Rondweg om Biggekerke kan nu worden voltooid WINST VAN ZWN MET TON TERUGGELOPEN IN 1982 Dorpsmarkt Groede sluit kindervakantieweek af r os Fietspad op Tholen wordt doorgetrokken GS VRAGEN 3,65 MILJOEN KREDIET Gewonde aanrijding bij Zeeland-promotie in Britse hoofdstad Gevolg van prijsstijging en uitbreiding >yj BURGH-HAAMSTEDE Bedrijfsleider P. M. van den Aarsen van het ura informatiecentrum stormvloedkering Oosterschelde op het werkeiland 021 See It je Jans, CDA-fractieleider in de raad van Westerschouwen en voormalig baj wethouder van deze gemeente, heeft in Londen een reis- en Zeeland- promotiebedrijf gesticht onder de naam Holland Journey Services. u^jiten den Aarsen gaat zijn kantoor aan de Elmshoreroad 22 in Londen zelf EN® exploiteren met ingang van 1 september. Vrijdag nam hij informeel afscheid Riótan de medewerkers van het informatiecentrum op Neeltje Jans juu, In Engeland wil Van den Aarsen groepsreizen naar de Oosterscheldewerken n ;aan organiseren. Daarvoor heeft hij contacten gelegd met de nationale m jureaus voor toerisme in Nederland en Londen, de ambassades van beide MIDDELBURG - De rondweg om Biggekerke kan worden voltooid. De ondergrond voor de weg, die al in '81 werd aangelegd, is nu voldoende tot rust gekomen. Met de uitvoering in een aantal fasen werd al vanaf het moment dat provinciale staten van Zeeland tot de uitvoering ervan besloten -juni '80- rekening gehouden. Gedeputeerde vragen de staten nu om een krediet van 3,65 miljoen gulden voor de tweede fase -het aanbrengen van de deklaag beschikbaar te stellen. De staten behandelen dit voorstel in hun vergadering van vrijdag 16 september. vakantieseizoen zullen 300 tot 400 fietsers en voetgangers de weg op die plaats oversteken. Buiten het zomer seizoen zal dit aantal aanzienlijk lager zijn. Op deze route is weinig woon- school- en woon-werkfietsverkeer", zo beargumenteren gs het voorstel om de tunnel achterwege te laten. Als de deklaag is aangebracht zal het nog een paar jaar duren voordat de m de uitvoering van het plan is, gens gs is het tunneltje eigenlijk over- kruising van de rondweg met de Val- derde -en laatste- fase wordt bereikt: vergeleken bij het oorspronkelijke bodig, omdat op de plaats waar het kenisseweg) het verkeer zal worden Het aanbrengen van de definitieve ilan, een wijziging geslopen. Gs stel- tunneltje zou worden aangelegd (de geregeld via verkeerslichten. ,,In het deklaag. Hiervoor is te zijner tijd nog en voor om onder de rondweg géén fiets- en voetgangerstunneltje aan te leggen. Hiermee wordt een besparing van 1,4 miljoen gulden bereikt. Vol- VLISSINGEN - Het zonnescherm van winkel gevestigde horecabedrijf met een winkel aan de Walstraat in Vlis- behulp van een poederblusser ge stagen is in de nacht van donderdag doofd. De daders zijn nog onbekend, op vrijdag door brandstichting ver- Het zonnescherm had een lengte van woest. twaalf meter De schade bed2Xagt 3000.-. De Vlissingse brandweer ontving om De vereniging winkelcentrum Vlis- twee uur melding van de brand Deze stagen heeft bij de politie aangifte nncTFRT AVn BRESKENS Bij een aanrijding was. toen zij zeven minuten later met gedaan van de diefstal in dezelfde j lussen twee personenauto's op de een autospuit arriveerde, reeds door nacht van twee vlaggen in de Vlis- kruising Langeweg-Nieuwesluisweg een barkeeper van een tegenover de singse Walstraat. ZATERDAG 30 JULI 1983 PZC/ provincie landen, de provinciale WV Zeeland, het touringcarbednjf Rickards and Frame, de Olau-line. de stichting Promotie Schouwen-Duiveland en het familie- en groepshotel De Schouwse Boer te Haamstede Van den Aarsen zegt als bedrijfsleider van het informatiecentrum een groeiende belangstelling vanuit Engeland voor de werken ln de Oosterschelde- monding te hebben opgemerkt. Hij wil daarop inspelen en die belangstelling gaan stimuleren door het houden van lezingen en het vertonen van films en dia's op scholen, in het hele zuidoosten van Engeland. Dit om de toekomstige stormvloedkering, Zeeland 'en waar nodig ook Holland' in Engeland te introduceren. Maar ik heb m'n vizier met name scherp gesteld op de stormvloedkering, aldus Van den Aarsen. Zonwering winkel in brand gestoken een bedrag van 670.000 gulden nodig. Dit bedrag is gebaseerd op het prijspeil van nu. omstreeks haifzes vrijdagavond liep bestuurder P. van O. uit Breskens een hoofdwond op. HU werd door een arts ter plaatse verbonden. De botsing ontstond toen de Belg P. L. uit Kaprijke van de Nieuwesluisweg kwam en zonder te stoppen de kruising opreed, waar hij legen Van O. aanreed. Beide auto's werden geheel vernield. Meisje gewond bij aanrijding Hulst HULST Bij een botsing van een lito met een bromfiets is vrijdag- torgen in Hulst V. E. uit Hulst licht jrwond geraakt. set meisje zat achterop bij E. de B (17) uit Clinge. De brommer reed op aet fietspad naast rijksweg 60 van Perkpolder richting Hulst. Ter hoogte van de kruising met de Hontenisse- straat wilde automobilist C. R. (33) uit Wouw. die dezelfde kant opreed, links af slaan. Hij zag de brommer niet en veroorzaakte de botsing. Brommer en auto werden aanzienlijk beschadigd. De beide bestuurders kwamen met de schrik vrij. GS VRAGEN 186.000 GULDEN MIDDELBURG - Gedeputeerde staten van Zeeland willen het fietspad langs een deel van de weg Oud-Vossemeer - Sint-Annaland doortrekken. Om een groot aantal redenen komt dit twee kilometer lange fietspad niet ten zuiden van de weg te liggen, waar nu al het grootste deel van het fietspad ligt, maar noordelijk van de weg. Op het punt waar de fietsers de weg dan van de noordkant naar de zuidkant moeten oversteken, wordt een fietstunnel gebouwd. Met de doortrekking van het fietspad is een bedrag gemoeid van 186.000 gulden. Provinciale staten behandelen het gs-voorstel in hun vergadering van vrijdag 16 september. In maart '79 besloten de staten tot de Het bezwaar tegen de noordkant zou Bromfietser gewond bij aanrijding in Oosterland Bij een aanrijding in Oosterland vrijdagmiddag om streeks 12.30 uur is de 16-jarige brom fietser G. V. uit Oosterland gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde, doordat de bromfietser rijdend over de Van der Havestraat te veel naar links uitweek. Hij kwam daardoor in botsing met de 34-jarige automobilist J. G. uit Oos terland, die uit tegenovergestelde richting kwam. V. moest zich onder doktersbehandeling stellen. Over de aard van de verwondingen was niets bekend De bromfiets werd zwaar en de auto licht beschadigd. GROEDE Bij de familie J. \Y. Dhondt-Flikweert aan de Dijck- meesterstraat te Groede staat een reuze-geranium te pronken. De plant heeft een lengte van circa 1.60 meter. Normaal worden deze planten volgens de heer Dhondt een halve meter hoog. Hoe het komt. dat de geranium zo'n lengte heeft bereikt, is met hele maal duidelijk. ..De bloemist vertel de. dal het komt door het stekken van de plant Geraniums worden volgens hem klein gehouden door spuiting De geranium, die nu zo uitgegroeid is. is afkomstig van een stek. De spuiting zou nu uitgewerkt zijn, zodat de plant kan groeien Volgens de bloemist is zo'n grote geranium een unicum", legt de heer Dhondt uit. De geranium staat nu in een Keulse pot buiten. Een pro bleem wordt het wanneer de plant naar binnen moet. De familie Dhondt heeft er nog geen plaatsje voor. maar wil hem toch graag overhouden De plant bloeit al sinds het voorjaar en staan er zo'n vijftien knoppen in. De plant krijgt geen speciale verzorging. „Zo nu en dan een beetje water", vertelt de heer Dhondt De heer Dhondt geeft de reuze- geranium water Automobilist rijdt ree dood aanleg van een 1800 meter lang fiets pad langs de weg. Oud-Vossemeer - Sint-Annaland. Door dit besluit is nu 5,5 kilometer van deze weg van een fietspad voorzien. Alleen tussen de aansluiting van de Kleine Dijk en het dorp Sint-Annaland ligt nog geen fietspad. Het bestaande pad ligt aan de zuidkant van de weg. Maar omdat er in het nog resterende gedeelte van de weg aan de zuidkant veel te weinig Dat het fietsverkeer bij deingang van kunnen zijn, dat fietsers de weg op de plaats waar het zuidelijke pad op houdt en het noordelijke pad begint, moeten oversteken. Maar omdat de weg op dat punt op een bestaande binnendijk ligt, kan er heel eenvou dig een tunneltje onder worden aan gelegd. Tunneltje ruimte is. moet het pad tussen de Kleine Dijk en het dorp aan de noord kant worden aangelegd. Met name bij het dorp de weg opnieuw moet i steken is volgens gs geen probleem. „De verkeerssituatie daar is onlangs de Javadijk is te weinig ruimte Bo- zodanig gewijzigd, dat het merendeel vendien hebben de bewoners van de van het verkeer er nu moet afslaan en WISSENKERKE Op de provinciale weg 8 te Wissenkerke heeft de heer V. nin oe^sonerTauto"cmgelo nen^ada" JavadÜk tijdens de inspraakronden met zeer lage snelheden rijdt. Het - - - duidelijk gemaakt, dat ze er niets voor toch iets verhoogde risico op dit punt voelen om fietsers en bromfietsers moet echter worden afgewogen tegen vlak langs hun ramen te zien en horen het feit. dat fietsers de aansluiting rijden. Hun bezwaren zouden tot ver- met de Veilingweg niet meer hoeven traging in de procedures kunnen lei- te kruisen en dat ze niets te maken hij in botsing was gekomen met een Het dier heeft de aanrijding niet overleefd. Landbouwhogeschool Dr. G. J. ter Woorst is benoemd tot bijzonder hoogleraar aan de Landbouwhoge school te Wageningen. Hij gaat de Mjzondere leerstoel 'Geschiedenis, theorie en praktijk van de coöperatie, ln het bijzonder met betrekking tot land- en tuinbouw' bezetten. Deze leerstoel wordt in stand gehouden door de Nationale Coöperatieve Raad (NCR) voor land- en tuinbouw. den, menen gs. Door de bezwaren en hebben met het onsluitingsverkeer op het feitelijke ruimtegebrek moet wor- de Javadijk. Daarom zal per saldo de den overgegaan tot aanleg van het situatie niet onveiliger worden dan bij fietspad aan de noordkant van de de aanleg van een fietspad aan de weg. zuidkant van de weg". GROEDE De kindervakantieweek in Groede werd gisteren, vrijdag, besloten met een dorpsmarkt en een rommelmarkt. Voor de opening was wethouder J. P. S. A. Thomaes uitge nodigd. In zijn toespraak gaf hij uiting aan zijn bewondering voor het vrijwilligerswerk. Tevens vroeg hU zich af of het in Groede mogelijk is om op de markt in de zomermaanden iets permanents te organiseren. Hij dacht aan een terras-, je of eethoek. „Het kan in Breskens en Cadzanö wel, dus waarom hier niet", aldus Thomaes. Hij verwachtte, dat daardoor meer toeristen naar Groede zullen komen in de toekomst Op de rommelmarkt werden weer veel spul letjes van eigenaar gewisseld. Op de markt waren tevens kramen van on der meer de plattelandsvrouwen en het Rode Kruis ingericht. Op de mu ziektent kon de gehele dag worden gesjoeld De kindervakantieweek werd besloten met een uitvoering door de muziekverenigingen Bres- kens-Groede en een feestbal met me dewerking van de 'Guanita's' ADVERTENTIE Onlangs is verschenen het boekje CHELATIE-THERAPIE ter voorkoming en herstel van hart en vaatziekten. Geschreven door James J. Julian vertaald en bewerkt door U. W. B. M. Keulen, cardioloog Een uitgave van Chelation Int. gevestigd in Amsterdam en Tilburg Prijs 10,- Telefonisch te bestellen: 2? 013-420672 Streekfavoriet Jan de Wolf bij laatste 4 Cadzand MIDDELBURG - Dc NV Streekver voer Zuid-West Nederland met de hoofdvestiging in Zierikzee. heeft in 1982 een winst geboekt van 451.000.- In 1981 bedroeg de winst ruim een ton meer, te welen ƒ557.000. Deze teruggang is te wijten aan kostprijs- stijgingen en aan de uitbreiding van het aantal eigen autobussen. Aan het eind van 1982 had de ZWN 223 bus sen. terwijl dat er in het jaar ervoor 1i nog 195 waren. I Dit blijkt uit het vrijdag gepresenteer de jaarverslag 1982 van de ZWN. Het aantal reizigers dat de ZWN in 1982 vervoerde steeg met veertien procent ten opzichte van 1981. Toen werden veertien miljoen mensen met de gele bussen vervoerd, vorig jaar waren dat er zestien miljoen De ZWN maakt ook een vergelijking met het reizigersver- voer in 1979: 10.800 000 personen wer den toen vervoerd, in drie jaar tijd betekende dat een stijging met 48 procent Niet alleen het aantal bussen en het aantal reizigers nam toe. ook kwamen er 44 chauffeurs bij. van wie er veer tien in deeltijddienst werden aange nomen Dit betekent een toename van het rijdend personeel In 1982 met vier procent. Hel totale aantal personeels leden bij de ZWN bedroeg eind 1982, zeshonderd. De samenstellers van het jaarverslag 1982 schrijven verder onder meer. „Het streven blijft onverminderd ge richt op het in eigen beheer uitvoeren van de uitbestede kilometerproduk- tie. met uitzondering van dc bijhuur van toerbussen in de winterspits" Dit streven lijkt nu niet in overeenstem ming met het feit dat de ZWN met ingang van 1 augustus begint met de proef met de bustaxi tussen Lams- waarde en Hulst Zoals bekend wordt daarom, in ieder geval in Zeewsch- Vlaanderen twee dagen door de chauf feur? gestaakt, omdat de bustaxi wordt bemand door een particuliere onderneming en met door de eigen chauffeurs Verminderde vraag De ZWN gaat ook in op het eind 1982 verschenen Tarievenplan Openbaar Vervoer 1984-1987. Dat gaat ervan uit dat, ter beteugeling van de rijksbij drage voor het openbaar vervoer, behalve de tariefsverhoging op basis van de stijging van kostebn van levensonderhoud, de tarieven ieder jaar met tien procent omhoog moe ten. „Op basis hiervan wordt in de nabije toekomst een verminderde vraag naar openbaar vervoer voor zien. Het is naar onze mening strijdig met het door de Rijksoverheid ge voerde beleid, om de bestaande vraag met een dermate hoog tarief te belasten dat je daarmee al bij voor baat potentiële reizigers afschrikt", aldus de ZWN. Zware schade bij kop-staart-botsing NIEUWVLIET Bij een kop-staart- botsing op de provinciale weg nabij de Sint Bavodijk te Nieuwvliet liep één personenauto zware schade op en een andere lichte schade. Bestuurder P S uit Kallo (Belgiè) remde, omdat zijn voorganger linksaf wilde slaan H O. uit Breskens. die achter S reed, zag dit te laat en reed achterop S. Het ongeluk deed zich voor omstreeks acht uur vrijdag avond. GERECHTSHOF Twee jaar voor poging tot brandstichting DEN HAAG - De 34-jarige Vlissinger T. C. D. is door het Haags gerechtshof veroordeeld tot twee jaar gevange nisstraf met aftrek van het voorar rest. voor een poging tot brandstich ting De man werd eerder door de Middelburgse politierechter veroor deeld tot acht maanden gevangenis straf. Van dit vonnis kwam de offi cier van justitie in Middelburg in hoger beroep. De Haagse rechtbank vonniste conform de eis van de pro cureur-generaal bij het Haags ge rechtshof. De Vlissinger had geprobeerd de Mid delburgse bar 'Het Stacken Toogje' in brand te steken door een brandbom in het pand te leggen. Dit omdat D nog 20 mille van de e-genaar van de bar had te vorderen. De bom kwam niet tot ontploffing De Vlissinger hield vol expres geen goede aansluiting aan de bom gemaakt te hebben, opdat het projectiel niet tot ontploffing zou ko men. De man zou tevens vanuit een rijdende auto schoten gelost hebben op een snelheidscamera van de rijks politie in Rilland-Bath Hij zou ook gestolen girokaarten verhandeld heb ben De Vlissinger beweerde dat niet hij maar iemand anders de schoten vanuit de auto had gelost. De man had echter tegenover de politie be kend de schoten gelost te hebben. Volge" D. was deze bekentenis onder dwan, afgelegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 7