Voor ieder stoeltje zal ik moeten vechten Verdwenen verbodsbord deed Belg fout parkeren Milieuheffing Vrije van Sluis 10 procent omhoog Vijf zeepkisten deden in Westdorpe stof opwaaien Geen Oostburgs geld naar 'Ons Zeeland' MICHIEL OTTEN VAN ZUIDLANDTHEATER: KANTONRECHTER OOSTBURG DAIHATSU! Vakantieactiviteiten in W.-Zeeuwsch- Vlaanderen beginnen volgende week TERNEUZEN „Brengen wij een programma voor een breed publiek, roals er in de krant heeft gestaan? Ik denk niet dat dat klopt. Het is wèl evenwichtig samengesteld pro gramma met brede schakeringen. Het Arca-theater met 'Eindspel' van Beckett èn De Mounties, kamermu- tiek naast operette. Dat lijkt me uitstekend. Iedereen moet plezier in 'theater hebben. Maar we gaan risico volle voorstellingen beslist niet uit de weg. Er is bijvoorbeeld een avond met declamatie uit het werk van De Balzac en Tsjechov. Daarmee bereik pje maar een heel klein publiek. Ach, je zult moeten kiezen. Niet alléén maar marge-theater, grensverleggen de voorstellingen, waarvoor maar een man of drie belangstelling heeft. Maar ook niet alleen uitverkochte zalen, voorspelbaar theater In die keus zijn geslaagd, denk ik. Al begrijp ik héél goed, dat ik voor ieder stoeltje zal moeten vechten De boer opgaan, praten, lijmen. Ik vind het een uitda ging Ook om iets te doen aan de educatieve aspecten van theater. Naar de scholen toegaan. Dat is ook E elders in het land nog steeds een verwaarloosde zaak. Theaters vragen -4zelden of er rond een voorstelling nog iets voor het onderwijs kan gebeuren. Alleen de schouwburg in Winschoten doet er regelmatig iets aan. Maar als je weet. dat we hier 'Anne Frank' krijgen, het nieuwe stuk van Jeroen Krabbé, dan vraagt dat gewoon om extra aandacht En ze halen met mij iemand voor de klas die volledig be voegd is en met de didactische metho- an 1900 toepast". Van 'Studio Laren', het selecte muzie- kensemble rond Marijke ('Muziek van middeleeuwen tot renaissance') Fer guson en het veelkleurige theatercir- 'an de,Randstad naar het Zuid- landtheater'in Terneuzen. Michiel Ot- ten (30), die onlangs is benoemd tot artistiek medewerker, lijkt die onge wone stap uit overtuiging te hebben gezet. En zeker niet blind voor de beperkingen van een gebied als Zeeuwsch-Vlaanderen. Slecht bereik baar vanuit de rest van het land. dunbevolkt. 'Het. Texel van Zeeland', zoals Terneuzen's burgemeester Oc- keloen het wel eens heeft genoemd. Op zoek „Landelijk loopt het theaterbezoek al jarenlang terug en dat zal, gezien de rotte conjunctuur, voorlopig wel zo blijven. Zeeuwsch-Vlaanderen mist bovendien de groep van 20- tot 30- jarigen, theaterbezoekers bij uitstek, die in Amsterdam avond aan avond voor volle zalen zorgt in Shaffy, q'J Brakke Grond en het nieuwe De la Mar. We moeten hier op zóék naar ■ensen, aandacht vragen voor wat ie brengen. Laat die theaterkrant maar in alle dokterswachtkamers liggen. Benader de VW's, personeels- en vrouwenver enigingen Vroeger is hier natuurlijk ook wel iets gebeurd, maar nu zijn we zélf verantwoordelijk en moeten we jhet helemaal hebben van ons eigen publiek. Die structuur wil ik samen met de publiekswerkgroep graag uit bouwen Niet altijd even makkelijk, lastig zelfs. Dat begrijp ik best. Maar het geeft niet als er eens een misluk king tussen zit. Laat de mensen naar het theater komen. Theater is belang rijk. het zegt iets over de samenleving, verschil in opvattingen, je mening over mooi en lelijk. Vergelijk die blij spelen maar. Kijk maar in wat John Lanting verschilt van De Mounties. Maar als je zover bent. dan heb je waarschijnlijk al heel wat voorstellin gen gezien. Wanneer ik erin slaag om enkele tientallen ik spreek niet eens over hónderden mensen op die manier aan het theater te binden, dan zou ik zéér gelukkig zijn" Michiel Otten liep na de middelbare school stage bij Bog Boy Productions (Neerlands Hoop in Bange Dageni en Han Surink van Theaterunie Amster dam. Hij was twee jaar manusje van alles bij het Amsterdamse Soeterijn- theater van het Koninklijk Instituut voor de Tropen, studeerde geschiede nis en filosofie en trad als medewerker voor techniek en publiciteit in dienst bij 'Studio Laren' In '79 maakte hij voor dit ensemble'samen met Marijke Ferguson een programma over de Unie van Utrecht. Hij zit nog steeds in het bestuur. Otten raakte betrokken bij de Amsterdamse 'Uit'-krant en de Kunsttiendaagse en bespreekt ge schiedenis, filosofie en poezie voor de overkoepelende organisatie van de bibliotheken, het Nederlands Biblio theek- en Lectuurcentrum Onderwijs ,Ik ben als ik zo terugkijk eigenlijk steeds grensverleggend be zig geweest. Maar ik zeg eerlijk dat ik 'grensverleggend' een onmogelijk be grip vind. Want wat de mensen hier als grensverleggend beschouwen hoeft het voor mij allang niet meer te zijn. Bij 'Studio Laren' heb ik erva ring opgedaan met moeilijke produc ties. Dan merk je ook, hoe belangrijk het is om tijd en aandacht aan het onderwijs te besteden. En de werven de functie die daarvan uitgaat. Thea ters zijn daar vrijwel nooit attent op". Hij is de afgelopen jaren in zo'n drie honderd schouwburgen geweest. Het idee. dat hij het theaterbedrijf van de andere kant wilde leren kennen, liet hem niet los. ..Ik wilde vreselijk graag een eigen theatertje runnen. Maar zo'n baan was alleen haalbaar als je hoger beroepsonderwijs had. Die drie lettertjes zijn vreselijk belangrijk. Hier is het me gelukt. Een uitdaging Het Zuidlandtheater is de afgelopen jaren kritisch gevolgd vanuit de raad Daar heb ik geen enkel probleem mee Ook niet met een lastige wethouder De artistiek medewerker staat voor 31 uur per week op de loonlijst van de gemeente. ..Binnen die tijd kan en móét het", zegt wethouder culturele zaken drs A. Rekveld. Otten lijkt niet geïmponeerd. Hij kijkt liever naar toneel dan op de klok. Niet eens zo opzienbarend voor wie vaderlandse geschiedenis tussen 1500 en 1700 als specialiteit heeft,.. Michiel Otten: „Iedereen moet plezier in theater hebben". 'GESPROKEN WEEKBLAD IS DOUBLURE' Inbraken Biervliet en Terneuzen^ TERNEUZEN BIERVLIET Bij een inbraak in de woning van D F. in de Thomaespolder bij Biervliet zijn tus- i ien zondag en dinsdag een kleurente levisie en een stereo-installatie ver dwenen De bewoners zijn met vakan tie Dinsdagnacht namen onbeken den uit het huis van O. W. aan de Terneuzense Oosterscheldestraat spullen weg. Ook in dit geval waren de bewoners afwezig. Twee botsingen op 321JZENDIJKE Woensdag deden zi< 20 op de kruising Tivoli te IJzendijke 15 twee aanrijdingen voor. Om kwart over één verleende de personenauto, bestuurd door C. van T. uit IJzendij ke geen voorrang op de kruising aan de bestuurder A. D. uit Biervliet. Beide auto's werden geheel vernield. Om kwart voor vijf wilde de Belg P. L. uit Lovendegem komend uit de rich ting Oostburg naar Watervliet L. remde in een bocht voor een fietser. De hem achterop komende personen auto. bestuurd door A. de S. uit Vogelwaarde zag dit te laat en botste achterop L Benzine gestolen TERNEUZEN Uit de auto van S G M H uit Terneuzen is dinsdagnacht voor Hoi minstens een tientje benzine gestolen Het slot van de tank werd geforceerd. De wagen stond geparkeerd aan de Terneuzense Pieter de Hooghstraat. ha OOSTBURG Het Oostburgse colle ge van b en w denkt er niet over subsidie te geven aan de stichting 'Ons Zeeland'. Uit een overzicht blijkt dat het financiële tekort van deze stichting is veroorzaakt door organisatiekosten, een nieuwjaars bijeenkomst, contactdagen, een vakantieweek, een dagreis en een excursie. B en w van Oostburg vin den dat de kosten van de vakantiewe ken en dergelijke kunnen worden gedekt door een behoorlijke bijdrage van de deelnemers. 'Ons Zeeland' heeft een tekort van 8400 gulden over 1982 Het gesproken weekblad van 'Ons Zeeland' een krant op cassette voor slechtzienden en gehandicapten, met Zeeuws nieuws heeft de sympathie van het Oostburgse college, maar uit navraag is gebleken dat dec gesproken krant zichzelf bedruipt. Het college merkt in het voorstel aan de financiële com missie op dat de gemeente jaarlijks de vereniging Het Gesproken Weekblad in Grave al subsidieert „Een vereni ging". constateert het college, „die inzake gesproken informatie een veel breder aanbod heeft dan de stichting 'Ons Zeeland Die activiteit van de stichting is volgens het college dan ook 'een doublure' „Zelfs mdien er geen sprake was van een doublure dan nog zou geen subsi die behoeven te worden verstrekt om dat de acitiviteit zichzelf bedruipt uit de abonnementsgelden", zegt het col lege dan ook in het voorstel. „De diverse activiteiten in de ontspannen de sfeer diénen door bijdragen van de deelnemers te worden bekostigd". De financiéle commissie, die vrijdag (van daag) vergadert wordt dan ook ge vraagd géén subsidie te verstrekken aan 'Ons Zeeland'. De vergadering begint om 15.30 uur Museum IJzendijke stelt zeer oude radio's ten toon IJZENDIJKE 'Radio in oude en nieuwe stijl' is de titel van een ten toonstelling die van maandag 15 au gustus tot en met zondag 18 decem ber te zien is in het streekmuseum van IJzendijke. In een aardige bro chure geeft beheerder J. L. Plat- teeuw, samensteller van de expositie en een verwoed zendamateur met licentie, een kort, geïllustreerd over zicht van de ontwikkelingen. Van de allereenvoudigste inducties- poelen die een vonk produceerden, via de 'bakken' uit de twintiger en dertiger jaren naar de moderne, met transistors uitgeruste FM-toestellen is in het IJzendijkse museum maar een kort wandelingetje, maar be strijkt in werkelijkheid vele tientallen jaren van zwoegen door de radiopio niers. Er zijn allerlei oude toestellen te bezichtigen, zoals een 'zingende plank' (van net na de oorlog, toen de bouwmaterialen nog schaars waren), een G W.-radio in een houten kastje, gemaakt door de Velo-wasmachinefa- briek. en radio's uit de dertiger jaren Daarnaast is de tentoonstelling ver lucht met foto's, boeken, schema's en oude onderdelen Op bepaalde tijden zullen vertegen woordigers van de VERON (Vereni ging Experimenteel Radio-Onderzoek in Nederland) op de tentoonstelling aanwezig zijn om hun amateurappa- ratuur te demonstreren. Het museum is op werkdagen open van 10 tot 12 en van 13.30 tot 17 uur In het weekeinde en op feestdagen is de expositie te bezichtigen van 14 tot 17 uur. Bingo en bolling HENGSTDIJK HULST TERHOLE VOGELWAARDE - In de kantine op camping 'De Vogel' in Hengstdijk werd een bingo gehouden waaraan tweehonderd personen deelnamen. De uitslag: 1 G. Donkeivooit, 2 mejuffrouw Haihorst. 3 L van Bellen 4 mevrouw Domines. 5 mevrouw Van Troost. In zaal J. van Schaick in Vogelwaarde werd een gaaibolling gehouden waar aan 28 personen deelnamen De uitslag hoge vogel mevrouw Van Bel len. rechter zijvogel Th. Otjes. linker zij vo gel J Herman Grootste aantal vogels, twaalf stuks. F van Bellen In zaal 'Palermo' aan de Steensedijk in Hulst werd een bingo gehouden waaraan 93 personen deelnamen. De uitslag 1 P Hesiers 2 N de Mines. 3 W Littetoy. 4 A Tinner. 5 J de Nijs In zaal 'De Kroon' in Terhole werden twee gaaibollingen gehouden. Aan de eerste wedstrijd namen 24 personen deel De Uitslag hoge vogel F Neve. linker ziivogel C van Deltl. rechter zij vogel J Schonenberg Grootste aantal vogels, twaalf stuks. A. Baert Aan de tweede wedstrijd namen 43 personen deeL De uitslag: hoge vogel G- Freyser linker zljvo- gel mevrouw Forrer, rechter zijvogel A Hemelaer Grootste aantal vogels, zestien stuks. J. Dankaert In het verenigingsgebouw in Ossenis- se werd een gaaibolling gehouden waaraan veertig personen deelnamen De uitslag hoge vogel K de Wolf. linker zijvogel J de Kort rechter zijvogel me vrouw Boeye Slechts vijf zeepkisten moesten in Wesldorjie voor een spektakel zorgen Aangeduivd door de helpersstoven c zelfgemaakte race-voertuigen met grote snelheid door de straten. WESTDORPE - In Westdorpe stoven donderdag de zeepkisten over de weg. De race - die maar vijf deelne mers trok - was een onderdeel van de jeugdvakantie-activiteiten van het Sociaal Kultureel Werk (SKW). Bij verenigingsgebouw Concordia amuseerde zich een grote groep kin deren met spelletjes Ook de belangstelling voor de strand- spelen die donderdag in Breskens plaatsvonden was matig. Slechts veertig kinderen namen deel aan het mozaïeken maken ophet strand en de water-strandrace. Gezien de weers omstandigheden was het geringe aan tal deelnemers niet verwonderlijk. Al leen de echte strandfanaten gaven acte de presence De deelnemende kinderen waren echter zeer enthou siast, Volgende week donderdag vin den er om 10.00 uur volksspelen plaats, waaronder touwtrekken en hoepelen Dit gebeurt bij de muziek tent op het Spuiplein te Breskens. Om 14 00 uur is er schatgraven op het eerste strand achter de promenade. PER GEZIN 260 GULDEN VERONTREINIGINGSHEFFING (ADVERTENTIE) OFFICIËLE DEALER GARAGE OU PONT TERNEUZEN BV Industrieweg 37, Terneuzen 4538 AG, OOSTBURG Een gemiddeld West- Zeeuws-Vlaams gezin gaat het vol gend jaar een vervuilingsheffing be talen van bijna 260 gulden. Dat is een verhoging van ruim tien procent ver geleken met dil jaar. Het waterschap 'Het Vrije van Sluis' stelt in de algemene vergadering van donder dag 1 augustus de nieuwe heffingen vast. Voorgesteld wordt het bedrag per vervuilingseenheid te verhogen van 78 gulden naar 86 gulden. Een gezin wordt gemiddeld voor drie een heden aangeslagen. Met de jaarlijkse heffing van 258 gulden is waterschap 'Het Vrije van Sluis' een van de 'duurste' in Nederland. Het schap gaat in zijn berekeningen uit van in totaal ongeveer 52 500 ver- vuihngseeriheden De recreatie zorgt voor 7 000 reken-eenheden Uit die hoek moet dan ook ongeveer zes ton op tafel worden gelegd. De bedrijven in het gebied van het waterschap leveren bijna 11 000 eenheden op: een bedrag van ruim 900 000 gulden Nadat het van de voorstellen had kennisgenomen heeft het Oostburgse college van b en w in een brief aan het waterschap opnieuw haar bezorgd heid uitgesproken over de steeds aan zienlijke stijgende vervuilingsheffin gen. Dat gebeurde vorig jaar ook al: de heffingen zijn de afgelopen jaren steeds met ruim tien procent geste gen „Het is feitelijk een herhaling van oude zorgen", verklaarde wethouder J Thomaes donderdag „Misschien kunnen we in overleg met het water schap iets doen: temporisering van projecten bijvoorbeeld". De hoge hef fingen worden goeddeels veroorzaakt door de grote investeringen die de afgelopen jaren zijn gedaan Het algmeen bestuur krijgt donder dag 4 augustus ook een reeks wijzigin gen voorgeschoteld in de rekening over 1982 Die bijramingen worden allemaal m één keer goedgekeurd: achteraf, als de uitgaven al zijn ge daan Het algemeen bestuur krijgt zodoende pas na afloop van het begro tingsjaar een inzicht in de budgettaire positie van het waterschap. Het dage lijks bestuur werkt op basis van een primitieve begroting die vooraf door het algemeen bestuur wordt goedge keurd. Alle wijzigingen i budgetover schrijdingen en meevallers) die zich in de loop van het begrotingsjaar voor doen komen alleen onder de aandacht van het, dagelijks bestuur Het alge meen bestuur kan er pas later over oordelen. Het centraal bureau voor verificatie en adviezen, het accoun tantskantoor van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). heeft al vaak aangedrongen op tussentijdse bijstellingen van de begroting. Dat zou het inzicht van het algemeen bestuur in het financiële reilen en zeilen van het waterschap vergroten. Maar het waterschap ziet uit prakti sche overwegingen af van het opma ken van tussentijdse begrotingswijzi gingen. wordt opgemerkt in het ver slag van het verificatiebureau. Ook het Oostburgse college heeft al eerder aangedrongen op tussentijdse begro tingsaanpassingen. De algemene vergadering van 'Het Vrije van Sluis' begint donderdag 4 augustus om 10.00 uur in hotel 'De Eenhoorn' in Oostburg OOSTBl'RG Gewapend met een foto van de plaats van overtreding en met een getuige verscheen de heer T. M. J. E. van der B. uit Temse (Belgie) donderdagmorgen voor de kanton rechter H. A. R. de Mul in Oostburg. De Belg had op 25 juli 1982 zijn auto aan de Kanaalueg bij Cadzand ge parkeerd. Omdat daar een parkeer verbod geldt, wat door een bord wordt aangegeven, was hem dat op een bekeuring komen te staan. Nu wilde het geval echter, dat op die bewuste dag het verbodsbord was verdwenen. Alleen de paal was als zielig restant overgebleven, beweerde Van der B Om zijn betoog kracht bij te zetten toonde hij een foto van de plaats des onheils. waarop inderdaad een kale paal was te zien De eveneens uit Temse afkomstige J B verklaarde onder ede. dat de verdachte de foto vorig jaar meteen na de ontdekking van de bekeuring op de voorruit had gemaakt. Zowel de rechter als de officier van justitie T H. W vanStein. waren onder de indruk van de opge voerde bewijzen Toch werd de zaak nog aangehouden, omdat er behalve de Temsenaar nog meer automobilis ten, naar nu bleek onterecht waren beboet Eerst zal nu bekeken worden hoe voorkomen kan worden, dat er rechtsongelijkheid ontstaat tussen de verbalisanten „Anders zou ik u nu al vrijgesproken hebben zei De Mul. vooruitlopend op de definitieve uit spraak. Minder gemakkelijk kwam mevrouw O A.C. M.V uit AardAburg ervan af Zij drijft sinds kort een café aan de Grote Dam in Oostburg, waai-zij vorig Jaar december haar klanten een soort lottospel had laten spelen Voor één gulden mocht er een gaatje in een houten blok worden doorgeprikt, waaruit dan een al dan niet winnend nummer tevoorschijn kwam. V. ver klaarde. dat zij niet geweten had. dat ze eerst een vergunning had moeten aanvragen. Ze woonde nog maar kort in Nederland, en was zodoende niet op de hoogte In haar geboorteland Bei- giè keek men volgens haar niet zo nauw De lottoblok was enkel bedoeld om klanten te lokken Het kansspel was afkomstig van een niet bij name bekende Amsterdammer, aan wie V ook een belangrijk deel van de op brengst moest afdragen De officier van justitie bleek met overtuigd door het verhaal. Hij geloof de wel degelijk dat het spel met winstoogmerken in het café was ge plaatst Hij eiste dan ook een boete van vierhonderd gulden, waarvan 250 gulden voorwaardelijk De rechter wenste daarentegen meer rekening te houden met de onbekendheid van de verdachte van de Nederlandse wetge ving. en vonniste driehonderd gulden, waarvan tweehonderd gulden voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar Het reclamebord dat, bij het café hinderlijk op een fietspad stond opge steld, leverde V. geen bekeuring op De rechter achtte niet bewezen, dat de verdachte het bord daar zelf had neergezet Slecht zicht Dal niet iedereen bij mist even slecht zicht heeft, bleek toen mevrouw C. S. A. van G. uil Groede haar betoog hield. Op 12 september 1982 was zij om elf uur op de Langeweg bij Sehoondijke in haar auto gesigna leerd. zonder dal de lichten ontsto ken waren. Volgens de ter plaatse aanwezige poli tie was er toen sprake van dichte mist. zodat dat wel verplicht was geweest Mevrouw Van G achtte het zicht op de rijksweg echter ruim voldoende ..Op de plaats waar ik reed, kon ik ver genoeg kijken Op de polderwegen was dat anders, en daar deed ik mijn lichten dus wel aan", aldus de ver dachte Van Stein wees haar er echter op, dat wettelijk van dichte mist sprake is bij een zicht van vijftig tot tweehonderd meter. En aangezien Van G. zelf sprak over honderd tot 150 meter, was de zaak dus duidelijk. De officier eiste 120 gulden; het. vonnis was 75 gulden. Een zwaardere verkeersovertreding beging de heer R E van D uit IJzendijke vorig jaar oktober bij Sluis Hij was toen op de autoweg gekeerd. Hoewel hij verklaarde bijzonder goed opgelet te hebben, dat hij niemand hinderde, vonniste rechter De Mul 140 gulden boete. De eis was 170 gulden Een voorrangsfout van de heer V. uit Knokke-Heist leidde op 19 november 1982 tijdens de bevrijdingsmars naar Knokke tot een zwaar ongeval met drte zwaargewonden V. was de rijks weg Schoondyke-Oostburg opgere den zonder daarbij voorrang te verle nen aan een vrachtauto Het vonnis was conform de eis: 250 gulden Een kennelijk wat slordige L P F uit Terneuzen werd tot zeventig gulden boete veroordeeld. Hij was vergeten de schikking te betalen Eind vorig jaar was hij bekeurd voor het over schrijden van de maximum snelheid. Landbouwer W. M. B. uit Biervliet had in 1982 zonder de benodigde vergunningen een aantal dammen aangelegd. Voor het gemak, verklaar de B. had hij het waterschap geen toestemming gevraagd. Bovendien had hij volgens de officier van justi tie te kennen gegeven de sloten niet in de oude staat te willen terugbren gen. De eis, driehonderd gulden waarvan honderd gulden voorwaar delijk, werd door de rechter nverge- Landbouwer L C E van der W ütt Knokke-Heist was op 19 april bij Sint-Anna ter Muiden aangehouden, terwijl een niet officieel ingevoerde koe vervoerde. De verdachte verklaar de. dat hjj het dier enkel van de ene wei naar de andere wei in Belgie bracht De weg langs Sint-Anna ter Muiden was veel korter zodat hij die verkozen had boven een omweg over Belgische wegen De officier van justi tie meende dat er scherp op ongeoor loofde invoer van vee moest worden gelet, vooral in verband met besmet telijke ziektes. Hij eiste vijfhonderd gulden boete, waarvan vierhonderd gulden voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. De kantonrechter hechtte iets meer geloof aan de goede bedoelingen van de verdachte, en vonniste vijfhonderd gulden geheel voorwaardelijk met twee jaar proef tijd. OOSTBl'RG De kindert akantieac- tiviteiten van de Streek Jeugd Cen trale (SJC) in West-Zeeuwsch-Vlaan- deren zijn dit jaar voor het eerst verspreid over verschillende dorps kernen. Vorige jaren werd de 'Speel- mart' gehouden in een grote tent ergens in de regio. Maar omdat de laatste jaren het aantal deelnemers terugliep en de kosten van de gebun delde speelweek stegen, heeft de SJC besloten de zaak te decentraliseren. Dit jaar vinden activiteiten plaats in drie kernen: Hoofdplaat. Sehoondij ke en IJzendijke. In samenwerking met de dorpsraden van die kernen en de dorpsraad van Waterlandkerkje zijn verschillende programma's uitgewerkt In Sehoon dijke worden drie dagen allerlei spel letjes georganiseerd in en om het zwembad Maandag 1 augustus be gint het met een levend ganzebord. 's Middags is er een 'bonte middag die tot ongeveer 15 30 uur duurt. Dinsdag 2 augustus begint s morgens om halmen de Maoneblussers Zeskamp Na de etenspauze (mei stokbroodbak- kem is er een theateroptreden in het zwembad Woensdagmorgen worden de activiteiten in Sehoondijke afge sloten met een grote speurtocht die om ongeveer twaalf uur is afgelopen In Hoofdplaat worden de kinder- vakantieacliviteiten gehouden in de Sint Jozefschool en op het sportter rein Dinsdag 2 augustus wordt s morgens om halftien gestart met een theateroptreden in de school s Mid dags van één tot drie uur is er een levend ganzebord op het sportterrein Woensdag 3 augustus hebben de spel letjes betrekking op de dierenwereld. Dat gebeurt op het sportterrein waar ook het slotfeest en de barbecue wor den gehouden. Ir. IJzendijke is het programma ge concentreerd in en om het zwembad Maandag 1 augustus is er levend ganzebord Na dc etenspauze met stokbroodbakken en volksdansen Ls er een theateroptreden tot 15 00 uur. Dinsdag 2 augustus verkleden de kin deren zich als 'dorpsfiguren Na de pauze is er een fotospeuriopitociit door het dorp. Het theater bestaat uit een opvoering van het avonturenspel 'De schat van de beeldhouwer' Bij slecht weer wor den de spelletjes binnen gedaan. Oecumenische vespers in Cadzand-Bad CADZAND De Coördinatiegroep Evangelisatie West Zeeuwsch-Vlaan deren houdt zondag 31 juli om 17.00 uur een oecumenische vesperdienst in de r k -strandkerk van Cadzand-Bad Het thema is Houdt God ook vakan tie?' en er wordt aan meegewerkt door de pastores Van de Reijt en Visser cn het Oecumenisch Jongerenkoor uit IJzendijke Jonge kerkgangers wor den afzonderlijk beziggehouden. Zij kunnen tekeningen maken over het thema

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 27