Marjan Olyslager 'rustig aan' ïaar hordengoud op NK Vught Jose Higueras uit strijd Melkhuisje Joost Thorenaar toch in Maeneblusscherstoernooi Liefhebbers in actie in Groede Veel plaatselijke favorieten in Ronde van Sint-Maartensdijk ALLES GERICHT OP WERELDKAMPIOENSCHAP Jeugd reed in Aagtekerke Jan Timman B 1NDERDAG 21 JULI 1983 PZC/sp°rt 17 «ïsu; Vö pen. realiseerde Frankevijle onlangs tij dens regiowedstrijden in Gent een tijd LISSINGEN Voor Marjan Olyslager, hordenspecialiste, sprintster en verspringster, is het itionaal atletiekkampioenschap, zaterdag en zondag in Vught, een minder belangrijke iielstrijd dan andere jaren. Alle aandacht van de in Breda werkende en wonende erneuzense atlete is gericht op de wereldkampioenschappen, volgende maand in Helsinki, [aarop ze zal uitkomen op de 100 meter horden. Direct nadat ze zich op 24 juni in Parijs via en knappe tijd van 13.27 (juist onder de limiettijd van 13.30) van een retour naar de Finse oofdstad verzekerde, nam ze in overleg met trainer Ad Hendriks van Schelde Sport erneuzen wat 'gas' terug. Momenteel bevindt Marjan Olyslager zich in de opbouwfase naar óO.pelsinki*. ujan Olyslager zal zondag in Vught kampioenschappen in Utrecht een supertijd op de 100 meter horden vierde plaats in de verspringbak, i Dat past niet in de aanloop „Hij moet in staat zijn de zeven meter 'jl de wereldkampioenschappen te overbruggen en als dat lukt kan hij ur ze wint wel goud. dat staat zo zich opnieuw bij de kanshebbers voe gt als een huis. Marjan zelf is daar gen", meent Ad Hendriks, ivan overtuigd: „Het moet wel gek wil ik ik niet winnen Want er is F Jrp vjjlp enkele concurrentie op dit num- 1 yiJ Maar ik doe wel m'n best om een Schelde Sportsprinter Alfons Franke- sjed mogelijke tijd neer te zetten", vijle (die in Vught uitkomt op de 100 Schelde Sportatlete is er nog niet en 200 meter) kan mogelijk proberen van of ze op vier onderdelen z^l om een Zeeuws record op die afstan- jmen, behalve op de horden ook den met succes aan te vallen. Op de ide 100 en 200 meter vlak en het 100 meter kwam de Zeeuws-Vlaamse springen. Marjan: „Ik weet nog atleet al tot een tijd van 10,8 seconde, ei of ik ook deelneem aan het een tiende boven het Zeeuws record i springkampioenschap, omdat op verder van Schelde Sport Henk Peter de Jonge: hij komt uit op de 400 meter. Vermeide John Vermeule, het paradepaardje van Dynamo Middelburg, loopt dit weekeinde in Vught tweemaal een zware race op zaterdag de 3000 meter steeple, de dag er op de 5000 meter. Dynamo-tramster Trijnie Smeenge weet nog niet exact hoe Vermeule het er af zal brengen. „Als hij op interna tionale wedstrijden ook op twee vrij zware nummers op twee dagen moet van 21.90 en dat is een 'chrono', die in lopen, moet John toch weten hoe dat deze provincie nog maar zelden be reikt werd ..Mogelijk is er voor hem de kans om de finale van de 200 meter in Vught te bereiken", oordeelt de Schelde Sporttrainer Overigens heeft Frankevijle momen teel met een achterstand in trainings- opbouvv te kampen, het gevolg van zijn beginperiode in militaire dienst in Groningen. Daar kon de atleet van Schelde Sport wel trainen, maar niet onder begeleiding. Frankevijle is thans in Breda 'gestationeerd' maar uitpakt Daarom hebben we voor die twee wedstrijden gekozen", zegt Trij nie Smeenge John Vermeule heeft volgens haar kans op een goed resul taat op de 3000 meter steeple-chase. Op de 5000 meter zullen er toch te veel sterke kandidaten voor een topplaats zijn. „Het hangt in zo'n geval van twee wedstrijden in twee dagen toch ook sterk van de vorm van de dag af', maakt Trijnie Smeenge duidelijk. Weinig Zeeuws RKHAV Hulst heeft zich niemand kunnen plaatsen of willen melden voor de nationale kampioenschap pen. „Terwijl er toch een recordaantal aanmeldingen is binnengekomen voor Vught". verzekert Niek Flipse, het Zeeuws lid van de sectie wed strijdsport. Van zijn vereniging, AV '56. gaat alleen Peter Catsman naar Vught om te proberen verder te ko men met de speer. Catsman heeft het Zeeuwse record in handen met een worp van boven de 65 meter Van Zeeland Sport start Daan van Oosten op de 100 en 200 meter Mara thon Vlissingen heeft twee deelne mers in Vught in de running' Jopie Daane start op de 3000 meter. André Stroo op de 800 meter. HILVERSUM - De Hongaar Balasz Taroczy woensdag op het Melkhuisje in Hilversum tijdens de open Nederlandse tenniskampioenschappen in actie tegen de Australiër Peter Johnston. De als vierde geplaatste Hongaar, die de titel al zesmaal op rij won. greep na setverlies toch de winst: 6-7. 6-1, 7-5. elfde dag. zondag, de 100 meter eden en de 100 meter vlak gelopen I jden Weliswaar is er wat meer tijd de nummers dan vorig jaar. r ik zal nog wel zien wat het Juist door de grotere tijd- nne tussen de verschillende num- is is er voor Schelde Sporttrainer IjHendriks reden om aan te nemen, li Marjan ook op het verspringen Jkomt mspectieven Els Vader, Nederlands sterkste itster op de 100 en 200 meter, er :hijnlijk niet bij is, openen voor Marjan Olyslager (vaak achter de Vlissingse op de rints) goede perspectieven op goud liilver op de 100 en 200 meter.. „Ik mijn uiterste best om te proberen ver mogelijk te komen, maar als niet lukt om een eerste of tweede als te bereiken, weet ik waar het i ligt en hoef ik me niet ongerust te iken", bedenkt Marjan Olyslager. ne week nog bewees de Schelde irtatlete tijdens internationale dstrijden in het France Nice, dat lts op 'Helsinki' gericht is. Ze werd de 100 meter horden vierde in 156. Een tijd. waarmee ze zondag in ght glansrijk kampioen zal wor- Olyslager heeft het al zo vaak igetoond: voor nationale kam- tcnschappen en belangrijke natio- i of internationale wedstrijden ie zich volledig in. Ze kan naar ngtepunten toeleven tijdens derge- jke evenementen. Daarom heeft liner Ad Hendriks er alle vertrou- tn in, dat Marjan volgende maand Helsinki een goede prestatie af zal rtren. „Haar tijd van 13 rond in het rigische Willebroeck heeft bewe- dat ze nog sneller kan dan de Inleverde limiettijd". avankelijk meldden de keuzeheren de atletiekunie, dat de Zeeuwse ntster naar de wereldkampioens- ippen zou kunnen gaan als ze goede Sen van rond de 13.40 zou lopen De aettijd voor Helsinki was 13.30. •.dnks: ..Met haar limiettijd van 17 heeft Marjan het heft in eigen icd genomen". semationaal staat Marjan Olysla- op de 100 meter horden volgens Éer Hendriks op de 25e plaats op wereldranglijst. „Maar omdat niet Sereen, die een betere tijd heeft geleverd dan Marjan, naar Helsinki ffvaardigd wordt, mag aangeno- worden, dat Marjan door de rste ronde komt. Het zal er in de ae hoofdstad waarschijnlijk om egen wel of niet in de halve finale". iic van Laere van Laere, ook een Schelde Spor- verdedigt zijn kansen tijdens de '.pioenschappen in Vught op het «pringen. De Terneuzenaar zal dus hoogspringen, een discipline, larin hij vele jaren in Zeeland furore lakte. Bij het hoogspringen heeft ■n Laere echter rekening te h'—den «het 'gevaar', dat hij slechts één sdje kan springen. De lat gaat na- Hljk in het begin (vanaf 1.90 meter) a centimeter tegelijk omhoog, tot I) een hoogte, die de Terneuzenaar nooit gesprongen heeft, ainer Hendriks adviseerde Van e dan ook om voor het versprin- te kiezen. Twee jaar geleden Aaalde Luc van Laere tijdens de de trainingsachterstand is nog niet Vermeule is de enige Dynamo-loper in van Paul Sturm. Op de 200 meter volledig ingehaald. In Vught start Vught Van Delta Sport Zierikzee HILVERSUM (ANP) Het begint er verdacht veel op te lijken dat Balasz Taroczy zijn bedje in Hilversum weer voor zich gespreid vindt. De organi satie van de open Nederlandse titel strijd probeert steeds weer andere semi-toppers naar het Melkhuisje te lokken om eindelijk eens een andere winnaar te kunnen huldigen. Taroczy viel de eer immers al zes keer te beurt en dat begint wat eentonig te wor den. Woensdag raakte de 29-jarige Hongaar een fikse concurrent kwijt. De als eerste geplaatste Spanjaard Jose Higueras maakte een diepe in zinking door. waar de in goede vorm verkerende Westduitser Andreas Maurer dankbaar van profiteerde: Zwart geld in tenniswereld Marjan Olyslager: „Als het niet lukt, weet ik waar het door komt". losteuropees weid in ronde lijnland-Palts HTLICH (SID) De Oostduitser Elf Ludwig heeft woensdag in de uteurwielerronde van Rijnland- dts zijn derde etappezege binnen- teald. In de eindsprint van de 'iste etappe van Simmern naar ktlich versloeg de winnaar van de Weskoers 1983 zijn medevluchters 'inzlmboden uit Zwitserland en de Henrijker Kurt Zellhofer. Nico ''hoeven won de spurt van de ach- "olgende groep en eindigde als "de. uitslag van de achtste etappe is: 1 IwiglOdl) 142 km In 3 uur 46 min 6 sec; 2 toden (Zwi) z t3 Zellhofer (Oos) z.t,; 4 Jhoeven (Ned) op 2.33, 5 Wyder (Zwl) z.t Wnigshofer (Oos) z.t., 12 Boom (Ned) op 20 Wekema iNedi zt 29 Jurco (Tsji '1 Daams (Ned) op 11.53: 58 Theumsse «'Op 15.10; 62 Ducrot (Ned) op 15 31. 'algemeen klassement na de achtste ®Pe is 1 Jurco (Tsji 30 27 05. 2 Radtke op 3 sec; 3 Hilse (Wdli op 47 sec; 4 «f (zwi) op 49 seci, 5 Drogan (Odl) op 8 Petermann lOdl) op 2.19. 16 Verhoe- Ned) op 11 42. 19 Wekema (Ned) op 2.27 Ducrot (Ned) op 27 58, 47 Theunis- •'«Dop45.19; 48 Boom (Ned) op 46 03; 50 (Jled) op 49 52 MIDDELBURG In het Maeneblus- Scherstenistoernooi, dat deze week en het komend weekeinde op de banen van De Veste in Middelburg wordt afgewerkt, werd woensdag de eerste wedstrijd in het heren B enkel gespeeld. De indicr Vasant won op overtuigende wijze van Klein Mole- kamp uit Rotterdam: 6-0, 6-0. Van daag (donderdag) barst het toernooi in de B-categorie pas goed los. Om 11.00 uur staat de eerste partij in de B-klasse op het programma. Het toernooi in Middelburg wordt in de B-categorie overigens opgeluisterd door de deelname van Middelburger Joost Thorenaar en Frank van Opstal uit Breda. Torenaar. die in dienst zit, kreeg onverwacht toch vakantie en Frank van Opstal is voor Zeeland al Prestatieloop Meeuwen trekt veel deelnemers ZOUTELANDE De voetbalvereni ging Meeuwen in Zoutelande hield woensdag voor de veertiende maal haar prestatieloop. In het totaal kwa men er 369 mensen aan de start voor de afstanden vijf of tien kilometer. De uit Frankfurt afkomstige Duitser Schytil liep de vijf kilometer als snel ste in zo'n zestien minuten. Op de tien kilometer regeerden enkele Zeeuwse atleten van wie Frans Krijnsen en Leon v.d Velden zich de snelsten toonden. evenmin een onbekende. Beide spe lers fungeren als invaller voor onder andere Norbert Salari (Victoria) die in Middelburg niet in actie kan komen De Zeeuw Ard Breure krijgt in de kwartfinale van het heren enkel C de Limburger Arno Tuinebreyer tegen over zich. Tuinebreyer plaatste zich via een zege op Manus van Oeveren uit Kortgene: 4-6, 7-6, 6-2. Paul van Doom uit Amersfoort, die eerder ver rassend won van Koen Stroo. plaatste zich voor de kwartfinale door een zege op Marcel Zuidhof (TSI) 6-3. 6-1 De als eerste geplaatste Elmo Wieland (categorie D) verzekerde zich evenals de Groninger Dieters van een plaats in de kwartfinale. Wieland versloeg de Kruininger Manten (6-1. 6-2), terwijl Dieters niet in actie behoefde te ko men omdat tegenstander Klaas van Belzen uit Vlissingen verstek liet gaan. Naast Els Ars lOvezandei plaatste ook Joyce Scholten uit Goes zich voor de halve finale in het dames enkel D Schol ten versloeg de Vlissingse Ruth van Dijk met 6-2 en 6-3. DEN HAAG (SID) In het au gustusnummer beschuldigt het Amerikaanse vakblad World Tennis Magazine de organisato ren van tennistoernooien ervan miljoenen dollars als illegale startgelden aan topspelers te verstrekken. World Tennis Ma gazine noemt 95 procent van alle tennisorganisatoren buiten de Verenigde Staten corrupt. Het blad onthult de namen van vijf topspelers (McEnroe, Con nors. Borg. Wilander en Noah). die jaarlijks miljoenen guldens startgeld in het vooruitzicht worden gesteld, indien zij aan bepaalde toernooien deelnemen Naast dat vijftal bestaat er vol gens World Tennis Magazine nog een 'beschermde' groep van vijf tien a twintig spelers, die voor de organisatoren voldoende publi citaire aantrekkelijkheid bezit ten om hun komst met ongeoor loofde startgelden te garande ren. Een van de topspelers. de Argen tijn Vilas (zevende op de wereld ranglijst). werd kortgeleden door de pro council voor een jaar geschorst. Hij had voor zijn deel neming aan het toernooi in Rot terdam een startgeld van naar schatting 100.000 dollar bedon gen en ontvangen. Voor hetzelf de vergrijp Verloor het toernooi in Stuttgart zijn Grand Prix sta tus. 6-1, 6-3. Taroczy zelf haalde de kwart finales wel, al ging hij langs de rand van de afgrond tegen de Australiër Peter Johnston: 6-7, 6-1, 7-5. „Ik heb geen enkel excuus", mompel de de gebaarde Higueras. „Dit was een van die dagen waarop niets wilde lukken. Als ik ergens speel probeer ik altijd te winnen. Maar vandaag kon ik niets. Ik bewoog slecht en ik wist met, wat ik met die langzame ballen moest beginnen En als je tegenstander dan goed staat te spelen en ook nog wat geluk heeft kun je het verder wel vergeten" Ook walde Higueras zijn verlies niet wijten aan zijn pijnlijke rechterarm „Na Parijs heb ik drie weken rust genomen. Toen ging het echt niet meer. Maar het vreemde was, dat ik na die rustperiodq nog meer pijn voelde. Tijdens de toernooi en ging het toen weer steeds beter Mijn arm is weliswaar nog steeds niet honderd procent, maar de pijn is tenminste te harden. Misschien dat ik later deze week naar Washington ga om nog eens foto's te laten nemen. Ik speel toch volgende week m North Conway" Belangrijke uitslagen zijn verder: Heinz Gunthardt (Zwi, 5» - Rory Chap- pell (Zaf) 4-6. 6-2, 6-2, Tomas Smid (Tsj. 3) - Freddy Sauer (Zaf) 6-3. 6-1: Christophe Zipf (Wdli - Bernard Boi- leau (Bel. 7e geplaatsti 1-6, 6-4. 6-1, Eliot Teltscher (VS/2) - Marco Ostoja (Joe) 7-5, 4-6, 9-7. AAGTEKERKE - In Aagtekerke werden wielerwedstrijden gehouden voor jeugdlicentiehouders. De uitslag 8 jaar: 1 Mark Martens Theo M. 2 WUmar v d Berghe WV Zws VI. 3 Richard v Gils Theo M. 4 Monica Fortrei WV Zws VI. 9 jaar 1 Robbert N|]s WV Zws VI; 2 Rudl Klaasse Theo M. 3 Patrick Ridderbos Theo M. 11 Jaar 1 Richard Siereveld Theo M; 2 Jean-Pierre Fortrei WV Zws VI; 3 Edwin Hillebrand Theo M. 4 Randy v. Gils Theo M; 12 jaar 1 Ronald Klaasse Theo M; 2 Ewald Provoost Theo M. 3 Dennis v. d Gruiter WV Zeeland. 4 Kees Dalebout Theo M, 13 jaar: Arjan de Ridder WV Zeeland. 2 Erwin Vermeulen Theo M, 3 Dillen de Kok Theo M. 4 Henk Tolleman Theo M. 5 Frank Verbiest WV Zws VI. 14 jaar 1 Richard de Vrieze Theo M; 2 Wilfred Geys Theo M. 3 Maarten Goeree Theo M. 4 Antoine Thoen WV Zws VI. 5 Marcel Marijs WV Zeeland GROEDE - Morgen (vrijdag) houdt het wielercomité van Groede een wielerwedstrijd voor de liefhebbers. Om 19.00 uur zal de Oostburgse wet houder van sportzaken Jan Vergou we een peloton van ruim veertig liefhebbers op weg schieten voor een coers over 60 kilometer. Het is vreemd, maar wel waar en in egens telling tot de meeste orgamsa- ;ies van wielerwedstrijden, want om ie financiële middelen voor deze wed strijd b(j elkaar te krijgen behoefde het plaatselijke wielercomité niet op pad te gaan om de zaak financieel rond te krijgen. Secretaris van het plaatselijk wielercomité Schautteet: „We hebben aan de klassieker voor nieuwelingen (die het comité ieder jaar op paaszaterdag organiseert, red.) redelijk wat overgehouden en omdat we er als comité van overtuigd zijn. dat dit geld van de gemeenschap is. hebben we besloten om in de vakantieperiode nog een wedstrijd voor liefhebbers te organiseren" Onder de deelnemers uiteraard de bekende namen als Willy de Feber. Sjaak de Kok. Sam Broersma, Hans van de Oever. Ad van der Ploeg. Bert Steenbakker. Ko Tolhoek. Wim Wiel- houwer. Wim van Lienden. Marius Dijkwel. Siep van Dongen en Henk Vijfhoek Er wordt gereden op een geheel nieuw parkoers in de kom van Groede met start en finish in de Burgemeester Everaarslaan SINT-MAARTENSDIJK Voor de achttiende keer staat zaterdag de wielerronde van Sint-Maartensdijk op het programma. Vanaf half een tot ongeveer zes uur komen achtereen volgens de nieuwelingen, junioren en amateurs in actie. Oorspronkelijk zouden ook de dames in Sint-Maar tensdijk aan het vertrek komen. De aanvraag van het wielercomite bij de KNWU leverde echter te veel proble men op. De wiclcrunie had namelijk al twee andere comités toestemming verleend om een dameswedstrijd te organiseren. Maar ook zonder de dames wordt het publiek zaterdag in Sint-Maartens dijk een interessant wielerprogramma voorgeschoteld Hoofdmoot is de wed strijd voor de amateurs, die om kwart voor vier met 88 man aan de start verschijnen. De Zeeuwse kampioen Nap Hage is in zijn eigen woonplaats verreweg de grootste favoriet. Hage zegevierde vorig jaar ook al in Sint- Maartensdnk. Andere kanshebbers bij de amateurs «die 85 kilometer rijden) zijn onder andere de streekren- ners Thijs Fase. Martin van der Jagt. Vin Keyzers en Dirk Uyl. maar ook Theo Appeldoorn. John de Crom ide kampioen van Brabanti. Kees de Nooyer. Toon van der Steen en Kees Vleugel behoren tot de favorieten. Voordat de amateurs in actie komen rijden de junioren (76 deelnemers) een wedstrijd over zestig kilometer. Plaat selijk favoriet Comé Stoutjesdjjk kan ui zy» «oonplaats niet in actie komen wegens een schorsing nadat hij zich voor een andere wedstrijd had afgemeld Izak Hage is nu de plaatse lijke kanshebber. Andere favorieten: Johan van Dijke. Marcel Gunst en Zeeuws kampioen Patrick Tolhoek. De nieuwelingen bijten om half een het spits af. Deze groep van 75 heeft 40 kilometer af te leggen. Kanshebbers zijn onder andere Hans Lindhout (uit Sint-Maartensdijk), Zeeuws kam pioen Peter Mol en Antoine Goense CHAAM (GPD) De „Acht van Chaam" is van de vele criteriums na de Tour dc France nog steeds de wedstrijd die de meeste bezoekers trekt. Dit jaar viert het comité een jubileum, want volgende week woensdag wordt „De Acht", die door velen nog steeds een semi-klassieker wordt ge noemd, voor de 50ste keer in de huidige vorm verreden. Het wielercomité heeft ter gelegenheid van dat jubileum de Chaamse bevolking iets blijvends aangeboden. Sinds vorige week staat midden in het dorp een door de Chaamse kunstenaar Ruud Ringers vervaardigd beeldje met een wielrenner die het zegebaar maakt. Maar in het jubileumjaar moet het comité zich langzamer hand wel gaan afvragen of men nog zo gelukkig mag zijn met de toegewezen datum Voor Chaam wordt het steeds moeilij ker om een goed internationaal veld aan de start te brengen. Ook dit jaar stuitte manager Jan Derksen, die de buitenland se renner contracteert, weer op de nodige problemen. Chaam heeft op de dag van de wedstrijd concurrentie van drie criteriums in Frankrijk en van een wedstrijd in de Belgische plaats Peer Daardoor moest Chaam heel wat aansprekende buitenlandse namen van het verlanglijstje schrappen, zodat er te weinig tegenwicht is voor de ploeg-Post die met 12 man aan de start komt ..Geld speelt voor ons geen rol, maar de buitenlandse ploegen laten hun renners niet zo gemakkelijk meer los voor een wedstrijd in Nederland", zegt comité-lid Theo Westerlaken. „In principe zijn we bereid om aan alle financiële verlangens van de renners te voldoen, maar daar komen we er niet mee Ze komen gewoon met". Chaam heeft volgende week wel alle Nederlandse Tour renners plus de buitenlanders Kun Andersen, Phil Anderson. Pierre Bazzo, Serge Demierre, Robert Millar en Robert Alban als meest aansprekende namen. „Behalve de Nederlandse renners proberen we elk jaar zoveel mogelijk etappewinnaars naar Chaam te halen. Maar dat wordt dus elk jaar moeilijker De Franse renners hebben door hun prestaties in de Tour de wielersport in hun land weer razend populair gemaakt In het verleden concurreerden we maar met een wedstrijd in Frank rijk. dit jaar zijn het er al drie", aldus Westerlaken die via Jan Derksen nog probeert een paar Spaanse renners naar Neder land te halen „Dat zou voor de wedstrijd niet slecht zijn. want we kampen al jaren met dit probleem dat we eigenlijk teveel renners uit de ploeg-Post hebben Maar het publiek wil nu eenmaal de renners zien die uit de Tour komen". ARNHEM - De Hongaar Sax heeft woensdag door een overwinning op Jan Timman de leiding genomen in het internationale grootmeestertoer- nooi, dat in Arnhem wordt gespeeld. Timman stond, zoals achteraf werd vastgesteld, lichtjes beter, maar ver loor door een simpele misgreep. Daardoor belandde hij op de vierde plaats. De belangrijkste uitslagen uit de vijfde ronde zijn Sax (Hon) - Timman (Ned) 1-0, Seirawan iVS« - Lobron (WDli 0-1. Van der Vlies (Ned) - Chandler iN-Zl) 0-1: Henley (VSi - Lengyel (Hon) 1-0: Hort (Tsj) - Ligte- rink (Nedi 1-0: Van Wljgerden (Ned) - Borm (Ned) 0.5-0.5. Grooten (Ned) - Johansen (Aus) 0-1. Hresc (Joei - Van Baarle (Ned) 1-0. Vogel (Nedi - Berg (Den) 0-1 Afgebroken werden Van der Wiel iNed> Short iEng«. Ree (Ned) - Boersma (Ned). Sunye Neto 'Brai - Van der Sterren iNedi Murey (1st) - Bóhm iNed'. Van Mil 'Nedi - Franco iPar' Langeweg «Ned> - De Boer iNed). Kuijf (Nedi - De Roode <Nedi De stand aan de kop na vijf ronden is 1 Sax 4.5 punt, 2 en 3 Lobron Chandler 4. 4 en 5 Timman Henley 3.5: 6 en 7 Van der Wiel Short 3 en 1 afgebr 8 en 9 Seirawan Hort 3 Van de Goolberg niet naar Helsinki UTRECHT (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) gaat op zoek naar een vervanger voor Toine van de Goolberg. Dinsdag heeft Van de Goolberg. de bondstrai- ner op sprint en horden, laten weten de Nederlandse atleten niet te willen begeleiden tijdens het toernooi om de wereldkampirenschappen. Van de Goolberg maakte zijn besluit bekend in brieven aan het bestuur en trai- ningscoordinator Herman Buuts. Van de Goolberg meent dat de Atle tiekunie van geringe waarde is voor de geselecteerde topatleten en dat het trainingsplan niet werkt. Als voor naamse schuldige wijst Van de Gool berg Buuts aan. Het bestuur van de KNAU. die de brief dinsdagavond behandelde, zegt de beslissing van Van de Goolberg te betreuren. Voor zitter De Beer „Van de Goolberg signaleert problemen in de samenwer king met Buuts Maar mijns inziens zijn er grotere problemen in de samen werking tussen Van de Goolberg en zijn affeten".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 17