstand in Wolphaartsdijk be schikbaar stelt. Naast de Hulstenaar Piet Vonck ko men van Zeeuwse zijde onder anderen ook John Vermeule. Huib Daelebout, Hugo van Duyse en Jan van Laarho ven aan het vertrek. Uit België heb ben onder anderen Luc Waegeman, Albert van Campfort en Omer van Noten zich aangemeld. Dit drietal is in Zeeuwse wedstrijden allang geen onbekende meer Adrie Verstelle van het organisatiecomité: „Er hebben nog wat Nederlandse topatleten gei- formeerd. maar dat is uiteindelijk gestrand op het feit. dat wij geen reiskostenvergoeding uitbetalen". Maar ook zonder reiskostenvergoe ding is de stratenloop in Wolphaarts dijk lucratief voor de atleten, die in de prijzen lopen. De winst ligt echter niet voor het oprapen. „We hebben een erg sterk deelnemersveld. We hebben zo n twintig atleten, die de vijftien kilome ter kunnen afleggen in tijden van 47 tot 49 minuten verduidelijkt Adrie Verstelle. Het parkoers in Wol phaartsdijk is exact 15 kilometer lang. Vanaf de start (16.00 uur) worden de eerste 370 meter neutraal gelopen en vervolgens hebben de atleten vijf ronden van drie kilometer voor de boeg. De dames en de veteranen starten tegelijkertijd met de heren en senio ren. De grootste kanshebber bij de dames is Trijnie Smeenge. Bij de heren veteranen behoren de Belg Staf Spaepe. Rom Jansen. Kees West- strate, Frans Krijnsen en Ron Abuys tot de favorieten. Om 17.15 uur stasrt een prestatieloop over 3060. 6120 en 9180 meter. Patrick Braam toil graag veel i krijgt de kans niet... VLISSINGEN De lange baanzwemwedstrijd in het Veerse Meer. die zondag zou worden gehouden, gaat niet door. De organiserende vereniging De Zuidwes ter uit Middelburg heeft om financiële redenen moe ten besluiten de race dit jaar af te gelasten, zo maakt Zuidwestervoorzitter Van Gemert duidelijk. Deze reden telt des te meer. omdat de club de provinciale subsidie is kwijtgeraakt Bovendien laten de nationale top, rs op de lange baan de race 'links' liggen, omdat er andere delen van het land drie wedstrijden zijn waar ze liever naar toe gaan en die gemakkelijker bereikbaar zijn. Van Gemert verzekert: „Alle deelnemers vonden vorig' jaar de accommodatie bij het Veerse Meer fan tastisch. maar ze nemen toch liever deel aan de wedstrijden van clubs in Den Haag en Rotterdam, waar men bovendien nog in binnenwater kan zwemmen. Daaraan geeft nen de voorkeur". De Zuidwestervoorzitter verzekert tot slot: „We heb ben het er erg moeilijk mee gehad. We zullen kijken of we de Veerse Meerrace. die nu voor de zevende maal zou worden gehouden, volgend jaar weer in ere kunnen herstellen". TIJDENS HERSTEL IN ZONNEVELD ZWEMSPORT ONTDEKT MIDDELBURG Zeeuws zomer en winterkampioen op de 100 en 200 meter schoolslag bij de aspi ranten onder de 16 jaar, Zeeuws recordhouder op de 100 meter schoolslag (buitenbaden), Neder lands jeugdkampioen op de 100 en 200 meter schoolslag in de jaargang 1967 en deelnemer aan de Europese jeugdkampioenschappen in Mul house op zijn specialiteit. Voor waar een knappe erelijst van Pa trick Braam uit Middelburg ter wijl hij toch nog maar drie jaar wedstrijd-zwemt. „Ach", zegt de 15-jarige leerling van de mavo afdeling aan de hoofdstedelijke scholengemeenschap, „ik doe het graag, we hebben een erg leuke ploeg, waarin veel sfeer heerst, en we hebben een goede trainster". Patrick Braam heeft toen hij nog klein was nooit de idee gehad, dat hij wedstrijdzwemmer zou worden. Weliswaar zwom hij in zee aardig hard mee met zijn ouders, hij kon geweldig hard lopen en hij trapte op het plein voor zijn huis een aardig balletje, maar een sportloopbaan als zwemmer zag hij niet zitten. Het gebeurde toch, op een voor de Jonge Braam erg onprettige manier. Toen hij zijn negende veijaardag vierde kwam hij krimpend van pijn thuis nadat hij met een paar vriend jes een tijdje had hard gelopen. Patrick: „Eerst dachtwe we. dat ik me geforceerd had". Het was veel erger. Patrick Braam was aan zijn linkerbeen getroffen door de ziekte van Perties. een aandoening aan het bot Het kwam plotseling en het woekerde erg snel. Anderhalf jaar Anderhalf jaar moest Patrick Braam een herstelproces volgen in het zeehospitium Zonneveld nabij Domburg. Patricks vader verte telt: „Een grote periode moest hij stil op bed liggen, hij mocht zich nauwe lijks verroeren Aan zijn voet waren twee zandzakjes gebonden om he* been op te rekken" Patrick volgde er de Zonneveld- school, die op de lagere school aansloot, en later deed hij in een rolstoel aan allerlei activiteiten mee. zoals rolstoelbasketbal en zwemmen. Op Zonneveld adviseerde één van de verpleegsters om als sport het zwemmen te kiezen. Ook in het zeehospitium behoorde hij al tot de besten: tijdens een wedstrijd tegen lagere scholieren uit Domburg, die zich wel tegen de bassin want kon den afzetten (Patrick kon dat niet) werd hij toch derde. Top bereiken Patnck Braam bleek een geboren schoolslagspeciahst, „Het ging van zelf'. zegt hij. Hij meldde zich aan bij de zwemclub de Zuidwester en ook daar maakte hij een behoorlijke progressie door Maar zijn grootste vooruitgang kwam toen h hij over stapte naar Luctor. waar Ans Geer vliet de scepter zwaait „Onder haar hoede ging ik met sprongen voor uit". meldt Patnck „Waarom ik naar Lucot ben toegegaan? Omdat ik de top wil bereiken" ln zijn eigen leeftijdsgroep is hij binnen een paar jaar daartoe in staat gebleken. Toen zijn grote con current op de schoolslag, clubge noot Jan Willem Knoester, ander half jaar geleden het Zeeuws re cord op de 100 meter op 1.11.93 vastlegde zwom Braam nog om streeks één minuut achttien secon den. Tijdens de Nederlands afgelo pen Nederlandse kampioenschap pen heeft Patrick de tijd van Knoester verbeterd en op 1.11.67 gebracht. Patrick Braam was daar mee niet alleen de sterkste in zijn eigen jaargang, maar ook in de leeftijdsgroep daarna. maar vier uur De Luctoriaan zou wellicht nog veel sneller kunnen, als hij meer kon trainen. „Met onze club kunnen we maar vier uur in de week trainen, en dat trainen ze in Holland bijna per dag", merkt Patrick op. „Ik zou echt best meer willen trainen, maar er is beslist geen mogelijkheid meer zwemwater in Middelburg te krij gen. Zijn leeftijdgenoten uit de Rand stad wilden dan ook aanvankelijk niet geloven, dat hij maar zo weinig tramde toen Patrick met twee na tionale titels uit het water kwam Hij wist niet hoe hij het had toen hij geselecteerd werd in de natio nale jeugdploeg, die zich voorbe reide op de Europese jeugdkam pioenschappen in Frankzijk. Pa trick meldt: „Daarvoor trainden we zestien dagen lang elke dag drie uur. In het begin had ik het daar aardig moeilijk mee, maar later kon ik het goed bijhouden. Het was duidelijk goed voor mijn conditie, maar een nieuw Zeeuws record leverde het toch niet op". Niet rennen Patrick Braam waakt er wel voor weer keihard te gaan rennen. Hij wil een nieuwe ziekte aan zijn been voorkomen, omdat hij anders niet meer zwemmen kan. En daarvoor zet hij alles op zij. Zaterdag neemt de Luctorzwemmer deel aan de Ganzetrek, de derde langebaanwed- stnjd van dit seizoen in de provin cie. De Zeelandbeker kan hij met meer winnen, omdat hij tijdens de eerste wedstrijd m Sluis meedeed aan de nationale kampioenschap pen en tijdens de havenwedstrijd van Breskens in Mulhouse vertoef de. „De lange baanwedstrijden, -die ik dit seizoen nog mee kan doen. vor men echter een goede basis voor het winterseizoen", oordeelt Pa trick. die overigens vorig jaar in deze Ganzetrek al bewezen heeft dat hij zijn mannetje ook op de kilometers verstaat. Hij werd er tweede, ook op zijn specialiteit. „Maar voor alles wil ik proberen ook bij de senioren aan de top te komen", zegt de bescheiden Pa trick vastbesloten. GOES Morgen (zaterdag) wordi in het kanaal van Goes naar het Goese Sas voor de 10e keer de 'Ganze-trek' gehouden, een lange- baanzwemwedstrijd over een af stand van 2.000 meter. Start en finish zijn bij de brug in Wilhelmi- nadorp. Er doet een record aantal van 100 zwemmers mee. Aan de start komen uitsluitend leden van de Zeeuwse zwemclubs. Omdat deze wedstrijd meetelt voor het Zeelandbekerklas- sement zullen alle Zeeuwse lange- baantopzwemmers aan de start ko men. Ook meldt zich een aantal nieuwe deelnemers in Goes omdat de vakanties, voor wat de scholen betreft, voorbij zijn. De Goesenaar Arco Wagenvoort zou dolgraag de wedstrijd bjj de vrije slag heren winnen. Hij zal dan wel Rob Geert- vliet en Leon Verhage moeten klop pen en dat lijkt voor hem een te grote opgave. Bii de dames wordt het zonder meer weer een nek aan nek race tussen de Brumvismeisjes Els van Haelst en Janine Goethals. Op het onderdeel schoolslag zijn de kaarten voor de Zeelandbeker geschud Toch zal Wim den Engelsman uit Axel de zege niet cadeau krijgen. Patrick Braam en Wies van de Berghe van de Brifinvis uit Sas van Gent zullen het hem erg moeilijk maken. De Zeelandbeker-klassementen zien er als volgt uit: vrije slag heren: 1 .Arco Wagenvoort. De Gan- ze 1.05.46; 2 Tonnie Vinke. Schelde- stroomop 1.41. 3 Peter Claes. Bruin vis op 2.20; 4 Freddie Simpelaar, Scheldestroom op 4 05:5 Hans Mur- re. De Schelde op 4.08 Vrije slag dames: 1 Jannine Goethals. Bruin vis. 10.4.59; 2 Els van Haelst. Bruin vis op 12 seconden: 3 Nicole van Haelst op 1.27. 4 Ester Haak, Otters op 7.30: 5 Miranda de Zeeuw, Schel destroom op 7 36. Schoolslag heren: 1 Wim den Engelsman. Otters, 1 17.39: 2 Wies van de Berghe. Bruinvis op 5.18; 3 Anthon Thoen, Koewacht op 8.14; 4 Henk Bonde- wel. Scheldestroom op 9,20. 5 Mario Willaert, Bruinvis op 12.49. School slag dames: 1 Sandra Verdonck, Scheldestroom. 1.22.53. 2 Manette van Kleven, Luctor op 1.54; 3 Inge borg Schauwvlieghe. Bruinvis op 6 35. 4 Ellis Hamelink, Schelde op 6 54; 5 Linda Thoen, Koewacht op 9.47. HOOFDPLAAT Zondag speelt Pe ter Baecke zijn vijfhonderste wed strijd voor de eerste selectie van de voetbalvereniging Hoofdplaat. In een tijd waarin spelers zo gemakke lijk van club verwisselen zoetjesaan een unieke situatie. Bij die vijfhon derste blijft het overigens niet. Zoalng Peter Baecke nog spelvreug de in zijn favoriete sport beleeft denkt hij niet aan stoppen. „Waarom zou ik", zegt de 32-jaar oude links back. „Conditioneel hoef ik voor de jongere garde nog niet onder te doen. de motivatie is er ook nog altijd. En zolang ik het op kan brengen om twee keer per week te trainen en de jon gens het goed met elkaar kunnen vinden heb ik er plezier in". „Gezelligheid" Peter Baecke noemt het als één van de belangnjskte facto ren in zfjn sportbeoefening. Zeker op het niveau van Hoofdplaat. Baecke neen ia ju uuu mede om die reden nooit verloochend. Hij heeft weinig begrip voor spelers die om de paar jaar van club wisselen. „Je komt toch in een vreemde omgeving. Daarnaast weetje dat je het daar niet alleen waar moet maken omdat de overstap bij de nieuwe vereniging bepaald verwach tingen wekt. je moet ook maar af wachten of je door de ploeg geaccep teerd wordt". Peter Baecke heeft maai- al te vaak gezien dat die niet zo honkvaste mensen na korte tijd toch weer naar hun oude club terugkeren Meestal een teleurstelling rijker „Dat verloop verbaast me altijd weer. Ik kan begrijpen dat talentvolle jon gens hogerop willen Maar een over schrijving naar een ploeg die op gelijk niveau acteert zie ik nooit zo zitten Je geeft nogal wat op" En Baecke noemt daarbij het verlies aan sfeer. „En die krijg je toch ais je lang met een vaste kern gespeeld hebt en dan verdwijnt. Die öana is met goed te maken, zeker niet voor de paar centen die je bij een andere club mogelijk vangt. Het gaat ten koste van de spelvreugde. Je moet nu presteren". Geen klever Het is wel duidelijk, Peter Baecke zal zijn voetballoopbaan afsluiten bij Hoofdplaat waar hij zeventien jaar geleden in 'het eerste' kwam. Hij denkt dat die clubliefde een heleboel te maken heeft mei de spelopvatting van de trainer. „Ik ben van nature geen klever, geen mandekker. Voet bal is voor mij totaal-ontspanning, daar moet ik me in uit kunnen leven. Mogelijk verzaak ik daardoor meer dan eens mijn verdedigende taken. Maar toen ik bij Hoofdplaat begon heb ik het 2-3-5 nog meegemaakt. Louter aanvallend voetbal. Ik storm nog naar voren als de ploeg in het offensief gaat". Een van de trainers die Baecke versleten heeft 'program meerde' hem zodanig dat hij bijna de zenuwen kreeg wanneer hij over de middenlijn ging. „In die periode heb ik weinig lol aan mijn sport beleefd". Hij noemt Rini Dev. George de Bak ker en - de huidige trainer - Piet Meerlens ideale oefenmecsters voor hem: „Zij begrepen dat ik vrijheid moest krijgen om optimaal te kunnen presteren Die prestatie is er nog steeds. „Waar schijnlijk ook omdat de jeugd men taal wat zwakker is, de vechtlust niet op kan brengen om een oude man van zijn plaats te verdringen. Maar als er zo iemand komt zal ik er toch voor knokken om dat duel te winnen Mis schien jammer voor Hoofdplaat, maar op het moment zie ik nog geen ver vanger' besluit Peter Baecke. Zon dag wordt hij in verband met zijn Peter Baecke. 17 jaar'totaal-ontspan- vijfhonderdste wedstrijd gehuldigd mng' in eerste.. wereldrecord De Amerikaanse zwemmer Steve Lundqvist heeft woensdag tijdens de Panamerikaanse spelen in Caracas het wereldrecord op de 100 meter schoolslag verbeterd De 22-jarige Lundqvist kwam tot een tijd van 1 minuut en 2.28 seconden. Daar mee bleef hij zeshonderdste seconde onder het oude record, dat hij elf dagen geleden in Clovis (VST) had gevestigd. OEFENDUEL MZ MIDDELBURG Morgen (zaterdag) speelt het eerste team van de tafel tennisvereniging Middelburg-Zuid in het sportcentrum Slaghvaert zijn eerste oefenwedstrijd. Tegenstander is het in de obcrliga spelende Wcst- duitse team Alerdorf, evenals MZ vlak onder de top. De ontmoeting begint om 20.00 uur. MZ speelt in de nieuwe opstelling, gevormd door Koen de Vries. Jar. Henk Bomhof en Fred van der Zeeuw, die de plaats heeft ingenomen van de naar Antwerpen vertrokken Wim Wegman Op 10 september is voorMZ een oefenduel gepland tegen Tempo Team in Amsdterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 17