Ajax legt nadruk op de continuïteit Theo Appeldoorn sprint naar negende overwinning VIER DA GEN WA CHTEN VOOR EEN UUR LIJDEN Wij kochten twee Franse kastelen. Voor U Braam naar Europees jeugdkampioenschap WUN PAK HUIS Maarten Ducrot op achterstand HARMSEN: ZONDER TITEL GEEN MAN OVERBOORD Lubberding: goed of fout STOPPER 'W EZ22U. Van Boeckel Verrassende nederlaag van Koen Stroo TIJDENS KERMISKOERS IN PHILLIPINE DINSDAG 19 JULI 1983 |PZC sport ADVERTENTIE i AMSTERDAM (GPD) Ajax richt zich op de toekomst Continuiteit is door het bestuur van de Amsterdammers verheven boven de noodzaak het nieuwe voetbalseizoen af te sluiten met weer een landstitel. Of zoals Ajax-praeses Ton Harmsen bij de perspresentatie van „zijn" ploeg opmerkte: „Als we geen kampioen worden, is er geen man over boord". De opmerking van Harmsen kwam vijftien spelers voor mijn selectie be- voor trainer Aad de Mos als een schikbaar. Er hoeft maar weinig te geschenk uit de hemel. Het vertrek gebeuren of ik kom in de problemen", van Piet Schrijvers «aanvankelijk De Rijswijkse oefenmeester heeft zo naar Edmonton, uiteindelijk PEC zijn bedenkingen over het presteren Zwolle). Soren Lerby iBayem Mun- in het nieuwe voetbalseizoen, vooral cheni, Wim Kieft (Pisa) en Johan Cruijff iFeyenoord) werd slechts ten dele ondervangen Ajax haalde Ro nald Koeman bij FC Groningen weg en Felix Gasselich by Austria Wien De Mos: ..Daarmee heb ik slechts nu hij is aangewezen op de jeugd. „Begrijp mij niet verkeerd", aldus De Mos, ..ik heb alle vertrouwen in de jeugdspelers en ik ben het eens met voorzitter Harmsen dat je niet tot iedere prijs moet proberen om spelers maar als er in de Tour de France een Belg. een Fransman en een Spanjaard op kop liggen, op ruim 2 minuten gevolgd door een groepje achtervolgers waar in een Australiër, een Colum- biaan, een Zwitser, een Schot en een Deen rijden, die weer zeven minuten voorsprong hebben op het grote peloton waarin alle Nederlanders zitten... dan is mijn belangstelling voor die etappe van die toch o zo beroem de Tour de France nul komma nul nul één. Als die Belg die op kop lag maar één oor had, net als Vincent van Gogh, of maar één arm, net als admiraal Nel son. of maar één been, net als Sarah Bernhardt, dan zou ik tot aan de finish mijn ogen uit blij ven kijken, maar als het gewoon een stelletje ongeregelde buiten landers zijn is mijn interesse tot een minimum geslonken. Gelukkig kon ik zondagmiddag aan de finish met optimale be langstelling blijven kijken. Op kop lagen immers Henk Lubber ding en Michel Laurent. Laurent weigerde de laatste kilometers kop te doen. dat vonden ivij, in Nederland, een typisch voor beeld van misselijk Frans ge drag, maar zg m Frankrijk von den dat waarschijnlijk heel wijs en slim. met name tegenover een Hollander Ik wou toen dat Lub berding zou winnen, niet omdat hij mij zo geweldig aanspreekt als legende, maar domweg om dat hij een landgenoot is. Dat telt. in de sport. Als in de jaren van Arie van Vliet en Jan Derk- sen wist hij, door even in te houden in een bocht, de kop aan Michel Laurent over te doen zo dat hij in diens slipstream naar de finish zou kunnen freewhee len, maar even later had Lau rent hem toch weer de kop opge drongen. „Stupid boy.'", dacht ik. Toen kwam de lange eind spurt. vlak larigs het publiek ter rechterzijde van de weg. vlak langs de Franse politiemannen die maar nauwelijks terug leken nico scheepmaker te willen wijken, en jawel, daar kwam Laurent al langszij, aan de binnenkant, Lubberding liet hem nu wel erg weinig ruimte, en opeens. splash'.' vrroeng boem'.!, de fiets van Laurent haakte achter zo'n uitstekende poot van een dranghek, Laurent viel, de fiets werd weggeslingerd alsof we naar een autorace ke ken. en niemand in de Neder landse huiskamers rees ver heugd overeind toen Lubberding als eerste de meet passeerde. Even later legde hij uit i hij ten onrechte door de jury gediskwalificeerd. althans achteruit gezet was. Laurent had ook LINKS voorbij kunnen gaan. hij HOEFDE hem toch met de ruimte te geven. Laurent was niet verder gekomen dan zijn achterwiel, anders was hij zelj ook wel geraakt door fiets oj renner.. Henk Lubberding VER TELDE dat allemaal wel. maar we ZAGEN intussen hoe Lau rent, gewond, zijn verhaal ver telde aan een Franse verslagge ver. ZIJN lezing kregen we he laas niet in de directe uitzending van zondagmiddag. Maar om 7 uur 's avonds kwam Studio Sport weer terug, dan zouden we Laurents commentaar ongetwij feld horen Maar nee Vreemd En wat vond Peter Post ervan9 We kregen het niet te horen En wat vonden andere renners van deze wielertechnische kwestie, er moeten bij zo'n finishplaals toch een heleboel wielrenners en oud-wielrenners rondlopen, zou je zo denken We kregen het niet te horen. Laurent werd uiteinde lijk door de Tsaar van de Tour tot winnaar verklaard en Lub berding werd tweede, met be houd van zijn tijd, Betekent dat. dat Lubberding eigenlijk gelijk had. maar net niet gelijk ge noeg? Ik had hel graag, van deze of gene. willen horen, maar als journalistiek instituut liet Studio Sport ons zondag deer lijk in de steek. Alleen de beelden waren prima in orde. met die wegspattende fletse AMSTERDAM Ronald Koeman schudt de hand van F Gasselich. In het midden Ajax-trainer Ade Mos. RKoeman en F. Gasselich zijn de twee nieuwe spelers van Ajax. De andere nieuwelingen zijn 'van eigen kweek'. Koeman komt van de FC Groningen, Gasselich van Austria Wien. MIDDELBURG De I5-jarige zwem mer Patrick Braam van het Middel burgse Luctor heeft, zoals vorige week reeds werd aangekondigd, een plaats veroverd in de Nederlandse selectie voor de Europese jeugdkam pioenschappen zwemmen, die vanaf zondag tot en met 29 juli in het Franse Mulhousen worden gehouden. De Luctorzwemmer dankt zijn verkie zing aan de uitstekende tijden op zijn specialiteit, de schoolslag Vorige week werd hij kampioen op de 100 meter schoolslag, dit weekeinde op de 200 meter, in de jaargang 1968 Met zijn tijd van 2.37.23 verbeterde hij het Zeeuws record van clubgenoot Willem Jan Knoester (2.37.38), terwijl Braam zelf houder was van het aspirantenre cord (2.37.90). In de jaargangfinale zwom Patrick Braam een tijd van 2.37.35. Willem Jan Knoester bezette in de herenfinale een elfde plaats met een tijd van 2.40.86. In de B-all-in-finale realiseerde de Middelburger een tijd van 2.39.42. Zusje Arlette Knoester bereikte in de finale van de 100 meter schoolslag jaargang 1971 een vijfde plaats in een tijd van 1.24.24 De andere telgen van de familie Knoes ter. Ariene en Marleen, konden we gens een zomergriepje met starten op de NK. Rianne Geervliet van Luctor werd zesde op de 100 meter rugslag in de jaargang 1970 in een tijd van 1.13.43 Rob Geervliet werd elfde op de 100 meter rugslag in 62.60. hetgeen hem een plaats in de B-finale opleverde, waarin hij 63.90 liet afdrukken De Luctorploeg kwam ook uit op de vier maal 100 meter wisselslagestafette en daarin lieten Rob Geervliet, Patrick Braam, Willem Jan Knoester en Leon Verhage de nieuwe Zeeuwse record tijd van 4.15.8 afdrukken De oude recordtijd was 4.17.7. De Middelburg se ploeg werd elfde in het eindklasse ment. die elders het dubbele kunnen verdie nen. vast te houden Maar we hebben natuurlijk, hoe je het ook wendt of keert, de nodige kwaliteit op het veld verloren". Tegen die achtergrond klinken de opmerkingen van penningmeester Lou Bartels en Ton Harmsen over de begrote toeschouwersaantallen we zensvreemd. Harmsen „We gaan er van uit dat we komend seizoen op een gemiddelde van 12.000 tot 13.000 toe schouwers zullen uitkomen per wed strijd. de beker- en Europa-Cupwed strijden niet meegerekend". Inmiddels zijn populaire publiek- sspelers als Lerby. Schrijvers. Kieft en Cruijff verkocht. Ton Harmsen gelooft niet dat die kwalitatieve ver mindering van het spelerspotentieel negatief zal uitwerken op de bezoe kersaantallen. „We hebben Koeman, voor mij de transfer van het jaar. We hebben Felix Gasselich. een links benige voetballer. Het zijn nieuwe gezichten, die nieuwe toeschouwers zullen trekken". Dat Harmsen de plank niet misslaat blijkt uit het inmiddels verkochte aantal seizoen kaarten. Slechts 79 minder dan vorig jaar om deze tijd. Het beleid van het bestuur van Ajax is erop gericht dat de Amsterdamse club ook in het jaar 2000 een club van faam zal zijn Daarin past de aanvul ling vanuit de jeugd, die dit jaar wordt doorgevoerd in de personen van Ed win Bakker, Ronald Panhuis, Stanley Menzo en Winny Haatrecht. Cruyff Feyenoord heeft maandagavond voor 90Ö0 toeschouwers een vriendschap pelijke wedstrijd tegen amateur hoofdklasser Drachten met 5-0 (2-0) gewonnen. De doelpunten werden ge maakt door Jeliazkov (twee) voor rust en Houtman (drie) in de tweede helft. Cruijff had een belangrijk aan deel in de voorbereiding van de tref fers. De 2500 toeschouwers in Valther- mond zagen de plaatselijke eerste klasser met 0-16 (0-7) verliezen van Ajax, dat vorig jaar in zijn oefencam pagne tot de score van 23-2 kwam. De Oostenrijker Felix Gasselich maakte het eerste doelpunt, daarna volgden nog treffers van Van Basten (7), Olsen (3). Vanenburg (2), Rijkaard. Boeve en Mölby. BORDEAUX-'tls overal uitvoerig beschreven: 1982 is een erg goed wijnjaar. Vooral de rode Bordeaux van de kleinere kastelenis uitzonderlijk van kwaliteit. JAC.HERMANS WIJNPAKHUIS vond twee van die kastelen met prachtige wijnen: CHATEAU DU PORT 1982 Appellationd'Origine Bordeaux Controlée perfles 495 CHATEAU LES RUATS1982 Appellationd'Origine Bordeaux Controlée perfles 495 Chateau du Port en Chateau Les Ruats. Wij kochten van deze chateaux de gehele oogst 1982! Daarom hoeft deze perfecte wijn toch niet veel meer dan vier gulden per fles te kosten. Overigens zijn beide wijnen al goed op dronk Mfjpeiiduunu v^rigme Duiueau* 6flessen^)|^J99 appellation a urigme Durueaux uoiuiup 6flessen jJ^J99F ALTIJD IETS GOEDS ONDER DE KURK VastóókbijUinde buurt! HILVERSUM iANP) Het optreden van Huub van Boeckel in het enkel spel van de open Nederlandse titel strijd is alweer verleden tijd De 23- jarige Hagenaar, 246e op de wereld ranglijst, had maandag tegen de hon derd plaatsen hoger zetelende West duitser Andreas Maurer kansen ge noeg op de overwinning. Van Boeckel bleek de weelde van een riante voor sprong echter met te kunnen verdra gen en verloor na 1 uur en 38 minuten in twee sets. 5-7. 4-6 KUSEL iSID) De langste etappe van de Ronde van Rijnland-Palts, de rit over 196 km van Herxheim naar Kusel, heeft het klassement van het weekeinde ongeschonden gelaten. De Oostduitse sprinttrocf Olaf Ludwig was de snelste man uit een kopgroep van 28 renners, die het peloton op dertien minuten of meer had gereden. Uit de eerste groep sprintte Nico Verhoeven naar de derde en Bert Wekema naar de vierde plaats. De Tsjechoslowaak Milan Jurco bleef leider in het klassement. De uitslag van de zesde etappe is 1 Ludwig 1 ODD 196 km van Herxheim naar Kusel in 4 uur 46 minuten en 17 seconden; 2 Muller iWDli. 3 Verhoeven (Ned); 4 Wekema iNed) 5 Klasa (Tsj>. 6 Radtke (ODIi, 7 Kozarek (Tsj). 8 Imboden (Zwi); 9 Rottier (WDli; 10 Maurer (Zwi). allen dezelfde tijd als Ludwig. 38 Theuntsse (Nedi op 13 minuten en 7 seconden, 42 Daams (Ned), 48 Ducrot (Ned); 57 Boom (Ned), zelfde tijd als Theunisse MIDDELBURG In afwachting van het B-toernooi, dat donderdag van start gaat, is het vierde Macneblus- scherstennistoernooi in Middelburg gisteren losgebarsten met partijen in de C- en D-klasse. In het C-enkel deed zich daarbij al een verrassing voor. De als derde geplaatste Vlissinger Koen Stroo (De Schelde) verloor in de eerste ronde van Paul van Doorn uit Amersfoort: 7-5, 6-4. Mark Duncker uit Vianen presenteer de zich als kansrijke outsider in het heren enkelspel iC-categorie» door achtereenvolgens de Middelburgei Ron Vroegop (1-6. 6-0. 6-4) en Andr Goedegebure van de tennisvereniging Duiveland (6-1. 6-3uit te schakelen Goedegebure was vorig jaar winnaar van het D-enkel in Middelburg Elmo Wieland (als eerste geplaatst in het D-enkel) won zijn eerste partij van R Kuiper uit Souburg. 6-1,6-2. Bertus Bleyi (tv Duiveland) verraste in deze categorie met een overtuigende 6-0. 6-0-zege op Ferdi Dolk uit Domburg Bij de dames in het D-enkel zijn inmiddels zes kwartfinalisten bekend de Zeeuwse kampioene Els Ars (Ove- zande). Branka van de Wouw uit Nederweert. Hennie Pol uit Vhssm- gen. Anne-Mari Cox uit Son, Joyce Scholten uit Goes en Ester Zwaan uit Son Het algemeen klassement na de zcsck etappe is: 1 Jurco (Tsj) 22 uur 54 minuten en 11 seconden, 2 Radtke (ODIi op 4 seconden. 3 Hilse (WD1) op 0 44, 4 Wyder (Zwi) op 0 46: 5 Drogan (ODD op 1 57, 6 Petermann (OD1) (Zwi) op 2.36. 9 Skoda (Tsji op 2,46. 10 Lótzsch 1ODI1 op 5.40. 14 Nico Verhoeven op 11 39, 19 Maarten Ducrot op 14.57, 20 Bert Wekema op 15 57, 42 Gert-Jan Theu- op 32 58; 50 Hans Daams op 35*14. 54 op 2.16. 7 Rottier (WD1) op 2.18; 8 Traxler Hans Boom op 40.11. 'Door Rob van den Dobbelsteen 1 ALPE D'HUEZ Vier dagen wach ten op een half uur wielrennen. Komt men eigenlijk wel voor de renners, of vormen ze slechts een aanleiding? Je gaat toch niet vijf dagen lang op een in de zon trillen de Alpentop staan om een uurtje zwetende coureurs aan je voorbij te zien trekken? Als ik een dag voor de grote dag naar boven fiets, is de dertien kiiometer tussen Bourg d'Oisans en l'Alpe d'Huez herscha pen in de langste camping Ier we reld. Geen parkeerplaats, geen in- hammetje is onbezet. Overal wap pert het doek van tenten, parasols en windschermen in het briesje, dat vriendelijk van de bergtoppen valt. Je zou haast denken dat men zich verveelt, want ik word toegejuicht als ware ik Joop Zoetemelk in de gele trui Water wordt me van alle kanten aangeboden en in bocht acht trekt iemand zelfs de kraag van mijn shirt met een ruk naar achteren om er vervolgens een hal ve liter in te laten kolken. Hier op de in de zon stovende Alpentop is het passeren van toeristische fietsers zo'n beetje het enige vermaak dat men heeft, maar tochtoch zoch ten op donderdag de eerste wieier- liefhebbers naar de mooiste plekjes. Nederlandse wielerlielhebbers ove rigens. De Tour de France in Alpe d'Huez is een volslagen Hollandse aangelegenheid geworden. Hier spreekt men Hollands, hier schalt de stem van André Hazes over de Alpenweiden, hier schenkt men Heineken of Amstel en op het asfalt gekraste aanmoedigingen wijzen op Hollandse inbreng. De eerste Nederlander die zich een plaats langs de stinkend smeltende asfalguirlande naar de Alpe d'Huez heeft gezocht, moet zo'n beetje Frans Simons uit Zundert zijn ge weest Donderdag al liet hij zijn in uitbundig paars getatoueerde dub beldeksbus voor een bedrag van tweeduizend Franse francs naar bo ven slepen. Het ontbrak het van elf bedden, een badkamer, een salon en een fietsenwerkplaats voorziene ge vaarte aan voldoende motorvermo gen om op eigen kracht de gemeen stijgende hellingen tc overwinnen. Frans staat prachtig, net als die supporters van Johan van der Vel de, die vrijdagochtend arriveerden, vergezeld van vierhonderd flesjes bier. waarvan er nu honderdvijftig leeg op de muur van het kerkhof van Huez zijn geplaatst. Het grote lijden, daar houden wie lerlielhebbers ten zeerste van Ren ners die kotsend over de streep kunnen komen, dat zijn pas de ware coureurs Lubberding scoort in deze categorie hoog, iedereen is het er over eens dat er maar weinig wiel renners zo machtig mooi kunnen lijden als „Lub". Als er dan ook een paar Fransen het wagen „Lubber ding" op de weg te schrijven, met daaronder een pijl, die naar de afgrond wijst, dreigt er even een knokpartij. Een mevrouw legt mij geduldig uit dat de renners steeds „poesjes" roepen. „Poesje?" Mevrouw: „Ja poesjes, dat betekent dat we moe ten duwen. Poesjes, poesjes dat is Frans voor duwen". Men doet wat de renners zeggen. Geen water als ze dat niet willen hele plastic flessen vol als ze er om vragen. Gieters staan vol met water, per zikken zijn van hun velletje ont daan, gympies zijn aangetrokken om de renners zo lang mogelijk te kunnen duwen. Een man trots: „Het mag ze aan niks ontbreken", De ploeg waarmee ik onder auspi ciën van de Koninklijke Nederland se Wielren Unie naar l'Alpe d'Huez ben gefietst, blijft boven bij de finish. Een paar opperen nog even het idee een stukje naar beneden te fietsen om daar een strategisch ver antwoorde plek uit te kiezen, maar ze worden hartelijk uitgelachen Alsof er al niet genoeg is gefietst. Na de laaiende zon boven de Ardennen in de broeiende hitte door de Jura en in de oven van de Alpen. Het was een zware tocht geweest, Een paar hadden zich zelfs afge vraagd waarom ze niet met hun „kont aan het strand" lagen, want ze hadden tenslotte vakantie. Piet Rentmeester, oud-prof en nog altijd gek van fietsen, nadat hij „steen- dood" in Alpe d'Huez was gearri veerd „Voor die jonge snuiters ging het misschien allemaal prima, maar nu begin ik toch te merken dat ik een ouwe lui word. Een colletje op een dag kan nog, maar twee. Gerrie Knetemann zou zeggen ik ben uit gewoond". Eten en drinken, daar ging het vooral om, waarbij dan nog de na druk op het drinken kwam te liggen naarmate de tocht langer duurde Een van de deelnemers „Je mag natuurlijk niet klagen over het mooie weer. maar een beetje koude had ook wel gekund. Ik snap niet hoe die beroepsrenners dat kunnen volhouden. Wij deden twee cols op een dag en dat was al verschrikke lijk zij moesten er vandaag ach: doen. Dat zou toch eigenlijk verbo den moeten worden" Flesjes wer den knallend opengetrokken en het „Winnen. Winnen" stuiterde langs de bergwanden. Volgend jaar ko men ze weer allemaal... PHILIPPINE - Theo Appeldoorn slaat bijna geen enkele Zeeuwse wie lerwedstrijd over. Niet zo nnhrgrij- pelijk. Immers, van de negen over winningen die de Rooscndaalse ex- prof dit seizoen al binnen haalde kwam een groot deel tot stand in de Zeeuwse amatcurwedstrijden. „Je weet zo ongeveer wie er aan de start slaan, en daar kun je je koers op instellen", verklaarde Appeldoorn gisteren na zijn zege in het kermiscri- terium van Philippine. Theo Appeldoorn bleek de zaken juist ingeschat te hebben. Gemakkelijk was dat overigens allerminst. Vanaf de eerste meters gingen, naar goed gebruik, ook nu weer een paar renners op stap voor een vroeg avontuur. En het duo Hoondert.-Van Nijnatten leg de er direct aardig de zweep over. Die tandem pakte in minder dan geen tijd eenhalve minuut, een voorsprong die dwong tot serieus reageren Patrick van Passc-1. Rlnus Verboom. Kees Vleugel cn Kees de Nooyer vormden een eerste kwartet achtervolgers dat vervolgens werd afgelost door Rob Bijvank. De Nooyer (opnieuw). Henny Rovers en de Engelsman Newton Toen ook Toon van der Steen, de winnaar van de wedstrijd in Poort vliet, zich met de wedstrijd wilde gaan bemoeien werd de kopgroep weer op geslokt. Hoondert van Van Nijnatten konden na die schermutselingen ech ter nog een tijdje in de premiepot graaien. Maar die twee pogingen om de vluch ters te pakken hadden de vaart 111 het peloton toch aanmerkelijk de hoogte ingejaagd. En toen Appeldoorn. Rovers. Huub Kools en Ed Newton weer aangingen en Bijvank en Hage erin slaagden aan te pikken besefte men vuuidiin dat er een zestal op komst was dat de wedstrijd naar een bpslissende ontknoping wilde voeren. Hoondert was nog wel zo kien om de leiderspnjs in te palmen, maar hij liet zich daarna met zijn vluchtmaat inlo pen De wedstrijd werd vervolgd met een kopgroep van acht man. In de versla gen groep weerden De Nooyer cn Van der Steen zich als duivels in een wijwatervat. Maar waar de Nooyer er niet in slaagde nog in de spits te geraken, lukte dat slimme Toontje van der Steen wel. Hij liet De Nooyer eerst uitrazen, demarreerde meteen daarna en nam een sterk rijdende Krijn van der Bont in éen lange rush mee naar de koplopers. Dat tiental bleef niet lang compleet. Theo Appeldoorn had maar een paar ronden nodig om te zien dat Van der Steen en Hoondert elkaar het licht in de ogen nauwelijks gunden. Appel doorn sprong. Nap Hage zette zich aan zijn wiel en voor de rest besefte wat er met Hoondert en Van der Steen aan de hand was had de Brabants- Zeeuwse combinatie een gat geslagen, groot genoeg om het tot de eindstreep vol te houden. En in de laatste lijn naar de finish kwam Hage slechts tot aan het achterwiel van Appeldoorn. Junioren Bij de junioren die de opening voor hun rekening namen, was de tweede vluchtpoging raak Conno van de Sande. Ton Akkermans. Ronny de Jonge en Rene Meijers waren de eer ste onruststokers, kregen het hele pak op hun nek toen vijf man aansloten en hielden het daarna voor gezien De tweede jump had meer inhoud. Met Akkermans. Ad van de Lmdeloof. Ronny de Jonge, Rob Roos en Peter Bol kwam een sterk vijftal aan het bewind. Niemand liet zich bidden om een kloof te slaan die. ondanks de felle reacties in de groep. 111 minder dat tien kilometer naai- ruim een minuut uitgroeide. Daarna was het alleen zaak het tempo zo aan te houden dat niemand uit de achterhoede terug kon komen. Dat teamwork paste voorbeeldig in el kaar. spatte enkel in de slotkilome- ters uiteen. Ronny de Jonge sprong in de voorlaatste ronde, hield lang stand, maar werd door Roos gecoun terd. En toen die even stil viel schoot Patrick Bol als een raket langs dat tweetal heen en winnend naar de streep.b Uitslagen Amateurs 1Theo Appeldoorn 80 km in 1.54 10, 2 Nap Hage St -Maartens dijk, 3 Henny Rovers Roosendaal, 4 op 20 sec Huub Kools Baarle Nassau, 5 Rob Bijvank Sas van Gent 6. op 35 sec. Edward Newton (Eng). 7 René van Nijnatten St - Willebrord. 8 Krijn van der Bent Hoek op 45 sec 9 op i 10 min Peter Hoondert Hemkenszand. 10 Van der Steen Bruinisse. 11 op 1 30 min Dirk Uyl Poortvliet. 12 Patricvk van Passel Sluiskil; 13 Ko Blok Wemeldinge. 14 op 2 50 min Wil Aanraad Roosendaal. 15 René van Hooydonk Roo sendaal. 16 Hans Lambregt Etten-Leur. 17 Kees de Nooyer Aagtekerke, 18. Leo de Jonge Lewedorp, 20. Jaco St.-Nicolaas Dor drecht. Junioren: 1 Patrick Bol Hoeven. 65 km in 1.40 10 2 Rod Roos (Udcn), 3 Tonnie Akkermans Zevenbergen. 4 André van de Lindeloof lEtten-Leuri. 5. Ronnie de Jonge, 6 op 1 minuut René Meyers. 7. R Ippel). 8 E Nieuwenhuyzen, 9 K Zagers Standaard- buiten. 10 MArcel Gunst Yerseko 11 A Francke, 12 Maria Rammeloo 13 C. van Rijen toeven 1. 14 P van Klundert Hooger- heide. 15 J Nieuwkoop Roosendaal. 16 Willem-Jan van Loenhout 17 Ronald van Nijnatten 1 Hoeven 1 18 E Rowe iEng 19, R Koornstra, 20 Erik van Ginneken V Terwijl Nap Hage 'links verwoede pogingen doet om langszij te komenJ Theo Appeldoorn als eerste over de finishlijn in Philippine.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 20