Popfestival in trok duizenden bezoekers Goes zoekt naarstig nieuwe mavo-directeur Betalen boetes personeel geeft werkgever problemen Wissel Zeeuws-Vlaanderen Belgisch clavecimbelduo in Grote Kerk Veere 1IJDAG 29 JULI 1983 PZC/ provincie 13 iger en mondharmonicaspeler Brilleaux van de groep eelgood in aclie tijdens het 3 I mstival in het Vlissingse Nollebos. 'd-t JSSINGEN - Het jaarlijkse gratis pfestival Rhythm 'n Booze, dat nderdag voor de vierde keer latsvond in het Vlissingse Nolle- lijkt een echte traditie te worden. :organisatoren schatten het aantal D rockers op 8000. De politie denkt 5000. In totaal traden elf groepen waarvan als laatste Dr Feelgood, daarmee zorgde voor een muzi- al hoogtepunt van de dag. Een ira toegift van deze groep was iter niet mogelijk, ondanks het drukkelijk verzoek van een en- ïom ousiast publiek daartoe, omdat het Te'; ogramma al tot ruim 22.30 uur was [gelopen. bezoekers die vanaf het begin om 45K geveer 10,00 uur aanwezig waren idden daarmee ruim twaalf uur pop- iziek van wisselende kwaliteit ach- de rug. Daarnaast was het vooral n sfeervolle dag, waarin van alles viel te beleven. De nadruk is vooral dit jaar erg sterk komen te liggen op het festivalgebeuren Op het terrein stond een groot aantal kraampjes met een grote verscheidenheid aan artike len De voedselverstrekking is de afge lopen jaren veel verbeterd en er is gezorgd voor enige variatie daarbij. Niet alleen t-shirtjes en andere kle dingstukken konden worden bedrukt, maar ook armen en andere ledema ten, met tatouages. die vanuit een auto werden aangebracht. Veel belangstelling trokken ook de deelnemers aan de wedstrijd 'stierzit- ten'. Ongeveer vijftig kandidaten na men daarvoor plaats op een automati sche 'stier', die electronisch werd be stuurd en verschrikkelijke bokke- sprongen maakte en andere capriolen uithaalde, om zijn 'berijder' van zich af te schudden Drie deelnemers slaagden er in zich in het 'zadel' te 9ES Kaden, vanaf 9 uur: Kade sten, XST St. Liduinaziekenhuis, 20- uur: uitzending radio Nightingale: IDDELBL'RG Molenwater. 9.30- 30 uur: Miniatuur Walcheren; therse Kerk, 20 uur: orgelconcert r Ton Koopman; ide verkeerde wereld'. 21.30 uur: ieden rockformatie Herb Mews the Mules; iRIKZEE Rode Kruiszieken- s, 15 45-16.45 uur' uitzending No en Nescio. ILM VOORSTELLINGEN ERGEN OP ZOOM Roxy I. 14, .45 en '21.15 uur: Octopussy, a.l.: .30 uur: Hot lunch, 18 jr. oxy II: 14 uur: Als je begrijpt wat ik Edoel, a.l.: 19 en 21.30 uur: Lone wolf Quade, 16 jr. ïem'Actueel I, 14, 19 en 21.30 ie Thunder, 12 jr. i mem'Actueel II, 14, 19 en 21.30 uur hrs.. 12 jr. i mem'Actueel III, 14.19 en 21.30 uur: i nm officier and a gentleman. 12 jr.; DMBL'RG 't Schuttershof. 16 uur Dalmatiers, a 119 uur: History of world, a.l 21.45 uur: Zweedse pjes in Tirol. 16 jr.; ÓES Grand, 20 uur: An officier gentleman. 12 jr.; 23 uur: Drie rolers in Bangkok, 16 jr.; LTST De Koning van Engeland. 15 uur Lone Wolf. 12 jr., 19.15 uur: onty Python en de heilige graal, a.l.. .15 en 21.30 uur: An officier and a ntleman, 12 jr 19.15 en 21.30 uur: lie thing, 16 jr.; 21.30 uur: Lekkere ukken, 18 jr., 21.30 uur: Pikant ge- /óiij in de Alpenwei. 16 jr.; ƒ510RTGENE De Pompweide, f5j-ir: De boezemvriend, a.l.; 19 uur: 2: endarme in paniek, a.l.. 21.45 uur: 41 irky's pikante pretpark, 16 jr. 22 0STBURG Ledel, 20 uur; Fame, ƒ3? f ENESSE Dorpshuis, 15 uur: Grea- j J, If, a.l. 19a.l5 uur: Spiderman en de f 15 raak van het drakengilde. a.l.; 22 16 ir: Summerlovers, 12 jr.; •g2 ERNEUZEN Luxor, 21.45 uur: TSI Hl Dead. 16 jr 19.30 uur: Wie met ch omgaat a.l., 19.30en21.45uur: de verschrikkelijke, 16 jr. LISSINGEN - Alhambra 1.14.19 en .30 uur: Octopussy. a.l.; 24 uur: iroler slippertjes. 16 jr. Ihambra II, 14, 19 en 21.30 uur: An ficier and a gentleman, 12 jr. ir: Justine een meisjes van klasse, I jr- ENTOONSTELL1NGEN L-ANN ALAND Streekmuseum Ie Meestoot. 15-17 uur 'Uit de oude ms'; r.-ANNA TER MUIDEN v.m. Ge- jj «entehuis, 19-21 uur: Werken Ha teuwse en Vlaamse kunstenaars (t 18/9). XEL Galerie Bellemans. 10-18 Illustraties van Margriet Hey- lans, beelden en zeefdrukken van inaan van Leeuwen (Urn 13/8). Ireekmuseum, 13.30-17 en 19-21 uur: lieverven van Piet Brakman (t/m 2/8). ROUWERSIIAVEN St.-Nicolaas- ;rk, 13.30-16.30 uur: De geschiedenis Brouwershaven RUINISSE Visserij- en oorlogs- Useum geopend van 14-16 uur. iei#emeentehuis, 9-12 en 14-17 uur: erken C. van Damme. b'RGH-HAAMSTEDE N.H. Kerk. •12 en 16-18 uur. Werken Waalco igemanse (tm 12 8). IMBURG Biologisch Museum. 'De natuur in Zeeland' en loemdijken in Zeeland'. "ES Museum. 10-12 en 13 30-17 'De middeleeuwse dorpskerken Zuid-Beveland' (tm 30 10). ichcafé 9-18 uur. Werken Pieter iijstek (t/m 31/7); -5 handhaven tot en met stand zeven In totaal kunnen tien snelheden worden bereikt. De Vlissinger T. S. kwam zo ongeluk kig terecht, dat zijn arm uit de kom schoot Agenten brachten hem naar het ziekenhuis, waar hij na behande ling weer kon vertrekken. Even tevo ren maakte een meisje een smak. bij Bierkade I, 13-17 uur: 'Stadsherstel door samenspel' <t'm 2 9): GROEDE Franse Kerk. 14-17 en 19-22 uur: 'Groedart' werken Groe- dense kunstenaars (tm 5/8). HAAMSTEDE De Bewaerschole, 14-17 uur: 'Leven op het land'. N.H. Kerk: moderne exotische kunst uit Afrika (lm 31 8). HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktui gen; HOOGELANDE Kapel van St- Maarten, 13-19 uur: werken Loek Klinkhamer (t/m 2/8); HULST Galerie Van Geyt, 9-12 en 14-17 uur: werken van Hermanus Ber- serik en Laetitia de Haas (t'm 21/8); KATTENDIJKE Galerie Ilona Schmit, 14-18 uur: Schilderen van Ans Wortel, Sjoerd Bijlsma en Josje Roverts. MELISKERKE Raadzaal ge meentehuis. 9-17 uur: Wandkleden, krijttekeningen en keramiek; MIDDELBURG Zeeuws Museum. 10-17 uur. Kunstenaars en de ramp van 1953' (tm aug.i: Vleeshal. 11-17 uur 'Videokunst in Nederland' (tm 28(8i; Galerie De Wijnstock, 14-17 uur. werken Klaus Stommel, Tessa Braat en Bert van Wijk: St.-Janstraat 41. 14-17 uur: Touwplas- tieken van Anneke Ruimschotel. Ambachtencentrum Demerary, 9-17 uur Diverse ambachten en exposi ties. Antiquité's B. Witte. 10-18 uur aqua rellen van Werner Opitz (tot 6 8), Voorzaal Abdij. 10-17 uur: 'Niets dan water' (t/m 30 71; SLUIS De Raadskelder. 10-12 en 13.30-19 uur. werken van Peter de Broek (t/m 30/7); TERNEUZEN Hal Ter Schorre, 1-21 uur; werken van José Hendrik- se-Thomaes (t/m 30/7); Hal Stadhuis, 8.30-12 en 13-16 uur: werken van Gerard Menken (t'm 5/8); VEERE Grote Kerk. 10-17 uur, Het landschap in de Delta (t/m 30/9); Museum De Schotse Huizen, 10-12.30 en 13.30-17 uur Werken vier genera ties Vaarzon Morel (tm 20 8), Markt 12, 8-18 uur: Schilderijen van Veere en van watersporten door Ange- lique van den Bom (t'm 30/9); VLISSINGEN Hal Stadhuis. 9-12 en 13 30-17 uur Kleuretsen van Guido Eckhardt (tm 98». Museum. 10-17 uur. 'Op zoek naar een gézonken schip', voorwerpen uit 't Vliegent Hart' (tm 11/9); Reptielenzoo Iguana". 10-12.30 en 14- 17 30 uur. Exposities levende reptie len. amfibieën en insekten. Gevangentoren, vanaf 10 uur. Foto's van Albert Verburg (tm 30 8); YERSEKE Atelier 'Dam Twee' 10-18 uur Expositie over schaal- en schelpdieren en werken diverse kun stenaars; 1JZENDIJKE Museum, 10-12 en 13.30-17 uur. 'Kantklossen en bode- blussen' (t'm 15/8); ZIERIKZEE Galerie Borsbuorn, 9.30-17.30 uur: Werken Anton Beij- sens; De Dikke Toren, 11-17 uur: stillevens door div kunstenaars (tm 6/8); Burgerweeshuis, 10-17 uur. beelden tuin en klein antiek (t'm 6'8), HULPCENTRA Noord- vu Midden-Zeeland Govs. lel. 01100-14444 (ook voor milieuklachten). Zecuwsvh-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 ibrandwecr en ambulancei Telefonische hulpdienst Zeeland, lel 01180-15551 dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel 01180-36251van 10 00-24 00 uur - weekends van 20 00-24 00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, lel 01184-14645. dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, tel. 070-614614. Te bereiken op kantoordagen van 9-17 uur Bushaltes Sas van Gent verplaatst SAS VAN GENT Zondag, tijdens de jaarlijkse CPC-wielerronde, wer den de bushaltes Polenstraat'Cana- dalaan en Vier Ambachtenstraat in Sas van Gent tussen 13' en 20 uur verplaatst naar de Westsluis. Fietsen in Schoondijke "SCHOONDIJKE De fietscrossver- emging 'de Maonetappers' in Schoon dijke hield een wedstrijd op het ter rein aan de Van de Slikkestraat. Het was een vrije wedstrijd waarvoor 113 crossertjes de Inschrijftafel passeer den De uitslagen: 5 jaar 1 Mare Peter van Doom. 6 jaar: 1. Martijn van Poecke, 7 jaar: 1 Michel Scheilekens: 8 jaar: 1 Barry de Rijke, 9 jaar 1 Mano Couque. 10 jaar 1 Pascal de Ridder. 13 jaar 1 Nico Feyaarts. 12 jaar 1 Barry Dalhnga. 13 jaar 1 Sandy de Munck. 14 jaar. 1 Ene Fijnaut: 15 jaar 1. Danny de Munck Forse terugloop scheepvaartverkeer in Terneuzen TERNEUZEN Hét scheepvaartver keer in het havengebied Terneuzen is in de eerste zes maanden van dit jaar afgenomen met 8,5 procent voor wal betreft de zeescheepvaart en met ruim drie procent bij de binnenvaart. Dit staat vermeld in de zojuist uitge komen kroniek van het havenschap Terneuzen. De overslag via zeesche pen bedroeg de eerste zes maanden van dit jaar 3.846 475 ton Dal was 200 603 ton minder dan in dezelfde periode vorig jaar. Er werd in de binnenvaartsector 2.386 525 ton goe deren overgeslagen. 390 065 ton min der dan in dezelfde periode vorig jaar Ook de aan- en afvoer van goederen per spoor daalde fors mei 14 442 ton en kwam daarmee op een tolaal 366 319 ton, aldus het havenschap Jeugdvakantieweek Groede sluit vandaag met rommelmarkt GROEDE - De jeugdvakantieweek in Groede kreeg donderdagochtend ze ventig kinderen op de been voor het poppentheater Opgepast in De Wul- penhock in Groede. 's Middags deden meer dan honderd kinderen mee aan een oriëntatie- tocht. Voor de drie winnende groepen waren er geldprijzen. Vandaag (vrijdag) opent de voorzitter van de Groedese dorpsraad B Reus een rommelmarkt op het marktplein. Dat gebeurt om tien tiur. Vanavond om halfacht geeft de muziekvereni ging Groede Breskens een uitvoering in de muziektent. Daarna is er een groot bal met dansmuziek van 'De Guanita's' haar val van de stier, waarbij zij licht aan het hoofd werd gewond De organisatoren hadden dit jaar ook een stuntman aangetrokken, die op trad als scherpschutter en met han den, voeten en hoofd bierflesjes ver nielde. Hij maakte het podium vrij voor dr Feelgood, die zorgde voor een muzi kaal waardig slot Toch bleek ook tijdens dit optreden weer. dat het festival ook te kampen heeft met storingen, zowel organisatorisch als met de stroomvoorziening voor het geluid. De generatoren gaven herhaal delijk te weinig elektriciteit af, waar door het geluid plotseling wegviel of een draaitafel niet op volle toeren draaide. Na het eerste nummer van dr Feelgood vielen de luidsprekers uit, met uitzondering van de monitoren op het podium en het duurde onge veer tien minuten totdat dat euvel was verholpen Het optreden was al te laat begonnen, namelijk na 21.30 uur. De zanger van de Vlissingse groep Papa Long John zorgde aan het slot nog voor enige opschudding, toen hij op iiet podium stapte voor een geza menlijk optreden met dr Feelgood, waarop deze groep helemaal niet be dacht leek Enkele begeleiders grepen in en verwijderden hem uiteindelijk van het podium Het festivalpubliek varieerde nog sterker dan 111 voorgaande jaren van jong tot oud Er werd spontaan een prijs van honderd gulden aangeboden aan de best geklede punk van de dag hele gezinnen leken op het terrein te bivakkeren en een frisse bries zorgde voor afkoeling van eventueel door drank verhitte gemoederen. Gebre ken in de organisatie leken slechts bij te dragen aaneen sfeervol verloop van de gebeurtenissen. Het geluid kan volgens de organisatoren ook geen reden zijn geweest voor klachten van overlast, omdat de politie regelmatig heeft gecontroleerd en daarbij geen overschrijdingen heeft geconstateerd. Ook in dat opzicht geen aanleidingen voor irritaties en alleen voor voldoe ning. omdat het evenement succesvol is verlopen Maar het ontbreken van een toiletwagen hebben ongetwijfeld vele bezoekers toch als een gemis MIDDELBURG - Een werkgever kan lelijk in de knoei komen, wanneer hij zonder meer bekeuringen betaalt voor snelheidsovertredingen, die zijn personeel begaat in auto's die op zijn naam staan. Dat bleek uit het verhaal dat H. T. G. uit Goek voor de Middelburgse kantonrechter afstak. Hij stuurde vorig jaar binnen korte tijd twee keer een kaartje in waarop hij een snelheidsovertreding erkende. Hij vertelde dat hij de eerste keer pertinent niet zelf gereden had. Van de tweede keer was hij niet geheel zeker. Het ging toen om een forse overschrijding van de maximumsnelheid van 70 km. die destijds gold op de brug over het Schelde-Rijnkanaal, waar het verkeer over vier smalle rijstroken werd geleid. Voor de 115 km die daar in zijn wagen werd gereden moest G. nu het 'recidivistentarief van 6 gulden per kilometer betalen: 450 gulden. Daarnaast hangt hem bij een nieuwe voor K kreeg conform de eis 240 overtreding een voorwaardelijke rij- gulden boete ontzegging boven het hoofd. Plaats- M D. D. uit 's-Gravenpolder ging voor vervangend kantonrechter mr H. de derde keer binnen het. jaar in de Brum adviseerde hem nauwkeurig bij snelheidsfout: 133 km op de inmiddels te houden wie er ln zijn wagens rijden beruchte brug. De eis luidde 400 gul- ^ok P. P. G. K. uit Terneuzen had op den boete en vier maanden rijontzeg- dezelfde plaats een bon gekregen voor ging voorwaardelijk Mr Bruin bepaal- een snelheid van 110 km. Zonder de de voor waardelijke ontzegging op blikken of blozen had hij eveneens het drie maanden. Wat betreft de boete door de politie toegezonden kaartje vonniste hij conform de eis. ingevuld en opgestuurd, maar hij kwam op de zitting vertellen dat er Rnllnrijjif ook heel goed iemand anders in zijn auto gereden kon hebben. ..Dan moet A. de V. uit Middelburg voelde zich u op zo n kaartje invullen dat u niet behoorlijk gepakt door een bekeu- reed en de politie vertellen wie dat wel ring die hij opliep, omdat hij bij het was. Er rust een wettelijke verplich- linksal'slaan van de rijksweg 258 ting op u om te melden wie er in uw richting Zierikzee door het rode licht auto reed ingeval van een overtre- reed. Een Belg die voor hem reed ding", hield de verkeersschout hem aarzelde enigszins bij het optrekken, waardoor De V. de fout maakte. Een achter hem rijdende motoragent Kennismaking hield hem aan en trok zijn notitie blok. maar toen het op schrijven aankwam bleek de man niet in het bezit van een pen. De V. bood hem zijn ballpoint aan, maar die werd niet door de agent geaccepteerd. Hij VIDO-groep Oostburg OOSTBURG De VIDO-groep riep een collega op voor het gewenste Oostburg (Vrouwen In De Overgang) schrijfgerei, waardoor het allemaal houdt woensdag 3 augustus een ken- onnodig lang duurde en De V. afspraak miste. „Moeten er soms ainblsedige ballpoints gebruikt wor den?", informeerde mr Bruin bij de verkeersschout mr Boogers. Deze vond dat De V. toch rekening had moeten houden met de aarzeling van zijn voorligger en eiste 100 gulden boete. Mr Bruin was het daarmee nismakingsbijeenkomst in het wenontmoetingscentrum, Nieuw- straat 6 boven in Oostburg. Wie infor matie wil, is welkom tussen 14.00 en 15.40 uur. Fietstocht Ossenisse OSSENISSE De afdeling Ossenis se van de rooms-katholieke bond van eens. ouderen hield in samenwerking met de werkgroep 'Sportieve Recreatie S. C J. B uit Driewegen gaf op 4 Hontenisse' een fietstocht voor de december vorig jaar geen voorrang leden. In totaal lieten zich 35 ouderen aan een trekker die van rechts kwam inschrijven De tocht had een lengte terwijl B op de Zomerstraat reed Hij van ongeveer twintig kilometer en vloog er met een flinke snelheid op. was uitgestippeld door de polders van waardoor hijzelf voor een week in het Ossenisse en omstreken. ziekenhuis terechtkwam. Mr Boogers Tijdens de tocht moest ook een aantal eiste voor de fout die de aanrijding tot vragen worden beantwoord. De uitslag 1 Mevrouw Rademakers-War- rens; 2 mevrouw De Waal-De Maal. 3 P Reyns. 4 F Rademakers. 5 P Hiel, allen uil Ossenisse Hengelwedstrijd voor toeristen in Breskens BRESKENS - 'De Kombuis hield in samenwerking met de hengelsport- vereniging 'De Zeekrab' in Breskens een hengelwedstrijd voor toeristen. De eerste senior M. de Rooze, de eerste dame mevrouw Vonhout en de eerste junior Michel Dentant ontvin gen prijzen. Uitslag. 1 M de Rooze, 2, M. Streyvelt., 3. T. de Jonge. 4 P. Puyenbroek. 5 de heer Zeegers gevolg had 150 gulden boete Mr Brum verzachtte de financiële pijn enigszins omdat B er al veel narig heid van gehad had. Bridge-uitslag 'Luctor' Terneuzen TERNEUZEN Bridgeclub 'Luctor' uit Terneuzen speelde de zevende wedstrijd in het kader van de club competitie. Het systeem: Howell tien met tien paren. De uitslag: 1 mevrouw Sandrini-de heer Ysebaert.; 2 mevrouw Bruijns-de heer Bies- broeck; 3 dames Touw-Van de Zande, 4 mevrouw Biesbroeck-de heer Sandrini: 5 mevrouw Brouwer-de heer Olieslager. Caravan ontspoord TERNEUZEN Op de rijksweg 252 van de brug Sluiskil naar Hoek is woensdagmiddag de caravan van A B. uit Laren 'ontspoord' Het kam- peervoertuig raakte door nog onopge helderde oorzaak los van de auto en kwam in de sloot terecht. De schade is aanzienlijk. Dader aansteken deur politiebureau KLOOSTERZANDE De 19-jarige P. M. uit Terneuzen hééft zondagnacht uit wraakgevoelens de deur van het politieburéau in Kloosterzande met benzine overgoten en in brand gesto ken. Volgens een zegsman van de rijkspoli tie vond de jongen ..dat de politie te weinig voor hem deed'' Overigens brak M. diezelfde nacht 111 op het kampeerterrein 'Dè Vogel' bij Hengst dijk en nam daar sigaretten weg De man werd woensdagmiddag nog voor verhoor vastgehouden PA ULE VAN PARIJS EN JAN VAN MOL VEERE - Het clavecimbelduo Paule van Parijs en Jan van Mol treedt morgen, zaterdag, op in de Grote Kerk van Veere, Paule van Parijs en Jan van Mol. beiden afkomstig uit Brussel, vormen sinds enkele jaren een duo dat zich heeft gespeciali seerd in de uitvoering van werken voor twee claveeimbels. Tijdens het achtste internationale festival van Brussel verzorgde dit tweetal een avondvullend programma. Met suc ces treden ze regelmatig op in bin nen- en buitenland. Het programma dat zij in Veere spelen omvat voorna melijk achttiende-eeuwse werken, van onder anderen A. Grety, L. Boe- cherini en van de zonen van Bach. Ook spelen zij eigen composities. Paule van Parijs gaf haar eerste pia noconcert toen ze acht jaar was. Na het behalen van verschillende eerste prijzen aan de koninklijke conserva toria van Gent. Brussel en Antwerpen en van het 'hoger diploma onder de leiding van Alex de Vries, kreeg zij een studiebeurs om zich in Parijs verder te bekwamen bij de befaamde Marcel Giampi. Contact met de barokmuziek bracht haar tot clavecimbel. Het be spelen van du instrument leerde ze bij Kenneth Gilbert en Jos van Immer sed Paule van Parijs geeft concerten in heel Europa en in Afrika en ze is veelvuldig te gast in radio- en televi sieprogramma's Jan van Mol studeerde aan het ko ninklijk conservatorium in Antwer pen, waar hij in korte tijd negen prijzen behaalde Zijn belangrijkste leraren waren hierbij Stanislas Derie maeker (orgel) en Jos van Immerseel (clavecimbel). Als organist kreeg hij verschillende nationale onderschei dingen. Na enkele studieverblijven in het buitenland werd hij in '73 laureaat van de internationale orgelwedstrijd van Avilla Hij gaf concerten in eigen land en daarbuiten en maakte opna men voor de BRT. Hij geeft les aan het conservatorium van Antwerpen en is directeur van de Muziekacade mie van Hoboken Het concert, dat is georganiseerd van de Stichting Delt3-Cultureel. begint 's avonds om acht uur. GOES liet kost het gemeentebe stuur van Goes de grootste moeite een nieuwe directeur le vinden voor de gemeentelijke mavo, de Burge meester Van Dusseldorpsehooi. Tot tweemaal toe werd een geschikte kandidaat gevonden en tot tweemaal toe werd de (voorgenomen) benoe ming alsnog geweigerd. Al in mei van dit jaar, na een snelle procedure, benoemde de gemeenteraad I*. Mul ler, conrector aan een scholenge meenschap in Rotterdam, tot opvol ger van de scheidende directeur P. van der Weele (die 16 augustus aan staande met vervroegd pensioen gaat). Hij zag, wegens persoonlijke omstandigheden, van de benoeming Uit de beschikbare 'voorraad' sollici tanten werden vervolgens nieuwe kandidaten door de twee selectiecom missies uitgezocht en doorgelicht Dat resulteerde in een nieuwe voor dracht aan de gemeenteraad, met op de eerste plaats K Jansen, directeur van de gemeentelijke mavo in Sint- Annaparochie Op het laatste nipper tje zag ook hij van overkomst naar Goes af. om problemen van 'huis- vestelijke aard' Jansen kon geen be taalbare woning vinden, omdat vol gens hem de hulsprijzen in Zeeland hoger liggen dan die ln Friesland In beide gevallen stond als tweede op de voordracht J van den Donker, hoofd van de gemeentelijke mavo in Tholen en als derde kwam uit de bus de huidige adjunct-directeur van de Van Dusseldorpsehooi. P van Weer- lee De voordrachten vanuit de twee commissies waren steeds eensgezind tot stand gekomen en stemden ook overeen met het advies van de school raad voor het openbaar onderwijs. In de ene selectiecommissie hadden ver tegenwoordigers van leraren, niet-on- derwijzend personeel en ouders zit ting. in de andere de vertegenwoordi gers van gemeente en onderwijsin spectie. Wethouder G. Eshuis «onderwijs) is erg teleurgesteld over de gang van zaken. Vanwege de vakantieperiode is het volgens hem nog niet mogelijk de selectiecommissies opnieuw bijeen te roepen voor nader beraad. Hij wil 111 eik geval met de leden van de com missies overleggen over de te volgen gang van zaken Persoonlijk is Eshuis van mening dat het wijsheid is om de procedure opnieuw te starten". De wethouder houdt er rekening mee dal dc Van Dusseldorpsehooi het hoe dan ook in het nieuwe schooljaar geruime tijd zonder directeur zal moeten doen. Er is één troost: op de eerste schooldag na de vakantie, 15 augustus, zal directeur Van der Weele in elk geval nog op zijn post zijn, ook al is het maar voor één dag. SINT-ANNALAND Dort- gewoon 87 - 91, doré gewoon afwijkend 50 - 86. gloria gewoon 73 - 80, gloria gewoon afwijkend 50. gloria bonken 79, première gewoon 67, prior gewoon 69. aminga ge woon 71 - 76. aminga drielingen 22 27, aminga kriel 72 - 90 (aardappelprijs per kilogram) Aanvoer 240 ton. UTRECHT - Totaalaanvoer 4269 stuks (weekaanvoe 4426). waaronder 782 runde ren, 54 graskalveren. 923 nuchtere kalveren, 434 schapen, 1304 lammeren, 429 varkens, 303 biggen en 40 geiten. Er waren ca 600 slachtrunderen Prezen in gulden per kg slachtkoeien extra kwal 8.30-9.05. le kwal 7.70-8,30, 2e kwal 6.65-7.70 en 3e kwal. 6.00 6,55. stieren 7.70- 9,20. worstkoeien 5.60-6,60. slachtzeugen extra kwal 2.50-2.55. le kwal 2.45-2,50. 2e kwal 2.40-2.45 en 3e kwal 2.35-2,40. oude slachtschapen 4.00-5.75. zuiglammeren 10.00-11.25. Prijzen in gulden per stuk melk en kalf- koeien 2100-3000. kalfvaarzen 1975-2625, va re koeien 1525-2025, pinken 925-1475. gras kalveren 625-1000. nuchtere fok- en mest- kalveren zwartbont 335-550 en roodbont 380-700. schrammen 125-135, biggen 107,50- 117,50, geiten 15-90 Overzicht (handel en prijzen) slachtrunde ren rustig - lager: melk- en kallkoeien kalm - prijshoudend, jongvee redelijk - vast. nuchtere fok- en mestkalveren willig - ho ger. schapen en lammeren vlug - goed prijshoudend, varkens redelijk - hoger, schrammen en biggen flauw - even lager, gelten redelijk - prijshoudend. COOP VELUWSE .EIERVEILING - Aan voer 4 642 600 stuks, stemming redelijk Pnjzen in gulden per 100 stuks eieren van 50-51 gram 6.45-6,90, 55-56 gram 8.15-8.10, 60-61 eram 9.45-12.05 en 65-66 gram 12,25- 15.60 EIERVEILING - Aanvoer 1 492 740 stuks, stemming traag. Prijzen in gulden per 100 stuks eieren van 51-52 gram 7,35, 56-57 gram 8,45-8.50. 61-62 gram 9,80-11,90 en 66-67 gram 12.80-15.30. EIERMARKT - Aanvoer ca 700 000 stuks, stemming voor grote eieren vlot. voor klei ne eieren traag. Pnjzen in gulden eieren van 48-54 gram 7.00-8.25 per 100 stuks of 46-1.53 per kg. 57-61 gram 9,50-13.35 per 100 stuks of 1.67-2.19 per kg en 64-67 gram 15.25-16.00 per 100 stuks of 2,38-2.39 per kg Scharreleieren 1.00 tot 1,50 per 100 stuks hoger PAARDENMARKT DEN BOSCH Aanvoer 157 stuks. Prijzen ln gulden per stuk luxe paarden 2100-3450, voljarige 1850-3000, luxe 2 jarige merries 1700-2500, luxe 2 jarige hengsten 1600-2400, luxe I Jarige merries 950-1700, luxe 1 Jarige heng sten 950-1650, veulens, luxe merries 600-900, veulens, luxe hengsten 450-950, hitten 600- 1450, Shetlandse pony's (ruinsi 200-450, Shetlandse pony's (merries) 200-550 Prijzen in gulden per kg- jonge slachtpaarden 6,20-7.20, oude slachtpaarden 5,60-7,15. De handel in slachtpaarden was lui. in pony's Iets williger Veiling Kapelle Donderdag 28 juli 1983 frambozen in doosjes per kilo I 366, Ib 245-251.11a 400, II 245, schöneman per kilo 473-546. rode bessen pondsdozen stanza Ia 91-100. Ib 68. rondom Ia 59-78, rotet 77-87, rosetta 73-87. rode bessen in tweekilo- kratjes per kilo lib 107, II 101, stanza na 156-171. lib 137-142, rondom II 100-116, rotet 101-109. rosetta 109-128; witte bessen doosjes 56: bramen per doos Ia 136-159, Ib 119; zure morellen 320. doomloze bramen Ia 148 per doos. zwarte bessen I 420 I - II 280-320. pondsdozen 210-260: rode kruisbes sen doosjes 130-52. II32, per kilo II43, earlv laxton 1140-270. n 110-160. gescheurd 70-85. fabnek 25. kas ontano 410, yellow transpa rant 180 148.170 80 159,160 70 136,155 60 74. 1180 132.1170 80 141,1160 70 78-107. mantel 170 80 138-145, 165 70 135. 160 65 65. 1180 105. 1170-80 118, stark earliest 180 183, 170-80 164-185, 160/70 148-163, 155'60 58-72. 1170/80 127-159, 1160/70 53-104, 1155/60 22- 44. groenten snijbonen 130-320, kroten 62, uien 43. bloemkool 55, prlncessebonen I 120. II 85, aardappelen I 66-113, drielingen 16-33, kriel 20-39. Vanaf dinsdag industrie- veiling bramen. Aardappellermijnmarkt, 28 juli 1983 Bintje 35 50 mm opw april laten 4100, bieden 3950, slot 3950, november laten 35. bieden 22Ö0, slot 2500, stemming april kalm. openstaande posities april onveran derd 71. november 53; omzet april 28 hoog ste prijs 3950, laagste prijs 3900, laatste zaken 3 x 3950. dag april 28 Bintje 50 mm opw apnl laten 7190. bieden 7150. slot 7170. november laten 55. bieden 5300. slot 5400. stemming april goed prijs houdend. november goed prijshoudend, openstaande april plus 36 is geworden 4625. november plus 3 is geworden 458: omzet november 28 hoogste pnjs 5400. laagste prijs 5250. laatste zaken 3 x 5400. april 406 hoogste prijs 7200. laagste pnjs 7030. laat ste zaken 10x7170. dag apnl 406. november 28. Groenteveiling Barendrechl Donderdag 28 juli Aardappelen Dorè's groot 46-92. poters 6-33, kriel 24-83. aubergi nes 3.00-1 90 bleekselderij 64-1,85 bonen kruid 4-7. bospeen 1,03-1,51. broccoli 6,80. champignons 50-90, Chinese kool 20-1.02. courgettes 12-22. witte kool 28-71rode kool 17-52: gele kool 13-65, kouseband 5,40-6,40, paksooi 52-59, groene paprika 1,60-2,20, peterselie 8-74: postelein 1.35-2.02; prei 77- 1,23. rode pepers 4.10-4,80. groene pepers 1,60-2,30. rabarber 22-59; radijs in puntzak jes 30-37. rettig 15-43: selderij 7-50: snijbo nen 2.00-3,60; spekbonen 3,00: sperclebonen 1,03-1.81, spinazie 20-1,02, spitskool 12-41; vleestomaten lxB 11,10-12,70. 2xB 17,60- 18,30 3xB 15,40-16.2(f: cocktailtomaten 5,50; tuinbonen 22-54. uien bonken 53-68. grof 41-65. middel 28-69. drieling 12-21 veldsla 1.00-3,20: venkel 1.10-3.90 ijsbersla 19-83 rode sla 13-17 waterkers 1.00-1.01. rode bessen per kilo 1.20-2.20 zwarte bes sen per kilo 3,40-4 80. pruimen Early Lax- ton 1.60-2.50. Golden Japan 2.30-2.90 Onta rio's t 90-4.30 netmeloenen vanaf 4 stuks per bak 3.10-3.90: 2.80-3.90: 1.70-3.70. l.OO 2.50. en 12 stuks 80-1.30 aanvoer 1500 stuks. Ogenmeloenen vanaf 5 stuks per bak 3.40-4,00; 2.40-3 30. 2.10-3.00. 1.90-2.50 1,00- 2 80 en 15 stuks 60-1.20: aanvoer 7500 stuks Suikermeloenen 6 stuks 5.30. 8 stuks 4.50: 10 stuks 3.50: aanvoer 150 stuks Druiven' Allicante 7,90-8,50. Frankenthaler 7.10-8.30. frambozen per doosje 1.00-1.50. pompoenen per kilo 90-1 30. morellen per kilo 2 10. Golden Delicious vanaf de maat 80 90 72- 1.18: 67-1.31: 15-90. aanvoer 20 ton Mantel vanaf de maat 80 90 91-1.22; 71-1.26. 60-69. aanvoer 4 ton. Yellow Transparant vanaf de maat 70 80 1.19-1 48 de maat 60 70 75-1,90. een ton Fruitveiling Barendrechl, 28 juli 1983 Middenprijzen; kas radijs kratten middel A 41,5, in bakjes middel A 48. middel C 31, natuurradijs middel A 43, middel B 32, aanvoer 13.000 bos, natuur sla 45 en op A licht 18,5. B 14,4114 A licht 20.5, 37«0 A licht 24. B 1,8, 34;6 A licht 23. 31.3 B 16,5, 28:0 A licht 20,5, B 15, 19-0 B 12, aanvoer 77.000 stuks; andijvie A9I 28. A9II 25,5, A121 40.5. A1211 29 5 A151 40. A15II 28 5. A18 1,23, aanvoer 26 000 kilo. kroten Al 78. A2 70. B2 52 motjo 1 70. aanvoer 8 ton. tomaten Al normaal 11.30 licht 12.65. rood 12.40. A2 normaal 11.30 licht 12.55. rood 12.20. B2 normaal 12.15. licht 12.15. rood 12.75, Cl normaal 10.05. licht 10,60. rood 10.20. C2 normaal 10.05. licht 10.40. rood 10,20. CC2 normaal 5.10. licht 4.60, rood 5.60. aanvoer 1S.0O0 bakjes, komkommers A 90 en op 52. 45,5. 48 5. 46,5. 27. 21. 31;6 23. B 91 en op 49.5 46.5 48.5. 38. 41 51 24. aanvoer 175 000 stuks krom A 25.5. aanvoer 7.000 kilo. bloemkool 6 11.53. II 1.465. 8:1 1.40. II 1,40. 10 1 1,18. II 1.06. 12 I 83. II 68, aanvoer 50 000 stuks.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 25