Streektoppers en Tourrenners trekpleisters in Kwadendamme NO AD' 67 werkt aan bouw eigen clubhuis Toon van der Steen is favoriet in eigen dorp FAVORIET CADZAND HAD HET MOEILIJK PZC/sport BUITENLANDSE WIELERVEDETTEN TE DUUR' Oosterbosch won in Egmond WK-selectie wielrennen VVV verslaat Ajax met 2-1 - 4& ï- -- lL.; 1 H: S V HSM. Europees record 400 m Schaaktoernooi Atletiekinstuif WOENSDAG 27 JULi 1983 17 ROTTERDAM (GPD) Feyenoord heeft Michel van de Korput gecontracteerd. De overeenkomst geldt voorlopig voor een jaar. Vanmorgen bereikte een bestuursdelegatie van de Rotterdamse eredivisie club, bestaande uit voorzit ter Gerard Kerkum en Fred Blankemeyer, in Turijn volledige overeenstem ming met het bestuur van Torino. Van Feyenoordzijde werd geen me dedeling gedaan over de hoogte van de transfersom die naar alle waarschijnlijkheid met hulp van een sponsor zal worden opge bracht. Van de Korput. die in het hart van de Feyenoord-defensie zal gaan opereren, speelde al eerder voor de Kuipclub Drie jaar geleden verruilde hy Feyenoord evenwel voor Torino. De 27-jarige Van de Korput trainde vanmiddag al met de selectie van Feyenoord mee Michel van de Korput MORGEN RONDE VAN BRUINISSE KWADENDAMME Een zevental renners uit de zondag geeindigde Tour de France maakt rrijdag zijn opwachting in de ronde van Kwadendamme. „We hebben geen buitenlandse redetten in de profkoers, omdat die veel te duur zijn", maakt Jan Franse van het plaatselijk ffielercomitè duidelijk, „maar", zo voegt hij er aan toe, „we hebben een veld van 42 irofessionals gecontracteerd en due die kunnen toch voor een attractieve koers zorgen". komen Wies van Dongen en Jacq van Meer, en verder staat er nog een aantal individuelen aan de start. On der hen oud-Kwadendammer Wim de Ruiter, die nu in Vlissingen werkt en woont. Vroeger werd de profkoers van Kwa- Nadat al vroeg in de middag (13.10 iur) de leden van de plaatselijke irimclub van start zijn gegaan, de unioren (om 14.15) en de amateurs om 16.10) zijn gevolgd, staan de profs an 18 30 uur aan het vertrek. Er zijn een paar belangrijke trekpleisters uir je streek bij, zoals Jan Raas. Cees Pnem. Jos Schipper (die in het voor seizoen uitstekend op dreef was). Ves- ter Aarts en Heddie Nieuwdorp. Jan Raas maakte door een val in de itappe Patrijs kort deel uit van het Tourpeloton, maar Jan Franse gelooft niet, dat het van invloed zal zijn op de toeloop van de supporters en andere Beschouwers. beslist ook Adrie van der Poel, die zich in de Tour regelmatig in de kujker reed. Van zijn ploeg komen verder nog Marc Dierickx. en Guy Nulens. Vosselaar 'stuurt' Gerrie van Gerwen. Fons van Katwijk Ad Pon sen en Henk Mutsaerts. Van Fangio Ereloge J)e supporters komen behalve voor Jin Raas toch vooral ook voor Priem «i Schipper, zodat verwacht mag *orden, dat er zoals normaal weer de 5000 en de 10.000 toeschou wers langs het parkoers staan", ver- lekert Franse, die er aan toevoegt, dat dit keer voor het eerst het gehele parkoers van een geluidsinstallatie s voorzien. „Op de dijk zitten de toeschouwers nu ook ereloge". be denkt het Kwadendamse comitèlid. en Priem zijn niet de enige Raleighrijders: van de Postploeg ko men ook Leo van Vliet en Johan Lammerts naar Kwadendamme. De Elroformatie is flink vertegenwoor digd met naast Jos Schipper— Ves- ter Aarts, Ad Polak, Feed van Don gen, Peter Heeren, Will van Helvoirt, Kicovan Hest, Nico Moritz en Ad Tak. Va Backer komen Johan Broers. Aid van den Hoek, Martin Havik. Heddy Nieuwdorp en Mario van Vlim- meren. Trekpleister voor Kwadendamme is dendamme samen gehouden met die van Rijsbergen, dit keer valt de koers in Zuid-Beveland samen met de ron de van Simpelveld. „Wij hadden ech ter de eerste keus", zegt Franse, „maar je kunt beter geen concurren tie van een andere koers hebben". Het wordt in Kwadendamme de vijf de proefronde, voor de andere catego- reiën is het echter al de dertigste keer, dat in het Zuidbebelandse dorp gekoerst wordt. Van der Steen niet De amateurs toonden grote belang stelling voor deze ronde. Franse. „We hadden er makkeiyk 100 kunnen heb ben, maar we zijn tot 93 vertrekkers gegaan. Daar vallen altijd nog wel een paar vanaf, zodat we dicht bij het streefgetal van 80 komen". Toon van der Steen, de alleswinnaar van de laatste dagen is er niet bij. Wel echter: Theo Appeldoorn, Charles Dietvorst, Bart van Est, die al enkele malen deze koers gewonnen heeft, Thijs Fase, Gerard van 't Geloof. Ad 't Gilde. Karei van Goethem, Nap Hage Wim Lugtenburg, de winnar van vorig jaar. Kees de Noojer. Jos Poleij. Kees Spaans en Rinus Verboom. De ama- EGMOND AAN ZEE (ANP) Bert Oosterbosch heeft dinsdag in het cri terium in Egmond aan Zee gewon nen. Oosterbosch zegevierde in de eindsprint over zes medevluchters, die twintig kilometer voor het einde van de negentig kilometer lange koers kans zagen het peloton te ont vluchten. De uitslag van het criterium is 1 Ooster bosch 90 km in 2 02 56: 2 Rooks, 3 Zoete melk. 4 Fons van Katwijk: 5 Van Meer 6 Van de Poel, 7 Lubberding. 8 Smit. op I 05. 9 Van Dongen: 10 Kos teurs hebben 80 kilometer voor de boeg. Een groep Zeeuwse junioren: Marcel Gunst iGoesl. Jac Goense (Oudelan- de), Jos van Baal (Schoondijke), Ron nie de Jonge (Ovezandei Mario Ram- meloo (Philippine), Kees Schouwe- naar (Goes), Frank Slabbekoorn (Kloetinge) en Patrick Tolhoek (Yer- seke) moet het opnemen tegen sterke opponenten van buiten de provincie. Van de 75 juniorvertrekkers is met name Brabander Bob Rasenberg een gevaarlijke 'klant'. Start en finish van het dorpscrite rium zijn in de A. de Koningstraat. Het parkoers is 1800 meter lang. BRUINISSE Toon van der Steen is momenteel de onbetwiste heerser in de Zeeuwse wielerkoersen. Hij heeft in de afgelopen tien dagen een verba zingwekkend sterk 'klassement' op gebouwd: hij won in die periode vijf koersen. Ongetwijfeld wil hij er mor gen idonderdagi in zijn eigen woon plaats Bruinisse een overwinning Jubileumtoemooi schaken in Eeklo SAS VAN GENT Naast de normale groepen van het ECI-jeugschaaktoer- nooi, dat in augustus in Eeklo te Belgiè wordt gehouden, is ter gele genheid van het 10-jarig bestaan van het toernooi een speciale jubileum- groep ingesteld waarin uit ieder land dat in de loop der jaren een toernooi- winnaar opleverde een speler mee doet. Behalve Italië zijn alle landen vertegenwoordigd, maar daarvoor in de plaats is een deelnemer uit de Verenigde Staten. De deelnemers zijn: Helmut Cardon uit Nederland, winnaar in 1981. Jür- gen Fleck uit West-Duitsland. Chris Ghysels uit Belgie. Mark Ginsburg uit de Verenigde Staten, deze is intussen internationaal meester geworden. Curt Gruvaeuks uit Zweden, Mare Janssens uit België, Daniel king uit Engeland, die intussen ook interna tionaal meester is geworden, Koen- raad Pauwels uit België, Erik Peder- sen uit Denemarken, winnaar van het toernooi in 1978 en Darko Supancic uit Joegoslavië, die het toernooi in 1977 het toernooi op zijn naam schreef. aan toevoegen. De Duivelandse cou reur heeft zeventig concurrenten, die samen met hem om halve zeven voor een afstand van 100 kilometer van start gaan. Van der Steen is momenteel zo sterk als een beer: dat bewees hij maandag nog eens in Biervliet toen hij de constante aanvalsacties van vijf me devluchters af sloeg en vervolgens ze zelf naar de overwinning snelde. De renners, die deze weken langs het Zeeuwse criteriumcircuit trekken, moeten morgen natuurlijk helemaal van goede huize komen om Van der Steen in eigen dorp te verslaan. Niet temin kan ook de Bruinisser coureur een foutje maken en dan staan ren ners als Theo Appeldoorn. Thijs Fase. Bart van Est. Rinus Verboom. Kees Vleugel en Mattie de Baat gered om daarvan te profiteren. Na een poeiode vanafwezigheid maakt Wim de Wilde in Bruinisse zyn come-back en mis schien kan ook hij meestrijden om de betere prijzen. Zeventiende keer Voor de Bruinisser ronde, die voor de zeventiende keer gehouden wordt, hebben verder 73 liefhebbers inge schreven. Favorieten onder hen zijn onder andere Willy de Feber, Siep van Dongen, Wim van Nooten. De liefheb bers starten om 16.30 uur in de Dorps straat, waar ook de finish is.. CADZAND Marco ten Berge uit Baarle-Nassau heeft zich met enige moeite gehandhaafd als schema-aan voerder van het heren C-enkel van het Cadzandse basgastentennistoer- nooi met de categorieën C en D. In de tweede ronde won Ten Berge met 6-2 4-6 en 6-2 van Jan Dijkman uit Sluis. Een andere Sluisenaar, Peter Paul Roozen. werd ook in het enkel C uitgeschakeld. Pauc Koiujzer uit Ter- neuzen lid van de tennisclub Zaam- slag. won met de ietwat vreemde cijfers 6-1 1-6 en 6-0... De Belg Philip Haldermans uit Brassschaat kwam ook een rondje verder door een zege op Jan de Wolf lid van de organise rende verenigging met 0-6 6-4 6-0. Adrie de Putter, ook al uit Sluis, verloor van Schiedammer Tom Wan ders (6-4 6-2) en tenslotte had Gansl Hans Bik uit Hilversum niet lang plezier van zijn makkelijk overwin ning op Mark Mareijn (die niet kwam opdagen i. want in de volgende ronde moest Bik zich gewonnen geven tegen Truideman uit Ede 6-1 6-3) Vandaag (woensdag) komen de favo rieten in het damesdubbel CD tegen elkaar uil: Ton Kriens (Breda) en Marijke Robesin (Hoek) moeten het opnemen tegen de zushes Nicole en Anouk van der Zweep uit Leerdam. Jeugdtoernooi DOS Vlissingen IUSSINGEN De onweersbui die [istermorgen boven Vlissingen los- lirstte, heeft de afwerking van het ipen DOS-tennistoernooi, dat deze «eek op 'Zwanenburg' zijn beslag krijgt, niet noemenswaardig ver traagd. Wedstrijdleider Harry Tijs- schakelde namenlijk aanvanke lijk de Jarinohal in, en maakte voor iet resterend gedeelte van de geplan te partijen behalve van de eigen iinen, dankbaar gebruik van de door De Stoof, de Schelde Souburg en HLTC geboden gastvrijheid. Vat de prestaties betreft, demon- üreerde de Zeeuwse distnctsploeg m jongere leeftijdsklassen het ver- tachte overwicht, terwijl in de overi- ie categorieën eveneens nauwelijks tan verrassingen gesproken kon wor- ien. Bart Schmitz (Pellikaanj Ten- lis), hoog geklasseerd bij de t'm 16 Wige jongens leed weliswaar een dui- ielijke nederlaag tegen Souburger intoine van Bockel, en Olette Luit- neler <de Schelde», favoriete by de seisjes van deze leeftijd, kon het niet wlwerken tegen Nathalie Heinsen, naar beslissend zijn deze uitslagen niet, want uit iedere poule gaan ie eerste twee over naar de afvalsche- na's. .'ltslagen- M. Kleiyet - N. Tijssen 6-0,6-3: G. tolhoek - M.Sanderse 6-3, 6-1; V de Kerf-E. Kullle 6-0. 6-1. S Steyaert - Y Courtin 6-1. H. H v. d. Sloot - M. Bastiaanse 6-0, 7-5; E. Wlngen - M Vermue 6-1. 6-4: P. R. leliemans - R. d Jong 6-2. 6-4. C. W. Buys - Dassen 6-1. 6-0. S Begijn - D. Brasser 6-1 M. M. Devilee - J v. Loonen 6-1. 6-1; B Wimitz - A. v. Bockel 4-6,2-6, B Felius - J. 'erschuure 4-6, 6-4, 6-4; D. v. d Heuvel - R. hngeveld 6-3, 3-6, 4-6, D. Luitwieler - N. Belnsen 1-6, 7-5, 3-6, S Builtjes - G Geurds M, 6-3, F. Thomas - P. den Ouden 6-3, 6-2; Beek - M. de Leeuw 6-3,6-0; F. Salters - v Dijk 6-4, 6-2; M v. d, Jagt - R Ungeveld 6-3, 6-1; P Dassen - G Vlee- thouwer 2-6, 0-6. PARIJS (ANP) De president van het Parijse gerechtshof. Jean-Michel Guth, heeft dinsdag nog geen uitspraak gedaan in het geding dat Joop Zoetemelk heeft aangespannen tegen de vennootschap die de Ronde van Frankrijk organiseert. Guth meende nog over onvoldoen de materiaal te beschikken. Hij besloot de uitspraak 48 uur uit te stellen tot donderdag middag drie uur. Advocaten van de 'sociète' hadden gevolg gegeven aan het verzoek van de president in de tweede zitting van de zaak nadere gegevens te verstrekken. Het is nog onzeker of de represen tanten van Levitan en Goddet de president hebben kunnen overtuigen. Zoetemelk heeft gevraagd nieuwe deskundigen aan te wijzen in de doping-alfaire Namens de Nederlandse wiel renner is in eerste zitting voorgesteld analyses te laten uitvoeren door twee medewerkers van het toxicologisch labaratorium van het hoofd bureau van politie te Parijs. Zoetemelk werd tijdens de Tour op doping 'betrapt'. De organi satoren manoeuvreerden de Nederlander in een kansloze positie door hem een forse tijdstraf op te leggen Mr Rousseau de advocaat van de 'sociète', waartegen door Joop Zoetemelk een kort ge ding is aangespannen, heeft dinsdag tegenover het hof volgehouden, dat de Nederlandse wiel renner de verkeerde gesprekspartner heeft uit gezocht. Zoetemelk eiste van de rechter, dat in de dopingzaak twee nieuwe deskundigen wor den aangewezen De advocaat verontschuldig de zich eerst dat hij tijdens de hoorzitting van maandag verstek had laten gaan en verklaarde: „We hebben geen enkele rechtsverbondenheid met Zoetemelk. De dopingcontroles worden uitgevoerd in het kader van de sportvoorschrif- ten van de internationale wielrenume (UCI), die in Genève zetelt We zijn in zakelijk opzicht gewoon verplicht de stukken ter beschikking te stellen van de artsen van de federatie. Daarom vragen wij ontslag van rechtsvervolging" Door de 'societe' te ontslaan van elke rechts vervolging, zou de rechtbankpresident aan het verzoek van Zoetemelk gevolg kunnen geven. De Nederlander zou dan, hangende het onder zoek van de Parijse vergifdeskundigen, een nieuw proces kunnen aanspannen. WOERDEN (ANP) De Koninklijke Nederlandse Wielren Unie heeft dins dag de selectie van vijftien beroeps wielrenners bekend gemaakt, waar uit de nationale ploeg zal worden samengesteld voor het wereldkam pioenschap op de weg op zondag 4 september in St. Gallen-Althenrhein (Zwi). Johan van der Velde is uit de groep verdwenen wegens de in de Ronde van Frankrijk opgelopen blessure Over het voorbereidingsprogramma heeft nog overleg plaats. De vyftien renners zijn Jacques Ha- negraaf. Henny Kuiper, Johan Lam merts, Henk Lubberding, Henri Man- ders, Bert Oosterbosch, Firts Pirard, Adri van der Poel, Jan Raas, Steven Rooks. Theo de Rooy, Gerard Veld- scholten, Leo van Vliet, Peter Winnen en Joop Zoetemelk. Drie ton voor lotto-winnaar DEN HAAG Lotto 29 heeft één winnaar van de eerste prijs opgele verd, die bruto 320.506,60 ontvangt. In totaal waren er meer dan 91.000 winnaars. De uitslag van lotto 29 is le prijs: 1 winnaar, die bruto ƒ320.506,60 ont vangt; 2e prys: 1 winnaar, die bruto 150.000.- ontvangt; 3e prijs: 110 win naars. die elk bruto 1.456.80 ontvan gen. 4e prys- 6.242 winnaars die elk 25,60 ontvangen; 5e prijs: 84.827 win naars, die elk ƒ5,- ontvangen. Het cyferspel 29 leverde geen winnaar van de eerste prys op. VENLO FC VVV heeft dinsdag voor een verrassing gezorgd door lands kampioen Ajax met 2-1 te verslaan. Bij de pauze was de stand 1-1 door doelpunten van Jan Artz voor VW en Dick Schoenaker. Zeven minuten voor het eindsignaal bejubelden 7500 kijkers de winnende treffer van op nieuw Artz. Feyenoord heeft dinsdagavond een oefenwedstrijd tegen de vierdeklasser WFB uit Ouddorp met 11-1 gewonnen Bij rust was het pas 3-1 Voor de Rotterdammers scoorden Cruyff (3xi, Hoekstra (3x), Houtman (2x), Jeliazkov, Gullit en Wynstekers. Molenaar maakte het doelpunt van de amateurs. Er waren 4600 toeschou wers bij deze wedstrijd die werd geleid door scheidsrechter Brussaard. PSV heeft een oefenwedstrijd tegen plaatsgenoot Brabantia gewonnen met 11-0 Arie Haan speelde de gehele wedstrijd mee. Hij scoorde met. maar nam na de pauze wel de aanvoerders band over van Halvar Thoresen. Raas nog derde in supercup PARIJS (ANP) De Franse wielrenner Laurent Fignon is door zijn zege in de Ronde van Frankrijk in de rangschikking voor de trophee super prestige terechtgekomen op de zesde plaats. In de top van het klasse ment is verder weinig veran derd. Jan Raas staat ondanks het vroegtijdige vertrek uit de tour nog op de derde plaats achter Saronni en Kelly. De Stand ln het klassement, zoals dat dinsdag in Parijs werd opgemaakt. Is 1 Giuseppe Saronni <Ita> 175 punten. 2 Sean Kelly den 155: 3 Jan Raas (Ntd) 145; 4 Phil Anderson iAusi 130. 5 Bernard Hinault (Fra) 120, 6 Lau rent Fignon (Fra) 115. SINT-PHILIPSLAND Nooit Op houden Altijd Doorgaan 1967 of, kort weg, NOAD'67, is de enige voetbal vereniging, die het 2300 zielen tellen de Sint-Philipsland rijk is. Een ver eniging zonder eigen clubhuis, maar inmiddels is N'OAD behoorlijk in de slag om die wens te verwezenlijken. De aanvraag bij de gemeente voor een garantie van 50.000 gulden is in de gemeenteraad vorige maand afge ketst, maar het clubgebouw van Nooit Ophouden Altijd Doorgaan komt er toch, tenminste, als het aan de bestuurders van de vereniging ligt. Voorzitter Leen Vroegop: „We proberen nu een lening bij een bank te krijgen." De roep om een clubhuis is niet vreemd Een eigen kantine vormt voor veel sportverenigingen een on misbare bron van inkomsten „En bovendien, als je bij een vereniging goed ontvangen wordt, dan wil je ook iets terugdoen," verklaart de heer Vroegop. De huidige accommodatie van NOAD'67 omvat een speelveld, een afgetrapt trainingsveld en een paar zelf gebouwde kleedkamers met een afdakje dat dienst doet als 'open luchtkantine'. Leden van de club ont wierpen inmiddels bouwplannen voor een clubhuis. De tekeningen lagen al klaar toen de gemeenteraad de garan tie-aanvraag afwees. de gemente te groot en was tegen. Wethouder L. Walpot (SGP) stemde met zijn fractie eveeens tegen, omdat hij niet gelukkig was met de ligging van het sportcomplex pal naast de begraafplaats. Bovendien vermoed de de heer Walpot dat het gebruik van de kantiije op zondag niet geheel uit te sluiten was. Voorzitter Vroegop van NOAD zag de bui al hangen „In de volksmond was er al een oordeel geveld, maar je houdt altijd een beetje hoop." Die hoop werd medio juni de grond inge boord maar de daadkracht bij de NOAD-bestuurders verdween niet. ..We gaan gewoon door stelt Vroe gop. Bovendien wenste de gemeente ook met helemaal dwars te liggen, want tijdens diezelfde gemeente raadsvergadering werd besloten dat de voetbalclub wel grond (voor de bouw van het clubhuis) ln erfpacht kan krygen. Ongunstig Risico Wethouder A. Kosten (Gemeentebe lang) vond hel financiële risico voor Als Zeeuwse vereniging valt NOAD'67 min of meer tussen de wal en het schip. Net als een aantal Thoolse clubs is NOAD wegens de ongunstige geografische ligging inge deeld bij de afdeling Brabant van de KNVB. „Met de afdeling Zeeland heb ben wij niets te maken. We zitten hier in een uithoek," realiseert Leen Vroe gop zich. „Meedoen in de Zeeuwse competitie is voor ons alleen interes sant als de Thoolse verenigingen daarin ook mee zouden doen." Maar voorlopig is de indeling bij Brabant toch de meest praktische oplossing, hoewel er voor het komend seizoen bijvoorbeeld een uitwedstrijd naar Eindhoven op het programma staat. „Maar als we bij Zeeland zouden zitten, dan zouden we bijvoorbeeld naar Middelburg toe moeten en dat is net zo ver." „Met zeven elftallen en maai- een veld is het een beetje behelpen. Je mpet je dan aanpassen. Nee. het zit er niet in dat we snel een tweede veld krijgen. Het is hier hetzelfde als ergens anders, een afschuifsysteem, omdat de pot leeg is Ondanks dat heeft de club wel dege lijk ambities om uil de eerste klas van de afdeling Brabant te promoveren. Leen Vroegop, al twaalf jaar begelei der van het eerste team „Dat zit er toch wel in, want we hebben behoorlij ke goede voetballers rondlopen Een pluspunt is. dat er erg weinig verloop onder de leden is." Dat laatste geldt dan voornamelijk de seniorleden. „De jeugd Iaat de zaak wat in de steek. Dat is een moeilijke factor. Ze worden niet meer automatisch lid van de club. Het afgelopen seizoen hadden we een A- en een B-juniorentcam. maar het komend seizoen hebben we geen B- junioren meer." Op 26 augustus treedt Vroegop af als voorzitter Twaalf jaar bekleedde hij die functie en. zoals gezegd, in die periode begeleidde hij ook het eerste team „Dat kan ik trouwens geen enkele andere voorzitter aanraden. Er ter te zijn van zo'n (150 leden, red.) is dan maai- een elftal waar je altijd bij C)ub. du uooii op lolletjes. Er bent, terwijl alle andere teams me zijn altijd problemen, er is altijd werk even na aan het hart Liggen.' Als aan de winkel, maar ik ben er toch voorzitter vindt Vroegop het nu wel- altijd trots op geweest dat ik voorzit- letjes „Het valt niet mee om voorzit- ter was ,r,-. mem HÉÊfei. MÜNCHEN (ANP) De Westduitser Erwin Skamrahl heeft dinsdag tij dens atletiekwedstrijden in het olympisch stadion van München het Europese record op de 400 meter op 44,50 seconden gebracht. Het oude record stond op 44,60 en was in het bezit van Viktor Markin uit de Sow- jet-Unie (30 juli 1980). Jarmila Kratochvilova uit Tsjecho- slowakije verbeterde het wereldre cord op de 800 meter. De 32-jarige Kratochvilova was vijftienhonderd ste seconde sneller dan de Russin Nadesjda Olisarenko. AMSTERDAM De uitslagen van de dinsdag gespeelde partijen voor de tiende ronde van het schaakfestival in Amster dam zijn: Sax i Hon i-Van der Stenen (Nedi afg Chandler 'Engi-Hort (Tsjt 0.5-0.5. Sunye Neto'Brav-Timman iNed' afg.. VanderWiei iNccb-Ree (Nedi 0.5-0.5. Short 'Er.gi-Seira- wan (VS) afg Lobron (Wdl)-Boersma (Nedi 1-0, BOhm (Ned)-Henley i VS) afg Johanson (Aus)-Kuijf (Nedi 0-1; Vogel (Ned)-Murey (Isr) 0.5-0,5; Langeweg (Nedt-Van Wegerden (Ned) 0,5-0,5, Borm (Ned)-Ligtertnk (Ned) afg Franco iPari-Lengyel (Hon) 1-0. De Roode (Ned)-Van Baarle (Ned) 0-1. De Boer (Ned)-Van der Vliet (Nedi 1-0. Grooten iNedl-Hresc iJoe) 0-1: Van Mil- iNed)-Berg iDem 0,5-0.5. De stand aan kop na tien ronden 1 Sax 7 - 1 afg., 2 Chdndler 7, 3 Hort 6(2, 4 Van der Stenen 6-1,5 Van der Wiel. Ree en Lobron 6 MIDDELBURG De atletiekvereni ging Dynamo '75 houdt vandaag (woensdag) op de Middelburgse sin- telbaan een instuif, waarop de deel nemers een bepaald programma moe ten afwerken. Van de D-junioren tot de veteranen wordt een sprint afgewerkt (60 tot 100 meter), bovendien wordt een middel lange afstand gelopen 16OO tot 3000 meter) en voor iedere deelnemer is het kogelstoten als technisch nummer ge kozen. Omdat de deelnemers zich vanaf 19 00 uur ter plaatse kunnen aanmelden, kon Dynamo-wedstrijdse- cretarese Ineke Guequlerre nog met melden wat de bezetting is van de diverse categroeën. Voor de 3000 me ter senopren worden overigens behal ve een tiental Dynamolopers nog een tiental in Zeeland vakantievierende atleten van buiten de provinxie aan de start verwacht. De 3000 meter staat voor circa 20,00 uur op het programma. Voorzitter Vroegop Johan vd Velde lost startschot CHAAM (ANP) Johan van der Velde zal vanmiddag (woensdag) het startschot lossen voor de wielerwedstryd de Acht van Chaam. Het is de eerste actie van Van der Velde, nadat hy is ontslagen uit het ziekenhuis, waar hij werd verpleegd na zyn zware val in de Ronde van Frankrijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 17