ZEELAND" Kort geding tegen bestuur Oosterscheldeziekenhuizen I Noodlottige zwempartij kost Fransman het leven '10 CC' zong op Veerse Gatdam FNV-bestuurder somber over tijdige order voor Schelde PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT INZET: ONTSLAG DIRECTEUR LAMPE Echtpaar uit Rotterdam van oplichting verdacht PAGINA 11 DEN HAAG (ANP) De officieren van justitie in Zuid-Holland en Zee land die speciaal belast zijn met het bestrijden van fraude achten vaste opsporingsteams noodzakelijk. In de verscheidene arrondissementen zijn de laatste tijd ad hoe fraudeteams ontstaan, toen daar grote fraudeza ken aan het licht kwamen. De erva ring van deze fraudeteams mag niet verloren gaan. De officieren beplei ten daarom een 'permanente opspo ringsstructuur'. Dit staat in het jaarverslag van de procureur-gene raal bij het gerechtshof in Den Haag. De betreffende officieren hebben de verschillende mogelijkheden om te komen tot vaste teams inmiddels met elkaar besproken binnen de ressorte- lijke fraudecommissie (refraucomi. waarvan advocaat-generaal mr P A H. Bos voorzitter is. Deze commissie komt sinds september vorig jaar bij een. Daarvoor vond het overleg over fraude plaats binnen de ressortelijke economische commissie. De fraude-officieren verwachten ove rigens dat binnenkort meer besloten vennootsohsuwn dan voorheen zul len worden ontbonden. De rechtbank in Rotterdam heeft regelmatig op vordering van het openbaar ministe rie bv's ontbonden. Het ging daarbij veelal om bv's waarvan het omschre ven doel door gebrek aan baten niet kon worden bereikt. Het gerechtshof heeft inmiddels een van die ontbin dingen bekrachtigd, Hierdoor zullen naar verwachting van de fraude-offi cieren de procedures bij de rechtban ken worden bespoedigd. In het jaarverslag van de procureur- generaal bij het Gerechtshof in Den Haag wordt overigens ook gesteld dat een groot aantal politiecellen in Zuid- Holland en Zeeland niet aan de nor men voldoet. Zelfs bij een aantal politiebureau's in aanbouw blijken de geldende minimum-maten voor de cellen niet in acht te zijn genomen. De staat van de cellen in het Rotterdam se hoofdbureau is dermate slecht dat overwogen wordt de ontheffing van minimum-eisen, die in het verleden is verleend, in te trekken GOES De ondernemingsraad van de stichting Oosterscheldeziekenhuizen - vestigingen in Goes en Zierikzee - heeft een kort geding aangespannen tegen het dagelijks bestuur van de stichting. Reden: het achterhouden van informatie over het ontslag van algemeen directeur C.Lampe. De ondernemingsraad wil weten of deze met een gouden handdruk vertrekt en ook waarom de, buiten het oesiuur, alom gewaardeerde directeur op 1 januari 1984 opstapt. Het kort geding dient vandaag, vrijdag, voor de arrondissementsrechtbank in Middelburg. Wanneer het ziekenhuisbestuur, onder aanvoering van M. Loeve, tijdig alsnog de gewenste informatie verstrekt, zal de ondernemingsraad het kort geding afgelasten. Voorzitter J. Wedekind van de onder nemingsraad wilde donderdag geen nadere toelichting geven op het aan gespannen kort geding. Hij zei dat er met voorzitter Loeve afspraken waren gemaakt over het verstrekken van informatie naar buiten. Desgevraagd gaf Wedekind toe dat de onderne mingsraad al geruime tijd met arguso gen het conflict tussen bestuur en Lampe volgde. „We zijn druk bezig [geweest daarover opheldering te krij gen, maar dat is niet gelukt", aldus de voorzitter van de ondernemingsraad. Hij beklemtoonde dat het bestuur itaa toegezegd volledig opening van 'ten te geven, maar daarin volstrekt in gebreke was gebleven. Mekind vertelde dat binnenkort het algemeen bestuur van de stich ting Oosterscheldeziekenhuizen (ge naamd: raad voor maatschappelijke rekening en verantwoording) verga dert en dat dan onder meer door de twee vertegenwoordigers van de on dernemingsraad een oordeel geveld moet worden over het ontslag van Lampe. ..We willen dan wel alle van MIDDELBURG - De rechter-commis- nris in Middelburg heeft twee inwo nen van Rotterdam in bewaring ge steld, op verdenking van oplichting. De twee, de 47-jarige B. R. en diens echtgenote N. L. C. B., kochten in de periode tussen 1980 en 1982 voor ruim 250,000 gulden aan goederen op Schouwen-Duiveland, zonder deze looit te betalen. [Het echtpaar werd vorige week in Den Ha2g aangehouden op verzoek van de poepscommandant van de rijkspoli- s Schouwen-Duiveland. Het paar bewoonde in de periode '80 '82 een Rkantiewoning in Ouwerkerk. In die 6jd kocht het paar de nimmer betaal de goederen. Begin dit jaar kwam bij de rijkspolitie Schouwen-Duiveland de aangifte binnen van een door het Khtpaar benadeelde partij. In de loop van dit jaar kwamen daar nog drie aneiften bijDe twee verdachten zijn ia politieverhoor, waarin zij overigens alles werd ontkenden, voorgeleid aan Ie officier van justitie in Middelburg n vervolgens in bewaring gesteld. belang zijnde informatie hebben, op dat onze vertegenwoordigers een zo verantwoord mogelijke mening kun nen geven", betoogde voorzitter We dekind. Uit zijn opmerkingen werd duidelijk dat de ondernemingsraad vooral ook de inhoud van de regeling die tussen bestuur en dokter Lampe getroffen is, wil vernemen. Voorzitter M Loeve van de stichting Oosterscheldeziekenhuizen was niet bereikbaar. Vice-voorzitter T. de Meester liet weten dat er tussen be stuur en directeur Lampe in beginsel overeenstemming was bereikt over een vorm van ontslag. Over de inhoud van de regeling en de redenen van het (vroegtijdig) vertrek, wilde De Mees ter zich niet uitlaten, omdat de over eenkomst tussen bestuur en Lampe nog niet is bekrachtigd De vice-voor zitter van het bestuur merkte op dat er geen diepgaande conflicten ten grondslag liggen aan het vertrek van Lampe Adhesie Algemeen directeur C. Lampe Voorzitter drs J. Harting van de medische specialistenstaf deelde mee dat de medici adhesie betuigen aan de stap van de ondernemingsraad. „Er is afgelopen periode veel overleg geweest tussen specialistenstaf en ondernemingsraad. We wilden samen opkomen voor de belangen van de ziekenhuizen. Wegens het ontbreken van voldoende informatie is dat niet gelukt". Harting onderstreepte dat de staf zich, wegens het ontbreken van gege vens, nog geen oordeel heeft aange meten over het conflict tussen be stuur en directeur Lampe. De voorzit ter van de specialistenstaf verklaarde dat er geen klachten zijn over beleid optreden van de algemeen directeur. „Ik vraag me trouwens af of er ergens in de ziekenhuisgeledingen serieuze klachten tegen Lampe bestaan", al dus drs Harting. Uit zijn opmerkingen werd duidelijk dat er weinig begrip is voor de opstelling van het bestuur - en in het bijzonder voorzitter Loeve - in deze. De raad voor maatschappelijke reke ning en verantwoording zal het bij de beoordeling van het bestuursbeleid zonder voorzitter J Kram moeten doen Hij heeft zich recent terugge trokken. vanwege het vele werk dat ermee gemoeid is. T. Hekman, burge meester van Bruinisse. neemt voor hem waar. Hij was niet bereikbaar voor commentaar. Ook secretaris G. Huitsing van het ziekenhuisbestuur, burgemeester van Kapelle, was niet in staat een toelichting te geven. Alge meen directeur Lampe wees erop dat hij een overeenkomst heeft gesloten met het bestuur om geen gegevens te verstrekken. Nieuwbouw Dokter Lampe kwam begin 1980 als medisch directeur naar de stichting streekziekenhuis de Bevelanden in Goes. Hij zette zich in het bijzonder in voor het ontwikkelen van een nieuw- bouwplan (dat al enkele jaren klaar is) en voor de fusie met het Zweedse Rode Kruisziekenhuiz in Zierikzee. Lampe (onlangs 59 geworden) zal. naar verluidt genoegen nemen met een afvloeiingsregeling, in afwachting van de regeling voor vervroegde uit treding. Hij was voor zijn komst als internist verbonden aan het Zeeweg ziekenhuis in Velzen en ereburger (vanwege zijn verdiensten voor de nieuwbouw van het ziekenhuis) van die gemeente. Eric Stewart rechtsen Graham Gouldman. de frontmannen van 10 CC', op de Veerse Gatdam, omgeven door cameramensen en publiek. VROUWENPOLDER De wereld beroemde Britse popgroep '10 CC' stond donderdagmiddag, centraal tijdens televisie-opnamen op de Veerse Gatdam. De groep bracht voor een veelkoppig publiek een play back-versie van de nieuwste single 'Feel the love'. De opnamen moesten vele keren worden her haald en duurden tot omstreeks zes uur. waarna hel gezelschap onmid dellijk per limousine richting Zes- tienhoven vertrok om het eerste vliegtuig naar Londen te halen. '10 CC' werkt thans aan een nieuwe langspeelplaat, die 'Windows in the jungle' heet en volgende week uitkomt. De opnamen werden gemaakt voor het TROS-televisieprogramma 'Zo merhits '83' dat op donderdag 1 september wordt uitgezonden. Aan het programma werkt een goot aan tal artiesten mee, onder wie Jürgen Marcus, Corrie Konings. Berdine Stemberg Herman van Veen en Josée. De TROS heeft voor het program ma de hele week op uiteenlopende locaties gefilmd. Vandaag .vrijdag, worden opnamen gemaakt van flui tiste Berdine Sternberg (vliegveld Midden-Zeeland), de Nederlandse, maar naar Australië geëmigreerde zanger Tony Dauvin (bij 'De Schots man'i en de Zeeuwse zangeres Elma i nabij het Karrewiel in Koudeker ken De opnamen worden afgerond op woensdag 24 augustus bij hotel Zuiderduin in Zoutelande met me dewerking van het duo Ciska Peters en Aristakes en Herman van Veen. IN JACHTHA VEN VAN SAS VAN GENT SAS VAN GENT - De 25-jarige Franse vrachtwagenchauffeur IJ. P. R. Tal- lec is donderdagmiddag verdronken tijdens een zwempartij in de zuidelij ke jachthaven van Sas van Gent. Zijn collega-chauffeur, A. P. M. C.. werd in zorgwekkende toestand opgenomen in het ziekenhuis van Sluiskil. Beide mannen, afkomstig uit een van de voorsteden van Parijs, waren om streeks 13.00 uur in de zuidelijke jachthaven ter hoogte van de los- I Van onze correspondent te Sint-Maartensdijk ontvingen oij gisteren de volgende bij- irage Geheel legen de naam van de dub in noteerde wielertoer- club 'Tandje Bij' uit Sint- Maartensdijk een toch wel amusant ongelukje. In de slotkilometers van een toertocht gebeurde het dan. Tussen Poortvliet en Scherpe- nisse wilde Fliplander Johan Polappel wat op krachten ko men na een slopende periode topwerk. Op dat moment werd hij ver rust door een geweldige hoest- toi en als gevolg daarvan liet djn gebit los Ha een geslaagde zoekactie van de medefietsers kon Po lappel zijn kauwinstrument ionder schade weer in de mond nemen". Tot zover onze correspondent Toerclub 'Tandje Bij'. We zijn tot er wel mee eens: een amu- ongelukje. VLISSINGEN Volgens districtsbe stuurder Wil Waumans van de Indus triebond FNV in Zeeland is het ui terst onwaarschijnlijk dat de Ko ninklijke Maatschappij De Schelde in Vlissingen er in zal slagen voor het eind van deze maand de order voor de bouw van vier korvetten voor Marokko binnen te halen. De KMS heeft nog precies dertien dagen de tijd om de opdracht in de wacht te slepen. Lukt dat niet, dan zullen er mogelijk nog eens zo'n 100 arbeids plaatsen bij de Schelde (afdeling scheepsnieuwbouw) verdwijnen. 1 September is voor de Koninklijke Maatschappij De Schelde een uiterst cruciale datum. Eén en ander vloeit voort uit het compromis dat de direc tie van de KMS, de tweede kamer en de provincie Zeeland in mei van dit jaar met mimster Van Aardenne van economische zaken bereikten. Eén van de struikelblokken tijdens de onderhandelingen over het voortbe staan van de KMS na het RSV- debacle vormde de capaciteit van de scheepsnieuwbouwafdeling van De Schelde. Minister Van Aardenne hul digde destijds het standpunt, dat de KMS de capaciteit van de marine- bouw moest terugschroeven naar 1 miljoen manuren. Zo niet, dan zou de KMS het zonder de hulp van economi sche zaken moeten stellen. De KMS- top, de tweede kamer en het provin ciaal bestuur van Zeeland hielden echter vast aan een capaciteit van 1.235 miljoen manuren. Er kwam uiteindelijk een compromis uit de bus De KMS mocht de huidige capaciteit (1.235 miljoen manuren) handhaven, mits De Schelde er in zou slagen om voor 1 september 1983 een aantal belangrijke buitenlande mari ne-opdrachten (in dit geval de Marok kaanse korvetten) te verwerven. De KMS rest nog anderhalve week. dan is de 'deadline' verstreken. KMS-groepsdirecteur ir B. C. G. Pröpper was donderdagavond uiterst terughoudend met het verstrekken van mededelingen over de huidige stand van zaken met betrekking tot de Marokko-opdracht. De financie ring van het project is nog altijd niet rond. Volgens Pröpper zijn er 'wel vorderingen, maar niet van dien aard om daar publiciteit aan te geven'. De KMS-groepsdirecteur wilde ach niet wagen aan een voorspelling of de KMS er m zal slagen de zo belangrijke opdracht voor 1 september binnen te halen. ..Dat zal de tijd moeten leren". Hij wilde evenmin ingaan op de vraag of de KMS-airectie het ministerie van economische zaken zal vragen de 'deadline' te verschuiven, indien het niet lukt om voor 1 september de Marokko-opdracht veilig te stellen. „Daar wil ik niet op vooruit lopen". Distnctsbestuurder Wil Waumans van de Industriebond FNV in Zeeland toonde zich gisteravond nogal somber over de kans dat het de KMS zal lukken de order op tijd binnen te halen ..Ik wil niet op voorhand pessi mistisch zijn, maar ik zie het allemaal nog niet zo zitten Waumans vreest dat een eventueel verzoek om uitstel in Den Haag weinig effect zal hebben. plaats van meelfabriek Walsemolen, gaan zwemmen en in moeilijkheden geraakt. De beide slachtoffers waren met een vrachtwagen van een Parijs' bedrijf naar Sas van Gent gekomen om bij Zuidchemie te laden. Omdat de twee moesten wachten, besloten zij te gaan stappen in Sas van Gent. Na enkele cafés te hebben bezocht zijn de beide chauffeurs gaan zwemmen in de jacht haven. Omstanders zagen dat C. in moeilijkheden raakte, herhaaldelijk kopje onder ging, en haalden hem op het droge. De anderé chauffeur. Tal- lec. was toen echter al onder water verdwenen zodat de hulp van politie en duikers werd ingeroepen Met me dewerking van de Temeuzense duik- vereniging de Scheldeduikers. de vrij willige brandweer van Sas van Gent en de rijskpolitie te water, werd toen een zoekactie ingezeten. Rond half drie werd het stoffelijk overschot van Tallec op de bodem van de jachtha ven aangetroffen. Stille getuigen van de zwempartij van de beide Franse chauffeurs. W. Waumans FNVi MIDDELBURG - Op drie plaatsen in Middelburg hebben inbrekers de af gelopen nachten hun slag geslagen. In de nacht van dinsdag op woensdag hebben onbekenden de kofferruimte van de auto van de heer R. uil Middelburg opengebroken. Daarin lag een zak met drieduizend gulden aan muntgeld. De recherche van de gemeentepolitie Middelburg gaat er van uit, dat de daders bekend waren met de handel en wandel van de heer R„ die in de Reigersbergstraat woont. Uit hoofde van zijn werk moet de heer R. namelijk af en toe geld mee naar huis nemen, waarmee hij niet over straat wenst te lopen. De schade aan het kofferdeksel van de auto is aanzienlijk. In de nacht van woensdag op donder dag is ingebroken in een woning aan de Dorus Kijkersstraat in Middelburg. Van de familie D L D die die nacht niet thuis was. stalen de inbrekers een videorecorder, een kleurentelevisie, videobanden en een electrische gi taar De totale waarde van de buit wordt op achtduizend gulden geschat De daders kwamen de woning binnen door aan de achterkant een ruitje te vernielen. In dezelfde nacht werd de nabijgele gen drogisterij van de heer J. J M, aan de De Ruyterstraat met een bezoek vereerd. Nadat de inbrekers aanvan kelijk tevergeefs hadden geprobeerd om de deur van de winkel te forceren, haalden ze op de eerste verdieping een ventilator uit het raam. Door het zo ontstane gat konden ze een raam openen. De heer M mist 120 gulden uit de kassa. De braakschaae is vele keren groter en bedraagt ongeveer duizend gulden. De recherche van de Middel burgse gemeentepolitie onderzoekt de zaken. Wijkcomité Sas stapt naar de Raad van State SAS VAN GENT Het wijkcomité Zandstraat heeft bij de Raad van State schorsing aangevraagd van de hinderwetvergunning, die de ge meente Sas van Gent heeft verleend aan de Coöperatieve Suiker Maat schappij (CSM) voor de stort van schuimaarde op het voormalig NS- terreïn in Zandstraat. Het wijkcomité klaagt al lange tijd over met name stankoverlast door de opslag van schuimaarde, een afval- produkr van suikerbieten dat na 'be- sterving' wordt gebruikt voor verbete ring van landbouwgronden. Voorzit ter F. de Vos van het comité zégt dat de procedure bij de Raad van State in Den Haag in werking is gezet namens het lid de heer R Hemelsoet Donderdag werd er bij de gemeente Sas van Gent opnieuw over stank geklaagd, nadat op het voormalig NS-terrein was begonnen met de af voer van schuimaarde. De gemeente lijke milieudienst voerde in de loop van de dag metingen uit om de klacht te onderzoeken „Het stinkt gewoon", zei De Vos gistermiddag, "we moeten hier alle ramen en deuren dicht hou den". Van de zijde van de gemeente werd evenwel getwijfeld aan de stankklach ten. gezien de windrichting zuid-zuid west Maar volgens De Vos waaide de wind richting noord-oost. Volgens gemeentesecretaris W. Zwar- tele is in de hinderwetvergunning van de CSM zoveel mogelijk rekening ge houden met het voorkomen van over last Provinciale waterstaat heeft on der meer de af- en opritten naar het terrein aangepast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 11