Raad Terneuzen over bouw complex op hoek markt V'A'G Wissel Zeeuws-Vlaanderen PZC/streek WOON WINKEL- EN KANTORENCOMPLEX AUTOBEDRIJF RENOCA B.V. J0S VOET B.V. Terneuzen - Kloosterzande Polo Classic Passat Rimini 5-drs. Audi 80 Aanleg van fietspad in IJzendijke in zicht DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1983 geren van subsidie. Het gaat om een zogenaamde AROB-procedure. die wordt afgehandeld door de commissie bezwaar- en beroepsschriften uit de Terneuzense raad. B en w vragen de raadsleden hun beslissing, nu de pro cedure loopt, dertig dagen uit te stel len. In de raadsvergadering van donder dag wordt er ook gesproken over de verkeersonveilige situatie in de kom van Zaamslag. Op de lijst van inge komen stukken staan twee brieven van de werkgroep 'Veilig Zaamslag'. Zoals bekend kondigde wethouder Doorduyn vorige week al aan, dat Terneuzen - in overleg met de provin cie - zal aandringen op een versnelde aanleg van de rijksweg Driewegen/ Tcrhole, de enige afdoende oplossing. De nieuwe route staat voor 1990 op het rijkswegenplan. In de tussenlig gende periode zou er een aantal ver keersmaatregelen moeten worden ge troffen. De raadsvergadering begint om 19.30 Cursus EHBO in Koewacht KOEWACHT De katholieke Natio nale Bond voor Eerste Hulp bij Onge lukken, afdeling Koewacht organi seert dit jaar weer een EHBO-cursus De cursus zal, bij voldoende belang stelling, worden gegeven door een gediplomeerde instructrice en een arts. Geïnteresseerden kunnen zich in Koewacht bij het secretariaat opge ven voor 10 september aanstaande. Autoruit vernield TERNEUZEN Onbekenden hebben dinsdagnacht de voorruit van de auto van S. K. uit Zwolle met een straatklinker vernield. De wagen stond in de Donze Visserstraat in Terneuzen. Orgelconcert van Charles de Wolff in Basiliek Hulst HULST Vrijdag 19 augustus geeft Charles de Wolff een orgelconcert in de Basiliek in Hulst. Dat gebeurt in het kader van de internationale zo- mer-orgelconcerten. Ditmaal zal de musicus, die gewend is in de Mat- thcuspassionen in N'aarden en Aar denburg instrumentalisten en voca listen te dirigeren, alleen een concert verzorgen. Op het programma staan werken van Felix Mendelssohn. Jan Brandts- Buys, Max Reger. Dietrich Buxtehu- de en Johann Sebastian Bach, Het optreden van Charles de Wolff begint om 20.00 uur. Zaalvoetbaltoernooi in Den Dullaert HULST Het eerste team van zaalvoetbalvereniging Klaus/ra leon uit Hulst is winnaar gewd van een door de vereniging 'The] vies' georganiseerd zaalvoetbal nooi dat gespeeld werd in de spon) 'Den Dullaert' in Hulst. In de lis moest Klaus-Napoleon het opna tegen Neckermann uit Sint-Jansu Het werd een 2-1 overwinning, scheidsrechters fungeerden de ha E. Verbraeken en G. Leenknecht] afloop werden in bar-disco 'Theï vies' de prijzen uitgereikt. De eindstand 1 Klaus Napoleon uitl 2 Neckermann uit Sint-Jansteen, 3 Bilderbeek uit Hulst, 4 Tempeliers, 51. derse, 6 The Movies uit Hulst, 7 0; Raedthuls, 8 RIJnvaert. Ruim 180 mensen namen deel aan 'Plaatfeest' PAAL De watersportvereniging 'De Sael'tinghc' in Paal hield het jaarlijks 'Plaatfeest' op de zandplaat in het 'Speelmansgat' in de Wester- schelde. Aan het feest, dat onder leiding stond van voorzitter Willy Verbeek van het feestcomité 'De Seaftinghe', namen meer dan 180 mensen deel. 's Morgens om zeven uur vertrokken bij hoog water ongeveer hondervijftig zeil- en motorboten vanuit de jachtha ven Paal. Bij aankomst op de plaat werden de tenten opgezet, waarna men begon met de verschillende spe len, zoals een zeskamp. De deelne mers konden zaklopen, voetballen, gewichtheffen en hardlopen. Een jury beoordeelde de prestaties van de deel- nemers(sters) en waardeerde dat met punten Mejuffrouw Bruggeman uit Graauw kon haar titel van 'Miss Plaat '82' niet prolongeren. Die ging dit jaar naar mevrouw J. van der Wielen uit het Belgische Zele. Daarvoor kreeg ze na afloop door voorzitter Verbeek een sjerp omgehangen. Tot slot werd zij met een auto, onder luid applaus van de overige deelnemers op de plaat rondgereden. Bij gunstig tij gingen alle schepen weer terug naar de haven in. Paal. Foto's en schilderijen bij Bellemans in Axel AXEL Bij boekhandel/galerij R. Bellemans in Axel exposeert tot en met 3 september de fotograaf Roger de Kuyper uit het Belgische Kruibeke foto's van de 'verwording' van het landschap bij Kallo en Doel, een opkomend industriegebied. Een aan tal'opnamen werd bekroond op inter nationale fototentoonstellingen. Tot en met 1 oktober loopt er een tentoonstelling van werk van de kin derboekenillustrator Fiel van dei- Veen. Het gaat om olieverfschilderijen voor het boek 'Honderd jaar geleden'. Rallycrossers reden in België MAASMECHELEN Twee Zeeuwse rallycrossers hebben deelgenomen aan de Belgische ronde, die meetelde voor het Europees Kampioenschap, die werd verreden op het circuit in Maasmechelen. Van het duo Bram van de Wege en Jan de Vos (beiden uit Axel) kwam eerstgenoemde het beste voor de dag. In groep A legde hij beslag op de vijftiende plaats. Van de Wege reed voor de eerste maal met een geheel nieuwe wagen. In de eerste manche behaalde hij met zijn Simca Rally 3 de elfde tijd, terwijl hij in de tweede reeks de tiende totaaltijd realiseerde. Deze twee prestaties wa ren voldoende voor een plaats in de C-fïnale en dat mag in dit selecte gezelschap een uitstekende verrich ting genoemd worden. In de tweede ronde van deze finale sloeg het nood lot voor hem toe; een lekke radiator noopte Van de Wege tot het vroegtij dig beëindigen van de wedstrijd. Win naar in deze klasse was de Zweed Lars Nystrom met een Volvo 242 Turbo en tweede werd de Noor Ludwig Huns- bedt. Jan de Vos reed twee manches goed uit, terwijl hij in de derde met pech uit moest vallen. In het eindklassement werd hij uiteindelijk 47e. In deze groep werd de Zweed Ole Arnesson met een Quattro winnaar en werd de Oostenrijker Frans Wurtz tweede, eveneens met een Quattro ZAAMSLAG Hoewel verschillen de Zeeuws-Vlaamse wielrenners de afgelopen dagen zich uitstekend wis ten te weren in een groot aantal wedstrijden in België slaagde geen van hen er in om een overwinning te behalen. Niettemin konden er wel enkele ereplaatsen worden geno teerd, waarbij fraaie derde plaatsen van amateur Carlo Steel, junior Eric Vereecken en nieuweling Arnold van Goethem. Ondanks dat Carlo Steel al tot een paar uitstekende resultaten wist te komen blijkt de overstap van de ju nioren naar de amateurs toch groter dan verwacht. Opvallend overigens, dat hij met name in de wedstrijden in België veel beter voor de dag komt dan in Nederlandse koersen. In Mal- degem klasseerde hij zich als derde, terwijl de Belg Mamix Lameire er de bloemen in ontvangst mocht nemen. Ook Eric Vereecken uit Sint Jansteen heeft het seizoen nog niet gebracht, wat hij er in feite van verwacht had. Desondanks weet hij zich regelmatig bij de eersten te plaatsen; nu werd hij derde ln Munte en daar won de Belg Johan Gallet. Arnold van Goethem uit Kloosterzande is zonder meer aan een goed jaar bezig bij de nieuwelin gen; zijn derde plaats in Haasdonk is daar zonder meer een uitvloeisel van. Winnaar was overigens Bart Heir- wegh. een Belg. Verder waren er nog meer klasserin gen voorin te noteren in dit lange Belgische weekend. Frank Geensen uit Terneuzen werd vierde in de nieu- welingenkoers van Waver en daar won de Belg Wim van Calster. John van de Ameele uit Terneuzen behaalde een tiende plaats in een door de Belg Stefan Denoyette gewonnen wed strijd ln Merelbeke. In Drongen was er een wedstrijd voor junioren en daar eindigden Mario Rammeloo uit Philippine' en Conno van de San&e uit IJzendijke respectie velijk vijfde en zesde; winnaar was de Belg Serge Devos. Freddy de Muynck uit IJzendijke werd zevende en Pa trick de Roeck uit Hulst twaalfde in Heusden en daar was de Belg Gilbert Kaes de snelste Adrie de Maes- schalck uit Axel was één van de bedrijvigste amateurs in Evergem- Langenbrugge. Verschillende malen trachtte hij aan de haal te gaan. maar de benodigde ruimte werd hem niet gegund. Uit eindelijk slaagde het duo Romain Steel en Francois Naudts (twee Bel gen) daar wel in en van hen was Steel de rapste. De Macsschalck werd ten slotte vijfde. Klasseringen overige Zeeuws-Vlamingen: 15 Carlo Steel; 16 Hans Moens. Terneuzen en 20 Adrie Schaalje uit Axel. Eveneens een knappe prestatie was er van Ab Verplanke uit IJzendijke, die vierde werd in Schuiferskapelle en daar won de rappe Belg Gino Ligneel. Hans Moens tenslotte legde ook nog beslag op de elfde plaats in Kalfort- Puurs en deze wedstrijd kende de Nederlander René Haast als winnaar. Ik heb de vaste grond gevonden, waarin mijn anker eeuwig hecht. Bedroefd, maar met een dankbare herinnering aan zijn grote zorg en liefde voor ons, geven wij u kennis, dat na een moedig gedragen ziekte in volle vrede en overgave van ons is heengegaan mijn lieve man, onze vader, schoonvader en opa CORNELIS JOHANNES JANSEN echtgenoot van Martha Tanneke van Doorn op de leeftijd van 76 jaar. Kloosterzande: M. T. Jansen-van Doom Axel: Jo de Ridder-Jansen Willy de Ridder Eddy. Tonny en William Kloosterzande: Johan Jansen Ria Jansen-Bouchaut Jolanda Sluiskil: Janny Zegers-Jansen Gillis Zegers Jos, Henri Kloosterzande: Corry de Koster-Jansen Rinus de Koster Sandra, Patricia. 4587 AN Kloosterzande, 17 augustus 1983. Leliestraat 20. De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 20 augustus a.s., op de Algemene Begraafplaats te Kloosterzande. Vooraf zal een dienst worden gehouden in de Ned. Hervormde Kerk in de Willem de Zwijger laan om 10.45 uur. Vader ligt opgebaard in het mortuarium van Huize St.-Antonius, Groenendijk 50 te Klooster zande. Bezoekuren van 14.00-15.00 uur en van 18.30-20.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het Poorthuis, Cloosterstraat 10. Zij die door omstandigheden geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Nu de grote vakantie voorbij is wil ik allen die - op wat voor manier dan ook - hebben bijgedragen om het afscheidsfeest - voor mij georganiseerd - tot een grandioos succes te maken, heel hartelijk danken. Vooral het schoolbestuur en de oudercommissie wil ik hier extra noemen! Heel hartelijk dank! Terneuzen aug 1983 juffr. Tmi WATERSCHAP HET VRIJE VAN SLUIS Wegverbetering Het dagelijks bestuur van het waterschap Het Vrije van Sluis brengt ter openbare kennis dat het voornemen bestaat over te gaan tot het gedeeltelijk verbeteren van de Sint-Jorisdijk te Zuidzande, De uitgewerkte plannen liggen gedurende het tijdvak van 18 augustus tot en met 31 augustus 1983 ter griffie van het waterschap voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn bestaat gele genheid tot het indienen van schriftelijke bezwa ren. Oostburg, 15 augustus 1983. Het dagelijks bestuur voor noemd. Th. P. Cambier, voorzitter. J. de Doelder, griffier. ADVERTEREN DOET VERKOPEN Zijn plek is leeg zijn stem is stil Wij zwijgen Heer het is Uw ivil God nam tot Zich op Zijn tijd, maar voor ons geheel onverwacht, mijn lieve man, onze me vader, schoonvader en opa, broer, zwager en oom DIRK VAN DOEZELAAR echtgenoot van Levina Scheele op de leeftijd van 73 jaar. Terneuzen: L. van Doezelaar-Scheele E. J. Dobbelaar-van Doezelaai C. Dobbelaar Mattie en Peter Ina en Anton J J van Doezelaar I. A. van Doezelaar-Meeusen Die en Diana Henk en Alexandra Fam. Van Doezelaar Fam. Scheele. 17 augustus 1983. Chopinlaan 101. 4536 BM Terneuzen. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op zaterdag 20 augustus a.s. om 14.00 uur op de Zuiderbe graafplaats te Terneuzen. Vooraf vindt een samenkomst plaats in de Opstandingskerk, Bellamystraat 74, welke aan vangt 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren in voornoemde Kerk na de begrafenis. Geen bloemen. Zij die door omstandigheden geen rouwbrief hebben ontvangen geheven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. SCO tal occasions occasions Renault 4 GTL1978 Renault 5 L1982 Renault 5 GTL1981 Renault 5 automatic1978 Opel Manta Hatchback 2.0 S 1979 Talbot 1308 GLS Volkswagen Golf1978 Mercedes 230.6 1976 Renault 12 TL 1976 Renault 14 TL 1979 Renault 14 TS1979 Renault 14 TS1981 Renault 18 GTL 1980 Renault 18 TS1979 Renault 18 TL 1979 Peugeot 305 GL diesel1979 Peugeot 504 GL1979 Peugeot 505 GR 1979 Renault Fuego GTL 1981 Renault Fuego TL1981 AKSud 1.51979 Oatsun Cherry GL 1979 Fiat 132 2.000 1981 Mazda 323 stationwagen 1979 Mitsubishi Lancer 1200 1976 Mr. Haarmanweg 58 TERNEUZEN 01150-17751 BOVAG GARANTIE AUTOBEDRIJVEN SHOWROOM TERNEUZENr TEL. 01150-13456 Klassieke styling moderne mechaniek grote kofferruimte 540 Itr Prijs v.a. 17.899,- rijklaai Vele extra's en nu voor: In 1600 cc benzine 25.498, ri 1600 cc diesel 27.998, Passat met automaat en metallic Reeds v.a. 24.695,- Zowel in benzine als diesel. Met 2 of 4 deuren In benzine v.a23.899, In diesel v.a27.625, ONZE SHOWROOM IS DAGELIJKS GEOPEND VAN 9.00-18.00 VRIJDAG VAN 9.00-21.00 u EN ZATERDAG VAN 10.00-18.00 u. Verkopers: P. Frankevijle 01156-383, B. de Bouvré 01158-2694. Ussi tl(Q VI fe&al: «kei «de ing ti dicht inde Hitie If tijd «kon m voi iven fcmers 'nsvvi ilssle L' de i-Uen Aan de zuidzijde van de Oranjeweg ligt reeds een klein stukje fietspad. Er zijn vooralsnog geen mogelijkheden om het fietspad door te trekken. NOG DIT JAAR AANBESTEDING IJZENDIJKE De gemeente Oost burg zet vaart achter de aanleg van het fietspad IJzendijke/Park- zicht. Het Oostburgse college ver wacht het fietspad nog voor het eind van het jaar te kunnen aanbe steden. De fietspadkwestie sleept al enkele jaren. De gemeente hoopte het fietspad te kunnen aanleggen met subsidie uit de DACW-pot. Die kwam echter niet. waarop de gemeente besloot zelf alle kosten voor haar rekening te nemen: eind vorig jaar plaatste de raad het fietspad op het urgen tieschema voor '83. Moeizaam verlopende onderhande lingen met de grondeigenaren hou den de aanleg echter op. Wethou der A. de Feijter: „Aanvankelijk was het fietspad gepland aan de zuidzijde van de Oranjestraat, een verbindingsweg tussen IJzendijke en Parkzicht. De betreffende grondeigenaren zijn echter van me ning dat aanleg aan de noordzijde de voorkeur verdient, omdat de gemeente daar reeds grond in ei gendom heeft". Die mogelijkheid wordt momenteel onderzocht. Wethouder De Feijter ziet in elk geval zeker mogelijkhe den. „Het wordt geen fietspad vol gens de regels. Op bepaalde plaat sen zal het. fiptspad wat smaller worden dan normaal. Een gedeelte van het fietspad wordt fiets/voet pad". TERNEUZEN De gemeenteraad van Terneuzen beslist volgende week donderdag over een grondverkoop van bijna 280.000,- voor de bouw van een woon-, winkel- en kantorencomplex op de hoek van Zandstraat en Markt in de Terneuzense binnenstad. Gegadigde is Volker Stevin Ontwikkelingsmaatschappij bv uit Zoetermeer. Het gaat om drie woningen, negen bovenwoningen en een aantal eenheden voor winkels en kantoren, waaronder een vestiging van de PTT. Het complex is ontworpen door het Terneuzense architectenbureau Gruisen, Sanderse en Klap. Op verzoek van de projectontwikkelaar heeft Terneuzen voor het 722 m2 grote bouwterrein een zogenaamde 'gifvrij-verklaring' afgegeven. De raad moet volgende week ook het rioolbuizen vervangen maar ook de werken drs A. Doorduyn zei vorige groene licht geven voor een ingrijpen- bergingscapaciteit vergroten. de verbetering van de riolering in het Als het aan b en w ligt vraagt de van zijn raadscommissie, dat 'Den binnenstadsplan Vlooswijk. Het werk. Zeeuws-Vlaamse Scheldestad bij het Haag' voor 1984 waarschijnlijk nóg dat een eind moet maken aan al jaren ministerie van volkshuisvesting voor zuiniger zal toedelen, bestaande wateroverlast tijdens volgend jaar een woningcontingent 'hoosbuien', wordt gesubsidieerd met aan van 461 Het grootste deel van de maximaal 1,53 miljoen door rijk en nieuwbouw is bestemd voor de stad: provincie. Terneuzen wil in dit deel 410 huizen. van het centrum niet alleen versleten Overigens valt - zo is nu al duidelijk - de daadwerkelijke toewijzing aanzien lijk lager uit. In '83 kreeg Terneuzen slechts ruimte voor de bouw van 188 woningen Wethouder van openbare week donderdag, in een vergadering De Stichting Gehandicapten Advies bureau Zeeland in Middelburg heeft bezwaar aangetekend tegen het wei- H ondententoonstelling van Zeeuws-Vlaamse kynologenclub in Axel Voetbaltoernooi AXEL De Zeeuws-Vlaamse Kyno- r logenelub houdt zaterdag 20 augus- III V OgClWclSrdC lus de derde internationale honden- VOGELWAARDE - De voetbalver, tentoonstelling m de hallen van de Gemeenteraad van Hontenisse bijeen eniging Vogelwaarde houdt het firma Mieras aan de Oude Weg in »v c-cnvIV1V vuil «tlAlUOg fcU til duttuag ^e.„nK..f.°An 21 augustus wederom het jaarlijkse -, race ai, Burgemeester Molthoff jeugdtoer- KLOOSTERZANDE De gemeente raad van Hontenisse vergadert woensdag 24 augustus in het ge meentehuis in Kloosterzande. De ver gadering begint om 19.00 uur. Op de agenda staan onder meer het weekeinde van zaterdag 20 en zondag aangaan van een gemeenschappelijke regeling districtsgezondheidsdienst Zeeland, de aankoop van grond aan de Notendijk in Terhole voor een parkeerstrook, de wijziging van de bijdrage aan de fanfare 'Vrijheid Een dracht' in de kosten van de aanschaf van nieuwe uniformen en het instellen van een reserve voor de subsidiëring van onrendabele gasaansluitingen. 45 rassen mee uit binnen- en buiten- i?n?'nooi. Zaterdagmorgen beginnen om De belangrijkste punten waarop gelei 9 00 uur d(. E. en F_pupiUen s Mld. wordt zijn de opbouw en de schoon- dags is het om 13.00 uur de beuört aan ïozUrgsverordening rioleringen, held van het dier. De tentoonstelling de D_ en c-junioren. Zondagmiddag bijdrage aan de fanfare 'Vrijheid wordt omlijst met een kind-hond- om ,3 00 uur zljn de wedslrt)de„ van show. Voordat de eindkeunngen be de A. en B.junioren In totaal nemen granen wordt er een demoijtratie 30 elftallep aan het toemoo, behendigheid gehouden. De deelne- ^ggj mende honden moeten daarbij door en over hindernissen springen. Verder worden er de hele dag gehoorzaam heidswedstrijden gehouden. Dat ge beurt in drie verschillende klassen. De tentoonstelling wordt verder omlijst met verschillende stands van onder andere een imker, de dierenbescher ming en er is een zeehondenstand. De tentoonstelling wordt om 10.00 uur geopend door loco-burgemeester A. R. A. de Mul van de gemeente Axel. De tentoonstelling duurt tot ongeveer 17.00 uur. Ouderenbond Zuiddorpe op reis naar Etten-Leur ZUIDDORPE De afdeling Zuiddor- pe/Overslag van de rooms-katholieke bond voor ouderen maakt dinsdag 13 september een reis naar Etten-Leur. Daar treden Harry Touw, Vader Abra ham. Marinus Kuys. Jan en Zwaan en het orkest Sonny Boys op. Op het programma staat ook een rondrit door Baarle-Nassau. De reis wordt besloten met een Bra bantse koffietafel. De deelnemers wor den vanaf 11.45 uur opgehaald vanaf Overslag via Oude Polder naar Zuid dorpe op de bekende opstapplaatsen. Clubkampioenschappen van reddingsbrigade in Kloosterzande KLOOSTERZANDE Dc reddings brigade 'Kloosterzande' houdt zater dag 20 augustus de jaarlijkse club kampioenschappen in het zwembad 'De Honte' in Kloosterzande. Alle leden zullen vijf keer aan de start moeten verschijnen om de titel van clubkampioen in hun leeftijdsgroep te kunnen veroveren. Voor alle deelnemers(sters) is er na afloop een herinneringsvaantje. Voor de clubkampioenen is er een medaille De clubkampioenschappen beginnen om 14.30 uur. Zaterdag 8 september houdt de reddingsbrigade uit Kloos terzande brevetzwemmen ln 'De Hon te'. Fietstocht in Sluiskil SLUISKIL De wielertoerclub 'Dal- linga' in Sluiskil houdt vrijdag 26 augustus een fietstocht voor iedereen in samenwerking met de Stichting Gildefeesten. Er wordt om 10.30 uur gestart en de deelnemers kunnen kie zen uit afstanden van 25 of 50 kilome ter. Renners, die zijn aangesloten bij de NRTU, kunnen de tocht afleggen als 'sterrit'. Spelletjesmiddag in Zaamslag ZAAMSLAG In het kader van het 15-jarig bestaan van de sportvereni ging 'Zaamslag' houdt de sectie gymnastiek een spelletjesmiddag op zaterdag 20 augustus voor alle kleu ter- en lagere schoolkinderen van Zaamslag. Een 15-tal spelletjes wordt uitgezet op het korfbal veld. Ze begin nen om 13.30 uur, bij slecht weer wordt uitgeweken naar de gymzaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 22