fcuitmolensportpark: met 40 man in douchelokaal... _r Nieuwe stunts Remy Mangnus Spel Vlissingen tegen RCS weinig hoopgevend PZC/sP°rt Michels heeft nu ook ruzie met fans lUBTRAINERS WILLEN MEER KLEEDLOKALEN TROTSE DRUPPERS Lewis vrij van doping 'TRIMPERIUM' WEER IN BELANGSTELLING i o Voltigegroep Middelburg treedt op in Rotterdam Nederlaag Anderlecht -fl/OENSDAG 17 AUGUSTUS 1983 15 BÜLBN (GPDi Rinus Michels heefl niet alleen meer ruzie met een aantal (!ers van FC Koln. ook de fans vinden nu dat hij als trainer weg moet. Na ^nederlaag tegen Arminia Bielefeld (23) op de eerste competitiedag in de iindesliga trok een aantal supporters naar het clubhuis en eiste met •rhitte koppen het vertrek van Michels. [tijdens de wedstrijd tegen Bielefeld was de 55-jarige Nederlander geconfron teerd met spreekkoren als ..Michels 'raus'' en ..Michels arschloch" (klootzak' Bovendien trok de wedstrijd maar 11.000 toeschouwers wal een aanzienlijke domper was. Het bestuur van FC Koln heeft echter verklaard dat Michels in ieder geval zijn contract tot 1984 zal vervullen Of Michels dat ook zelf wil en kan moet worden afgewacht, want op den duur is er natuurlijk niet te werken met mensen die tegen je zijn. IIDDELBURG Twee eerste selectietrainers van voetbalclubs, die de velden en kleedka- iers gebruiken van het Middelburgse Kruitmolenspretpark, zijn nogal ontevreden over deze ccommodatie en het beleid van de gemeente daarvoor. Trainer Ron Telussa van Jong Imbon (derde klas KNVB(zondagcompetitie) en Jimmy Pentury, trainer van FC Dauwendae- (tweede klas zaterdag onderafdeling) verwijten de gemeente, dat die haar afspraken niet lakomt, en dat de velden niet in goede staat gehouden worden. itury, die evenals Telussa verze- een persoonlijke actie te onder- om de situatie verbeterd te maakt duidelijk: ..De ge- ite Middelburg heeft ons toege- dat het aantal kleedkamers uit- gbreid zal worden met vier stuks, Op et Kruitmolencomplex zijn momen- êei vier kleedkamers gebouwd bij de de velden, waarvan de clubs twee elden voor training gebruiken en het ndere als hoofdveld": olgens beide trainers speelt het ge- rek aan kleedruimte de clubs kleed de clubs danig parten. Ron tlussa: „Het komt vaak voor, dat et eerste team een kleedkamer moet elen met twee, zelfs drie andere :ams, soms ook met een groep ten- issers. Tijdens d het inhalen van de atste zeven minuten van de eerder staakte wedstrijd Jong Ambon- CS, die voor ons konden beslissen mijn team na afloop van de training of de wedstrijd normaal kunnen dou chen en niet tegelijk met z'n veertigen in één doucheruimte. Bovendien moe ten behalve de tennissers ook spelers en speelsters van de honk- en softbal- club Green Sox samen met ons de lokalen gebruiken". gebeurd toen we ontdekten, dat de velden kapot dreigden te gaan". Voor de clubtrainers is twee nieuwe lokalen niet genoeg. „Dat helpt niet". Jimmy Pentury: „Als er niets ge beurt, denken we er over om een actie te gaan voeren". Ron Telussa: „Precies, dan gaan we maar trainen op het plein voor hel Middelburgse stadhuis. Met spandoeken en al". Velden Ook over de velden zijn de trainers niet te spreken. Jimmy Pentury zegt: „Vorig competitie was de situatie op de velden zo miserabel, dat we zelfs op het Meiveld getraind hebben. Tijdens de huidige droge periode wordt er op de velden aan de Nadorst en de Nassaulaan gesproeid, maar op de velden van het Kruitmolencomplex niet. Volgens de chef-terreinbeheerder Piet de Kam is er geen geld beschik baar om op deze vleden velden te sproeien. Begrijp ons goed, we onder- behoud van de derde klas of nemen zeker geen actie tegen De jgradatie naar de vierde klas, moes- Kam Die is altijd bereid om ons te h n we de kleedkamer delen met het helpen", verzekert Pentury, die er teede team, alsmede de C- en D- voorts op wijst, dat de velden onoor- inioren. We konden ons niet eens deelkundig worden gebruikt en dat ihoorlijk voorbereiden op dit be- het eerste team van beide clubs vaak ngrijke wedstrijddecl". 0p kapotgetrapte velden moeten spe- Jong Ambontrainer verzekert: „Ik [en Tenslotte maakt Pentury duide- 11 het nog zen, dat de eerste teams jjjk dat het met de bergruimte bij het n Middelburg en Zeelandia hun complex ook niet zo best gesteld is. eedkamers met andere teams moe- Stomverbaasd Piet van Hese, hoofd vanx van de dienst accommodatie en welzijn van de gemeente Middelburg, is stomver baasd over de kritiek van de beide trainers. „Ik heb er van de clubs nog Be trainer van het vlaggeschip van nooit iets gehoord, evenmin van de Jong Ambon wijst er op, dat 'hij sterk vertegenwoordigers in de sportad- de indruk heeft, dat er met twee mate viesraad". Van Hese geeft overigens gemeten wordt grif toe, dat er te weinig kleedlokalen .Het prob probleem is met van van- op het complex in de wijk Dauwea- daag op gister", verzekert Telussa. daele. „Dat vindt zijn oorzaak in de ..J°ng Ambon bijvoorbeeld heeft oorspronkelijke bestemming van het nooit de mogelijkheden gehad, die complex, waar eerst de honkballers Middelburg en Zeelandia kregen, en de rugby'ers zouden gaan spelen. Jpng Ambon heeft nooit zoals Zeelan- Daarvoor waren vier kleedkamers dia op het 'hoofdveld mogen spelen, voldoende. Later is het echter be- Terwijl we toch veel hoger dan die stemd als voetbalpark en toen waren dub spelen. Het zou komen omdat de vier lokalen niet voldoende". Zeelandia de oudste rechten bezit. Van Hese maakt duidelijk, dat er Maar Ajax gaat toch ook met ergens anders spelen omdat AFC de oudste rechten op het stadion in De Meer bezi bezit". binnenkort twee kleedlokalen bijko men op het Kruitmolensportpark „Het is niet gegaan, zoals de Jong Ambon- en Dauwendaeletrainer aan geven. Oorspronkelijk waren de vier nieuwe kleedlokalen voor het Na dorst- en Nassaulaancomplex be- AV,r,l sternd. Daarvan zijn er twee afgehaald TIFL (ANP> - Henk Lubberding uit Vftn,c» hppf Zege Lubberding SCHIPHOL Dinsdag arriveerde op Schiphol de Nederlandse atletiefcploeg die afgelopen week. in Helsinki deelnam aan de wereldkampioenschappen atletiek. Zilveren- medaille winnaar Rob Druppers werd afgehaald door zijn vriendin Ivette en toonde trots zijn zilveren plak. voor de Kruitmolenvelden. Of er nog meer lokalen bijkomen? Ik heb in een rapport aan de raad aangegeven, dat delen' Immy Pentury oordeelt: „Wij hebben zelfde rechten hier als Middelburg f Zeelandia op het Nadorst- en Na- aulaancomplex". )n Telussa vult aan: „Ik wil met Atktiekduels in Vlissingen |VL1SSINGEN Vanavond (woens dag) worden op de kunststofatletiek- baan in Vlissingen wedstrijden ge hounden. Het wordt een 'horden avond': van jongste junior tot senio rs komen de atleten op de horden sprint aan bod. Verder wordt een 1000 meter heren afgewerkt en een 1500 meter dames. Öok worden er in Vlissingen een aan- technische nummers verwerkt, ïénvan de deelnemers is speerwerper leraen van der Meer, die over de 70 Mter werpt. Johnny Willemsen 'ijdt 24 uur rancorchamps ERNEUZEN Johnny Willemsen ÜTtrneuzen zal het komende week- od deelnemen aan de 24 uur motor- wesvan Franchorchamps in België. kZeews-Vlaming heeft een uitnodi- ing gekregen van het team Jan van iogli-Harry van Benthem om met «e equipe deel te nemen aan dit tenement. oor Johnny Willemsen betekent de- iuitnodiging de tweede maal dit jaar hij zich met de internationale top an meten. Eerder dit jaar werd hij sfnviteerd voor de TT van Assen, aar toen geraakte hij niet door de taliöcaties heen. Als eerste reserve ondhy toen voor de wedstrijden zelf hoteerd. In Franchorchamps zal illemsen overigens niet uitkomen kt zijn vertrouwde Suzuki, maar zal gereden worden met een speciaal w dergelijke 'uithoudingsproeven' prepareerde Kawasaki. Voorst heeft de vierde Ronde van Tiel gewonnen. Hij versloeg na 86 kilometer de Deen Kim Andersen in zoiets nodig is. maar er zijn geen öe eindsPrint. financiële mogelijkheden om meer lo De wedstrijd d,e 35.000 fcjkers Kok. werd gemaakt door Bert Ooster bosch imet een solo) en de 'regionale' broers Jan en Adri van Houwelingen (met verschillende ontsnappingspo- Volgens Van Hese verkeren de velden gingen). momenteel in behoorlijke staat. „In- De uitslag is. 1 Henk Lubberding (Voorst) derdaad was er aanvankelijk geen 86 km in 2.01 57,2. Kim Andersen (Deniz.t geld om te sproeienmaar het Is wel 3 van Hoowelmsen izaiummmeli op 15 sec4 Adn van der Poel (Hoogerheide) z t 5 Fons van Katwijk (Oploo)z tb Fnts Pirard (Dorst) op 20 sec 7 Steven Rooks VLISSINGEN OEFENVOETBAL ZEEUWSE CLUBS kalen te realiseren". Wel gesproeid STOCKHOLM Professor Arne Lundqvist, de Zweedse voorzitter van de anti-dopingcommissie van de internationale atlctiekfedera- tie, heeft dinsdag in Stockholm verklaard, dat de controles op do ping bij de wereldkampioenschap pen in Helsinki geen enkel positief resultaat hebben opgeleverd. Lundqvist maakte haast met de bekendmaking van dit bericht, om dat er aanhoudende geruchten wa ren dat Carl Lewis, de Amerikaanse sprinter en verspringer die drie gouden medailles won. betrapt zou zijn op innemen van het- spierver- sterkende hormoonpreparaat tes tosteron. Het bericht werd het eerst gepubliceerd in de Zweedse krant 'Aftonbladet' na een tip van een Noorse atletiekofficial. „Ik zou de eerste moeten zijn. die weet of er iemand betrapt is", verklaarde pro fessor Lundqvist dinsdagavond. „Dat is niet het geval. Ik weet bovendien als enige de namen bij de code's op de urinemonsters. Zelfs het laboratorium kent de identiteit van de atleten niet Ver moedelijk wil iemand afbreuk doen aan de verrichtingen van Lewis". Carl Lewis, dinsdag in Berlijn voor internationale wedstrijden van woensdag, reageerde gelaten op het gerucht. „Ik ben onschuldig, meer hoef ik er niet over te zeggen", meende hij. VLISSINGEN In een bar slechte Velde had de euvele moed om de verdiend. Na rust scoorde Peter de (Hcerhugowaardi z t8 Jan van Houwelin- wedstrijd heeft de VC Vlissingen wedstrijd af te fluiten op het moment, Jonge 0-1, Nico Bakker maakte gelijk gen lOphemerti zt9 Wies van Dongen dinsdagavond met 3-0 een oefenwed- dat Vlissingen 4-0 scoorde. iBreda>zt. 10 Theo Smit i Zwanenburg) op sjrjjd tegen het naar de afdeling Ex-SW-speler Frans Schaap toonde de zege. en John Mieras bezorgde Middelburg Veel winnaars hoofdprijs lotto DEN HAAG Niet minder dan vijf tien spelers zetten in lotto 32 zes kruisjes op de goede plaatsen. Slechts twee spelers kwamen in aan merking voor de tweede prijs. Bij de verdeling zouden de eerste prijswinnaars een kleiner bedrag ont vangen dan de tweede-prijswinnaars. Volgens het lotto-reglement is dit onmogelijk. De beschikbare bedragen voor eerste en tweede prijs werden bij elkaar gedaan en vervolgens over de zeventien winnende deelnemers ver deeld. De verdeling van de prijzen in lotto 32 was als volgt: eerste prijs: vijftien deelnemers ontvangen 37.130,20; tweede prijs: twee deelnemers ont vangen 37 130,20, derde prijs 314 deelnemers ontvangen ƒ639,40; vier de prijs: 4073 deelnemers ontvangen 49,20, vijfde prijs: 44.930 deelnemers ontvangen 5,00 Het winnende nummer in cijferspel 32 was 754477. Geen der deelnemers had zes of vijf cijfers goed. Vijftien deelne mers kregen de derde, 168 de vierde en 1695 de vijfde prijs. het nieuwe seizoen, Reeds na drie minuten nam Vlissin- gen de 'leiding. Taco van de Velde rust ontbraken Van de Velde mikte vanaf de vleugel naar de verste Schaap. „Vrijdag tegen Jong Ambon een tikje hoefde te geven om te kun nen scoren. Na een half uur profiteer- verzekerde trainer Bert Pentury. Nieuwland-Middelburg (za) de Gerard de Nooijer van een RCS- Een snelle leuke wedstrijd, waarin verdedigingsblunder om 2-0 te scoren. Middelburg met de winst naar huis -z* netemann volgt fainerscursus GRAAUW Remy Mangnus uit Graauw, de man van het 'trimpe- rium', is terug van een Spaanse vakantie. Neergestreken in de schoot van 'zijn' sportvereniging Aloy die de laatste jaren furore gemaakt heeft met een aantal sportevenementen die het trimlegioen uit alle hoeken en gaten van de provincie tevoorschijn deed komen. Om toch vooral niets te moeten missen van datgene wat de sportfanaat uit de Hulsterse kern uitgebroed had. Een lawine aan - recreatieve - sporten werd over de sportmensen uitgestort. „Dat de wa re trimmer opsta" riepen Mangnus en zijn staf vanuit het verre Graauw. Aan die roep werd maar al te graag gehoor gegeven. Immers, hoeveel mensen zullen er niet zijn die het plan hebben om met de groeiende vrije tijd iets te gaan doen aan recreatieve sportbeoefening? Alleen het praten over zo'n voornemen kan de landerig heid van alledag al doorbreken. De sportvereniging Aloy mikte op die 'markt'. Men besefte dat de bij een overkoepelende bond aangesloten een enorm terrein braak. Wij hebben naai net kleine Hulsterse kerkdorp, daar op ingespeeld en het ziet ernaar Eerst waren het hoofdzakelijk uit dat we de slag om de gunst van de Zeeuws-Vlamingen, maar toen Mang- trimmer glansrijk gewonnen hebben".' nus cs zich ook aan de Belgische kant verklaart Mangnus het enorme succes van de grens lieten zien vloog de dat zijn programma kreeg. deelname aan de organisateis van SV Want een succes was het. SV Aloy Aloy de hoogte in. Trimlopen als smeet zich gretig op de materie. We- Terneuzen-Graauw. Sint Niklaas- kelijks trokken trimfietseis en lopers Graauw en Bcveren Graauw vormden gedegradeerde RCS gewonnen. Het zich sterk aan de bal en hij bleek nog Hellevoetsluis-Bruse Boys resultaat en het vertoonde spel wa- wat te egoïstisch te zijn Opmerkelijk Afspraken maken bleek gister een ren zeker niet al te hoopgevend voor was, dat Vlissingen vóór noch na rust moeilijke zaak. Bruse merkte in Helle- in zijn sterkste opstelling speelde voetsluis pas, dat het eigenlijk van voor rust was Eikenhout er niet bij, na daag had moet en spelen, maar de thuisclub was toch aan het trainen en had snel de elf man bij elkaar. Goes en paal, waar Johnny Llvramento maar spelen we in de sterkste opstelling", Smerdiek stonden vergeefs op elkaar te wachten,. Bruse Boys won met 3-1De Duivelan ders speelden effectiever en hadden in Tonnie van den Berge een uitsteken- Gerrie Eikenhout maakte er na rust ging (1-21. Nieuwland Tiad pech. maar de speler. Hij scoorde met een af- 3-0 van en scheidsrechter Jan van der de 'hoofdstedelijke' zege was toch standsschot 1-0, en na de gelijkmaker had de snelle linksbuiten op aangeven van Kees Willemse luit een vrije trap) zijn ploeg weer de leiding. Jos van Nunen maakte er 3-1 van. Tern. Boys-Temeuzen De stadsderby werd een 3-3 gelijkspel. In de eerste helft speelde Terneuzen rustig en bekeken en nam met 1-0 de leiding. Na rust zorgde Arjen Wilting voor de gelijkmaker. Terneuzense Boys werd beter maar via twee boys- blukder liep Terneuzen via Jan Huijs- man en Joop Lauret naar 3-1 uit, De 'Boys' kwamen toch langszij via Jac- ky Scheele en Jacq Dingebouts. Philippine-Cadzand. Na de uitstekende prestatie tegen Breskens maakte Philippine er tegen het lager geklasseerde Cadzand niet veel van. Na een 0-0 rust zorgde Peter van Veldhoven voor de winnende tref fer (1-0). Biervliet-Wolfaartsdijk Biervliet en Wolfaartsdijk sloten hun oefenpartij 1-1 af. In de eerste helft was Biervliet sterk op maar de ploeg slaagde er niet in te scoren Vijf minuten na rust gaf Leo Geene de Bevelanders de leiding en Sjaak Lij- baart zorgde voor de gelijkmaker. Vogelwaarde-Zaamslag Een beter combinerend Vogelwaarde won -met 1-0 van Zaamslag. De huis club bouwde goede van achter uit op. Dankzij de uitstekende Zaamslagkee- ters Op 28 augustus staat de Ronde per Willy Nieuweink bleek het 0-0. Na Graauw zelf kreeg honderde- enthou- van Oost Zeeuwsch-Vlaanderen voor rust. bezorgde Jos Lambert zijn ploeg siasten aan de start. Trimkoersen en toerrijders Een fietstocht van -30 kilo- de zege. meter door dat gebied De Mergel- Vosmeer-DFS landroute in Limburg is het volgende De noordelijke derby eindigde in 2-2. nummer 111 september i En onder het Beide teams hielden elkaar goed in MIDDELBURG - Het voltigeteam van de Ponyclub Middelburg heeft van het CHIO in Rotterdam een uitnodiging gekregen om daar op zaterdag 21 en zondag 22 augustus een demonstratie te geven. Tijdens dit bekende paardengebeuren treden ook voltigegroepen uit de Bonds republiek, Zwitserland en uit andere delen van Nederland op. De uitnodiging is het gevolg van de succesvolle trainingsstage, die de voltigeleden van de Middelburgse ponyclub onlangs volgden in het Westduitse Wildberg. De Middelburgse ploeg die zaterdag en zondag in Rotterdam optreedt, staat onder leiding van Annet Baas uit Middelburg. een uitdaging voor de sportende re- spoeld wordt met 'gezondheidskabou- creant. Een serie van vijf lopen i -lopen wisselden elkaar met een uitge balanceerde regelmaat af. Tot erger nis van eerdergenoemde sportvereni- gingen die de greep op hun leden hoofd 'Super-Toertochten' zijn de evenwicht Ad'ne Kapelle gaf Vosmeer ,'erloren Tot grote vreugde lü Ronde van Nederland. Lourdes- de leidine. Daan Blom maakte gelijk Mangnus zelf. Graauw en Graauw-Spanje vv knal- Qp slag van rust zorgde Hans Polder- Want met een verbetenheid die Iers van eerste orde. In de loopkalen- man voor 2-1 In de tweede helft was grensde aan fanatisme had hij zich der zijn de vijf tochten in Graauw Vosmeer sterker, maar Marcel van één doel gesteld: die sportverenigin- gebleven, evenals Terneuzen-Graauw Grunsven bezorgde DFS de halve gen zo hevig beconcurreren dat ze en Beveren-Graauw, terwijl op 10 winst hem desnoods wel uit konden spu- maart de tweede uitgave van de inter- gen, de SV Aloy in alle toonaarden nationale marathon weer opgevoerd verwensten. Die slag om de trimmer wordt. Meteen bij de 'première' kwa- werd Mangnus ingegeven door de men daarvoor honderd deelnemers teleurstellingen die de sportbonden hun borstnummer alhalen. hem bezorgd hadden. Met de tafelten nisvereniging Sint Aloysius bereikte Mangnus het hoogst mogelijke lande- Nieuwe stunt BRUSSEL (ANP) Op de eerste lijke niveau. Op een eigen manier. Nieuwe stunts moeten de belangstel- speeldag, met drie wedstrijden, van ling verder opkrikken. Daarin passen de Belgische competitie in de eerste de marathon van Berlijn op 24 sep- divisie heeft zich meteen de eerste tember (reeds volgeboekt, red.), verrassing voorgedaan. Anderlecht Schiphol-Amsterdam (6 november), verloor met 2-1 van en bij Beerschot, de halve marathon van Bennekom Noliet (strafschop) in de elfde en Val- (11 februari) en de halve marathon kenbosch in de 76e minuut maakten van Brussel (3 juni). En de ronde van de twee treffers voor Beerschot, alvo- Zeeuwsch-V'laanderen op 29 oktober rens internationale Erwin Vanden- iinmiddcls al verzekerd van Belgi- bergh er in de 84e minuut 2-1 van sche dcelna me) moet een van de maakte. Zijn mede-international hoogtepunten van het seizoen wor- Francois van der Eist zette Lokeren den. Die ronde wordt in estafette- tegen Beringen op het goede spoor vorm gelopen met vier ploegen waar- door als eerste voor zijn club te sco- van het aantal deelnemers onbeperkt ren. is over een afstand van 130 kilometer. uitslagen zijn Waregem Mechelen l-l Lokeren - Beringen 4-1; Beerschot - Inder- ■■■■■■■iHHMi lecht -1 Toen die de goedkeuring van 'De Bond' niet altijd weg kon dragen moest Remy Mangnus dat werk van jaren inleveren. Wat bleef was de haat en de dure eed dat hij op een andere manier terug zou slaan. En nu Mangnus terug is kan de trim mer zijn borst weer nat maken. In een heuse evenementenkrant ontvouwt hij het programma van de SV Aloy voor het komende seizoen. Het is onbegonnen werk om het hele pakket hier te vermelden. Maar een greep eruit maakt duidelijk dat Graauw ook in de komende winter weer over-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 15