5 m Mevrouw Van Houte onderscheiden voor zwemmen van 'superstar' Plannen voor gasaansluiting 37 woningen in Hontenisse sf WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWE# PZC/ streek Funwedstrijd plankzeilen weekenddiensten IE Plannen voor baanlozenkrant kerkdiensten in Axel en Sas van Gent Concours hippique Tholen m 3 3 O. LC 3 verkoper of leerling-verkoper ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1983 .TEF SCHOONDIJKSE OVERWINT HANDICAP SCHOONDIJKE Het spreekwoord: 'waar een wil is, is een weg', gaat vaak niet op. Een enkele keer is dit gezegde wél toepasselijk. In dit geval weet Lies van Houte (35) in Schoon- dijke weet daarvan mee te praten. Maandag 8 augustus krijgt ze van de Oostburgse wethouder J. Vergouwe een onderscheiding overhandigd Fietsvierdaagse in Vogelwaarde VOGELWAARDE In het kader van de jeugdvakantieweek houdt de afde ling sportieve recreatie van het feest comité Vogelwaarde in samenwer king met de toerclub Vogelwaarde van dinsdag 9 tot en met vrijdag 12 augustus weer een fietsvierdaagse in Vogelwaarde en omstreken. Aan deze vierdaagse kan iedereen deelnemen. De deelnemers kunnen daarbij kiezen uit de afstanden vijf tien of vijfentwintig kilometer. Men is niet verplicht om alle vier de dagen mee te fietsen. De start is elke avond tussen 18.30 en 19.30 uur bij café 'Het Karrewiel' in Rapenburg in Vogel waarde. Vanaf 18.00 uur kan men zich daar ook laten inschrijven. Voor alle deelnemers aan de vierdaagse is er een herinnering. Die worden vrijdag avond tijdens een sluitingsbal in zaal 'Het Karrewiel' uitgereikt. DOMBURG Het brandingscomité van de windsurfvereniging Zuid West 7 uit Middelburg houdt van daag (zaterdag) in Domburg een fun wedstrijd. De start van die wedstrijd is om 11 00 uur bij de container van het windsurf- centrum in Zeeland. Een uur voor aanvang kan men inschrijven Het is voor het eerst in Zeeland dat een dergelijke wedstrijd op zee wordt ge houden. Vakantieweek in Wemeldinge met vreugdevuur besloten WEMELDINGE Ondanks een afge geven vergunning door de gemeente Kapelle om de Rommeldamse hutten ter afsluiting van de Wemeldmgse jeugdvakantieweek vrijdagavond in vlammen te doen opgaan, maakte de politie toch bezwaar Die bezwaren golden het terrein waarop de brand zou worden ontstoken. Dit terrein ligt aan het einde van de Reepweg tegen de zeedijk bü het vroegere haventje 'De Val' en behelst niet meer dan wat bouwvallen en onkruid. Het terrein bleek echter een particuliere eigenaar te hebben, die niet was op te sporen. Dankzij bemiddeling van het gemeen tebestuur van Kapelle is het vreugde vuur toch om zeven uur op dit terrein ontstoken door een lid van het brand-, weerkorps, dat toezicht hield. De brandweer kon zich beperken tot nat houden van een langs het terrein lopende asfaltweg en tot nablussen. De dag werd door de jeugd doorge bracht in de grote tent op het oude sportveld aan de Bonzijweg, waar vrijdagochtend eerst begonnen was de Rommeldamse hutten af te bre ken. In de tent werden olympische spelen gehouden, stuif-es-in en touw trekken De donderdagavond gehou den bazar heeft een bedrag van 771,- opgeleverd SCHIETINGEN 'S-HEERENHOEK De handboog vereniging 'Eensgezindheid' hield een schieting op de staande wippen, er waren 67 schutters. Uitslag eerste wip eerste hoofdvogel H Boonman. Willem Teil Ovezande. tweede hoofdvogel Ch. Wtjs. Vrye Schutters 's- Heerenhoek, eerste zij vogel J vd. Dries Eensgezindheid 's-Heerenhoek; tweede zij- vogel B Knuist, Juliana Oudelande, derde zij vogel J Huige, Eensgezindheid, vierde zij vogel L. de Jonge. Concordia s-Heeren hoek; eerste kal B Knuist. Juliana; tweede kal C Nij sten. Vrye Schutters, derde kal H vd Dries, Eensgezindheid, vierde kal J de Jonge. Willem Teil. Meeste kleine vogels: Sj. van Eykeren. Eensgezindheid, vijf stuks Uitslag tweede wip eerste hoofdvogel: C Westdorp Eensgezindheid, tweede hoofd vogel H v.d Dries. Concordia, eerste zijvo gel J KorstarOe. Spes Nostra Ovezande; tweede zijvogei a. van 't 'westelnde. Sora- nus Heinkenszand, derde zijvogel P Crucq. Soranus; vierde zijvogel: W de Jon ge. Concordia; eerste kal A Boonman Vrye Schutters; tweede kal A van 't We steinde. Soranus derde kal M Verdonk, Doel naar Hoger Wolphaartsdijk; vierde kal. J. Smallegange. Zorgvliet Ellewouts- dijk Meeste kleine vogels Jos. Goense. Eensgezindheid, zes stuks. 'S-HEERENHOEK Bij gelegenheid van de jaarlijkse kermis hielden de verenigde sociéteiten van 's-Heeren hoek een schieting op de staande wippen. Er waren 46 schutters. Uitslag eerste wip: eerste hoofdvogel: C. Nijsten, Vrije Schutters. 's-Heerenhoek; tweede hoofdvogel J Janse, Soranus 2, Heinkenszand; eerste zijvogel P Vette. Concordia, 's-Heerenhoek. tweede zijvogel: M Allemekinders, Victoria. Kwadendam- me; derde zijvogel C. van 't Westeinde, Soranus, Helnkeszand; vierde zijvogel: B. de Jonge, Concordia; eerste kal. A. Boon man. Vrye Schutters, tweede kal en de derde' L. de Jonge, vierde kal: P. Vette, allen Concordia De beer geschonken door een kermls-exploltant, was voor mevrouw J de Jonge-Rentmeester. ADLM, Kwaden- damme Meeste kleine vogels. G Voet, Soranus. negen stuks. Uitslag tweede wip eerste hoofdvogel: L Vedonk, Concordia, tweede hoofdvogel. R. van Eykeren. Vrye Schutters; eerste zij vo gel: L. Verdonk. Concordia, tweede zijvo gel. H. Moison. VIOS. 's-Heerenhoek; derde zi)vogel Jos. Goense, Eensgezindheid, 's- Heerenhoek, vierde zijvogel: J Janse. Sora nus 2, Heinkenszand. eerste kal: L. Ver donk. Concordia; tweede kal. C Voet. Vrye Schutters, derde Kal A Rentemeester. Willem Teil. Overzande, vierde kal J. Plat schorre, Zorgvliet, Ellewoutsdyk De beer was voor B. de Jonge. Concordia Meeste kleine vogels; H v.d. Dries. Vrye Schutters, zes stuks. voor het zwemmen van de zogenaam de 'superstar' (100 kilometer zwem men binnen één jaar). En dat terwijl ze zich drie jaar geleden alleen in een rolstoel kon voortbewegen. Haar «onderlichaam was totaal ver lamd, lopen of zelfstandig zitten kon ze niet Met de onderscheiding die ze overmorgen krijgt uitgereikt wordt dan ook veeleer hulde gebracht aan haar wilskracht en doorzettingsver mogen. dan aan het feit dat ze de superstar heeft gezwommen Waar een wil is, is een weg. voor mevrouw Van Houte is het een spreekwoord geworden dat ook werkelijk inhoud heeft. In 1980 raakte ze verlamd Op de oorzaak van haar invaliditeit wil ze liever niet ingaan. Tot die tijd was ze in elk geval kerngezond geweest. Met de verlamming braken zorgelijke tij den aan. Door de hulp van haar man en vier kinderen, de jongste was ne gen. wist ze zich er door heen te slaan. Vooral de steun van mevrouw *M. Davids, huisarts in Groede, zorgde ervoor dat het vertrouwen in de toe komst niet verloren ging Op haar aanraden begon mevrouw Van Houte eind 1981 met de eerste zwemoefenin- gen. Voor iemand, die tot dan toe nog nooit één slag had gezwommen, was dat een hele onderneming. Maar, ze voelde zich meteen als een vis in het water Zwemlessen bleken een over bodige luxe. Toch was de stap moeilij ker dan wer d verwacht. Mei 1981 kwam de terugslag Het zou een jaar duren voor ze zich weer in het chloor- bad zou wagen Dit keer met meer succes. Geleidelijk aan werd de zwe mafstand van één naar twintig baan tjes opgevoerd. Nu trekt zij gemiddeld per dag zo'n 80 tot 100 baantjes. Omgerekend is dat 2 a 2.5 kilometer. Maandag wordt het laatste zegeltje in het zwemformulier van mevrouw Van Houte geplakt. Ze mag zich dan 'su perstar' noemen. Terugblikkend op de afgelopen drie jaar vindt de zwemster zelf ook dat er enorm veel doorzettingsvermogen no dig is geweest, om het zover te bren gen: „Het moet allemaal vanuit jezelf komen. Hoeveel steun en hulp je ook krijgt, je moet het zelf maken" Zeker het begin van haar ziekte was erg moeilijk. Wat ze nooit had verwacht, gebeurde: in een mum van tijd lieten al haar vriendinnen het afweten „Ze lieten me vallen als een baksteen" Nu heeft mevrouw Van Houte een hele nieuwe vriendenkring opgebouwd, waaronder veel zwembadpersoneel en zwe. ftrs. De verlammingsverschijn selen Zij.; ondertussen helemaal ver dwenen Ze kan weer net zo goed lopen als voor haar ziekte De fysiotherapic-behandeling werd acht weken geleden stopgezet. De toekomst kan dus weer met voldoen de vertrouwen tegemoet worden ge zien. „Ik heb wel geleerd dat er door volharding heel wat te bereiken valt", zegt de Schoondijkse 'super star' tot slot. Kindervakantieweek in Heinkenszand HEINKENSZAND De buurtvereni ging Watervliet te Heinkenszand heeft voor de derde achtereenvolgen de keer een kindervakantieweek op touw gezet van 8 tot en met 12 augustus Alle kinderen die in Heinkenszand wonen zijn vanaf maandag 8 augustus welkom op het terrein naast het kan toor van de NVB op de hoek Zangvo gelenstraat, Eendvogelenstraat mits zij in de leeftijdsgroep vallen van 4 tot en met 12 jaar. 's Morgens kan de jeugd vanaf kwart voor tien tot 12 uur terecht, en 's middags van half twee tot vier uur, met uitzondering van de woensdag en vrijdagmiddag. De kinderen kunnen bouwen, broodjes bakken, knutselen, bloemschikken en ook komt de dok ter op bezoek die poppen of speel goedbeesten zal onderzoeken. Een tent van 150 vierkante meter staat ter beschikking als het weer onverhoopt minder gunstig zou zijn. Vrijdagavond wordt de vakantieweek afgesloten met een vlaamse kermis, en een kampvuur. Lies van Houte tijdens het trekken van haar dagelijkse baantjes in het zwembad Auto in de sloot bij Nieuwerkerk; bestuurder gewond NIEUWERKERK - De 18-jarige J H. D uit Nieuwerkerk is vrijdagmorgen omstreeks kwart voor elf licht gewond geraakt, toen hij met, zjjn auto uit de bocht vloog en in de sloot terecht kwam. De jongeman reed over de Stolpweg in de richting Dreischor In een bocht bij de kruising met de Velddamseweg raakte de auto van de weg en belandde in de sloot. D. werd overgebracht naar het Rode Kruiszie- kenhuis in Zierikzee, maar kon na behandeling weer naar huis. De auto werd geheel vernield. Oprichting Baptistengemeente in Goes GOES - In Goes wordt zondag li september een Baptisten-gemeente in het leven geroepen. De nieuwe ge meente telt 16 leden. De instituenng 15 in de doopsgezinde kerk aan de Westwal. Dominee W. Hessels uit Al- blasserdam zal in de dienst voorgaan Vier jaar geleden werd de Vereniging tot stichting van een Baptistenge meente opgericht MEDISCHE DIENSTEN SCH.DUIVELAND. THOLEN ST.-PHILIPSLAND Alarmnummer Sch.Duiveland 01100- 14444 Alarmnummer Tholen en St. Philips- land 0011a2f2hl0112ml2 Artsen Zierikzee v a. vr. 19 00 uur tot ma 8 00 uur: A. W. van Geer. Zierikzee. tel 01110-2080: spreekuur voor spoedge vallen 11.00-11 30 uur. Westhoek en Brouwershaven v a. vr. 18.00 uur tot ma. 08.00 uur: Bouwershaven L A M. Bruel, Markt 32, tel 01119-1280. Renesse J. L. Flach, J. van Renesse- weg 6. tel. 01116-1280. Burgh-Haamstcde G van beek Verbeek en J. Ph P. Stenger, Burgh- seweg 54, tel. 01115-1861. spreekuur voor spoedgevallen 11.30-12.00 uur en 16.30-17.00 uur. Bruinisse v.a. vr 18.00 uur tot ma 07.30 uur: A. Dorresteijn, tel. 01113- 1280. Oosterland en Nieuwerkerk v.a. vr. 18 00 uur tot ma. 07.30 uur H. Speel man. Oosterland, „tel. 01114-1280. Sas poppentheater treedt op in Nieuw vliet NIEUWVLIET - Het poppentheater 'Pinokkio' uit Sas van Gent geeft zondag een voorstelling in de schuur van Michielsen aan de Dorpsstraat in Nieuwvliet. Het optreden begint om 19.00 uur en duurt tot 20.30 uur. Het poppentheater geeft de voorstelling op uitnodiging van de VW-Nieuw- vliet. Stavenisse. St.-Maartensdijk, St.-An- naland. Scherpenisse (patiënten dokter v d. Belr E H. Veldman, Stavenisse. tel. 01663-2400. St.-Philipsland en Nw. Vossemeer A van Doesburg. St.-Philipsland. tel. 01677-2500. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholen en Scherpenisse (patiënten dokter Padt): R H. Padt, Schoolstraat 33, Poortvliet, tel. 01662-2400. Dierenartsen Haamstede M. K. Buth, tel. 01115- 2254. v.a. zat 9 00 uur. St.-Maartensdijk A. Rinses, tel. 01666-2596, spreekuur vrijdag 18.30- 19 00 uur, zat. 9.00-9.30 uur. Tandartsen L Lekkerkerk, Nieuwe Boogerdstraat 25. Zierikzee. tel. 01110-6066; spreek uur voor spoedgevallen zat. en zo. 17.00-17.30 uur. Apotheek Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tel. 01110-2906, geopend zat. 9.00-12.30 uur en 16 30-17.30 uur, zondag 12.00-12.30 en 18,00-18.30 uur. Wijkverpleging Tholen en St.-Philipsland Zr. A. Meijer, tel. 01665-2431. Bruinisse en Duiveland Zr. P. v. d. Velde, Lange Achterweg 10. Ooster land. tel. 01114-2050. Schouwen Zr. W. Steutel. Burghse- weg 41. Haamstede, tel. 01115-1226. Zierikzee Zr. J. Poley. Vloedstr. 1. Kerkwerve. tel. 01110-2309. Wielerwedstrijd in Kortgene op nieuw parkoers KORTGENE Vandaag wordt in Kortgene een groot programma afgewerkt. Op ed koers buiten het dorp iwegerd werkzaamheden kon het tradia rondje door het centrum nietiJ gereden) komen amateurs, ll bers en junioren in actie. Hr gramma start om 13.30 uur. Gelet op de weersomstandlrf een fikse wand. staat de iennfUV zware middag te wachten, b omloop van 4,5 kilometer metl het Deltona-park gaat voor heiP"1 ste deel door de polder. waÉUV peloton geen beschutting te»en wind zal vinden. Een parkoetfefj,. krachtpatsers dus. temeer d3j,a gaat om een route met slech»H,0| bochten met daar tussen kaaxsh,€n niet te brede asfaltwegen. j va, Om half twee bijten de juruoi spits af met een koers over kilometer. Onder de zestig mers zijn kanshebbers als Tolhoek, Ronnie de Jonge e Muis. Kort na de aankomst junioren vertrekken om 15.0i liefhebbers en veteranen. In hl ton van zestig renners, die kilometer moeten afleggen, de bekende gezichten. Om kwi vier sluiten de amateurs de N( velandse wielermiddag af n wedstrijd over 80 kilometer. T der Steen uit Bruinisse mo ditmaal stellen zonder zijn ve de tegenstander Theo Appi maar of het zijn winstkansen groten is de vraag. Er zijn n nog andere kanshebbers, zo Bosch. Cees Vleugel, Mattie en Jan Poley. In totaal ne zeventig amateurs deel. BELANGSTELLING BEWONERS WORDT GEPEILD Gereformeerde Gemeente LIJN SCHOUWEN-DUIVELAND: [Sti stede 10.15 u. ds. v. Dijk. Nieu^S - 9.30. 15.30 u (HD) ds. Oosterland 10. 14.30 u. 18.30 u. ds. v. Gelder. KLOOSTERZANDE De PZEM wil voor het nieuwe stookseizoen 37 wo ningen in Paal,'Kruispolderhaven, Vogelfort en Terhole van aardgas voorzien. Het gaat om zogenaamde 'onrendabele aansluitingen' waar voor het energiebedrijf de eerste 2000,- van de ontsluitingskosten be- Oud Zeeuws elftal tegen familie IJitterhoeve in Hoedekenskerke HOEDEKENSKERKE - Vrijdag avond, 19 augustus om 19.00 uur. speelt het Oud Zeeuws Elftal een voetbalwedstrijd tegen de Familie Uitterhoeve uit Hoedekenskerke. De wedstrijd wordt gespeeld op het sportterrein 'De Kouter' te Hoede kenskerke. Voor het Oud Zeeuws Elftal heeft die wedstrijd een speciale betekenis Ai 12,5 jaar worden door de veteranen wedstrijden gespeeld voor het goede doel. Steeds kwamen de opbrengsten ten goede aan Sport Steunt Zonne veld. Het Oud Zeeuws Elftal zal louter uit prominenten bestaan Na de wedstrijd volgt een gezellig samenzijn in café 's Lands Welvaren te Kwadendamme taalt. B en w van Hontenisse vragen de financiële commissie, die woens dag vergadert, een krediet van 18.500,- om maximaal 500,- per huis te kunnen bijdragen. Het gaat op dit moment slechts over het reserve ren van het geld. Pas als duidelijk is, hoeveel inwoners belangstelling heb ben voor een aardgasaansluiting komt er een definitief voorstel. Het college voelt er niets voor om de patiëntenvereniging 'Samen beter' te subsidiëren, De organisatie heeft de Zeeuws-Vlaamse gemeenten ge vraagd het begrotingstekort van 1715,- te dragen. Terneuzen, Hulst, Sas van Gent en Oostburg wezen het verzoek inmiddels af, omdat een der gelijke steunverlening niet binnen het takenpakket van de gemeenten zou vallen. B en w van Hontenisse willen eenzelfde gedragslijn volgen 'ondanks het feit dat ons college positief tegen over de activiteiten van de patiënten-' vereniging staat'. 'Samen beter' kreeg het overigens al eens eerder met de Oost-Zeeuws- Vlaamse gemeente aan de stok. Toen de raad vorig jaar een subsidieverzoek afwees ging de vereniging in beroep. Een AROB-commissie stelde het be stuur voor om een betere onderbouw de aanvraag in te dienen bij het b- en w-overleg Zeeuwsch-Vlaanderen. Het Hontenisser college wil de fanfare 'Vrijheid Eendracht' in Lamswaarde een bijdrage van 8575.- verlenen voor de aanschaf van uniformen. Wél vinden b en w dat het muziekgezel schap de leden een hogere contributie moet opleggen. Tegen een jaarlijks bedrag van 40,- per muzikant staat een bijdrage van 130,- per lid aan gemeentesubsidie. De commissievergadering is om 15.00 uur in de commissiekamer. Nederlands-Hervormde Kerk SAS VAN GENT AXEL De deelne- THOLEN: Oud-Vossemeer 10 u. ds. mers aan het project 'Mensen zonder jansens. 18.30 u ds. Jongbroers; werk' in Axel en Sas van Gent Poortvliet 10, 18 u. ds. De Jong. werken aan een eigen krant, waarin Scherpenisse 9.30, 14.30 u. dhr. Kees de sociale aspecten van het haanloos- maat, Sint-Annaland 10 u. leesdienst. zijn worden belicht. De eerste uitga- 18 u. dhr De Groot; Stavenisse 10,18 THOLEN. Poortvliet 10,14.30.1 ve zal huis-aan-huis worden ver- u ds. Den Butter; Sint-Maartensdijk leesdienst. 10'8 19.30 u. ds W( spreid in de beide gemeenten. 9 30, 14.30 u. ds. v. Loon; Rehoboth 10 Scherpenisse 9.30. 14, 18" De groep die overigens nog vrijwilli- u ds. Vogel. 19 u. ds. Otte; Sint- dienst; Sint-Annaland 9.30, verzorgt eigenhandig phfiipsland 9.30. 14.30 u. ds. Cijsouw, leesdienst, 9 8 19.30 u. ds. ,„„1, ,n"" Tholen 9. 16.30 u. ds. v. d Heyden; Smt-Philipsland 9.30, 18 u. 1 Immanuel 10 u. ds. Van Pel (HD). Tholen (N.H. Kerk) 11. 18.: Gereformeerde Kerk dienst. SCHOUWEN-DUIVELAND Brou- Oud-Gereformeerde Gemee wershaven 10, 18.30 u. kand. Jobsen; SCHOUWEN-DUIVELAND. Haamstede, Nieuwerkerk, Oosterland se 10.17 u. leesdienst. Oosterii 10 u. dis. Gilhuis, 17 u. dhr. Baas; 14, 18 u. leesdienst. Scharendijke 10 u. ds. Kamermans. 19 THOLEN: Sint-Maartensdijic! u. ds. Hage; Zierikzee 10 u. ds. Blok- 18 u. leesdienst, Sint-Philipsli land, 18.30 u. ds. Hage. 14.30,18 u. leesdienst; Stavei THOLEN: Oud-Vossemeer 10 u. ds. Van Daalen, 15 u. dhr. Waalhout; Poortvliet 10 u. kand. Mol, 14.30 u. dhr. Legner; Tholen 10 u. dhr. Legner, 17 u. kand. Mol. gers zoekt - inhoud en opmaak. Woensdag 10 a gustus en woensdag 17 augustus zijn er in respectievelijk De Halle te Axel en De Speye in Sas van Gent bijeen komsten over dit nieuwe project Ze beginnen om 10 uur. Projectleider Frits Vervaet van 'Mensen zonder werk' bij wie kopij kan worden ingele verd stelt momenteel een informa tiegids over de cursussen en andere activiteiten samen. In de tweede week van september begint er een nieuw seizoen. SI Klaas Jan Mulder concerteert in Grote Kerk Goes GOES Zaterdag 13 augustus 1982 geeft de organist Klaas Jan Mulder een concert op het Marcussenorgel in de Maria Magdalenakerk te Goes. Aanvang 20.15 uur. Op het programma staan: Suite Go- thique van L. Boélmann, Piece Heroi- que van Cesar Franck. drie werken van Jan Zwart. .nl. Trio over 'Het gebed des HeereiF, orgelkoraal 'Mor genglans der eeuwigheid' en fantasie over 'Een vaste burg is onze God' Uit symponie nr V van Charles Marie Widor speelt de organist het Allegro Vivace. Adagio en Toccata. Het con cert wordt besloten met een improvi satie. Puzzelrit op Noord-Beveland KAMPERLAND - De Motor- en Auto club 'De Bevelanden' uit Goes hield in samenwerking met de camping 'De Auto opengebroken GROEDE Onbekenden hebben huis. 14, 18 u. leesdienst. Christelijk-Gereformeerde K in„. SCHOUWEN-DUIVELAND: stede 11,17 u. ds. v. d. Veer; ve 10.18 u. ds. v. d. Sluys; Zier 18 u ds. De Graaf. THOLEN: Oud-Vossemeer 10,! ds. Beekhuis, 18.30 u. leesdienj len 10 u. leesdienst, 18.30 u. Roompot' in Kamperland de laatste tussen donderdagavond en vrijdag- Gereformeerde Kerk (Vrijgei puzzelrit van dit seizoen op Noord- Beveland. De rit was uitgezet in de A- en B-klasse in de gemeente Wissen- kerke. Er namen in totaal 57 equipes aan de wedstrijd deel. Na afloop wer den in het restaurant van de camping de prijzen uitgereikt. De uitslag luidde in de A-klasse: 1. A Schout 72 strafpunten. 2. J. Tuinman 91 strafpunten, 3. J van de Hagen 92 strafpun- ten. B-klasse. I J A Trlmpe 102 strafpun ten. 2 D. J Anbeek 117 strafpunten, 3 N Tramper 132 strafpunten 15 ui igrc :y I lp! middag drie uur de auto van A. van D. Brouwershaven 8.45 en lü.3(J uit Lieshout opengebroken. Er wer- Van Dijk, 19 u. leesdienst.; Hi den twee fotocamera's, twee hengels de 17 u. ds. Van Dijk en een verrekijker ontvreemd met.een Gereformeerde Gemeente i.tm' totale waarde van vijftienhonderd jand gulden. De daders kwamen de auto SCHOUWEN-DUIVELAND: j se 10, 17 u. leesdienst; Nieuje; binnen door het linkerzijraam stuk te !laa"l Ae„parkeerd aan 9-45."'15.3o" u. leesdienst; 11.45, 16.30 u leesdienst. THOLEN: Oud-Vossemeer ll adei de Woordweg te Groede. Avondvierdaagse in Graauw en 18.30 u. leesdienst. Sint-Ai zor 9.45, 14.15 en 18.15 u leesdienfer 1 Maartensdijk 9.30,14.18 u leejES- MIDDELBURG - De binnenstad van Middelburg wordt dit jaar opgevrolijkt door een groeiend aantal straatmuzikanten Vier zeer jeugdige hoofdstedelingen besloten ook dit pad op te gaan. Op de Lange Delft (Marktzijde) vormden zij vrijdag met behulp van speelgoedinstrumenten een waar orkest. De bezetting bestond uit Vuyaka en Marien Dourlein (beiden vijf jaar) en Arthur en David den Hartog (respectievelijk 5 en 7 jaar oud) Aan de voeten van het kwartet een ban waarin de voorbijganger geld kon werpen. Daarbij de aankondiging 'Voor Terre des Hommes' Want de muziek wordt niet ten eigen bate gebracht. „We doen dit voor de arme mensen" zo legde David vrijdag uit. Hij kondigde aan dat vandaag (zaterdag) ook nog op dezelfde plaats voor het goede doel zou worden gespeeld. GRAAUW Het feestcomité Graauw Leger des Heils les. houdt van maandag 8 tot en met Zierikzee 10, 19 u samenkonfl vrijdag 12 augustus de jaarlijkse Rooms.Katholieke Kerk 1 14 avondwandelvierdaagse in Graauw Ha W;de i9 ,n Joel. «n omstreken. De afstand bedraagt elke avond tien kilometer. De start is THOLEN Voor het eerst sinds 1975 steeds bü het gemeenschapscentrum in Graauw 1 waar de deelnemers(sters) zich vanaf 18.30 uur kunnen laten inschrijven) om 19.00 uur. De laatste avond worden de wandelaars muzi kaal ingehaald. houdt de landelijke rijvereniging De Eendrachtruiters uit Tholen weer een concours hippique voor paarden. Wegens het ontbreken van een ge schikt terrein kwam het er nooit van, maar dit jaar stelde de familie Stoutjesdijk in de Peukepolder een terrein van acht hectaire ter geschik- king. Genoeg om er een groot hip pisch festijn op te houden, waaraan vanaf vanochtend negen uur 350 com binaties deelnemen. Naast Zeeuwse clubs nemen ook zes tien Brabantse Verenigingen deel aan het springen en de dressuur. Er wordt gesprongen op twee parkoersen, die zijn gebouwd door Bram Schilleman uit Biervliet. Verder zijn er een volti genummer van de familie Kalkman uit Middelburg en het onderdeel 'Speel uw spel'. Het gedetailleerde programma ziet er als volgt uit: 9.00 uur: dressuur en B-springen, 10.00 uur: M-springen; 11.00 uur: L-spnngen, 13.30 uur: para de en officiële opening door wethou der J. Versluijs; 14 00 uur: Z-springen; 15.30 uur: voltige; 16.00 uur: speel uw spel. HOFLEVERANCIER Lange chanel colliers in goud en zilver FABERY DE JONGE lingi (trkstrail 30 - 6ois n 3 o S- 3 5 o 4. co vs SCHOUWEN-DUIVELAND" zee (Meelstraat) 10 u. sa r. j woensdag 20 u. samenkomst!^ ;203 Agrimarkt is een van de grootste vi in Zeeland, die wekelijks door ruim consumenten wordt bezocht. (wijnen, slijterij) Ung 113 - Wij denken aan een jongeman van lif' jaar, die belangstelling heeft voorwijt' liefst hiervan al enige kennis heeft, rP e.n die in ieder geval bereid is om via PI' opleiding en studie zich de geweJSSI kennis eigen te maken. U4, Schriftelijke sollicitaties met opgave Sq U( schoolopleiding en verdere bijzondeL~„ den te richten aan r JW, Z' Itbl afd. Personeelszaken Agrimarkt6uf0 Postbus 4, 4424 ZG Wemeldin9°T'A jMei le dc ï-ANl GEVRAAGD Iemand die ongeveer 20 jaar is en auto wil leren rijden, samen met een ander. Je zult circa 20 lessen nodig hebben. De lessen kosten 25,- per uur. Rijschool Paardekooper, tel. 01100-16808, ANWB-erkend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 32