Van der Steen: 5e zege in 10 dagen Utrechtse jeugdtennissers te sterk voor Zeeuws- Vlamingen Schouws voetbalteam deed wat Zeeuws elftal niet kon Geen duel Coe- Ovett op WK Op openingsdag Cadzand D-favoriete verslagen TOLLEMAN SMAAKMAKER IN BIER VLIET PZC/sport Zeges Winnen en Zoetemelk )|NSDAG 26 JUL! 1983 X)NDEN Steve Ovett en Sebastian Coe zijn twee reken voor het toernooi om de wereldkampioenschap- ion atletiek in Helsinki al een belangrijke tegenstander ;»ijt. Ze komen niet tegen elkaar uit. Ovett loopt de 1500 neter. Coe is ingeschreven voor de 800 meter. Dit heeft de (ritse atletickbond maandag bekend gemaakt. Ijj de open Engelse titelstrijd voltooide Ovett de 800 aeter niet De olympische kampioen op deze afstand liep BIERVLIET Dramatischer kon de wielerronde van Biervliet maandagavond niet aflopen roor Nico Tolleman. De amateur uit Hoedekenskerke was bij de juiste ontsnapping van een restal coureurs betrokken, maar enkele ronden voor het einde kwam hij de man met de hamer egen. Tolleman diende de vijf overige koplopers te laten om op een sukkeldrafje daarna door te moeten gaan. Elke pedaalslag, die de Bevelandse amateur daarna gaf, moet pijn hebben gedaan. Met een van pijn verbeten gezicht moest hij daarna toezien dat alles en iedereen, wat nog achter hem in de strijd was, hem voorbij stak. In de einduitslag kwam Tolleman zelfs niet meer voor; als eenentwintigste overschreed hij de aankomstlijn. Voor hem bleef enkel de waardering en het applaus van het publiek. De eer in Biervliet ging overigens naar Toon van der Steen, die voor de vijfde maal binnen een tiental dagen een overwinning wist te behalen. )e terugslag van Nico Tolleman bleef Edereen wel het meeste bij maandag o Biervliet. Vanaf het begin liet hij jn gezicht in het eerste gelid zien en juist toen hij eindelijk na zo'n lange ijd eens een uitstekende prestatie kon gaan zetten, sloeg het nood- iot toe. Lang na afloop was hij nog niet over de doorstane verschrikkin gen van de laatste kilometers heen. ,Wat was ik kapot; ik kon mijn benen niet meer rond krijgen," was het emge hij nog uit kon brengen. Naast (leze teleurstellende afloop toor Nico Tolleman was uiteraard opvallend dat Toon van der Steen zich opnieuwr nadrukkelijk met de strijd bemoeide. De amateur uit Bruinisse is zachtjesaan naar een topvorm aan het groeien, die hem de laatste wedstrijden louter overwin ningen bracht. Sinds Westkapelle een tiental dagen geleden schreef hij niet minder dan vijf wedstrijden op zijn eti 11 tijdens de race een lichte blessure op. Naast Coe heeft de Britse atletiekbond Gary Cook en Peter Eliott voor de korte middenafstand geselecteerd. Ovett wordt op de 1500 meter vergezeld door zijn landgenoten Steve Cram en Graham Williamson. Ovett reageerde teleurgesteld op de beslissing ..In het verleden heb ik vaak beide afstanden gelopen. Ik zou niet weten waarom dat nu niet zou kunnen Hoe meer wedstrijden, des te beter ik loop". Hemkenszand. 12 Rob Bijvank Sas van Gent. 13 Patrick van Passel, Sluiskil, 14 Rinus Verboom. Goes. 15 Daan Smits, s-Heerenhoek. 16 J. Gijzen. Tilburg. 17 Toon Vermeulen. Kloetinge. 18 Krijn van der Bent. Hoek. 19 Ben van de Maagden berg Etten-Leur, 20 Peter Geschiere. Grijpskerke K\r V y>i r m&. Ti? VLISSINGEN Bij de voetbalclub Vlissingen zijn de verwachtingen voor het nieuwe seizoen al hoog gespannen. Het team van trainer Bert Pentury is duidelijk versterkt. Dat bleek gisteravond nog weer eens op het sportterrein naast de sporthal van het zecvaartschoolin- ternaat. Als een van de eerste clubs in Zeeland begon Vlissingen daar met de training voor de nieuwe competitie en drie van de nieuwe aanwinsten waren present: Frans Schaap, de ex-spits van SVV uit Schiedam, Jaap Meerman, vorig seizoen nog vrije verdediger bij Arnemuiden, en Taco van den Vel de, die van Middelburg is overgeko men. Gerrie Eikenhout, eveneens ex-Middelburg, is nog tot donder dag aanstaande met vakantie. Enthousiast begon Vlissingen gis teravond aan die eerste training met 'een selectiegroep van zestien man. Naast de al eerder genoemde ver sterkingen waren ook paraat Hans de Roover. Ron van Huijzen. Barend Vader. Rob Baljeu. Gerard de Nooij- er. Ruud de Wolf. Hans van de Rafelaar. Hans Hack. Ron van Dam. Chris Welleman. Huib Meerman en John Livramento. Ad Seen igebles- seerdi, Rob van Sprundel vakantie). Ronald Aarnoutse (vakantie) en Noes Lekatompessy laten nog even op zich wachten. Onder de toeschouwers bij deze eerste training was ook Rob de Nooijer, die nog maar pas verlost is van het gips rond zijn rechter been. Tijdens een oefenwedstrijdje in West- Duitsland op 20 april brak dienstplichtig militair De Nooijer zijn been. „Misschien duurt het wel tot na de winterstop voor ik weer echt actief kan zijn", voorspelde hij voorzichtig. Vlissingen beseft wel, dat het eerste optreden in de competitie een lastig karwei wordt, op zondag 11 septem ber een uitwedstrijd tegen het pas gepromoveerde en dus extra gemoti veerde Breskens. Daarna krijgt Vlis singen twee thuiswedstrijden op een rij: op 18 september tegen Boeimeer en op 25 september tegen Berkdijk Het programma voor de Zeeuwse clubs op de eerste competitiedag (11 september) in de tweede klas luidt: Breskens-Vlissingen, Sluiskil-WVO. Middelburg-Virtus. Voor 18 septem ber: Virtus-Sluiskil, NOAD-Bres- kens, Vlissmgen-Boeimeer en Berk dijk-Middelburg Voor 25 septem ber Breskens-Dosko. Sluiskil-Mid delburg en Vlissingen-Berkdijk De Walcherse derby Middelburg-Vlis- singen is voor 6 november gepland. Op de foto op de voorgrond de nieuwe aanwinsten van Vlissingen Jaap Meerman, Frans Schaap en Taco van de Velde vlnr) voor de rest van de selectie. Timman Iaat weer de winst gfippen Gesukkeld De vluchtgroep in de straten van Biervliet In het voorseizoen heb ik gesukkeld met een gekneusde rib, waardoor het Hg lang duurde voordat de juiste conditie er was, maar de laatste tijd heb ik er nergens meer last van en dat kunt overigens momenteel wel erg g*d uit, want er worden in deze penode veel wedstrijden verreden." rertlaarde Van der Steen na zijn nieuwe triomf, die tot stand kwam na een tamelijk enerverend gevecht op een loodzwaar parkoers door de stra ten van Biervliet. Na verschillende vluchtpogingen in de aanvangsfase, onder meer Adrie de Maes- sehalck, Werner Wieme en toen ook al Toon van der Steen bij betrokken wen. kwam er uiteindelijk een kop groep van zes man aan het comman do. Naast Toon van der Steen en Nico Tolleman waren dat Jos Gevers. Hen- Rovers. Kees Vleugel en Jacky van der Horst, die de laatste weken cok een uitmuntende vorm etaleert De samenwerking was goed en deze groep liep snel uit naar een voor sprong van ruim éen minuut. ,,De samenwerking tussen die zes man was uitstekend; de overigen kregen daar mee de rekening gepresenteerd voor het regelmatig afwachtend rijden. Ze kiezen de laatste weken begrijpelijk mm of meer mijn wiel om te trachten up die manier er bij te zijn. Maar nu mijn vorm weer uitstekend is, vallen ie uiteindelijk allemaal door de mand «i kan ik de wedstrijd naar mijn hand letten." meende Van der Steen later ook nog. De meeste last in de slotfase had Van der Steen nog van Kees Vleugel en de twee ploeggenoten in de kopgroep Gevers en Hennie Rovers. Om de beurt trachten zij te demarreren in de wetenschap dal zij in een spurt geen kans zouden hebben tegen de kracht van Van der Steen. Elke keer opnieuw kon hij zelf echter weer de plooi recht trekken, waardoor ze toch met zijn vijven de bloemen gingen verdelen. Van der Steen was duide lijk de rapste voor Gevers en Vleugel. CADZAND Op de eerste dag van het badgaslentennistoernooi in Cad zand voor C- en D-spelers moest een als eerste geplaatste speelster er al aan geloven. De Oostburgse Alexia Raes, die het D-schema bij de dames in de Zeeuws-Vlaamse badplaats aanvoerde, werd verslagen door Auuek van der Zweep uit Leerdam. De setstanden waren 6-4 en 6-1. „De plaatsingen in het D-enkelspel zijn vaak een gok. zodat het wel eens verkeerd kan uitvallen", meldde wed strijdleider Roozen van de vereniging ASO uit Cadzand. die het evenement voor de tweede maal heeft georgani seerd. Een nieuwe favoriete in het dames D is nu Elian Eissens uit Breda. Ze versloeg in de eerste ronde de van ver gekomen badgaste C. Jonker (Zuid- oostbeemster). Nicole van der Zweep kwam een ronde verder via een 6-0 6-3 overwinning op Marijke Hoeben uit het Limburgse Sevenum. In het herenenkel C kwam Hans Bik uit Hilversum al heel gemakkelijk een rondje verder, zonder dat hij een bye had Zijn tegenstander. Mark Mar- teiin uit T.T/endiikp kwam namelijk niet opdagen. Hij had zich wel inge schreven, maar meldde zich af wegens vakantie in Belgie zonder een tele- foonnumer achter te laten.. D-speler Pierre Lampaert uit Aardenburg ver sloeg in het C-enkel verrrassend Eric van Dijk uit Baarle Nassau (7-6 en 6-1 De strijd tussen de streekfavorieten Jan de Wolf (uit Terneuzen. maar lid van de club uit Cadzand) en Fredenk Bouillaut uit Oostburg leverde een 6-4 6-4 zege op voor eerstgenoemde.. In het C-enkel heren (de hoogste categorie in Cadzand) is Marco ten Bergen uit Baarle-Nassau als eerste geplaatst, Philip Haldermans uit Brasschaat (België) als tweede. Ede- naar Truideman derde en Peter Paul Roozen uit Sluis als vierde. In het damesenkel B (met een mimimaal schema van acht speelsters) is de Westduitse Hildegard Kitzer eerste geplaatst. In het herenenkel D wordt met een schema van 64 gespeeld. Pierre Lam paert uit Aardenburg is als eerste geplaatst. Hans Hilgenkamp uit Dalf sen als tweede. Truideman (Edei als derde. AMSTERDAM Guyla Sax heeft een goede kans het tweede schaakfes- tival op zijn naam te brengen. De Hongaarse grootmeester versloeg maandag in de negende ronde met zwart Seirawan, de vroegere kam pioen van de Verenigde Stalen. De Nederlandse grootmeester Jan Tim man moet als uitgeschakeld worden beschouwd voor de race naar de eerste prijs, die tienduizend gulden oplevert. Timman miste met wit de winst op de Engelsman Chandler Door middel van subtiele positionele manoeuvres verwierf hij wel een overwicht. De Nederlander was kansrijk, maar na enkele afwikkelingen resteerde een gunstig eindspel voor Timman. dat evenwel niet voldoende was voor het volle punt Het was de derde achter eenvolgende keer dat Timman on danks geschakeerd fantasierijk spel naast de winst greep. De uitslagen van de negende ronde Seira wan iVSli Sax (Hom 0-1 Timman (NecU - Chandler (Eng) 0 5-0.5 Van der Sterren (Ned) - Short (Eng) 1-0, Hort (Tsj) - Lobron (WD1) afg Henley (VSO - Sunye Neto (Brat afg.. Kuijf (Ned) - Ree (Nedi 0-1, Van Wegerden (Ned) - Boersma (Ned) 0.5-0.5; Murey (Isn - Langeweg (Nedi afg.. Franco (Par) - Bohrn (Ned) 0,5-0,5; Vogel (Ned) - De Roode (Ned) 1-0; Hresc (Joei - Johansen (Aus) 0-1. Ligterink (Nedi Van Mil (Ned) 1-0: Van Baarle (Ned) - De Boer (Nedi afg.. Lengyel (Hom Van der Vliet <Ned' 1-0 Berg (Deni - Grooten (Nedi 1-0 De stand aan kop is 1 Sax 7 2 Chandler G; punt. 3 Van der Sterren 6. 4 Ree. Short en Timman 5-2 IN BRUINISSE 3 -1 ZEGE OP FLAKKEE BRUINISSE Enkele maanden geleden werd het Zeeuwse voetbalelftal in Oude Tonge met 3-2 verslagen door het Flakkeese team. Het Schouwen- Duiveland-voetbalteain. waarvan nota bene geen enkele speler waardig werd bevonden voor de Zeeuwse selectie uit te komen, nam echter op duidelijke wijze revanche: in Bruinisse werd Flakke met 3-1 geklolpt. Aan de overwinning van het Schouwse team gecoached door Gerard Olyhoek viel weinig af te dingen. Na een wat aarzelend begin, de Schouwenaren hadden voordien nog nooit met elkaar samen gespeeld, draaide het team voortreffe lijk. Nadat in het eerste kwartier Flakkee de toon had aangegeven, wisten de Schouwenaren in het volgende half uur het spel volledig in handen te nemen Ai na amper tien minuten kond op dreet. Met zijn schijnbewe gingen zette hij herhaaldelijk zijn directe tegenstander op het verkeer de been, waardoor hij steeds weer gevaarlijke situaties voor het Flak spelen wist. Adrie Mellaard (SNS) op keese doel wist te scheppen, aangeven van Kees Arendsman van Na de openingstreffer konden de Melissant de Schouwse doelman Steel Schouwenaren zich een aantal goede van der Velde van Bruse Boys te mogelijkheden te creeeren In de 22ste verschalken 0-1 Naarmate de wed- minuut kwam de stand in evenwicht strijd echter vorderde, slaagden de door Verwest op aangeven van Roon Schouwenaren er echter in met goede combinaties de Flakkeeenaars op ei gen speelhelft terug te dringen. Jaap van den Berge iBruse Boys) droeg zorg voor een goede organisatie in de verdedigingslinie als laatste man. Op het middenveld viel vooral het meer dan voortreffelijke werk op van Martin Quist van "Mevo, die met goede passes de aanvalslinie aan het werk zette. Naast het voortreffelijk opereren van Olivier Verwest (ZSC) en Rinus Roon IDFS) was Tonnie van De Schouwenaren gingen hiema door. Olivier Verwest miste met een twee4Xl kopballen op een haar na het doel. Terwijl Rinus Roon het leder over doelman Van Sliedrecht van NTVV nipt over het doel lobte. In de 26ste minuut kwam men toch op voorsprong, toen Marcel van Gruns- ven van DFS de bal in de doelmond plaatste, waar Adrie Robijn (NTVV) in de fout ging. waarvan Kees Verkaart (Zierikzeei met handig hakballetje wist te profiteren: 2-1 den Berge (Bruse Boys) weer uitste- Flakkee mocht hierna niet mopperen. Uitslag dat de wedstrijd al niet in de eerste 45 minuten werd beslist. Eerst ging Ton nie van den Berge op onnavolgbare wijze langs een drietal tegenstanders, waarna hij de bal terugtrok op Olivier Verwest. die doelman Van Sliedrecht kansloos liet. Terwijl Verwest nog op de bal moest toelopen, meende scheidsrechter Stoutjesdijk. dat hij buitenspel had gestaan. Kort voor rust had Martin Quist Vrouwe Fortuna niet op z'n hand. toen zijn schot via de onderkant van de lat voor de doellijn neer stuitte, waarna Adrie Kievit van Flakkee nog redding kon brengen. Na de her vatting zakte het spelpeil, wat niet verwonderlijk was gezien de tempe ratuur en de veelal nog ongetraind heid van de spelers. Toch bleef de Schouwse ploeg overwe gend het beste van het spel behouden, al moest doelman Peter Noordijke van WIK. die Van der Velde na de rust had vervangen, nog enige keren to nen, dat hij uit het goede keepers- hout is gesneden. In de 17de minuut wisten de Schouwenaren de ontmoe ting definitief in hun voordeel te be slissen, toen Marcel van Grunsven met een fraaie lob over de voor zijn doel staande doelman Van de Velden van DBGC. die Van Sliedrecht had vervangen, wist te scoren: 3-1 De wedstrijd, waarvan de opbrengst ten goede van de vakantieverblijven voor "gehandicapten van de afdelin gen van de Lions Club Schouwen- Duiveland Goeree-Overflakkee kwam. bracht een netto bedrag op van ruim zeshonderd gulden. Deuitslag 1 Toon van der Steen. Bruinisse. kilometer in 2.13.22). 2 Jos Gevers Rljsbergen, 3 Kees Vleugel Wemeldinge. 4 Jacky van der Horst Oost-Souburg; 5 Hen nie Rovers, Roosendaal, 6 Krijn Slntnico- laas, Dordrecht; 7 Mattie de Baat. Steen- bedrgen; 8 Karei van Goethem, Klooster- ande; 9 Ko Blok. Wemeldinge 10 Rob Bl]vank. S'n van Gent. 11 Peter Hoondert. BOXMEER Peter Winnen heeft maandagavond hel eerste Nederland se criterium na de ronde van Frank rijk gewonnen. De nummer drie van de tour zegevierde in Boxmeer. Win nen versloeg in de eindsprint zijn vluchtmakker Hennie Kuiper. De uitslag van het criterium in Box meer is 1 Peter Winnen. 100 km in 215.29; 2 Hennie Kuiper; 3 Piet van in Katwijk op 5 sec 4 Kim Andersen (Den); 5 Johan Lammerts. 6 Gerne van Gerwen op 20 sec. 7 Jan Raas. 8 ID Fons van Katwijk; 9 Bert Ooster bosch. 10 Heddie Nieuwdorp. Joop Zoetemelk zegevierde daags na afloop van de Ronde van Frankrijk in het criterium in Elsloo, Met een voor- nki Sprong van een minuut en twintig seconden passeerde Zoetemelk voor 25,000 kijkers de eindstreep. De uitslag: 1 Joop Zoetemelk, 100 km In 2.14.18. 2 Theo de Rooy. op 1.20: 3 Adrie van de Poel: 4 Wies van Dongen np 150; 5 Gerard Veldscholten. AXEL Finales van goed gehalte vormden dc afsluiting van liet Axclse jeugdtennistoernooi. Een slotdag waarop de jeugd van het district Utrecht duidelijk z'n stempel drukte met een veelheid aan finaleplaatsen. In geen enkele groep ontbraken ze in de finale. Toch had ook Zeeuwsch- Vlaanderen enkele sterke troeven in handen met Ronald van Remortel en Frank Hamelink. Zij waren dan ook de enigen waar de Utrechters voor moesten buigen, toen dit tweetal in het jongcnsdubbel uitkwam tegen de vooraf onklopbaar geachte Ronald Beduel en Miklós Markovits. Voor men echter aan de beslissende partijen kon beginnen werd er heel wat gevraagd van het improvisatie vermogen van de organisatoren. Na een week van uitzonderlijk mooi weer werd men juist de laatste dag gecon fronteerd met plensbuien. Het alter natief de Janno-hal in Terneuzen Er moest daar wel op tijd gespeeld wor den in plaats van in sets. maar dit was toch ver te verkiezen boven loting om de prijzen Iemand die zich dolgelukkig voelde met deze oplossing was de district strainer van Utrecht. Pim Hermani- des. „Het komt meerdere malen voor als je op zo'n toernooi bent dat je nergens naar toe kunt en om de eerste prijzen moet loten of iets dergelijks. Dat spreekt niemand aan en dan is dit toch een voortreffelijke oplossing". Hermamdes was vol lof over de orga nisatie: ..We gaan met deze selectie bewust een week ver van huis om ze te laten wennen om zich alleen met hun trainer en teamgenoten op de wed strijden voor te bereiden. Daar heb ben we hier in Axel de kans voor gekregen Ook werd je de kans gege ven om veel te spelen door het sys teem dat ze hadden opgezet: voorron des. herkansing en plaatsingswed strijden Het was ideaal Veel jong talent Over het spelpeil van het toernooi zei hij. dat vooral in de jeugd van tien tot twaalf jaar (een categorie waar Utrecht niet aan mee deed) erg veel talent schuil ging. In de overige cate gorieën was het zijns inziens heel wat minder gesteld. Volgens Hcrmanides omdat men hier de selecties te lang breed houdt. Bij de jongens enkel tot en met twaalf jaar ging de overwinning naar Bem van Quekelberghe uit Sas van Gent. hij versloeg Mario vd Bunder uit Klmge in de finale met 6-4, 6-2. Bij jongens tot en met veertien jaar was de Utrechtenaar Miklós Markovits te sterk voor Dieter Calle uit de Klmge Het werd in een partij die op tijd werd gespeeld 15-7 Vooraf had Markovits in de halve finale Ronald van Remor tel verslagen in een spannende drie setter. Een van de spannendste partij en van het toernooi Bij de jongens van 12 tot en met 14 ging de overwin ning naar de Utrechter Ronald Be- duel Hij had hier wel drie sets voor nodig alvorens hij zijn districtsgenoot Diederiek Moulier op de knieen kreeg. Bij dejongens 14-16 jaar ook een strijd tussen twee Utrechtenaren Hier was het Arno Jellema die Hans Ruigrok met 11-5 versloeg. Bij de meisjes tin 10 jaar gaf Emence van Wingen. uit Kapelle. Isabelle Leenhouwers uit Sluis geen kans. 6-2. Bij de meisjes tin twaalf jaar gaf de sterk spelende Sandra Begijn uit Hulst een lesje aan Angela Latuheru uit Souburg '0-3. Ook bij de meisjes 12 t'm 14 jaar kwam deze Sandra Begijn uit en ook hier toonde zij zich de sterkste Nu was het haar clubge note Claudine Goedel. de enige vrou welijke afgevaardigde van het district Utrecht, won haar finalestrijd vrij gemakkelijk van Chantal Baeeke uit St-Jansteen. 11-2. De jongensdubbel ging naar Harold Schipper (Goes) en Bernd Qeukel- berghe. Zij versloegen Kees van Oomstrom (Goes) en Kim Langeraert (Sas van Gent) met 9-3 Markovits. Na een verbeten strijd beleefde Utrecht voor de eerste en ook de enige keer zijn Waterloo met 4-3 ging men ten onder. Het jongens dubbel V m 16 jaar ging naar de Utrechters Hans Ruigrok en Arno Jellema. zegevierden met 6-1 en 6-3 over het koppel Gilbert Vleeshou wer (Ede Gelderland) en Onno van Qeukelberghe (Sas van Gent) Meisjes dubbel 10 tm 12 jaar dubbel ging naar Ingned de Vries, Kapelle en Stephanie Rottier uit Hulst. Zij ver sloegen Isabelle Poppe en Brenda van Mullem. Klinge met 9-1 Het meisjes dubbel 12-14 jaar was voor de zusjes Monique en Sandra Baeeke. Zij ver sloegen Annemarie Dobbelair (Sas van Gent) en Colette Prinsen (Terneu zen) met 6-4 en 6-2. De mixed 10 t'm 12 ging naar Emerence van Wingen en Leonard Robesin (Hoek) Zij versloe gen met 5-4 Isabelle Poppe en Mario van de Bunder uit Klinge. Hanneke Lockefeer en Ronald van Remortel brachten met 6-1 het mixed tm 14 iaar op hun naam. Waterloo De jongens dubbel l m 12 jaar werd weer een Utrechtse aangelegenheid. Mike Krechting en Jasper van Empe- len versloegen Diderick Molier en Simon v/d Sluis met 6-0 en 6-4. De jongens t'm 14 jaar werd een goede partij tennis tussen de Zeeuws-Vla mingen Ronald Remortel en Frank Hamelink. Terneuzen. en de Utrech tenaren Ronald Beduel en Miklós Een aantal finalisten van het jeugdtennistoernooi m Axel. vlnr Sandra Begijn. Ronald van Remortel. van Wingen. Chantal Baeeke en Harold Schipper Zoetemelk niet bij zijn kort geding PARIJS (ANP) De 'Vereniging van de Ronde van Frankrijk', waartegen Joop Zoetemelk een kort geding heeft aangespan nen. was maandag tijdens de hoorzitting in het Parijse ge rechtshof niet aanwezig. Even min trouwens als Zoetemelk, die gevraagd heeft nieuwe des kundigen aan te wijzen in de dopingaffaire. De Nederlander liet zich verte genwoordigen door de advocaat mr. Georges Guth Bitun. Bitun verzocht de president van het hof. Jean-Michel Guth. de dokto ren Lebreton en Garat aan te stellen om nieuwe analyses uit te voeren. Het tweetal is werkzaam op toxicologisch laboratorium van het hoofdbureau van politie in Parijs Deze officiële deskundigen zul len de opdracht krijgen om de urinemonsters, die nog m het laboratorium van de Ronde van Frankrijk worden bewaard, op nieuw ie onderzoeken en vast te stellen of de stofwisselingsresten van het hormoon nandralon on tegenzeggelijk wijzen op het ge bruik van doping Tevens moet worden nagegaan of preparaten, die wielrenners wel mogen ge- brutken. niet tot dezelfde consta teringen kunnen leiden, Joop Zoetemelk wil van de deskundi gen graag horen welke medicij nen hij wel had kunnen nemen en op welk tijdstip Vandaag idinsdag) wordt de zaak voortge-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 11