Wilfried van Aken wint in Goes reis naar Helsinki Bar slecht Sparta won ii Breskens met maar 3-0 René Arnoux wint GP van West-Duitsland - - ftiiji 0'1' TWEEDE PLAATS ACHTER ENGELSMAN DA VE LENN Wereldtitel basketbal voor Sowjet-dames De baard van de Arabier zakte van zijn kin NkioMarkt Vitkens HOCKENHEIM (DPA/AFP/RTR) René Arnoux heeft zondag bewezen, dat de formule-l-wagens van de Italiaanse renwagenconstructeur Enzo Ferrari zich bijzonder thuis voelen op het circuit van Hockenheim. Arnoux won zondag met de turbo-aangedreven Ferrari de Grote Prijs van West-Duitsland. De zege was een kopie van vorig jaar. toen ook een Frans/Italiaanse combinatie (Tambay/Ferrari) dc Westduitse Grand Prix opeiste. Arnoux leidde vrijwel dc gehele wedstrijd. Na de start verdrong hij zijn stalgenoot Tambay al vlot van de kop en slechts de gebruikelijke stop voor banden wisselen en brandstof bijvullen deed even een andere coureur op de eerste plaats verschijnen: Nelson Piquet. Twee uur na de wedstrijd werd de Oostenrijker Niki Lauda (hij eindigde als vijfde) gediskwalificeerd. Bij een pitstop was Lauda's wagen achteruitge- duwd door zijn monteurs. Hij had de markering van de pitboxen overschreden. Een protest van Frank Williams tegen dat vergrijp werd door de jury gehonoreerd. De uitslag formule 1-race Grote Prijs van West-Duitsland op het circuit van Hockenheim (45 ronden, afstand 305.865kilometeri 1 Rcne Arnoux (Fra) Ferrari 1 uur 27 min. en 10.319 sec, gemiddelde snelheid 210.538 km/uur. 2. Andrea de Cesarls (Ita) Aira Romeo op 1 10.652; 3 Riccardo Patrese (Ita) Brabham op 1.44 093;.4. Alain Prost (Fra) Renault op 2,00,750; 5 John Watson (Ier) Mclaren, 6 Jacques Lafïite (Fra) Williams. 7 Marc Surer (Zwl) Arrows, 8 Jean-Pierre Jarier (Fra) Liquir, 9. Thierry Boutsen(Bel) Arrows. 10 Keke Rosberg (Fin) Williams, 11 Johnny Ceccoto (Ven) Theodore, op 2 ronden 12 Danny Sullivan (VS) Tyrrell, op 3 ronden: 133. Nelson Piquet (Brat Brabham De stand in de wereldtitelstrijd na 10 van de 15 races 1. Prost 42 punten, 2. Piquet 33; 3 Patrick Tambay (Frai Ferran 31.4 Amoux 28, 5. Rosberg 25, 6. Watson 18; 7 Eddie Cheever (VS) Renault 14, 8 Lauda en Lafitte 11, 10. Mlchele Alboreto (ita) Tyrrell 9 MAANDAG 8 AUGUSTUS 1983 PZC/ sportkrant Er werd vaak fel om de bal gestreden tijdens de oefenwedstrijd tussen Breskens en Sparta. VERWEER TWEEDE KLASSER UITSTEKEND SAO PAULO (AFP) Voor de zesde keer in de geschiedenis heeft de Sow- jet-Unie het wereldkampioenschap basketbal (dames) behaald. Zaterdag won de Sowjet-ploeg in de finale in Sao Paulo met 84-82 van de Verenig de Staten. Halverwege het duel had de Amerikaanse formatie nog een aardig uitzicht op het prolongeren van de titel: 40-37. China eindigde in het Braziliaanse toernooi als derde door Zuid-Korea met 71-63 (32-27) te verslaan. De Sowjet-Unle moest van een achter stand terugkomen om pas in de slotfa se de titel op te eisen. Bij de stand 82-82 besliste Jelena Chausova de eindstrijd in de slotseconden. De bas- ketbalploeg van de Sowjet-Unie is nu 25 Jaar lang ongeslagen. Vier jaar geleden verspeelde het land in Zuid- Korea het kampioenschap, doordat werd afgezien van deelneming. De grotere routine van de Russinnen, die in de voorwedstnjden al veel moeite hadden met de Verenigde Staten (85- 84), gaf in het laatste deel van de finale de doorslag. triathlon op Hawaii: vier kilometer zwemmen, 180 kilometer fietsen en een marathon. Een programma dat zonder onderbreking wordt afge werkt. „Echt speciale looptraining doe ik er niet voor. Ik heb zelfs nog nooit een marathon gelopen", vertel de Van Aken. „Ik vind die triathlon een uitdaging". Eindhovenaar Will Rindt was met een derde plaats de eerste Nederlander in Goes. De 30-jange leraar schei- en natuurkunde liep in april van dit jaar in Utrecht 2.22.30 op de marathon en bereidt zich momenteel voor op de marathon van Enschede (10 septeme- ber). die bovendien geldt als Neder lands kampioenschap. ..Ik heb nu drie marathons gelopen De eerste ging in 2.30. daarna liep ik 2.24 en de derde liep ik in 2.22. Ik hoop dat ik in Enschede weer wat sneller ga". Rindt toonde zich best tevreden met z'n derde plaats. ,,Ik heb deze week nogal veel getraind en dan is het logisch dat het in zo'n wedstrijd wat minder gaat", zei de PSV-atleet, die binnen kort in Hulst meedoet aan het Neder lands kampioenschap over 25 kilome ter. Uitslag De uitslag van de halve marathon in Goes: 1 Dave Lenn (Engeland) 1.02.46; 2 Wilfried van Aken (België) 1.03.07; 3 Will Rindt (PSV) 1.03.54; 4 Wim Veris (Belgie) 1.04 34. 5 Aijen Guikema (Start'78) 1.04.45. 6 Ad Tierie (Dyna- mo'70i 1 04.53; 7 Frank Kooman (Dy- namo"70) 1.05 03. 8 Eddy van Put (Vet. Ned.) 1.05.07. 9 Simon Blom (Delta Sport) 1.06.01; 10 Peter Hameeteman (Zeeland Sport) 1.06.40: 11 Rom Jan sen (Thori 1 07.08; 12 Jaap Gele (AV'56) 1 08.00; 13 Sam Polderman (Marathon) 1 08.02; 14 Henk Nieuw- dorp (AV'56) 1.08.24; 15 Cor Cleeren (België) 1.09.28; 16 Peter Wevers (Thor) 1.09.32; 17 Rene Zweedijk (AV'56) 1 09.40; 18 LEX van Ravens- waay (Sparta) 1.09 46; 19 Cor PeUte (Dynamo'70) 1.09.55; 20 Acronius Kra mer (AV'56) 1.09,56. Eerste dame op de 25e plaats Denis Verhaert (België) 1.12.- 06. Tweede dame (49e) Ann Rindt (PSV) 1.16.13. Foto litiks: Dave Lenn gaal zegevie rend over de streep in Goes. Foto onder De eerste Zeeuwen in Goes. Frank Kooman ilinks) en Ad Tierile (30) in de beginfase van de wedstrijd. Daarachter Eddy van Put en (net zichtbaar) Simon Blom. BRESKENS De Rotterdamse eredivisieclub Sparta moet snel tot een overeenkomst zien te geraken met gevaarlijke spitsspcler Wout Holver- da, en even snel de Engelse spits, die de club op het oog heeft, zien aan te trekken, anders gaat het flink fout in de competitie en in de Europacup. Hoe fout het kan gaan bleek zaterdagavond in de oefenpartij tegen de nieutjré zondag tweede klasser Breskens: de Rotterdammers behaalden slechts een schamele 3-0 overwinning. Een vernederende uitslag voor Sparta. Toegegeven: Breskens bediende zich van een taai verweer en en was tijdens meerdere momenten ia de tweede helft zelfs gelijkwaardig aan de .Spartanen, maar een eredivisieclub, die al veel langer in training is dan een groep amateurspelers, moet toch met minstens dubbele cijfers winnen. Dat had Sp^rta bijvoorbeeld wel gedaan tegen zaterdag eerste klas- sers en zondag hoofdklassers. Na het 3-2 verlies tegen het verrassend sterke Roosendaalse RBC, dat is toegelaten tot de eerste divisie, volgden een 4-1-zege op eerste divi sieclub Eindhoven, een 10-0-zege tegen zaterdag eerste klasser Ko zakken Boys, een 8-0-overwinning tegen zaterdag eerste klasser Rijns- burgse Boys. een 14-0-zege tegen de Brabantse derde klasser Dongen en 10-1 tegen een andere Brabantse derde klasser, Taxandria. En dan ineens tegen een amateur tweede klasser maar 3-0... Natuurlijk, Sparta miste Wout Hol- verda, die zich door een defensie kan goochelen. Holverda had de voorgaande oefenwedstrijden wel meegedaan, haar meldde zich voor het duel in Zeeuwsch-Vlaanderen ziek. Misschien hoopt hij nog op de bereidheid van Haarlem om de vergoedingssoin te betalen. Pover de nieuwe aanwinst Rudy 5 waert (van Knokke gekomen het team gebracht voor Ronni Ruysscher, Wilco van der Hoo Ker Adrie Kodde. „Niet omdat meenden Sparta terug te kui drukken met meer aanval 'e maar omdat het zo afgesprtlaar was", mc41ddc De Winde, had voor zijn team en het al 'raTl sprijtig vond', dat er niet eentfe,i- treffer gescoord was. P> "t )i „jlij Die had Breskens best verdli r^e ploeg had Van der Steen weinig goede woorden over: „Het was erg slecht. Dat is niet goed voor de want Sparta, dat in de eerste i publiciteit. De toeschouwers moch- door doelpunten van Lengkeei ten stellig veel verwachten, maar en 30e minuut) op 2-0 voor n gekomen, bakte er na rust we Vl meer van. Invaller Johan del m maakte er na de hervatting noj 24 gj van. tevoren had de matig leiöe scheidsrechter Van Vliet uit mansdorp een treffer van lengi wegens buitenspel geannulee dat Sparta de jongste Britss zijn zeer teleurgesteld". Sparta mocht blij zijn, dat Bres kens in de tweede helft de schande niet groter maakte. De Zeeuwse tweede klasser drong de Spartanen vaak met uitstekende aanvallen in eigen strafschkopgebied terug. Met name Willem van de Broeke was, na een actie van bram van dc koop Kevin Gillmore zag afgi Broeke, dicht bij een tegentreffer, met een 'verwoeste' knie moei maar hij kopte een paar centimeter nager Van der Steen snel opjd. n over de lat. Trainer Piet de Winde naar een andere Engelse aanv&chh van Breskens had Willem Broeke, Camiel iets waarin de Spartanen gespifnidü Zonder topscorer Holverda in hun midden hadden de spitsen van Sparta (Ronald Lengkeek, René Eijer en Sylvio Dilli berto nauwe lijks een been om op te staan. Bovendien liet spelverdeler Louis van Gaal het deze avond volkomen afweten, waardoor er in het spel van 'de Rotterdammers vaak geen lijn zat. noch snelheid of variatie. In het eerste half uur van de wedstrijd kon Sparta nog voor éénrichtingsvoet- bal zorgen, omdat Breskens. danig onder de indruk van de eredivisie club, zich niet uit de 'omarming' kon worstelen, maar toen het uit- stkonde verweer van de Bressiaanse verdedigers succes bleek te hebben en vooral doelman Rob Gruben met vaak schitterende reacties zeker drie, vier Sparta-doelpunten voor kwam, vervielen de Rotterdammers tot een pover spelletje, dat de 1600 toeschouwers totaal niet kon beko ren. Eén van de beste Sprtanen was de Zeeuw Danny Blind, de ex-RCSspe- ler, die evenals vorig jaar de rech- tervleugelverdedigersplaats bezet. Blind had weinig goede woorden over voor het spel van zijn ploeg: ..Het was een bar slechte wedstrijd van onze kant. Onbegrijpelijk als je toch weet, dat we in de voorgaande partijen met grote cijfers van de amateurtems gewonnen hebben. Het lag natuurlijk aan het de afwe zigheid van Holverda, maar zeker ook aan het verweer van Breskens. Toen het door de voortreffelijke ingrepen van Rob Gruben niet luk te meer doelpunten te scoren, lie ten de jonge spitsen het hoofd hangen. De ploeg zakte geheel weg". Sterke pionnen „Terwijl er", vervolgde de vaak op komende rechtsback, „toch een aantal plaatsen in het team t op het spel stondenstonden. Daarom vind ik het onbegrijpelijk, dat bijvoor beeld linkerspits Sylvio Dilliberto en linkermiddenvelder Ron van de Berg er mets aan deden om hun kandidatuur voor deze plaatsen te stellen". De Souburgse Spartaan was vol lol over het spel van Breskens. „Ik heb er met RCS in de vierde klas nog eens tegen gespeeld RCS wpn toen met 4-1", herinnert Blind zich nog. „Maar dit is een heel ander Bres kens. Er staan een aantal technisch goed geschoolde spelers in". Ook Spartamanager Charles van dei Steen was tot die conclusie geko men: „De ploeg heeft op vitale plaatsen belangrijke pionnen Bres kens speelde in de tweede helft best leuk en gedurfd". Voor zijn eigen De Twee Bressiaanse Arabieren aan de zijlijn tijdens Breskens-Sf eldim BRESKENS Ze hadden het keurig voor elkaar, de twee Arabier* Brifi tijdens de oefenwedstrijd van Breskens tegen Sparta naar spelei g. m beide teams kwamen kijken. Vooraf was Breskens met officiële b: van de club uit Bahrein op de hoogte van hun komst gesteld en u partij omstreeks een kwartier oud was arriveerde het Arabische^;1 het sportveld. Omstreeks zes uur waren ze in Brussel geland en een supers Belgische taxi bracht ze naar Breskens. De fraaie limousine werd v£ rand van Breskens begeleid door twee politiemotoren, die met 1« and. sirenes tot bij het sportveld hun komst aankondigden. Memgeen trapte er in. Bram Heijboer, een gevierd man in Breskens van de plaatselijke toneelclub, en Rino Pieters, hadden dan ook me 'and' het toeval overgelaten. Ze hadden zich extra bruin geschminkt, k( Wf Arabische kledij aangetrokken en donkere brillen opgezet. En ze ro Arabische sigaretten. Maar Heijboer viel door de mand toen z'nbuiej afzakte en de Arabische lettertekens, waarmee ze hun naam in deb< van de verslaggevers noteerden, van geen kant klopten.... uoi. Ige p Theo Lazeroms, de trainer van de voetbalclub Bahrein, had de hele agten elkaar gezet. Via een kennis in Brabant had hij officiële stempel Bahrein op de kop kunnen tikken en in Breskens wilde de politie® lg, m de grap meewerken. „Ik dacht werkelijk dat het echt was, met zulke papieren sprak Breskensvoorzitter Vermaire bewonderend. GOES Helsinki en Hawaii zijn de eerstvolgende reisdoe len van de Belgische atleet Wilfried van Aken. De 36-jari ge Vlaming liep zaterdag mee in de Goese halve marathon Desondanks slaagde 'nummer twee' Wilfried van Aken er niet in dichter bij te komen. Toch is de klassering van de besnorde Vlaamse atleet op merkelijk. Van huis uit is hij een atleet, maar in vroeger tijden specia liseerde hij zich toch meer op de middenafstand. Bovendien is atle tiek voor hem op het moment slechts een onderdeel van een meerkamp pakket. Van Aken is al enkele jaren Belgisch kampioen meervoudige sporten, een soort nationale competi tie waarbij ieder weekeinde een on derdeel wordt afgewerkt. In oktober gaat de Belg zich mengen in het WK ter voorbereiding op het we reldkampioenschap triathlon dat in oktober op Hawaii wordt gehouden. Van Aken trof het prima in Goes. Hij eindigde niet alleen op de tweede plaats, hij was ook de gelukkige winnaar van een reisje naar de wereldkam pioenschappen atletiek, die deze week in Helsinki plaats vinden. Dat was het gevolg van een verloting, die na af loop van de halve marathon onder de deelnemers werd ge houden. De Engelsman Dave Lenn toonde zich overigens de snelste in de Goese cen trumloop. De halve marathon mondde zaterdag middag in het drukke Goese stads centrum uit in een niet-Zeeuwse aan gelegenheid. Verrassend was dat niet, omdat veel Zeeuwse toplopers ver stek lieten gaan. De Middelburgse beroepsmilitair Ad Tierie eindigde als eerste Zeeuws op de zesde plaats, ruim twee minuten nadat Dave Lenn de finishlijn was gepasseerd. Tierie, zijn clubgenoot Frank Kooman, Si mon Blom (Delta Sport) en Peter Hameeteman (Zeeland Sport) moes ten al snel lossen uit het kopgroepje dat in de beginfase was ontstaan en waarin Dave Lenn als gangmaker fungeerde. De Engelse politieman had een kilometer of vijftien nodig om zijn naaste belagers van zich af te schud den. Na Robert Towler (1977) en Ray Crabb (1980) wérd Dave Lenn de derde Britse winnaar in de elfjarige historie van de Goese halve mara thon. De 38-jarige uit Leicester af komstige atleet kwam bij toeval aan de start in Goes. Op vakantie in Spanje ontmoette hij AV56-atleet Rene Zweedijk, die hem prompt overhaalde om in de Bevelandse ge meente aan dc start te komen. Met een tijd van 2.20 achter zijn naam op de marathon was Lenn gelijk een van de favorieten in Goes. „Ik had toch wat meer tegenstand verwacht", ver klaarde hij na afloop. Tweede jeugd Maar de Britse atleet toonde zich toch een klasse apart in het Goese stads centrum. Lenn maakte jarenlang deel uit van de Engelse nationale cross- ploeg en is op dit moment bezig aan zijn tweede jeugd. Zijn persoonlijk record op de marathon vestigde hij nog maar twee jaar geleden. De En gelsman noteerde in Goes 1.02.46 over de ongeveer twintig kilometer. Bijna een minuut langzamer dan de 1.01.50 van zijn landgenoot Ray Crabb, die nog altijd het record van de halve marathon in handen heeft. „Ik dacht dat er nog een ronde te gaan was en daarom heb ik het in de laatste ronde rustig aan gedaan", zei Lenn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 12