Pover Willem lan 9-0 tegen II niet verder De Meeuwen Ml Theo Appeldoorn scoort9 in duel met Van der Steen -Russische boycot kandidatenmatches Cloodt stoot Snijders uit Eenhoorntoemooi Zeeuwen starten NK schaken met open verlies EINDE LOOPBAAN COE IN ZICHT restatieloop Domburg Vaste hand... Sluiskil klopt AZVY: 3-1 Hinault vandaag naar huis OVERWINNING IN AMATEURKOERS RENESSE Zoetemelk wint IjgPERDAG 4 AUGUSTUS 1983 PZC/sport 17 >ak VIM0SK0U (ANP) De Sovjet-Unie heeft besloten om de Zoltan Ribli. Beide schakers uit de Sovjet-Unie kunnen nu sche Schaakbond is bang dat Kasparov in staat is hi ,]OSKOU (ANP) De Sovjet-Unie heeft besloten om de nsd halve-fïnales van kandidaten-schaaktoernooi, dat uitein- lelijk de uitdager van wereldkampioen Anatoli Karpov noet aanwijzen, te boycotten. Dat maakte Nikolaj Krogius, Jrflc voor de schaaksport verantwoordelijke man van het a,a4iinisterie van sportzaken, woensdag in Moskou bekend. De rsch^eekampen zouden morgen I vrijdag I in Pasadena en Abu Dabi beginnen. r daDe Sovjetrussische schaakbond had grote moeite met de ;sin«euze van deze plaatsen en had dat al duidelijk gemaakt aan 10 ui^iorencio Campomanes. de voorzitter van de FIDE ide d %temationale schaakbondGarry Kasparov zou in Pasadena inbrjvstj twaalf partijen afwerken tegen zijn ex-landgenoot Victor r ee!Kortsjnoi. terwijl Vassih Smyslov in Abu Dhabi (Verenigde (trabische Emeriaten) zou aantreden tegen de Hongaar Zoltan Ribli. Beide schakers uit de Sovjet-Unie kunnen nu thuisblijven. Krogius We zullen daar niet spelen De rechten van onze schakers zijn door die plaatsen te kiezen belachelijk gemaakt" Geen vriendje De kans is daardoor groot dat de tegenwoordig in Zwitser land wonende Kortsjnoi voor de derde keer mag gaan proberen Karpov van de troon te stoten. In 1978 en 1981 mislukte dal. Kortsjnoi heeft overigens in een eerder stadium al de mening geventileerd dal er meer stak achter een dreigende boycot dan onvrede met de aangewezen plaatsen alleen. Hij kwam met een eigen verklaring: „Kar pov is bepaald geen vriendje van Kasparov. De Sovjetrussi sche Schaakbond is bang dat Kasparov in staat is hun beschermeling te verslaan. Karpov is namelijk hun grote held. de nooit moeilijk doet. Misschien hebben ze dan ook liever Kortsjnoi als uitdager, dan Kasparov". De voorzitter van de wereldschaakfederatie. de Philippijn Florencio Campomanes. heeft woensdag in Luzern verklaard, dat de FIDE zijn opstelling in de keuze van de wedstrijdplaat sen handhaaft Campomanes wenste in de Zwitserse plaats niet in te gaan op de terugtrekking van de Sovjet-schakers Kasparov en Smyslov Officieel weet ik niet anders dan dat het tweetal in de halve finales van het kandidatentoernooi zal spelen aldus Campomanes die bevestigde dat bij het wegblijven van Kasparov en Smyslov hun tegenstanders Kortsjnoi en Ribli automatisch overgaan naar de finale van het kandidatentoernooi iUTELANDE De zaterdagvoetbalclub De Meeuwen uit Zoutelande (vierde klas) kan de luwe competitie met vertrouwen tegenoet zien. Als tenminste de woensdagavond voor m 1200 toeschouwers gespeeld oefenwedstrijd tegen de Tilburgse eredivisieclub Willem II jatgevend is. Gerekend naar het povere optreden, de 9-0 overwinning ten spijt, ziet de bije toekomst er voor de Brabantse eredivisieploeg minder rooskleurig uit. De nieuwe liner Jan Notermans was overigens niet van plan om al te veel consequenties aan het fenduel te verbinden.. „De spelers volgen momenteel een zware training en dan hoeven ze or mij niet met 16-0 van een vierde klassser te winnen", was zijn commentaar. Ivoortijdig vertrek van trainer Cas maakt en hij meende dat duidelijk worden Daarom ben ik nog op zoek bregtse bij Meeuwen, al voor het aan te moeten geven door het i van de vorige competitie, liet niet schreeuwen van ontelbare, soms pij de ploeg grote indruk te maken, overbodige, aanwijzigingen. naar een verdedigend ingestelde mid denvelder. Maar ja, hij mag niet al te duur kosten van het bestuur" Oude getrouwen men een week met de competitie- rbereiding bezig is, bleek de for- tie tot rust gekomen te zijn. Dat ;k duidelijk in het veld: er werd Naast Formanoy steunde Willem II voor de Tilburgers. een gevolg van het ieerst en met grote inzet gewerkt, vooral op twee oude getrouwen, aan- openingsdoelpunt, dat Wanny van rustige optreden van de nieuwe valsleider Wanny van Gils, en vleugel- Gils in de 16e minuut scoorde. De ner Hans Bal. die het afgelopen aanvaller Toon Nelemans. die overi- - •oen Yerseke naar de derde klas gens nog niet getekend heeft vpor het cht. was al duidelijk van invloed nieuwe seizoen. Be Meeuwen ploeg. Verdedigend is het bij Willem II nog Zoutelandse ploeg dankte de eer- geen betrouwbare zaak. Dat geeft Ie nederlaag voor een belangrijk trainer Notermans wel enige zorgen. 1 aan het uitstekend spelende een- Net grote verschil met mijn vorige Ie verdedigingsduo Kees Davidse Ploeë Helmond Sport is. dat het team Vim Ovaa en aan menig voortref- Ult Helmond over een goede verdedi- jke ingreep van doelman Peter beschikte en dat er bij Willem II vat, die vorig jaar nog in het nog wel wat aan gesleuteld zal moeten •ede speelde. Maar ook aanvallend g er ook aanvallend gingen er ■egeld goede impulsen uit van de ëuwse vierde klassers, die met de mstvan Sjaak Louwerse (van Vee- danig versterkt zijn. Hij kreeg de •ste kans van de wedstrijd, maar llem II-ccntrumverdediger Kees Ijgh was net iets eerder bij de bal verder ongeil voor de nieuwe burgse doelman Jan Formanoy b Sparta gekomen) te voorkomen, imanov is meteen aanvoerder ge- Willem II kwam erg stroef op gang. Na 35 minuten stond het nog steeds 1-0 Meeuwemverdedigers zetten de eredi- visionisten vaak zo goed vast, dat ze geen kans zagen tot sluitende aanval len. te komen. Pas in de 35e minuut brak Bert Goossens de ban door de voorsprong naar 2-0 te koppen. In de slotfase van de eerste helft moest Meeuwen nog tweemaal buigen (voor doelpunten van Ton Soffers en Van Gils) maar de 4-0 ruststand was toch meer dan eervol. Ook na rust hielden de Zeeuwen de eredvisiespelers nog geruime tijd in bedwang, maar het laatste half uur gleden de Zeeuwen vermoeid weg en mochten de Tilburgers prijsschieten. Via een eigen doelpunt van 'Meeuw' Tonny Francke werd het 5-0, de van DS '79 gekomen Jaap Oostdam zorg de voor 6-0, Wanny van Gils c voor 7-0. Ton Nelemans voor 8-0 en Frans Buister voor 9-0. De Tilburggers lie ten handenvol kansen liggem. Trai ner Notermans tilde er niet zo zwaar aan. „In de veelheid van kansen, die je schept in dergelijke wedstrijden, gebeurt dat altijd", bedacht hij. No termans had lof voor het zeer faire verweer van de Zeeuwse ploeg: er hoefde gedurende twee maal 45 mi nuten geen verzorger het veld in voor blessures. Resultaten van andere oefenwedstrijden van woensdagavond: Putte Grenswachters ile klas afd.) - Excel sior 0-6 (0-3) Doelpunten. Pattinama 2. Ridderhof 2 Beukers 2, toeschouwt De uitslagen zijn Lens - Monaco 3-1Nancv Sochaux 0-0. Nantes - Paris SG 3-1. Toulouse - Auxerre 0-2. Rouen - LUle 3-1. Bordeaux - Nimes 4-0. Toulon - Metz 0-0. Strasbourg Rennes 1-1. Laval - Bastla 1-0. Brest - St. Etlenne 3-2. De stand aan de kop is 1 Lens 3-6. 2 Sochaux 3-5. 3 Rouen 3-5. 4 Bordeaux 3-4. 5 Auxerre 3-4 Willem Il-spits Wanny van Gils met ringbaardje i kopt boven het centrale verdedigingsduo Wim Davidse en Wim Ovaa van Meeuwen uit. OOSTBURG De eerste vedette uit het heren-enkel B op het Eekhoorn tennistoernooi in Oostburg heeft de tol moeten betalen voor het sterk bezette programma. De Limburger MBURG Morgen (vrijdag) idt de VW te Domburg in samen- rking met de atletiekvereniging lamo '70 een prestatieloop te hburg, die start om 19.30 uur. Het koers gaat gedeeltelijk over de ncn en langs het natuurgebied Westhove en Hoogduin. Jeelnemers kunnen tijdens de loop de te lopen afstand bepalen (4,8 of ji). De start en finish zijn bij het hdpaviljoen aan het einde van de Iweg te Domburg. Ieder die de bos- Öuinenloop tot een goed einde ïgt ontvangt een herinnering. In lijven is mogelijk vanaf 18.00 uur. LONDEN (ANP) De Britse atleet Sebastian Coe, die wegens een aandoening van een lymfklier moest afzeggen voor de wereldkampioen schappen in Helsinki, zei woensdag in een interview met de Londen Times, dat de ziekte wel eens een eind zou kunnen maken aan zijn loopbaan. „Ik wil eerst de zekerheid hebben, dat ik een heel seizoen zonder problemen doorkom, voordat ik me weer op de atletiek stort". Coe, die de wereldrecords op de 800 en 1000 meter en de Engelse mijl bezit, voegde er nog aan toe, dat hij nooit meer in wedstrijden zal uitkomen over 800 meter. „De bedoeling was om in Helsinki voor het laatst op die afstand te starten. Ik ben gedwongen dit onderdeel te laten vallen, waarin ik voor m'n gevoel de top nog niet had bereikt". De 26-jarige atleet, die enkele dagen in het ziekenhuis ligt voor onderzoek, werd de afgelopen maanden vier keer verslagen. Problemen met een lymfklier werd als de oorzaak aangedragen voor zijn mindere prestaties. „Het moet tot op de bodem worden uitgezocht, wil ik me ooit nog serieus bezig houden met lopen. Het schijnt dat er in mijn lichaam iets aan de gang is, dat met stress te maken heeft. Als de artsen een oplossing weten, dan ziet de toekomst er goed uit. Zo niet, dan is er geen schijn van kans dat ik maanden van huis wil zijn om op goede dag in Los Angeles te ontdekken, dat een virus me te snel af is". Als Coe bij de Olympische Spelen van de partij is. dan zal hij zich richten op de 1500 of de 5000 meter. Hij zal het besluit om over te stappen naar de langere afstand echter laten afhangen van de mening van de doktoren. Katwijk Quick Boys i le klas zali - Sparta xi,,.0 Cloodt wees de 1-8 11-5) Doelpunten Sparta Lengkeek 2. Eel)laalsle picier Snii( Olde Riekerink 2 Holverda 3 en Van Gaal ,"1J' (strafschopi Doelpunt Quickboys Van der M»amiende sets. /-6, 7-6. Cloodt kwam - hierdoor in de kwart-finale. Een an dere serieuze kandidaat voor de over winning is de Duitser Thomas Prei ter, die Jan Jurry uit Terneuzen met sensationeel spel kansloos liet: 6-2, 6-1. Sterk was ook het optreden van thuisspeler Serge Carpentier. Hij versloeg Menno van der Hout uit Axel, die nummer een geplaatst staat in C met gemakkelijke cijfers: 6-2, 6-2. De vierde kwartfinalist is Klaas- Jan van Leeuwen uit Zaandam. Hij kwam met 6-2, 6-2 langs Ruud Camps uit Limbright. Den Bosch: FC Den Bosch - Anderlechl (Bel 1-2 (1-2), 6 en 19. Brylle 01 en 0-2, 44 Aichorn 1-2 Toeschouwers: 5000 Almelo Heracles - RWDM (B-teami 7-1 Termors 4, Schepens Brands en Oostrom. Toeschouwers 3500 Nootdorp Nootdorp (hoofdklasse afd.i - FC Den Haag 1-5 (0-3). Doelpunten Den Haag Kuyt 2. Rontberg, Pen (strafschop i en Treling. Doelpunt Nootdorp: Struijk Toe schouwers: 800 Scheidsrechter: Grip Arnhem. Vitesse Go Ahead Eagles 0-5 (0-1) Doelpunten van Woudsma. Witbaard (strafschop), Boerenbach. Eikelkamp en Ten Cate. Scheidsrechter Verhoef Toe schouwers. 2500. Oldenzaal Quick '20 (hoordklassei - Roe meens Nationaal Team 2-5 1-3) Doelpun ten van Boloni (2). Barbulescu, Surem en Gabor voor Roemenie. Segennk en Winkel huis voor Quick '20. Scheidsrechter. Kuiste Toeschouwers 1250. Gele kaart voor. Jor- gulescu (Roe Franse competitie 1EN HAAG Om bij het biljar- en zeker te zijn van een vaste tand, drinkt de in Engeland tronende Canadese profspeier till VVerbeniuk tussen de 20 en 0 pints (0,568 L) lager-bier per lag. Een dergelijke hoeveelheid oept vragen op hoe hij in zijn pelsoort (snooker) de grote hoe- 'eelheid gekleurde ballen op de afel weet te raken dan wel te tntwijken. Bill Werbeniuk stel le echter ook de belastingont- ■anger voor problemen door de losten van zijn drankjes fiscaal (f te trekken als 'medicijn tegen en erfelijke beving' in een van ijn handen. Ondanks een bijge- oegde doktersverklaring trap- e de ontvanger daar niet in. 'och kan Werbeniuk zijn zelf pkozen 'therapie' kosteloos oortzetten. De Engelse brouwe- (j Whitbread, die in licentie Hei- leken Lager maakt, heeft zich Dor een jaar garant gesteld voor Ijn dagelijkse 'dosis' Het zal forden bezorgd op elke plaats in iroot-Brittannie waar de zwaar- (jvige Werbeniuk uitkomt in een oemooi. len woordvoerster van Heme len zei dat de Nederlandse moe- «rmaatschappij niet zo ge rand is op dit soort reclames- Unts. „Wij houden ons strikt an de reclamecode en doen Hes om alcoholmisbruik te porkomen". Volgens Heineken eeft Whitbread dit soort publi- iteit helemaal niet nodig, want P een stabiele Britse biermarkt 1 het lager-aandeel nog steeds roeiend en pikt de brouwerij aar een behoorlijk graantje van lee Reden waarom Heineken j ontact zal opnemen met Whit- read over Werbeniuks 'gratis erstrekking'. Brl J. j^.| club zonder puntverlies. Door woensdag met 3-1 van het bezoekende Monaco te winnen, heeft Lens de leiding met zes punten uit drie duels. St. Etienne en Nimes verloren ook op de derde wedstrijddag en hebben ie der pas eén punt evenals Rennes. dat zijn eerste puntje binnenhaalde door een gelijkspel (l-li bij Strasbourg een geplaatste speler Mark Marteijn Aardenburg: 6-3, 4-6, 7-5 en bereikte uit IJzendijke haalde zijn tweede zo de kwartfinale, kwartfinale in het enkelspel door een Er werden nog vier kwartfinalisten knappe overwinning op de derde ge- bekend in het herenenkel D. Het zijn plaatste Jean-Loup Deltour. In drie Lesley Truideman junior uit Eede die Is tweede sets greep hij de zege: 6-3, 2-6. 6-4. In willy de Bruin uit Sluiskil met 6-4. 6-2 de kwartfinale wacht hem nu Rob pakte, de Limburger Eran Habets die Vroegop uit Middelburg die Tim Me- met 6-3. 6-1 van B van Overloop won. kei met 7-6, 6-2 klopte. Dat haastige Mark Marteijn uit IJzendijke, die zeer spoed zelden goed is ondervond de als snel toesloeg tegen Guido van de Berg vierde geplaatste Peter van de Sloot uit Vlissingen (6-0, 6-1) en een tweede uit Terneuzen in het heren-enkel D. In Limburger Frank Brinkman die Oost zijn inhaalwedstrijd in IJzendijke burgenaar Alexander Bun te sterk maande hij zijn tegenstander Simon bleef. 6-3, 6-4. van Brakel uit Dordrecht zich te in het dames-enkel D zijn alle acht haasten nadat hij de eerste set met 6-0 speelsters in de kwartfinale bekend, had gewonnen: hij moest zijn volgen- c. Hoeben was hier de grote verras: de ronde in Oostburg namelijk zó sing. Zij deklasseerde eerst de als gaan spelen. Van Brakel hield het eerste geplaatste Tom Kriens uit Bre- hoofd koel, pakte de tweede set met da met verpletterende cijfers: 6-1, 6-0, tie-break (7-6) en de winst in de derde om vervolgens met dezelfde cijfers A. set (6-4). Vervolgens ging hij naar Robesin uit Hoek de voet dwars te Oostburg en versloeg in de volgende zetten naar de kwartfinale. De Lim- In het heren-enkel C sneuvelde ook zware drie-setter Benny Lampaert uit burgse C. Terbeek reeg Marijke Robe- sin uit Hoek met 6-1, 6-4 aan haar racket. Annemarie Sampon won in drie sets van Yvette Reijnders (2-6, 6-3. 6-4i. Drie sets met twee tie-breaks gebruikte de als tweede geplaatste Nathalie van Waterschoot voor haar plaatsing in de kwartfinale. Het kost te haar na een zeer voortvarende start ruim twee uur spélen voordat zij Nico le van der Zweep uit Leerdam versla gen had: 6-0. 6-7, 7-6. De vier andere finalistes in het damesenkel D zijn: Joke van Quekelberge uit Sas van Gent via een 6-3. 6-4 overwinning op Lisille Stienstra, Edith Vleeschouwer uit Eede door een 6-1, 6-3 winst op de Duitse Claudia von Ackeren en Jac queline Baecke uit Sint-Jansteen die met 6-4, 6-1 van Ditti Boekhout uit Breskens won. Karin Marteijn uit IJzendijke is de laatste kwartfinaliste Na een 6-1. 4-2 voorsprong gaf haar tegenstandster Evelien Dullens op, vanwege een plots opkomende ziekte. VLISSINGEN Sluiskil heeft gisteravond een oefenwedstrijd tegen AZW verdiend met 3-1 gewonnen. De Axelse formatie was in de eerste helft weliswaar beter, maar drukte dat betere spel niet in treffers uit. Na tien minuten kwam AZW nog wel op 1-0 door een treffer van Jan van Drongelen. maar een kwartier voor rust bracht Peter Zwart de partijen in evenwicht Het was in de eerste helft een van de weinige oplevingen van Sluiskil, dat echter na rust aanzienlijk beter ging draaien. Paul van der Hooft Lens is in de eerste klasse van de zorgde een kwartier voor het einde voor 2-1 en Jos van Mieghem bepaalde de Franse voetbalcompetitie nog de eni- eindstand op 3-1. ZIERIKZEE - KRABBENDIJKE 3-1 Twee aanvallende ploegen. Zierikzee en Krabbendijke. maakten er op het sportpark Bannink in Zierikzee een aantrekkelijk duel van. Aanvankelijk zochten de beide formaties nog naar het juiste ntme. maar gaandeweg ging het vooral bij Zierikzee beter draaien. Aart van der Linde zorgde voor de 1-0 ruststand. Na de hervatting bracht Wim Overweel Zierikzee eerst op 2-0 voordat Cees Hoogesteger uit een strafschop tegenscoorde. Jan Leen Boot bracht de eindstand 3-1 op het bord. Westduitse lotto HAMBURG In de Westduitse lotto zijn woensdag de volgende winnende getallen getrokken: 6, 9. 25. 27. 32. 35. 36 Reservegetal De kopgroep met Kees de Nooijer aan de leiding. Achter hem rijdt Theo Appeldoorn gevolgd door Wemer Wieme en Rob Bijvank. DIEREN In het Gelderse Dieren is Nieuwenhuis, terwijl Bruno Carlier gisteren de startvlag gevallen voor de Duitser Kuijper snel onderuit het toernooi om de open Nederlandse haalde. Problemen daarentegen wa- Schaaktitel. Grote sensaties kwamen ren er voor Timmerman en Grooten. er in de openingsronde niet op het scorebord. Zo won de Nederlandse Timmerman verloor in een spertaeu- kanshebber nummer een. Hans Kuijf laire partij van de Duitser Budde en uit Boskoop, vrij gemakkelijk van Grooten moest eapituleren voor uit de Bondsre- RENESSE De tweestrijd tussen Theo Appeldoorn en Toon van der Steen in de Zeeuwse amateurcrite riums gaat onverminderd voort. Gis teravond in Rencssc, waar ruim dui zend toeschouwers het parkoers in het centrum omzoomden, boekte Ap peldoorn in dat duel zijn tiende over winning. Streekfavoriet Van der Steen, staat na de ronde van het Schouwse toeristendorp nog altijd op negen. De beslissing in het altijd enerverende criterium viel al vrij snel. Na acht ronden (een kleine tien kilometer) knalde onder impuls van Werner Wie me, Theo Appeldoorn en Toon van der Steen een kopgroepje weg van zeven R-iuiub. Bij het trio voegden zich Cees de Nooijer. Rob Bijvank, Hennie Roovers en de Westduitser nog een hergroepering tot stand zou Het verzachtte dc pijn. dat hij bij de komen. Dat beseften ook de z i'ii koplopers, Andreas Biletzki. Een bijzonder goed die er het uiterste aan deden om het draaiende groep, die op het kleine maximale rendement uit de inspan- rondje uit de greep van het peloton ning van hun lange vlucht te halen. bleef. Desondanks bleef de koers uiterst spannend. Half koers namelijk was de Op de eindstreep hadden ze precies veertien seconden over op het pelo ton. Appeldoorn won de sprint voorsprong van het septet weliswaar het groepje voor De Nooijer en Van opgelopen tot een minuut en 15secon- der Steen. De laatste staat dan sinds den. in het peloton gaf niemand de gisteravond misschien op achter- strijd op en was er constant sprake stand, de wedstrijd in Renesse - van een furieuze achtervolging. Met name Cees Spaans, als vanouds waarin het enorm hoge gemiddelde ran 43 kilometer per uur werd ge- vechtlustig. Comé Heeren en Wim haald - was voor hem toch een lucra- Lugtenburg joegen het tempo hoog lieve bezigheid. Hij stak de leiders- op. Zo hoog zelfs dat het er in de prijs op zak voor de renner die het laatste vijf ronden naar uit zag dat er meest als eerste de finish passeert. laatste passage 'slechts' derde v aanzienlijk. De uitslag luidt 2 Theo Appeldoorn Roo sendaal 81 km In 1 54.15 2 Kees de Nooijer. Aagtekerke 3 Toon van der Steen. Bruinis- se 4 Rob Bijvank Sas van Gent. 5 Wemer Wieme IJzendijke. 6 Hennie Roovers. Roo sendaal. 7 Andreas Biletzki. Dusseldorf: 8 op 14 sec. Corne Heeren. Sint Willebrord 9 Wim Lugtenburg Goederede. 10 Thijs Fa- Gravenpolder 12 Cees Vleugel. Wemeldtn- ge: 13 Adrie Lugtenburg. Zuldland. 14 Ger van t Geloof Oudenbosch. 15 Renê Boe ren. Sint-Willebrord. 16 Eric Amperse. Goes 17 Van Hooijdonk. Sint-Willebrord. Kohlmeijer, evei publiek. Voor de Zeeuwse schakers was de openingsronde geen succes. Zowel Jo- han de Wolf als Peter Ton. beiden uit Middelburg, liepen tegen een neder- lanN'ION (anp) Bewrnard Hi- laag aan De partij van Johan de Wolf nault wordt vandaag (donderdag) uit contra Addy Lont uit Drachten was het ziekenhuis van Lannion ontsla- een boeiend flankspel dat op het gen. De oud-wereldkampioen wiel- scherpst van de snede werd uitge- rennen onderging dinsdag een opera- vochten. Beide spelers togen fel ten tie aan zijn geblesseerde knie aanval, doch in de tijdnoodfase wist Thuis moet Hinault drie weken rust Lont met een vrijpion beslissend door houden. Daarna mag hij de training te breken Peter Ton kwam in een hervatten Zijn lijfarts dokter Megret bijzonder hevige tijdnood terecht te- verklaarde woensdag nogmaals dat gen Sluzewski uit Oosterwolde. Ton. de operatie een succes was geworden, die daarvoor reeds een pion had moe- ..Vooraf was ik erg ongerust Achteraf ten inleveren, kon het toen niet meer ben ik ervan overtuigd geraakt dat redden en moest derhalve de vlag hij, nu de peesschede is schoonge- strijken. maakt, de knie binnenkort weer kan Belangrijkste uitslagen le ronde Noomen - belasten' Boersma afg.. H. Kuijf - Nieuwenhuis 1-0. Hoeksema - Knoppen 0,5-0.5. Balzer iBrd i - Peelen 0-1 Caessens - Peek afg Kohlmeijer Brd i - Grooten 1-0. Dickel (Brd - Egmond 0.5-0.5. Fritz - Smit 1-0. Timmerman - Budde iBTd 0-1. Jansen - Belle 0,5-0.5. Cerlier - Kuiper iBrd.i 1-0. Voormans - Roggeveen afg Rijkaard lang uitgeschakeld AMSTERDAM (ANP) Ajaciec Frank Rijkaard zal het begin van de voetbalcompetitie missen. De 20-jarige middenvelder se. Oud Vossemeer. 11 Cees Spaans, s- landskampioen scheurde dinsdag- gen in het Lucas-ziekenhuis geope- 18 Matue de Baat Steenbergen 19 wim reerd. De verwachting is dat Rijkaard van Kooien, Brulnisse. 20 A Hoezen. Bla- over zes weken de training kan her- LINNE (ANP) Joop Zoetemeïi heeft woensdagavond de 'Nacht var Linne' gewonnen. De 36-jarige Neder lander versloeg met ruim verschil Robert Millar in de eindsprint, die door de Schot al ruim voor de meet als verloren werd beschouwd. Ruim 30.000 toeschouwers zagen de derde zege van Zoetemelk in een criterium in Nederland na de Ronde van Frankrijk Achter het Neder- landsSchotse duo sprintte Ad Wij de nands naar de derde plaats, twintig seconden achter winnaar Zoetemelk De uitslag is: 1 Joop Zoetemelk iNedi 100 kilometer in 2.14.10; 2 Robert Millar (Schi rechterenkel H(j is wrensdagroor- avond tijdens een oefenwedstrijd te gen de reserves de buitenbanden van Poel (Nedl z.t. 6 Fons van Katwijk (Nedi z.t.. 7 Plet van Katwijk iNed) op 25 sec 8 Theo Smit iNedi: 9 Wies van Dongen (Ned). 10 Mario van Vhmmeren (Ned)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 17