Snel handelen is geboden voor museum Arnemuiden Riolering in buitengebied kost drie miljoen gulden Negende Krabbenfoor in Bergen op Zoom Maand gevangenis voor stelen tuner MUZIEKVERENIGING OKK 75 JAAR IN WESTKAPELLE STICHTING OP ZOEK NAAR DONATEURS OPENING FOTO FILM VIDEO ETMAN VRIJDAG 29 JULI 1983 PZC/streek ARNEMUIDEN - De ijvcraars voor de komst van een museum in Arnemui den beginnen binnenkort aan een slotoffensief. Maandag 15 augustus wordt definitief bekend of het be stuur van de stichting Museum Arne muiden voldoende kans van slagen heeft om in het vissersstadje een museum van de grond te krijgen. Of dit lukt hangt af van de medewer king van de Arnemuidsc bevolking en ondernemers. Tijdens de zesde en laatste kraampjesdag die woensdag 3 augus tus in Arnemuiden wordt gehouden, is de stichting met een stand vertegen woordigd Met die stand probeert het bestuur dan om zoveel mogelijk dona teurs te winnen. Ook worden vanaf die datum getekende prentbriefkaar ten verkocht. Na de kraampjesdag zal in Arnemuiden een huis-aan-huis-ac- tie worden gehouden De acties zijn aangekondigd door burgemeester M. M. Markusse van Arnemuiden. die op persoonlijke titel zitting heeft in het stichtingsbestuur Al jaren worden in Arnemuiden po gingen ondernomen om een museum op te richten. Door verschillende oor zaken zijn al die pogingen tot nu toe mislukt Begin vorig jaar zag het er al naar uit dat alles rond zou zijn. De stichting zou het pand Zuidwal 29 huren van het toenmalige bestuurslid mevrouw Schuit, maar nadat er al wat werkzaamheden in het pandje waren verricht, zegde zij plotsklaps de huur op Vanaf dat moment moest de stich ting dus uitkijken naar een ander geschikt pand. maar een aantal be stuursleden was door de hele gang van zaken zo gedesillusioneerd gewor den. dat ze uit het bestuur stapten. Zomeravondstilte in Domburg DOMBURG - In de hervormde kerk aan de Markt in Domburg treedt in het kader van de serie zogenoemde 'avondstilten' woensdag 3 augustus het gemengd ouderenkoor Con Agita- tione op. Dit Vlissingse koor staat onder leiding van YV. Meulmeester. De ongeveer tachtig koorleden zingen onder meer het 'Slavenkoorlied' van Verdi, het 'Ave Verurn Corpus' van W. A. Mozart. Lead me Lord' van Wesley. 'Die Ehre Gottes aus der Natur' van L. van Beethoven en een gebed van Bortnianski. Ds J. Nauta, hervormd predikant in Domburg, houdt een meditatie. Ook is er gelegenheid tot samenzang. De door de Domburgse kerken georganiseerde zomeravond stilte begint woensdagavond om half negen. Inmiddels spraken burgemeester en wethouders van Arnemuiden een in tentieverklaring uit, waarin ze zeiden te streven naar de totstandkoming van een museum in Arnemuiden. Het college van b en w voegde daaraan toe. dat het op dat moment -in april '82- nog geen middelen en mogelijkhe den had om aan de de komst van een museum mee te werken. Niet veel later deed de Amemuidse gemeente raad een uitspraak, waarin de rente en aflossing van een hypothecaire lening die het stichtingsbestuur eventueel zou aangaan, werden gega randeerd. Kort daarna nam Amemuidens bur gemeester Markusse zitting in het uitgedunde stichtingsbestuur. Hij leg de contact met een Amemuidenaar die een voor het museum geschikt pand te koop wil aanbieden. Het voltallige bestuur heeft zich inmid dels met deze keuze akkoord ver klaard. Op dit moment heeft de stich ting het pand Spoorstraat 14 op het oog. Volgens de heer Markusse is snel handelen nu geboden, omdat anders de kans bestaat dat het huisje aan een andere gegadigde wordt verkocht. De acties die in de eerste helft van augustus worden gehouden hébben tot doel inzicht te krijgen in de hoeveelheid geld, waar de stichting de komende jaren in de vorm van donaties en bijdragen op mag reke nen. Ook in '79, toen in Arnemuiden voor 't eerst over een museum werd gesproken, zijn al donateurs gewor ven. Maar omdat de zaak zolang in het slop heeft gezeten, is het volgens burgemeester Markusse ondoenlijk die donateurs-van-loen nu automa tisch weer om geld te vragen. De spullen die de stichting in de loop der jaren heeft verzameld, zijn nu nog bij bestuursleden opgeslagen. De ini tiatiefnemers doen nog een dringend beroep op de bevolking om goederen uit vroeger tijd voor het museum af te staan. Het bestuur bestaat uit de heren B J. de Reu (secretaris en penningmeester i. C J ten Wolde itweede voorzitter». C. L. Pronk (lid) en H. S. Zandstra did). Als technisch adviseur treedt de heer H. Bliek Jzn op. De prentbriefkaarten zijn gete kend door Wannes van Belzen Be stuursvoorzitter burgemeester Mar kusse ..Het is heel erg jammer dat er hier geen museum is Er is nu eenmaal zoveel te verzamelen Vooral de roem ruchte visserijgeschiedenis van Arne muiden moet bewaard blijven, zodat er later nog nog iets van vroeger is te zien. Dat is niet alleen leuk voor de eigen bevolking, maar ook voor de toeristen die steeds vaker van de campings aan de oever van Het Veer- se Meer haar de kom van Arnemuiden komen". Centraal alarmnummer: 01100-14444. Artsen: Vlissingen: za. 0.00-24.00 uur D C Bom. Badhuisstraat 81. tel. 12233: zo. 0 00-24.00 uur. F. A. van den Berg, Giessenburg 12. tel 65253 Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 uur en 17.30-18 00 uur (zonder af spraak). W. N. Osterman. De Kempenaerstraat 2. tel. 79791, het gehele weekend voor eigen patiënten bereikbaar Middelburg: vrij 18.00- za 24.00 uur F. L. Berghauser Pont. Bellinkplein 1. tel. 37393.: zo. 0 00-24.00 uur: S A van den Haak, Rouaansekaai 47, tel 12637. Visites aanvragen vóór 10 uur Spreekuur voor dringende gevallen 12.30-13.00 en 17 30-18.00 uur. J. Wor- telboer. Kromme Weele 7. Middel burg. tel. 01180-33947. het gehele weekend voor eigen patiënten bereik baar. Middelburg-Zuid: patiënten van de artsen Jansen. Perquin en Kodde zie dienst onder Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arnemuiden: za.0.00-24.00 uur: N. Kapteyn-Snij- ders. Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 01184-61630, zo. 0.00-24.00 uur: H. Kapteyn. Lekstraat 6. Oost-Souburg, tel. 01184-61630 Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringen de gevallen. 12 30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: za. 08.00- zon 23.00 uur: A. C. Kousemaker. Torenstraat 46 Serooskerke, tel 01189-1212 YVestkapelle, Domburg en Aagteker- ke: voor de praktijken van de artsen Van Eede. Vaandrager. Noorlander en Van der Male. vrij 18.00- zon. 24.00 uur: B. Vaandrager. Weststraat 7, Domburg, tel. 01188-1271 Zoutelande, Biggekerke. Meliskerke en Koudekerke: A v d Male, Duin weg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282 Voor de praktijken van de artsen Bouwense en Stutterheim iook voor Grijpskerkei. vrij. 18 00- ma 08.00 uur A. Stutterheim. Beukelmanstraat 8. Meliskerke. tel. 01186-1760 Tandarts: Spreekuur za. en zon van 11.00-12.00 uur: A. H. Oort. Tobagolaan 6, Vlissin gen. tel. 01184-78290 Voor grote huisdieren: Dierenartsen: Dierenartsenmaatschap Middelburg, tel. 01180-33803. Voor kleine huisdieren: A. Ruys. tel 01180-13118 Consult alleen na telefo nische afspraak, visites aanvragen van 8-9 uur Dierenartsenpraktijk 'Oostkapelle', Oude Domburgseweg 33A te Oostka pelle, tel 01188-1443 Behandeling kleine huisdieren op afspraak Apotheken: De dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 uur en eindigt vrijdag morgen daaropvolgend Middelburg: A. Ringeling, Lange Delft. 133. tel. 12538 Vlissingen: Apotheek De Singel. Sin gel 9, tel 12730. Wijkverpleegkundigen: YValcheren - Oost en Middelburg - Stad: T. Blumers. Meulpad 23. Koude kerke. tel. 01185-2864 01180-12228 Zuid, Nieuwland en Arnemuiden: E. de Valk, J. A. Boomstraat 5. Middel burg, tel. 01180-33316 14366. Aagtekerke, Domburg, Oostkapelle. Grijpskerke. Serooskerke, St.-Lau rens. Vccre, Gapinge en Vrouwenpol der: G. v. d. Ende, Vroonstraat 11 Serooskerke. tel 01189-1226 West-Souburg. Papegaaienburg. Bos- senburgh, Wcsterzicht, Paauwen- burg. Oost-Souburg en Ritthem; A J v d. Velde. tel. 01185-2780 Vlissingen - Stad: B de Moré, tel. 01184-14019 Koudekerke, Meliskerke. Biggeker ke, Zoutelande en YVestkapelle: vr. 19.00- ma 08 00 uur R de Visser. Zuidstraat 14, Zoutelande. tel. 01186- 1325. Verloskundige: vrij. 18.00- ma. 08.00 uur: Vlissingen: P. J. van Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 01184-12775 POLITIERECHTER MIDDELBURG Voor diefstal van een radio-ontvanger Ituner) in het Trefcenter is de Middelburger E. S. donderdagmorgen door de politie rechter veroordeeld tot acht weken gevangenisstraf, waarvan vier we ken voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. Tevens moet de jongeman nog een maand uitzitten, die hem van een vonge veroordeling als voorwaardelij ke straf boven het hoofd hing Zowel officier van justitie, mr Nijmeijer als Twee lichtgewonden bij brand in kraam markt Middelburg MIDDELBURG Bij een kleine brand in een marktkraam op de weekmarkt in Middelburg zijn don derdagmiddag twee mensen licht ge wond geraakt. Omstreeks kwart over twee sloeg de vlam in de pan in een kraam, waarin de heer Schets ham burgers verkoopt. Met een waters lang wist hij het vupr echter zelf te blussen, voordat de gealarmeerde brandweer arriveerde. De brandweer, die uitrukte met een commandovoertuig en een gecombi neerde hoge- en lagedrukspuitwagen. hoefde niet in actie te komen. Een surveillancewagen van de gemeente politie Middelburg heeft twee men sen. die in de kraam werkten, mejuf frouw B. en de heer S., overgebracht naar het Gasthuis in Middelburg. Na dat zij aan hun lichte brandwonden waren behandeld, konden ze huis waarts keren De schade aan de kraam bedraagt ongeveer 250 gulden politierechter mr G. H. Nomes hielden er in hun eis en vonnis rekening mee dat S al verschillende keren dergelij ke delicten had gepleegd. De Middelburger werd bij verstek veroordeeld en de zitting van donder dagmorgen droeg het stempel van 'behandeling bij verstek' omdat veel mensen in verband met vakantie ol andere omstandigheden niet waren verschenen. Een andere Middelburger, D. K. werd voor diefstal van 86 stripboeken bij Vroom en Dreesmann in zijn woon plaats, veroordeeld tot zes weken ge vangenisstraf. waarvan drie weken voorwaardelijk. Het meisje J. P uit Souburg, dat hem behulpzaam was geweest door op de uitkijk te staan, werd veroordeeld tot twee weken voorwaardelijk en een boete van 300 gulden Een andere jonge vrouw uit Middel burg, J. D. weid voor verduistering van een in een telefooncel gevonden handtas veroordeeld tot drie weken voorwaardelijke gevangenisstraf en 800 gulden boete. Zij had de handtas niet als gevonden voorwerp aangege ven maar onder meer door middel van de inhoud met vervalsing van een paspoort geprobeerd bij een bank in Rotterdam 6000 gulden op te ne men. Tot een voorwaardelijke gevangenis straf van twee weken en een boete van 300 gulden werd S. B uit Goes veroor deeld die bij grootwinkelbedrijf Torro in zijn woonplaats levensmiddelen probeerde mee te nemen zonder te betalen. De Goesenaar zal bovendien vier weken naar de gevangenis moeten omdat die hem eerder voor een soort gelijk misdrijf als voorwaardelijke straf waren opgelegd. Klederdrachtshow in Domburgs Openluchttheater DOMBURG - Een klederdrachten show van de Domburgse M. de Jager- De Pagter, donderdagavond in het Openluchttheater in Domburg bracht zo'n 900 belangstellenden op de been. Tijdens de show toonden modellen variërend in leeftijd van vier tot tach tig jaar. de uiteenlopende kleder drachten van Zeeland. Daarbij waren mannen-, vrouwen- en kinderdrach ten uit het verleden en ook kostuums die nu nog gedragen worden. Alle Zeeuwse klederdrachten, uit alle windstreken en ook drachten voor speciale gelegenheden, passeerden de revue. Het geheel werd muzikaal om lijst door de Domburgse boerenkapel De Deurdouwers. Molukse werkgroep Souburg houdt groot zomerfeest VLISSINGEN De Molukse YY'erk- groep Souburg houdt 4, 5 en 6 augus tus in samenwerking met de stich ting SKA een zomerfeest. De activi teiten vinden plaats in en om een feesttent op het terrein achter de Kromwegesingel in Oost-Souburg. Het feest is zowel voor kinderen, jon geren als volwassen bestemd. Het is de bedoeling dat niet alleen de Moluk se bewoners, maar ook de Nederland se omwonenden bij de festiviteiten betrokken worden om zodoende de contacten te verbeteren. Het programma ziet er als volgt uit: Donderdag 10 00-13.00 uur: Kinderac- tiviteiten: zeskamp middageten. 14 00-16 00 uur muurtekenwedstrijd: 18.30-21.30 uur Volleybaltoernooi fluitorkest; 21.30-23.00 uur filmvoor stelling. Vrijdag 1000-16.00 uur excursie fietstocht voor de kinderen: 19 30- 21.00 uur: kwis voor de ouderen, 21.00- 21.45 uur tekenfilms; vanaf 21.45 uur Bingo. Zaterdag 10 30-12 30 uur: sportactivi teiten voor jong en oud. zoals zaklo- pen. touwtrekken, hindemisbaan; 14 00-16.00 uur: kindertheatervoor stelling. 16.00-18 00 uur. jam-session sessiongroep; 19.00-19.30 uur fiuitor- kest - rondgang door de wijk, 19.45- 20.15 uur: dansgroep kinderen, vanaf 20.15 uur Bingo- en dansavond De muziekvereniging Oefening Kweekt Kunst uit Westkapelle m 1912Het uniform bestond toen uit de boerendrach. rnann iedereen gekleed was. Alleen de boerenpot moest bij uitvoeringen worden vervangen door wi'il gezelschap poseert hier op het station te Vlissingen, voor het vertrek naar Goes waar wordt deelgenomen aan een muziekfestival. u a 1 WESTKAPELLE - De muziekvereniging 'Oefening Kweekt Kunst' uit YVestkapelle viert dit jaar haar 75-jarig bestaan zaterdag 13 augustus met een muziekdag. Op 12 november wordt een receptie gehouden en een feestavond voor de leden. Op 18 en 19 november vindt de jubileumuit voering met cabaret plaats. De vereniging presenteert zich bovendien tijdens de braderie op donderdag 4 en vrijdag 5 augustus in YVestkapelle. De muziekvereniging is 26 oktober 1908 opgericht als fanfarekorps. De eerste dirigent was Hendrik de Vos, die al na korte tijd werd vervangen door de heer Romijn In de mobili satieperiode (1914-1918) nam de Vlissingse dirigent en musicus Piet de Rooy de directie over. Hij was destijds kapelmeester bij de troe pen die in Westkapelle waren gele gerd en leidde de fanfare tot 1966 In die tijd werden vele successen be haald Na korte perioden onder de leiding van de heren Timmermans en Boon. werd m 1971 Piet Wisse aan getrokken als dirigent. Op zijn voor stel werd overgegaan op de bezet ting van een brassband, in 1972 Eerder al, in 1957, was de vereniging uitgebreid met een drumband De eerste instructeur daarvan was C Ventevogel, die werd opgevolgd door J. Lievense 19611. M. C Vuijck 11962), A Kleinepier <19671 en P Roelse (1972). Gedurende de tweede wereldoorlog kwamen de activiteiten stil te lig gen en bij de bombardementen van oktober 1944 zijn vrijwel alle instru menten vernield. Men speelde in die tijd nog niet in uniform. Dat was niet nodig, omdat iedereen gekleed liep in hoerendracht. Alleen de boe- renpet werd bij het musiceren ver vangen door een muziekpet. In 1961 werd voor het eerst in uniform opge treden. De brassband heeft inmiddels 33 leden en de drumband 21. Daar naast telt de vereniging 13 leerlin gen, die spelen onder leiding van Bram van Wallenburg. Brassband en drumband komen beide uit in de tweede afdeling van de KNF Het oudste nog actieve lid van de ver eniging is de 82-jarige C. van Rooij- en Hij is al lid sinds 1919 Sousafoon De muziekvereniging verkoopt tij dens de braderie van 4 en 5 augus tus door de leden gemaakte artike len, oude müziekinstrumenten en muziekcassettes. Daarnaast wordt een wedstrijd 'sukkelen met de sousafoon' gehouden. Daarbij wordt winnaar, wie de langste toon kan aanhouden. Op 5 augustus treedt bovendien een looporkest van de vereniging op De muziek cassettes zijn speciaal voor déze gelegenheid opgenomen en bevat ten onder meer een aantal oude melodieën, die in Westkapelle nog vaak worden gezongen, volgens ar rangementen van Itonny de Rooy, die sinds 1976 dirigent is van de brassband. Aan de jubileum-muziekdag van zaterdag 13 augustus nemen zes muziekkorpsen van Walcheren deel, die optredens verzorgen op de Markt, maar ook rondwandelingen maken Het programma begint om 10 30 uur met een rondwandeling van 'Oefening Kweekt Kunst' door Westkapelle, die dat vanaf 13.30 uur nogmaals herhaalt in gezelschap van Luctor et Emergo uit Zoutelan de, Caecillia uit Vlissingen verzorgt van 14.00 tot 15.00 uur een concert op de Markt, terwijl Ame's Genoe gen uit Arnemuiden dan een rond wandeling maakt De boerenkapel van Oefening Kweekt Kunst treedt van 15 00 tot 16.00 uur op, terwijl E. M M. uit Serooskerke een rondwan deling maakt Van 16.00 tot 17.00 uur geeft Apollo uit Domburg een concert op de Markt en maakt Vlijt en Volharding uit Oost-Souburg een rondwandeling. Deze vereniging verzorgt ook het slot, met een avondconcert van 19.30 tot 20.30 uur. VOORSTEL BEN W VAN VALKENISSE DRIE DAGEN BOURGONDISCH FESTIJN BERGEN OP ZOOM De Brabantse Scheldestad Bergen op Zoom staat drie dagen lang in het teken van de Middeleeuwen, eten en drinken en muziek. De Bourgondische Krabben foor wordt dat genoemd, een festijn dat dit jaar voor de negende maal wordt georganiseerd en voortvloeit uit wat eens ben braderie was. De slichting Bergen op Zoomse winke liers is er in geslaagd de braderie- sleur te doorbreken en de stad drie dagen lang om te toveren in een feest dat in de verte wel wat op dat van de Gentse feesten lijkt. Donderdagmid dag opende loco-burgemeester J. Dekkers het gebeuren en meteen barstte het feestgedruis los. Op dat moment werden er op verschil lende plaatsen in de stad portretten getekend, er was een kunstmarkt, een muziekprogramma in de Thahatuin. er waren fietscrosswedstrijden, dans- demonstraties. modeshows, kinder spelen. poppenkastvoorstellingen, een snuffelmarkt. een Amerikaanse verkoping, jazzmuziek en elders weer volksmuziek en verschillende wagen spelen. Geheel in de stijl van de Bourgondische Krabbenfoor was er donderdagmiddag een Breugheliaan- se muzikale rondwandeling, verder een rondwandeling van het muziekge zelschap Vlijt, en Volharding uit Al phen en een optreden van de Marquis Town Jazzband. En dat betrof alleen nog maar het programma van donder dagmiddag. Dergelijke activiteiten worden nog de gehele vrijdag en zater dag afgewerkt, tot 22.00 uur. Vandaag (vrijdag) beginnen de festiviteiten om 14.00 uur en zaterdag om 10,00 uur. De Krabbenfoor wordt gehouden on der auspiciën van de stichting Bergen op Zoomse winkeliers, maar de ver schillende winkelstraten organiseren over het algemeen een eigen program ma. In totaal proberen 217 winkeliers vanachter een kraam hun waar aan de man of vrouw te brengen. Van hen hebben er zich zo'n 150 in midde leeuws kostuum gestoken Ook ver schillende gevels zijn omgetoverd tot een middeleeuws beeld Het aantal winkeliers dat op de Krabbenfoor een kraampje uitstalt, wordt ieder jaar groter Ook van buiten de stad willen steeds meer ondernemers mee doen. maar dat is niet toegestaan. De orga nisatie staat erop dat het een Bergen op Zoomse activiteit blijft Gildes De laatste jaren waren de verschil lende gildes en vendeliers een vast programmapunt bij de Bourgondi sche Krabbenfoor. Daar heeft de or ganisatie dit jaar in verband met de kosten vanaf gezien. Het is de bedoe ling dat er wal wordt gespaard voor het volgende jaar wanneer het gebeu ren in Bergen op Zoom zijn tweede lustrum meemaakt. In de plaats van de gildes zijn dit jaar vele Belgische en Franse kunstenaars aangetrokken die op verschillende plaatsen in het centrum exposeren. Enkele hoogtepunten uit hel programma van vandaag (vrijdag) zijn 15 00 uur muzi kale rondwandeling Pierotlenkapel uil Wingene 15 30 uur wagenspel io hel Sinl- Josephplein 16 30 uur wagenspel op de Lindebaan 17 30 uur muzikale rondwande ling van clowns uit Roeselare 19 00 uur miss Bergen op Zoom verkiezing m de Poiierslraat. 20 00 uur wagenspel op hel Zuivelplem. opteden Brandaris op de Grote Markl en bebop-muziek in de Lievevrouwe- siraal en 21 00 uur wagenspel op de Grote Markl Hoogtepunten uit hel programma van zaterdag zijn 10 00 uur snulfclmarkt op hel Sint-Catharinaplein 10 00 uur antiek en cunosamarkt in de Stenen Tinnen ach ter de Peperbus. 10 00 uur kunstmaikt inde Markiezenhof. 14 00 uur ouderwetse kinder spelen in de Potterstraat. 14 00 uur volk» muziek van Het Muziekske' in het Vierkan tje. 14 30 uur muzikale rondwandeling dooi Les Fauveitesun Jeumont-Montpent. 15 00 uur muzikale rondwandeling door het showkoor Victorie uit Utrecht 15 00 uur muzikale rondwandeling door de Franse groep Napoleon uit Jumel 16 00 uur wagen spel bij het Markiezenhof, 16 30 uur rond wandeling Les Fauvettes. 17 00 uur rond wandeling groep Napoleon, 17 00 uur rond wandeling showkoor Victoria 17 15 uur wagenspel op de Grote Markl. 16 00 uur optreden OZO-cabaret op de binnenplaats van het stadhuis. 19.00 uur finale miss Bergen op Zoom in de Potterstraat, 20 00 uur optreden van de Leutige Krabben op verschillende plaatsen. 20.15 uur de Mar quis Town Jazzband. KOUDEKERKE - De gemeenteraad van Y'alkenisse behandelt in de raadsvergadering van 18 augustus het voorstel van b en w, om een krediet te verlenen van 459.400 gul den uil de algemene middelen, voor de aanleg van riolering in het buiten gebied van de gemeente. Het project kost in totaal ruim drie miljoen gul den. maar er kan worden gerekend op een verfijningsuitkering van 285.000 gulden uit het gemeentefonds. Na uitvoering zijn alle panden in de gemeente voorzien van riolering. Het voorstel wordt donderdag 4 au gustus eerst nog besproken in de commissie voor de openbare werken en voor de gemeentelijke financien. Deze vergaderingen in het gemeente huis te Koudekerke beginnen respec tievelijk om 19.00 en 19.45 uur. De bewoners worden geïnformeerd door middel van hoorzittingen. De eerste is woensdag gehouden in Zoutgelande. de tweede vond donderdag plaats in Koudekerke en vanavond, vrijdag, om 20.00 uur begint de laatste in het dorpsgebouw te Biggekerke Daarbij zijn aanwezig vertegenwoordigers van gemeentewerken, het waterschap Walcheren en de Grontmij, die het plan voor de aanleg heeft opgesteld. De eerste hoorzitting heelt volgens wethouder K. Wouters (CDA) geen enkele negatieve reactie opgeleverd. Het plan voorziet in de aansluiting van 244 percelen, waarvan 29 mini- campings. Daarnaast heeft, de Gront mij ook een plan gemaakt voor aan sluiting van 189 percelen, waarvan 27 mini-campings. Dat zou volledig bud getair neutraal kunnen worden uitge voerd. omdat de onrendabelste gebie den daaruit waren gelaten. Het colle ge van b en w van Valkenisse wil echter ook die percelen betrekken bij de aansluiting. Van de eigenaren wordt een bijdrage gevraagd van 1U0.0UU gulden en van de eigenaren van mini-campings van 200 000 gul den. wal een totaal bedrag oplevert van 273 000 gulden. De kosten worden geschat op 3 263.000 gulden, met uit zondering van het jaarlijkse onder houd van de pompen, dat wordt ge schat op 24 400 gulden in totaal. In principe krijgt elk perceel een eigen pomp Twee aaneengrenzende perce len krijgen een gezamenlijke pomp. Uitvoering van dit plan is mogelijk, omdat de laatste tien jaren de kustrio- lering volledig is voltooid, zodat daar van gebruik kan worden gemaakt. Die bestaat uit in totaal zeven kilometer riolcringsbuis, buiten dc drie kernen om. langs de voet van de duinen. De gemeente Valkenisse is de eerste ge meente op Walcheren, die de Gront mij opdracht geeft het plan uit te voeren. De Grontmij heeft namelijk een plan gemaakt voor de aanleg vt riolering in alle onrendabele gebiede op geheel Walcheren en dat in mei ai ie de gemeenten aangeboden. JJ Wethouder Wouters van Valkenis verwacht, dat het werk in septemh kan worden aanbesteed en in oktob de spade in de grond kan voor uitvoering. Het werk moet 1 maa£ zijn voltooid, als er tenminste niet: veel tegenvallers zijn in verband m eventuele vorst komende winter. 15 Strandpaviljoens De gemeente Y'alkenisse is volgo 1[l wethouder YY'outers zo verheugd m<e het plan, dat burgemeester en wi houders de Grontmij inmiddels opdracht hebben gegeven om ook i 12 strandpaviljoens in de gemeen r aan te sluiten op riolering. Die stai n< op sommige plaatsen namelijk i dicht bij de hoogwaterlijn, dat hi'S soms erg moeilijk is goed gebruik kunnen maken van de toiletten. YVe houder YY'outers schat de kosten daai|" van op drie tot vier ton. ..Wij staan daar samen met de W j* erg positief tegenover. Het zou w betekenen dat wij de eerste gemeenl:1 zijn in deze omgeving, die de stram paviljoens heeft aangesloten op noli ring", aldus wethouder Wouters. t ZEEPAARDJE vanaf zaterdag 30 juli INKOOP VERKOOP* Boeken. Grammofoonplaten, Cassettebandjes. Stripboeken. Bladmuziek. Prenten en Lijsten LIJSTENMAKERIJ Ter kennismaking bij aankoop van 1 5.— aan boeken, gratis "Geïllustreerd bulletin over de brand in de Lange Delft te Middelburg in 1929" Bij' aankoop van 1 5 aan grammofoonplaten 5 nieuwe singles gratis (zolang de voorraad strekt) VLASMARKT 7 MIDDELBURG NIEUW VAN AKAI NIEUW BIJ FÜTÜ FILM VIDEÜ ETMAN GEI VHS-videorecorder tot 8 uur opna me. Alle moderne mogelijkheden. Incl. infrarode afstandsbediening. 2398,- Ook voor dceze videorecorder gel den onze 6 gouden pluspunten, waaronder 2 jaar garantie en gratis lid van de videotheek. Kom snel, u kunt er vanavond nog plezier van hebben. Markt 11, Middelburg, tel. 01180-12633 'i.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 12