Eerste kiosk Vlissingse boulevard spoedig open Toeristisch seizoen in Oostburg was een topper Leo de Visser werd winnaar ringrijderij Open dag bij de Zeeuwse fruittelers Eerste steen voor nieuw verpleeghuis Hulst gelegd Goese saxofonist BEZWAARDE BLIJFT AGEREN TEGEN BOUW BIJ WOOLDHUIS GROTE KAMP MIDDELBURG: VLISSINGEN - Binnen enkele weken zal de eerste van de kiosken op de Vlissingse boulevard worden geopend. Bouwbedrijf Flipse uit Koudekerke begon vorige week woensdag met de bouw van de kiosk nabij het Strandhotel en eigenaar G. J. Niemandsverdriet verwacht het gebouw over twee weken in gebruik te kunnen nemen. De opening van de kiosk nabij het Wooldhuis op de Boulevard Evertsen zal nog tot volgend jaar uitblijven, maar volgens de opdrachtgever voor de bouw. de heer J. Stroes uit Colijnsplaat, valt de hervatting van de bouw, die op last van de Middelburgse rechtbankpresident mr G. R. Andre de la Porte werd stopgezet, uiterlijk in september te verwachten. Het gebouwtje zal dan nog voor de winter gereed zijn. De heer Stroes, directeur van Delta straffe van een dwangsom van 50.000 hem zal adviseren geen gebruik te Fish Farming bv, toonde zich donder- gulden per overtreding. ,,Ik verwacht maken van het vonnis en ik hoop dat dag opgelucht over de uitspraak van dat de advocaat van de heer Lémstra we in goed overleg tot overeenstem de Raad van State met betrekking tot het schorsingsverzoek dat. zoals ge meld. was ingesteld door de heer S. Lemstra. bewoner van het Wooldhuis De voorzitter van de Raad van State wees schorsing van de afgifte van de verklaring van geen bezwaar die gede puteerde staten hadden verleend voor de afgifte van een bouwvergunning, van de hand Daarmee zou voor de heer Stroes de weg vrij zijn om de bouw te laten voortgaan, ware het niet dat er nog een uitspraak ligt in het kort geding dat de heer Lemstra nad aangespannen om de bouw te laten stopzetten De rechtbank in Middelburg bepaalde toen dat met verder gebouwd mocht worden op Stroming Zwingeul brengt tweetal in moeilijkheden RETRANCHEMENT L. van D. en C. B„ beiden uit Erp zijn woensdag middag omstreeks drie uur door mensen van de strandpost 'Het Zwin' uit de Zwingeul te Retranchement. gehaald. De beide jongens werden verrast door het springtij en de stroming. Ze waren al enkele keren kopje onder gegaan en konden niet op eigen kracht uit het water komen. Met een reddingboot werden de twee uitgeputte jongens naar het strand gebracht. De politie stuurde enkele uren een flink aantal mensen uit het afgaande water. Lp van Peter King RENESSE De platenmaat schappij Telstar - Johnny Hoes, Weert - heeft de lp 'Peter King and his Romantic Saxofoon' uit gebracht. Een feestelijke pre sentatie vond donderdagavond laat plaats in restaurant 'Ori- sant' te Renesse, waar de uit Goes afkomstige Peter King als barman cn saxofonist meer al gemeen bekend staat onder zijn werkelijke naam Piet de Keij- zer. De 38-jarige musicus en ho- reca-man woont sinds jaren in Renesse en ontving daar zijn eerste lp namens de platen maatschappij uit handen van Annie de Reuver. Piet de Keijzer maakte vele ja ren deel uit van de van het Zeeuwse dansorkest 'Black and White', dat vroeger onder leiding stond van zijn vader. De als kunstfluiter begonnen saxofo nist liet blijken trots te zijn op ajn eerste langspeler, die hij zonder enige opname-ervaring volspeelde, met medewerking van de nodige studiomusici De plaat telt twaalf titels, waar van de helft geschreven door Peter Kings manager, Kevin Vil lage. pseudoniem voor de Goese- naar Kees van Vredegem. die eerder tekende voor een tiental platen onder de naam 'Dutch Spring' en 'Barneby' Van Vrede gem schreef onder meer 'Opus 7'. het nummer dat de zusjes Wou- terse uit de Ganzestad op accor deon ten gehore brachten in het tv-programma 'Op volle toeren'. En naar aanleiding van de 'Tel star-release' in Renesse vertelde hij graag Zeeuws talent te hei- Pen om in de belangstelling te komen. Maar het is een keihard wereldje in Hilversum, aldus Kees van Vredegem. Annie de Reuver, in lang vervlo gen dagen vocaliste van de Sky- masters, wenste Peter King veel succes met zijn plaat, die naar zij hoopte voor de saxofonist het hegin mag zijn van een muzikale beroepscarrière De Schouwse zanger Lou Brond- geest presenteerde het gebeu ren, pianist-organist Maarten Bruynes uit Bruinisse verzorgde de muzikale omlijsting.. De kiosk nabij, het Vlissingse Strandhotel, die binnenkort in gebruik wordt genomen VLISSINGEN - Nu de nieuwe oogst van appelen en peren weer voor de deur staat en de fruitbomen nog vol hangen, houdt de Nederlandse Fruit telers Organisatie de landelijke 'open dag'. Zaterdag 27 augustus zijn 57 fruittelers, van wie elf Zeeuwse, weer bereid om het publiek een kijk je op'hun bedrijven te laten nemen. De deelnemende fruittelers en hun gezinsleden willen bezoekers graag iets vertellen over de vele kosten en zorgen die worden besteed aan de gewassen, voordat het eindresultaat beschikbaar is als oogstbare kwali- teitsvruchten Tijdens een rondwan deling over de bedrijven en in de boomgaarden wordt van alles verteld over het planten, opkweken en snoeien van vruchtbomen Ook de gewasbescherming, de mechanisatie, de sortering en bewaring komen aan de orde. Voor de belangstellenden is er bovendien informatiemateriaal be schikbaar, uiteenlopend van kleurpla ten en werkbladen tot kwartetspellen en boekjes over de Nederlandse fruit teelt De plaatselijke en regionale VVV-kantoren hebben een lijst met adressen van de 57 deelnemende fruit- bedrijven. De elf Zeeuwse fruittelers die aan de 'open dag' meedoen zijn: Gebr. J. en C. Zuidweg. Jachlhoek 5 in Kapelle: G J. M. de Moor. Kamperseweg 5 in Zaamslag; C Matthijsse. Walcherse- weg 230 in Middelburg: A. Lewe Zuid- welleweg 2 in Noordwelle: P Fli- kweert. Sluisweg 1 in Nieuwerkerk: Fruitbedrijf Meiboom. Morlodestraat 1 in Krabbendijke. H. van Liere. Kioe- tmgseweg 17 in Goes; A. de Nooyer. Noordstraat 11 in Kamperland. W C van Kempen Kruytenburgseweg 1 in Poortvliet; Fa J. Luteyn. Rijksweg 4a in Breskens en J. Flikweert, Markt straat 8 in Aardenburg. ming kunnen komen'' aldus de heer Stroes, „Lukt dat niet, dan kunnen we opheffing van hel vonnis vragen en gezien de uitspraak van de Raad van State is het vrijwel zeker dat die ook verleend wordt" Financiële kater Hoewel opgelucht dat de grootste belemmering nu uit de weg is ge ruimd, zei de heer Stroes met een flinke 'financiële kater' te zitten. „In clusief de kosten van het geding en het renteverlies komt de schade voor mij op een bedrag van ongeveer 35.000 gulden. En daarbij is het om zetverlies niet inbegrepen. Het is jammer dat de bezwaren die de heer Lemstra tegen de komst van de kiosk heeft, niet eerder volkomen duidelijk zijn geweest. Dat had een hoop ellen de gescheeld, want dan was ik nooit met de bouw begonnen". De heer Lemstra verklaarde donder dagavond desgevraagd niet zonder meer toe te stemmen in voortzetting van de bouw „De heer Stroes is ook niet zomaar gestopt met bouwen, daar was een kort geding voor nodig Laat hij nu maar een geding voeren om opheffing van het vonnis te ver krijgen Ik ben er niet op uit hem op kosten te jagen, maar als ik de zaak twintig jaar kan rekken, dan doe ik dat". De heer Lemstra toonde zich verbolgen over de houding van de gemeente Vlissingen in de hele affaire. „De gemeente heeft ook de heer Stroes de zaken mooier voorgespie geld dan ze zijn. De gemeente walst heen over de belangen van de burger", aldus de heer Lemstra. die aankondig de alle mogelijke stappen te zullen nemen om realisering van de kiosk alsnog te voorkomen. De heer Niemandsverdriet heeft een vrijwel identiek verhaal als de heer Stroes. Evenals de heer Stroes was hem, zo zei hij, uit gesprekken met direct betrokkenen duidelijk gewor den dat geen bezwaren tegen de afgif te van een bouwvergunning waren te verwachten. Die bezwaren kwamen uiteindelijk toch en hoewel die door de gemeente Vlissingen ongegrond werden verklaard, ging met de proce dure zoveel tijd verloren dat opening van de kiosk voor het zomerseizoen niet meer haalbaar was. Om het ver lies zoveel mogelijk te beperken wil de heer Niemandsverdriet de kiosk zo snel mogelijk openen en. in tegenstel ling tot wat de bedoeling was. ook tijdens het winterseizoen zijn waren verkopen. De heer Stroes is eveneens van plan over te gaan tol exploitatie van de kiosk gedurende het hele jaar „Maar ik open de tent pas met pasen volgend jaar Nu nog beginnen heeft weinig zin" De moeilijkheden rond de bouw van de kiosken heeft er volgens de exploi tanten in beide gevallen voor ge zorgd dat reeds aangenomen perso neel weer moest worden ontslagen, omdat er zonder de kiosken voor hen geen werk was. HULST Voorzitter A. H. van Raem- donek van het bestuur van het ver zorgingstehuis De Blaauwe Hoeve heeft donderdagmiddag de eerste steen gelegd voor de nieuwbouw van het verpleeghuis aan de Truffinoweg in Hulst. Ook het 'pannebier' kon worden gedronken, want donderdag werd eveneens het hoogste punt van de nieuwbouw bereikt. De nieuw bouw voorziet in een uitbreiding van 37 bedden. Daarmee komt het totaal op 120. Naai- oude traditie werd in de eerste steen een loden koker gemetseld, met daarin een oorkonde met de namen en handtekeningen van betrokkenen bij de steenlegging. In die koker ging ook een stuiver, een dubbeltje, kwartje, gulden, rijksdaalder en zilveren tien tje Kortom, van alle nu geldende muntstukken één exemplaar. Voorzitter van Raemdonck zei ervan overtuigd te zijn dat het verpleeghuis voorziet in een behoefte „Het nijpend tekort aan bedden in de regio Hulst. Hontenisse is met deze uitbreiding voorlopig opgelost' Hij meende dat de nieuwbouw zal voldoen aan de eisen van deze tijd wat betreft com fort, privacy en sfeer. Architect J. Pruijn wees erop dat men met de bouw procedureel gezien door het oog van de naald is gekropen. Hij zei dat het in Nederland één van de laatste uitbreidingen en verbouwin gen van verpleegtehuizen is geweest, waarvoor de minister nog toestem ming heeft willen geven Hij was ver der vol lof over de samenwerking tussen het bestuur en het bouwteam. Een bewoonster legde een bloemetje op de eerste steen Voorzitter L Bod- daert van de bewonerscommissie zei vervolgens te hopen dat de broeders en zusters van de Blaauwe Hoeve de patiënten 'als een bloem' willen ver zorgen De uitbreiding en renovatie gaat zo n zestien miljoen gulden kosten. Het karwei bestaat uit een uitbreiding van het verpleeghuis en de bouw van twee paviljoens voor psychisch gestoorde bejaarden De aanbouw aan het ver pleeghuis is bestemd voor somatisch zieke bejaarden. Als de totale nieuwbouw gereed is wordt begonnen met de renovatie van het bestaande verpleeghuis. Naar verwachting is het karwei voor jaar 1985 geklaard. Dan kunnen in het verpleVfvhuis 120 bejaarden wor den gehuisvest, evenveel somatisch zieken als psychiatrische patiënten. A. H. van Raemdonck. voorzitter van het bestuur van De Blaauwe Hoeve, legt de eerste steen van de nieuw bouw van het verpleeghuis. De eerste steen voor de nieuwbouw van het verpleeghuis wordt gelegd. A. H. i het bestuur van De Blaauwe Hoeve', kijkt toe. i Raemdonck (rechts/, voorzitter van VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1983 PZC/ provincie GEMEENTELIJK BELEID WERPT VRUCHTEN AF OOSTBURG De gemeente Oost burg kan geholpen door een uitzon derlijk mooie zomer terugzien op een erg goed verlopen vakantiesei zoen. Omdat de meeste campings aan de West-Zeeuws-Vlaamse kust nog redelijk bezet zijn heeft het college van b en w besloten de strandposten nog een week langer bezet te houden. De posten zouden eigenlijk 12 augus tus gesloten worden, maar blijven nu geopend tot dc negentiende. Tevredenheid alom in het Oostburgse college over het toeristische seizoen dat nu grotendeels achter de rug is „De blauwdruk voor het gemeentelijk kampeerbeleid is uitstekend uit de verf gekomenstelt wethouder A de Feijter vast „Vrijwel alle campings hebben zich gehouden aan de bezet tingsnonnen die wij hadden vastge steld Slechts in drie gevallen is over bezetting geconstateerd Maar slechts één camping zal een proces-verbaal krijgen omdat daar een week na de waarschuwing nog teveel kampee- reenheden stonden Omdat er dit seizoen veel geregelder werd gecontroleerd kan er volgens De Feijter ook veel beter worden opgetre den Het gaat niet meer om inciden tjes". zegt hij De overloopterreinen in het achter land. bestemd voor kampeerders die niet meer op de volle campings te recht konden, zullen na verloop van enkele jaren 'echte' kampeerterreinen moeten wuruen au, uiijki dat ze elk jaar nodig zijn om de overloop op te vangen. Ook het kamperen bij de boer leverde dit jaar nauwelijks problemen op. „De meesten hebben zich goed gehouden aan de norm". zegt De Feijter „In enkele gevallen hadden boeren tien in plaats van de toegestane vijf kampee- reenheden toegelaten, maar dat bleek op een misverstand te berusten dat meteen uit de wereld werd geholpen" Verkeers- en parkeerproblemen ble ven dit jaar goeddeels achterwege. „Als de parkeerterreinen vol waren mochten de mensen overal nun auto neerzetten, als dat tenminste niet het verkeer ln gevaar bracht", stelt de Oostburgse wethouder vast „De rijkspolitie is soepel opgetreden. Er is naar bevind van zaken gehandeld „Er zijn maar twee klachten binnen gekomen van beboete parkeerders neemt burgemeester C T Spijkerboer de draad op. „Eén van hen stuurde zelfs verontwaardigd zijn bon terug, onder het motto. Nood breekt wet. De bekeuring heb ik weer aan hem terug gestuurd De bezetting van het korps rijkspoli tie in Oostburg was dit jaar volgens het Oostburgse college heel redelijk. Spijkerboer „Alleen bij de 24 uur van Oostburg heeft de gemeente voor ei gen rekening reserve-polilie laten aanrukken. Dat hoort eigenlijk hele maal niet, want dat is een rijkstaak Maar daar was er geen geld voor. dus hebben we het zelf moeten doen" Markten De toeristische weekmarkt in Cad- zand-Bad. dit jaar voor het eerst bij wijze van proef gehouden, was een doorslaand succes. Dat geldt ook voor de tijdelijke vestiging van enke le winkels en viskramen bij de jacht haven in Breskens. Wethouder J Vergouwe is iets voor zichtiger met zijn conclusies „Je moet natuurlijk niet vergeten dat we dit jaar een unieke zomer hebben gehad Die kunnen we op de balk schrijven We weten met hoe het zal gaan als er een slechte zomer komt". De gemeente verruimde dit seizoen ook de mogelijkheden om op het strand (.etensiwaren aan de man te brengen Ook deze toename van het aantal strandtentjes was volgen" De Feijter een schot in de roos. „De ondernemers hebben deze zomer goud verdiend", constateert hij Voor het volgend jaar heeft de ge meente nog een paar plannetjes in petto De verkooppunten op het strand zullen volgend De Feijter in de toekomst moeten zorgen voor eigen toiletten. De gemeente wil volgend jaar ook iets gaan doen aan de [Yveiliging van de duinovergangen, zodat toeristen die van het strand komen niet par does op de rijweg stappen. Leo de Visser, winnaar van de grote ringrijderij in Middelburg. MIDDELBURG - Leo de Visser uit Ritthem is donderdag geworden van de grote ringrijderij te paard in Middelburg die voor de zevenentwintigste maal gehouden werd op het Molenwater. Daarmee kwam hij in het bezit van de belangrijkste wisseltrofee, het beeldje van koningin Beatrix. De Visser bemachtigde dit kleinood overigens pas na een spannende kamp met Joost Dourleijn uit Domburg die uiteindelijk dus genoegen moest nemen met de tweede plaats. Dat betekende dat hij de beker van prinses Juliana in ontvangst mocht nemen. De kamp om de koninklijke bekers nam maar liefst ruim twee uur in beslag en was om zeven uur donder dagavond beëindigd Om deze en andere bekers strijden alleen die deelnemers en deelneemsters die de laatste tien van de dertig ringen hebben gestoken. Voor de deelnemers die alle dertig ringen staken was er weer de beken de kamp om de beker van wijlen P, Brasser Daaraan deden Lou Wil- lemse (Domburgi. Henk Houterman (Koudekerke). L Langebeeke (Ga- pingei en Rinus Koets (Biggekerke) mee De laatste hield het het lang ste vol. Bij deze kamp werd terugge gaan tot de ringmaal 14 millimeter. Wat de bekers van de 'koninklijke kamp' betreft, de derde pnjs werd bemachtigd door L. Langebeeke uit Gapinge (daarmee de beker van prinses Wilhelmina in de wacht sle pend i. Dit na een spannende kamp met zijn dorpsgenoot Krijn Cop- poolse die uiteindelijk dus met de vierde prijs (beker gemeente Mid delburg! genoegen moest nemen. Niettemin een opmerkelijke presta tie want Krijn was met zijn veertien jaren de jongste van de 183 deelne- Behalve deze vier waren er in de koninklijke kamp nog tien bekers te verdelen. In totaal dertig mensen namen eraan deel. aanmerkelijk minder dan vorig jaar toen 43 rijd- (st)ers de laatste tien ringen staken. Uiteindelijk werd de vijfde prijs (beker wijlen mr dr A J J. M Mesi gewonnen door Jan Jobse (Koude kerke) en de zesde door zijn plaats genoot Adrie Reijnierse De zeven de lot en met veertiende kwamen achtereenvolgens in handen van M Langebeeke-Minderhoud (Gapin- gei. Peter de Pagter iKoudekerkei. Rinus Koets (Biggekerkei P de Pagter (Domburgi. P. Bezuijen (Koudekerkei. A. Paauwe (Gapin ge i, Jolanda de Witte iWestkapel- leien Hans Maljaars lOostkapellei Gedeputeerde J. P Ventevogel (ver vanger voor commissaris van de koningin dr C Boertiem reikte de prijzen uit. Hij constateerde dat de ringrijderij van een folkloristische ook uitgegroeid was tot een echte wedstrijdsport, waarbij hij zichzelf als 'passief volger" schetste. De heer S. Lous, voorzitter organise rende Zeeuwse Ringrijdersverem- ging. nodigde de gedeputeerde daarop uit om volgend jaar zelf eens actief mee te doen. Van een topdrukte was geen sprake Een Walcherse boerin bekijkt met verstand van zaken de ringrijderij te paard m Middelburg In haar ïeugd waren de ringnjderijen de enige sportieve gebeurtenissen waaraan de boerenbevolking deel- bij de ringrijderij maar wel was er aanmerkelijk meer publiek dan in juli. toen de eerste folkloristische dag van dit jaar werd gehouden. Ook de kampen aan het eind van de dag werden door vele honderden mensen gevolgd. Aanvankelijk hadden zich 191 deel nemers en deelneemsters aange meld Waren deze allen op komen dagen dan was er een record aantal njders geweest Er vielen echter enkele mensen af. Voor sommigen speelde daarbij een rol dat de tijd gunstig is voor de oogst en dat ging voor ringnjden Vandaar dat er 183 mensen meededen. Dat betekent een evenaring van het record van 1979 toen evenzovelen mee hebben gedaan. De organisatie was deze keer zeer te spreken over de medewerking van gemeentewerken Middelburg Er was tijdig voor een goede afzetting gezorgd van de banen en problemen hebben zich op dat punt dan ook niet voorgedaan De eerste prijs voor versiering paar den ging naar A Kosten (Middel burg) terwijl E Vos (Vlissingen) en Joke Reijnierse (Middelburg) res pectievelijk tweede en derde wer den Uitslagen ringrijden. 30 ringen. M Koets (Gapinge), L. Langebeeke (idemi. H. Houterman (Koudekerkei. L. Willemse (Domburg) 29 ringen, Chris de Visser (Domburgi. H van Eyzeren nderr.' Chr Provoost Czn iidemi. S van Etter. .Biggekerkci, Joke Reijnierse Adrie Reijnierse ibeiden Mid- delburgi. P J. Reijnierse i Biggekerke i, L. de Visser. L Wisse i Ritthem i A. G Brouwer (Aagtekerkei, C. Langebeeke Jr (Gapinge). M. van de Broeke (Seroosker ke) A Paauwe.Gapinge 28 ringen. M Moens (Aagtekerke), H. Maljaars (Oostkapelle). J Blaas (Aagte kerkei. J Jo"bse J J de Kroo (belden Koudekerkei. P de Pagter (Vlissingen! en J. Dourleijn 'Domburgi. 27 ringen. A Brasser jr iBiggekerkei. J Brand Hzn (Domburgi P de Pagter '(derm. J Lampert Pzn 1 Biggekerkei, B Brasser (Lzm ikoudekerkei J Minder- houd A. de Witte WestkapeUe). S Janse i Souburg). H Dekker iMeliskerkei. P de Visser iAagtekerkei. P Bezuren (Koude kerkei. M Langebeeke-Minderhoud (Ga- plngei. A Verhage (Serooskerke) en H. van de Broeke (Serooskerke)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 11