biedende tourdirecteur smoort staking in kiem Henk Lubberding snelt naar zege dankzij wonderbaarlijke genezing Oosterbosch staakt kokhalzend strijd Doping Zoetemelk een grensgeval VRIJDAG 15 JULI 1983 ai (Door Peter Heerkens) AURILLAC De emoties over het dopingvraagstuk zijn in het peloton van Tour-renners zo boog opgelaaid dat tijdens de eerste kilometers van de 13e etappe een staking is gtorganiseerd, maar die mislukte. Gebrek aan eensgezindheid brak de actievoerders op. Bovendien greep Ronde-directeur Felix Lévitan in met een sensationeel dreigement: 'ii „Wanneer er aan deze wanvertoning geen einde komt", riep hij met overslaande stem in de '5 microfoon via Radio-Tour, ..dan eindigt hier de Ronde van Frankrijk 1983". .Wanneer hel peloton zo demonstra- Dus demarreerde Theo de Rooy bij aef langzaam was blijven rijden, had het zien van een aankondiging dat er X de hele boel platgegooid Natuur- bij een super-premicsprint 4000 iijk zou dat tot enorme problemen francs te verdienen viel. Hij werd hebben geleld, maar die had ik wel vanwege die inbreuk op de actie opgelost. Het heeft echt niet veel furieus achterna gezeten door Pierre gescheeld ol deze Tour zou zijn afge- Bazzo, ploeggenoot van Joop Zoete- ïast", aldus Lévitan. melk en deze week ook betrapt op Het moment voor een zwaar protest dopinggebruik. De Rooy: „Hij deed leek rijp toen bij de start in Roquefort een groot deel van het wielervolk zich csnig in de war toonde door alle (iopingtrammelant van de laatste da- een vier renners positief bevonden en het gerucht dat binnenkort nog tien hamen bekend worden. De al jaren turende discussie over wat in de ogen ;sn de renners een heksenjacht is. 'neeg nieuw leven ingeblazen Theo- neên over de oneerlijkheid van de '^controles stapelden zich hoog op aast die over de onnozelheid waarop men in de val kan lopen. In dat 'jjiumoer zag Patrick Clerc (een van de k vier betrapten) zijn kans schoon. Na T afloop ontkende hij heftig („oh-la- ™a,.wat gemeen") de initiatiefnemer van de stakingsactie te zijn geweest, :iü naar Joop Zoetemelk wist het heel zeker „Het liep via Clerc. Die is kort aade start de ploegen langs gegaan" )bi deze manier doe je meer kwaad dan goed" Dat vond ook Lucien van Impe die tot woede van de actievoerders was weg gesprongen op de tweede beklim ming. Van Impe: ..Meteen toen ik ervan hoorde heb ik mijn renners laten weten dat ik met die onzin met mee wilde doen. Want dat was het onzin Een schande voor ons beroeps- rennersvak. Ten eerste is dit geen vreemd tegen me dat ik even hard zaak van de Tour. maar van de mter- begon terug te schreeuwen. Toen ik nationale bond en ten tweede doe je riep: donder op anabool, heb ik ver- niet zo iets onbehouwens Ik heb ook der geen last meer van hem gehad", mijn bezwaren tegen die dopingaffai- Ook Joop Zoetemelk bevond zich res, maar die moetje niet zo oplossen, onder de tegenstanders. „Dit pro- Met een staking hadden we ons bela- bleem moet je niet met zo'n actie chelijk gemaakt. De mensen zouden oplossen, maar aan de vergadertafel gezegd hebben: kijk ze nou toch. dat met de officials van de bonden Op stelletje drogeurs.. Opspraak De naam van Clerc als aanstichter kram niet vreemd voor Na de Tour van vorig jaar raakte hij in opspraak ;oen hij samen met Hinault, Bernau- r™ deau en Vallet een dopingcontrole wigerde na een criterium in Callac :a fu clerc wederom betrokken is bij e: sn dopingzaak hebben de wieleroffi- r pais in de Tour laten weten dat ze op i varfde'FransebontUn ^de'zaak Het tempogeweld van de op kop rijdende Lubberding doet de Fransen Clerc middenen Linard naar adem snakken. Uac'. Wordt Clerc alsnog schuldig vonden, dan heeft dat consequen- s voor zijn positieve controle-uit slag in deze Tour omdat de vorige overtreding op twee weken na nog V ziet verjaard is. jp J)e voorwaardelijke schorsing wordt dan omgezet in een definitieve, wat nc betekent dat hij meteen uit de Tour Het peloton echter bleek niet eensge- Merkte Bernard Hinault vorig partoen het over de problematiek Tan de lastige verplaatsingen ging aiet op dat het vinden van solidari teit in de wielersport moeilijker is dan met een zandschepje naar water f1? roeken in de woestijn? Aanvankelijk zag het er goed uit voor ie actievoerders. Dat manifesteerde lachmet een actie van Gilbert Duclos- LassaUe die fel reageerde toen de Columbiaanse leider in het bergklas- ement, Patrocinio Jimenez, demar reerde. Hij reed er zo furieus achter tan dat- Felix Lévitan hem een emsti- a reprimande gaf. Hij deed dat via interne radio-circuit: „Mijnheer los-Lassalle moet iedereen zijn te figen kans laten rijden". De teleurstelling is van het gezicht van Bert Oosterbosch te lezen als hij begeleid door soigneur Ruud Bakker de Tour verlaat AURILLAC (GPD) Zelfs de langzaam-aan-actie kon Bert Oosterbosch niet redden. De tweevoudige ritwinnaar voelde zich slap als een vaatdoek en stapte gisterochtend in Roquefort-sur-Soulzon lijkbleek op de fiets. Verzorger Ruud Bakker gaf hem eten mee en wat drinken. Oosterbosch echter had de moed al opgegeven. Hij vertrok nog wel. reed in de staart van het peloton, maar hield het niet meer dan 25 kilometer vol. Wrijvend over zijn maag en kokhalzend stapte hij in de beklimming van de Cote de Montjaux af. Van de overwinning die zijn ploeggenoot Lubberding haalde hoorde hij in de bezemwagen, waarin hij de hele dag over het parkoers hobbelde. „Ik ben slap. Ik heb helemaal geen kracht", klaagde Oosterbosch voor het vertrek, „want ik heb al twee dagen niks gegeten en alles doet me zeer. Ik wil het nog proberen, maar De moraal was gering. Oosterbosch, die vorig jaar toen nog in de ploeg van Fred de Bruyne ook al voortijdig de Tour verliet, kon het niet opbrengen om de lijdensweg te vervolgen. „Ik voel niet wat hij voelt en niet iedereen kan evenveel verdragen", zet ritwinnaar Henk Lubberding over zijn onfortuinlijke ploegge noot „Ik heb Gerrie Knetemann wel eens meegemaakt toen hy met een broek vol stront Alpe d'Huez beklom. Die kon zichzelf helemaal uit elkaar trekken en als hij boven kwam dacht hij: het ergste is voor bij, nu alleen nog beter worden. Dat is zijn instelling. Nogmaals, ik zal niet zeggen dat het te vergelijken is, want wat er bij Bert aan man keert weet ik niet", aldus Lubber ding. Oosterbosch is de derde uitvaller van de Raleigh-ploeg. Eerder ver dwenen Jan Raas (in de vierde rit van Roubaix naar Le Havre) en Leo van Vliet (in de tiende etappe van Pau naar Bagneres-de-Luchon) van het strijdtoneel Behalve Ooster bosch raakte de Tour nog drie renners kwijt. Honderd meter eer der dan Oosterbosch stapte de Belg Nico Emonds af en later in de wedstrijd volgden Johan de Muynck (ex-winnaar van de Ronde van Italièi en diens landgenoot Roger de Cnijf. Er zijn nu nog 108 van de 140 gestarte renners in koers. TANDARTS VERLOST RENNER VAN VOORHOOEDSHOLTE-ONTSTEKING halbarrière Igs Daar snapte de donkere Fransman n ater niets van. Jimenez kon het ech- vk terwei uitleggen: „Hij begon tegen me teschreeuwen dat ik niet door mocht ssd lijden omdat ze een staking aan het ;tra (oorbereiden waren vanwege de do- oll plng-prohlemen Daar wist ik niets 12' tan. Ik reed alleen weg om punten te d pakken op het eerste bergje van de -J' tierde categorie". Om te voorkomen dat Jimenez door «taalbarrière verkeerde conclusies trekken, is bij het zien van dat Ufereel de Spanjaard Angel Arroyo de Columbiaan gereden om de ij JStuatie uit te leggen. Jimenez: „Hij tti dat ik me goed moest realiseren ütik als amateur bezig was de profs dwarsbomen. Wanneer je de ko- ;nde dagen geen grote problemen ofS "il krijgen, zei hij, zou ik er maar ophouden", En dat deed Jime- tai an. De opzet was dat het peloton tot a"-' «aan kwam en een minuut of vijf jjemonstratief naast de fiets halt zou MUden. Het mislukte omdat niet ie- toeen het ermee eens was. Peter Post M Bijvoorbeeld niet. Zo gauw hoorde hij Telix Lévitan over de situatie reppen <hij stuurde zijn ploegleiderswagen «ar voren om opdracht te geven met te doen. Post „Reglementen zijn som nageleefd te worden, dat geldt op? És ook voor de dopingcontroles. Ik os tod het zwaar misplaatst om zo te ii ageren Voor mij had Lévitan groot Sflk door te dreigen de Tour stop te Kien. Hij heeft heel goed laten zien B er eën baas is en wie die baas is. wet hij dat niet, dan maken ze er een puinhoop van". Door Peter de Jonge AURILLAC Nog altijd kan Henk Lubberding er niet over uit. Alsof hel een wonderbaarlijke genezing be treft. praat hij het hele jaar door al over de wijze waarop hij van zijn chronische voorhoofdsholte-onste- king af is gekomen: bij de tandarts. Gisteren, na zijn schitterende ri- toverwinning in de Tour, vertelde hij de 'successtory' opnieuw voor de in ternationale pers. Logisch, want zon der de tandheelkunde was de renner uit Voorst vrijwel zeker een tobber gebleven. Nu demonstreerde hij weer aardig op weg te zijn naar zijn oude niveau. „Maar", remde hij die opti mistische geluiden af, „voor het klas sement rijden, zoals in het verleden, doe ik nog niet. In het hooggebergte zal ik nog te kort komen. Misschien volgend jaar". Lubberding echter was al meer dan tevreden over zijn prestatie tussen Roquefort-sur-Soulzon, waar het pelo ton afscheid nam van de blauw gea derde schapekaas, en Aurillac. Hij rolde na een bizarre rit, waarin het peloton de nog steeds lijdende leider Pascal Simon met een „langzaam- aan-actie" wel heel erg behulpzaam was. als winnaar tevoorschijn uit een kopgroepje dat een maximale voor sprong van 17 minuten had op de grote groep. „Ondanks dat lage tem po van het peloton zie ik dit voor mezelf als een bewijs dat ik weer goed in vorm ben", betoogde Lubberding. „Vanaf het begin van het jaar voel ik dat de oude vorm terugkeert". Geen melk 14.7.83 13eRIT 200,5 km AURILLAC GG-g le Bex d'Yirac |Montsalvy Montsalvy .Si Cyprien sur-Dourdou LMarcillac Vallon Jodez ^ftPont de Salars Montjaux Sl.Rome deCernon Va) ROQUEFORT -SUR-S0ULZ0lu| Erelijst van Lubberding AURILLAC (GPD) De ritzegc in de Ronde van Frankrijk, gis teren in Aurillac, was de 35e profoverwinning van Henk Lubberding. Zijn carrière als beroepsrenner begon in 1977, toen hij debuteerde in de Ronde van Frankrijk. Een jaar latei- werd hij Nederlands kampioen, een titel die hij in 1979 prolon geerde, en verraste in de Tour de France met een achtste plaats in het eindklassement. Hij veroverde verder de witte trui voor de winnaar van het jongerenklassement en tevens werd hij in Pau ritwinnaar. Door problemen met zijn ge zondheid kon hij die grote belof te later niet inlossen, al won hij in 1980 wel de klassieker Gent- Wevelgem en opnieuw een Tour-etappe, ditmaal met aan komst in Luik. De erelijst van Lubberding luidt 1977: 2 overwinningen; 1978 4 overwinningen (Nederlands kampioen, Touretappe, rit in Ronde van Zwitserland): 1979: 7 overwinningen (waaronder Ne derlands kampioenschap, pro loog Ronde van Romandië en rit in de Ronde van Zwitserland 1980: 8 overwinningen (waaron der Gent-Wevelgem. rit in Ron de van de Middellandse Zee. Touretappe: 1981: 6 overwinnin gen (waaronder rit in Tirreno- Adriatico en Ronde van Zwitser land»; 1982 5 overwinningen (on der andere winnaar Ronde van Midden-Zeeland). 1983: 3 over winningen (winnaar Grote Prijs van Antibes, vierde etappe ron de van Romandie en ritzege m 13e etappe van de Tour de Fran ce), Jarenlang sukkelde hij met geirriteer- de luchtwegen, die uitmondden in een terugkerende voorhoofdsholte-ontste king. Lubberding liep van spreekka mer naar spreekkamer, tot hij eind 1982 belandde bij een tandheelkundi ge. Die ontdekte dat het gebit van de Raleigh-renner de wortel van alle kwaad was. Acht ..kanaalbehandelin gen" aan ontstoken wortelpunten wa ren er voor nodig om de schade te herstellen. En inderdaad verdwenen de problemen. Met homeopathische geneesmiddelen en een aangepast voedingsschema („geen melkproduk- ten, omdat die ongunstig zijn voor de slijmvliezen") begon Henk Lubber ding aan zijn zevende seizoen als beroepsrenner. „Mijn hele voorbereiding was in de war gestuurd. Die behandeling bij de tandarts wordt normaal gesproken over twee jaar uitgesmeerd, maar bij mij werd het in één winter gedaan. Ik heb dan ook bijna niet getraind en met een minimum aan kilometers in de benen ging ik in februari naar het trainingskamp in Bessèges. Daar voelde ik dat het, ondanks die weini ge kilometers, beter ging dan voor gaande jaren. Ik was opgelucht om dat ze de oorzaak van die klachten hadden gevonden en dat heeft me geweldig veel moraal gegeven", zei de Gelderlander. Daarom probeerde hij gisteren het doel te bereiken waarvoor hij naar de Tour kwam: een etappe winnen. Na 82 kilometer sprong hij weg met de voor malige Franse kampioen Regis Clère en diens landgenoot Hubert Linard. ploegmaat van gele-truidrager Pascal Simon. „Die ellendeling heeft niks uitgevoerd, daarom was ik ook blij dat hij er af moest en zo'n twee minuten achter ons raakte", zei Lub berding. Maar de Fransman kwam terug. Volgens Lubberding dankzij de lange stoet auto's die achter de koplo pers reed. Linarql wipte uit de wind van wagen naar wagen en haalde Lubberding kampt met plasprobleem Tivee uur had Henk Lubberding giste ren nodig om aan de verplichtingen van de dopingcontrole te voldoen, Twee uur lang zat hij in de caravan bij de finish, waar een arts en een jurylid tde Belg Jean Court) er op toezien dat de reglementen ivorden nageleefd. Lubberding had er proble men mee. Hij dronk liters water en ging zelfs met zijn voeten in de volle wasbak staan om de blaas tot actie te brengen. De „laatste twee streepjes' om de minimum hoeveelheid af te leveren, kreeg hij. toen pas in het flesje. zijn twee vluchtmakkers terug. „Toch was ik ook weer niet echt bang voor hem, want van de week hebben we nog samen een gaatje dichtgereden en toen zakte hij ook door het ijs" Niet echt bang Lubberding voelde eigenlijk al de hele dag dat het goed zat Het .stakende' peloton („Ze rijden elke dag in het begin toch rustig", merkte de ritwin naar op. alsof hij niets van die poging tot actie af wist) kwam hem van pas, evenals de samenstelling van het groepje. „Die Linard deed wel niets, maar van hem was ik niet echt bang En Clère werkte gewoon mee. Ik wist trouwens dat ik hem kon hebben op het eind. Tegen Jules de Wever had ik al een keer gezegd: „Als mijn benen zo goed blijven de rest van de dag, zijn ze verloren". Bij hel binnenrijden van Aurillac maakte Lubberding zich los. Hij be haalde zijn op een na mooiste („Gent- Wevelgem staat nog altijd boven aan") zege uit zijn carrière. „Ik ben nu op de weg terug. Deze ritzege is een eerste stap. Onderweg zag ik dat mijn voorsprong z groot was dat ik nog vóór Peter Winnen en Johan van der Velde zou komen in het algemeen klassement. Maar we verloren op het laatst nog vijf minuten. Trouwens, ook al was dat niet gebeurd, dan zou ik nooit voor een goed klassement zijn gaan rijden. Daar hen ik nog niet aan toe". achtervolging op het leidende drietal inzette, deed echter een situatie ont staan die opnieuw uiterst gunstig was voor leider Pascal Simon Met veel voor zijn koppositie ongevaarlijke renners uit verschillende formaties in de spits hoefde hij geen aanvallen van favorieten te verwachten en was het voldoende om in het peloton wat tempo te maken Een ongekende vriendelijkheid, op een dag waarvan hij 's morgens zei „heel erg bang te zijn'. Nu kwam hij daar. geholpen door de omstandighe den, goed door. Tour op radio en tv Nederland 2. België 1 en Beigie- Frans 15.50 uur rechtstreeks ver slag van de étappe Aurillac-Is- soire. Nederland '2: 18.15 uur sa menvatting van de vandaag ver reden rit. Radio Hilversum 1 14 02-17 00 uur Radio Tour de France. Etappeklassement 1. Lubberding (Ned. Post) 210 kilometer in 6 uur en 6 seconden (gemiddelde snelheid 33,490 km/uur) 2 Linard (Fra, Berland) op 30 seconden 3. Clerc (Fra, Danguillaume) op 34 secon den 4. Lammerts (Ned, Post) op 7.26 n 5. Leleu (Fra, Boishardy) z.t G. Van der Poel (Ned, De Bruyne) z.t, 7. Didier (Lux, Guimard) z.t 8. Vanoverschelde (Fra Crepel) zt. 9. Jan Wijnants iBel. Jossart) z.t. 10. Bazzo iFra. Danguillaume) z.t. 11 Kelly der. De Gribaldy) op 12.44 12, Anderson (Aus. Berland) z.t. 13 Van der Velde (Ned. Post) z.t. 14. Pirard (Ned. Poggialil z.t. 15 Haehedooren iBel. De Kimpei zt. 16 Fignon'Fra. Guimard) z t 17. Winnen (Ned. Post) z.t. 18 Gallopin iFra Crepel) z.t. 19 Seznec (Fra. Boishardyi z t, 20 Roche (Ier. Berland) z.t. 24. De Rooy (Ned. Post) op 12.44 27. Veldscholten (Ned. Post) z.t. 33. Simon (Fra, Berland) z.t. 38. De Keulenaer (Bel. Post) z.t 52. Van Houwelingen (Ned, Jossart) z.t. 57. Zoetemelk (Ned. Danguillaume) z.t, 79. Manders (Ned. De Bruyne) op 12.56 108. en laatste De Wilde (Belg. Crepel) op 30.33 Opgegeven Oosterbosch (Ned, Post). De Muynck (Bel, Crepeli, Emonds (Bel. De Bruyne) en De Cnijf (Bei. Jossart). Algemeen klassement 1 Simon (Fra, Berland» 66 uur 34 minu ten en 25 secondea 2 Fignon (Fra. Guimard) op 4 14 minu- 3. Kelly (Ier, De Gribaldy) op 5.33 4. Bemaudeau (Fra. Boishardy) op 5 34 5. Delgado (Spa, Echevarri) op 6.42 6. Michaud (Fra. Danguillaume) op 7 16 7 Madiot (Fra, Guimard) op 7 28 8. Alhan (Fra. Crepel) op 9.09 9 Agostlnho (Por. De Gribaldy) op 9.19 10 Anderson (Aus. Berland) op 9.19 11. Arroyo (Spa. Echevarri) op 9.34 12. Van der Velde (Ned, Post) op 9.59 13. Winnen (Ned. Post) op 10.18 14. Boyer (VS. De Gribaldyi op 10.34 15. Van Impe (Bel. Poggialil op 11.16 16. Grezet (Zwl. De Gribaldy) op 11 17 17. Roche der. Berland) op 12.07 18 Andersen (Den, Danguillaumei op 13.36 19. Lubberding iNcd, Post) op 13.38 20. Criquielon (Bel. De Kimpei op 14 13 27. Zoetemelk (Ned, Danguillaume) op 20.06 minuten 39. De Rooy (Ned. Posti op 31.45 44. Veldscholten (Ned, Posti op 36.12 48. Pirard (Ned. Poggiali) op 38.44 51. Van der Poel (Ned, De Bruvne) op 40.07 81. Van Houwelingen (Ned, Jossart) op 1.06.46 82. Lammerts (Ned, Post) op 1.07.55 98. Manders (Ned. De Bruyne) op 1.15.57 96. De Keulenaer (Bel. Post) 1.22.20 108. en laatste Russenberger (Zwi, Glrard) op 2.10 57 Jongeren klassement 1 Fignon (Fra. Guimard) 66 uur 38 minuten en 39 seconden. 2 Delgado (Spa. Echevarri' op 2 28 minuten. 3 Arroyo iSpa. Echevarrn op 5 20.4 Grezet (Zwi. De Gribaldy) op 7.03. 5 Roche (Ier, Berland) op 7.53 Berg klassement 1 Millar (GBr. Berland) 89 punten: 2 Jlmi- nez(Col) 87. 3 Van Impe (Bel. Poggiali) 66, 4 Delgado (Spa, Echevarri) 66, 5 Corredor i (Col) 39, 6 Lubberding (Ned, Post) 32 Ploegen klassement Opwinding De dertiende etappe op de veertiende juli. de nationale feestdag in Frank rijk. werd een heel bijzondere De slow-motion van de eerste uren zorg de voor opwinding in de volgerskara- vaan. De zeven-mansformatie met on der anderen Johan Lammerts en Adrie van der Poel i„Puur toeval dat ik daar bij zat") die uiteindelijk de wm&m Peter Post zelf wisselt razendsnel een wiel, nadat Johan van der Velde lek gereden is. KEULEN tSlDi Indien Joop Zoetemelk de waarheid spreekt, en in de tour in zijn urine minimale sporen worden gevonden van maanden eerder gebruikt Nandrolon. dan beweegt zijn geval zich op de grens van doping-gebruik. Ik had bij mezelf te rade moeten gaan of ik hem aangeklaagd had". Dat is de mening van dr Manfred Donike, wellicht de beroemdste doping-expert in Europa Donike. vroeger zelf actief wielrenner en deelnemer aan de Ronde van Frankrijk, wordt in zijn verklaring gesteund door zijn vroegere assistent en huidige ploegarts van de Peugeot-stal. Josef Assenmacher. De op Corsica wonende Assenmacher laat er geen twijfel over bestaan, dat het huidige wielerprogramma het dopinggebruik stimuleert ..Zonder hel gebruik van anabolica en hormonen zouden de meeste beroepsrenners het programma met uitrijden. De doping-golf in de wielersport, al zestien gevallen voor het begin van de Ronde van Frankrijk, is voor Donike niet verontrustend De instituten in Parijs en Spanje hebben grote vorderingen gemaakt op dit gebied, dus worden er meer positieve gevallen geconstateerd. Zeker als men beseft dat deze twee landen de grootste zondebokken herbergen". 1 Post 18 uur 20 minuten en 28 seconden; 2 Danguillaume 18 21 02. 3 Berland 18.26 16. 4 Boishardy 18 33 12. 5 Crepel z.t, Algemeen ploegen klassement 1 Danguillaume 206 44 09. 2. Post op 1.21; 3. Berland op 3 45 4 Guimard op 27 19 5 De Gribaldy op 31 55 Punten klassement 1 Kelly (Ier. De Gribaldy) 263 punten; 2 De Wilde (Bel. Crepel) 182, 3 Pirard (Ncd, Poggialil 108; 4 Van der Velde (Ned, Post) 105: 5 Clere (Fra. Danguillaume) 93: 6 Lubberding (Ncd, Post) 76. Wekema wint étappe in Rijnland-Palts LAHNSTEIN (DPA) De Nederland se wieleramateur Bert Wekema heeft de tweede etappe van de Ronde van Rijnland-Palts gewonnen. Wekema versloeg zijn medevluchters Jórfried Schleiger (WDll en Dan Radtke (ODli in de eindsprint. De Nederlander had voor de rit over 141 kilometer van Bad Marienburg naar Lahnstein 3 uur 23 minuten en 18 seconden nodig. De Westduitser Peter Hilse behield de gele leiderstrui. De uitslag van de tweede etappe is. l Bert Wekema (Ned) 3 uur 23 minuten en 18 seconden. 2 Jorgfried Schleicher (WDll z.t 3 Dan Radtke (ODD z.t4 Öloaf Ludwlg (ODD op 36 seconden, 5 Peter Muckenhu- ber WD1op 57 seconden6 Thomas Frelen- stein (WDll op 1.01 minuut; 7 Falk Bolden (ODD op 1 15. 8 Harmut Bólts (WDD z.t.: 9 Patrick Roeland (Bel» z.t10 Bruno Cornll- let (Frai zt., 16 Maarten Duerot op 1.50 min. 26 Gert-Jan Theunisse op 2.21. 31 Nico Verhoeven z t 51 Hans Daams z t55 Hans Boom z t Het algemeen klassement na twee etappes is 1 Peter Hilse iWDD 6 uur 46 minuten en 57 seconder.. 2 Uil RotUer tWDD op 3 seconden: 3 Hartmut Bólts WDD op 30 sec 4 Milan Jurco (TSj» op 38 sec 5 Daniel Wyder iZwn op 47 sec 6 Bruno ComUlet (Fra) op 1 02 min 7 Johann Traxler (Oos» op 109; 8 Werner Wüller (WDli op 1.12. 9 Andreas Petormann (ODD op 1 19. 10 Her hert Spindler (Oosi op 140. 11 Maarten Ducrot (Nedi z.t, 12 Nivo Verhoeven (Ned) op 1.45; 23 Bert Wekema (Ned) op 6.36, 29 Gert-Jan Theunisse (Ned) op 7.56; 50 Hans Boom (Ned) op 8.54; 59 Hans Daams (Ned) op 10.15.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 13