Jos van Schipper verrast Leo Vliet in Kwadendamme Grote groep B-spelers in tennistoernooi Oostburg Concours-hippique van Noord-Beveland Veel Zeeuwen op podium Jeugdtoer 'AN RAAS WIL WK-VOORBEREIDING IN ITALIË Zeeuwse jeugd naar NK tennis PZC/sp°rt 11 s-HEERENHOEK De Spanjaarden Angel Arroyo tweede in het eindklassement van de Tour de Francei en Pedro Delgado zijn de grote trekpleisters in de Regenboogkoers voor beroepsrenners, die op zondag 14 augustus in 's-Heerenhoek wordt gehouden. Maar ook andere tourvedetten zullen onge twijfeld veel wielerliefhebbers naar het Bevelandse dorp trekken Zo komt ook Peter Winnen, de winnaar op l'Alpe d'Huez. aan de start. De Deen Kim Anderssen, die dagenlang in de gele trui reed, Joop Zoetemelk en Hennie Kuiper komen eveneens naar s-Heerenhoek. Maar er zijn nog meer klinken de namen. Frits Pirard. Jan Raas. Stephan Rooks. Kees Priem en Leo van Vliet om er enkele te noemen. In 's- Heerenhoek wordt op 14 augustus een lang programma afgewerkt, want behalve de profs komen ook amateurs, junioren en nieuwelingen aan de start. I1*! r iWADENDAMME Jan Raas heeft de absolute topvorm nog net niet te pakken. De anders zo lijmscherpe 'jump' in de finale van een koers is nog steeds een weinig bot. „Ik kan goed lerken, dat ik na die val in de Tour de France twaalf dagen heb stilgelegen. Tegen de nners, die volop in competitie zijn gebleven en vooral tegen de Tourrenners, kom ik in de finale van een koers nog wat te kort", zei Raas er gisteravond zelf van na afloop van de ertigste ronde van Kwadendamme voor beroepsrenners. En het stormachtige koersverloop edurende de laatste tien kilometer daar in Kwadendamme onderstreepte de woorden van aas. tt Jac van Meer aan zijn wiel ijlde Raas tien kilometer voor het nde nog met een geringe voor rong over het parkoers. Maar der- sn gretige achtervolgers stortten ch toch nog op de twee vluchtelin- n. En daarna flitsten plaatselijke oriet Jos Schippers en Leo van liet weg. In de laatste kilometer gaf currentie onschadelijk. Een perfecte tje lukte het wel aan Jos Schipper en koers") hijgde: „Toen zag ik mijn kans en vloog er nog overheen". De achter volgers imet Nieuwdorp op kop) flit sten inderdaad met nauwelijks vijf tien meter achterstand over de eind streep. Uitslag absolute topvorm toch was hij m de Ad Tak, Aad van de Hoek, Martin levendige en boeiende Ronde van Havik. Kees Priem, Henk Mutsaars. Kwadendamme wel weer de smaak- André van de Hoofd, Gerrie van maker: soms kwam hy ontspannen Gerwen, Wies van Dongen en Jac van langsrijden, pratend met de concur- Meer. Zelfs bij snelheden van 50 km rentie, maar vaak ook maakte hij met per uur probeerden bij herhaling vernietigende tempoversnellingen in no time vluchtpogingen van die con- avonturiers aan de haal te gaan. Zelfs Jan Raas faalde. Op het nipper- an Vliet zoveel om uit de greep van op hol geslagen jachtgroep te ijven, dat hij het in de beslissende ndsprint net moest afleggen tegen is Schipper, die juichend van vreug- voor het eerst zijn eigen ronde D. >ch ziet Jan Raas de nabije toe- 2 imst met het wereldkampioen- 0. hap op de weg in het verschiet tt al te somber in: „Het wereldkam- oenschap is pas op 4 september en denk dat ik over een paar weken el weer volledig op mijn oude niveau rug ben. Met het rijden in de crite- ums en andere wedstrijden blijf je irmaal wel in vorm. Maar ik doe er n de dag nu nog een extra training 's morgens ook nog eens anderhall ur op de fiets". vakman, die aan een pure wedstrijd Leo van Vliet Ongetwijfeld is Van ook nog een spektakulair showele- Vliet in een eindsprint in negen van ment kan meegeven. tien gevallen sneller dan Schipper. Vooral dankzij de initiatieven van Toch was het excuus van Leo van Raas en Schipper leek de beslissende Vliet voor zijn nederlaag in de eind- kopgroep zo'n dertig kilometer voor sprint alleszins acceptabel: ..Ik zag de het einde tot stand te komen. Met achtervolgers zo dicht bij komen, dat Raas en Schipper ontsnapten Heddy ik de laatste 800 meter volop op kop Nieuwdorp. Leo van Vliet en Adrie ben blijven sprinten Daarom had ik .•an de Poel. Maar tien kilometer in de laatste vijftig meter geen spetter De uitslag: 1 Jos Schipper. Kwadendamme, 100 km in 2 20.37. 2 Leo van Vliet, Honse- lersdijk Op 15 meter 3 Heddy Nieuwdorp. Wemeldinge. 4 Aad van de Hoek. Dirks- land. 5 Martin Havik. Oud-Beijerland, 6 Jac van Meer. Roosendaal. 7 Wies van Dongen, Breda. 8 Gerrie van Gerwen Olland, 9 Cees Priem. Wemeldinge, 10 Henk Mutsaars, Schijndel. 11 Ad Polak, Heinkenszand, 12 André van Hoofd. Kerkdriel. 13 Ad Tak, Oud- Gastel. 14 Jan Raas. 's Heerenhoek, 15 Adrie van de Poel, Hoogerheide. Op 55 seconden: 16 Mare Dierickx, België, 17 Ad Prinsen, Raamsdonkveer, 18 Vester Aarts, Kruiningen, 19 Twan Verstappen, Ospel, 20 Mario van Vlimmeren, Hoeven. 22 Wim de Ruiter. Arnemuiden Amateurs spurt over honderden meters gedeci deerd. Door het tempogeweld ver brokkelde de kopgroep in de laatste twee kilometers tot een honderden meters lange sliert. Pierre Raas, Ka- rel van Goethem en Patrick van Passel joegen tientallen kilometers op de kopgroep maar bleven toch op veertig seconden 'hangen'. De uitslag 1 Ad Dekkers, Udenhout, 80 km in 1 50.06, 2 Theo Appeldoorn, Roosendaal, 3 Bart van Est. Dinteloord. 4 Wim Lugten- burg, Goedereede 'de winnaar van vorig jaari, 5 Daan Smits. 's-Heerenhoek. 6 Cees Spaans, 's-Gravenpolder. 7 Toon Kaijen, Zevenbergen, 8 Peter Hoondert. Heinkens zand 9 Van Alphen, Ulvenhout. 10 Luc Sufjkerbuijk, Nispen, 11 Van der Hoef. Baarn. Op 40 seconden 12 Pierre Raas, 's-Heerenhoek. 13 Karei van Goethem. Kloosterzande. 14 Patrick van Passel, Sluiskil. Op 1 minuut 15 Nap Hage, Sint- Maartensdijk Op 1 10 16 Wim Beckers, Den Bosch, 17 Martin Stroosnijder, Krui ningen, 18 Arie Lugtenburg, Zuidland, 19 Rob Hagemeijer, Den Bosch, 20 Twan den Braber, Fijnaart, 21 Thijs Fase, Oud-Vosse- later streken er toch tien achtervol gers op de kopgroep neer: Ad Polak, macht meer". Schipper („ik ben nog nooit zo nerveus geweest voor een Bij de amateurs greep Theo Appel doorn opnieuw naast de overwin ning. Hij was favoriet in een kop groep van elf man, die halfkoers ontstond, maar de snelle Ad Dekkers versloeg Appeldoorn in een eind- Junioren laar Italië aar opnieuw maakt Jan Raas duide- k, dat hij de criteriums alleen niet een ideale voorbereiding op het ïreldkampioenschap ziet: „Daarom b ik aan de KNWU voorgesteld om selectieploeg voor het WK naar een tie lastige wedstrijden in Italiè te ren, zware wedstrijden over zo'n km. Maar ik vrees dat er niet veel iterecht zal komen. We kunnen het ïers niet maken om met de hele :tieploeg uit de Ronde van Neder- ad weg te blijven en die wordt pas n 25 tot en met 27 augustus gehou- ;n. Ik denk niet dat ze ons voor een iar dagen naar Italië zullen sturen, aar ik weet wel waarom de Italianen lijd zo snel zijn in het WK op de weg: rijden die lastige wedstrijden wel", aas ziet de Ronde van Nederland ok niet bepaald als een ideale voor- ireiding: „Die koers is te licht, p olgend jaar wordt dat wellicht be- want er zijn plannen om in 1984 kt de Ronde van Nederland ook Duitsland, Luxemburg en Bel- te trekken. Met een paar lastige tappes door de Ardennen bereik je k' atuurlijk een betere voorbcrei- ng", weet Jan Raas, die duidelijk el gemotiveerd naar het wereld- ampioenschap toeleeft. maakmaker aar al was Raas dan nog niet in De uitslag bij de junioren luidt. 1 Tonny Akkermans. Zevenbergen, 60 km in 1 29 26. 2 Frank van de Leur, Roosendaal. 3 Erik van Ginneken. Schijf, 4 Comé van Rijen. Hoeven. 5 Peter Klomp. Lieshout. 6 Frank Timmers. Prinsenbeek. 7 Jan Kleefstra. Akkrum. 8 Erik Verstra te, Roosendaal. 9 len spurtwinnaar van het peloton) Patrick Tolhoek. Yerseke. 10 Ronnie de Jonge. Ovezande. 13 Comé Stoutjesdijk. Sint- Maartensdijk. Vijf Zeeuwen in de Ronde van Kwadendamme voor beroepsrenners op een rijtje: vmli Heddy Nieuwdorp, Kees Priem, Jan Raas. winnaar Jos Schipper en Witn de Ruiter. Johan Lammerts (linksdie later ernstig ten val zou komen, ziet het allemaal aan. WISSENKERKE Vandaag, zaterdag, staat de Wisse- kerksepolder in het teken van de paardesport. Zo'n vierhonderd starts staan vermeld in het programma boekje dat ter gelegenheid van het concours hippique door de organiserende, de landelijke rijvereniging en ponyclub Noord-Beveland. is uitgegeven. Het concourshippique draagt een bijzonder karakter want voor het eerst in de geschiedenis van de Zeeuwse landelijke ruitersport bepalen de resultaten aan meer dere wedstrijden de woordiging op de nationale titel strijd. de levade. gehouden op 10 september in Apel doorn. Mede door dit gegeven vermeldt het programma een groot aantal deelnemers, waarbij de zwaardere klassen zeer goed zijn vertegenwoordigd. In de allerzwaarste dressuurklasse, de Z2. zullen zes combinaties in de ring verschijnen, waarbij o.a. Susan Malcorps met Liberto en de plaatselijke favoriet Hanny den Exter met Troubadour, die zullen proberen een goede basis te leggen voor het kampioenschap. Ook het Z-springcn bij de paarden kent een groot deelnemersveld, dertien combinaties, een aantal dat dit jaar nog niét eerder heeft ingeschreven, zal naar de eerste plaats dringen. Naast de paarden is er ook ruim gelegenheid voor de pony 's om hun kunnen te tonen. Hier zal de kersverse kampioen Peter Klaasse met Sjoerd moeten bewijzen dat hij de titel in het Z-springen waard is Hetzelfde geldt ook voor Maria Picavet met Peter Pan in de dressuur. Voor het eerst komen ook de menners aan bod. In de middaguren zal voor h en een ring in gereedheid worden gebracht. Het concourshippique begint om 9.00 uur met de dressuurrubrieken, terwijl het springen om 10.00 uur begint op het terrein aan de üostmolen- weg-Zuiddijk te Wissenkerke. VLISSINGEN Onder leiding van de beide DTL's Jan Willem Visser en Hans Felius vertrekken vandaag, za terdag, in totaal 10 meisjes en jon gens naar Maastricht, waar tussen 31 juli en 7 augustus op vier parken de Nationale Jeugdkampioenschappen tennis in de categorieën tm 12, tm 14, tm 16 en t/m 18 jaar gehouden worden. Sandra Begijn (Hulster Ambacht), Zeeuws kampioene t'm 12 jaar. is de enige die rechtstreeks is toegelaten tot het hoofdtoernooi. De overigen, zijnde Gyon Asselman (Hontenisse), Jeroen Verstraeten (Hulster Am bacht). Emerence van Wingen t Kapel- Ie). Angela Latuheru (Souburg). Ro nald van Remortel (Smash). Tim van Dijk (Animo), Barbara du Fossé (Ludo et Emergo) moeten zich hiervoor zien te plaatsen via kwalificatiewedstrij den. Behalve genoemde groep komt ook Martine van Maarleveld (MLTCi in de Limburgse hoofdstad in actie. ZJj is ingedeeld m het schema bij de bm 14-jarige meisjes en valt officieel onder de selectie van de Tenmsschool van Henk van Hulst. De afgelopen week vormde deelname aan het open DOS-jeugdtoernooi en het B, C-toer- nooi in Roosendaal de voorbereiding voor deze titelstrijd. Nederlandse ruiters vierde H1CKSTEAD De vierde plaats van de Nederlandse springruiters in 'de landenwedstrijd om de Europese ti tel in Hickstead mag gerust een klein wonder worden genoemd. Wie dit eervolle resultaat, dat zelfs weer olympische perspectieven opent, een maand geleden na het desastreus verlopen concours hippique in Aken zou hebben voorspeld, was ongetwij feld voor een onverbeterlijke opti mist versleten. Toen ging eigenlijk alles mis, wat er maar mis kon gaan en werd Nederland zevende en laat ste. Tjoeman Chang bezig aan het 'stilstaand rijden' in Hoofdplaat. AXEL Tijdens de tweede dag van de elfde uitgave van de Zeeuws-Vlaamse Jeugdtoer is vrijdag nadrukkelijk gebleken dat de favorieten voor de eindzege zich ditmaal uiterst geconcentreerd hebben voorbereid. Traditiege trouw stond deze dag in het teken van een combinatie van sport en spel. Tijdens een toertocht, die de deelnemers voornamelijk op een 'toeristische wijze' Zeeuwsch-Vlaanderen beter deed leren kennen, dienden in verschil lende 'etappeplaatsen' proeven te worden afgelegd. Werd in het verleden het algemeen klassement door deze proeven nog al eens behoorlijk door elkaar gegooid; ditmaal was dit totaal anders en kwamen de favorieten voor de eindzege in de dagklassementen ook sterk naar voren. Van Zeeuwse zijde betekende dit dat met name Johnny van Cadsand zich in een goede uitgangspositie heeft gemanouvreerd om zich vandag (zaterdag) als winnaar van de elfjarigen te laten huldigen. Hoewel de Zeeuws-Vlaamse Jeugd- Sparta. 5 Danielle Overgaag, wwv, 6 Niko toer in principe als wielerevenement van Kampen Emmen: 7 Sjon Koot. Alcma- is opgezet, bleek vrijdag opnieuw, dat ria 8 Raymond Schouten. Delta, 9 Wanda de toertocht (die ieder jaar in het gSf; 10 a™and va" R"°- programma wordt opgenomen) bij zo- Ronala v„ d„ Mee.- Moto. wel de deelnemers als de begeleiden- ^hoy 2 Patrick Hooljmans. windmolens, 3 de jeugdleiders en ouders weer be- Robbie Walchenbach. Delft. 4 Davy van de hoorlijk bleek aan te slaan. Met name iJssel. Spartaan, 5 Gerben van de Broek, de verschillende proeven, die dienden Windmolens: 6 Jacco de Rijke, wwv, 7 te worden uitgevoerd door de oudste Robbert Nus. Z-VI; 8 Chantal van Water- drie leeftijdsgroepen (van twaalf tot z-W en met veertien jaar) vielen goed in de j° e w„ Ahoy 2 smaak bij de verschillende deelne- Leo'n wï 3 john„y ,an Caa- mers. sand. z-Vl; 4 Patrick den Reijer. Kampioen. Opmerkelijke resultaten tijdens deze 5 R0b Boerman, Avanti; 6 Maurice Rijfko- proeven werden er onder meer be- gel. Ahoy. 7 Martin Klaui, Sparta. 8 Johan haald bij de sur-place-oefening in Huilemans. windmolens, 9 Mark Breibach, Hoofdplaat. Een paar jonge wielren- Bergklimmers. 10 Raymond willemsen, nertjes bleken de kunst van het 'stil- Bergklimmers. staand rijden' good onder de kmeje MiÏÏdWaurreoiBeer. 3 Robert van nt)„. hebben. Tlno Cuypers van de Berg- 4 Rans Kruijntjes, Eysdeh. 5 Mat- klimmers bijvoorbeeld deed zowel ju- thew van Reek. Bollenstreek. 6 Theo ry als omstaanders verbazen door scheer. Delta. 7 Roger Kerster.. Bergkltm- ruim tien minuten zich staande te mers; 8 Pierre van der Goor, Windmolens. 9 kunnen houden. Kees Imming, Alcmaria, 10 Sander Noor- Ook Jacky Fortrei van de wielerver- dermeer Avanti eniging Zeeuwsch-Vlaanderen deed X,?mKveiB« gif sligen het in dit onderdeel meer dan uitste- Delft 4 Jan Brands, Meteoor: 5 Richard kend. Hij realiseerde in die discipline Broekzitter, Delta, 6 Mike Coumans. Berg- een tijd van ruim vijf minuten en dat klimmers, 7 Remco Otting, Delft; 8 Sander betekende dat hij bij de veertieryari- van Velthoven, WWV. 9 René Mlnneboo, gen het langste volhield. Delta. 10 Roger van Leeuwen, Ahoy. Eveneens werden er puike prestaties Veertienjarigen: l Didier le Haen Berg- celevprH hii het beklimmen van de klimmers, 2 Antoine Thoen, Z-Vl. 3 Jacky geleverd bij het beklimmen van fle portrel z V1 4 Martien Kokkelkoren. Bol- Molenberg in IJzendijke. die ieder ]enslreek, 5 Gmo Jansen, Bergklimmers, 6 jaar in het programma is opgenomen. gUgene Post, Bollenstreek. 7 Patrick Kops, De records zoals die voor dit onder- Alcmaria 8 Gerald Theumsse. Windmo- deel golden werden door zowel An- lens 9 Matthie Loyson. Eysden; 10 Roland toine Thoen (Zeeuwsch-Vlaanderen) Smulders, Windmolens als door Didier le Haen verpulverd. De tijd van 18.02 seconden ontlokte het dienstoende jurylid zelfs de vraag of „zij soms niet een deel van het traject hadden gevlogen in plaats van gefietst. In ieder geval bleek dus tijdens deze tweede dag dat niet RHEDE (ANP) Tijdens inlernatio- enkel de specifieke wielerproeven, nale atletiekwedstrijden in Rhede maar ook de sport en spelproeven (WD1), die gelden als laatste selectie- steeds beter worden beoefend in de mogelijkheid voor Westduitse atle- aanloop naar dit evenement. ten voor de wereldkampioenschap- Opvallend was overigens wel dat ver- pen in Helsinki, is Marjan Olyslager scheidene van de Zeeuws-Vlaamse (Schelde Sport) vrijdag voor 7000 deelnemers naar het erepodium kon- toeschouwers als tweede geèndigd op den rijden de 100 meter horden. Vandaag (zaterdag) wordt deze elfde De Zeeuwse die zich al gekwalificeerd Zeeuws-Vlaamse Jeugdtoer besloten heeft voor Helsinki bleef met haar tijd met een individuele tijdrit. De eerste van 13.33 seconden slechts vierhon- deelnemer zal daarvoor om 09.30 uur derdste seconden verwijderd van haar van start gaan op het parkoers rond- nationale record dat zij op 24 juni ln om het cultureel centrum De Halle in Parijs op 13.29 seconden bracht Marjan Olyslager dicht bij record Axel. De resultaten van de tweede dag. Achtjarigen: 1 Charles Overgaag. WWV. 2 Wilmar van de Berghe, Z-Vl 3 Dennis van der Steen. Kampioen 4 Richard van Cad sand, Z-VI. 5 Monica Fortrei. Z-Vl. 6 Willem- Jan van de Broek. Windmolens. 1 Rijn, WWV: 4 Johan Klaui. e Dekkers verslaat bij de amateurs ko Appeldoorn gedecideerd m de isprint. Zware valpartij in Kwadendamme KWADENDAMME Een plot seling overstekende toeschou wer uit 's-Gravenpolder veroor zaakte gisteravond een zware valpartij in de Ronde van Kwa dendamme voor beroepsrenners Johan Lammerts uit Bergen op Zoom liep daarbij een ernstige knieblessure op De vuurrode knie was enorm opgezwollen, maar arts Jan Geldof kon geluk kig vaststellen dat er niets ge broken was. Zwaar beschadigd was de fiets van Fons van Kat wijk uit Oploo, die er zelf met wat schrammen afkwam. Ook de ;Belgen Marc Laurens en Johnny de Nul waren betrokken bij de valpartij en moesten de strijd staken. VEEL NIEUWKOMERS IN EENHOORN TENNISTOERNOOI OOSTBURG Veel nieuwkomers hebben zich ingeschreven voor het VVV-Eenhoorntennistoernooi in Oostburg, dat aanstaand weekeinde begint en volgende week zondag ein digt. Hun acceptatie door wedstrijd leider Paul de Bruvckere werd moge lijk omdat door een aantal vertrek kers en een groep, die eens een jaartje oversloeg, plaatsen vrijkwamen. De Bruvckere heeft nu in de klassen B, C en D 250 deelnemers ingeschreven, die 350 partijen moeten afwerken. Om zoveel mogelijk toeschouwers van het betere tennis te laten genie ten zijn de B-partijen in de avondu ren vastgesteld. Voor de toernooilei- ding wordt Paul de Bruyckere bijge staan door Marie-Christine Sampon en Thea van de Bosse. De twee finalisten van vorig jaar in het herenemkec B, de Belgen Peter Simoen en Eric Kloet (Simoen won) moesten afschrijven voor dit toernooi wegens andere verplichtingen. Eerste geplaatst in de hoogste categorie is thans Achim Steffen uit het Westduit se Duren. Hij zegevierde vorig jaar in het heren C en reikte tot de halve finale in het heren B. De wedstrijdlei ding verwacht hem in de finale tegen over Pieter Snijder uit Egmond aan Zee. Hij is al eerder in het Eenhoorn- toernooi finalist geweest. Derde ge plaatst is Thomas Preiter uit Duren, vierde Jan van Leeuwen uit Heiloo. uit welke Noordhollandse plaats een forse groep naar Oostburg is afge reisd. De Zeeuwse inbreng in het heren B wordt gevormd door Serge Carpentier uit Oostburg, Coen Dob- beleir uit Sas van Gent en Eric Pie- tersz uit Goes Het schema is opge bouwd met 32 plaatsen sterk en de kracht van het West Zeeuws-Vlaamse toernooi blijkt uit de aanwezigheid van achttien 'echte' B-soelers. Kampioenen Marjan Pietersz, de winnares in het dames B van vorig jaar, voert ook dit jaar het schema aan. Als tweede is Oostburgse Conny Baarends ge plaatst: als dit een goede schatting is van de kracht van het toernooi staan volgende week de oud-kampioene van Zeeland (Pietersz) en de huidige titelhoudster tegenover elkaar. Der de en vierde geplaatst zijn de zusjes Christa en Jutta Linsen uit het West duitse Essen. Axelaar Menno van der Hout voert het C-herenschema aan Tweede ge plaatst is Jan Jurry uit Temeuzen, derde Jean-Loup Deltour uit Hulst, vierde Pirn A de geplaatst is Jan Jurry uit Terneuzen. derde Jean Loup Del tour uit Hulst en vierde Pim Achter kamp uit Den Bosch. Teun van Heel- sbergen uit Sluis is vijfde geplaatst. Souburgse Jeanette Engelse is favo riete bij de wedstrijdleiding 111 het damesenkel C. Ze wordt in de finale verwacht tegen Chantal paecke uit Hulst. Derde geplaatst is Irma van der Pijl uit Bavel, vierde Inge Mekel uit Waalwijk Zeeuwse vertegenwoordig sters zijn Klazien Baarends. Annema- rle Verschelljng en Thea van de Bosse Plaatsing heren D 1 Paul Hendrikse (IJzendijke;, 2 Fred van der Pijl (Ba- vel 1. 3 Pierre Lampaert 1 Aardenburg 1. 4 Peter van der Sloot (Temeuzen 1. dames D: 1 Ton Knens (Breda). 2 Nathalie van Waterschoot (Oostburg), 3 Jacqueline Baecke (Hulst). 4 Marij ke Robesin (Hoek). De dubbelplaatsingcn lulden als volgt: he ren BC 1 Achim Steffen en Thomas Preiter. 2 Han Pellet en Patrick Marieqn (de finalis ten van vorig jaar). 3 Coen Dobbeleir en Eric van Valen. 4 Ruud Camps en R. Amory. dames BC. 1 Conny Baarends en Marjan Pietersz, 2 Jutta en Christa Linsen. 3 Sylvia Kronenburg en Julia Kieseler 4 Lia Warren en Annemane van Duinen. Mixed BC 1 Marjan en Eric Pietersz. 2 Annemarie van Duinen en Peter Snijder. 3 Sylvia Kronenburg en Pim Achterkamp. 4 Lia en Paul Warren Heren D 1 Mark Martel)n en Paul Hendrik- se. 2 Pierre Lampaert en Eddy Dobbeleir. 3 Paul van Waterschoot en Alexander Bun. 4 Mark Vermorken en Harold de Puysseleir (beiden Hulst), dames D 1 Nicole en Anouk van der Zweep (Leerdam 1. 2 Karin Maneijn en Annamarie Sampon. 3 Annemarie en Marijke Robesin, 4 Joke van Queckelberg- he en Elsje Dobbeleir Mixed D 1 Miriam Trapman en Pierre Lampaert, 2 Nathalie en Paul van Waterschoot, 3 Ton Kriens en Fred van der Pijl, 4 Wol van Remortel en Jo Schillemans Els Vader won de 100 meter dames in 11,73 seconden, nadat zij in de series tot 11.72 seconden was gekomen. De Zeeuwse, zeker van Helsinki, die nog maar nauwelijks hersteld is van een Iongvirus. zag de wedstrijd als een laatste test voor de wereldkampioen schappen. Thoolsvoetbalteam tegen Excelsior SINT-MAARTENSDIJK Alle voet balclubs van het eiland hebben twee of meer spelers in het Thoolse voet balteam. vandaag (zaterdag) tegen- aer op het sportpark in Sint-Maar tensdijk aantreedt tegen eredivisie club Excelsior uit Rotterdam. De wedstrijd begint om half drie. In het Thoolse team staan opgesteld de keeper Jos Guiljam van Smerdiek en Jan Geene van Tholense Boys, alsmede de veldspelers Rien Schipper en Rinus van Tiggele van SPS Scher- penisse, Nico Nooy en Anton Klippel van Stavenisse, Joop Schot Danker van Tholense Boys, Adrie Kapelle en Leo Havermans van Vosmeer, Rien en Wim Vroegop van Smerdiek, Iman van de Reepe, Nico Hage en Jaap Goedegebure. alle drie van WHS Sint- Annaland Excelsior komt m zimn sterkste op stelling naar Tholen. In doel heeft de ploeg van trainer Rob Jacobs Tonny Niezen, die de plaats heeft ingenomen van de naar Ajax vertrokken Sjaak Storm Verder staan in de selectie Frans Struis. Carlo van Tour. Maik Snoey en Eddie Ridderhof,, terwijl Jocobs in Sint-Maartensdijk de spe lers Paul Giles en Kevin Moore wil testen. De wedstrijd wordt gespeeld ter gelegenheid van het afscheid van Toon van der Hoek als federatievoor zitter van gezamenlijke Thoolse voet balclub^

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 11