Raad maakt een eind aan (vvestie 'Dorpsbelangen' A ctiviteitenmarkt volwasseneneducatie St-Philipsland stelt dorpsplan voor Anna-Jacobapolder vast Ereplaatsen voor Zws-Vlaamse renners 'EEN VERDER ONDERZOEK NAAR BETALING Aanleg van fietspad in IJzendijke in zicht INDERDAG 18 AUGUSTUS 1983 PZC/streek -PHILIPSLAND De gemeenteraad van Sint-Philipsland heeft een streep gezet onder onduidelijkheden die zijn gerezen over de betaling van 5000 gulden door de stichting irpsbelangen aan de beheerder van dorpshuis De Wimpel. Unaniem kwam de raad nensdagavond tot de slotsom dat niet de voorzitter maar het gehele bestuur verantwoorde voor de betalin? van het bedrag en dat het niet in het financieel belang van de meente is de zaak nog dieper uit te zoeken, naag of voorzitter AKosten (hij is dat wel degelijk van misbruik van «is wethouders) al dan niet buiten gemeenschapsgeld sprake is Woens- deweten van zijn mede-bestuursle- dagavond wilde het raadslid beginnen Qop terechte of onterechte gronden aan een betoog over betalingsdata en aan de beheerder van het bankafschrijvingen, maar burgemees- rheeft uitgekeerd, heeft de ter T. Vogel stak daar een stokje voor neenteraad van Sint-Philipsland Hij wilde voorkomen dat de zaak i half jaar beziggehouden. Raards- opnieuw opgerakeld zou worden. Vo- A Komaat (Partij voor algemene gel vroeg Kornaat of hij zich zij het angeni kaartte de kwestie bij de dat hij er zijn eigen gedachten over rrotmgsbehandeling in februari zou blijven houden m de door het i Een breed samengestelde onder- college van burgemeester en wethou- iscommissie kwam er vervolgens ders voorgestelde uitspraak zou kun- uit, omdat het stichtingsbestuur nen vinden. Dat bleek het geval. igerde de volledige openheid van ten te geven. Komaat ging in mei A/fntlP tin op het verzoek van het dage- lTA sbestuur van de gemeente om met Kornaat heeft eerder dit jaar voorzit- vooropgesteld dat het iets aan het licht brengt, gaat alleen maar geld kosten. Burgemeester Vogel noemde in dit verband een bedrag van 10 a D12.000 gulden. bewijzen op de proppen te komen ter Kosten verantwoordelijk gesteld Uiteindelijk constateerden Kornaat beeindigen Daar sloot L. den Engels man (SGP) zich van harte bij aan. Dat was voor de burgemeester "een pak van zijn hart". Hij meende dat de raad van Sint-Philipsland afgaat als eraan vastgehouden zou worden dat de kwestie tot op de bodem zou moeten worden uitgezocht, van Kosten. Alles draaide in feite om Om dergelijke problemen in de toe- de vraag of de betaling aan de beheer- komst te voorkomen, besloot de raad der een beloning is voor het schilde,r- enkele regels op te stellen waaraan werk dat hij heeft verricht, danwel dat de stichting Dorpsbelangen zich in het gedeeltelijk - om een bijdrage het vervolg dient te houden. Tot nu van verhuiskosten gaat. Kornaat zei toe was alleen vastgelegd dat de woensdagavond zich ervan bewust te gemeente in principe garant staat zijn dat het moeilijk zal zijn om nu voor de ongedekte jaarlijkse tekor- nog vast te stellen of de beheerder ten. Deze garantstelling geldt voor- inderdaad voor 5000 gulden in De taan alleen wanneer de stichting zich Wimpel heeft geschilderd en gewit, houdt aan een aantal voorwaarden Immers deze werkzaamheden zijn al over het ter goedkeuring voorleggen in mei 1982 verricht. Zo'n onderzoek, van de begroting en de jaarrekening. voor de naar zijn mening onjuiste betaling en hij kwam in februari aan- wt vankelijk met een motie van wantrou- ,5>.r. van Velthoven wen tegen de wethouder. Nadien heeft het bestuur van de stichting Dorpsbe langen zich mede-verantwoordelijk verklaard, zodat niet langer sprake kon zijn van eigenmachtig handelen en CDA-ers J. de Jager dat het 't verstandigst is de discussie maar te gemeenteraad ierikzee herdacht iRIKZEE De dinsdag op 54- ige leeftijd overleden L. S. P. van Ithoven, fractieleider CDA Zierik- is woensdagavond herdacht in SESfiSS SS» SmT~™NALANp'- Dinsdag 23 au- gustus tot en met zaterdag 27 augus- Tentoonstelling in Sint-Annaland {gehouden bijzondere zitting van gemeenteraad. In een sobere her- Onderzoek in Borssele baarmoederhalskanker BORSSELE In de periode van 26 augustus tot en met 1 september zal in de gemeente Borssele het onder zoek op baarmoederkanker plaatsvin den, Alle vrouwen geboren in de jaren 1930. 1933, 1936, 1939, 1942, 1945 en 1948 ontvangen een oproep voor het onderzoek. Ook de vrouwen die vorig Ltsredt maakte burjemeesttr ?)s """Jj in het streekmuseum 'De jaar met In de gelegenheid waren om Meestnnr in Sint-Annalanri ftp tpn- dan hot nnHoi-ïAQle rlnnl ta naman H, de Meester duidelijk dat het Kseling heengaan van Luciën van Kboven in brede kring grote ver- pnheid heeft teweeg gebracht. ischetste het overleden raadslid als dynamisch en bewogen mens, itiek strijdbaar en recht op de man Maar daarnaast hield hij de poli- k gescheiden van zijn persoonlijke oelens, aldus burgemeester De jester, die eindigde met een uit- sak van Leonardo Da Vinei: „Een tó besteed leven is lang". kort woord sprak verder raadslid 3ij de Vaate. „Van Velthoven was i bekwaam bestuurder, maar bo- al een vriend die we node zullen sen. Voor de wijze waarop hij zijn k vervulde hebben we grote waar ing", aldus Bij de Vaate. ctie 'Auto open' Goese politie leek resultaat SOES - De controles die de Goese fltaedeze zomer houdt naar de mate rcann geparkeerde automobielen ju afgesloten, beginnen vruchten af werpen Bij de derde wandeling loor de stad die vier politiemensen in d kader van de actie 'Auto open' oensdag van 10 tot 11.30 uur maak- b bleek het percentage auto's waar- één of meer portieren of ramen, wel het kofferdeksel niet goed s afgesloten minder te zijn dan bij ftrsle twee controles Van de 695 leswaren er 83 niet goed gesloten, is 11,9 procent. de eerste controle bedroeg dit wntage nog 21 en bij de tweede 14. 'viel de controlerende politiemen- lopdat op sommige parkeerterrei- ivnjwel alle auto's deugdelijk wa- afgesloten. Alleen op de Grote ikt stonden naar verhouding nog veel auto's die zonder meer kon- worden geopend. Mnmelmarkt einkenszand BiKENSZAND Zaterdag 20 au- his is er ten bate van de sportver- !ing Atlas te Heinkenszand een imelmarkt op het plein van de [thai 'de Stenge'. De aanvang is Buur. [omfietsster fete tegen hek *S De zeventienjarige brom- Kter I K. uit Goes is woensdag bij ongeval in de 's-Heer Hendnks- «renstraat in Goes bewusteloos "akt, Ze schrok van een stilstaan- auto in de Rozemarijnstraat en ste tegen een hek. Met een ambu- Is ze naar het ziekenhuis ge- icht Ier Boede' Sf tuinfeest BDEKERKE - Het jaarlijkse keest op het terrein van verpleeg- Der Boede trok vele bezoekers, •t demonstraties van oude am bten oogstten de optredens van tolstoeldansgroep uit Waddinx- len The Flushing Girls veel waar- ng «is het optreden van de kynolo- uit Middelburg liet Izaak zien dat hij als rolstoelgebrui- hjn hond met een goede training volledig in de hand heeft. Macro' Domburg MBURG - De Walcherse volks groep 'Walacra' treedt donder- 18 augustus op in het Openlucht- "er in Domburg. Er wordt opge- *o door een 'volwassenengrocp' bataat uit zes paren en een *fgroep van vier paren. *Önele volksdansen die het gezel- P brengt zgjn onder andere 'Ring dans', De Boerendochter' en «nneliesjesdans'. Het gezelschap u£ begeleid door accordeonmu- Het optreden begint om 20 uur. Meestoof in Sint-Annaland de ten toonstelling 'Uit de oude doos' gehou- aan het onderzoek deel te nemen, kunnen zich dit jaar ook voor een onderzoek opgeven. Aan de zuidzijde van de Oranjeweg ligt reeds een klein stukje fietspad. Er zijn vooralsnog geen mogelijkheden om het fietspad door te trekken. NOG DIT JAAR AANBESTEDING IJZENDIJKE De gemeente Oost burg zet vaart achter de aanleg van het fietspad IJzendijke/Park- zicht. H$t Oostburgse college ver wacht het fietspad nog voor het eind van het jaar te kunnen aanbe steden. Dc fietspadkwestie sleept al enkele jaren. De gemeente hoopte het fietspad te kunnen aanleggen met subsidie uit de DACW-pot. Die kwam echter niet. waarop de gemeente besloot zelf alle kosten voor haar rekening te nemen: eind vorig jaar plaatste de raad het fietspad op het urgen tieschema voor '83. Moeizaam verlopende onderhande lingen met de grondeigenaren hou den de aanleg echter op. Wethou der A. de Feijter: „Aanvankelijk was het fietspad gepland aan de zuidzijde van de Oranjestraat, een verbindingsweg tussen IJzendijke en Parkzicht De betreffende grondeigenaren zijn echter van me ning dat aanleg aan de noordzijde de voorkeur verdient, omdat de gemeente daar reeds grond in ei gendom heeft". Die mogelijkheid wordt momenteel onderzocht. Wethouder De Feijter ziet in elk geval zeker mogelijkhe den. „Het wordt geen fietspad vol gens de regels. Op bepaalde plaat sen zal het fietspad wat smaller worden dan normaal. Een gedeelte van het fietspad wordt fiets/voet pad". Ritthem herdacht 60 jaar ringrijden RITTHEM De Ritthemse ringrij- dersvereniging 'Ons Klaverblad' heeft haar jaarlijkse ringrijderij gehouden. Dit was tevens een jubileum-ringrijde- rij vanwege het 60 jaar ringrijden in Ritthem (1923-1983). Er deden 34 ring- rijders(sters) aan mee. er werden 33 beurten verreden. Burgemeester Th. J. Westerhout deelde na afloop om zes uur de ereprijzen (bekers) uit. In 'Ons Dorpsleven' werden 's avonds de ver dere prijzen uitgereikt. Uitslag: 1 L. de Visser 33 ringen; 2 C. Wisse 32; 3 E. Dellebeke 31; 4 J. de Pagter 31. 5 C Maas 31; 6 J. de Pagter 28. 7 M. Jakobse 27; 8 P. Cevaal 27, 9 M. de Visser 26; 10 K. Zyl 26; 11 J. Dellebeke 26. 12 H Ostee 25; 13 J Cevaal 24; 14 A. Wisse 24. 15 P. de Kam 23; 16 J. Cevaal 22, 17 P. Dekker 20; 18 W Cevaal 18, 19 J. de Visser 18. 20 L. Davidse 16; 21 L Geelhoed 14; 22 L. de Pagter 14. 23 J I. Jakobse 12, 24 P. Veerhoek 12. 25 J Reijnhoud 11: 26 S. de Kam 10; 27 M Geelhoed 10, 28 R van Aartsen 10; 29 A. de Visser 10; 30 P. van Drimmelen 9; 31 N. Dijkstra 8; 32 I. Barendse 7; 33 S. J. Barendse 6; 34 A. van Drimmelen 6. Uitslag bekers: le beker gemeente Vlissin- gen C. Wisse; 2e beke beker bergingsbedrijf Van den Akker: C. Maas, 3e beker Rabo bank: J de Pagter; 4e beker Ons Dorpsle ven: Johnny de Pagter. 5e beker Van de Berge: M. Jakobsen; 6e beker Helnekens: E Dellebeke, allen met 8 van de 8 ringen. Jeugdbeker: P de Kam; pollepel- M. Jakob sen; volgringen. 33, L. de Visser. Ringrijderij in Oostkapelle OOSTKAPELLE - De ringrijder3ver- Het jubilerende echtpaar Kaashoek uit Oost-Souburg, geflankeerd door burgemeester Th. J. Westerhout van Vlissingen en zijn echtgenote, vierde woensdag het zestigjarig huwelijksfeest. KOUDEKERKE - De heer F. H. Kaashoek (84) en mevrouw C. Kaashoek - de Bruyne (87) vierden woensdag het feit dat ze 60 jaar geleden elkaar het ja-woord gaven. Ze konden dit doen in een redelijke gezondheid, samen met familie, vrienden en kennis sen in hotel Walcheren te Koudekerke. Ze leerden elkaar kermen bij de onthulling van het standbeeld van Frans Naerebout in Vlissingen, de plaats waar mevrouw Kaashoek geboren werd. De heer Kaashoek kwam uit Middelburg en begon op 15-jarige leeftijd als leerlingbankwerker-draaier bij de toenmali ge 'electrische tram', die tussen Middelburg en Vlissin- gen reed. Hierna vond hij werk bij de Nederlandse Spoorwegen als leerling machinist in 's Hertogen bosch. Door toevallige omstandigheden kwam de heer Kaashoek weer terug in Vlissingen, waar hij ging werken in de electriciteitscentrale aldaaar. Hij woonde 31 jaar in een dienstwoning bij het bedrijf In 1954 kreeg hij ter gelegenheid van zyn 40-jarig jubileum de gouder. medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau Bij zijn pensionering in 1964, toen hij tegelijkertijd 50 jaar in dienst was bij het bedrijf, kreeg hij de gouden draagmedaille met inscriptie van de maatschappij tot bevordering van handel en nijverheid. De heer Kaah- oek is in zijn vrije tijd. wat hij genoeg kreeg na zijn pensionering, een fervent tuinder. Zijn vrouw heeft zich jarenlang beziggehouden met kledingnaaien, maar is daar de laatste tijd mee opgehouden, vanwege de hoge leeftijd die zij bereikt heeft. 's Middags werd het echtpaar gefeliciteerd door de burgemeester van Vlissingen, drs Th. J. Westerhout. Tevens was er een telegram binnengekomen van de commissaris van de koningin in Zeeland, dr C Boer- tien. De heer en mevrouw Kaashoek wonen nog zelfstandig in een woning te Oost-Souburg. KREDIET VOOR GROENEN TRAPVELDJE SINT-PHILIPSLAND Dank zij de zeer uitgebreide inspraakmogelijk heden over het dorpsplan voor Anna- Jacobapolder viel er woensdagavond voor de gemeenteraad van Sint-Phi lipsland helemaal niets meer over te zeggen. In overleg met de bevolking van het dorp is nagegaan welke knel punten op het terrein van ruimtelijke ordening, voorzieningen en welzijn bestaan en wat eraan te doen is. Dat heeft geresulteerd in een lijst van aanbevelingen. Burgemeester T. Vo- gen en de Langeweg Er is haast mee grond in het bestemmingsplan De omdat het oude schoolplein, waar de Luijster II aan te kopen. Dat is nodig jeugd momenteel een balletje trapt, omdat het eerste gedeelte van het gaat verdwijnen in verband met de plan op acht woningen aan de Krab- verbouwing van de school tot een benkreekstraat na i waarvan de bouw complexje bejaardenwoningen. nog deze maand begint) vol is. Om in het dorp Sint-Philipsland ook De Smt-Philipslandse voetbalvereni- in de toekomst bouwgrond beschik- ging Noad '67 moet met ingang van baar te hebben besloot de raad 1.25 ha volgend jaar 10 procent van de onder- houdskosten van het voetbalveld gaan betalen Die kosten zijn voor 1983 op 25.000 gulden geraamd eniging Oostkapelle hield het afgelo- gel wees er ten overvloede op dat de pen weekeinde een ringrijderij Oostkapelle De 30 deelnemers be- kampten elkaar in 34 beurten. De winnaar van deze wedstrijd werd H. Maljaars die 29 ringen wist te steken. De uitslag is als volgt 1 H Maljaars 29 ringen. 2 S. de Visser 27. 3 Abr Maljaars 27.4 A B Wondergem 24.5 J Geldof 23, 6 A. J. Lous 23. 7 J Wondergem 23. 8 A Maljaars 23, 9 S J Lous 22, 10 J Wattel 22, 11 A. Roose 21. 12 J de Buck 21, 13 S. T Schipper 18, 14 mejuffrouw H. Verton 18, 15 W. Geldof 18, 16 P. de Visser 17. 17 P Brouwer 17. 18 mejulfrouw K. Francke 16, 19 K. Poppe 16. 20 mejuffrouw M. de Visser 16, 21 K Francke 16. 22 mejuffrouw Arya Poppe 14, 23 A Coppoolse 14. 24 mejuffrouw Janette Poppe 13. 25 A. Kodde 13 26 A. Brand 12 27 mejuffrouw Annemieke Poppe 12 28 J Jobse 9. 29 mejuffrouw S. Poppe 8, en 30 J. van Liere 6 ringen De meeste volgringen werden bij de onge huwde rijders gestoken door S de Visser (18) en bij de gehuwde rijders door Abr Maljaars (16). De uitslag van de versierde paardenwaarvan de Jurering voor het eerst door enkele mensen uit het publiek is verricht luidt als volgt. 1 S J Lous. 2 A. B Wondergem. 3 A. J Lous. 4 mejuffrouw K. Francke. 5 mejuffrouw J Poppe. 6 mejuf frouw M de Visser. 7 mejuffrouw Annemie- jaartallen die achter al die aanbeve lingen staan niet betekenen dat alles dan ook zal worden uitgevoerd. Ze gelden veel meer als een bepaling van de volgorde waarin een en ander moet worden aangepakt. De raad trok meteen 2100 gulden uit voor de aanleg van wat stroken groen Anna-Jacobapolder is wat dat betreft sober aangekleed, zo luidde een van de knelpunten) en een trapveldje. Dit laatste komt te liggen tussen de in het plan Steintjeskreek gebouwde wonln- Ds. A. K. L. Bloem 50 jaar predikant MIDDELBURG Ds. A. K. L Bloem, hervormd emeritus predikant te De Wijk, zal op 3 september 50 jaar predikant zijn. Ds. Bloem werd 23 februari 1908 te Middelburg geboren en studeerde te Groningen. Hij werd in 1933 predikant te Roswinkel, ging in 1947 naar Eexta en stond van 1966 tot aan zijn emeri taat 1 mei 1973 te Oldeboorn Hij was lid van de Generale Synode, praeses van de P.K.V. Groningen. ZAAMSLAG Hoewel verschillen de Zeeuws-Vlaamse wielrenners de afgelopen dagen zich uitstekend wis ten te weren in een groot aantal wedstrijden in België slaagde geen van hen er in om een overwinning te ke Poppe 8 J Geldof. 9 J Wondergem. 10 behalen. Niettemin konden er Ds. J. C. Janse met emeritaat VLISSINGEN Ds. J. C. Janse te Zaandam gaat II september met emeritaat. Jan Christoffel Janse werd 7 juni 1918 te Biggekerke gebo ren, waar zijn vader hoofd van de christelijke school was. Hij bezocht het Stedelijk Gymnasium te Middel burg en studeerde vervolgens aan de Theologische Hogeschool te Kampen. Hij maakte zich vrij van de beslissin gen van de synode en werd op 21 januari 1945 predikant van de gerefor meerde kerk vrijgemaakt te Rijswijk. In 1952 vertrok hij naar Zutphen en in 1968 verbond hij zich aan Velp en Oosterbeek. Tijdens het conflict bin nen de gereformeerde kerk vrijge maakt raakte ds Janse buiten het verband en deed 18 augustus 1974 intrede in zyn huidige gemeente Zaandam. Ds Janse was lid van de Generale Synode van de gereformeer de kerken vrijgemaakt te Assen in 1960. te Amersfoort in 1967 en te Hoogeveen in 1969 'Abr Maljaars Uitslag ringrijden eerste Jan Vos. tweede Onno Francken en derde Bart Brasser Het mooiste versierde paard was van Jolanda van der Zwan en de pollepelprijs was voor Onno Francken. Bromfietser gewond in Wemeldinge WEMELDINGE Woensdagmiddag omstreeks vijf uur is de 68-jarige bromfietser A. K. uit Wemeldinge ernstig gewond geraakt aan de benen bij een botsing met een auto, die bestuurd werd door W. S., eveneens uit Wemeldinge. Dat gebeurde op de splitsing Ooster- scheldestraat/Wilhelminastraat, waar K op dit min of meer onoverzichtelijk kruispunt geen voorrang kreeg van de automobilist. De arts J. K. J Eckhardt verleende eerste hulp. maar liet. K per ambulan ce overbrengen naar het ziekenhuis Bergzicht in Goes ter verdere behan deling. De ambulance, die uit Krabbendijke moest komen, had een half uur nodig om in Wemeldinge te geraken. enkele ereplaatsen worden geno teerd. waarbij fraaie derde plaatsen van amateur Carlo Steel, junior Eric Vereecken en nieuweling Arnold van Goethem. Ondanks dat Carlo Steel al tot een paar uitstekende resultaten wist te komen blijkt de overstap van de ju nioren naar de amateurs toch groter dan verwacht. Opvallend overigens, dat hij met name in de wedstrijden in Belgie veel beter voor de dag komt dan in Nederlandse koersen. In Mal- degem klasseerde hij zich als derde, terwijl de Belg Mamix Lameire er de bloemen in ontvangst mocht nemen. Ook Eric Vereecken uit Sint Jansteen heeft het seizoen nog niet gebracht, wat hu er in feite van verwacht had. Desondanks weet hij zich regelmatig bij de eersten te plaatsen; nu werd hij derde in Munte en daar won de Belg Johan Gallet. Arnold van Goethem uit Kloosterzande is zonder meer aan een goed jaar bezig bij de nieuwelin gen zijn derde plaats in Haasdonk is daar zonder meer een uitvloeisel van Winnaar was overigens Bart Heir- wegh, een Belg Verder waren er nog meer klasserir. gen voorin te noteren in dit lange Belgische weekend. Frank Geensen uit Terneuzen werd vierde in de nieu- welingenkoers van Waver en daar won de Belg Wim van Calster. John van de Ameele uit Terneuzen behaalde een tiende plaats in een door de Belg Stefan Denoyette gewonnen wed- striid in Merelbeke In Drongen was er een wedstrijd voor junioren en daar eindigden Mario Rammeloo uit Philippine en Conno van de Sande uit IJzendijke respectie velijk vijfde en zesde: winnaar was de OOST-SOUBURG - Het wielercomite Belg Serge Devos. Freddy de Muynck Souburg houdt zaterdag 20 augustus uit IJzendijke werd zevende en Pa- wielerwedstrijden voor amateurs en trick de Roeck uit Hulst twaalfde in Heusden en daar was de Belg Gilbert Kaes de snelste. Adrie de Maes- schalck uit Axel was één van de bedrijvigste amateurs in Evergem- Langenbrugge. Wielerwedstrijden in Oost-Souburg Verschillende malen trachtte hij aan de haal te gaan, maar de benodigde ruimte werd hem niet gegund. Uit eindelijk slaagde het duo Romain Steel ?n Francois Naudts (twee Bel-1» gen) daar wel in en van hen was Steel de rapste. De Maesschalck werd ten slotte vijfde. Klasseringen overige Zeeuws-Vlamingen: 15 Carlo Steel; 16 Hans Moens, Terneuzen en 20 Adrie Schaalje uit Axel. Eveneens een knappe prestatie was er van Ab Verplanke uit IJzendijke. die vierde werd in Schuiferskapelle en daar won de rappe Belg Gino Ligneel. Hans Moens tenslotte legde ook nog beslag op dc elfde plaats in Kalfort- Puurs en deze wedstrijd kende de Nederlander René Haast als winnaar. trimmers in Oost-Souburg. In ver band hiermee zuilen vanaf vrijdag in een aantal straten parkeer- en stop verboden worden ingesteld. Het parkoers omvat de Hudsonstraat. Cornells van Perestraat. Zeewijksin gel. Vlissingsestraat en Kanaalstraat. Het parkoers blijft tijdens de wedstrij den. die duren van half elf tot zes uur. toegankelijk voor bewonersverkeer OP VISMARKT MIDDELBURG MIDDELBURG - Ruim twintig in stellingen cn organisaties op Walche ren die werkzaam zijn op het gebied van de volwasseneneducatie presen teren zich zaterdag 20 augustus op en met een activiteitenmarkt in Middel burg. De gebeurtenis vindt plaats op de Vismarkt cn duurt van 10.30 tot 1" uur. Behalve informatie worden er ook enkele optredens gegeven van onder andere de vrouwengroep 'De Lange Janna's'. Volgens Hennie Smits, werkzaam bij het Regionaal Educatief Centrum Walcheren dat de markt organiseert, is er bij de inwoners van Walcheren weinig bekend over de mogelijkheden voor volwassenen om zich (verder) te ontplooiien „Daarom deze markt We willen een uitgebreid overzicht geven van wat er zoal te doen is op het gebied vam de volwasseneneducatie" Behalve de markt is er op Walcheren ook huis aan huis de 'Tweede-kans- krant' verspreid. Behalve in Amemui- den en Domburg, omdat deze ge meenten geen subsidie wilden geven, vertelt Hennie Smits. In deze krant, met een oplage van veertigduizend exemplaren, worden eveneens inlich tingen gegeven over de diverse oplei dingen voor volwassenen. Verder be vat de krant een aantal interviews met mensen die over hun ervaringen met zo'n cursus of opleiding het een en ander vertellen. De krant is samen gesteld door het REC. De activiteitenmarkt wordt gehouden op een podium en in een tent. Er doen organisaties aan mee als; ZVU, FNV. VJV, Stichting Welzijn voor ouderen, een balletschool, een volksdansgroep, de Groene School. Streekschool. Zeeuwse Dag en Avond Scholenge meenschap (ZDASG). Zilveren Schor. Van Eeghenhuis. baanlozenproject, alfabetiseringsproject. Instituut voor huishoudelijke voorlichting en VOS- en VIDO-groepen. De markt begint om half elf met een optreden van een muziekgroep van de ZDASG, om elf uur en half een treden de Lange Janna s op. Om kwart voor twaalf speelt de Dixieland Band. 's Middags treden de volksdangroep Vranje en balletschool De Spiegel voor het voetlicht. Er worden ook demonstraties gege ven van pottenbakken. Hindeloper schilderwerk, portretlekenen, bloemschikken en een speldemon- stratie van koersbal. Het is voor de tweede maal dat een dergelijke markt wordt gehouden, de eerste was in 1981. Sint-Philipsland wil geen bedrag per inwoner voor DGD SINT-PHILIPSLAND De Zeeuwse gemeenten moeten niet op basis van hun inwo nertallen aan de districtsge zondheidsdienst Zeeland gaan bijdragen maar naar ma te ze er meer gebruik van maken. Het Sint-Philipsland- se CDA-gemeenteraadslid J. de Jager betoogde dit woens dagavond bij de behandeling van een voorstel in de raad om toe te treden tot de dienst ikortweg DGD). Hij wees erop dat de grootste gemeenten m Zeeland het meest baat bfj de gezondheids dienst zullen hebben. Daarom ls het, zo meende hij, onjuist om de kleine gemeenten er volgens dezelfde verdeelsleu tel aan te laten bijdragen Bur gemeester T. Vogel gaf toe dat het voor de hand ligt dat ge meenten als Middelburg, Vlis singen. Terneuzen en Goes het meest van de DGD profiteren Hij beloofde De Jagers opmer kingen te zullen doorgeven

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 15